Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) harylmu


harylmu
őstag

Citizenfour-hoz van magyar felirat, nézzétek meg! (tavalyi oscar és bafta nyertes dok. film Snowden-ről)

(#64002) Pearce válasza cyberkind (#64000) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ne legyenek illúziók.
Ha pénzeső van, márpedig borítékolható a siker, akkor lesz még Furious 15 is.

(#64003) BITBOYS válasza gyuromoj (#63999) üzenetére


BITBOYS
addikt

Találkozó merre, hol lesz? Jobban érdekel a trailer mint ami utána következik, persze most csakis nagyvászon játszik :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#64004) gyuromoj válasza BITBOYS (#64003) üzenetére


gyuromoj
veterán

(#64005) james001


james001
veterán

Most nézem hogy nem lesz a Furious 7 feliratosan... B@sszák meg :U

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64006) oriic válasza james001 (#64005) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja most megyek en is Alle-ba fel 9-es veritesre, csak szinkronosan adjak. :(

Live-Die-Respawn

(#64007) callmeakos válasza james001 (#64005) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ha jol emlékszem ennek filmnek még nincs is olyan gáz szinkronja.

All→M8

(#64008) james001 válasza oriic (#64006) üzenetére


james001
veterán

Arénában adják eredeti hanggal de este negyed 11-kor :W Lehet marad a szinkronos,de már nem is tudom mikor láttam utoljára filmet nem eredeti hanggal tök fura lenne :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64009) gerii válasza james001 (#64005) üzenetére


gerii
addikt

Nézd a jó oldalát: Vin Dieselt lehet majd érteni mit beszél :DDD

(#64010) gyuromoj válasza oriic (#64006) üzenetére


gyuromoj
veterán

Még is el tudsz menni? Itt nálunk 21:45-kor kezdődik a vetítés. Már alig várom. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64011) oriic válasza gyuromoj (#64010) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hjaja kiharcoltam. :) Meg fel ora.

Live-Die-Respawn

(#64012) gyuromoj válasza oriic (#64011) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor jó szórakozást! ;)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64013) james001 válasza gerii (#64009) üzenetére


james001
veterán

Az igaz :D Diesel és Walker szinkronja nem rossz,de Rock és Statham-nek az eredeti hangját szoktam meg... Meg úgy egyébként is jobban szeretem eredeti hanggal a filmeket.
Ennek az este 10-re berakott előadásnak az értelmét se értem,bár persze ha ott laknék a mozi mellett nem érdekelne,de itt vidéken ez másabb dolog számomra :D
Na mindegy akkor ez kimarad,pedig vártam ezt a filmet. :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64014) Pearce válasza callmeakos (#64007) üzenetére


Pearce
aktív tag

Az utóbbi pár részben volt az, hogy Walker meg Tyrese szinkronhangját megváltoztatták.
Nem is értettem, hogy most wtf!?

(#64015) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

One last ride...

Kezdjuk hat. :)

Live-Die-Respawn

(#64016) LOTR


LOTR
addikt

Insurgent - A lázadó (2015)

Mivel még nem volt róla szó, így gondoltam megnézem és írok róla egy rövidet. Imax 3d verzió lett belőle. Shailene Woodley bármennyire a legkedvencebb, de erre most azt kell mondjam, a leggyengébb filmje. Maga a film mondjuk, hogy nem volt rossz, de az eddigi filmjei jobbak voltak, hát magas a léc na. Nem ismerem a könyvet, hogy mennyire tér el attól a film története, de ez most nekem túl lassú és lelkizős volt (mondjuk nem meglepő, hiszen szinte egy tini író regényéről van szó).
A 3d és a látvány elég jó, tele van cgi-vel, amik nem sikerültek rosszul, itt talán sokszor cél is volt, hogy a cgi ne legyen túl életszerű, főleg a film-beli szimulációs részeknél talán.
Zene megint csak tetszett. A szinkron meg nem. Túl jó Woodley eredeti beszédhangja, nehéz hasonlót találni.

Két óra hosszú volt a film, de ha jól belegondolok, alig történt benne valami, tele volt párbeszédekkel, ahol számomra kicsit talán sok volt már ez a lelkizés. Természetesen akciójelenetek is voltak, ahol lehetett azért izgulni is.
Azt kell, hogy mondjam, ez egy egyszer nézős darab, és az sem baj, hogy ha ez nem a moziban történik. A film végén meg ami "rejtélyek" kiderülnek, egyelőre azt gondolom jó előjelek arra, hogy az utolsó rész(ek) (mivel ezt is két részre bontják) jó lezárása legyen a történetnek. Kicsit több, mint egy év múlva meglátjuk, legalábbis az utolsó rész első epizódját.

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#64017) gyuromoj


gyuromoj
veterán

ÚGY NÉZ KI, KIDERÜLT, MIKOR JÖN AZ ELSŐ BATMAN V SUPERMAN ELŐZETES

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64018) Magnum_ válasza cyberkind (#63945) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Robbie Williams :-))))

I humbly and respectfully decline™

(#64019) JSaN válasza cyberkind (#63945) üzenetére


JSaN
addikt

Idris Elba
Es ra valoban kivancsi is lennek.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#64020) gerii válasza LOTR (#64016) üzenetére


gerii
addikt

Hasonló véleménnyel vagyok róla, egy esti filmnek jó volt, mondhatni szögegyenes cselekménnyel.

