Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160001) pohár válasza PuMbA (#159973) üzenetére


pohár
félisten

a Mission Impossible is megy már péntek óta premier előtt (IMAX felirat és szinkron váltakozik, minden nap más, a mai nap már fullos sajnos a feliratos vetítés, holnap meg nem lesz, csak kedden :( )

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#160002) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, megvolt az idei két blockbuster trashfilm:

Fast X (2023) (Halálos iramban 10.)

John Wick: Chapter 4 (2023) (John Wick: 4. felvonás)

Családos iramban és... barátos iramban? :F

Egyik rosszabb, mint a másik. Nyilván a tsaládos van lejjebb, hozta a szabványos 3/10 trashélményt, extra gagyizmus, nagyon komolyan, extra nyállal. Kanóc Jancsi meg kb 4/10. Ugyanaz, csak kevésbé gagyi (van valamennyi vér, de nem sok), sokkal jobbak akciók, de cserébe halálosan unalmas. Ezek a nagy pátoszos megmondások teljesen leépítettek. Többet nem is írok, egyszerűen értelmetlen erről bármit is mondani.

Inkább az a fura, hogy IMDB-n és 7/10-re értékeltem az előző három részt. A harmadiknál szerintem félrenyomtam, mert visszaemlékezve az sem tetszett, max 5/10, az első kettő viszont átjött, de lehet ha megnézem újra, akkor mégse fog. :D

Ha valaki jó akciópotnót akar látni, akkor leginkább a The Raid 1-2 ajánlott, az még jó is. Akit Donnie Yen érdekel, annak meg ott az Ip Man 1-2 (többi részt nem érdemes). Ha utóbbi bejött és még néznél valami hasonlót, akkor ott a Fearless.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160003) Miklós315 válasza mp54 (#159999) üzenetére


Miklós315
aktív tag

;)

"Szerintem."

(#160004) proci985 válasza lezso6 (#160002) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Night comes for us és Headshot is remek a stíluson belül. Mármint a Headshotnal a szereplők motivációi érthetetlenek, a Night Comes For Ust meg egyszer egy hónapon belül háromszor néztük meg vásznon barátokkal és utána se értettük ez miről szólt, de a hangulata és a tempója csillagos ötös. Kb Raid1 csak picit több sztori, illetve Raid2 csak nem próbál Infernal Affairs lenni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#160005) PuMbA válasza radi8tor (#159974) üzenetére


PuMbA
titán

Én amúgy az Etele Cinema-ba megyek, mert az IMAX nem 4K felbontású :D Csak azért lepődtem meg, mert több évig nem volt feliratos vetítés ott, most meg lett. Talán a COVID után visszatérő külföldiek miatt....

[ Szerkesztve ]

(#160006) Kergeboci válasza PuMbA (#160005) üzenetére


Kergeboci
tag

Ez tény, de azért az az IMAX vászon azért méretbe még mindig bealázz. Avatart néztem 4K-ba és IMAXba is, az 4k szép volt, de mint egy játékot néztem volna, olyan élmény volt. Az utóbbiban, egyszerűen magyarázva, magába ölelt a film és olyan volt mintha benne léteztem volna arra a 3 órára.
Én a magam részéről, megyek beleolvadni az atombombába :D

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#160007) PuMbA válasza Kergeboci (#160006) üzenetére


PuMbA
titán

Értem. Ízlés kérdése is valószínűleg. Nekem az Etele 1-es terem 5. sora már elég nagy, látóteret betöltő vászonméretet ad. Nem hiányoltam az IMAX méretét ott ülve, amikor 3D-ben az Avatar 2-t néztem. Amíg nem volt Etele, addig IMAX-ba mentem én is mindig, de így alakult számomra.

[ Szerkesztve ]

(#160008) pohár


pohár
félisten

NAPOLEON - Official Trailer

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#160009) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tetris (2023)

Na én kb soha nem csinálok ilyet, de ezt 15 perc után kikapcsoltam. Valami extrém infantilis, gondoltam biztos gyerekeknek készült, aztán látom, hogy R rated. WTF?! A színészi játék minősíthetetlen, a pixelart animációk nagyon erőltetettek. Pedig én szeretem az ilyet, csak nem ilyen katasztrofálisan igénytelenül, Zs kategóriás pojácáskodó trashfilm jelleggel elkészítve...

