Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) .LnB válasza oriic (#106000) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De nem is Ezra-val van a baj. Hanem, hogy teljesen idiótának van beállítva. És sok poénja nem is ül, gyengék. Sajna.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#106002) brownus


brownus
veterán

Pl. a salmon fishing in the yemen tipusu filmeket kernek, koszi.

(#106003) marilllyo válasza brownus (#106002) üzenetére


marilllyo
veterán

Bor mámor provansz?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#106004) K Norbi


K Norbi
addikt

Még mindig No.1 film [link] :D

(#106005) S e t h válasza oriic (#106000) üzenetére


S e t h
nagyúr

Gratulálok, nagyon ügyes vagy!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#106006) brownus válasza marilllyo (#106003) üzenetére


brownus
veterán

Köszi, meg vlt.

Találtam ezt; 17 Rom-Coms On Netflix Everyone Needs To Watch

[ Szerkesztve ]

(#106007) eeXaa


eeXaa
addikt

Terra 2015
Netflix exkluzív...
...aahh... valami komolyra számítottam, ehelyett egy sablonos klisés, agyonrágott sztorivonal, mondandót kaptam, hatásvadász snittekkel zenékkel teletömve.... vanessa paradis narrálása mindenképpen ront az amúgyis gyenge öszképen.
elvesztegetett idő volt.
..mostmár értem miért nem került ki sehova alternatív formában..
1/10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

(#106008) Bad Pritt válasza eeXaa (#106007) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Köszi az ajánlást, ezek alapján mindenképp érdemes ránéznem.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#106009) Viszlát válasza Bad Pritt (#106008) üzenetére


Viszlát
addikt

Mindenképpen érdemes, nagyon érdekes megközelítésből mutatja be az egyébként már tényleg lerágott csontot. Nem mellesleg elképesztő felvételekkel kísérve, amik ha nem is Planet Earth színvonalúak de szoros második simán.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106010) eeXaa válasza Bad Pritt (#106008) üzenetére


eeXaa
addikt

...közelébe sem ér a stílus nagyjaihoz, inkább amolyan gagyi egyveleg....

(#106011) Bad Pritt válasza eeXaa (#106010) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jó jó, Viszlát ajánlása, az IMDb 8.4-es átlag meg a te egypontod pont elég ahhoz, hogy rászánjam az időt. :)
Esküszöm te ajánlod a legjobb filmeket ebből a topikból, csak nyilván fordítva kell mindent értelmezni. Btw az Egyiptom isteneit is miattad skipeltem, hálám azóta is kísér. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#106012) eeXaa válasza Bad Pritt (#106011) üzenetére


eeXaa
addikt

...segítek, ahogy tudok ;)

(#106013) marilllyo


marilllyo
veterán

Valerian és az ezer bolygó városa

Én szeretem az ilyen filmeket... jól szórakoztam rajta. Nem váltja meg a világot de nem is számítottam rá.

Igazából van egy dolog amiben túlmutat az összes SW vagy ST filmen...mégpedig az a végtelenül begombázott fantázia ami készítőknek volt.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#106014) Viszlát


Viszlát
addikt

Néhány nemrégiben megtekintett film...

The Last Word (2017): kellemes kis lazítós film, semmi világmegváltó vagy egetrengető, de a sztori kerek, a karakterek szerethetőek, ebben a stílusban ez már fél siker. 6/10

Our Souls at Night (2017): Jane Fonda egyértelműen második (harmadik?) aranykorát éli, Redford szegény már alig tud mozogni, de kettejük között még ennyi idő után is rezeg a levegő. Nagyon komoly, hogy 50 éve volt a Barefoot in the Park, a film ki is kacsint erre a tényre egy kicsit, mintegy bezárva egy óriási kört. Kedves történet egyébként, a léleksimogató kategóriából. 7/10

