Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137951) atike


atike
nagyúr

News of the World - trailer [link]

Tom Hanks, western...

(#137952) oriic válasza atike (#137950) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Zsír, remélem valami jó kis horror lesz. ;] GIF

Live-Die-Respawn

(#137953) perempe


perempe
addikt

Farinelli, a kasztrált (1994)
Barokk korról láttam egy zenei témájú filmet, ami a híres énekes történetén kívül bemutatja kapcsolatát a zeneszerző testvérével és Handellel is, fel is csendül a Lascia ch'io pianga a vége felé.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137954) gyuromoj


gyuromoj
veterán

MANK | Reddit Teaser | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137955) radi8tor válasza atike (#137951) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mekkora comment:
"In theaters this Christmas."
For some reason I don't believe you.

⭐ Stella

(#137956) FollowTheORI válasza gyuromoj (#137947) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagyon betegnek tűnik, de ezért lesz jó... ;]

Az utóbbi időben Gibsonban nem csalódtam. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137957) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Awakenings (Ébredések)

Részben (#137784) Dorian-hoz csatlakozva.
Némely filmhez - úgy érzem - muszáj megérni. Régen láttam már, de valahogy elfelejtettem, ami azt jelenti, hogy nem győzött meg akkori alkalommal. Most, felnőtt fejjel viszont elvarázsolt.

Életből merített történet, zseniális alakítások, jól megírt mellékkarakterek, stabil rendezés (1990, női rendező, és még egész jó címek vannak a neve mellett), örök érvényű üzenet teszi mesterművé e darabot.
Remekül játszik az érzelmekkel (vidámabb, szomorúbb szakaszok váltakozása), illetve egyáltalán jól megragadott keserédes melankólia lengi be, melyet itt-ott áttör a megzabolázhatatlan életkedv. Na ez a film tud adni, építeni! Viszont valószínű, hogy bizonyos életkor fölött jobban ki tud teljesedni, jobban meg tud ragadni az üzenete, vagy csak a megismert sorsok lenyomata utóízként.
Ezt a történetet (és még néhány filmet fel lehetne sorolni) összevetve pl. A belső tenger-féle történetekkel, nem is értem utóbbiakat. Persze ez szubjektív, nem ex cathedra gondoltam leszögezni.

De Niro nálam amolyan "egyjátékú színész" (van karakter, amit rászabtak, és abban remekel, viszont eléggé önismétlő tud lenni egyéb karakterek megformálásakor is), de itt mást láttam tőle, és nem is akármit. Nagyon megindított.
Williams is kb. a szokásos félénk, meg nem értett "zseni/különc" figurájában egész jól passzolt a filmbe, és "szép párost" alkottak De Niróval.
"Régi szép idők értékes alkotása", örülök, hogy - egy apropó kapcsán - újra felmerült ez a cím.
Akinek kimaradt, vagy elveszett valahol régen a múlt szürke ködében, pótolja.

#értékelés

"Szerintem."

(#137958) Mik76 válasza Miklós315 (#137957) üzenetére


Mik76
senior tag

Ha meg nem volt meg ajanlom figyelmedbe a Charly c. filmet. Sok szempontbol hasonlo film, nekem igazabol jobban bejon mint az Ebredesek, bar az is jo.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137959) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Pókember 3-ban Doctor Strange lesz az új mentor figura, gondolom így már biztos lesz a multiverzum behozása.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137960) oriic válasza gyuromoj (#137959) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az eddig is fix volt nem? Marmint maganak a Strange filmnek a cimeben is benne van :D

Live-Die-Respawn

(#137961) Bad Pritt válasza gyuromoj (#137959) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem értem, miért kell mentor neki mindenáron, pont ezért nem jó ez a Holland-féle Pókember karakter, mert olyan kis szerencsétlen önmagában.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137962) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nem mentor lesz... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137963) Miklós315 válasza Mik76 (#137958) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Köszi, még nem láttam, meg fogom nézni. (A 2000-es feldolgozás megvolt, de az szerintem annyira nem sikerült jól.)

"Szerintem."

