Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) Peterhappy válasza De4d (#109996) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Pár hónapja csendestársként már itt lapulok, de hozzászólást még nem írtam. Szóval sziasztok!

Komolyabb animációs filmek, amiket én borzasztóan szeretek:
- Song of the Sea
- The Secret of Kells
- Mary and Max
- Kubo and the Two Strings
- The Iron Giant

@gyuromoj: A Hunt for the Wilderpeople szenzációs film volt. A Captain Fantastic-ra nézz rá, ha még nem láttad, talán az is tetszeni fog.

(#110002) eeXaa válasza Füleske (#109999) üzenetére


eeXaa
addikt

George Clooney rendezte... :U ...bár annak alapján hogy nem értetted a Downsizing-ot ez még simán lehet egy jó film is... :D

(#110003) Drizzt válasza Füleske (#109999) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Az elején én azt hittem, hogy távozok a moziból, olyan rossz, de a végére egész jól felívelt a sztori, nagyon elborult lett. Így felkúszott 6/10-ig. Akkor néztem, amikor a Cinema city hetek volt, majd féláras jegyekkel. Érdekes volt amúgy, hogy ennek ellenére szerintem kifejezetten kevesen voltak ezidőtájt a mozijaikban.

I am having fun staying poor.

(#110004) Dorian


Dorian
félisten

1945

Nna, ez egy igazán jó magyar film, igazán jó színészi alakításokkal, korhű díszletekkel.
Mielőtt még itt bőszen "már megint film a zsidókról" irányba menne a topik, nem, nem a zsidókról szól. Rólunk, magyarokról.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#110005) gyuromoj


gyuromoj
veterán

VONAT BUSANBA - ZOMBI EXPRESSZ magyar feliratos előzetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#110006) Bodz válasza gyuromoj (#110005) üzenetére


Bodz
nagyúr

Egész jó volt zombis témában, 7/10 nálam.

[ Szerkesztve ]

(#110007) oriic válasza gyuromoj (#110005) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lol, két év után itthon is moziba viszik? :D

Van egy animációs előzményfilmje is, bár állítólag az nem lett jó. [link]

Live-Die-Respawn

(#110008) proci985 válasza Grave_444 (#109983) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

eredeti francia, angol felirattal.

franciam sajnos nem eleg jo felirat nelkulire.

Drizzt: igazabol itt ket csavar is volt (novere is kannibal), viszont az apa utolso reakcioja rakta a helyere nekem, hogy az anyuka okkal harcos vega es pontosan tudjak, hogy a lanyokban is megvan a hajlam. nem tudtam elotte semmit a filmrol, szoval nekem hiheto volt az a perspektiva, hogy ez itt egy nagyon fura mese a felnotte valasrol es a testveri rivalizalasrol.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#110009) Realradical válasza Bad Pritt (#110000) üzenetére


Realradical
őstag

Mondom, milyen tuti youtube csatorna lesz ez, kisvideókkal, erre realizálom, hogy film. :N
Akkor már inkább HISHE, meg Carbot.

szerk: ja hogy van is belőle TV mese sorozat. Sajna ahogy nézem elég gyengusz (nem véneknek való)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#110010) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Megy az utolsó légió az AMC-n, konkrétan negyedóra alatt 7 db olyan színészt számoltam, aki később a Game of Thrones-ban is szerepelt és még van néhány, aki szerintem benne volt, csak nem nagy szerepben. Tipik szandálos kalandfilmes arcok. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110011) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

(#110012) marilllyo


marilllyo
veterán

(nyilván több van de...)Ha egyetlen egy film egyetlen jelenetét kéne kiemelni, hogy mit éreztek igazán "libabőr"-nek és mi volt ami az egyik legnagyobb hatással volt rátok mi lenne az?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#110013) baryll válasza marilllyo (#110012) üzenetére


baryll
tag

Aliens. A film vége felé, mikor Bishop-ot széttépi a királynő.

