Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) athomi


athomi
veterán

Köszi fiúk! :R Úgy tűnik a Torrente nyert.

;]

[ Szerkesztve ]

(#61002) eeXaa válasza devil-k (#61000) üzenetére


eeXaa
addikt

The Deer Hunter 1978
1/10

[bocs, nem neked szánt válasz]

[ Szerkesztve ]

(#61003) devil-k válasza eeXaa (#61002) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól, hogy nem nekem szántad, engem is érint. Jesszus! 1? :Y

Nálam/nekem ez egy 9/10-es film!

- mozi bolondéria -

(#61004) eeXaa válasza devil-k (#61003) üzenetére


eeXaa
addikt

...borzasztóan gyenge film, minden téren, a végét még tönkre is szinészkedik ráadásul... :K

(#61005) devil-k válasza eeXaa (#61004) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erre nem igazán tudok már mit mondani, írni. Ízlések és pofonok!

- mozi bolondéria -

(#61006) Jhonny06 válasza devil-k (#61003) üzenetére


Jhonny06
veterán

Újabb trollkodás..

(#61007) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Mégsem Daniel Cudmore lesz Kolosszus a Deadpoolban. Most akkor lehet mégsem kötik össze az X-Mennel.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61008) doeme_A64 válasza LOTR (#60998) üzenetére


doeme_A64
csendes tag

Ilyen témában én ezt az oldalt szoktam nézegetni, van sok filmes kép is.
[link]

(#61009) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ebben tudnátok nekem segíteni? [link]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#61010) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap megvolt a Kingsman: A titkos szolgálat

Nagyon jó volt, nekünk haverral tetszett. jókat nevettünk rajta. :)
A látvánnyal és a poénokkal sem volt baj. Jók voltak a kikacsintások a kémes filmekre.
Samuel L. Jackson, meg nagyon durva volt, mint Evil. :DDD
A pöszéje az az eredetiben is úgy van? Vagy ez csak a szinkron tette hozzá? Mondjuk szerintem jól állt neki. :D
Taron Egerton és Colin Firth is jó volt benne, fura volt így akció szerepben látni Firth-et.
Én egyáltalán nem bánom, hogy ezt a filmet választotta Matthew Vaughn és az X-men-t meg leadta.

Felkerült a beszerzendő BD-k listájára, remélem kiadják majd nálunk.

8/10

Egy kis kiegészítés a tegnapi filmhez

Kicsit furán indult a tegnapi mozi.
A Sugárban voltunk, hétfőn foglaltam a jegyeket a neten. Tegnap amikor átvettük és volt még idő a film előtt, kicsit járkáltunk, majd vissza megyünk a film előtt, hogy veszünk még inni, meg nachost, és akkor látjuk a jegyen, hogy az A sorba szól. :Y Mondom WTF, én nem is oda foglaltam, hanem középre. Megkérdezzük a pultos kis csajt, hogy ez meg mi? Erre mondja, hogy mivel sokan foglaltak a Szürke 50 árnyalatára, így ezt a filmet átették egy kisebb terembe. Kérdezem, hogy ilyenkor nem értesítenek vagy valami? Mert én nem az első sorba foglaltam. Erre azt mondja, hogy ő csak pénztáros nem tud ezzel mit tenni. Haverral már azon voltunk, hogy visszaadjuk a jegyet, de nem tettük.
Mondjuk fura volt az első sorból nézni a filmet, olyan közel volt a vászon, hogy láttam rajta a kis lukakat. :DDD
Erre gondoltam, hogy azért írok nekik egy panaszlevelet, hogy azért ezekre jó lenne ha legközelebb figyelnének. :W

Szerintetek van értelme?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61011) gerii válasza spiky03 (#61010) üzenetére


gerii
addikt

Persze, simán írj nekik, az ÁFSZ-ben nézd meg, hogy nem kell-e értesíteniük, kompenzálniuk valamivel.
Sőt, megírhatod nekik, hogy a pénztáros nem szólt a vásárlás előtt, így megtévesztés is befigyelhet.

[ Szerkesztve ]

(#61012) .LnB válasza spiky03 (#61010) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én visszaadtam volna a jegyet az biztos. Eddig a 3. sor volt a max ahonnan filmet néztem. Ráadásul IMAX-et. Soha többet. Mindenképp írj nekik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61013) devil-k válasza Directors (#61009) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez is valami hasonló stílus!

