Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Vótmár? :D
Beépített főnök: Star Wars Undercover Boss: Starkiller Base

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#107002) KaitouP


KaitouP
veterán

A Disney már a Han Solo-film bukására készül?

Napi érdekesség.
Hát, ha olyan lesz mint a TLJ... :U

(#107001) BITBOYS

Ez k..va nagy, pár napja láttam. :DDD Jobb mint az egész TLJ. :D

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#107003) pohár válasza BITBOYS (#107001) üzenetére


pohár
félisten

ó dehogy, csak 2 éves a videó már... ;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107004) WayneGace válasza KaitouP (#107002) üzenetére


WayneGace
őstag

Az ilyen hatásvadász címek, persze kérdőjellel a végén. "Egyes bennfentesek szerint". Ok.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#107005) KaitouP válasza WayneGace (#107004) üzenetére


KaitouP
veterán

Elnézve a film körüli dolgokat, igen, lazán bukás lehet az a film is, pláne ha ilyen szartenger lesz mint a TLJ.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#107006) WayneGace válasza KaitouP (#107005) üzenetére


WayneGace
őstag

Felőlem meg is bukhat. Csak azért van egy normális hír között meg egy ilyen hírnek álcázott valami között különbség. Ilyet bárki írhatna. Például: A Disney már megbánta, hogy belevágtak a Solo filmbe? Persze szigorúan kérdőjellel a végén. Így lehet mondani, hogy csak kérdeztünk nem pedig állítottunk. Aztán a néhány mondatos kis írásban még belerakhatunk olyat, hogy egyes bennfentesek szerint. Tehát ténylegesen nincs forrásmegjelölés, de úgy teszünk, mintha tényleg lenne információ.

Szerk.: Ráadásul megszemélyesítik a Disney-t, mintha egy élő, érző, gondolkodó személy lenne, nem pedig egy cég.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#107007) marilllyo


marilllyo
veterán

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#107008) eeXaa válasza marilllyo (#107007) üzenetére


eeXaa
addikt

:D ...sajnos igaz is lehet.. :O

(#107009) marilllyo válasza eeXaa (#107008) üzenetére


marilllyo
veterán

Ettől a Solo filmtől én is tartok. Kb mintha vernék a szögeket a frencsájz koporsójába....
Az a baj, hogy a Solo film hányavetett sorsáról már régóta cikkeznek.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#107010) cyberkind válasza KaitouP (#107002) üzenetére


cyberkind
félisten

Én már az első pletykáknál eltemettem ezt a filmet és ha kijön, nálam révbe is ér a Dízni féle SW sztori mert ez lesz a csúcsa az újkori filmeknek negatív értelemben, a régi trilógia abszolút legjobb karakterét nem sikerül megfogniuk, az már csak hab a tortán, hogy miért nem Taron Egerton lett Han Solo. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#107011) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Gyerekkkoromban (86-90 között) volt egy film, amit régóta keresgetek kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Amire emlékszek, hogy valami magas toronyházban játszódik. Valami hiper-szuper kompjúúútert üzemeltek be. Egyik este a kompjúúúúter "felébred" és lezár mindent. Lifttel szórakozik és embereket "tréfál" meg. Emberek halnak meg és a vége, hogy hepi end lesz-e, nem emlékszek. De mintha az egész film egy éjszaka alatt játszódott volna.

Hátha....

Mess with the best / Die like the rest

(#107012) oriic válasza Louro (#107011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A torony

Live-Die-Respawn

(#107013) callmeakos válasza Mik76 (#106998) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Persze mert biztos úgy működik hogy ha lefikázzuk kritikusként egy SW filmet akkor már többet nem hívnak ingyen vetítésre. Brühühhhü.

Ja meg pénzt se kapnak többé.

All→M8

(#107014) pohár válasza callmeakos (#107013) üzenetére


pohár
félisten

meg valszeg utóbbi sem jár, hanem szállás+teljes ellátás a stúdiótól/forgalmazótól, meg legalább tudsz írni véleményt mindenki előtt, meg ugye interjúkat csinálni

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107015) eeXaa


eeXaa
addikt

SW8 rant :DD 1000x többet ér mint ami most megy a moziban :K

(#107016) Alexios válasza callmeakos (#107013) üzenetére


Alexios
veterán

Sőt, ha nekem nem tetszett egy film akkor lehetetlen az is hogy másnak igen!

