Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136551) Miklós315 válasza Viszlát (#136550) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ugyanezt bántam: kár, hogy nem volt több (vagy egyáltalán) történet, csak elmélet-szajkózás (kifejtés, vágás, új helyszín, új elmélet/előző folytatása).
Pl. ez is 2018-as, német road movie, mégis jobb lett (szerintem, bár ebben is több volt, mint amit kihoztak belőle) - 25 km/h - Féktelen száguldás

"Szerintem."

(#136552) gbors válasza Mik76 (#136542) üzenetére


gbors
nagyúr

Most ugrott be, hogy az otthoni használatra szánt verzióban botrányosan elszúrták az audio keverést, gyakorlatilag nézhetetlen a film. Csak mozi.
Amúgy ja, Castor hatalmas ripacs, ez van szembeállítva Sean botrányos karótnyeltségével. Nekem tetszettek ezek a sarkított ellenpontozások, a hatásvadász lassításokkal meg kistotálokkal együtt. TV-n lehet, hogy ezek sem jönnek át jól. Az akciójelenetek meg levitték a fejemet, még sokadik megnézésre is.

(#136544) proci985: ld. feljebb, ill. az indonézekre majd ránézek, érdekesen hangzik. Dead Leavesből van több is, melyikre gondolsz? Gondolom, nem a '98-asra, ahol a fószer az oszlásnak indult halott barátnőjével utazik :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136553) proci985 válasza gbors (#136552) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] 2004esre. Project IGI, 50 perces experimental hataron huzodo kezzel rajzolt mu, viszont fenntartom, hogy ha akciofilm kvintesszenciat akarsz, akkor ez az.

eszmeletlen a kepi vilaga es olyan sodrasa van, amit en akciofilmtol nagyon nem lattam.

indonezekre nezz ra. a raid 1 kamaradrama de eszmeletlenul tiszta, a tobbi is hasonloan jo, ha anno szerinted a Commandoban tul sok volt az uresjarat. ha van netflixed kezd a night comes for ussal es a headshottal, egyebkent a raid / raid redemption kimaxolja a stilust.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136554) mephi666 válasza Viszlát (#136550) üzenetére


mephi666
nagyúr

24évesek, még fiatalok :) nyomták a sok tanult/hallott bölcsességet, amit a magukénak éreztek, de közben egymás mellett elkezdtek formálódni... igazából sok élettapasztalattal egyikük sem rendelkezett... így, hogy aludtam rá párat, a before trilógia sokkal magasabb szint, de ez a film sem volt rossz az ismeretlen színészeivel... én nem mondanám, hogy nem volt személyiségük: volt, de nem az, amit a sok bölcselkedéssel mutatni akartak magukból... :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136555) paatrick


paatrick
senior tag

Mizu erre?

James Bond óta alig néztem filmet rendszeresen ;]

Jött valami értelmes kaland vagy sci-fi erre a mostani ínséges időre?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#136556) Laraxior válasza paatrick (#136555) üzenetére


Laraxior
titán

Már hogy a '62-es James Bond óta? ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136557) paatrick válasza Laraxior (#136556) üzenetére


paatrick
senior tag

James Bondék óta :DDD

Gondolkodok egy ideje hogy előveszem a régi supermant abból csak az első kettőt láttam biztosra.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#136558) mephi666 válasza paatrick (#136557) üzenetére


mephi666
nagyúr

első 1-2 még színvonalas is (de leginkább az 1.), utána volt egy szép mélyzuhanás :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136559) PuMbA


PuMbA
titán

Remélem jó lesz ez a Tenet...jelenleg 14-en leszünk az egész terembe. Régebben volt egy hasonló mozizásom és a film közben el is felejtettem, hogy rajtam kívül is vannak a teremben :D Tiszta otthoni feeling volt, csak nagy vászonnal.

