Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137451) Viszlát


Viszlát
addikt

The Devil All the Time (2020) - 8/10
Mindig az ördöggel
#értékelés

Na csak megértük, hogy a Netflix is letegyen az asztalra egy igazán jó filmet. A témája nem túl szívderítő, ahogy az egyébként remekül megcsinált hangulata sem, szóval nem éppen egy vasárnap délutáni matiné kategória. Baljós, mocskos, bűzös rögtön az elejétől fogva, redneck "mese" mélyen a Bible-belt szívében, kiváló alakításokkal és egy átgondolt, jól megírt és filmre vitt történettel, jól fényképezve. Lassan hömpölyög, szó sincs akciófilmről, de szerintem tökéletesen eltalált a tempó, egy ilyen típusú sztorihoz pont ez kell, hogy beszippantsa a nézőt. Nálam működött, pedig nem túl nagy elvárásokkal ültem le elé, végre valami értékelhető ebben az évben...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137452) fant0mi


fant0mi
addikt

1917
Regi elmaradasom potoltam. A latvanyt tudom dicserni, mert a sztorit nem tudom. Szog egyszeru kiszamithato tortenet, az izgalmas jelenetek sem voltak azok, az elejen olyan semmilyen modon indul, a karakterek megismeresere ido nem volt.
Ha nem latom, akkor sincs semmi. Sot. Ha le sem forgatjak, sem veszit vele a vilag.

(#137453) Vikthor válasza Mik76 (#137449) üzenetére


Vikthor
nagyúr

nagyon helyes

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#137454) Pitterix válasza Mik76 (#137449) üzenetére


Pitterix
őstag

De jó is lenne.
De inkább indulnának ki egy sima Warcraftból,
vagy Richard A. Knaak trilógájából.
1. A Végtelen Forrás (2004),
2. Démonlélek (2004)
3. Meghasadt Föld (2005)
Ezekből lehetne egy LOTR-hoz hasonló forgatókönyvet írni.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137455) Viszlát


Viszlát
addikt

Enola Holmes | Official Trailer | Netflix 23rd September

Egész jó mókának tűnik, remélhetőleg nem lőtték el az összes puskaport az előzetesben.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137456) Tibiajax válasza fant0mi (#137452) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem is az volt a lényeg hogy megismerd. 1.vh senki földje, 2 katona a millióból, A pontból B pontba eljutás. ez volt csak a feladat, nem az életük megismertetése. real time tech demo. szuper.
engem sokkal jobban szórakoztatott meg lekötött, mind a dunkirk, pl

(#137457) emiki6


emiki6
veterán

Lesz ismét ÖN-TÉR-KÉP (rendező: Jelenczki István) vetítés: [link]

Csináltak családállítást a magyar nemzeten és egészen érdekes dolgok jöttek ki, ezt dokumentálja a film. Aki úgy gondolja, hogy ez tuti bullshit, az hagyja figyelmen kívül, inkább nemzeti beállítottságú, nem túl korlátolt embereknek ajánlanám.

Nincs fent ncore-on és nem csak azért mert Jelenczki film, hanem azért se, mert nem adják ki, csak vetítik, hogy ne lehessen kontextusból kiragadni részeket.

Jómagam természettudományos, azaz materialista világszemléletű vagyok, a családállítás jelensége sem fér a fejembe hogy működik, nos a "nemzetállítás" ennek egy következő szintje. Érdekes és tanulságos, de elég abszurd élmény látni, megmagyarázni kvázi lehetetlen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137458) radi8tor válasza emiki6 (#137457) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Thx! :R
Családállítás jó és hasznos!

⭐ Stella

(#137459) Viszlát válasza emiki6 (#137457) üzenetére


Viszlát
addikt

Utána kellett néznem mi ez a családállítás, hihetetlen, hogy még mindig van új (baromság) a nap alatt. :Y

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137460) Pitterix


Pitterix
őstag

My Spy

Láttam már hasonlót és azt hittem, futottak még kategória lesz, de kellemesen csalódtam.
Kedves-aranyos film némi erőszakkal fűszerezve. A kiscsaj tök aranyos benn és jól is játszik. A szinkronhangok is a helyükön voltak végre.
Természetesen kiszámítható, klisés, blablabla, de akkor is szerethető.
Szerintem gyerekkel is simán meg lehet nézni.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137461) tibbike01 válasza Pitterix (#137460) üzenetére


tibbike01
őstag

Nekem is tetszett! Simán jó film és még a zenék is rendben vannak. :K

(#137462) fant0mi válasza Pitterix (#137460) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem mertem megnezni (sok szart lattam mostanaban), de akkor nekiallok, koszi.

