Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Ace owner


Ace owner
addikt

ill Manors

Rég pihen a meghajtón, de csak most vettem rá magam hogy megnézzem. Nem egy hangulatos nyári estére való film.
Ismerem a címet már elég rég, Plan B ill Manors számát, meg a Funtcase remixet rongyosra hallgattam.
Az egésznek van egy ilyen sötét és filthy hangulata. Mindenki mocskos kivéve a főszereplő palit. Rajta látni hogy nem akar igazán ilyen ember lenni. Csak képzelni tudom mik folynak ott Angliában..
Plan B szövegei ahogy haladtunk a cselekménnyel nagyon feldobta az egészet, szerencsére feliratozva volt így értettem is a nagyját, eléggé illett a képbe. Köszi hogy ajánlottátok a filmet, nem bántam meg hogy megnéztem. Felnyitja az emberek szemét hogy nem minden szép és jó ott kint. Sőt, az egész világban. No mindegy, nekem tetszett nagyon. Még a Harry Brownt akarom megnézni, azt is egy zenéből ismertem meg. Ezt is rongyosra hallgattam annó.

Nálam 8/10 , viszont aki nem bírja a brit akcentust az ne nézze meg, OI!

Galaxy Fold 4

(#45002) zoltanz válasza brownus (#44947) üzenetére


zoltanz
nagyúr

;]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45003) .LnB válasza callmeakos (#44991) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez az a Kickstarteres cucc? Nagyon tetszett a trailer, sok epic sorozatszínész :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45004) callmeakos válasza .LnB (#45003) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha jól tudom akkor igen, ez az. :)

All→M8

(#45005) Integra


Integra
titán

temessük együtt a start trek 3-at :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45006) cyberkind válasza Integra (#45005) üzenetére


cyberkind
félisten

Hiányzol J.J. :O

Paranormal Cocktivity

(#45007) .LnB válasza Integra (#45005) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem kell temetni, ez csak jó előjel. J.J igen is elqrta. Persze ez csak az én véleményem. De én jobb szeretnék egy olyan filmet ami a sorozat atmoszféráját jobban visszaadja.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45008) brownus


brownus
veterán

mondtam már, hogy iszonyúan kibaszott jó film a raid 2? :) aki szeresse az ilyen filmeket, nézze meg.
sztem a héten megnézem másodjára is, ha lesz rá időm...
raid 2 behind the scene

(#45009) cyberkind válasza .LnB (#45007) üzenetére


cyberkind
félisten

Tehát, ha hű lesz a sorozathoz kb 200 milla megy a kukába, mert az több mint biztos hogy nem lesz nyereséges, pont ez volt jó az előzőekben hogy abszolút nem kellett a sorozat hozzá.

(#45010) brownus
Örülök hogy örülsz. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#45010) brownus válasza cyberkind (#45006) üzenetére


brownus
veterán

ahh, végre ellőhetem itt ezt a gifszet:D

;] :DDD

(#45011) .LnB válasza brownus (#45008) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na akkor ma megnézem már. Ugye hétvégén vaciláltam a The Grand Budapest Hotel, és a Raid 2 között. Végül az elsőre tettem le a voksom, és egyáltalán nem bántam meg. Ma akkor jöhet a Raid 2

(#45009) cyberkind: Ja és akkor én most sajnáljam a szegény stúdiót mert bukik pár száz milliót? De egyébként sem lesz így. Nem hülyék ezek, olyan szinten beleszólnak manapság a filmek készítésébe, hogy a rendező gyakolatilag egy báb. 80%-ban körvonalazzák mit kell csinálnia a maradék 20%-ba beleviheti az egyéniségét. Lásd Gareth Edwards és Neill Blomkamp esetét.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45012) brownus válasza .LnB (#45011) üzenetére


brownus
veterán

a maga műfajában mindkét film remekmű!

(#45013) .LnB válasza brownus (#45012) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Igen az egysíkú, butyuta blockbusterek műfajában, a Halálos Iramban és a Vasember filmekkel együtt.
Ne haragudj ha én nem vagyok oda ezekért. :R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45014) madgie válasza brownus (#45008) üzenetére


madgie
titán

Istenem, a SPOILER? baseballütős hentelés annyira tetszett benne ,hogy ihajj :)

(#45015) cyberkind válasza madgie (#45014) üzenetére


cyberkind
félisten

Baseballütő

:) Nálam ez mindent visz.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#45016) brownus válasza .LnB (#45013) üzenetére


brownus
veterán

nem teljesen értem mit akarsz mondani, de nálam egy raid 1 és 2 nem egy ligában játszik a halálos iramban filmekkel. (term. a raid nyer mielőtt rosszra gondolnátok)

(#45017) .LnB válasza brownus (#45016) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Óbazd ezt nem neked akartam sorryyy :( :R
Így meló közbe kapkodva félreértettem a dolgokat.
Még szép, hogy nemérted :DDD

Persze, hogy nem a Raid fasza!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45018) Tibiajax válasza brownus (#45008) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ma este..

