Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137051) PuMbA válasza Narxis (#137050) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem az első három, sorrend nélkül: Tenet, Dunkirk, Interstellar :)

(#137052) lezso6 válasza Narxis (#137050) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Dark Knight mi a rákot keres az első helyen? Nem rossz hangulat meg ilyesmi, de buta a történet, a szövegek stb. Kb Gladiátorhoz tudom hasonlítani, habár utóbbi szerintem tényeg borzalom, míg a Sötét Lovag azért megér 7 pontot. Gyerekként simán jók a két film, lehet rájuk osztani lazán a 8/10-et vagy még többet, de felnőtt(ebb) fejjel baromi nagy csalódás volt végignézni a denevérembereket, s főleg a gladiátort.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137053) PuMbA válasza lezso6 (#137052) üzenetére


PuMbA
titán

+1. Nálam sincs elől a Dark Knight, de az Inception sem tetszik annyira, mint a kritikusoknak.

[ Szerkesztve ]

(#137054) Laraxior válasza lezso6 (#137052) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem is tetszett mindkettő. A Dark Knight főleg. :P

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#137055) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hunter Killer

Teljesen jó film, kicsit többet érdemelne szerintem IMDB-n. Kiszámítható, de leköti az embert.

⭐ Stella

(#137056) Narxis válasza lezso6 (#137052) üzenetére


Narxis
nagyúr

Dunkirk 5. hely szerintem problémásabb. Akkor milyen filmek lehetnek amik utána vannak? Dunkirk-öt az ellenségeimnek ajánlanám vagy azoknak akik álmatlanságban szenvednek.

#137057 nekem is ez a véleményem de a Tenet-et még nem láttam. :K

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#137057) Tibiajax válasza Narxis (#137050) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nincsenek itt nagy kérdések..
Interstellar, Inception, Memento

(#137058) Miklós315 válasza Narxis (#137050) üzenetére


Miklós315
aktív tag

1. The Prestige
2. Memento
3. Batman Begins
4. The Dark Knight-ok
5. Interstellar
Többit vagy még nem láttam (Insomnia, Tenet) vagy kuka (Inception, Dunkirk)

"Szerintem."

(#137059) lezso6 válasza Narxis (#137056) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, az a másik, aminél nem értem a hype-ot. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#137060) Viszlát válasza hoffman_ (#137046) üzenetére


Viszlát
addikt

Ejj mecsoda problémáid vannak... :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137061) Tibiajax válasza Miklós315 (#137058) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

héé, az Inception miért kuka?.. :((
az álom az álomban igenis nagyon jó ötlet volt. nekem is volt ilyen élményem és emlékszem, amikor ezt megjelenítette Nolan annak idején, padlót fogtam
már maga az ötlet miatt sem kuka. és jól meg is volt csinálva

(#137062) Narxis válasza Miklós315 (#137058) üzenetére


Narxis
nagyúr

Inception kuka? :Y Ejnye.

Thanos was right.

(#137063) Miklós315 válasza Tibiajax (#137061) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Mozifilm, az tény (látványra), de inkább "csupa füst, alig szikra" (tartalom). Tulajdonképpen egy "ipari tolvaj"+"személyes gyászfeldolgozás", három mondatos történet úgy eladva, mintha legalábbis egy új filozófiai tételt vezetne be a köztudatba, továbbá az akciójelenetek is "nyúlások" voltak ilyen-olyan filmekből (mondhatni nem volt túl eredeti; nem szeretem, ha át akarnak verni).
Kétszer néztem (először moziban, aztán jó ráhagyással újráztam), hátha rossz passzban kapott el (ti. nagyon vártam), de nem tudott meggyőzni.

"Szerintem."

(#137064) gbors


gbors
nagyúr

Ha már Nolan-szavazás:
1. Memento
2. The Dark Knight (amelyik doesn't rise)
3. Inception

Prestige, Tenet, Dunkirk nem volt meg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137065) shotika


shotika
őstag

Én nem állítanék fel listát, de azt el tudom mondani, hogy a filmjei közül talán az Inceptiont élveztem a legjobban, és a leghangulatosabbnak az Álmatlanságot tartom.
(Memento-t mai napig nem láttam)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#137066) j0k3r! válasza Narxis (#137050) üzenetére


j0k3r!
senior tag

1, The Prestige
2, Memento
3, Interstellar

Tenet-et és Dunkirk-et nem láttam, utóbbi nem is érdekel. Ja és a Following videó el van cseszve a cikkben...

some men just wanna watch the world burn...

