Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) brownus válasza brownus (#29000) üzenetére


brownus
veterán

talán a legjobb példa erre Tarantino. sablonos, bot egyszerű a sztori a filmjeiben, de a párbeszédek, a zene, a vágás, a képi világ tökéletes, tarantinos, kegyetlen szórakoztató! és még hepiend is van a filmjei végén :)

[ Szerkesztve ]

(#29002) Pali1119 válasza Tibiajax (#28992) üzenetére


Pali1119
tag

A D9 ütött, így Hollywood adott neki 100 misit, hogy csináljon már egy blockbustert. Viszont itt már meglátszik, hogy volt a stúdiónak beleszólása. /Mondjuk az érdekesség az, hogy mindkettőt /d9 - elysium/ blomkamp meg a felesége írta a forgatókönyvet/

(#29000) brownus

SPOILER

Mindketten meghaltak. A végén beszél a csávó a kamerába, utána meg egy előző felvétel folytatódik, ahol még éltek.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#29003) Tibiajax válasza brownus (#29000) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

amit én látttam verziót, abban egy vágással ér véget a felvétel/film, a híd alatt bújkálnak, robbanás és snitt

(#29004) gzbotii válasza mephi666 (#28994) üzenetére


gzbotii
veterán

mint a tégla végén: amikor kb annyit tudtam csak mondani, hogy "nabazmeg!" - egyik legjobb bejefezes.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29005) brownus válasza Pali1119 (#29002) üzenetére


brownus
veterán

jaja, és tuti beleszólt a stúdió, + rated r (16) is volt ha jól emlékszem. ezért sem lett akkora siker. de ez sztem azért nem olyan rossz...

na, ementem kajálni, mer naon éhes vok

(#29006) Integra válasza Pali1119 (#29002) üzenetére


Integra
titán

blomkamp ha minőségi filmet akar csinálni, mint a d-9 akkor ugyanúgy függetlenítenie kellene magát ha tudja, mint ahogy gibson is tette - hülyére is kereste magát. nagyon kíváncsi lennék, hogy a stúdió fejesei mennyit ugattak bele, hogy mit és hogy kell kivágnia és benne hagynia, mert ha az elysium így ahogy van az ő terméke, mármint ő így akarta 100%-ban kihozni, akkor nagyot csalódnék.. kizártnak tartom a d-9 után, hogy ezt így akarta...

brownus:
akár hogy is nézem, de hozott 130 millát. szerencsére. de ez nem jelenti azt, hogy a következő filmje megint nem fog ennyire félre sikerülni :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29007) atike válasza Tibiajax (#28984) üzenetére


atike
nagyúr

Én is furcsállom egy kicsit a kihúzást... :) Az Elysium annyira azért nem rossz (a bakik ellenére), és ha a Machete Kills maradt akkor szerintem Wolverine is maradhat... :)

(#29008) brownus válasza Integra (#29006) üzenetére


brownus
veterán

anyagilag eddig kettőből kettő, bízzunk benne, hogy a következő filmjénél szabad kezet kap. a következő is sci-fi lesz:)

chappie - stúdió a sony, nem tudom ők mennyire szólnak bele a folyamatokba, de most rágugliztam, és az elysiumot is ők pénzelték, meglássuk...

(#29009) Integra válasza brownus (#29008) üzenetére


Integra
titán

sharlto a főszereplő, helyes :K
persze már a felsorolásnál látszik a píár, jackman az első helyen.. ehh...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29010) brownus válasza Integra (#29009) üzenetére


brownus
veterán

bírom azt a színészt, mint krugert is :) bad ass volt, egy primitív agresszív állat :)

jéé, az oldboy remakeben is játszik ami talán mégse lesz olyan vészes!