(#137464) radi8tor válasza fant0mi (#137462) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem az első 10 perc alapján nem jött be. :( Félbehagytam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#137465) Mik76 válasza Viszlát (#137459) üzenetére


Mik76
senior tag

+1
Ezt a nemzet allitast persze nemzethy gazszerelo allitassal illik kezdeni... :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137466) lezso6 válasza Mik76 (#137465) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

PH!-ra kéne fórumállítás, ahol a trollok megszabadulhatnánk traumáiktól, s végre értelmes emberekként viselkednének. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137467) Pitterix válasza radi8tor (#137464) üzenetére


Pitterix
őstag

Az első tíz perc nem is a fele! ;]

fant0mi: azért olyan nagy elvárásokkal ne ülj le elé, mert ez egy gyerekfilm.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137468) k-adi válasza Viszlát (#137459) üzenetére


k-adi
nagyúr

ugye? döbbenet... mikor rákerestem erre én is... hát leolvadt az agyam nekem is.

Szokásos alternatív-lehúzás, kitaláltak egy újabb BS-t maguknak ezek a semmihez nem értők de igazából munkanélküli senkik

(#137469) Pitterix válasza k-adi (#137468) üzenetére


Pitterix
őstag

Azért ennyire ne húzd le, még neked is szükséged lehet rá. Bár ne legyen igazam, azaz ne legyenek ilyetén problémáid. :R
Nekem márt volt ismerősöm ilyenen párkapcsolati problémákkal, egy darabig bevált....
Ha nem működne, biztos nem csinálnák.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137470) emiki6 válasza k-adi (#137468) üzenetére


emiki6
veterán

Attól, hogy valamit nem értesz, attól még nem biztos, hogy hülyeség. Nem mondom, hogy biztosan nem az, csak hogy nem érdemes olyan dologról véleményt formálni, amiről sose hallottál, gyors rákerestél és annyi.

Én a magam részéről próbálok nyitott szkeptikus lenni és nem formálni olyanról határozott véleményt, amit nem ismerek eléggé. Vannak természetesen egyértelmű bullshitek.

A másik dolog, hogy kevés olyan ember van, akinek kb bármit elhiszek és 100%-ban megbízom bennük, mert ismerem őket annyira, hogy igaz és hiteles embernek tartom őket (érdekes, hogy ilyen emberrel kizárólag a nemzeti oldalon találkoztam eddig). A film készítői pont ilyenek.

Csak azt akarom mondani, hogy óvatosan az elhamarkodott előítéletekkel, mert azok gyakran csak szimpla heurisztikák, az elme csal.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137471) lezso6 válasza emiki6 (#137470) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én azt néztem, hogy ezoterikus fogalmakat használ a családállítás, ami elég durván kiakasztja a bullshit-métert. Viszont ettől függetlenül elismerik, hogy működik, csak nincs tudományos magyarázat arra, hogy miképp teszi ezt. Fura. Én úgy vagyok ezekkel, hogy ha nincs más, akkor végső meg lehet próbálni az alternatív terápiás módszereket, legfeljebb placebo módon hat. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137472) erahurka válasza k-adi (#137468) üzenetére


erahurka
félisten

Volt egy kollégám aki ilyesmivel foglalkozott, de sosem értettem mi ez pontosan. Elvileg a rákot is tudják gyógyítani valahogy. :F

(#137473) emiki6 válasza erahurka (#137472) üzenetére


emiki6
veterán

Tekintve hogy a test és a lélek elválaszthatatlan, így a lélek (vagy elme vagy tudat) gyógyítása a test gyógyulását is előidézheti. Szóval ha a rák oka egy rendezetlen lelki baj, akkor biztos lehet vele rákot is gyógyítani. Vagy fogalmazzunk úgy, hogy a rák elmúlása egy mellékhatása a folyamatnak.

Lezso: Ja, rengeteg olyan dolog van, amiről senki nem tudja, hogy pontosan hogyan működik és sok esetben nem csupán placeboról van szó, csak épp nincs műszer, amivel kimérhető a mechanizmus. Állítólag az altatás sem tudjuk hogy működik, csak használják a műtéteknél.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137474) erahurka válasza emiki6 (#137473) üzenetére


erahurka
félisten

Hát én ebben valahogy nem tudok hinni. Lehet én vagyok maradi, de inkább megyek orvoshoz mint varázslóhoz.