(#137067) Mik76 válasza Narxis (#137050) üzenetére


Mik76
senior tag

Inception/Prestige/Dunkirk tiz vagy kilenc pont, a tobbi hat vagy het. Batman returns ketto pont. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137068) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Felkerült a HBO Go-ra a Jojo Nyuszi. Nálam az év filmje.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137069) radi8tor válasza Rigormortiis (#137068) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam 30 mp-ig ment anno. De lehet adok neki még egy esélyt mert tavasszal néztem covideg állapotban.

⭐ Stella

(#137070) bagyulajuve válasza radi8tor (#137069) üzenetére


bagyulajuve
addikt

kb a harmadáig jutottam, nem tudom nekiugrok e megint

Resistencia eterna

(#137071) Narxis válasza Rigormortiis (#137068) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, elég jó film lett. Amúgy egyszerűen hihetetlenül aranyos a 2 srác, végig azt vártam, hogy valamelyik szereplő ilyen nagymamásan "két ujj közé szorítva" megrángatja az arcukat ahogy a filmekben szokták. :D Csak így full nem tudtam őket komolyan venni, ezért ütött nekem akkorát a vége.

Thanos was right.

(#137072) Pitterix


Pitterix
őstag

Ying -Árnyék

Bíztam benne, hogy egy újabb keleti gyöngyszemre akadtam, de nagyot tévedtem. Ami jó benne egyedül, az a zene. Amúgy vontatott, lassú és sötét.
Próbáltam figyelni a történetre, hogy mit-miért, de nem láttam értelmét, egyáltalán nem kötött le.
Kár érte.
Pöttyöt nem adok rá, de én nem ajánlom.

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137073) hoffman_ válasza gbors (#137064) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha esetleg pótolni tervezel, akkor a Prestige legyen az első, az (szerintem is) nagyon rendben van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137074) Rigormortiis válasza Narxis (#137071) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Annyira kedves és szerethető film! Piszok mély dráma, de olyan törődéssel nyúlt hozzá Waititi, hogy én egy tökéletes filmélményt kaptam. A színészek pedig zseniálisak.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137075) perempe válasza radi8tor (#137069) üzenetére


perempe
addikt

off:
Melyik HBO-s filmet érdemes megnézni? Az Iceman (5300 évvel ezelőtt, 2017) tetszett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137076) Rigormortiis válasza perempe (#137075) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én most nekikezdek a Bloodshotnak egy jó sör társaságában :DDD

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137077) perempe válasza Rigormortiis (#137076) üzenetére


perempe
addikt

Már láttam. Az Iceman jobban tetszett.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137078) gbors válasza hoffman_ (#137073) üzenetére


gbors
nagyúr

Jaja, feltűnt, hogy mennyien dicséritek, nekem meg annyira kimaradt, hogy azt sem tudtam, hogy van. Felraktam a backlog eleje tájára :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137079) Peterhappy válasza hoffman_ (#137073) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egyetértek, a Prestige fantasztikus film! Nálam stabil dobógos Nolan listámon, de lehet hogy újranézés után odakerül az arany (viszonylag rég láttam).

Röstellem (röstelljem?) én odavagyok a Batman trilógiáért, évente-kétévente újrázom, az Inception pedig eddig abszolút kedvenc volt.
Ami meglepett, a múltkor nagy nehezen rávettem magam az Intersaller újranézésére és másodjára teljes mértékben betalált, kilóra megvett.

A Dunkirk szerelemprojekt volt, ahhoz nagyon fanatikusnak kell lenni, hogy kiemelkedőnek lássa bárki is. Rutinból nekem is elment persze szódával, de szerintem legutóbb kétszer láttam - először és utoljára.

