Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136801) brownus válasza gyuromoj (#136773) üzenetére


brownus
veterán

:K :C :R

(#136802) Bad Pritt válasza oriic (#136798) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont ezen gondolkoztam, nem lehetett könnyű döntés, hogy inkább dolgozik, amíg tud és nem a gyógyulásra koncentrál.

Nyugodjon békében, remek színész volt. :(

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136803) Laraxior válasza oriic (#136792) üzenetére


Laraxior
titán

alt="" title=""

Pedig lassan sorra kerül az összes "nagyobb" színész is. Főleg az akciófilmek sztárjai. Schwarzenegger, Stallone stb... :(
Bár azért 43 évesen még kicsit korai volt.

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136804) oriic válasza Laraxior (#136803) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, ezt lattam :(

Live-Die-Respawn

(#136805) KISDUCK válasza oriic (#136795) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ilyen ez a popszakma. A Mátrix filmeknél is haláleset miatt cserélték le az orákulomot játszó színésznőt és ugyanez megtörtént a Harry Pottet szériában a Dumbledoret játszó színésszel is, nem hiszem hogy a Disney sokat fog ezen gondolkozni.

(#136806) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Macskásból irányítottak ide, hogy van egy Jedi macskám, osszam meg:

;]

(#136807) spiky03 válasza KISDUCK (#136805) üzenetére


spiky03
veterán

Igen, az élet megy tovább...
Csak azért rossz ezeket megélni, hogy mondhatni azért még fiatalon elmenni, amikor még előtte volt az élet.
Mint Kobe előtt is, mondhatni most kezdett el ő is élni a kosárlabda után. Sok mindenen tevékenykedett.
Meg, hogy az egyik lánya is vele halt és a többi utas mulasztás miatt. :W
Ők is sokmindent letehettek volna az asztalra még.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#136808) erahurka válasza Atomgeszi (#136806) üzenetére


erahurka
félisten

Inkább sith lovagnak tűnik :D

A plüss macska se rossz :K

(#136809) Drizzt válasza Atomgeszi (#136806) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Teged nagyon durvan atvertek, ez ugyanis egy sith!

I am having fun staying poor.

(#136810) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Néha úgyis viselkedik.. :D :R

(#136811) gabe_ válasza Drizzt (#136809) üzenetére


gabe_
őstag

Shit! :) sőt, shitz! :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#136812) KaitouP válasza oriic (#136798) üzenetére


KaitouP
veterán

Elképesztő, ahogy végezte a dolgát a betegség alatt, panaszkodás nélkül a világ felé... Nem szerettem a karakterét, (mint ahogy a Marvel filmekért sem vagyok oda túlságosan) de hatalmasat nőtt a szememben a színész.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#136813) No.01 válasza gabe_ (#136811) üzenetére


No.01
őstag

Jajjjj! :DDD :DDD

(#136814) Tibiajax válasza KaitouP (#136812) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nagyon jó, különleges volt a hangja.
az eredeti hangja, nem a ratyi szinkron. nekem az tetszett mindig a legjobban benne

(#136815) fityere válasza oriic (#136781) üzenetére


fityere
senior tag

R. I. P

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#136816) Mik76 válasza oriic (#136781) üzenetére


Mik76
senior tag

Szomoru. Azon karakterek egyike volt a marvel univerzumban akik nem fulladnak bele a folyamatos nyalas jofejkedesbe.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136817) dawez


dawez
tag

sziasztok, nekem egy kérdésem lenne egy filmet keresek amit rég láttam csak sajnos nem emlékszem a film címére, a torténet hogy létrehoztak egy idogép szeru masinát és turistákat utaztattak pénzért a multba pénzért ahol megfigyelhettek hogy hogyan fekszik ki egy t rex (ha jol emlékszem az élolényre) és nem szabadott semmihez sem hozzáérni, viszont valaki csinált egy apro dolgot ha jol emlékszem eltaposott egy abban a korban élo lepkét és mikor visszamentek a jelenbe minden kezdett megváltozni.