- mozi bolondéria -

(#61014) Pearce válasza spiky03 (#61010) üzenetére


Pearce
aktív tag

"A pöszéje az az eredetiben is úgy van? Vagy ez csak a szinkron tette hozzá? "

Filmbuzi-n írták, hogy az eredetiben is pösze. Még Jackson próbálkozott be vele a castingnál, mert karrierje elején küzdött a beszédhibájával.

(#61015) spiky03 válasza gerii (#61011) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi.
Írok akkor.
Nem szólt a pénztáros, csak a szokásos e-mail címet kérte.

Kiírva meg sehol sem láttam, hogy változás van, legalább egy mail-t küldtek volna vagy valami, de semmi.

Mondjuk gondolom, hogy mennyire fogja őket érdekleni a történetem, pedig eddig jó mozinak tartottam a sugárt, már egy ideje idejárunk, mert itt nincsenek annyian, meg szerintem jobb a kép és a hang is mint a Cinema City-kben, meg a székeke is jobbak.

Nah meg mondjuk az sem lenne hátrány ha a foglalásnál feltüntetnék a termek neveit, mert úgy könnyebb a foglalás, ha már előtte voltál ott és akkor már tudod, hogy hova jó ülni kb.

Ezt is megírom nekik. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61016) .LnB válasza spiky03 (#61015) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Én meg tudok őrülni attól, hogy a lépcső a moziterem közepén van :D Sugárba nem tudom minden terem olyan e, de mikor mi voltunk olyanba voltunk.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61017) spiky03 válasza .LnB (#61016) üzenetére


spiky03
veterán

Annyira azért nem vészes az sem :) A CC-ben is van ilyen terem.
Ilyenkor a szélélre ülök, mert az van ugye majdnem középen és nincs baj. ;)
Van rendes terem is a Sugárban a Spielberg terem, ott oldalt van a lépcső.
A vászon is maszkolható, ez is tetszik a Sugárban.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61018) Rx válasza .LnB (#61016) üzenetére


Rx
aktív tag

Én szeretem.
Lépcső mellé ülök, aztán ha nem férek el (kaja,pia) oda pakolok :DDD

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#61019) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok!

Három filmre sikerült beszabadulnom az elmúlt két hétben, és azt kell mondjam pozitívan csalódtam. Míg November-December tájékán nagyon kevés filmre mondtam azt, hogy megérte a pénzét, addig a az utóbbi három nekem igen.

1. Birdman:

Tudom hogy nagyon megosztó a film, de nekem tetszett. Végre nem egy átlagos kliséhalmaz, és sajnos mostanában már ez is megsüvegelendő kategória (pedig alapnak kellene lennie).
Edward Norton és Michael Keaton zseniálisat játszik a filmben, az operatőr előtt pedig emelem kalapom (illetve a rejtett vágások, és rendező előtt is). A többit már ti leírtátok, nem ismételném. Le a kalappal.

8/10

2. Kódjátszma The Imitation Game

Nem véletlenül írom angolul a címét, mert az Imitation szó kettős jelentéssel bír a filmben, ami nem csak a kód feltörésére utal, sajnos ezt a magyar címben nem tudom hogy tudták volna jobban visszaadni, de szokásommal ellentétben most nem kötnék bele a magyar címadásba :).

Viszont ezt leszámítva, köszönöm a forgalmazónak, hogy készült belőle feliratos kópia, mert nagyon sokat hozzátesz az élvezetéhez.
Mike Strong, Charles Dance eredeti hangjától már nem nagyon tudok elvonatkoztatni (sok Guy Ritchie film és GoT :D), így nagyon örültem neki, hogy ha csak pár helyen is, de felirattal tudtuk nézni.

Nem kell a filmtől nagy csavarokat várni, mert a sztori ismert (főleg ha valaki érdeklődik a II. világháborús történetek iránt), így egyetlen esélye volt arra, hogy a nézőket odaszegezze a székbe, ha a színészi játék és az operatőri munka és a rendezés rendben van.