(#137080) Tibiajax válasza Rigormortiis (#137068) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

(#137081) OPiiPO válasza PuMbA (#137051) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1 :R

(#137043) Louro : nem értek egyet, sorolj fel légyszives gondolkodásra késztető filmeket, mondjuk hogy fair legyen 2019 3. és 4. negyedévből. Én nem látok havi 2-3 filmet, amely hasonlóan megdolgoztatja az agytekervényeket mint a Tenet, de lehet én vagyok szüklátókörű.

(#137079) Peterhappy : eddig számomra Nolan trilógiája a legegységesebb, leginkább elragadó Batman trilógia, ahol a mellékszereplők történet-beli kidolgozottsága és az őket megformált színészek teljesítménye is bőven átlagon felüli.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137082) erahurka válasza Rigormortiis (#137068) üzenetére


erahurka
félisten

Imádtam moziban! :DDD

(#137083) Mik76 válasza gbors (#137078) üzenetére


Mik76
senior tag

En nem vagyok egy Hugh Jackman rajongo de ez a film vele egyutt is hibatlan. Egy nagyon izgalmas es gyonyoru tragedia. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137084) hoffman_ válasza Peterhappy (#137079) üzenetére


hoffman_
nagyúr

röstelleni semmit nem kell, ez egy szubjektív világ. a Nolan-féle Batman részeket én nagyon szeretem, legalábbis az első kettőt, a Begins szerintem erősen alulértékelt a Rises árnyékában.

a Dunkirk nekem még nem volt meg, sok volt itt is a megosztó vélemény, így emiatt sem vettem előre.

The Imitation Game
1080p eng

nekem nagyon működött. az első 10-20 percben megalapozott egy hangulatot, ami a vége felé egy picit talán veszített a lendületéből, de engem elvarázsolt. helyenként elnagyolt, túlzásokkal és túl éles kontraszttal operáló film (értsd ezalatt, hogy bár nem vagyok Turing életében túl jártas, a filmben látott események sokszor a valóságtól picit elrugaszkodottak szerintem, viszont egy izgalmas forgatókönyvhöz ideálisak). a film képi világa és a háború mögött/mellett zajló egyéb (had)színtér vászonra vitele szerintem nagyon jól sikerült a rendezőnek. Cumberbatch-től sok filmet nem néztem még, de általában kedvelem, amit látok tőle, ez itt nagyon igaz. Mark Strong pedig egy olyan karakter, akit én valamiért kifejezetten kedvelek, legyen bármilyen mellékszerepe, gyakorlatilag stílustól függetlenül, nekem mindig működik, egyszerűen imádom. van ilyen. ez egy remek film volt, megbocsátható hibákkal, erős casting-gal.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137085) devil-k


devil-k
nagyúr

Csuklyások: BlacKkKlansman
BlacKkKlansman
7/10
#értékelés


Ha már John David Washington, akkor adós voltam már ezzel a mozival, amiről elsőnek azt hittem, hogy egy "fekete" vígjáték lesz, de aztán gyorsan rájöttem, hogy ez egy igaz történet. Maga a történet nem volt rossz, viszont nem éreztem, hogy a KKK félelmetes, erős ez alatt a 2 óra alatt, csak annyit éreztem, hogy bohóckodnak. Számomra ami borzasztó zavaró volt és nem hiszem, hogy ennyire b@lfasz legyen valaki. Bevesznek egy új tagot (Flip Zimmerman), akiről semmit nem tudnak, de egyszer sem motozzák meg, egyszer sem nézik meg, hogy be van-e drótozva...

- mozi bolondéria -

(#137086) gbors válasza Mik76 (#137083) üzenetére


gbors
nagyúr

Jackman szerintem azon színészek táborába tartozik, akik megfelelő rendezői irányítás mellett sokkal többre képesek, mint maguktól.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137087) Louro válasza OPiiPO (#137081) üzenetére


Louro
őstag

Napra pontosan nem szeretnéd leszűkíteni?

Én arra akartam utalni, hogy régen is voltak gondolkodós filmek. Ha referencia kell: Játsz/ma (Michael Douglas). De ott van a Gömb, Hatodik érzék vagy ha 2000-es évekből kell, akkor Időhurok vagy Az őslakó. Mondjuk tavalyról nekem a koreai Parazita tetszett.