American Pastoral (2016): egyben válasz (#105616) sixpak hozzászólására is, ha már az ő ajánlása miatt néztem meg. Szóval én semmit nem tudok az alapot szolgáló regényről, a film pedig vegyes érzéseket váltott ki belőlem. Leginkább azért, mert bár McGregor nagyon jó és utólag belegondolva a tartalma nagyon drámai, végig kívülálló maradtam, így értelemszerűen a hatás is elmaradt. Amennyire kedveltem Dakota Fanninget gyerekszínészként annyira nem tudok vele mit kezdeni mostanság, se íze se szaga többnyire, márpedig ő nagyon kellett volna, hogy jó legyen. Cserébe egy-két mellékszereplő köröket vert rá, így összességében nézhető kategória, de magam is 5 pontot adtam neki, abszolút középkategóriás alkotás.

John Wick: Chapter 2 (2017): az első rész alapján gondoltam, hogy teljesen jó lesz ez az előttem álló repülőútra, de 15-20 perc után már fogtam a fejem amiért nem vittem magammal vésztartalékként valami mást is. Ez valami borzalmas volt, iszonyúan darabos, gagyi jelenetek tömkelege, szerencsétlen Reeves szerintem durván be volt drogozva. Viszont hozott a konyhára egy laza 250 milliót, úgyhogy biztos lesz harmadik is. 2/10 a kutyus miatt.

Unlocked (2017): meglepő módon a kis tapasz Noomi egészen hihető volt a szerepében, bár azért volt néhány necces jelenet, de legalább nem gyógyult fel mindenből fél perc alatt, meg nem vert laposra mázsás fickókat. Ez nyilván azért is lehet, mert inkább krimi mint akció, bár nem mondom, hogy lerágtam a körmöm az izgalmaktól. A csattanón viszont húztam a számat, kár volt eltúrni a végét, de összességében azért szórakoztató volt. 5/10

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#106015) marilllyo


marilllyo
veterán

The Beguiled
Csábítás

Számomra minden ízében elvérzett.
Semmi fülledtség, semmi feszültség vagy kémia a szereplők között. Ez a 7 nő olyan rettenetesen ostobának hat a filmben, hogy az már fáj. A film címe "Csábítás"... nem volt itt semmi csábítás.
A színészek olyan csípőből alaphangok "dolgoztak", hogy ezért pénzt sem adtam volna nekik.
Magyarul láttam... szerintem Kaszás Gergő nem volt jó választás Colin Farrel-nek. Pedig az egyik kedvenc hangom.
Ez a két jelző maradt bennem... unalmas és ostoba az egész.

Én a legjobban talán a Tegnap éjjel c. filmben éreztem baromi jól a férfi-nő közti vággyal kevert feszültséget.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#106016) Cartevo


Cartevo
őstag


(#106017) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Keresek egy filmet, amit régebben láttam.
Tud valaki segíteni?
A sztori az, hogy van egy csávó, aki szellemeket gyűjt, és őket egy átlátszó házban raktározza el.
Egy nap a ház árverésen gazdát cserél, és az új tulajdonosok az ügyvéddel együtt megnézik a házat.
Az ügyvéd tudja, hol van a lóvé, így lemegy a ház alsó részébe, ahonnan a pénzes táskát fel/elemeli, csakhogy ezzel kiszabadítja az átlátszó házban elraktározott szellemeket, és az ügyvéd/házaló hal meg elsőként. (Kilapul)

Köszönöm szépen előre a segítséget! :)
(Se cím, se év semmi nem jut az eszembe... ) :(

[ Szerkesztve ]

(#106018) gyuromoj válasza Tav-Csoves (#106017) üzenetére


gyuromoj
veterán

13 Kísértet

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#106019) eeXaa válasza marilllyo (#106015) üzenetére


eeXaa
addikt

...hát igen... mit is várhatnék egy olyan vilàgban, ahol pl. a Tágrazárt szemeket is egy gyenge szexfilmnek titulálta annó a nagyközönség...
...hihetetlen hogy itt a topikban kb. senki sem képes tovább látni a saját orránál....