De még mennyire rendben van. Spoiler következik:

Megrendítő volt Cumberbatch azon jelenete, amikor a szerelméről/barátjáról elnevezett gépét le akarják kapcsolni, ahogy előtört belőle az évek óta elnyomott gyász és félelem, hogy "újra" elveszítheti azt akit ennyi éven át titkon szeretett... az a jelenet... nagyon ütősre sikerült (ahogy a végén szintén ezzel zsarolták).

9/10

3. Kingsman

Amit köszöntem az előző filmnél, itt most vaskos szidás jár érte.
Értem én, hogy az átlag moziba járó Herpeszes Ödönke lusta disznó, és nem érdekli milyen eredeti hangon egy film, mert nem akar olvasni... De könyörgöm, legalább egy pár helyen adják már meg a lehetőséget arra, aki normálisan szeretne egy filmet élvezni, hogy megkapja azt a nyamvadt feliratot (nekem az Original Voice móddal sem lenne semmi bajom, de a párom nem jó angolból, így nem akartam vele kitolni, és magyar szinkronnal néztem meg a filmet).

Viszont Hölgyek és Urak! Ez a film iszonyú szórakoztató!
Egyik pillanatában a leggyengébb Bond klisékre kacsint ki, és figurázza ki azokat, másik pillanatában olyan harc jelenet van benne, hogy a Kill Bill ehhez képest Én pici pónim szivárvánnyal és lepkekakival (kis tulzással persze).

Azt külön díjazom, hogy Colin Firth így 50 felett is simán vállalt ilyen akció jeleneteket. Bravo!
A filmben az a legjobb, hogy nem akarja magát komolyan venni. Van egy pár olyan poén benne, amitől sírva röhögtem.
Történet mögötte zéró, de azt kell mondjam, hogy végre láttam egy olyan filmet, ami nem akar mást, csak szórakoztatni, de ellentétben a többivel (pl. Transformers széria), ezt nagyon jól csinálja - a zenére induló fejrobbanások, anyám :DDD.

8/10

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#61020) devil-k válasza crey (#61019) üzenetére


devil-k
nagyúr

Valóban jó filmek voltak mostanság. Ha szeretnél még egy jó alkotást nézni, akkor a Whiplash-t is vedd fel a listádra! ;)

- mozi bolondéria -

(#61021) crey válasza devil-k (#61020) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Elmentve - köszi :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#61022) callmeakos válasza devil-k (#61020) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

+1 a Whiplashnek.
Az egy kihagyhatatlan film. Azokat is megfog, akik abszolút nem járatosak a Jazz témában.

All→M8

(#61023) fateless válasza callmeakos (#61022) üzenetére


fateless
veterán

Legutóbbi mozis esténken (csütörtökön) épp ezt néztük a többiekkel, és mindenki egybehangzóan élvezte a filmet - és akár további két órán át is néztük / hallgattuk volna.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#61024) genndy válasza devil-k (#61020) üzenetére


genndy
addikt

Whiplash +1
Nekem a karakterek nem voltak szimpatikusak, de a színészek jók voltak, a mondanivaló abszolút átjött, az utolsó 10 perc pedig hátborzongatóan ütős :K

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61025) spiky03 válasza spiky03 (#61010) üzenetére


spiky03
veterán

És tudja valaki, hogy milyen mail címre tudnék írni? :D

Mert a weboldalukon nem találok semmi ilyen kapcsolatot. :(

De ahogy látom mások is jártak így.
[link]

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61026) devil-k válasza callmeakos (#61022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem is a jazz, hanem az emberi jellemek. Istenem, mi ilyenek vagyunk emberek és ez a legdurvább. Sok ilyen van!

genndy
Pedig a jazztanár az mindent vitt szerintem. Ilyen szerepben még sosem láttam!

- mozi bolondéria -

(#61027) genndy válasza devil-k (#61026) üzenetére


genndy
addikt

Mindent vitt, de szimpatikus volt? Nekem ugyan nem.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#61028) spiky03 válasza genndy (#61027) üzenetére


spiky03
veterán

Nem a szimpátia volt a lényeg a szerepében.
Hanem az, hogy olyan legyen amilyen volt, durva.
Én is rettegtem amikor az órákat tartotta. Én is be lettem volna tuti sz@rva, ha ott vagyok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#61029) ígyvanferi válasza .LnB (#61016) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jobb felállítani 10 embert, ha az ember a sor közepére akar beülni, mint mondjuk akár egyet sem?