(#45019) Dilikutya válasza .LnB (#45007) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a rendező személye nem feltétlenül ad okot a bizakodásra.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45020) Integra válasza .LnB (#45007) üzenetére


Integra
titán

egy fenét kúrta el, megmentette az egészet, és nem is akárhogyan. pont a kocka, röghöz kötött buszfejűek miatt halt meg a széria a moziban is.. bohóckodás volt már az egész, meg szenvedés, szörnyűek voltak a picard részek, rettenet.
jj meg feje tetejére állította az egészet és igazi sci-fi űr-westernt csinált és helyenként egész zseniálisan nyúlt vissza az eredeti shattner-nemoy karakterekhez és sztorihoz, ahogy átemelt.
ugyanúgy telitalálat lett, ahogy a kikopott brosnan után craig vette át a bond szerepét.
most megy ez a teljesen idióta izmozás, hogy majd újra hű lesz.. mihez? és miért? meg egy teljesen középszerű rendezővel... sok sikert.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45021) Bad Pritt válasza Dilikutya (#45019) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Manapság féltucat rendezőn kívül kinek a neve ér valamit is? Csak mert az új évezredben Spielberg, Scott neve sem egyenlő már a minőséggel, legalábbis számomra. Cameron szökőévente szállít egy grandiózusat, Paul Thomas Anderson kb fél évtized alatt csinál filmet, Wes Anderson csinál rendszeresen valamit, de az nagyon rétegmű, Scorsese hozza a tőle elvárható szintet, Clint Eastwoodnak vannak olyan filmjei, ami vagy bejön az embereknek (Iwo Jima páros) vagy nem (J. Edgar), de szerintem mindegyik egy elég magas minőséget képvisel. És ennyi. Ezzel gyakorlatilag le van fedve a látványfilmektől kezdve a független szerzői alkotásokig a teljes amcsi paletta, a többiek mind vagy elkurvultak, vagy stúdió bérencek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45022) .LnB válasza Integra (#45020) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

Rendben van.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45023) devil-k válasza Bad Pritt (#45021) üzenetére


devil-k
nagyúr

Iszonyatosan kíváncsi vagyok David Fincher új filmjére, a Holtodiglanra. A könyv az fantasztikus volt (múlt héten olvastam el 4 nap alatt 525 oldal!) és Fincherből kiindulva, a filmváltozatnak is annak kell(ene) lennie. Ráadásul az író (Gillian Flynn) csinálta a forgatókönyvet is, szóval brutális lesz szerintem. Számomra az év egyik legjobban várt filmje.

A J. Edgar c. film nekem bejött.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45024) Integra válasza .LnB (#45022) üzenetére


Integra
titán

majd megérted miről karattyoltam ;)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45025) Bad Pritt válasza devil-k (#45023) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ja még Fincher, meg esetleg Sam Mendes. De ők sem épp a termékeny rendezők közül valók. A Holtodiglant én is várom, könyvet addig elolvasom és minden happy lesz.
Eastwood elképesztően sokszínű rendező, belekap minden témába, háborúba, politikába, túlvilági kérdésekbe plusz a Gran Torino... Szerintem minden filmje rohadt jó lett, de néhányat lehúztak, hát lelkük rajta.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45026) devil-k válasza Bad Pritt (#45025) üzenetére


devil-k
nagyúr

A leggyengébb film amit Eastwood-tól láttam: Azután.
Szerintem ez iszonyatosan gyengédre sikeredett mindenféle téren.

Ez is szokatlan: Jersey Boys
Ez pedig szerintem szuper lesz: American Sniper (igaz történet)

Ahogy "ismerlek", nem fogsz csalódni a Holtodiglan c. könyvben.

Egyébként úgy gondolom, hogy inkább csináljon egy rendező ritkábban filmeket (amik valóban jók), mint sűrűbben sok rossz filmet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#45027) eeXaa válasza Tibiajax (#44858) üzenetére


eeXaa
addikt

..nekem is rémlik ez a sztori... filmben volt az biztos... talán valamelyik Stephen King filmben...

(#45028) brownus válasza Tibiajax (#45018) üzenetére


brownus
veterán

gutgut :K

(#45029) Bad Pritt válasza devil-k (#45026) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem is a Hereafter lett a legggyengébb tőle, de ha a nagy hollywoodi átlaghoz viszonyítjuk, bőven a felső harmadban van minőségileg.

