Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137201) Narxis válasza Pearce (#137200) üzenetére


Narxis
nagyúr

Tyű ez jól néz ki. Szóljatok ha megjelent blu-ray-n. :C

Thanos was right.

(#137202) gyuromoj válasza Pearce (#137200) üzenetére


gyuromoj
veterán

Jónak tűnik, igaz nem ismerem a sztorit.
Régiből rémlettek a kukacok meg a kék szemek illetve Kyle MacLachlan, de ennyiben ki is fújt. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#137203) Bad Pritt válasza Pearce (#137200) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most rákerestem külön, mert hiányzott a trailerből Feyd és valóban, nem lesz benne az első filmben.
Az fura lenne, ha teljesen kihagynák, de itt még szerintem védhető, persze ha nem hozza a pénzt ez a film, akkor úgyis tárgytalan.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137204) erahurka válasza Bad Pritt (#137203) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet nem is megy végig az egész első könyvön.

(#137205) Mik76 válasza lezso6 (#137197) üzenetére


Mik76
senior tag

Es itt alapvetoen az amerikai/europai vagy ha ugy tetszik feher tarsadalom abrazolas modjarol van szo. Ott azert jellemzoen igen sapadt szegenykem. Csak hogy ne a levegobe beszeljek, utolso vacsora...
Valaki beirt meg ide valami orbitalis hulyeseget hogy azert mert ez a mi helyunk. Maradjunk annyiban hogy a feher ember Amerikaban a tortenelem egyik legnagyobb nepirtasanak kovetkezmenyekent lett lakos, es befolyasos, szoval az hogy kinek hol van a helye az nemileg bonyolultabb. Masreszrol egy ket nagyon redneck kornyektol eltekintve az USA-ban eleg az utcara kilepned hogy szembe jojjon a majd teljes paletta.

Amugy en sem ertek egyet a szaballyal ha nagyon mereven akarjak alkalmazni. A temanal maradva oszinten szolva a white wasing legalabb ennyire zavar, ha nem jobban.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137206) spiky03 válasza Pearce (#137200) üzenetére


spiky03
veterán

Nem néz ki rosszul.
Mondjuk magyar helyszíneket nem ismertem fel benne. :DDD

Vsz majd itthon nézem meg.

Van értelem előtte megnézni a régi filmet?
Vagy ne rontsam el az élményt? :DKönyveket nem olvastam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#137207) FollowTheORI válasza Pearce (#137200) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A Timothéé gyerekkel még minding nem barátkoztam meg, de a többivel egyelőre elégedett vagyok. Úgy látom a látvány rendben lesz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137208) FollowTheORI válasza spiky03 (#137206) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem szabad megnézni a másik filmet előtte, ha még nem láttad... teljesen más stílus és világ. :N

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137209) Mik76 válasza gbors (#137176) üzenetére


Mik76
senior tag

Orulok hogy tetszett. Oszinten szolva mikor megjelent, bar nagyon tetszett a moziban, de eleg felkavaro elmeny volt. Ugy tiz evvel kesobb lattam masodszorra, es rogton atjott hogy ez bizony ugy ahogy van egy kivalo darab. Kb mint a Faun Labirintusa. Kicsit leleknyomorito, es ezert joval kevesebbszer lattam mint a Tropic Thundert... :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137210) lezso6 válasza Mik76 (#137205) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem alapvetően azért fehér Jézus, mert... ...az európai keresztények döntő többsége fehér. Ugyanígy van USA-ban is, habár ott ugye volt egy elég komoly fekete elnyomás is ugye.

A white-washing szerintem butaság. Legalábbis szerintem ne csak fehér karakter helyett lehessen más, hanem fordítva is, ne legyen kettős mérce. Meg ne legyen az se, hogy az identitásnak full meg kelljen egyeznie. Hogy akkor feketét, csak fekete, meleget csak meleg, transzneműt csak transznemű; autistát csak autista, pedofilt csak pedofil, stb játszhasson. :D

Ennél szerintem sokkal érdekesebb jelenség az, hogy a filmekben a szereplőket megszépítik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137211) Miklós315 válasza Mik76 (#137205) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Valaki beirt meg ide valami orbitalis hulyeseget hogy azert mert ez a mi helyunk."