(#137964) oriic válasza FollowTheORI (#137962) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az erdeti forras, a Hollywood reporter is mentort emlit, de ugye a hivatalos bejelentesig ez siman valtozhat.

Live-Die-Respawn

(#137965) gyuromoj válasza oriic (#137960) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mentségemre szóljon, korán volt még. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137966) oriic válasza gyuromoj (#137965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja nem azert mondtam, bocsi. :)

Live-Die-Respawn

(#137967) gyuromoj válasza oriic (#137966) üzenetére


gyuromoj
veterán

Tudom, persze. ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137968) atike


atike
nagyúr

Minamata - trailer [link] (Johnny Depp)

(#137969) Mik76 válasza Miklós315 (#137963) üzenetére


Mik76
senior tag

Micsoda? Remake? :F
Most hallok rola eloszor. Remes ez az otlettelenseg...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137970) Miklós315 válasza Mik76 (#137969) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ne mondd, hogy nem láttad!! :Y
Virágot Algernonnak
(Én mondjuk a 68-as verzióról nem tudtam, de azt hittem a 2000-est mindenki ismeri :) )

"Szerintem."

(#137971) gbors válasza proci985 (#136553) üzenetére


gbors
nagyúr

Nah, kis időbe telt, de eljutottam ide is...

The Raid: Redemption (2011)
Csatlakozom itt többek véleményéhez - jó film volt, de nagyobb volt a füst körülötte, mint amit ténylegesen nyújtott. Korrekt, jól megcsinált akciófilm, sablonos karakterekkel, időnként a végtelenségig elnyújtott harcjelenetekkel. Voltak azért ütős dolgok benne, ill. Mad Dog szimpatikus csávó volt :D De összességében nagyon nem ragadott meg. 7/10.

The Raid 2 (2014)
TLDR: Húb***meg!
Az ígéretes, de nem falrengető első rész után Gareth Evans és lelkes szabadcsapatai összerakták a (csaknem) tökéletes akciófilmet.
Történet: szükséges minimum - ám a motivációk jól össze vannak rakva
Tempó: jeles
Ritmus: jeles
Koreográfia: jeles
Brutalitás: váratlan mértékű, és klinikai pontossággal adagolt
Fényképezés: ledobtam tőle a láncot, olyan szinten együtt élt a kamera az akcióval. A lassú jelenetek meg tele szépen megkomponált képekkel.
Hosszú jelenetek, amiket egyetlen pisztollyal meg lehetett volna oldani: na jó, ebbe persze beleszaladtunk. Akciófilmnél bocsánatos bűn.
A végtelenségig elnyújtott harcok: szerencsére nagyon kevés volt belőlük
Humor: amire végképp nem számítottam. Ritka, nem tolakodó, de ütős.

Szóval, olyan érzésem van, hogy az első rész csak gyakorlás / pilot volt ehhez. 10-est nem adok rá, mert nem tökéletes, ahhoz viszont túl jó, hogy egy suttyó 9-essel kiszúrjam a szemét. Szóval 9.5/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137972) paatrick válasza paatrick (#137913) üzenetére


paatrick
senior tag

Spoileres beszámoló:

Superman 3 (1983)