Jersey Boysra kíváncsi leszek, American Sniper biztos, hogy szuper lesz, Eastwood nagyon okosan szokott hozzányúlni ezekhez a nemzeti témákhoz. Csak messze van még. :(

Remélem is, hogy tetszeni fog, ha már kiadok 3000-et egy könyvre. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45030) .LnB válasza Integra (#45024) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem azt mondom, hogy jó lesz ezzel a rendezővel az új film. Csak jó irány ha hűek maradnak a sorozathoz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45031) devil-k válasza Bad Pritt (#45029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akciósan kell megvenni. Az Alexandra.hu-m mindig 15-20%-kal olcsóbb, mint a boltban. Nézz szét.

- mozi bolondéria -

(#45032) Integra válasza .LnB (#45030) üzenetére


Integra
titán

ha most kivonom a képletből a szemellenzős kocka trekkieket, akiknek attól áll fel a pöckük, hogy a fézer milyen frekvencián süti meg az ellent, akkor jj bizony tényleg úgy adott új irányt a filmeknek, hogy folyamatosan visszanyúlt a régi filmekhez, mert rengeteget merített az eredeti filmekből. és nem a tng-hez, hanem shattner-nemoy filmekhez nyúlt, rohadt fontos ezt mindig hangsúlyozni, a tng-t elkell felejteni. mit akar látni az ember? gyártsák le ugyanazokat a sztorikat mégegyszer csak csilivilibben? az egész holivúdi filmgyártás rohad a rókabőr lehúzástól, mindenki nyavajog, hogy nincsenek (már amennyire lehet) eredeti ötletek, merész húzások, és akkor tessék, itt van végre egy olyan újraindulás, amire egy rossz szava nem lehet az embernek és erre porig gyalázza egy maroknyi ember, a fézeres-frekis-pöcökfelállós fajta. ami nem baj, csak ez az állandó odakommentelése ezeknek.. komolyan vicc.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45033) Bad Pritt válasza Integra (#45032) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ennek is két oldala van, a trekkiek nélkül a büdös életben nem ért volna meg 4 évtizedet a Star Trek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45034) Integra válasza Bad Pritt (#45033) üzenetére


Integra
titán

te abból indulsz ki, hogy szerinted mindenki szemellenzős kocka trekkie. szvsz ez pedig erősen tévedés.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45035) brownus válasza Integra (#45034) üzenetére


brownus
veterán

yep,
a moziba járók kábé 1-3% -a lehet a kocka trekkie

szerk, nincs kapcsolat a szöveg és a gif között, csak jól néz ki :d

[ Szerkesztve ]

(#45036) Bad Pritt válasza Integra (#45034) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem, én abból indulok ki, amit leírtam: a Treket a rajongói tartották fönn, ennyi. :D
A Star Wars meg tudta szólítani az új generációt a maga buta módján a 2000-es évek elején, a Star Trek nem, meg is bukott moziban és tévében is, na bumm, kellett egy váltás, 2009, aztán 2013, kritikai és közönségsiker, visszatért a presztízs, vissza lehet váltani egy hagyománytisztelőbb Trekre szépen lassan, hogy mindenki elégedett legyen.

Más: X-Men: Apocalypse forgatókönyv kép

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45037) Integra válasza Bad Pritt (#45036) üzenetére


Integra
titán

olyan nem lesz :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45038) .LnB válasza Integra (#45032) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"gyártsák le ugyanazokat a sztorikat mégegyszer csak csilivilibben"

Pont ez történt, a sztorit egy két helyen átírták. Ez sem más mint rókabőr lehúzás. Az egész franchise újraértelmezése ezen alapul. Kicserélték a főszereplőt egy agyatlam majomképű-re. Akik miatt majd a lányok is bemennek megnézni a filmet. A fiúk kedvéért persze tettek bele jó csajt is aki hót hülye, szerepe semmi, de azért levetkőzik bugyira teljesen indokolatlanul. Egy kötelező kétbalkezes majmot is, hogy járja el a saját kis ügyetlenkedését, és ráadásul rohadtul idegesítő. És persze a hős méltatlanul kevés elismerést kapó, de érte mindent feláldozó barátját se felejtsük el. Ezeket nyakon öntötték lensflare-el, és ürcsatákkal.
Az Into Darkness nyitójelenete mikor üldözik őket a benszülöttek már az annyira nevetségesen komolytalan és szánalmas hangulatot sugároz, hogy az szörnyű. És ez végig egyre csak burjánzik a film végéig. Mikor komolyságot próbálnának csempészni bele, az pedig rettentően kilóg ebből a tipikus blockbuster stílusból és csak még jobban nevetségesen hat. Arról nem is beszélve, hogy az Into Darkness főellenfele hiába zseniális színész és elviszi a filmet a hátán ebből a szempontból, a karaktere lapos. A film végén látható harcról már ne is beszéljünk, a katarzis helyett, lett egy gyengén megkoerografált kis streetfight. Jelezvén, hogy nem az a lényeg, hogy mi lesz a gonosszal. A lényeg az, hogy vajon a hülyegyerek kapitány aki feláldozza magát írtó hősiesen, és teljesen feleslegesen túl nyálasra beállított jelenetben, na ő vajon túl éli e?! Persze túl, mert van egy kis édi bédi izé aminek a vére csodákra képes.