(#110014) Bad Pritt válasza marilllyo (#110012) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Filmjelenet és libabőr? Rohírok rohama, Gyűrűk ura 3.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110015) marilllyo válasza Bad Pritt (#110014) üzenetére


marilllyo
veterán

Nagyon jó!! Gyűrűk Ura trilógia kvázi aranybánya ilyenekből. Bár nekem az a legnagyobb LOTR jelenet libabőr mikor Aragorn beszervezi a holtak seregét és a kamera felé tartja a kardot... "mit szóltok"? Az tökéletes...

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#110016) Valty válasza marilllyo (#110015) üzenetére


Valty
aktív tag

+1 a Gyűrűk Urára

"I Can't Carry It For You... But I Can Carry You"

Peter Jackson elképesztő mélységben ismerheti Középfölde világát, hogy egy ilyen terjedelmű művet ennyire jól tudott képernyőre vinni

(#110017) Bad Pritt válasza marilllyo (#110015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rengeteg van, az tuti, rögtön a Dagorladi csata az első percekben, vagy mikor elindulnak Völgyzugolyból és az ismert zenére végigmutatják az összes szövetség tagot, ahogy menetelnek, vagy Gandalf zuhanása és utána a megsiratása.
A második részben is rengeteg, az entek háborúba mennek, rohírok rohama Helmnél, a harmadik meg aztán tömve van epic jelenetekkel, holtak serege, rohírok rohama 2.0, mikor grond betöri Minas Tirith kapuját, Pippin éneke, vagy az utolsó csata Frodóért. Zseniális az egész, úgy ahogy van, ezért is szomorú, hogy a Hobbitokból alig van egy kettő, amit így fel lehet idézni, ami meg ilyen szintű, az a szintén Pippin betétdal a harmadikhoz, az meg ugye inkább montázs az egész 6 részből.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110018) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hoppácska! Kitiltották a Netflix filmjeit a Cannes-i fesztivál versenyprogramjából, mert a Netflix nem hajlandó moziba küldeni őket. Kezdődik a fennforgás a két világ között.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110019) Füleske válasza eeXaa (#110002) üzenetére


Füleske
addikt

Ajánlom , a mettdémon a legjobb színész . :D

(#110020) Füleske válasza Drizzt (#110003) üzenetére


Füleske
addikt

Coen - éktől ez nagyon kevés , tipikus amcsi sablon sztori. Véresen egyszerű - t láttad ? 1984 - es...

(#110021) Mik76 válasza baryll (#110013) üzenetére


Mik76
senior tag

Ted. A film vége felé, mikor Ted-et széttépi a Ribizli.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#110022) hoffman_ válasza Mik76 (#109967) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akárhányszor jön fel ez a téma, ezt mindig belinkelem - persze kamerát rángatni már itt is tudtak... abszolút csúcs scene (az abszolút csúcs trilógiából, hehe). ennél jobbakat csak ázsiai filmekben szoktam látni.

más.

American Gangster
eng

még mindig mestermű, 1-2 évente újra akarom nézni

***

#110011, Tibi, V-nél nézed meg flixen, vagy átugrassz hozzám? :ddd

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#110023) Zeki válasza madgie (#109989) üzenetére


Zeki
nagyúr

Angelina Jolie után magasra volt feladva a labda, nálam Vikander nem csapta le. Menjen romantikus lányfilmekbe...

(#110024) Zeki válasza De4d (#109996) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van valami magyar, fekete-fehér , talán babos animációs film, tiszta maffia meg gengszter film az egész. Jó dumákkal, jó cselekményekkel. :)
A címe nem jut eszembe. :(

(#110025) Bad Pritt válasza hoffman_ (#110022) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Csak a hangok nagyon ódivatúak, ez a suhogás már a 90-es években eltűnt, nem tudom, a Bourne-okban miért használták továbbra is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110026) k-adi válasza Zeki (#110023) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Angelina Jolie után magasra volt feladva a labda"

OMG! :D ez még viccnek is rossz

(#110027) diablo1984 válasza k-adi (#110026) üzenetére


diablo1984
veterán

Hát más szemmel nèzzük a filmeket, de szerintem is Angi nem osztott magas labdát, a mellein a seggèn ès a csalánszopogatott ajkain túl sok mindent nem rakott hozzá a filmhez. Meg lehetett nèzni, de abban nem volt tombraider èrzetem, pedig akartam.