(#107017) callmeakos válasza Alexios (#107016) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Mert ugye csak az igazi hárdkór fanatikus fanok tudják, mi a jó a SW univerzumnak. Ha nekik nem tetszik, de mondjuk másnak meg igen, akkor az a mindenki más dilettáns, hozzá nem értő, diznifanatikus sznob, és egyébként is szégyellje magát ha ilyen univerzumgyalázó köpedelmet jónak tart. Mert ugye még mindig csak egy filmről beszélünk.

All→M8

(#107018) eeXaa válasza callmeakos (#107017) üzenetére


eeXaa
addikt

"csak egy filmről beszélünk" ..ez a tipikus megnyilvánulási formája annak aki szarik az egészre. vagyis sosem jelentett semmit neked a történet, csak láttad...

(#107019) callmeakos válasza eeXaa (#107018) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

És ez ugyan ez vica versa.

All→M8

(#107020) Jakuu válasza eeXaa (#107018) üzenetére


Jakuu
őstag

Ez manapsag a nivo. Az uresfeju neptomegeknek ez is eleg. Hat mert van benne CGI woahhhhhh, micsoda latvany, mindjart bepisilek. Kozben meg egy film nem szimplan a CGIrol szol,hanem mellette dramaturgiarol,szineszi jatekrol, jo tortenetvezetesrol, operatori munkarol, jol megkomponalt zenerol, ami jol kapcsolodik, az adott scenehez es sorolhatnam. A latvany csak egy a sok kozul. Ez a mai trend kifejezetten a zombiknak valo, akiknek eleg par robbantas a vasznon es maris 10/10et pontoznak a trailerre, ugy, hogy a teljes muvet meg csak nem is lattak.
Olyan ez, mintha kinyilvanitana valaki, hogyha nem szines egy film, akkor a fekete-feher csak rossz lehet.
Pedig ennel a filmnel meg fekete-feherbol is nem egy van ami kb szazszor jobb, CGI nelkul is.

Tele van a film trendi, SW vilagba nem illo hulyeseggel, rossz rendezessel,logikatlan dolgokkal.
Ellenben megjelentek a nezettseget novelo rasszok, hatha egy azsiai kinezetu no kinaban behoz a mozikba plusz 20 millio nezot, mikozben a karatere olyan ures es semmitmondo, hogy ha nem lenne a filmben, nem is hianyozna onnan.
Vagy az a lanyoknak szolo jelenet Kyloval, amikor felmeztelenul beszelget. Atyam, ez tenyleg kellett ? Vagy annyira rossz volt a 7. reszben a fogadtatasa, hogy igy akarnak mestersegesen neki rajongokat krealni ?
Egyszeruen silany ez az SW, foleg ennyi penzbol az es egy olyan mar kidolgozott hattervilaggal, hogy a lehetosege a rendezonek, szinte korlatlanok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#107021) cyberkind válasza eeXaa (#107018) üzenetére


cyberkind
félisten

Igaza is van, ezek az újak már csak azok és semmi több. :D

Paranormal Cocktivity

(#107022) stefi76 válasza Jakuu (#107020) üzenetére


stefi76
tag

"Egyszeruen silany ez az SW, foleg ennyi penzbol az es egy olyan mar kidolgozott hattervilaggal, hogy a lehetosege a rendezonek, szinte korlatlanok voltak."

Tévedsz.
PC-s Happy Meal-menüsre kellett és kell gyártani, ott korlátok vannak.

(#107023) pohár


pohár
félisten

akkor egy kis plusz olaj még... ;]

Star Wars: Az Utolsó IDEGSZÁLAM!!!