A film megállja a helyét a mai blockbusterek közt, minden megtalálható benne ami a nagy könyvben meg van írva. De a Star Trek sose ebbe a közegbe tartozott.
Utálom e a filmet? Ha nem ST moziként tekintek rá akkor nem, annak viszont nem méltó. J.J-nek kellett ki kellett volna találnia egy teljesen új hajó, és legénységet amit hűen bele lehet helyezni az univerzumba. Velük azt csinált volna amit akar. És nem hugyozta volna le a régi szereplőket az "újra értelmezésükkel".

szerk.: Ja és persze nem a szemellenzős kocka Treki fogja a profitot termelni, de nem is lesz pozitív véleménye erről az egészről.

J.J-re kitérve, szeretem a saját ötleten alapuló produktumait, de amikor hozott ötletből dolgozik akkor baj van. Nem örülök annak sem, hogy az SW-t ő rendezi.
Annyit még hozzáfűznék, hogy a TNG-n kívül van még pár ST sorozat.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45039) Bad Pritt válasza Integra (#45037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem sem, de látható, hogy ez a terv. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#45040) Integra válasza .LnB (#45038) üzenetére


Integra
titán

az élet kemény, csak azt tudom javasolni, hogy nézegess picard mozifilmeket, hogy ezt a traumát egy nap kiheverd végre :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45041) .LnB válasza Integra (#45040) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Faszomat, megnézem inkább még egyszer a ZődLámpást! :DD
:R

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45042) cyberkind válasza .LnB (#45041) üzenetére


cyberkind
félisten

Azt nézheted, minél többször nézed annál szarabb. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#45043) Integra válasza .LnB (#45041) üzenetére


Integra
titán

valóban, az sokkal jobb, ja és egy kis pacific rimet transzformersszel :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45044) madgie válasza .LnB (#45038) üzenetére


madgie
titán

Jesszus, szerinted Shatner mi volt, ha nem agyatlan majomképű? :DDD Kábé annyira komoly színészi munkát hozott a Star Trek univerzumban, mint Hasselhoff a Knight Riderben.

(#45045) genndy válasza .LnB (#45038) üzenetére


genndy
addikt

"van egy kis édi bédi izé" - ez alatt Khant érted? :DDD

(az ő vére kellett, a szőrmókon a doki csak kísérletezett)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#45046) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hogy is fogalmazzam meg, hogy ne tűnjön hülyeségnek.

Én alapból nem tartom jó ötletnek, ezeknek a régi ikonikus dolgoknak a bolygatását. Persze anyagilag megértem miért csinálják. De egy egy régi jól működő dolog "átdolgozása" a mai kor igényeinek megfelelően. Az a legtöbb esetben csak rosszul sülhet el, a rajongók számára. Mert valljuk be, a mai igényekhez hígítani, rózsaszínre festeni, butítani kell a dolgokat. Természetesen van ellenpélda sok! Ami valóban jó. Na szerintem ezek közé a ST nem tartozik, és meg merem kockáztatni a SW sem fog.

(#45045) genndy: Igaz is, Sherlock vére volt. Rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45047) brownus válasza madgie (#45044) üzenetére


brownus
veterán


:DDD

loopoljad! :D

[ Szerkesztve ]

(#45048) Integra válasza .LnB (#45046) üzenetére


Integra
titán

láttad a shattner-nimoy filmeket? mert ha igen, tudhatod, hogy pontosan ugyanilyen űrwestern filmek voltak azok is, frappánsak, szórakoztatók, a karakterek egymásra épültek, csipkelődtek, rengeteg karakterekből fakadó kis poén, csihi-puhi, lövöldözés, pár torpedó, meg klingonok, meg űrszondák és bálnák, etc... ez pont ugyanígy meglett a két új részben is, meglepően jól sikerült :)
az, hogy 1-3% most tökön szúrta magát... hát istenem, shit happens, collateral damage.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#45049) .LnB válasza Integra (#45048) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Láttam nem tudom nekem nem tűnt ennyire butyutának.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45050) #54715584 válasza madgie (#45044) üzenetére


#54715584
törölt tag

+1 Picardnak :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.