(#64021) cyberkind válasza JSaN (#64019) üzenetére


cyberkind
félisten

Őt nem merik meglépni, hisz fekete, pedig ő is nagyon jó lenne.

(#64018) Saint_
Elég ő a koncikon is. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#64023) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Straight Outta Compton másodszor

Yey! :))

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#64024) spiky03 válasza Bad Pritt (#64023) üzenetére


spiky03
veterán

Várós, ez yoo lesz. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#64026) BITBOYS


BITBOYS
addikt

BACK TO THE FUTURE and FAST & FURIOUS Crossover Movie Trailer! :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#64027) emiki6 válasza BITBOYS (#64026) üzenetére


emiki6
veterán

http://geektyrant.com/news/back-to-the-future-and-fast-and-furious-crossover-movie-trailer#8MDfQJUbQY1zxvje.01

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#64028) oriic válasza BITBOYS (#64026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vootma!:):D

Fast&Furious 7

Kocsik, csajok, akcio, robbanasok, atrepules 3 epulet kozott, helikopter, dron, hihetelen, es keptelen jelenetek, fajdalmas egysoros szovegek. Megis, imadtam :)

A film vegen van egy visszaemlekezes Paul Walkerrol. Mosolyogtam, de azert egy konycseppet elmorzsoltam, lehet miatta cikizni.

"For Paul"

8/10

Live-Die-Respawn

(#64029) BITBOYS válasza emiki6 (#64027) üzenetére


BITBOYS
addikt

Mobilról ennyit :) nem akarja az igazságot

Mod: oric, sorry :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#64030) james001 válasza oriic (#64028) üzenetére


james001
veterán

Végén van valami utalás a következő részre?

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64031) oriic válasza james001 (#64030) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs. Hivatalosan tudtommal még mindig nem jelentették be az új epizódot, így nem csodálkozok rajta. Viszont stáblistát nem néztem végig, de kétlem hogy lenne utána bármi.

Ami kicsit zavart, hogy Tony Jaa elég sokat szerepelt (jól tolta), de Sean Boswell kb. 5 percet szerepelt, abból is 4 perc a Tokyo Driftból átvett jelenet volt. Utána volt egy kis plusz beszélgetés, és ennyi.

De legalább volt Tokyo Driftes zene. :) :D

Live-Die-Respawn

(#64032) cyberkind válasza BITBOYS (#64026) üzenetére


cyberkind
félisten

Most ez azt jelenti hogy remake/reboot-olják?

Paranormal Cocktivity

(#64033) gyuromoj válasza oriic (#64028) üzenetére


gyuromoj
veterán

Teljes mértékben egyet értek a leírtakkal, hatalmas plusz pont hogy nem ölték meg Paul Walker karakterét, hanem kapott egy szép lezárást. Statham karaktere nagyon badass volt, remélem ha lesz folytatás előveszik az öcskössel együtt. Én majd újranézéskor fogom szétbőgni magam, mivel most erős voltam. (túl sokan voltak a moziban) Csóri Tokyo-s gyerek nem sokat foglalta a helyet.
Illetve Kurt Russel-el is terveznek a folytatásokra.
Stáblista végét meg akartam várni, de a társak menni akartak... Amúgy Helen Mirren olyasmit nyilatkozott hogy szívesen lenne a 8. rész főgonosza. (esetleg a két tesó anyucija?!)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64034) oriic válasza gyuromoj (#64033) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A Helen Mirren-es cucc az nem április 1-jei tréfa akart lenni? :DDD Ha komoly, akkor jöhet, bírom őt nagyon.

"Én majd újranézéskor fogom szétbőgni magam, mivel most erős voltam."

Én vigyorogtam mint tejbetök, valamint egy kis tapsot is kapott tőlem a lezárás, azonban a hátsó sorban néhányan elkezdtek tapsolni, de nem őrült módjára, hanem csendben, de néhány idióta plazaszökevény nőszemély elkezdett röhögni rajtuk, hogy de hülyék... :W

BTW bár nem figyeltem kifejezetten, de nem igazán láttam, hogy hol helyettesítették Paul karakterét kaszkadőrökkel, vagy CGI-al, vagy a testvérével.

Még egy dolog: a végén a visszaemlékezés előtt volt egy jelenet a tengerparton.

Roman pofázott a szokásához híven, amikor Tej leállítja, hogy fogja be, és nézze a tengerparton játszó családot. Én már akkor ott meghatódtam. :( Aztán mikor Dom mondja, hogy nem búcsúzik, tudtam hogy az Walkernek szólt. Illetve egy érdekesség, bár ezt lehet csak behaluztam a könnyektől. :O A végén a Suprás jelenetnél mintha kicsit ilyen fényárban úszott volna Brian, és szerintem a fehér kocsiszín sem volt véletlen...