Én vagyok a büszke tulajdonos :)
1. Nekem sem szimpatikus az őslakosokkal szembeni erőszakos térhódítás (és ezzel szorosan összefüggésben a viszonyulás hozzájuk azóta is - jó film a Wind River, hogy ne legyen full off), de objektíve bárki aki ma valahol van (állam), az valakik nyakára ült valamikor korábban (plusz a mai folyamatban levő dolgok...), szóval ez érzelmi alapú, invalid érv.
2. Az indiánok sem bólogatva asszisztáltak a "trendi folyamatokhoz", hanem véres harcokban álltak ellen, amíg csak el nem dőlt a dolog.
Akkor nekünk miért kelljen jó képet vágni az ellenszenves, tk. erőszakosan nyomuló trendekhez?
3. Van pl. egy rakás (amerikai) fekete-film, a minőségük, az ismertségük opcionális, szóval számomra érthetetlen a "tolt diverzitás" (USA, Oscar), mintha nem engednének be nem-fehéreket még csak Los Angelesbe se..., Kérdezzük meg Spike Leet.
4. Európa, Magyarország, ~1000 év.
A mi helyünk - még.

"Szerintem."

(#137215) RetepNyaraB válasza Pearce (#137200) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nabasszus. Persze, megnézem valahogy (moziba nem megyek már idén elég valószínűleg, jövő meg igen-igen kérdéses. Mikor jönne ez?).
De ennyiből nekem az esik ki, hogy inkább Lynch régi filmje - bár egy trailerből nem nagyon lehet ítélni, értem én.
A 2 főproblémám:
- megint egy csodaszép, tenyésztett főhős, akinek legalább is kétséges színészi kvalitásai vannak. Mennyire gyűlölöm ezt a vonalat és nem akar kirohadni végre, sőt :(((
-full hideg, "bombasztikus" dizájn, az összes ma divatos klisékkel, élettel megtöltött térnek nyoma sincs, csak a dollárjeleket látom kattogni.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137216) Viszlát válasza RetepNyaraB (#137215) üzenetére


Viszlát
addikt

... megint egy csodaszép, tenyésztett főhős, akinek legalább is kétséges színészi kvalitásai vannak.

Nahát, miben láttad eddig az ifjút, hogy ez a véleményed róla? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137217) RetepNyaraB válasza Viszlát (#137216) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az égvilágon sehol, sajnálom. Kizárólag az előzetesre alapozom tévtanaim :)
Már nézni se tud hatásosan :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137218) koncsik válasza Pearce (#137200) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

PInk Floyd feldolgozás a zene... (Eclipse) Ha nem lennék Herbert rajongó, ezzel (is) megvettek volna... :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#137219) RetepNyaraB válasza koncsik (#137218) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Yepp. Még a Floyd rajongókat is lehúzzák :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137220) Viszlát válasza RetepNyaraB (#137217) üzenetére


Viszlát
addikt

Nah, hát akkor a Beautiful Boy-t mindenképpen tessék pótolni (természetesen csak akkor ha nem hagy teljesen hidegen a függőség téma). :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137221) RetepNyaraB válasza Viszlát (#137220) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

up!
Közben látom a lady birdben is játszott, semmi sem rémlik azon túl, hogy nem szerettem azt a filmet se, pedig a Ms. Saoirse Ronant annál inkább kedvelem...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137222) Viszlát válasza RetepNyaraB (#137221) üzenetére


Viszlát
addikt

A Call Me by Your Name-ben is egészen kiválóan játszott, sokakat elriaszt a témája (magam is halogattam sokáig), pedig egyike azoknak a filmeknek, amiben egészen értelmesen van bemutatva egy ilyen kapcsolat, remek coming of age mozi.

