Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157001) devil-k válasza lezso6 (#157000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kemény. :D Nem halottam még ezt.

- mozi bolondéria -

(#157002) gbors válasza devil-k (#156997) üzenetére


gbors
nagyúr

Abszolút nem. Az a dolga, hogy megjelenítse a karaktert, aztán a néző reagál olyan érzelmekkel, ami kijön belőle. TH-tól időnként olyan érzésem van, mint amikor egy TV-showban kigyullad a "Taps" felirat. A Terminal volt ennek a legjellemzőbb mintapéldánya, de a a legtöbb filmjében kisebb-nagyobb rendszerességgel felbukkan ilyesmi.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#157003) mephi666 válasza lezso6 (#157000) üzenetére


mephi666
nagyúr

...egy bérgyilkos olcsóbb lett volna akkor... annyi gengszterfilmben volt már szerepe, hogy lehetne kicsit kreatívabb :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157004) Mik76 válasza lezso6 (#157000) üzenetére


Mik76
senior tag

Tom Hanks ripacskent kezdte mindenfele suta szerepekkel vigjatekokban.
Viszont..
Igencsak kinotte magat es letett az asztalra olyan filmeket amik kivaloak. Remek szinesz lett, akit tud formalni a rendezo akivel dolgozik.

Az elsot eppen akkora hulyeseg letagadni mint a masodikat. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157005) Ispy


Ispy
veterán

Szerintem meg minden színésznek van egy erős alapja, amiből nem fog tudni kimászni, nem tudja levetkőzni. Ezért az a fontos, hogy a színész olyan filmekben szerepeljen, ahol fel tud oldodni és nem egy idegen test. Ilyen alapon kb minden szinészt szét lehet szedni, még egy Al Pachinot is.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157006) eeXaa válasza Mik76 (#157004) üzenetére


eeXaa
addikt

A forrest gump, meg a számkivetett "emelte" a magasba.... az elsőben fullba nyomta a kretént, a másikban csöves volt.

Jahh, és a terminálban is csöves volt.... szal nem tudom mekkora tehetség kell ezekhez...

[ Szerkesztve ]

(#157007) devil-k válasza eeXaa (#157006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért nem egy Zac Efron színész Tom Hanks. Ne essünk már át a ló túloldalára. Ennyi erővel lehetne Matthew McConaugheyt is fikázni, milyen trágya filmekkel kezdte annak idején?

- mozi bolondéria -

(#157008) Ispy válasza devil-k (#157007) üzenetére


Ispy
veterán

Már megint a semmin megy a vita, ugyanis ez is egyéni ízlés kérdése, van akinek az egyik színész szimpatikus, a másik nem, így az ítélet soha nem lesz objektív.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157009) devil-k válasza Ispy (#157008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan. :K

- mozi bolondéria -

(#157010) brownus válasza lezso6 (#157000) üzenetére


brownus
veterán

Pénz, pina, pálinka? :( :DDD

(#157011) gbors válasza Ispy (#157008) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor ennyivel az egész topikot be lehet zárni, nem? :) Szerintem teljesen rendben van az, hogy mindenki elmondja a véleményét, aztán abból vagy beépítesz valamit, vagy nem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#157012) erahurka


erahurka
félisten

Tom Hankstől már nekem is herótom van, a csávó beleragadt ebbe a kedves szerencsétlen szerepbe az elmúlt legalább 20 évben. Ok az Elvisben más volt meg biztos volt egy-két érdekesebb alakítása de általában ugyanezt hozza. Én a Számkivetettben sem bírtam, az is egy annyira babalin történet. Ott is ő a jóakaró szerencsétlen.

(#157013) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

A párommal megnéztük a Blade Runner 2049-et és a Dűnét. Jó volt látni, hogy nem csak nekem tetszenek ennyire, ő is odáig volt értük.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#157014) Ispy válasza gbors (#157011) üzenetére


Ispy
veterán

egész topikot be lehet zárni

Nem jársz messze az igazságtól. ;]

Sokszor nem azzal van a baj, hogy valaki leírja, hogy neki ki vagy mi nem tetszik, hanem arról megy a vita, hogy a másiknak ki vagy mi miért tetszik, így ebben a formájában valóban nem sokat ér, btw.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#157015) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

azt hittem, hogy Tom Hanks-től csak én vagyok nem vagyok elájulva :D

Resistencia eterna

(#157016) mephi666 válasza bagyulajuve (#157015) üzenetére


mephi666
nagyúr

pedig tök jó hangja is van :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157017) bagyulajuve válasza mephi666 (#157016) üzenetére


bagyulajuve
addikt

neeee :D

Resistencia eterna

(#157018) Bad Pritt válasza Mik76 (#157004) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy én biztos vagyok benne, hogy a rendezők a gyenge pontja Hanks játékának, elképesztő széles skálán mozog a nézhetetlen ripacs és a tényleg remek alakítások között.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157019) vond


vond
MODERÁTOR

Forrest Gump? Philadelphia? Cast Away? :N Ez Tom Hanks pályájának csúcspontja. :DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#157020) Vikthor válasza vond (#157019) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Road to Perdition, Green Mile, Sully és Apollo 13 szintúgy...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#157021) Bad Pritt válasza Vikthor (#157020) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