(#137475) Bad Pritt válasza lezso6 (#137471) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ennyi a lényeg. A mechanizmus működhet, de nincs tudományos kutatás róla, ami validálná, ezért áltudományos.
Amúgy nem is lehet tőle még többet várni, a pszichológia maga is gyerekcipőben jár még, pláne egy ilyen pár évtizedes elmélet.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137476) k-adi válasza emiki6 (#137470) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Vannak természetesen egyértelmű bullshitek."

ja, ez pl az.

ezek nem pszichológusok, max. 1-2 dolgot átemelnek onnan de attól még nem lesznek szakemberek

(#137477) k-adi válasza emiki6 (#137473) üzenetére


k-adi
nagyúr

"a rák oka egy rendezetlen lelki baj, akkor biztos lehet vele rákot is gyógyítani"

..hogy micsoda? :D

elfogadom hogy más véleményen vagyunk, de úgy érzem nekem itt ennél a pontnál kell kiszállni ebből a beszélgetésből

(#137478) emiki6 válasza erahurka (#137474) üzenetére


emiki6
veterán

Az orvosok semmilyen krónikus betegséggel nem igazán tudnak mit kezdeni. Rákot, IR, autoimmun cuccokat nem lehet gyógyszerekkel megoldani. Sem most, sem a jövőben, mert az okot kell kezelni, ami nem a gyógyszer nem szedés, hanem a természetes környezettől, tápláléktól, életmódtól való elszakadás.

K-adi: szerinted egy lelki nyomorban élő ember nem fog belebetegedni a helyzetébe?

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137479) lezso6 válasza k-adi (#137477) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Így kiragadva valóban nem igaz, mivel mondat elején még ott lenne egy "ha", azaz feltételes a mód.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137480) erahurka válasza emiki6 (#137478) üzenetére


erahurka
félisten

Életmód váltás segíthet, de ha körbeugrál néhány indián az nem.

Már ahol segíthet, mert ha már ott a rák, az nem fog elmenni attól ha nem eszel több sertéshúst.

(#137481) Viszlát


Viszlát
addikt

Találjunk vissza a filmvilághoz. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137482) lezso6 válasza Viszlát (#137481) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez egy nagyon jó film. :K

;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137483) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Egynémelyik kép baromi jó... Tom lever mindenkit... ;] :))
[Before They Were Famous: Actors' Early Roles]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137484) gbors


gbors
nagyúr

The Tree of Life - Az élet fája (2011)
Egy nyugis szombat délután, amikor a család szanaszét csellengett, gondoltam, nekiállok a filmes backlogom egyik leginkább kétesélyes, de biztosan komoly odafigyelést igénylő elemének. Némileg tartva attól, hogy a Thin Red Line-hoz hasonló fiaskóba szaladok bele, de azért a lehetőségekhez képest előítéletek nélkül.

A történetet hanyagoljuk - Malick is ezt tette. Kezdjük inkább azzal, hogy a film leginkább egy mozgó impresszionalista festményre emlékeztetett - képsorok és képsorok, amelyek legelsősorban a karakterek aktuális érzelmeit voltak hivatottak vizualizálni, és minden más másodlagos. Ilyen "másodlagos" faktor a néző szemének gyönyörködtetése - a Tree of Life az egyik legszebb (ha nem a legszebb) film, amit valaha volt szerencsém látni. Káprázatos, hajszálpontos beállítások, gyönyörű színvilág, visszafogott, pont megfelelő tempójú kameramozgás - igazi vizuális orgia. És egyébként az eredeti célkitűzés is egészen jól működött - bár helyenként sikerült azért mellélépni vagy banális, vagy követhetetlen irányba (a törzsfejlődésről szóló szegmenst pl. sehogy nem tudom beilleszteni). De tekintettel a feladat nehézségére, az eredmény elismerésre méltó.

Volt egy komolyabb problémám a filmmel, ami a fentieket árnyalja - a nagy műgonddal megjelenített érzelmek és benyomások többségében nem volt semmi érdekes. A főszereplő család egy kutyaközönséges amerikai família, feleslegesen és öncélúan szigorú apával, az emancipáció első lépéseit csak igen diszkréten kóstolgató anyával, és három fiúval, akik... fiúk. Oszt' kész. A film elejét és a végét leszámítva semmi igazán komoly nem történik velük - ennek következményeképpen a vásznon a mindennapos, apró-közepes sérelmek sokkal nagyobb hangsúlyt kapnak, és ez engem szintén háromgyerekes szülőként egy idő után nemhogy nem szippantott be, hanem szimplán fárasztott.