Indulunk a lejtőn LE. Már a film elején világos lett hogy ez nem lesz egy nagy eresztés. Az első 5 perc arról szól hogy egy fekete fickó segélyért áll sorba, de az ügyintéző nő nem ad neki mert már 36 hete segélyen él és nem akar dolgozni. Kifelé menet talál egy hirdetést "legyél programozó - nagy pénz", így elmegy a párnapos programozó képzésre ahol úgy megtanulja a szakmát hogy a tanárai is csak néznek hogy mit csinált és hogy. Így simán felveszik egy nagy céghez.
Clark Kent nyomja az ipart az újságnál, Lois Lane pedig elmegy nyaralni és csak a film végére tér vissza :DDD Lényeg a lényeg Clarknak lesz egy osztálytalálkozó így visszautazik Smallville-be. Ott összetalálkozik iskolás szerelmével Lana Lang-gel, aki épp szingli és van egy fia. Így mennek közös randira meg minden.
Mindeközben hirtelen lett programozózsenink kevesli a fizetését ezért belenyúl a rendszerbe és mivel "mindent a számítógépek vezérelnek" :N így mindenki fizetéséből 0,5 centet a saját számlájára utal, eddig heti 143 dollárt kapott, következő hétre meg 82 000 dollárt ;]
Persze a főnökének is feltűnik a dolog így bezsarolja hogy dolgozzon neki mert még gazdagabb akar lenni és uralni a Föld dolgait, mármint a főnöke. Programozónk belemegy mert nem akar sikkasztásért börtönbe menni.
Jönnek ilyen nyomi kísérletek a világgazdaság megreformálására de Superman mindig ott terem és így nem sikerül. Ezért hát meg kell ölni Supermant. Mivel? Kriptonittal. De hogy? Mi sem egyszerűbb, programozónk rááll egy műholdra amiből egy lézert lő ki oda ahol a Krypton bolygó volt majd ott a lézer befog egy darabkát, kielemzi távolról az összetevőit és a Földön meg legyártják a kriptonitot. :U :U
Ez így jó is lenne csak az összetevőkben lesz egy 0,5% ismeretlen anyag, de azért így is legyártják hátha. Oda is adják Supermannek a zöld követ mint kitüntetést de nem történik semmi. Szóval mégse kriptonit lett.
Ám Superman megváltozik a kőtől, külföldi oldalak "evil superman"-ként szeretnek rá hivatkozni de egyáltalán nem lesz gonosz. Inkább csak nemtörődöm. Már nem akarja megmenteni az embereket, nőzik, piál. Meg amolyan csínytevéseket csinál, pl elfújja az olimpiai lángot vagy visszaállítja egyenesre a Pisai ferde tornyot, a Pisai ferde torony áruló bácsika nagy bánatára:

Amúgy Superman ebben a részben néz ki legjobban az eddigi filmek közül. Itt már olyan férfias, plusz a rosszfiús Superman szerintem annak idején robbantotta a lányok bugyiját a moziban :P

De vissza a történetre (ami nincs), mivel Superman kikerült a képből ezért programozónk és főnöke most odacsapnak. Programozónk egyetlen vágya egy szuperszámítógép amit saját maga tervez meg és amivel mindent meg lehet csinálni (elég nagy fordulat ahhoz képest hogy 2 hete munkanélküli volt :DDD ) és meg is kapja az álmát.

Közben Supermannek elege lesz magából és kettéválik Clark Kentté és rosszfiú Supermanné:

Itt a roncstelepen elkezd magával verekedni, de csak nem tudnak dűlőre jutni. Kb 5 perc harc után végül Clark Kent megfojtja rosszfiú Supermant így az eltűnik és csak Clark marad. Ő pedig ugye jó Superman, és elindul programozónk és főnöke után.
Akik már a szuperszámítógépben vannak (ami kb kitölt egy egész barlangot) de Supermant nem tudják megállítani. Azonban a szuperszámítógép úgy van kitalálva hogy mindenkinek a gyenge pontját meg tudja állapítani, így a barlangban Supermanra kriptonit sugarat lő :F ezért Superman amint lehetősége van elmenekül.
Közben a programozó aki nem gonosz, megpróbál Supermannek segíteni és lekapcsolni a számítógépet de az öntudatra ébred és nem akar meghalni, így a főnök ellen fordul. Elkezdi elszívni egész Amerikából az áramot mert "élni akar a kicsike" :N
Főnök testvérét magába olvasztja és lesz egy ilyen akármi:

gépnő izé belőle. (Erről a részről tökre a 3. számú űrbázis (1980) ugrott be, gyanús hogy onnan merítettek) Superman visszatér a barlangba és hoz egy mindent szétmaró savat amivel sikerül hatástalanítani a számítógépet.
Ennyi volt az érdemi történet. A végén Lana Lang-ot felveszik az újságnál az igazgató titkárnőjének így gondolom a következő részben lehet cicaharcolni Lana és Lois között Clark kegyeiért:

A film pedig azzal zárul hogy Superman visszarepül Pisa-ba és visszaállítja a tornyot újra ferde toronnyá. Aminek szegény bácsi annyira nem örül mert már legyártatta a Pisai egyenes tornyokat :P


Vélemény:
Sokkal több lehetett volna ebben a filmben mint a végén lett. A Superman vs modern világ/számítógép is érdekes probléma lehetett volna mivel itt Superman semmit nem ér a fizikai erejével. Illetve a befásult Superman karaktere is kaphatott volna nagyobb kibontást.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#137973) hoffman_ válasza oriic (#137838) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem volt ez OFF, én még ki is emelném (ha topikgazda lennék :D ).

most jutottam csak el idáig, de a magam részéről köszönöm, nagyon jó volt ezt olvasni. amellett, hogy egy több remek dolgot megtudtam Jankovicsról, újraéltem anyukám meseolvasásait 23-24 évvel ezelőttről, ami egyrészt fantasztikus élmény, másrészt döbbenetes, hogy eltelt több, mint 20 év, mióta abból a bizonyos könyvből olvastak estimesét... meg is van anyuméknél a Parazsat evő paripa mellett, várja, hogy újra övé legyen a főműsoridő.

köszönöm az új előzetest és a hírt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137974) emiki6 válasza hoffman_ (#137973) üzenetére


emiki6
veterán

Én is csak néztem, hogy mi ebben az off. Ha valamibon, akkor ez az. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137975) Viszlát válasza hoffman_ (#137973) üzenetére


Viszlát
addikt

Csak moderátor tud kiemelni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137976) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Spoileres nosztalgia-hullám ;]

Volcano (Tűzhányó)
Valahogy katasztrófa-filmes lett a hangulatom, és eszembe jutott ez a film, amit egyszer régebben, nagyon fiatalon láttam, és annyi maradt meg belőle, hogy egészen tetszett. Rémlett, hogy annyira betojtam a szitutól, hogy később is aggódva lestem az ágy peremén túlra, folyik-e a láva (máskor meg, hogy cirkál-e a cápa) vagy biztonságos a terep... :B
Újrázva elég fura: egyrészt kellemesen rövid, másfél órás, továbbá végig maxon pörög, nem igazán tud leülni, másrészt olyan "90-es évek"... Tommy Lee Jonest bírom amúgy, de valahogy inkább irodalomtanárnak, nem akciósztárnak tűnik. Ehhez képest itt a városi katasztrófa-elhárítás főmegoldója, aki brucewillises túlélő-megmentő-koordinátor-hőssé válik a film végére, pedig csak horgászni akart a lányával.
A film nem tököl, pikk-pakk elkezdenek hullani az emberek, és a film során nem kevés halált látunk majd, bár ezen tragédiákat némiképp enyhítik az olyan forgatókönyvi bravúrok, minthogy a helyszíni wannabe sztárriporter a kitörő vulkán mellett pár méterrel áll a kocsijával és vagy negyed órán át írja le az apokalipszist, ahelyett, hogy az életét mentené...vagy másokét. De főhősünk lánya sem egy "mobil életösztön-reklám": szakadnak a lávabombák az égből, folyik felé a láva az úton, vagy épp rárobban egy épület, ő meg áll és várja a csodát, így a film során többször is "Jones-Willis" dönti majd meg Usain Bolt rekordját, ami látványosnak szánt, de erősen túlzó - és fájó - jeleneteket eredményez. Mondjuk az írók javára váljon, ők is gondoltak eme feltűnő furcsaságra és egy félperces telefonhívással rávezetik a nézőt, hogy bizony a lyányra vigyázni kell majd.
Összességében - ha eltekintünk a röhejes mozzanatoktól -, ma is tud működni a film, és hát lássuk be, eléggé cool egy vulkán a város közepén, de azért nem dől össze a világ, ha kimarad.