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#107024) Alexios válasza stefi76 (#107022) üzenetére


Alexios
veterán

Melyik sw nem volt "PC-s happy meal menus?" mármint komolyan, Lucasnak a merchandising kezelése volt az egyik legnagyobb dobasa

[ Szerkesztve ]

(#107026) stefi76 válasza Alexios (#107024) üzenetére


stefi76
tag

1. Nem erről volt szó, hogy melyik SW volt az és melyik nem.
2. Más, ha valamit nem csak azért csinálnak és más az, ha valamiről süt, hogy emiatt készült.

[ Szerkesztve ]

(#107027) Jakuu válasza stefi76 (#107026) üzenetére


Jakuu
őstag

Vagy ha eszrevehetetlen, vagy pedig ha valami extrat ad hozza a film nivojahoz.
Akkor a kutya nem foglalkozna vele.
Sajnos ez is trendi lett holywoodban, rafogjak, hogy mindenki rasszista,nogyulolo stb, ha nem azt szajkozzak, amit ok hallani akarnak.
Ki a tokom akar foglalkozni egy ilyen filmben a politikaval? Vagy egy Oscar galan azt hallgatni orakon at, hogy megy a rinya, ha nem kerul be egy afroamerikai filmje a galara ?Csesszetek meg csinaljatok olyan filmet, ami felkerul a minosege miatt es nem pedig bogni, hogy jaj hat milyen rasszista ez a vilag, mert a borszinunk miatt rekesztettek ki, a tobbi kreten meg veluk szajkozza.
Ebbol kezd mar elegem lenni.
Ezutan meg jon az erzelmi zsarolas, hogy ha nem tetszik valakinek a film es leirja tenyszeruen, akkor a tomegek erzelmeire hatni, hogy nogyulolo stb, nem pedig megmagyarazni, hogy amit a masik fel allit a filmrol, megcafolhatoak ervekkel.
Szanalmas, ahova tart a vilag.

(#107028) stefi76 válasza Jakuu (#107027) üzenetére


stefi76
tag

Teljesen megértem miről beszélsz és szerintem a nézők nagy részének ez is probléma, nem csak az, hogy nem valami HC-fan SW lett a film.
Kicsontozták, feláldozták teljesen ennek az ideológiának ezt a filmet.

Nem néztem pontosan, miről szólt, de Indiana Jones filmek miatt csináltak a South Park-os srácok egy vagy két részt azzal, hogy Indiana-t folyton megerőszakolja Lucas meg Spielberg. [link]
Várok ugyan ilyet egy Mickey-egér és Luke karakterével is majd, szerintem esélyes.

(#107029) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

(#107030) diablo1984 válasza Vesporigo (#107029) üzenetére


diablo1984
veterán

fú, de jól sikerült a google-is fordítás! :(

(#107031) Vesporigo válasza diablo1984 (#107030) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nem szoktam bekapcsolni, így is érthető többnyire. :)

(#107032) diablo1984 válasza Vesporigo (#107031) üzenetére


diablo1984
veterán

mert az nem automatice felíratozva van? Mert nálam úgy hozza!

(#107033) Vesporigo válasza diablo1984 (#107032) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Úgy tűnik, nálam alapból ki van kapcsolva.

(#107034) atike


atike
nagyúr

...ma megkért az öcsém, hogy menjek el vele az SW8-ra, így megvolt másodjára is... Kissé letisztult...

Szóval:

- a nyitójelent az kb egy bohózat, az a poénkodás szó szerint fájt- egy ember az Első Rend ellen és "nem tudjuk lelőni, túl közel van" - szánalmas... az egész flottát megszívatja - nem mellesleg nincs erőtér a nagy hajókon?
- több helyen is le lett írva, de ez a flotta kerget egy szem hajót teljesen eredménytelenül néha lőve egyet - ööööö.... :U
- a "jégkirálynős" jelenet.... na hagyjuk
- Rey pár mondattól meg egy kis salapálástól mindjárt majdnem mester lett
- ezek az "összekapcsolt" beszélgetéses részek Rey és Kylo Ren között - na megint egy burleszk
- Snoke halála szintén... Szánalmas, hogy a leggonoszabb, legsötétebb jedi annyira sötét legyen, hogy ilyen balf*sz módon halljon meg - "Engem nem lehet átverni, látom minden gondolatát" - na ja
- az egész porg vonal (ja, kell a Happy Meal menühöz, de könyörgöm)
- Finn meg a kínai (?) tepsifejű lány vonala
- a Függetlenség napja lenyúlás...
- a végtelenül bugyuta "párbeszédek"
- Lukeban lemerült az elem a nagy hologramozásban vagy mi?