Jó volt, hogy higgadtan ültem le a film elé, mert volt benne két kilépés-gyanús pont is. Az egyik a már említett törzsfejlődés-szegmens, ami a nagyon erős kezdés után eléggé kizökkentett. A másik valahol 1 óra 30 perc tájékán, nem is annyira eseményhez kötve, mint inkább ahhoz, hogy telítődtem a banális eseményekkel és reakciókkal. Összegészében a film rendkívül féloldalas volt - vizuális élményként zseniális, viszont intellektuálisan és érzelmileg nem érintett meg - persze a nyitást leszámítva. Valahol 8 körül van a 10-ből - de lehet, hogy 2 óra múlva 7-et adnék rá. Vagy éppen 9-et.

#értékelés

szerk. Ó, és a legfontosabb kimaradt. Jessica Chastain egy istennő :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137485) emiki6 válasza FollowTheORI (#137483) üzenetére


emiki6
veterán

Engem angelina jolie buci feje lepett meg :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#137486) hoffman_


hoffman_
nagyúr

megosztom veletek is az örömöm, végre összeállt a 2.0 setup itthon, még ha nem is sok, nagyon megy a tesztüzem. néhány rövid hallgatózás után pár filmet újra kell néznem.

:DD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137487) Miklós315 válasza hoffman_ (#137486) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Gratulálok! Hol is laksz? Filmet vihetünk? :D

"Szerintem."

(#137488) Pitterix válasza hoffman_ (#137486) üzenetére


Pitterix
őstag

Gratula, szíp, nagyon szíp.
Ha jól látom tranyót nézel és talán a 2. részt?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137489) Peterhappy válasza hoffman_ (#137486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagyon komoly, csak szerintem az elhelyezése rossz*.

Gratulálok :R

* Nem az én nappalimban van :)

(#137490) Bad Pritt válasza Pitterix (#137488) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Yep, forest battle, gyász, hogy így tudom. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#137491) Pitterix válasza Bad Pritt (#137490) üzenetére


Pitterix
őstag

Talán a legjobb jelenetsor a 2. részben.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137492) Tibiajax válasza hoffman_ (#137486) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

óóó, az a jó kis arcam erőlködő... :)
ugyanilyen tévém van nekem is :D
elac-okat ecserin vetted? ;] :P
érdekes, de jó kis setup, drakulálok

(#137493) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Babysitter

1 és 2. rész

Alapvetően az első jobban tetszett, de szerintem a második sem volt rossz. Bár ezzel a Bee jó lett témát azért a végén jól a semmiből hozták elő, kb semmi értelme nem volt. :D

Live-Die-Respawn

(#137494) hoffman_


hoffman_
nagyúr

köszi köszi mindenkinek, nagy az öröm most igen :)

Transformers 2-vel meg TRON-al járattam meg, Pitter, jó a szemed.

Tibi: az ám, nagy fogás volt, AVR 250, cimbormától frissen ropogósan ma szerváltam, épp cambridge + nad kombóra váltott. egy potméter csere meg átnézés majd ráfér, de amúgy csuda egy vas. ecserire mennék elac-ért bármikor :D

zenére nagyobb hangsúly jutott, ezért lett ilyen a vége, ez az Arcam egész jól viselkedik sztereó hallagtásnál. idővel egy dac esetleg bekerül elé.

Peterhappy, itt sem az igazi még, rájöttem, hogy kicsi ehhez a nappali, hátra kellett ülnöm a könyvespolcra nagyjából, hogy műkdjön a tere, szóval még nincs kitalálva az ülésrend :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137495) Citroware


Citroware
addikt

Interstellar

Megpróbálom rövidre fogni:
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Bővebben: Jobban bejött, mint az Eredet. Nehéz számon tartani a filmeket, de az elmúlt évtizedből amit láttam, talán eddig ez a csúcs. Igaz nem túl sok filmet néztem meg, sokkal vagyok lemaradva.

[ Szerkesztve ]

(#137496) Peterhappy válasza hoffman_ (#137494) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na latod. Nekunk nagy nappalink van ;)

Egyszer befotozom nektek a mi teszko gazdasagos setuponkat. Nagyon jol fogtok szorakozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#137497) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Breaking news.

Állítólag eldőlt, hogy Tom Hardy az uj 007.

[ Szerkesztve ]

(#137498) Viszlát válasza Peterhappy (#137497) üzenetére


Viszlát
addikt

Ilyet beírni forrás nélkül? Bátor ember vagy. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137499) diablo1984 válasza Peterhappy (#137497) üzenetére


diablo1984
veterán

Hátha nincs igazad!

(#137500) Pitterix válasza Peterhappy (#137497) üzenetére


Pitterix
őstag

Henry Cavill jobb lenne....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.