2/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160010) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#160011) j0k3r! válasza lezso6 (#160009) üzenetére


j0k3r!
senior tag

[link] Első sor :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#160012) S e t h válasza j0k3r! (#160011) üzenetére


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#160013) k-adi válasza lezso6 (#160009) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha ennyire nem jött mire, mire adtál 2 pontot? :F és itt most nem a 0-10 skálát kérdem, hanem valami csak tetszett ha adtál rá 1/2 pontot vagy az az első 15 perc tiszteletére? :DD

(#160014) lezso6 válasza j0k3r! (#160011) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha pár hónapja mondtam volna, akkor talán jogos, de NÉGY éve? :D

A 2/10 úgy jött ki, hogy kb 3/10-nek néz ki, de nem bírtam végignézni, így mínusz egy pont.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160015) lezso6 válasza k-adi (#160013) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az 1/10-et már végignézném, mert már annyira rossz, hogy érdekel. A 2/10 lehet az a 3/10, amit már nem bírok végignézni. Fast X-et sikerült (még abban is jobb az össz színészi játék!), ezt meg nem. Hasonlóan a 4/10 is néha az a középszerű 5/10, amit már sokszor nagyon kikapcsolnék vagy ki is kapcsolok. De utóbbi nagyon-nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160016) j0k3r! válasza lezso6 (#160014) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Valamiért anno nagyon megmaradt ez a hozzászólásod, ezért volt könnyű visszakeresni :))

some men just wanna watch the world burn...

(#160017) gbors válasza lezso6 (#160014) üzenetére


gbors
nagyúr

4 hónapja, 4 éve, 40 éve, nem mindegy? Busted az busted ;]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#160018) lezso6 válasza j0k3r! (#160016) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Így lenne jogos, de ha valamit kikapcsolok és nem nézek meg, akkor mégis kell valahogy értékelnem, úgyse fogom megnézni. Meg praktikum szempontjából se jó, valami pontot adni kell neki IMDB-n hogy már láttam, vagyis nem láttam... :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#160019) j0k3r! válasza lezso6 (#160018) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Van ott fél pont? Kinevezhetnéd a 1.5 pontot ennek a kategóriának :)

some men just wanna watch the world burn...

(#160021) Peterhappy válasza lezso6 (#160015) üzenetére


Peterhappy
őstag

Végig kellett volna nézned.

Ha a film egyötöde 2/10, lehet hogy a hátralévő része simán 8/10, összeadva a teljes film akkor minimum masterpiece kategória.

(#160022) eeXaa válasza PuMbA (#160020) üzenetére


eeXaa
addikt

Ja persze .. logikus hogy atomot robbantottak a filmjéhez :))

(#160023) Bad Pritt válasza pohár (#160008) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szokásos Ridley Scott epic lesz ez is, történelemhűséget még hírből se, de baromi látványos. Kell. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160024) Vikthor válasza Bad Pritt (#160023) üzenetére


Vikthor
nagyúr

És ahogy láttam Sony, így esélyes a lemezes kiadása is BD és 4k UHD formátumon. Instantvétel akárhogy is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#160025) PuMbA válasza eeXaa (#160022) üzenetére


PuMbA
titán

Az atomot kémiai reakciókkal csinálták, kicsiben :)

Közben állandóan új videók jönnek: Oppenheimer | Pushing The Button Featurette

[ Szerkesztve ]

(#160026) proci985 válasza j0k3r! (#159996) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az egy remek lista volt, szep lassan haladok is vele, bar par film gyakorlatilag beszerezhetetlen.

Ari Aster filmjet meg varom, de egyelore itt svedeknel sehogy nem elerheto. aug kozepen jon a BR kiadas.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#160027) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Wonka előzetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#160029) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Nem (Nope, 2022, Skyshowtime):

Ahogy kollégánk szokta volt mondani: masterpiece. Hivatalosan horror, gyakorlatilag csak apró mértékben horror elemeket tartalmazó misztikus scifi-rhriller. Egyetlen feszült jelenettel, de az tényleg odabasz.