(#61030) devil-k válasza genndy (#61027) üzenetére


devil-k
nagyúr

spiky03-nak igaza van! Nem a szimpátiáról szól ez a dolog. Nekem volt egy ilyen tanárom és ezért is volt ennyire "szimpatikus". Egy állat volt! :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#61031) .LnB válasza ígyvanferi (#61029) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A film előtt teljesen mindegy számomra. Az se zavar ha nekem kell átengednem mást. Mondjuk az utóbbi 15mozizásból 15-ször közép-középen ültünk. Szóval nem fordult elő ilyen nagyon rég velem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#61032) LOTR válasza doeme_A64 (#61008) üzenetére


LOTR
addikt

nem ismertem, köszi

One Ring to rule them all

(#61033) gmx9


gmx9
aktív tag

Interstellar spoileresen.

Megvoltam győződve arról, hogy Nolan akkora név lett, hogy már divat utálni, leszólni a filmjeit. Úgy gondoltam ez esetben is erről van szó, bár éreztem, hogy a hype az jóval nagyobb a kelleténél.

A film antiutópiaként indul, a Földet elpusztította az ember, élelem alig van és folyamatosan fogy. Vagy új bolygót keresünk, vagy végez velünk az anyaföld, kisöpri a vírust a szervezetéből. Teljesen jól indul, szerintem a kis drámával sem volt semmi gond, szimplán megalapozták a karakterek kapcsolatait. Az utazás szintén remek volt, megkaptuk a tudományos hátteret is érthetően. Az idővel való játszadozás mindig erős téma volt, hisz azt sem tudtuk még átlépni, legyőzni, itt is nagyszerű volt, mikor visszajönnek McConaughey-ék és a társuk valami 27 évet öregedett, míg ők pár percet voltak kint. Szintén erős volt, mikor a gyerekei üzenetét nézte meg, de valahol itt volt a filmben egy törés.

A következő bolygónál derül ki ugye, hogy kamu az egész küldetés, a Föld nem megmenthető, a másik bolygó nem lakható. Eltudom képzelni, hogy bezakkant Matt Damon karaktere, de az a macska-egér játék nem jött be, feleslegesnek éreztem és hosszú is volt. A végső jelenetsor érdekes. Elhangzott, hogy a jövőbeli emberek építették a helységet, magyarul a jelentése az, hogy az ember az isten, megdöntünk minden határt, legyen szó természetről vagy dimenziókról. Nolan úgy gondolja, hogy az emberiség áttörheti ezeket a korlátokat, mindezt cukormázasan, hálivúdi módon, szájbarágósan tálalva. Beszéltem erről már több emberrel, és volt hogy megkaptam, hogy ki vagyok én, hogy egy Nolant bíráljak. Ő ezt gondolja, vászonra vitte.

Ebben a vízióban azt látjuk összességében, hogy szétpusztíthatod a bolygódat ahogy akarod, majd megoldjuk. Mert mi emberek vagyunk, azt csinálunk amit akarunk. Elfogadom, hogy ő így gondolja, de én meg nem értek ezzel egyet.

Elmerülve a részletekben, a színészi játék teljesen rendben volt. Nem szeretem Anne Hathaway-t, de itt vele sem volt gond. McConaugheynek is megvoltak az erős pillanatai. Más kérdés, hogy a karaktereik azért nem voltak erősek finoman fogalmazva.

Ami elvitathatatlan, hogy rengeteg témát érintett a film és érdekes gondolatok hangzottak el. Kezdve az ember-robot kapcsolattól, az emberi lét értelmén át, a szerelem/szeretet kérdésén, annak ránk gyakorolt hatásáról, volt szó az empátiáról és még sorolhatnám, rengeteg minden szóba került. Egy gond van, hogy legtöbbször futólagosan és felszínesen, már-már bugyután foglalkozott ezekkel.

Az űr magával vonzza a magányt, a depressziót, így valamivel oldani kellett a hangulatot, amit a TARS nevezetű robot szolgáltat. Szerintem egész stílusos volt, jó volt a humora, akkor jött a poén, amikor kellett, nem volt izgága, nem vált sokká egyáltalán. Jól is nézett ki.