The Post, Bridge of Spies, Charlie Wilson's War. Lehet inkább az a baj vele, hogy túl sok szerepet vállal, évente 2-3 filmje jön ki és ezért könnyű összegyűjteni a rosszakat is, nincsenek egyenletesen jó filmjei és szerepei.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#157022) gbors válasza Ispy (#157014) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem ez azért túlzás. Valóban lehetne hatékonyabban csinálni, de szerintem ezzel sincs gond, jellemzően nincsenek nagy flamewarok :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#157023) Vikthor válasza Bad Pritt (#157021) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Amiket Vonddal írtunk azok a tényleg jobbak szerintem. Amúgy meg igazat adok amit írsz, hogy hullámzó a teljesítménye.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#157024) erahurka válasza Bad Pritt (#157021) üzenetére


erahurka
félisten

Bridge of Spies minden csak nem jó. Maga az átlagos komfortzónás semmilyen film.

(#157025) devil-k válasza Vikthor (#157023) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mint minden színésznek. :D

- mozi bolondéria -

(#157026) mephi666


mephi666
nagyúr

na, ritkán van olyan film, amit nem nézek végig: ez a Blonde szaporítja a listát

40percig bírtam, utána áttekertem és a következő 2 órában sem történt semmi, amit érdemes lett volna nézni :) oké...

ui: most nézem, hogy masterpiece jelzőt kapott :) lehettem volna óvatosabb

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157027) PuMbA


PuMbA
titán

Top Lifetime Grosses

Az Avatar 2 simán a 4. helyezett lesz, mert még mindig több milliót hoz naponta csak az USA-ban és ezzel a Top 4 filmből 3 Cameron papáé :) Ki gondolta ezt...nem sokan.

[ Szerkesztve ]

(#157028) KISDUCK válasza PuMbA (#157027) üzenetére


KISDUCK
addikt

A pókember szépen belehúzott, nem is tudtam hogy alulról karcolja a 2 milliárdot.

(#157029) mephi666


mephi666
nagyúr

Slumberland

na ez kellemes csalódás volt: első ránézésre hülyeségnek tűnt, de viszonylag mély témát érint, könnyed, cukormázas előadásban... 8-10év körüli gyerekeknek simán ajánlható, de engem is szórakoztatott (főleg 40 perc Blonde szenvedés után)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#157030) erahurka


erahurka
félisten

Babylon 0 jelölés fő kategóriákban, vicc az egész. Bezzeg az avatááááár!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#157031) devil-k válasza erahurka (#157030) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem vagyok nagy Avatar fan, de azért te rendesen ekézed minden nap. Cirkusz és kenyér kell a népnek!

Az Avatar el fog vinni jó pár szobrot a megfelelő kategóriában. Jól teszi. De azért a legjobb filmtől messze áll.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#157032) erahurka válasza devil-k (#157031) üzenetére


erahurka
félisten

Valakinek muszáj ekéznie ha mindenki más letérdel a nagysága előtt...

(#157033) devil-k válasza erahurka (#157032) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem térdelek le (lásd régebbi írásom róla), de azokban a technikai műfajokban, amiben jelölve van, nem lesz kihívója. Ez ténykérdés.

- mozi bolondéria -

(#157034) erahurka válasza devil-k (#157033) üzenetére


erahurka
félisten

Ok de bekerült a legjobb filmbe is. Azt nem tudom mibe került még be amúgy, remélem semmit nem visz el ami nem kizárlólag számítógépes díj.

(#157035) PuMbA válasza erahurka (#157030) üzenetére


PuMbA
titán

Top Gun Maverick megkapta a Best visual effects jelölést :D

[ Szerkesztve ]

(#157036) Mik76 válasza PuMbA (#157035) üzenetére


Mik76
senior tag

Practical dontes volt... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#157037) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

[HBO-n elérhető "Viszlát, Hattman úr!"]
Kifejezetten tetszett!
II. világháború idején játszódó dráma, francia filmekre jellemző egyediséggel, húzásokkal.
10/7.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#157038) PuMbA válasza Mik76 (#157036) üzenetére


PuMbA
titán

;]

[ Szerkesztve ]

(#157039) Kergeboci


Kergeboci
tag

bekezdett az év.. nem is akárhogyan
Babylon

Nagybetűs MOZI élmény volt. Főleg, hogy volt szerencsém az Uránia Filmszínház pazar termében (előtte a galérián a kávézóban egy színházi (a végére értem csak oda, nem tudom pontosan mi volt, kik voltak) performancia által bemelegítve) igazi múltidéző hangulatban megnéznem.

Nem értek a jazz zenéhez, de a kalapom rá, hogy a műfaj szerkezete lett filmbe átemelve. Zseniális káosz volt, egyszerre óda és önreflexív kritika a filmművészetről, Hollywoodról.