Kezdem azzal, amire én is emlékeztem a film megnézése elött, hogy TILOS megnézni a trailert, ha az ember jó filmélményt akár magának, max a teaser megengedett. Nem is értem, hogy képzelte ezt az Universal. Olyan, mintha a Barlang utolsó percét bebaszták volna a trailerbe. Remélem értitek :K Nincs trailer!

No de a lényeg, hogy Jordan Peele egy mozicsodát tett le az asztalra (állítólag ismét, csak sajnos a Tűnj El-t még nem láttam, de ezek után a napokban be fogom pótolni). A forgatókónyv kiszámithatatlan, több remek fordulattal, a karakterek, színészek szuperek, a fényképezés...nos...nem véletlenül készült IMAX kamerákkal a film, a kamerák mögött pedig az a Hoyte Van Hoytema állt, akit pl Nolan is fixen alkalmaz a filmjeinél.

Az a gond, hogy ha ennél röbbet mondanék, az spoileres lenne, de ez egy kurva jó, izgalmas és elgondolkoztató film, tele jelképekkel és utalásokkal. Masterpiece.

(A hatnyolcas IMDB érékeles félrevezető, bőven jobb ez annál!)

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#160030) Sonja


Sonja
veterán

Godzilla Minus One Teaser

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#160031) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Superman Legacy casting news:
- Nathan Fillion as Guy Gardner (Green Lantern)
- Isabela Merced as Hawkgirl
- Edi Gathegi as Michael Holt (Mister Terrific)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#160032) gboszi válasza Rigormortiis (#160029) üzenetére


gboszi
senior tag

De dúrva, én pont az ellenkezőjét gondolom...nekem még sok is az imdb pont. De ez ettől szép :) Amit írtál az alapján kedvem lenne megnézni egy "tényleg" ilyen jó filmet :)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#160033) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Kék Bogár (Blue Beetle) 🔵 MAGYAR feliratos előzetes #2 🎬 GameStar

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#160034) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Barbie is meg akarja nézni az Oppenheimert IMAX-on!

⭐ Stella

(#160035) PuMbA válasza radi8tor (#160034) üzenetére


PuMbA
titán

AMC Theatres Says More Than 20,000 Moviegoers Have Already Booked ‘Barbie’-‘Oppenheimer’ Double Features

Nekem még nem volt ilyen, hogy egy napon kijön két film, amit moziban akarok nézni. Inkább szerettem volna, ha 2-3 hét különbséggel adják ki, mert így elég "tömör". Összekavarodik a két film a fejünkbe :D

[ Szerkesztve ]

(#160036) radi8tor válasza PuMbA (#160035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja, főleg két ilyen tömény film. Akarom mondani egy tömény film. :D

⭐ Stella

(#160037) k-adi


k-adi
nagyúr

jólvan jó lesz már a hypeból :)

(#160038) gbors válasza gbors (#159984) üzenetére


gbors
nagyúr

Megnéztem a Velvet Buzzsaw-t - @proci985 köszi az ajánlást. Az első 40 perc után azt hittem, hogy valami rejtett drágakőre akadtam - az az enyhén szürreális, erősen detached és rendkívül stílusosan előadott zéró tartalom, ahogy a művészet és a galériák világát előadja, az egyszerre nagyon szórakoztató és berántós. Ehhez sokat hozzátesz a remek színészgárda - külön kiemelendő Jake Gyllenhaal sziporkázása.
Aztán a film felénél felbukkan a horror-szál, és az egész villámgyorsan elindul a süllyesztő felé. Az addigi deadpan humor és sárm 80%-ban eltűnik, és bár fel-felbukkan pár jó ötlet, a film második órája alig karcolja az élvezhetőség határát. Kifogyott az anyag az íróból?
Adok neki egy 7-est, de az ilyen kihagyott lehetőségek mindig jobban bosszantanak, mint az all-out szar filmek...