Na de a lényeg, nem egy Oscar-díjas film, szerintem sokan fikázzák majd, de nekem nagyon tetszett, talán a széria egyik legjobb része. :C

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#64035) gyuromoj válasza oriic (#64034) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én párszor észrevettem a CGI arcot, illetve szerintem a legtöbb olyan jelenetben ahol háttal volt, dublőr játszotta.
Végén a tengerpartos részen valamelyik testvére lehetett és a búcsú nagyon szép gesztus volt részükről. Tökéletesen volt összerakva, megcsinálva.
Itt egy roma öregasszony jött be az unokájáért és zavarta haza a legvégén. :DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64036) cyberkind


cyberkind
félisten

Kint Az interjú kis hazánk oly csodás nyelvezetén, még ekkora okádék, fosszarhalmaz szinkront, nem elég hogy a hangok nem passzolnak a karakterekhez, még sok helyen a szöveg se illik a szájra, szinkronstúdió ples! :O
De legalább a kép minőségét nem cseszték el, de ügyesek, puszi a hasukra.

+ félrefordítások végtelensége, és még annál is több, ezt a filmet csak részegen nézem meg szinkronnal, de lehet úgyse.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#64037) FoxiestFox válasza cyberkind (#64036) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Legalább eredeti címet írnál, hogy tudja az ember, wtf.. :DDD

(#64038) cyberkind válasza FoxiestFox (#64037) üzenetére


cyberkind
félisten

Nagy ész kell hozzá. :P

Az interjú - The interviev :DDD

Paranormal Cocktivity

(#64039) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát azért ez beteg :DDD

link

All→M8

(#64040) FoxiestFox válasza cyberkind (#64038) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ismerve a magyar címadásokat, legtöbb esetben nem lehetne megfejteni ennyivel. :D
De oké, csekkoltam.
Amúgy sosem értettem azokat, akik itt magyar filmcímekkel jönnek, kicsit olyan, mintha a zenés topikban valaki Gördülő Kövekként hivatkozna a Stones-ra. :DDD

(#64041) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Hot Tub Time Machine 2 - Atyaég ez a film de egy szar, pedig az első részét imádom. Ha valakinek tetszett az első rész, akkor nézze meg a red band trailert, annál több nem is kell ebből a filmből. Azt meg pláne nem tudom hova tenni miért csináltak sequelt John Cusack nélkül :U .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#64042) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Alien 3

Szép lassan megnézem mindet újra. Ez a 3. rész ez valami ótvar f*s. David Fincher még nem az a Fincher volt akit ma ismerünk. Legjobban nekem a cgi xenomorph fájt, és az nagyon. Azt pedig nem értettem, hogy Ripley-be hogyan kerül az alien. A nyitóképsorokban vannak bevillanások. De az ő kabinjának üvege az evakuáláskor sértetlen, szóval nem azt marta szét a sav. És az arcát is mutatják mikor alszik, és nincs rajta semmi. Mikor a hibernációs kabin automatikusan átkerül a mentőkabinba, ott nincs az arcán semmi, és a kabin szintén sértetlen. Szóval nem értem mi volt, vagy lehet csak az én figyelmemet kerülte el valami.
Erre a részre emlékeztem legkevésbé és ez jó is volt így. Kár volt megnézni.
Egyedül Charles Dance-nek örültem, jó volt látni.

Ezek után Blomkamp nyugodtan semmisnek tekintheti ezt a részt, bár csak én is el tudnám felejteni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64043) Buster17


Buster17
addikt

Megnéztem ezt a John Wicket... háát

Úgy kezdtem el nézni, hogy semmit sem tudtam róla. Eleje nagyon depis volt azt hittem, hogy végig ilyen unalmas lesz, de a kutyás dolog után felizgetott és végig izgultam a filmet. Nekem nagyon tetszett. Rég láttam ilyen "jó" filmet. :)

A csillagok között is jó volt de az a majd 3 óra lefárasztott. Inkább megnéztem volna a Johnt kétszer

(#64044) .LnB válasza .LnB (#64042) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Javítanám kicsit magam most olvastam róla mekkora kavar volt a film elkészülése körül. Így már értem miért ilyen lett. És nem Fincher hibája.

Ez fanmade vagy tényleg van egy ilyen hivatalos alternatív befejezés? [link]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#64045) eeXaa válasza .LnB (#64044) üzenetére


eeXaa
addikt

nincs ilyen hivatalos befejezés...
...szerintem még így is ez a legjobb rész a 4 közül...

[ Szerkesztve ]

(#64046) james001 válasza callmeakos (#64039) üzenetére


james001
veterán

:C

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#64047) atike válasza callmeakos (#64039) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Jó poén... :)

(#64048) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egy kia adalék a F&F7-hez. Mennyi kocsit vágtak haza a sácok? Ennyit.

Azért ez nem kispályás :D

All→M8

(#64049) gyuromoj válasza callmeakos (#64048) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem rossz, akkor a költségvetés nagy része ezekre mehetett el. Ami a szuper autót illeti, az létezik a valóságban is. Amivel kiugrattak a magas épületből.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#64050) pohár


pohár
félisten

Mission: Impossible - Titkos nemzet - szinkronizált előzetes

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.