[ Szerkesztve ]

(#136560) No.01 válasza PuMbA (#136559) üzenetére


No.01
őstag

:Y :Y Most hulye vagyok es megis lesz vagy ez v.mi tavoli galaxisban tortenik??
Korabban nem arrol volt szo, h eltoljak a premiert vilag szinten?

...vagy csak figyelmetlen voltam es nem akarjak mar tovabb huzzni? :U

[ Szerkesztve ]

(#136561) Pearce válasza No.01 (#136560) üzenetére


Pearce
aktív tag

Volt hír, hogy Európában előbb bemutatják /augusztus 26./, Amerikában meg szeptember 3.

(#136562) radi8tor válasza No.01 (#136560) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem húzzák tovább hála az égnek.

⭐ Stella

(#136563) mephi666 válasza radi8tor (#136562) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, bedobják most, mert jön hamarosan a "szerelem covid idején" és nem akarják bebukni az egész befektetett lóvét :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136564) PuMbA válasza No.01 (#136560) üzenetére


PuMbA
titán

Veheted a jegyet már a CinemaCity-nél :)

(#136565) Mik76 válasza PuMbA (#136559) üzenetére


Mik76
senior tag

Majd irj egy beszamolot legyszi a filmrol. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136566) Pearce


Pearce
aktív tag

Hivatalos logó:

(#136567) PuMbA válasza Mik76 (#136565) üzenetére


PuMbA
titán

Ok, majd 26-án délután megyek, szóval este :D Addig remélem nem sokan foglalnak abba az időpontba még.

[ Szerkesztve ]

(#136568) Pearce


Pearce
aktív tag

LOL, a Vanity Fair hozza, hogy Keaton mellett Affleck is bent lesz a Flashben. Ez nem pletyka, hivatalos: [link]

(#136569) pohár válasza PuMbA (#136567) üzenetére


pohár
félisten

mi az Allee 18:15-ös feliratos verzióra akartunk beülni, de a 3. ember tökölt, így lecsúsztunk a jó helyekről... helyette ugyanekkor az Arénában is lesz vetítés, kicsit tovább kell utazzak szerda este :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#136570) erahurka válasza Pearce (#136568) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor a Snyder univerzumban játszódik majd? Most akkor mi a DC fő filmes univerzuma? Úgy volt hogy eldobták ezt. Van egy olyan érzésem hogy meggondolták magukat. A Snyder Cut sikere és megítélése sokat fog számítani a jövőbeni tervekkel kapcsolatban 🤔

(#136571) Pearce válasza erahurka (#136570) üzenetére


Pearce
aktív tag

Nincs fő univerzum. Multiverzum lesz. Így lehet Pattinson is a Batman, Affleck is és Keaton is.

A Snyder Cut nem tudom, mennyire lesz siker. Nem gondolnám, hogy JL 2 mehetne az Hbo Maxra, annyi pénzt nem fognak 1 filmbe beleönteni./ott a Mandalorian, amiben alig van akció, nincsenek nagy nevek, stb. és így is 100 millióba került, Cserébe persze hangulatos meg jó az írás./ Szerintem ha siker lesz, akkor Snyder kap kisebb projectet a Max-on.

[ Szerkesztve ]

(#136572) gyimger válasza erahurka (#136570) üzenetére


gyimger
őstag

Rágódok ezen egy ideje, próbáltam meghatározni, hogyan épül fel és követik egymást a filmek. Arra sikerült rájönnöm, hogy ez nem Marvel formula, nincs fő univerzum. Van (volt?) egy csapásirány Snyder irányításával, sok eredetfilmmel, ami bebikázott egyfajta univerzumot, de a DC már rájött, hogy nekik multiverzum kell és talán ez lesz az, ami végül beválik. A Marvel futószalag akcióvígjátékai (nem láttam őket, de olvastam róluk) eléggé behatárolják a filmjeiket. Gondoljunk arra, ha nem jöhetett volna létre a Joker, mert Leto viszi a szerepet, vagy nem jöhetne a Batman, mert Affleckre várunk. Ha ezek valahol találkoznak, nagyszerű, de az se baj, ha nem. Nem kell Marvel módjára univerzumokban gondolkodni, csak jó filmek kellenek megkötések nélkül.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136573) PuMbA válasza pohár (#136569) üzenetére


PuMbA
titán

Az is jó időpont. Ja, én az összeszervezés elkerülése miatt egyedül megyek :) Allee 16:30 - szintén feliratos - , mert a melóhelyem közel van.