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#160039) eeXaa válasza PuMbA (#160035) üzenetére


eeXaa
addikt

Kizártnak tartom hogy a Barbi jó lesz.... ha a rendező eddigi munkásságát nézzük egyenlő a nullával.....
Az oppenheimer is csak a hype miatt népszerű...
Ha nolan nem tolná az imaxot meg hogy no cgi, a kutya nem menne a filmjeire..... én is csak ezért megyek..... ha nem lenne mindig ez a hócihő a filmjei csak a közepes szintű digitális "majd letöltöm" kategóriában landolnának....

(#160040) k-adi


k-adi
nagyúr

A galaxis őrzői: 3. rész
Guardians of the Galaxy Vol. 3
(2023)

"A perfect send off for the Guardians" -- valahogy így érzem én is, ahogy ez az imdb-s kritika cím is jelzi, valahogy a Marvelnél ez a GotG mindigis egy kicsit különc volt, de nem bántam, sőt. A humor most is a helyén van, a film valóban sokszor egy érzelmi hullámvasút, hiszen 3 rész alatt azért a szívéhez nő pár karakter a nézőnek, akikért lehet izgulni, legyen az humoros vagy cuki karakter, izgalomból nincs hiány - még úgy is, hogy tudjuk mi lesz a vége. A CGI / vfx-el meg voltam elégedve, nem éreztem, hogy kilógna a lóláb itt-ott (vagy csak nem voltam elég figyelmes?) és az új karakterek is érdekesek (Adam / H).

Jó lezárás (?), jó Marvel mellékág volt ez.

(#160041) proci985 válasza gbors (#160038) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:R

emiatt is nem mertem jobban spoilerezni, mert a filmben tobb volt, csak nem ugy. a szineszek az elso feleben tenyleg jok, a kozepetol a jelenetek Malkovichal pedig zsenialisak.

btw, Cure for Welness es Hotel Budapest megvolt?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#160042) Miklós315 válasza eeXaa (#160039) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Egyetértek: G.G. semmi eddig, Nolan meg megbízható iparos (mindkettő futtatva/hype-olva van).

"Szerintem."

(#160043) devil-k válasza eeXaa (#160039) üzenetére


devil-k
nagyúr

Aha. Ok. Persze.

- mozi bolondéria -

(#160044) Ispy válasza devil-k (#160043) üzenetére


Ispy
veterán

Ő is csak szánalomból nézi meg ezt a középszerű nolanfilmet. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160045) Yodamest válasza gboszi (#160032) üzenetére


Yodamest
addikt

Nah pont ezért igazolódik be megint csak, hogy teljesen helytálló az imdb pontszám. Akinek tetszik valami nyilván mindig túl fogja értékelni, de mások visszahúzzák az átlagot a talajra, szóval kijön végül a reálisnak mondható értékelés.

(#160046) Yodamest válasza lezso6 (#160009) üzenetére


Yodamest
addikt

Hehe pedig ez egy egyébként jó film. Neked is csak azt tudom mondani, hogy nagy számok törvénye alapján az imdb nem hazudik, ez egy 7.4-es film, de minimum egy 7-es.
Nekem is ennyire tetszett, én az 5-ös listámon egy 5/4-et megadnék rá.

(#160047) devil-k válasza Ispy (#160044) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nevetséges. Itt mindenki k@csög lassan, de bezzeg a “masterpiece” művek. ;]

- mozi bolondéria -

(#160048) Ispy válasza devil-k (#160047) üzenetére


Ispy
veterán

Nem azzal van a baj, amikor valakinek valami nem tetszik vagy tetszik, azzal van a baj, amikor ezt globális igazságként akarja feltüntetni. Az ízlés egyedi, arról nem vitatkozunk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#160049) devil-k válasza Ispy (#160048) üzenetére


devil-k
nagyúr

Pontosan.

- mozi bolondéria -

(#160050) Yodamest válasza Ispy (#160048) üzenetére


Yodamest
addikt

Abban az esetben ha van egy metszéspontja a személyes szubjektív véleménynek, a globális általános haranggörbe szerinti legnépszerűbb állásponttal, mondhatja valaki hogy az ő véleménye közelebb áll egyfajta objektív nívóhoz.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.