Láttunk már ilyent, és erre a rendező rá is erősít, nem csak hogy utalgat régi és új filmekre, de konkrétan ki is kölcsönöz belőlük jeleneteket, történet szálakat. Az Ének az esőben párhuzamot rendesen a szánkba is rágja (,nem egyszer), de még ezen kívül is véltem felfedezni itt egyéb érdekességet. Kíváncsi vagyok hány száz dolgot nem vettem még észre.

Az első kétharmadban fejvesztett tempóban robog előre, nincs egy másodperc szünet. És mikor már azt hinné az ember, hogy elfárad, még egy fokozattal feljebb kapcsol. Őrjítő élmény volt, a szó legjobb értelmében. Aztán hirtelen beletapos a fékbe, és ott veszti el a nézőközönség nagy részét. Kényelmetlen, sötét, melankolikus hangulatban kezd el mesélni az elmúlásról, változásról, hogy aztán a legvégén egy kaotikus robbanással váltson vissza Cinema Paradisoba, állítva könnyes emléket a filmszínházról (úgy, hogy közben megfogalmazza képekben de szövegben is kritikáját Hollywoodról.. meg úgy a nagyvilágról).

Csak úgy kavarognak bennem a gondolatok, ez a film megdolgozott rendesen. Damien Chazelle ismételten remek karmesternek bizonyult. Bár a karakterek elégé sablonosak, így a film hangulatváltoztatásait nem mindegyik követi le jól, de a színészek, a fényképezés, a vágás, a zene, maga a rendezés, simán feledteti a döccenőket.

Nem volt hibátlan, és biztos vagyok benne, hogy egy kis helyismeret nem árt a filmművészet (h)őskoráról hozzá, de e számomra egy kiemelkedő élmény volt.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#157040) k-adi


k-adi
nagyúr

M3GAN (2022)

Ahogy az előzetesből is látható, a játékbaba creepy as fu*k :D a story faék egyszerűségű, hamar kitalálható és nem árul zsákbamacskát egy percig se, ezért izgalom sincs, úgyis tudjuk mi lesz. Ilyen szempontból az Orphan ezerszer jobb, kicsit más a körítés, de sokkal komplexebb.

(#157041) erahurka válasza Kergeboci (#157039) üzenetére


erahurka
félisten

Végre valaki.

(#157042) Kergeboci válasza erahurka (#157041) üzenetére


Kergeboci
tag

Azért megjegyezném, hogy én, piszok mód élveztem az Avatart (#156876) is :DDD

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#157043) erahurka válasza Kergeboci (#157042) üzenetére


erahurka
félisten

:((

(#157044) Kergeboci válasza erahurka (#157043) üzenetére


Kergeboci
tag

Amúgy a Babylon is megemlíti az Avatart. És nem mond róla negatív kritikát. Lehet, hogy egyfajta vidámparki élményhez hasonlítja, de mégis csak korszakalkotó filmek közé rakja (az első részt legalábbis). A fő mottója a Babylonnak amúgy is a szórakoztatás minden áron, és a fejlődés, változás, akkor is, ha az nem történik meg fájdalom mentesen. Nekem legalábbis így jött le.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#157045) devil-k


devil-k
nagyúr

Legjobb smink és haj jelölés:
- Nyugaton a helyzet változatlan
- Batman
- Fekete Párduc 2.
- Elvis
- A bálna

Mire tippeltek?
Eddig a Batmanre (Pingvin) raktam volna le a voksom, de mióta láttam a Bálnát, inkább arra adnám meg. A többit nem tartom esélyesnek.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#157046) brownus válasza Kergeboci (#157039) üzenetére


brownus
veterán

Tervben van, nemtom hol nézzük. Valszeg a művészben, a bébiszitter függvénye is...
De akkor ez most egy musical??

Arra számítottam olyan kb. mint az amsterdam.(nem olvastam utána, a többi filmjét se láttam, csak kíváncsi vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#157047) erahurka válasza brownus (#157046) üzenetére


erahurka
félisten

3 óra őskáosz. Minél nagyobb vásznon és felirattal.

(#157048) Kergeboci válasza brownus (#157046) üzenetére


Kergeboci
tag

Egyeltalan nem musical, eneklos reszek sincsenek benne. De a zenenek hatarozottan szerepe van, megtamogatja, erositi azt a hangulatot amit at akar adni. A latvany orgia helyenkent pazar, temajat es stilusat tekintve, ahogy erahurka is irta, konyorog a moziert.

Es az elejen torteno obszcinitas ne vegye el a kedved azonnal :)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#157049) brownus válasza Kergeboci (#157048) üzenetére


brownus
veterán

Nem vagyok/vagyunk túl érzékenyek, nem fogja 🙂
Az imént fejeztük be: three thousand years of longing. [link]
Csodálatos volt, totál másra számítottam, szóval meglepett rendesen.

(#157050) erahurka


erahurka
félisten

Korrekt ez az új repülős film de nem kell tőle sokat várni. Elviseltem volna több akciót azért de az utolsó nagy durranás elég jól sikerült, tetszettek a közeliek meg az őrülten lövöldözős snittek. Inkább ezerszer Gerard Butler ilyesmiben mint Liam Neeson.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.