The Swarm (Rajzás)
Ez is beugrott, mint kedves emlék, de rá kellett jönnöm, hogy gyerekként jobban működött. Először is van egy oltári nagy baja: rettentő hosszú (bár szerintem épp egy rendezői változat lehetett, mert 2 óra 35 percet rabolt). Ezen kívül még túl hosszú és némiképp hosszú is, ami végülis lapossá és "viccessé" teszi, mivel így előfordulhatott az, hogy bár a főhős rájön a helyzet megoldókulcsára, de ettől függetlenül még vagy négy-öt jelenetig elcsászkál ide-oda, nőzik, keresgél, aggódik, mire a vége előtt tíz perccel bedobja, hogy "ja, van ám egy terv, ami megoldja a problémát". Közben a méhek zavartalanul lelakják a vidéket, és még felrobban egy atomerőmű is, mivel "ándzsinszán" a vezérlőpulton fetrengve gondol kilépni a filmből, de ez senkit nem zavar egy fél jeleneten túl - ők még nem tudják, hogy '86-ra egy lazább baleset is nagyobb problémát okoz, mint pár ezer halott helyben.
Ezen túl egyfelől brutális ez a film is: gyerekek és felnőttek hullanak a szemünk láttára - némelyeket a film több mint felében felépítenek, hogy megkedveljük őket, aztán sutty, beleng a kasza -, másfelől meg egyes áldozatok össze-vissza lesznek jobban, majd halnak meg (sosem tudjuk meg, ki miért hogy), hősünkön sem a tűz sem a méhek nem fognak, mert tudják, hogy a forgatókönyvíró kedveli őt (mindenki hullik körülötte, ő meg ugyanott gond nélkül elsétál koszolódás nélkül). A végső jelenet romantikáját pedig a naplementét helyettesítő "lángoló öböl-háttér" adja, ami előtt takibácsisan levonják a hosszabbra nyúlt epizód tanulságait. :U
Szóval izgalmas felvetés, de sokkal feszesebb forgatókönyv és átgondoltabb rendezés jobbá tenné. Amúgy erős a gárda: Michael Caine, Henry Fonda, Richard Chamberlain, és más híres színészek révén ez nyilván egy korabeli blockbusternek szánt horror-dráma. Kár, hogy nem lett minőségibb-maradandóbb.

The Towering Inferno (Pokoli torony)
Ez a monumentális (majd' 3 órás) vertikális pokoljárás egész időtállónak bizonyult. Newman és McQueen figurái jó párosként elviszik hátukon a filmet: drámáznak-akcióznak együtt vagy külön-külön, be-beszólogatnak, akinek kell, rajtuk kívül pedig vannak egész jó, meg pár tűrhető mellékkarakterek is. A figurák, sorsok igazán végiggondoltak, a konfliktushelyzet kitart, nem válik unalmassá, viszont a helyzet fokozását kissé elnagyoltan oldották meg (itt-ott találomra berobbangat az épület, néhol hamar, máshol alig terjed a tűz - következetlen). Akárhogy is, ez tetszett. "Tövismadarunk" pedig lassan Sean Beant kezdi eszembe juttatni... ;]

San Andreas (Törésvonal)
Földrengés témában kerestem egy filmet, amiben a gáton mérik a várható csapást, és annyit tudtam, hogy nem a "Sziklás film" az, így fél nap keresgélés után rájöttem, hogy a "Sziklás film" és az "én filmem" ugyanaz. :B Valószínűleg azért vehettem külön, mert teljesen el lett volna a két szál két külön filmben, ugyanis nem keresztezték egymás vizeit...
Profi, kb. sallangmentes (most az akciókra gondoltam) iparosmunka, tisztességes látvánnyal, szükséges karakter-sztorikkal, működő ívvel (van eleje, közepe, vége). Az mondjuk érdekes, hogy egy ponton azt halljuk, hogy hősünket a csapatával bevetésre küldik délután, aztán a következő jelenetben a szerviz felé repül a madárral tök egyedül, de ennyi hanyagság belefér így a nyugati partot ért katasztrófa idején...elvégre még csak a film felénél tartunk.
Itt is a temetkezési vállalkozók járnak jól, vannak továbbá pöpec egysorosok, és egész jól adagolja az adrenalint. Egész jó kis film ez, simán tud működni.