Huh...

A legnagyobb bajom amúgy az volt, hogy az Első Rend (mint az aktuális gonosz) ennyire nagyon nulla legyen... Simán mindennel megszívatják őket, nem tudnak oda sem csapni, nem lehet és nem kell tőlük félni... Full gáz.A karakterek olyan semmilyenek - kb mindenki elvolt a kis maga dolgával filmben - külön, külön. Laposak, felszínesek. Leia a jelkép, ha ő hív jönni fognak - hmm hol is láttam már ilyet... Luke a terminátor (bár végül mint kiderül annyira mégsem). A "poénok" erőltettek... Sok és felesleges. Nem azt mondom, hogy ne legyen benne poénkodás - legyen, persze. De ami jól állt Hannak az nem áll jól Poenak. Nagyon nem.

A zene rendben volt - nyilván, mivel még az eredeti John Williams motívumok szóltak sokat... A látvány megint - volt világúr ( :DDD ), csillagromboló, lépegető, Falcon...

A történet konkrétan fájt - máshol előnynek hozták, hogy a rendező és forgatókönyvíró egy és ugyanaz a személy - na szerintem ide elfért volna az, hogy egy másik valaki (AKÁRKI) írjon bele értelmes dolgokat vagy írja át a hülyeségeket, mert ez így gáz lett..

Mint SW rajongó írtam le ezeket - a vége második megnézésre is ugyanaz, hogy bár látványos és magával ragadó - ez nem lett jó... Ez nem SW lett így, hanem egy újabb Disney bohóckodós pénznyerő. Kár érte... Amennyire tetszett a VII ez annyira nem... :(

Nem tudom pontozni.

#értékelés Star Wars The Last Jedi Episode VIII

[ Módosította: Viszlát ]

(#107035) K Norbi


K Norbi
addikt

Ezzel nagyon egyetértek a legjobb kritika
Star Wars 8 | Csalódtunk az Utolsó Jedikben?

[ Szerkesztve ]

(#107036) BITBOYS válasza K Norbi (#107035) üzenetére


BITBOYS
addikt

...te figyelj má, arra gondoltam, hogy el lehetne nyújtani a film elejét.. a végéig! :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#107037) diablo1984 válasza Vesporigo (#107033) üzenetére


diablo1984
veterán

ja a beállítások mellett volt a felírat, mondjuk kikapcsolva sokat javít a dolgon! :K

(#107038) emiki6 válasza K Norbi (#107035) üzenetére


emiki6
veterán

Ezek szerint oriic címe nem keltette fel a figyelmeteket. :D
Amúgy pedig igen. Kenny olyan véleménynektárt tár elénk, amivel képtelen vagyok nem egyetérteni (legnagyobbrészt). :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#107039) Fandango válasza K Norbi (#107035) üzenetére


Fandango
veterán

Ez zseniális lett! :D

(#107040) madgie válasza Jakuu (#107020) üzenetére


madgie
titán

Az Ep 2 és 3-ban is van félmeztelen Anakin jelenet. Az Ep 6-ban Leia falatnyi ruhácskában volt. Szintén az Ep 6-ban ott vannak az Ewokok, pont ugyanolyan ütyürü-mütyürü, mint most a Porgok. Vagy az Ep 1-ben Jar-jar, a többiben az idétlenkedő tucatdroidok, meg a szuperképességű R2. Gyerekdolgok, gyerekeknek.

Szóval őszintén, nem tudom, mit vártok egy SW-tól. Soha nem volt konzisztens, szépen felépített univerzum és bár az oldalhajtásai miatt a rajongók szeretnek többet látni a dolgok mögé, ez egy Magyar Népmesék szintű szórakoztató gyerekfilm. Nincs ezzel semmi baj, mi vénültünk meg.