[ Szerkesztve ]

(#106021) marilllyo válasza eeXaa (#106019) üzenetére


marilllyo
veterán

Azt láttam. Nem nézném meg még egyszer de azért annak volt valami mélysége. Itt ebben nem éreztem...

de tessék...próbálj meggyőzni. Mi nem jött át?! Minek kellett volna átjönnie?! :B

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#106022) madgie válasza eeXaa (#106019) üzenetére


madgie
titán

Az összes normális kritika ugyanolyan sótlan kapufának írja le, mint itt mi, de sebaj, neked úgyis különleges ízlésed van :D

(#106023) Tav-Csoves válasza gyuromoj (#106018) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

:C :R

(#106024) Zola007


Zola007
veterán

Szeretném összegyűjteni az egy tagos "legkeményebb"/badass filmbeli akcióhős neveket, amiről egyből a karter jut eszünkbe
mint pl. Logan, Marv, Bronson, Mclane, Balboa, stb
vagy ha tudtok erre valami oldalt/gyűjteményt, megköszönném!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#106025) k-adi válasza Zola007 (#106024) üzenetére


k-adi
nagyúr

Chuck Norris ;]

(#106026) szilva01 válasza K Norbi (#106020) üzenetére


szilva01
őstag

Már az összeset láttam. ;]

(#106027) Realradical válasza eeXaa (#106019) üzenetére


Realradical
őstag

Én ilyet sose mondtam. Azt állítottam, hogy nem szól semmiről, de arról nagyon.
Kb. arra emlékeztet a film mondanivalója,mint a 2x elvált kollégám monológjai 4 sör után: "Ne házadsojá', mer kiszíjja a lelked"

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#106028) K Norbi válasza szilva01 (#106026) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C

(#106029) brownus válasza Realradical (#106027) üzenetére


brownus
veterán

Az vot a baj hogy csak a lelkit szitta ki... ;]

Klikk

[ Szerkesztve ]

(#106030) Mik76 válasza K Norbi (#106004) üzenetére


Mik76
senior tag

Klasszik! :)

Mar be is van tervezve a karacsonyi szezonra a Love Actually melle. :)
Lehet becsuszik meg egy Reszkessetek Betorok (nejem kedvence), Polar Express (fiam kedvence).

Az ev kihagyhatatlanjai... :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#106031) Drizzt


Drizzt
nagyúr

A viszkis

Nekem nem tetszett. Nem mondom, hogy rossz, de különösebb izgalom azért nincsen benne.

A kivitelezés szerintem az egyik legjobb az eddigi magyar filmek közül, egyszerűen a sztori nem egy nagy szám, de nyilván arra nem is számíthattam.

10/5-t mondok rá én, de az nálam nem számít rossz pontszámnak. Szerencsére épp addig kellett a popkornért állnom sorba, hogy az SW előzetesnek csak a legvégét csíptem el, amiből nem is derült ki semmi.

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

I am having fun staying poor.

(#106032) vond válasza Mik76 (#106030) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A Karacsonyi Vakációt se hagyd ki! A legjobb karácsonyi film. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#106033) Mik76 válasza vond (#106032) üzenetére


Mik76
senior tag

Ja az nagyon rendben van, csak azt nem tudom hogy szerezzem be a szinkronos verziot amit megszoktam... :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#106034) vond válasza Mik76 (#106033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Régi szinkron? Küldök privátot. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#106035) Pitterix


Pitterix
őstag

Valerian and the City of a Thousand Planets

Annyira nem volt szörnyű. A látvány miatt megérte volna a mozit, de a többi... :(
A csaj csini, a srác gyenguszka picit, Clive Owen megöregedett, Ethan Hawke túltolta.
Szerintem hamar elfelejtem.