[ Szerkesztve ]

(#136574) Bad Pritt válasza erahurka (#136570) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Eldobták, nincs univerzumosdi. A Snyder Cut egy mellék projekt, nincs benne nagy pénz és nem is várnak olyan sokat tőle, kb. szerelemprojektnek lehet felfogni, ezért se kapott pl. nagyobb platformot a Fandome-on.

Szerintem felesleges ezen rágódni, csinálják külön a filmeket, amik esetleg néhol kapcsolódnak és ennyi, nem lesz kolosszális első filmekre visszautalgatás, meg hasonlók.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136575) gyuromoj


gyuromoj
veterán

LET HIM GO - Official Trailer [HD] - In Theaters November

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136576) eeXaa


eeXaa
addikt

Csak hogy ellenvélemény is legyen a queen filmről.
Totál kreált hazugság az egész, ami egyenesen sértő hogy a tagok teljesen hülyének néznek mindenkit.
....amúgy látszikenyit is érnek azóta fredy nélkül. kb. semmit. :)
Kb. annyi igaz hogy létezik a zenekar, merkuri volt az énekes, aki écben meghalt.
Koncert filmhez köze sincs, inkább giccs queen mix film a helyes kategória.
malek pedig borzasztó választás volt, egyetlen pillanatra sem hittem hogy merkurit látom, pocsék alakítás volt az elejétől a végéig.
szorri.
amúgy a zenéjüket imádom.

[ Szerkesztve ]

(#136577) bagyulajuve válasza eeXaa (#136576) üzenetére


bagyulajuve
addikt

írd már le lécci, hogy pontosan mi hogy történt :K

Resistencia eterna

(#136578) eeXaa válasza bagyulajuve (#136577) üzenetére


eeXaa
addikt

szarkazmus helyett, ha igazán érdekel nézd át az életrajzukat, akkor te is megtudod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#136579) Ispy válasza eeXaa (#136576) üzenetére


Ispy
veterán

Imádom, hogy te mindig mindenre az ellenkezőjét mondod, mint más. Oké, voltak benne hazugságok, egyébként nem olyan sok, mint előadod [link] , Malek pedig tökéletes volt, 1 percig sem hittem azt, hogy nem FM-et látom.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136580) RetepNyaraB válasza eeXaa (#136576) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Maleket aljazni lehet, szerinted ki lett volna megfelelőbb? Ami persze lényegtelen, hiszen ő lett :U
Ráadásul színészileg láthatóan rengeteget fektetett a melóba és jó színész. Ettől még lehet Neked antipatikus, de a "remes valasztas"-t meg kéne indokolni.
A film jelentős része kamu (vállrándítás), lehet látni, ja. Megvan az osszes lemez, meg, könyv, whatever. Mégis hajlandó voltam szemet húnyni. Ez szimplán személyiségfüggő. A Lotr harmadik része felett nehéz volt szemet húnyni, pedig technikailag az is több, mint oké.
A francia Tajtékos napok konkétan hullagyalázás a szememben, masnak meg remek élmény. Nincs univerzális igazság.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#136581) Mik76 válasza RetepNyaraB (#136580) üzenetére


Mik76
senior tag

+1
Mindenki nagy kedvence Blade Runner. Enyem is. Koze alig van az eredeti tortenethez. Kevesebb mint a Queen filmnek FM-hez.
Attol meg szeretem... :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136582) Miklós315


Miklós315
aktív tag

"sértő hogy a tagok teljesen hülyének néznek mindenkit"
Igen

"egyetlen pillanatra sem hittem hogy merkurit látom"
Kb. így, de ettől még tetszett, csak, na. Mondjuk ez meg az alapkoncepcióval (ferdítések) függ össze, ezért a zenére/feelingre inkább hagyatkoztam (megengedőbb voltam) Malekkel szemben (jó alakítás, de "Malek jó alakítása").