(#136818) gyuromoj válasza dawez (#136817) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mennydörgő robaj

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136819) dawez válasza gyuromoj (#136818) üzenetére


dawez
tag

ezer koszonet :)

(#136820) Rumcsaka válasza oriic (#136781) üzenetére


Rumcsaka
tag

R. I. P

(#136821) Miklós315 válasza volandy (#135000) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hali! Jobb későn, mint soha :D de megnéztem ezt a Sputnikot, és láttam, hogy páran azért írtak itt róla, így a kérdéseidbe is belefutottam:
1. "Azt értem, hogy miért lett öngyilkos. A doktornő el akarta menekíteni vagy be volt épülve? Azért is gondoltam, hogy be volt épülve, és amikor elmenekültek jöttek eléjük."
Nem. A másik doki az ezredes telefonján értesített valakiket (egyéb központi hatóságot?), na azok értek oda a végére. A dokinő nem volt beépülve, ő csak mentette volna az űrhajóst, de hát nem sok esélye volt. Az űrhajós meg azért lett öngyilkos, mert végül eljutott oda, hogy feláldozza magát, hiszen a lény veszélyes, a szétválasztás kétséges, az irányításával végzett sok gyilok a lelkén száradna - így megtette a szükséges lépést, hogy lezárja ezt a "bohóckodást".
2. "A kisfiú honnan tudta hogy jön érte?"
A "kisfiú" valójában a kis dokinő volt - visszautalás a múltba -, korábban utalás is volt erre a megfejtésre a doki zuhanyzós jelenete: műtéti heg a hátán. Vagyis ez a szál a főhősnő karakterét mélyítette, hogy szívós, meg honnan hová jutott (+ ő is árva volt, mint az űrhajós fia), stb. Fura (felesleges?) volt, de nem zavaróan.

"Szerintem."

(#136822) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Sputnik

Teljesen jó, nézhető - de nem tökéletes - orosz thriller-horror-sci-fi mix. A zenéje nagyon jó, bár nekem néha az időzítéssel volt bajom (nincs mindig szinkronban a jelenet és a "zenei szándék"). A színészek teljesen meggyőzőek (talán egy Ph!nuccit nem érdemelnek meg, de nem rántottak ki a filmből), a környezet ül. A forgatókönyv kicsit lazán íródott (pl. két tucat kamerából kb. kettővel számolnak a szökéskor, meg hiányoltam, hogy a nagyon komolyan vett új lehetséges "fegyver" eredete és további jelentősége teljesen elsikkad valahol a filmen kívüli kazah pusztában, stb.), de tud feszült lenni, és egész életképesek a karakterek is.
Adott egy határozott ezredes, egy erős női főhős (pszichiáter?), és egy flegma űrhajós, akik próbálnak a saját száluk végére érni egy balul elsült űr-expedíciót követően, valahol a Kazah Szovjet Tagköztársaság egy eldugott zugában fekvő katonai bázison, 1983-ban.
A kb. két órás játékidő hamar eltelik, nincs igazán unalmas üresjárat. Kicsit felületes, de működőképes szórakoztatást nyújt. A Life pl. sokkal jobban idegesített, gagyibbnak tűnt, az Alien(1) meg messze jobb ennél, szóval... ajánlott.

#értékelés

"Szerintem."

(#136823) perempe válasza Rumcsaka (#136820) üzenetére


perempe
addikt

a témában az Őstehetséget (R. Redford, 1984) akarom megnézni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136824) mephi666


mephi666
nagyúr

irina palm

ma akadtunk erre a gyöngyszemre... a sztori röviden: 60éves özvegy nagyinak beteg az unokája, minden pénzüket felélték már a kezelésére és végső elkeseredésében elmegy egy sztriptízbárba, hogy jó pénzért egész munkaidőben f*szt verjen... :D van a filmben pár béna konfliktus, de összességében a kiszámíthatósága ellenére is egy kellemes darab

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136825) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Il traditore (Az első áruló)

Nagyon hosszú, hol lassabbnak, hol pörgősebbnek hat, de leginkább a témája miatt lehet érdemes megnézni. A színészek olaszosak (gesztikulálnak, affektálnak), a zene stimmel, a történet (forgatókönyv) nem egy nagy eresztés. Nem igazán van hangulata, látványra tévéfilmesnek tűnik, és nincs kivel azonosulni.
Tommaso Buscetta, a Cosa Nostra egyik "katonája" - aki a nagykutyákkal is jó kapcsolatban van - lelépne, de azt nem lehet, így aztán az első leleplezőként bevonul a történelembe, hiszen kitálal az olasz maffia mibenlétéről a hatóságoknak. A film kb. időrendben, nagy vonalakban végigviszi a folyamatot, a tárgyalásokat, a következményeket.
Annyiban érdekes volt, hogy a fő töréspont a drogbizniszbe való betörés, illetve a teljes etikai relativizmus eluralkodása a szervezet vezetőinek körében, ami a fiktív Keresztapában is a konfliktust okozta. Filmként az sokkal hangulatosabb és működőképesebb volt (jobb író és rendező), ez viszont megtörtént.
Falcone bíró emlékére...

#értékelés

"Szerintem."