(#110028) Mik76 válasza hoffman_ (#110022) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat ezek a sracok ilyen kemenyek, na! :D

Viccet felre teve, biztos vannak a forumon paran akik csinaltak/csinalnak valami fele kuzdo sportot. En ugy latom hogy egy profi nem attol az mert "nem lehet leutni". Ugyanugy meginog mindegyik alatt a talaj ha fullra bekap egy horgot. Viszont.... Attol profi hogy ezt el tudja kerulni nagyon sokaig, es a csak tobbe-kevesbe sikeres talalatokat jol allja, a tamadasba most nem megyek bele.
Persze nyilvan egy 100 kilos nehezsulyut utogethet egy 45 kilos csaj egy darabig, max a moziban fog eldolni. De hat ez is resze a movie magic-nek. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#110029) hoffman_ válasza Bad Pritt (#110025) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, ott talán kicsit gyengébb, de őszintén szólva engem annyira lenyűgöz, hogy mennyire jól összerakták, hogy nem akadok fent a hangokon. majd ha láttam/hallottam jobbat :D

Mik76:

ezt a jelenetet azért szeretem, mert meglepően valós. persze, azért túlkapásokat lehet találni, mégiscsak egy filmjelenet, de nem hogy eladható, hanem tényleg reális. ezen felül, én már annak is örülök, ha egy bunyó látványos és jól megkoreografált, a valóságtartalmát már keresni is elfelejtettem. így van ez jól, lehet örülni a ritkaságoknak.

(vannak ;) )

Tibiajax:

hátha olyan jó lesz a film, hogy csinálnak egy folytatást és pont összeér a két esemény :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#110030) Tibiajax válasza hoffman_ (#110022) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Hozzá csak akkor fogok menni, ha megérkezik a 4k beamerje..
felbigyesszük, összekócolom neki a kábeleket, belevágjuk magunkat a fotelbe és majd akkor.

(#110031) Cheesus


Cheesus
senior tag

Napok termése:

Celda 211

Természetesen innen kaptam az ajánlás börtönös filmeket keresve. A filmről röviden annyit, hogy az első munkanapját töltő börtönőr épp egy lázadás közepébe csöppen, és rabnak kiadva magát próbálja átvészelni a helyzetet. Alapvetően tetszett a film, de két negatívumot emelnék ki:
1: Természetesen eredeti hanggal néztem, ebből következik, hogy nekem a főszereplő gazfickó hangja a film 3/4-énél már eléggé idegesítővé vált (szvsz), mert ilyen szétdohányzott rekedt hanggal köpte magából a szavakat.
2: Bármi spoiler nélkül csak annyit írnék, hogy egy-két szereplőnek a motivációja (legyen az kisebb-nagyobb) szerintem nem volt kellőképp megmagyarázva, a film végén kicsit fogtam a fejem hogy most mi és miért volt.
Ettől függetlenül ajánlom megnézésre.

6 Days
A 80-as években történt Iráni Nagykövetségben elkövetett túszejtés történetét vitték képernyőre inkább a rendőrség/SAS illetve újságírók szempontjából. Igazából pont a túszok nem kaptak szinte semmi játékidőt, pedig ők voltak a központi szereplők. Ritkán mondok ilyet, de a 1,5 órához simán hozzárakhattak volna még pár percet, hogy a túszok viszontagságait is be tudják mutatni. A film főként arra fókuszál, hogy mivel (tudtommal) még nem volt arra precedens a 80-as években, hogy London belvárosában terrorista akció történjen, a helyszínt biztosító, illetve emberáldozat esetén közbeavatkozó SAS egységnek milyen szintű tervezést kell végrehajtania egy akció előkészítését illetően, hogy a civil áldozatok száma 0-hoz közelítsen.