[ Szerkesztve ]

(#29011) hoffman_ válasza littlelion21 (#28975) üzenetére


hoffman_
nagyúr

jól esett ez így reggelre, köszönöm :DDD

megéri itt melózni amúgy, diákként nagyon kúl. tegnap egyik törzstag 10 éve dolgozik itt, kis évfordulós buli, kibérelte a partibuszt estére. olyan éjszakám volt, szavakba nem tudom önteni :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29012) oriic válasza Tibiajax (#29003) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Cenzúrázott filmet néztél? :DDDD

Live-Die-Respawn

(#29013) bAtt001 válasza Tibiajax (#28984) üzenetére


bAtt001
addikt

drinking buddies-t is ki lehet húzni, már mióta kint van és nem is lett valami jó (szvsz), 2guns meg egynek jó de semmi több :U :B

(#29014) Pali1119


Pali1119
tag

Coming out magyar film

Mit mondjak? Kitett cicik, meleg Csányi Sanyi, Mucsi beszólása, Quimby dal egy ilyen előzetesbe tevése...

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#29015) Integra válasza Pali1119 (#29014) üzenetére


Integra
titán

szörnyű

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29016) brownus válasza Pali1119 (#29014) üzenetére


brownus
veterán

jó lesz ez egy átbulizott éjszaka után az ágyban fekve, masszívan viccesbe...

a cicik jók voltak! ne buziskodjatok már, E

jut eszembe; ma este corvin, enders game :K

[ Szerkesztve ]

(#29017) james001 válasza Pali1119 (#29014) üzenetére


james001
veterán

Kössz elvettél 2 percet az életemből. :DDD
Mondjuk Mucsi az egyetlen pozitívum benne,ja meg a cickók :P

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#29018) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Visszatérve a magyar filmremekere: Megy a gőzös :) 2007

Koltai Róbert (Bajusz János) rendező is
Pogány Judit (Bajuszné)
Szabó Győző (Kálmán)
Szabó Kimmel Tamás (Körte Kázmér)
Gesztesi Károly (Köles)
Egres Katinka (Böske)
Csuja Imre (Lakatos Gáspár)
Badár Sándor (Menyus)
Ivaros álmos kis állomás, a helybéliek, élükön az állomásfőnökkel (Koltay Róbert) élik a maguk egyhangú, kicsinyes intrikákkal teli életüket. A legfőbb nemzeti ereklyét hordozó díszvonat érkezése azonban szó szoros értelmében feldúlja nyugalmukat. Ugyanis a véletlenek összjátéka folytán a gőzös, csendőröstől, cigányvajdástól, ereklyéstől a disznóólban köt ki. Őrületes kavarodás veszi kezdetét, melyben minden visszájára fordul.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#29019) mephi666 válasza zoltanz (#29018) üzenetére


mephi666
nagyúr

búgatópor? :DDD gesztesi+pogány judit... agyhalál :O :C rég láttam már ezt is

#29020: angry birds film? :O megérett a világ a pusztulásra... mi jön ezután? plants vs zombies FILM? mert a zombis téma még mindig menő? :U vagy esetleg farmville film?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29020) littlelion21


littlelion21
addikt

(#29021) bAtt001 válasza littlelion21 (#29020) üzenetére


bAtt001
addikt

(#29022) LOTR válasza brownus (#29016) üzenetére


LOTR
addikt

előzetesből kiindulva, ez arra lesz jó, mint az üvegtigris 3 is, evős-ivós-bulizós beszélgetések között háttérzajnak

One Ring to rule them all

(#29023) Ace owner válasza hoffman_ (#29011) üzenetére


Ace owner
addikt

És használta is valaki azt a rudat? :DDD

Cloverfield nem hogy egyedi és jó, de számomra a legjobb film, abszolút kedvenc. Tudom hogy emiatt Huma után küldenétek, de imádtam, akár most is újranézném, bármikor.. Persze én imádom a TF-et is (na mostmár tényleg kiutáltok..:D) Elysiumot pedig még nem láttam, de D9 is nagyon bejött. Viszont a Star Trek féle scifit nagyon nem birom.. Nyilván ez a koromból is adódik hogy nem kötnek le annyira a mélyebb és elgondolkodtató filmek, habár néha megtetszik egy-egy ilyen is. Pl. Hullám volt a legutóbbi ami eléggé tetszett. No meg a Minionokat is imádom :))

Galaxy Fold 4

(#29024) pelenka35 válasza Pali1119 (#29014) üzenetére


pelenka35
őstag

Ó... azok a cicik ....