A végére kerek lett és nem kellett úgy felállni a TV/vászon elöl, hogy "Oké, jól laktam, de még maradt hely". De ma már kezd divat lenni, hogy csinálnak egy befejezetlen filmet és megvárják a reakciókat és ha az pozitív, akkor pár rókabőrt lehúznak róla.

Mess with the best / Die like the rest

(#137089) OPiiPO válasza Louro (#137087) üzenetére


OPiiPO
addikt

:D

A felsoroltak rendben vannak, valóban. A Játsz/ma nagy kedvenc, köszi hogy szóltál, beütemezem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137090) Viszlát


Viszlát
addikt

Azt hiszem lezárhatjuk a szavazást, a múlt héten már alig érkezett új voks és a fölény igen jelentős. Köszönet mindenkinek aki vette a fáradtságot, hogy véleményt nyilvánítson. :)


Aki szeretne részt venni a műhelymunkában (kategóriák újragondolása pl.), vagy bármilyen ötlete van a levezetés kapcsán, esetleg a tavalyi alatt szerzett tapasztalatát szeretné megosztani, azt szeretettel várom majd az ötleldés offtopicban.

A díjjal kapcsolatos minden fontosabb bejelentés (formátum, időpontok, stb) viszont természetesen itt fog megjelenni, nem marad le az sem semmiről, aki ott nem lesz aktív.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137091) PuMbA válasza Peterhappy (#137079) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig a Dunkirk kiemelkedő néhány dologban. Hol láttál olyan filmet, ahol ennyire nyersen / valósághoz közelebb lévően meg van csinálva a légiharc, kegyetlen operatőri munkával együtt?

[ Szerkesztve ]

(#137092) Tibiajax válasza PuMbA (#137091) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ahol ennyire nyersen / valósághoz közelebb lévően meg van csinálva a légiharc, kegyetlen operatőri munkával együtt?
attól még szr film

(#137093) cyberkind válasza Tibiajax (#137092) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak nem érted te se! ;] :P

Paranormal Cocktivity

(#137094) Tibiajax válasza cyberkind (#137093) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

deehogynem értettem.. megnéztem annak idején moziban - imax-ban! -, adta. vége lett, kijöttem, eszembe nem jutott azóta se a film, nemhogy újranézésre, egyáltalán nem, arra sem emlékszem, mi volt benne.. a parton álltak, és várták a bombázókat. kb ennyi
na hát ezért nem jó film

a jó film definíciója teljesen más.... ez csak egy tech-demoval tisztelgés az akkor napon történtek előtt.

[ Szerkesztve ]

(#137095) devil-k válasza Tibiajax (#137092) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek.

- mozi bolondéria -

(#137096) atike


atike
nagyúr

The Comeback Trail - trailer [link]

Robert De Niro, Morgan Freeman, Tommy Lee Jones...

(#137097) Mik76 válasza Tibiajax (#137094) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem az egyen szemszogebol remekul mutatta be a haboru egyik ezidaig szamomra ismeretlen reszet. Kulon kiemelnem a torpedo talalatot, a hajoban bujkalo katonakat, es az olajfoltban uszkalo katonakat. Elkepeszto hangja volt a zuhano bombazoknak is. A feszultseg kezzel foghato volt. Nekem ennyi is eleg.

Gbors
Nezd meg a Prestige-t, aztan ird meg hogy tetszett. Nem banod meg. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#137098) PuMbA válasza Tibiajax (#137094) üzenetére


PuMbA
titán

Én mindenképp emlékszek arra, hogy milyen baromi jól megcsinált repcsis jelenetek vannak benne :) Mivel jobbat még nem láttam, ezért ott van a fejemben, mint ebben egy csúcs film.

[ Szerkesztve ]

(#137099) eeXaa válasza PuMbA (#137098) üzenetére


eeXaa
addikt

A Midway-ban ezerszer jobb repülős jelenetek vannak. A hang is klasszisokkal jobb.

(#137100) Mik76 válasza eeXaa (#137099) üzenetére


Mik76
senior tag

Meg nem lattam, de koszi az emlekeztetot. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.