(#136826) Aventador91 válasza oriic (#136781) üzenetére


Aventador91
őstag

nem láttam egy filmjét se de rip

(#136827) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Akit érdekel kamerásban a Dűne-előzetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136828) Narxis


Narxis
nagyúr

Anthony Mackie Explains Why Hollywood Movies Suck Now [link]

Thanos was right.

(#136829) S e t h válasza erahurka (#136784) üzenetére


S e t h
nagyúr

Covid miatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#136830) belinho válasza gyuromoj (#136827) üzenetére


belinho
senior tag

Látom valamelyik mozis nem bírta ki, hogy ne mutassa meg.
Remélem nem itthonról volt valaki, bár olyan gyenge minőség, hogy nehéz lenne kiolvasni a vízjelet.

(#136831) Viszlát válasza Narxis (#136828) üzenetére


Viszlát
addikt

Szépen összemossa a szuperhősös filmcsodákat a tágabb értelemben vett filmművészettel. Nem is értem mit akart Stallone meg Schwarzenegger emlegetésével, ha jól tévedek, akkor ők sosem szerepeltek ilyen filmekben. Illetve most is van egy rakat sztár, akik miatt bizony elmennek moziba vagy néznek meg egy filmet otthon az emberek. Hogy ő nem ilyen sztár, azt mondjuk nem vitatom én sem. ;]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136832) Viszlát


Viszlát
addikt

Jelenleg így áll a szavazás, valószínűleg eldőlt így, de még várok azért pár napot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136833) Narxis válasza Viszlát (#136831) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mondjuk Robert Downey Jr. nagyot bukott a Dr. Dolittle-vel.

Thanos was right.

(#136834) erahurka válasza S e t h (#136829) üzenetére


erahurka
félisten

Három éve? :U

(#136835) Viszlát válasza Narxis (#136833) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezért írtam, hogy összemossa a szuperhősös helyzetet, ami sem filmművészeti sem anyagi szempontból nem szerencsés. A második főleg bajos, hiszen azt a financiális eredményt amit a Marvel produkciók érnek el, nagyon-nagyon kevés film tudja hozni, ilyen alapon a megjelenők 99%-a bukás.

No meg bármelyik színész esetén lehet találni csúnya bukásokat, a Dolittle irgalmatlan rossz volt, de mondjuk az elmúlt 10 évben a többi filmjével nem volt gond: The Judge, Sherlock filmek, Tropic Thunder amik beugranak.

Egyszerűen ő nincs azon a szinten, hogy ilyen sommás kijelentéseket tegyen szvsz. Egy rakat olyan név van ma is, akikkel simán el lehet adni egy mozit, és nem csak a nagy öregek. Pitt, DiCaprio, Dwayne Johnson, Bullock, Hathaway, Bale, Carell, Whalberg, Phoenix, Blunt, Theron, Smith, Cavill, Reynolds, Jackson, stb, lehetne még sorolni azokat, akiket még a nem túl elkötelezett mozibajárók is ismernek és feltűnik nekik ha új filmjük jön ki.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136836) belinho válasza erahurka (#136834) üzenetére


belinho
senior tag

Hogy a francba ne műtötték volna meg, szinte minden cikkben le van írva, hogy 4 éve diagnosztizálták nála a betegséget, azóta rengeteg műtéten és kezelésen átesett.
Ennek köszönhető, hogy ilyen sokáig húzta és emellett dolgozott és forgatott is.
Menthetetlen volt.

(#136837) Peterhappy válasza Narxis (#136833) üzenetére


Peterhappy
őstag

Viszont 2020-as film, úgyhogy a Ph!nucci-n még így is nagyot menne* :C

*mármint mehetne, ha nem változna a lebonyolítás...

(#136838) KISDUCK válasza belinho (#136836) üzenetére


KISDUCK
addikt

(#136839) radi8tor válasza KISDUCK (#136838) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Utólag simán lehet ilyeneket belegondolni.

⭐ Stella

(#136840) KISDUCK válasza radi8tor (#136839) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nyílván túl lehet gondolni, de benne van a pakliban hogy tudta az esélyeit csak próbált poénkodni és úgymond titokban elmondani. Volt a családban vastagbél rákos és az se lett happy end meg az odavezető út se volt rózsás, szóval nem lepődnék meg ha tisztában lett volna az esélyeivel.

(#136841) Miklós315 válasza Viszlát (#136741) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Szeretnék hagyni időt a kategóriák megvitatására is, nem akarok ebből egyszemélyes bulit csinálni."