De szerintem jó volt a King-ben is meg az A Rainy Day in New York-ban is (bár távolról sem Allen legjobb munkája a film), a Little Women-t viszont ő sem tudta megmenteni...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137223) erahurka válasza Viszlát (#137222) üzenetére


erahurka
félisten

Jó volt a Call me by your name, bár barackra ránézni se tudtam utána egy hétig :DDD

(#137224) gbors válasza Mik76 (#137209) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ja, nekem egy 2000-es filmélménytől kattant be, hogy a kedvenc film és a sokszor megnézett film egyáltalán nem biztos, hogy konvergál :)

(#137221) RetepNyaraB: Lady Bird sztem teljesen jó volt, mi volt a gond vele?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137225) RetepNyaraB válasza gbors (#137224) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bocsesz, sajna nem emlékszem semmire a konklúzión kívül. Lehet be kéne iktatnom egy újrát...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#137226) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Sziasztok. Amúgy én annyira nem értem ezt a Nolan, Villeneuve hype-ot. Mindenki el volt ájulva, hogy ő rendezheti a Dűnét a "fenomenális" Blade Runner meg az Érkezés után... Egyedül a Fogságban-t tudom értékelni, de az sem tökéletes mű, a pókos izéje is elég agyfasz.
Szegény Pink Floydot meg a Westworld végére is berakták, az is egy szar lett. :D

(#137227) Miklós315 válasza RetepNyaraB (#137221) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Kb. detto. Untam azt a filmet, nem sok maradt meg belőle.

"Szerintem."

(#137228) erahurka


erahurka
félisten

Jó volt ez a Különös Kegyetlenséggel, bejött a texasi hangulat, az izzadt emberek cowboy kalapban, meg minden. Csak a felirat volt bugyuta, csomót beszéltek aztán leegyszerűsítette egy mondatra...

(#137229) Farkassacred válasza Narxis (#137199) üzenetére


Farkassacred
őstag

Bizony bizony, az aranykorból való film az. :K Ami kicsit" talán hasonított rá az a tavalyi felhozatalból pl szerintem., az Aki bújt című film, nekem az is nagyon tetszett.

(#137230) FollowTheORI válasza ROBREGGAE (#137226) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem baj, nem lehet mindenki tökéletes ízlésű. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137231) shotika válasza ROBREGGAE (#137226) üzenetére


shotika
őstag

Hype: Inkább arról van szó, hogy van egy nagyon jó történet (Dűne), amit egy tehetséges rendező kapott a kezei közé. Senki se mondta, hogy tökéletesek a filmjei, ráadásul szubjektív, hogy ki mennyire kerül a hatásuk alá - én imádtam az Érkezést, talán a legjobb filmjének tartom. A Blade Runner meg már az első résszel is megosztó volt mindig is, a 2. rész talán még lassabb is (a cselekménye kb 20 perc alatt levezényelhető lenne), viszont pokoli jól állt neki ez a stílus.
Szerintem az új Dűne is jó mozi lesz, én jobban örülök, hogy ő és nem pl az öreg Ridley Scott rendezi, és hát a bemutató alapján eddig nagyon odaver.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#137232) brownus


brownus
veterán

votmá, kit érdekel, de ma még nem vot :D <3

[link] dune trailer, o mammmaa :R

(#137233) gbors válasza brownus (#137232) üzenetére


gbors
nagyúr

"What's in the box?"
"Pain."

Nagyon jól néz ki a trailer - viszont ahogy elnézem, ez csak moziban nézős lesz.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137234) Vikthor válasza gbors (#137233) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"What's in the box?"
"Pain."

Utalás a Se7en c. filmre? :D ott se jó dolog volt a dobozban...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#137235) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#137237) gbors válasza Vikthor (#137234) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, ez a könyvben is így szerepel, ill. a Lynch-féle adaptációnak is egy ikonikus jelenete.

De valóban, a titokzatos dobozok ritkán rejtenek kellemes meglepetéseket :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137238) Vikthor válasza gbors (#137237) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az Ordos ház csak a játékban létezett? Vagy a könyvben is, nem emlékszem rá. Illetve hol vannak a Harkonnenek a trailerben?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#137239) radi8tor válasza gyuromoj (#137235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vicc komolyan ami a világban megy.