6\10

#értékelés

[ Módosította: Viszlát ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#106036) gyuromoj válasza Pitterix (#106035) üzenetére


gyuromoj
veterán

Rihanna tánca se volt rossz azért. :))

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#106037) Mik76 válasza Pitterix (#106035) üzenetére


Mik76
senior tag

Messze nem olyan rossz mint a kritikak voltak, de teny es valo hogy a leghihetobb karakterek a cg lenyek voltak, ami eleg szomoru a foszereplo duora nezve. Amig ok nem kerultek a vaszonra azt hittem siman egy 10/10 lesz a vegeredmeny.
A veteranok meg hoztak a kotelezot.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#106038) k-adi válasza gyuromoj (#106036) üzenetére


k-adi
nagyúr

A látványos cgi-n kívül kb. az volt az egyetlen értékelhető.. Meg az elején a strandos jelenet.

(#106039) hoffman_ válasza Bad Pritt (#105984) üzenetére


hoffman_
nagyúr

le voltam maradva vagy 200 hozzászólással, de többek között azért daráltam be mindet most még vasárnap este, hogy lássam, berakta-e már valaki. mert én akartam :d

nekem van pár kattanásom, japán rajzolt vonal ugye az egyik nagy ilyen. ez valami botrányosan elképsztően vad lesz...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#106040) emiki6 válasza Bad Pritt (#105984) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem szamurájnak tűnik, nem ninjának :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#106041) Mik76 válasza emiki6 (#106040) üzenetére


Mik76
senior tag

Akinek nem latszik az arca Japanban az mind nindzsa.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#106042) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Star Wars VIII karakterposzterek

Szokták mondani más hasonlóknál, hogy megszaladt a fotosop pár karakterposzternél, na itt Leiára nem tudom mit mondanának ezek az emberek. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#106043) k-adi válasza Bad Pritt (#106042) üzenetére


k-adi
nagyúr

Rég láttam már ilyen igénytelen fos plakátokat.

+ ez a komment: Daisy Ridley-nek is szőrös mellkasa van? :))

(#106044) Bad Pritt válasza k-adi (#106043) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy megnéztem szerintem minden eddigi anyagot a VIII-ról, és elég gáznak érzem, hogy konkrétan néhány trailerben, képen/poszteren olyan kisfiút faragtak szerencsétlen Ridley-ből, hogy az nem igaz. Nagyon furcsán néz ki szegény, aztán lehet a filmben annyira nem lesz gáz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#106045) Cartevo válasza Bad Pritt (#106044) üzenetére


Cartevo
őstag

Én a felújított/megváltoztatott részeket kifogásolom, mert így odalett a hitelesség.

(#106046) Realradical válasza emiki6 (#106040) üzenetére


Realradical
őstag

Némelyik szamuráj ninja volt. Kb. olyan mintha a nemes lovag bérgyilkosnak szerződne, de volt rá példa.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#106047) emiki6 válasza Realradical (#106046) üzenetére


emiki6
veterán

Bár igaz, mondhatjuk, hogy batman amúgy egy modern ninja, illetve a nolan félében is ninja volt. Csak épp itt szamurájnak van öltöztetve.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#106048) eeXaa válasza Realradical (#106027) üzenetére


eeXaa
addikt

...neked legalább lejött valami. ;)

(#106049) WayneGace válasza Cartevo (#106045) üzenetére


WayneGace
őstag

Szamuráj meg a nemes lovag nagyon nem egyenlő.

(#106047)

Hogy lenne már Batman szamuráj? Ahhoz alapvetően egy földesúr szolgálatába kellene állnia.

Egyébként meg batman nem egy modern nindzsa, hisz ők felbérelhető harcosok voltak.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#106050) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pénteken jön a JW Fallen Kingdom előzetese.
A teaser alapján itt már megint ahogy a jóöreg Malcolm mondaná csak futás meg sikoltozás lesz :D

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.