"Nincs univerzális igazság."
Sajnos :D

"Blade Runner ~ Bohemian Rhapsody"
Ezt a kettőt azért túlzónak érzem összevetni (egyik full kitalált sztori laza felhasználása adaptáláshoz, másik egy "életrajzi" film lazán kezelt tényekkel). A hasonlat célját értem, de félrevezető. :R

"Szerintem."

(#136583) Mik76 válasza Miklós315 (#136582) üzenetére


Mik76
senior tag

Persze, nyilvan mas mufaj mindketto. De azert FM se volt egy Gandhi. Nem annyira erdekel ha par dolog mashogy lett bemutatva, mintha egy fontos politikai szemely lenne megvaltoztatva.

Amugy ez a sunyi "mi nem is vagtuk magunkat szejjel" a tobbi banda tag reszerol valoban bicskanyitogato. Ezzel szembesitettek mar valami interjuban oket? Ha van valakinek linkje azt megkoszonnem. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136584) gyimger válasza eeXaa (#136576) üzenetére


gyimger
őstag

Imádom Mercury-t, sokat tudok róla, de őt mégsem tehették bele digitálisan a filmbe. Malek viszont tagadhatatlanul remek választás volt, látszik, hogy sokat fektetett a szerepbe. A mozdulatok, az apró felnézések a zongora fölül, szerintem ennél jobbat nem lehetett volna összehozni, esetleg Freddie archív felvételekből. Még a 2017-es budapesti koncerten Adam Lambert is elsütötte, hogy ő nem Freddie ("well, no shit"), tudja jól, nem is lenne képes ő lenni.

(#136583) Mik76:
A banda tagjainak mormoni életviteléről mindig a Dragon Attack szám jut eszembe, amibe Brian belecsempészett egy sort, hogy "take me back to the shack". Állítólag a "Shack" elég állat egy klub volt Münchenben. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136585) PuMbA


PuMbA
titán

Tenet Behind The Scenes 2:45-től [link] :) Már volt hír róla anno, de durva, hogy az egész filmben 300 körüli VFX shot van, ami manapság elképzelhetetlenül kevés. A 200 millió USA dollárt nem CGI-re költötték, ezt nem sok rendező harcolná ki.

[ Szerkesztve ]

(#136586) mephi666 válasza PuMbA (#136585) üzenetére


mephi666
nagyúr

de ha belegondolsz, ott is durva milyen összegek mozoghatnak a nagyok közt: tegyük fel 50 ember dolgozik napi 12órákat a vfx-en 100dolláros órabérért... (nem vagyok tisztában a kinti bérekkel, de szerintem 100$/óra jónak számít már eléggé... 300.000$/év) ez éves szinten 15millió $, ha addig készül a film... inkább a színészek azok, akik irgalmatlan összegeket zsebretesznek... ha meg ilyeneket hazudnak, hogy vfx-re mennyi ment el, abból tuti zsebre megy a legtöbb olyanoknak, akiknek a nevét sehol nem látjuk :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136587) PuMbA válasza mephi666 (#136586) üzenetére


PuMbA
titán

Értelek, de az biztos, hogy sokan dolgoznak a VFX-en a mai blockbuster filmeknél :) Ha megnéznénk az Avengers végén a készítők listáját, akkor szerintem 800 embert minimum összeszámolnánk a VFX listában.