⭐ Stella

(#137240) Bad Pritt válasza Vikthor (#137238) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Létezett korábban is, de a játékban kapott csak szerepet.
Milyen jó is volt, omg...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137241) OPiiPO válasza Pearce (#137200) üzenetére


OPiiPO
addikt

Végre :K
A sok elszúrt Star Wars után végre esély van egy jó sci-fi-re.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137242) Vikthor válasza Bad Pritt (#137240) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az! jött egy Harkonnen megatank féleség és el lehetett foglalni majd gyorsan felrobbantani mert ugye sebzésre kijózanodtak... illetve ha még ennél is ügyesebb voltál, akkor az alapbázis deployoló egységet megszerezve, akár Harkonnen bázist is tudtál üzemeltetni Ordosnként...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#137243) oriic válasza gyuromoj (#137235) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Dejo... :(((

Live-Die-Respawn

(#137244) Bad Pritt válasza Vikthor (#137242) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az én kedvencem, mikor végre tudtam Sardaukarokat venni brutál drágáért, mert hogy milyen badass banda a könyvekben meg filmekben, aztán a mezei szutyok kis tankok eltaposták szerencsétleneket. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137245) ROBREGGAE válasza shotika (#137231) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Először mikor láttam a Szárnyas Fejvadászt, el voltam ájulva, de sajnos azt is minél többször néztem újra egyre kevésbé tetszett. Szerintem semmit nem adott vissza K. Dick-ből, habár neki állítólag tetszett és jóban volt Ridley Scott-tal... Ugye sajnos a premiert nem élte meg.

Ezáltal mai napig nem értem, mi létjogosultsága volt a folytatásnak, ja tudom Harrison Ford meg androidok és Film noir. Nagyon szép, meg látványos, de én emlékszem a moziban a film felétől untam és nem adott át az égvilágon semmi üzenetet. Miért nem lehet már valami újat kitalálni és nem másik bőrt lehúzni?

Persze a Dűne lehet jó, meg van aki szereti a rendezőt. Más lehet Paul Thomas Andersont rühelli meg Aronofski-t. Csak fogalmam nincs mitől ők napjaink zsenijei...

(#137247) brownus válasza Vikthor (#137234) üzenetére


brownus
veterán

nincs utalás rá, (a könyvben is így van/volt)

(#137248) Komplikato válasza RetepNyaraB (#137215) üzenetére


Komplikato
veterán

"megint egy csodaszép, tenyésztett főhős"
Nekem ez azért vicces, mert Paul Atreides és az anyja is több évszázadnyi tudatos tenyésztés eredményei. ;]

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#137249) Narxis válasza Farkassacred (#137229) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát nem tudom... ezt horror-vígjátéknak írják. Ettől még lehet jó de szerintem nem ugyanaz. Ha hasonlót kéne mondom akkor a Viharsziget. Ahogy nézem kb. 90-től 2005-ig volt egy aranykora Hollywood-nak, amikor még a sztori volt a középpontban és a látvány csak arra kellett, hogy a sztorinak alá legyen rendelve. Aztán jött a Gyűrűk Ura, Matrix és borították az asztalt. Az a baj, hogy azóta meg a látvány alá lett rendelve a sztori. Valami egészséges egyensúly kellene, legyenek látványfilmek de legyenek már ilyen kurva jó sztorik is. Ja egyébként nem leszólni akarom a Gyűrűk Urát és a Matrix-ot, ott még pont volt is egy jó sztori csak párosult látvánnyal is. A Gyűrűk Urát pont moziba néztem, alig tudtam rávenni szüleim, hogy vigyenek el mert nem értették, hogy mik ezek a tündék, orkok meg hobbitok, faterom mérges is volt, hogy neki be kell ülnie aztán annyira megtetszett nekik, hogy a 2. és 3. részre már kérnem sem kellett, vittek mert ők is nézni akarták. :D A boldog békeidők. :)

Thanos was right.

(#137250) brownus válasza gbors (#137233) üzenetére


brownus
veterán

#137233) gbors, jaja :R

ezt had mutassam meg, tiszteletem jeléül herbert felé, és a csodálatos világa felé.
[kép] (azóta a két hold sárga és kék lett, a kriszkés hegye vörös, a vért és a fremenek kegyetlenségét szimbolizálva) nincs friss képem

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.