Összefoglalva: szeretem a katasztrófa-helyzetekben túlélni próbáló hősök drámáját feldolgozó filmeket, csak sajnos kevés az igazán jó darab. Ezek rémlettek, hogy egész tűrhetőek, és újrázva őket, van időtállónak tűnő meg elavult is, de egynek jók lehetnek bárki számára.

"Szerintem."

(#137977) paatrick válasza Miklós315 (#137976) üzenetére


paatrick
senior tag

Ebből a körből hogy maradhatott ki a Poszeidon katasztrófa ? ;] Ha meg egy modern kori egyszemélyes drámát szeretnél az ismeretlenebb tájakról (tudom te szoktál ilyen rétegfilmeket is nézni) akkor ajánlom az Alagút (2016) koreai filmet. Nekem tetszett.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#137978) Miklós315 válasza paatrick (#137977) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nos, hajók-tengerek terén felemás lábon állok: a Poszeidon, Titanic, U-Boot valahogy nem nyert, inkább a Kapitány és katona, Cook kapitány, Bounty ('62) vonal jön be. Vízi menekülősből a Deepwater Horizon és a Deep Blue Sea tetszenek, esetleg a Jaws vagy az Úszó erőd :).

Köszi, ezt a filmet nem is ismertem. És eszembe juttatta Sly Daylightját is. :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#137979) hoffman_ válasza Viszlát (#137975) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hová gondolsz, nem céloztam semmire. mondjuk van egy radink is, idevágó jogkörrel :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137980) radi8tor válasza hoffman_ (#137979) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki nem fogja kiemelni, mert a kiemelés nem erre való. ;)

⭐ Stella

(#137981) hoffman_ válasza radi8tor (#137980) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem is gondolta senki komolyan azért ennyire :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137982) eeXaa


eeXaa
addikt

Midway (amazon prime 4k)
...micsoda film.
zseniális!
10/10

(#137983) Tibiajax válasza eeXaa (#137982) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD

(#137984) lezso6 válasza eeXaa (#137982) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kár, azt hittem jobban fog tetszeni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137985) Miklós315 válasza lezso6 (#137984) üzenetére


Miklós315
aktív tag

:DDD

"Szerintem."

(#137986) PuMbA válasza eeXaa (#137982) üzenetére


PuMbA
titán

10/10 lehetetlen, mikor a CGI egy összecsapott fércmunka :) A jó CGI-t nem veszed észre és belesimul a látványvilágba, ebben a filmben viszont borzalmasan kilóg a lóláb. Egy 10/10-es film minden tekintetben csúcs, szóval maximum 8/10 lehet szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#137987) eeXaa válasza PuMbA (#137986) üzenetére


eeXaa
addikt

...így van minden tekintetben csúcs.
ócsárolni, és leírni a cgi miatt(ami amúgy teljesen rendben van), elég nagy ostobaság.

[ Szerkesztve ]

(#137988) PuMbA válasza eeXaa (#137987) üzenetére


PuMbA
titán

Nálam az van, hogy a rossz CGI egyből kizökkent a filmből, mert rájövök, hogy kamu az egész :) Egy film nálam csak akkor működik, ha elhiteti velem, hogy amit a filmvásznon látok az igaz és semmiféle képi vagy hangi hatás nem fordítja be a kapcsolót az agyamban, hogy hát ez kamu, tehát muszáj megütniük egy bizonyos elég jó szintet. Vagy ne CGI-zzenek, nekem mindegy. CGI nélküli ősrégi filmekkel is elvagyok.

[ Szerkesztve ]

(#137989) eeXaa válasza PuMbA (#137988) üzenetére


eeXaa
addikt

...én mindig a tudatában vagyok, hogy csak egy filmet nézek hiába tökéletes a cgi.
amúgy szerintem teljesen oké a Midway-ben...