Gamertag:Rob3rt75

(#29025) hoffman_ válasza bAtt001 (#29021) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez jó :D ha már tom cruise, meg fentebb kaszkadőrökről volt szó, nekem ez nagy kedvencem :D

[link]

Ace owner:

ó hogyne :) voltunk vagy harmincan, csoda, hogy kibírt minket

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29026) spammer válasza Ace owner (#29023) üzenetére


spammer
veterán

"Nyilván ez a koromból is adódik hogy nem kötnek le annyira a mélyebb és elgondolkodtató filmek"

Majd eljön az az idő is, csak majd ne felejtsd el bepótolni őket :) Star Trek alatt gondolom a régieket érted, mert az újabb részeken sem kell többet gondolkodni, mint egy Tranformersen :DDD

szerk: mondjuk a D9 azért már "mélyebb" sci-fi, nem agyatlan popcorn, szóval szerintem nem teljesen igaz, amit írsz magadról.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29027) gzbotii


gzbotii
veterán

Van egy unalmasszabad délutánom, mondhattok pár igazan epikus filmet az elmúlt 10 évből...olyat is amit az emberek 90% látott, ha igazán jó, újranézem :D
Csak most valamiért nem ugrott be semmi, LotR mar láttam 3x, Star Trek In to the Darknesst meg 5x :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29028) Melack válasza gzbotii (#29027) üzenetére


Melack
veterán

Korai StarTrek filmek? Pl. Ok, hogy nem 10 éven belüliek, de jók azok :)
Esetleg Mátrix.
F&F széria bármely tagja (Tokio Drift főleg)

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#29029) gzbotii válasza Melack (#29028) üzenetére


gzbotii
veterán

Az összes ST filmet láttam legalább 2x. Egy éven belül :DDD
Mátrixot tavasszal néztem újra.

F&F szériából max Tokyo Driftet bírja a gyomrom, de egyszer láttam azt is, még egyszer inkább: :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29030) cattus válasza gzbotii (#29029) üzenetére


cattus
őstag

A Különvéleményt lesd meg.

Do the thing!

(#29031) gzbotii válasza gzbotii (#29027) üzenetére


gzbotii
veterán

Főleg olyan amiben jó sok a minőségi CGI. Pl Tron Legacy

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29032) spammer válasza gzbotii (#29027) üzenetére


spammer
veterán

Mondjuk, hogy "epikus" (vagy inkább csak látványos és értelmes):

Cloud Atlas
Watchmen
The Fountain
The Prestige

Vagy Green Lantern: Emerald Knights, igaz, ez animációs, de ebben vannak epic jelenetek, élőszereplős múvik elbújhatnak :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29033) horush válasza gzbotii (#29027) üzenetére


horush
addikt

Inception?

(#29034) emiki6 válasza gzbotii (#29027) üzenetére


emiki6
veterán

Revolver :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#29035) varsam válasza gzbotii (#29027) üzenetére


varsam
őstag

Transformers, Avatar, Iron Man, Bad Boys, Lock Stock and Two Smoking Barrels, Snatch

[ Szerkesztve ]

(#29036) james001 válasza gzbotii (#29027) üzenetére


james001
veterán

Machete ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#29037) gzbotii válasza Tibiajax (#28964) üzenetére


gzbotii
veterán

En birom. Az Hollywood News Aganecy egyike annak az 5-6 YT csatornanak aminek a videoit mindig lecsekkolom.
Dancso gyerek meg irrital. De nagyon. Mar az ha megszolal... :DDD

Ma esti program: August. Eighth. Szvsz ez lesz :K

(#29038) emiki6: ha a filmekrol szakszeruen sorozat miatt mondod...hat nem. Mondjuk azok a vidok tole meg turhetok. Egyiken szinte-szinte elmosolyodtam.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#29038) emiki6 válasza gzbotii (#29037) üzenetére


emiki6
veterán

Akkor biztos Harry Potter fan vagy.