E szerint javaslatok is jöhetnek?
1. Az jutott eszembe, hogy tíz év (2010-től vagy 2011-től?), elég sok film, lehetne pár kategóriára bontani a "legjobb film"-et: pl. dráma, vígjáték, akció, horror, sci-fi, zenés.
2. A fő- és mellékszereplők esetében meg pont jobb is a nagyobb merítés (múltkori ötlethiány miatt).
3. Talán még a 'legjobb látványt' lehetne csiszolni (külön "animációs film" és "cgi-akció", de akár "történelmi-kosztümös-díszletes" kategória vonalon), esetleg az operatőrt elhagyva...

"Szerintem."

(#136842) Mik76 válasza Miklós315 (#136841) üzenetére


Mik76
senior tag

Vagy pont az ellenkezoje. Egy kategoria. Legjobb film.
Mindenki jelolhet harom filmet. Nincs szukitett lista. A legtobb jelolest besopro film nyer.

Endgame vagy mi... ;]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136843) Miklós315 válasza Mik76 (#136842) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nehéz, mert be kéne szorítani a Godzilla 2-t meg a Transformers 5-t, de ha nincs cgi-sci-fi-akció-inváziós kategória, akkor... :P

"Szerintem."

(#136844) hoffman_ válasza Viszlát (#136835) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ezzel együtt is van valóság-alapja annak, amit mond szerintem, hozott jó érveket. nyilván nem lehet ráhúzni az egész szakmára és ennyire talán nem drasztikus, de kétségkívül van abban valami, amit az egész "pszichológiájáról" említ és ebben irdatlan szerepe van a streaming neveknek. ennek minden előnyével és hátrányával együtt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136845) radi8tor válasza Narxis (#136828) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kösz hogy megosztottad. Nagy igazságokat mond el benne!
A filmgyáraknak igen is fejlődni kell a jelenlegi nézőkhöz. Mert régen más miatt mentek moziba az emberek mint most. Ha lehúzzák a filmet a rotten tomato WC-n akkor emiatt (sokan) nem fogják megnézni 8 dollárért a moziban hanem majd otthon Netflixen, akármin.

⭐ Stella

(#136846) Viszlát válasza hoffman_ (#136844) üzenetére


Viszlát
addikt

A mozizási szokások az más tészta valóban, bár egetrengetőt nem mondott, ez már évek óta tapasztalható jelenség. És a nappalis vagy dedikált házimozik elterjedését még nem is említette. Igaz, hogy más okokból (szerencsére nem jelent gondot két órát kibírni mellékhelyiségbe látogatás nélkül), de én is leszoktam a mozizásról.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136847) Viszlát válasza Miklós315 (#136841) üzenetére


Viszlát
addikt

Persze, hogy jöhetnek, de szerintem majd az ötleldében inkább. Személy szerint mondjuk szűkíteném a kategóriákat, nem bővíteném, a múlt évi tapasztalatok alapján a zene, forgatókönyv, operatőr kategóriák nagyon-nagyon nehézkesen jöttek össze (a nevezésre gondolok), szóval én ezeket hanyagolnám. De majd összegyűjtjük az elképzeléseket az ötleldében és akkor arról is születhet közösségi döntés.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136848) Mik76 válasza Viszlát (#136835) üzenetére


Mik76
senior tag

+1

O valoban nem az a kategoria mint az altalad felsorolt szineszek. Savanyu a szolo, mert ot meg mindig maximum ugy ismerik mint a Falcon. Ez van.
Egyebkent kisse zavaros is amit mond. Goonies, ma mar nem csinalnak meg. Utana meg elkezdi mondani hogy ki latta a Starnger Things-t? Szerinte tiszta Goonies. Akkor most legyartanak ma mint ahogy meg is tettek szerinte, (csak sorozat formaban) vagy sem? :U
Akart mondani valami nagyot, de nem igazan jott ossze.
Szerintem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136849) radi8tor válasza Mik76 (#136848) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Was bedeutet goonies?

⭐ Stella

(#136850) Narxis válasza Viszlát (#136846) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az indexen azt írták, hogy most a Tenet-en áll vagy bukik minden, ha ennek se sikerül visszacsalogatnia a nézőket a moziba akkor gyökeres változás lesz a filmiparban, gondolom a streaming erősödésére gondoltak. Mondjuk azt nem tudom mit jelent, hogy visszacsalogatja a nézőket, mennyi bevétel kell, hogy továbbra is a premier a mozikban legyen? Amúgy mint moziba nem járó, remélem akkor bukik a Tenet és jöhet a streamingre minden filmpremier. Ideje lenne már befejezni a mozik mesterséges fenntartását.

#136845 a rottentomato már eléggé leírta magát nálam, a critics score és az audience score sokszor homlokegyenest az ellenkezője volt. Jobban bízok a legtöbbre értékelt imdb review-ban mint a rottenben. :D

Thanos was right.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.