(#137990) hoffman_ válasza PuMbA (#137986) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Te azért nem ma kezdted errefelé, hogy szaladtál bele ebbe? :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137991) Vikthor válasza eeXaa (#137982) üzenetére


Vikthor
nagyúr

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#137992) Eversmann válasza lezso6 (#137984) üzenetére


Eversmann
aktív tag

:DDD

Nekem se tetszik, ez a mindehova CGI. Ami ráadásul félkésznek tűnik. Kizökkent engem is. Roland Emmerich-től azért többet várnék x év után. Ezért szeretem Nolan filmjeit, csak ott alkalmaz CGI-t ahol feltétlenül szükséges.

Life is better with a Titan

(#137993) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Raid 2

Rajta! Ütés! Egy-kettő! Hi! Hoj! Haa! Huu! Hoj! Hoj! Haa!
Kiváló nyomozómunka, gratulálok! Amit eddig tudtunk, azt eddig is tudtuk, amit nem tudtunk, azt továbbra sem tudjuk.
Felderítési arány: 0% Halálozási arány: 98% Előléptetés lehetősége: 50%
Raid! A legyek ura.

Azt Pengén kívül más is tudja, hogy a csuklótetkó melyik vámpírklánt jelöli??

Új, eredeti, meggyőző, hihető.
#10/10, Zseniális! Mestermű! ;]

(nekem marad a Tropa de Elite1-2)

"Szerintem."

(#137994) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

ezt most csak úgy :D

Resistencia eterna

(#137995) Laraxior válasza bagyulajuve (#137994) üzenetére


Laraxior
titán

:DDD :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#137996) Miklós315


Miklós315
aktív tag

The Joy Luck Club (Mennyei örömök klubja)

Döntések, sorsok, családok, tanulságok Oliver Stone bábáskodásával. Kínaiakról nem csak kínaiaknak.

"Szerintem."

(#137997) Mik76 válasza Miklós315 (#137996) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez egy remek film volt. Ugy tizenot eve lattam de maradando elmeny. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137998) gbors válasza Miklós315 (#137993) üzenetére


gbors
nagyúr

Kami sepertinya telah melihat film yang berbeda, teman :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137999) Miklós315 válasza gbors (#137998) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Dr. Dolittle-t várják a hármas vizsgálóban!" :)

Amúgy csak annyi, hogy ez a film nem nekem való. Túl komolyan veszi magát, ezért komikussá válik, ráadásul unalomig ismételt paneleket pufogtat unalomig ismételt tálalásban (időzítésekkel).
Az első rész előnye, hogy "nincs sztori", a lényegre megy. Mondjuk ilyenből meg jobb a Dredd, mert ott lelövik egymást a francba, ahelyett, hogy huszonfős türelmes hordákkal egyenként számolna le a hős kézitusát imitálva (a film során több jelenetben megvágják, megsértik, de a forgatókönyv szerint vagy érzi ezt - van hatása, pl. sántít - vagy kutya baja - nem tudna ugyanolyan mozdulatsorokat/erőt végezni/kifejteni, illetve a főbb ellenségek is a saját jelenetükben Neót is levernék, de a hőssel szemben már csak kalimpálnak. Ami jól működött volna (csak elhúzták/elszálltak azzal is), a konyhai bunyó (első fele) a tapasztaltabb harcossal).

Számomra tehát jobban muzsikál egy Ninja Assassin, mert az annyira túltolja a misztikumot, hogy egyáltalán nem veszi komolyan magát, így az embert sem akarja "átverni". Az közelebb áll a Marvelhez.

(#137997) Mik76:
Valóban szép.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#138000) devil-k


devil-k
nagyúr

Hubie, a halloween hőse (Netflix)
Hubie Halloween
#értékelés
1/10

Bevallom őszintén, vártam egy frankó halloween mozit Adam Sandlertről, nem is voltak nagy elvárásaim... de szerintem ennyire "aljas", és okádék, gagyi filmet rég láttam már. Az elején sejtenem kellett volna, hogy ez egy nulla produkció lesz, amikor Sandler biciklizés közben kiokádott egy nagyot az úttest közepére. Kínosan gagyi az egész alkotás, a szereplők, a szerepek... kb. úgy minden.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.