Nekem nincs vele bajom, sőt!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#29039) Ace owner válasza spammer (#29026) üzenetére


Ace owner
addikt

vAbszolút hangulatember vagyok szóval mindent az aktuális kedvem határoz meg, lehet ezért :)

D9-t újra is nézem mert régen láttam. Badboys is hatalmas, mindkettő rész :)
Viszont ebben a Thorban mit esznek annyira? Nem láttam, de engem már a főhős sem érdekel különösebben..

Galaxy Fold 4

(#29040) spammer válasza Ace owner (#29039) üzenetére


spammer
veterán

Aki kedveli a karaktert/képregény(eke)t, annak nyilván jobban tetszik és jobban is tudja értékelni. Én sem voltam oda egyik marveles cuccért sem, bár az Iron Man első része szerintem egész jó, meg a Vasembör/RDJ is rendben van, de a többi nekem egyszer nézős valami.

Egészen addig nem is nagyon érdekelt a téma, amíg el nem kezdtem nézni a DC animációs filmjeit, amikből a legtöbb szerintem köröket ver az élőszereplős szuperhősös cuccokra és visszaadta a hitemet, hogy bizony lehetne jó és értelmes(ebb) filmet is csinálni ezekből, ha nem kóklerek kezébe adnák a lehetőséget (ugye kedves Goyer -> Man of Steel).

Thor 2-nek mondjuk adok majd egy esélyt, de túl jókat nem olvastam róla. Jelenleg a Sin City folytatását várom, abban még reménykedem, hogy nem kúrják el.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#29041) emiki6 válasza gzbotii (#29037) üzenetére


emiki6
veterán

Igaz a Vlogok tényleg rettenetesek, de ez van.

Én is nézem szirmait, de engem is zavarnak azok a pluszok, amiket belerak, aminek semmi köze a kritikához meg a filmhez, meg egyátalán. pl az a klónos cucc stb.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#29042) brownus


brownus
veterán

(#29043) Ace owner válasza spammer (#29040) üzenetére


Ace owner
addikt

Én nagyon szeretem a Vasembört, RDJ elviszi az egészet a stílusával.. Hulkot nem szeretem nagyon, Avengers nagyon bejött, Supermant sose szerettem, Páukembört se nagyon, rajzfilmeket meg végképp nem szeretem, főleg a kockaállú szupermanust.

Galaxy Fold 4

(#29044) mephi666 válasza Ace owner (#29043) üzenetére


mephi666
nagyúr

haha, pedig épp ironman az, akinek az égvilágon semmi szuperképessége nincs. "csak" egy baromi gazdag zseni :D hulk+spiderman időközben szerezte a szuperképességét, superman meg már szuperhősnek született

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#29045) dokee78 válasza dokee78 (#28953) üzenetére


dokee78
félisten

"Egy gengszter feljuttatja,de "egy melót kell megcsinálnia,amihez senki nem tökös"
Melyik filmből ismerős ez a szitu
?"

Hummingbird-ben volt,amikor a kínai mama bízta meg.

(#29046) dokee78


dokee78
félisten

2 Guns
Benne volt a 10 filmben amit az idén vártam.
Nem csalódtam,Mark Wahlberg,Denzel Washington imádom őket.
Bill Paxton egy állat. :K Jó értelemben véve.
Paula Patton :P
Sokszor,szeretek magas pontokkal dobálózni,de itt félve írom ki 9/10
Gondolom senkinek nem tetszett ennyire.

(#29047) hoffman_ válasza dokee78 (#29046) üzenetére


hoffman_
nagyúr

lorcsi 10/10-et adott rá :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29048) dokee78 válasza hoffman_ (#29047) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor ő sem veti meg a jó akciófilmeket és jó színészeket.

(#29049) hoffman_ válasza dokee78 (#29048) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én sem, sőt, nagyon szeretem őket. ez is tetszett. de azért pontozni nem felejtettem el :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#29050) Ace owner válasza dokee78 (#29046) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem is bejött, jó kis film volt, habár kicsit túlhype-oltam magamban (Rohadt tékák olyan lassúak...) hogy picit jobbat is vártam. De nagyon illenek egymáshoz, szívesen látnám még őket együtt.

Galaxy Fold 4

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.