Tae Guk Gi / The Brotherhood of War

Nyilván az én szegénységi bizonyítványom, de elég hiányosak az ismereteim a Koreai háborút illetően. Hát nem ettől a filmtől lettem okosabb, viszont maga a film látvány illetve akció szempontjából a különösen ajánlott háborús filmek közé sorolnám. A film egy testvérpár viszontagságait követi nyomon, akiket elszakítva családjuktól besoroznak a seregbe. A filmet mindenképp eredeti hanggal ajánlom megnézésre, ugyanis magyar szinkronnal eléggé hiteltelen az egész. Sokat mondani viszont nem tudok magáról a történetről, az egyetlen meghökkentő dolgot pedig nyilván nem fogom leírni. A harci jelenetek néha kellően véresek, nem finomkodtak vizualitás terén.

Insidious - The Last Key

Kár volt rá pazarolnom az időmet, az egyetlen pozitívum a film 3/4-énél felbukkanó két dekoratív hölgy.

Justce League

Nem igazán tudom megfogalmazni, de lehetett volna jobb is. Számomra olyan semmilyen volt. Lehet kiváltom a népharagot, de Gal Gadot-nak is lehetne egy kicsit formásabb hátsó fele, és akkor még meg is érteném a fórumot átívelő csodálatot iránta.

Suicide Squad - Extended Cut

Hasonló érzésem van, mint a JL-el kapcsolatban, egyszer meg lehet nézni, illetve volt egy-két látványos jelenet, de azon kívül semmi extra. Hiába volt 2 órás a film, "ennyi" szereplőt nem lehet kellő mértékben "bemutatni". Nyilván csak egy pár ember kapott "kellő mennyiségű" játékidőt, a többiek általában egy pár soros megjegyzéssel operáltak.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#110032) k-adi


k-adi
nagyúr

Batman: Gotham by Gaslight

Többet vártam, a korábbi jokeres sokkal jobb volt szerintem :(

(#110033) eeXaa válasza Füleske (#110019) üzenetére


eeXaa
addikt

...azért annyira nem szaladnék előre... :D

(#110034) hoffman_ válasza Bad Pritt (#110018) üzenetére


hoffman_
nagyúr

most olvasom csak basszus, az igen. keményen kezdődik a sz*rrágás...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#110035) baryll válasza Mik76 (#110021) üzenetére


baryll
tag

Jól van, meggyőztél, visszaszívom az elhamarkodott véleményemet.
Hannibal (2001). A gyertyafényes vacsora jelenet?

(#110036) atike válasza marilllyo (#110012) üzenetére


atike
nagyúr

Messze nem a következő volt rám a legnagyobb hatással, de valahogy annyira bennem maradt...

A Jelekben az a jelenet, amikor a híradóban mutatják először az idegeneket (idegent).

Konkrétan ez az a rész. Ettől beleborzongtam, szőr felállt a karom meg minden. Amikor tényleg ráhangolódva nyugiban lehet nézni ezt a filmet ez üt... Legalábbis nálam... :DDD

Mondom, ezt nem "úgy" maradandó élmény, de nagyon el van találva szerintem.

(#110037) Mik76 válasza atike (#110036) üzenetére


Mik76
senior tag

The Ring, amikor a vegen kijon a tv-bol a monokrom csaj....
Az elegge befosato. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#110038) emiki6 válasza marilllyo (#110012) üzenetére


emiki6
veterán

Mivel nekem az Interstellar a legmeghatározóbb mozis filmélményem, így abból emelnék ki onnantól, hogy Mann doktor megtámadja Coopert, azon át, hogy Mann felrobbantja magát (ahol a csend használata lehengerlő volt), egész addig, amíg nem dokkolnak bele a forgó állomásba... Bár ha egyetlent kell kiemelni, akkor az, amelyik mann felrobbanásáig tart, robbanással együtt. Az nagyon ütött!