(#107041) Realradical válasza madgie (#107040) üzenetére


Realradical
őstag

Szerintem a Harry Potter egy jó példa, hogy egy film fel tud nőni a nézőivel együtt.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#107042) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

nem volt még ilyen problémám, hogyan szerezzek meg egy filmet, de most képtelen vagyok rá. Anyukám szeretne megnézni egy filmet amit egyszer látott életében, de a neten kevés infót találok róla, semmilyen hasznos beszerzési infóm nincs: Az előkelő alvilág (Un uomo, una città)

Vaterán is kerestem rá, hátha valaki akár VHS-en árulja, de nem találtam.

(#107043) Alexios válasza Realradical (#107041) üzenetére


Alexios
veterán

Na de a Harry Potter filmek tartottak 10 even at. A star Wars meg 40 éve van. Kihez nőjön fel, akik akkor voltak gyerekek? Esetleg akik a prequleknel voltak gyerekek? Vagy akik ma gyerekek?

(#107044) Realradical válasza Alexios (#107043) üzenetére


Realradical
őstag

Ez egy könnyű kérdés! Hozzám kéne igazodni ;)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#107045) Viszlát válasza proof88 (#107042) üzenetére


Viszlát
addikt

Én írnék ennek a videónak a feltöltőjének.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#107046) WayneGace


WayneGace
őstag

Bright

Számomra gyenge alkotás. A koncepció érdekes, viszont a karakterek, a történet és a megvalósítás már nem az.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#107047) #96349952


#96349952
törölt tag

Akkor ide is:
Premier előtti vetítésen megvolt az új SW. Én barom minden Disney SW-re így mentem eddig, vagy premier napon, ős SW-os vagyok ha lehet ilyet mondani, nekem még az előzmény trilógia is bejött, kivéve a Baljós árnyakat. Na, röviden annyi, hogy ez volt a legutolsó Disney SW, amiért egy fillért is adtam. A lányom kedvéért a tökéletesen hányinger TFA után (neki tetszett, 13 éves volt akkor, az ő korosztályának szólt és nem ismerte a többi SW filmet) még elmentünk a bárgyú RO-ra, meg most erre, de én a magam részéről be is fejeztem. Lucas és a stábja nélkül ez szart sem ér, a Sith-ek bosszúja egyetlen komolyabb jelenetében több fantázia van, mint ezekben az újhullámos szemetekben együttvéve.

Írtam erről egy hosszabbat is de nem ide való, majd más formában kiteszem, de ez a Disney-féle koncepciótlan ide-oda csapkodós, néhol egészen infantilis baromság minden, csak nem SW. A régi Star Warsokban is voltak nevetséges dolgok, de ott legalább összeállt egy sztori, működtek a karakterek, volt bennük nem kevés fantázia, mondhatni velük-bennük volt az Erő. De ez a mai korszellemet tükröző Y-generációs alja ez nélkülöz minden érdemi fantáziát, és lábbal tapossa a mítoszt.

Utolsó Disney SW volt amit moziban néztem, ezektől a striciktől (Lucas után szabadon ugye) nem érdekel sem Han, sem Fett, sem senkinek az előzmény sztorija, sem egy új trilógia. Majd szóljatok, ha ismét Lucas veszi kézbe a dolgokat, de erre az esély sajnos szinte nulla... :(

#értékelés Star Wars The Last Jedi Episode VIII

[ Módosította: Viszlát ]

(#107048) eeXaa


eeXaa
addikt

...hátakkor, itt az idei év top/hulladékja szerintem ;)
nem feltétlen rangsorban...

A mesterművek amik minden pénzt megérnek

-the beguiled
-silence
-mother!
-blade runner 2049
-la la land
-King Arthur
-Justice League
-American Assassin
-T2 trainspotting
-The Snowman

A felháborítóan szarok

-thor r.
-Star wars tlj
-dunkirk
-Dark Tower
-Baby Driver
-Logan
-Transformers tlk
-Bright
-moonlight
-IT

[ Szerkesztve ]

(#107049) whitezo88 válasza eeXaa (#107048) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A Dunkirk szar? Pedig mindenki ajnározta.

(#107050) Bad Pritt válasza whitezo88 (#107049) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ne foglalkozz az ő listájával.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.