Amit korábban említettetek ismételést, az valóban nagyon szemetszúró. Meg kell mutatni sokszor, hogy leessen a székben ülőben. Tényleg mintha hülyének néznék a nézőket, de erre már kaptam magyarázatot, hogy mert amerikaiaknak készült. Lehet van benne valami, bár én itt is azt a nézetet képviselem, hogy egy rendező ne a közönségnek akarjon megfelelni, hanem a saját elképzelését vigye vászonra, úgy teljesedjen ki, ahogy akar.

Röviden a körítésről: a látvány remek, a zene szintén, erre nem lehetett panasz. Összegezve egy darabig nagyon tetszett, majd nagyon lebutítottba ment át, a végével pedig nem értek egyet teljesen, ami ráadásul még csöpögős is volt. Ez nem azt jelenti, hogy rossz film vagy nézhetetlen, csak nem tartom lehidalósan erősnek csak azért, mert Nolan (akivel semmi gondom nincs). Ennek ellenére mindenképp érdemes megtekinteni, mert a hibái ellenére nem csinálnak minden nap ilyen témájú filmeket.

Ui.: Bocs, hogy bekezdésenként rá kell menni az egérrel a spoileres részre, próbáltam egyben csinálni az egészet, de nem megy. Valaki tudja hogy kell? :F

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#61034) gerii válasza gmx9 (#61033) üzenetére


gerii
addikt

Utópia ellentettje a disztópia (én sem tudtam sokáig :B )
Spoiler feliraton ha klikkeltek úgymarad - ma is tanultam valamit

(#61035) gmx9 válasza gerii (#61034) üzenetére


gmx9
aktív tag

Én úgy tudtam mindkettőt használják, de akkor elnézést a hibáért. :)

[ Szerkesztve ]

- Az, hogy maga átölel, nekem nem ad okot semmiféle izgalomra. - Sajnálom szivi, többre jelenleg nincs idő!

(#61036) HuMarc válasza gerii (#61034) üzenetére


HuMarc
addikt

Mindkettő kifejezés elfogadott, bár a disztópia valóban szebb :)

(#61037) cyberkind


cyberkind
félisten

Végül is csak eldőlt hogy a női Szellemirtók teljesen reboot lesz, semmi köze nem lesz a régihez, meg persze ijesztőbbet szeretnének.

Paranormal Cocktivity

(#61038) devil-k válasza cyberkind (#61037) üzenetére


devil-k
nagyúr

Női szellemirtók? Mi a p*csnek?

- mozi bolondéria -

(#61039) cyberkind válasza devil-k (#61038) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy ez, vagy 3. jött volna, de az több dolog miatt nem, így ez van sajna. ://

Paranormal Cocktivity

(#61040) Bad Pritt válasza devil-k (#61038) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mert amúgy Melissa McCarthy-nak nem lenne pénze elég hambira, ezért benyomják mindenhova.

(#61041) devil-k: Igen, ez amúgy sok mindent elmond róla. :D Női szervekben mondjuk néha tényleg röhögtem rajta, ablakrongy meg hasonló dumái odavertek rendesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61041) devil-k válasza Bad Pritt (#61040) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs bajom azzal a nővel, a trágárabb szerepek jól állnak neki! :D

- mozi bolondéria -

(#61042) james001


james001
veterán

A Kaptárról szakszerűen :C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#61043) oriic válasza james001 (#61042) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez most annyira nem lett jó szerintem.

Live-Die-Respawn

(#61044) Realradical válasza james001 (#61042) üzenetére


Realradical
őstag

Hümm, ez most elég gyenge lett...

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#61045) devil-k válasza james001 (#61042) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erőltetett. :N

- mozi bolondéria -

(#61046) james001


james001
veterán

Nekem tetszett,nem a legjobb tőle de nevettem rajta :) A kommentekről meg ne is beszéljünk :Y :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#61047) Bad Pritt válasza devil-k (#61045) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért Bömbin nevettem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#61048) freaghill válasza devil-k (#61045) üzenetére


freaghill
őstag

Jaja, nekem is az összes Dancsós videjó erőltetett :(

(#61049) devil-k válasza Bad Pritt (#61047) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy kicsit, talán...

freaghill
Nekem Szirmai is az.

- mozi bolondéria -

(#61050) emiki6 válasza Realradical (#61044) üzenetére


emiki6
veterán

Szerintem pont, hogy jobb volt, mint az előző pár, mondjuk lehet hangulatfüggő.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.