Nekem ugye azért ez, mert az Interstellar-ig szerintem nem voltam imax teremben és nem láttam moziban igazán ütős filmet, keveset is jártam moziba, stb. Nagyon meglepett, hogy a vászon szinte lefedi a látóterem, a remegés szimulálását a basszusládák biztosítják, a szerintem kiváló rendezésnek és fényképezésnek köszönhetően pedig konkrétan megfelejtkeztem róla, hogy egy moziban ülök és filmezek, eggyé váltam a filmmel (2D vetítés volt, ami jól mutatja, hogy a 3D nem szűkséges, sőt bár a térlátásom amúgy sem az igazi, szóval nekem lehet azért nem adott sokat egy 3D film sem. :D Az Avatart nem moziban láttam.). Utánozhatatlan élmény volt, a Dunkirk tudott belőle egy nagyon keveset visszaadni.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#110039) PuMbA válasza emiki6 (#110038) üzenetére


PuMbA
titán

+1, Interstellar IMAX :) Más film nem tudta még elérni azt a hatást. Megvalósításban még mindig egy etalon film, űrt és űrutazást ennél jobban nem vittek föl a vászonra, ami ennyire hihető a kevés a CGI miatt.

[ Szerkesztve ]

(#110040) madgie válasza PuMbA (#110039) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, nekem annyi maradt meg az Interstallarból, hogy ordít az orgona, meg hűdepátoszosak akarunk lenni. De az Avatart is kétszer néztem meg a moziban, az se kötött úgy le, mint mondjuk a Shutter Island, aminél viszont tényleg megszűnt az idő.

Ízlések és pofonok :)

(#110041) Tibiajax válasza Cheesus (#110031) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

#magánvélemény ha segget akarnék, ott van kim kardashian meg társai, még csak a teste sem olyan nagy szám.. nekem - ami nagy dolog Gadot kisasszonyban az az, amin Bruce Wayne-nek is azonnal megakadt a szeme a supermen v batmanben. hogy annyira vonzza a hetero tekintetet az a kisugárzás

(#110042) S e t h válasza marilllyo (#110012) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hetedik

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#110043) Ispy válasza Tibiajax (#110041) üzenetére


Ispy
veterán

Ez ok, de azért megehetne néha egy pár hambit, mert tényleg elég csontos a segge. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#110044) atike válasza Ispy (#110043) üzenetére


atike
nagyúr

Majdnem leírtam, hogy deszkába is lehet szeget verni, de inkább mégsem.

Annyira nem deszka. :DDD

(#110045) emiki6 válasza atike (#110044) üzenetére


emiki6
veterán

Erről most ez jutott eszembe... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#110046) atike válasza emiki6 (#110045) üzenetére


atike
nagyúr

Nyertél... :DDD Szakadok... :))

(#110047) Zeki válasza atike (#110036) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úúúúhhhhh bakker!

Kirázott a hideg!
Az nagyon jó film volt!
Ez is emlékezetes jelent volt.

(#110048) Bad Pritt válasza hoffman_ (#110034) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Közben Spielberg is beleállt a Netflix-be.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#110049) Cheesus válasza Tibiajax (#110041) üzenetére


Cheesus
senior tag

A kisugárzás részét aláírom, (bár ha a filmnél maradunk) az a jelenet, amikor a JL-ben az elején a csuklópántjával kivédi a töltényeket az nekem kicsit gagyi volt, értem hogy menő meg hűha akart lenni, de nálam pont az ellenkezőjét érte el, bár lehet a megvalósítás volt csak rossz.
A példáddal viszont olyan szinten nem értek egyet, hogy nem azt mondtam hogy legyen bőröndnyi feneke, hogy majdnem külön életet éljen, de pl nem hiába bámulták meg Scarlett kisasszony hátsó felét. :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#110050) atike válasza Bad Pritt (#110048) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, de időrendben ez korábban volt.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.