A videóból egyébként szerintem tisztán látszik, hogy a pénz jó része a helyszínekre ment el. Út és épület lezárások, filmezés a tengeren és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#136588) Mik76 válasza PuMbA (#136585) üzenetére


Mik76
senior tag

Egyaltalan nem elkepzelhetetlenul keves. A magas szamu vfx shot altalaban azt jelenti hogy:
1. Nem a foldon jatszodik, vagy egy annyira kitalalt kornyezetben hogy majdnem minden shot kornyezet kiegeszitest igenyel.
2. Animalt nem letezo szereplok vannak a filmben, vagy az emberek olyan dolgokat csinalnak ami nem megoldhato mashogy.

A Tenet egyik ilyen szempontnak sem felel meg, sem az Inception, sem a Dunkirk, stb. Nem azert mert Nolan egy geniusz, hanem mert nem olyan torteneteken dolgozik ahol erre szukseg van. Amugy azert vannak vfx shotok az o filmjeiben is boven. Nem egy Tarantino a csavo... :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136589) PuMbA válasza Mik76 (#136588) üzenetére


PuMbA
titán

Igazad van :K Abban írtam, hogy Nolan egy "géniusz", hogy 200 milliós büdzsét kapott egy nem CGI-vel túltolt filmre. Manapság ilyenre nem nagyon emlékszek.

[ Szerkesztve ]

(#136590) Mik76 válasza mephi666 (#136586) üzenetére


Mik76
senior tag

100$/ora nagyon ritka, meg a napi 12 ora is manapsag. :) A Tintin alatt volt ketszer 104 oras hetem, de mar a weta sem az mint regen volt.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136591) gyimger


gyimger
őstag

Olvasom a Tenet kritikát (1,5 / 5), sajnos a humortalan lett. :( Pedig az előzetesekből azt szűrtem le, hogy tinivígjátéknak készült. Így már nem is érdekel. :U

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136592) mephi666 válasza Mik76 (#136590) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, épp ezért írtam, amit, mert rád gondoltam :) te tudod megmondani, mi kint a reális: 50fő/vfx project? 100$/óra? (ezt tényleg direkt túllőttem) ...nekem ilyen durva saccolással is 15millió/év jött ki... gondolom kint is ráhazudják, hogy a vfx 50millában van és valaki behúzza nagyját... majd az alvégen valaki kódol 20$/óráért

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136593) Miklós315 válasza gyimger (#136591) üzenetére


Miklós315
aktív tag

:DDD

"Szerintem."

(#136594) Mik76 válasza mephi666 (#136592) üzenetére


Mik76
senior tag

Az orabereken tul meg egyeb adminisztrativ, es uzemeltetesi koltsegek, na meg nyilvanvaloan jelentos profit van bele kalkulalva az arba. A wetanal ha csak egy nagyobb jelenetet csinal a ceg akkor is minimum 300 ember tolja 4-6 honapon at.
Teljes filmnel osszesen 8-900 ember is elofordul. Hobbitnal 1000+. Persze nem feltetlenul elejetol a vegeig, es egyszerre.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136595) mephi666 válasza Mik76 (#136594) üzenetére


mephi666
nagyúr

hobbitnál 1000+ ember :Y ez brutális... ennyi ember munkáját összeszervezni szép mutatvány lehet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136596) radi8tor válasza mephi666 (#136595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

First és second unit volt, gyakorlatilag két részre osztották a forgatást. A first unit forgatott a fő színészekkel, second unit meg Szmeagol meg a többi összekötő jelenetet forgatta - ennek vezetője Andy Serkis volt.

⭐ Stella

(#136597) k-adi válasza Komplikato (#136452) üzenetére


k-adi
nagyúr

Project Power (2020)

Ahogy írod, kihagyott ziccer ez is. Kár érte szerintem.
A sidekick csaj mondjuk gagyi volt.

(#136598) Ateszpapa válasza k-adi (#136597) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Sör mellett elment. :)

(#136599) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Gretel & Hansel

Nyitom a kört: agypestis, pfejj.
2/10 (ebből 1 az atmoszféra-teremtés képessége miatt, amit viszont következetesen parlagon hagy veszni, 1 pedig a keveset szereplő "dögös boszi"-alteregó miatt)

#értékelés

"Szerintem."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.