Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136051) devil-k válasza cyberkind (#136050) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahogy írtam, én sem szeretem a film graines maszlagot. Viszont vigyázni kell a túlzott digitális képtől is, szerintem strerillé teszi az összhatást.

- mozi bolondéria -

(#136052) perempe


perempe
addikt

Láttam újabb filmet, amiből készült remake: The Stepfather (1987) Terry O'Quinn-nel, aki miatt nézhető is. El is felejtettem, hogy később láttam a Lostban. A 2009-es filmet nem láttam.

Pótoltam az I Saw the Devil-t: jó volt, de nem nézem meg többet.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136053) mephi666


mephi666
nagyúr

ez a drakulics elvtárs jól indul :D

sikerült jól összeválogatni a szereplőket így ránézésre... thuróczy szabolcsot meg csak a hangjáról ismertem fel :C

azt mondja, hogy: "az imperialista agresszor egyesült államok" ...aztán nagy ervin a tálcáról a magyar traubi helyett a coca colát bontja fel és azt isszák walters lili elvtársnővel :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136054) Pro Koryak válasza fant0mi (#136035) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nekem bejött, főleg a japán részek, de a végén a találka is kellemes. Nameg a japán bácsi elég durván tolja.

A Chaser is jó, + The yellow sea, The stool pigeon

(#136055) devil-k válasza perempe (#136052) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, egyszer nézős, de emlékezetes film! :)

A többieknek köszönöm a filmajánlásokat! :R

- mozi bolondéria -

(#136056) lezso6 válasza Viiktor1989 (#136037) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

IMDB-n le tudod ellenőrizni a film saját oldalának alján lévő full technical specs linkre kattintva, hogy fake vagy valós 4K (vagy még jobb), illetve hogy filmre van digitálisan vették-e fel. A filmes kép az alapvetően lágyabb, szemcsésebb. A digitális az teljesen éles, legalábbis ha valós 4K. A fake 4K az pl onnan ismerhető meg, hogy szemcsés a kép, de nincs meg az a filmes lágyság. Pl az összes marvel film ilyen meg ahol nagyon sok a CGI, mert 4K-ban egyszerűen nem érné meg.

Példák:

Midway: digitális 8K nyers, de csak 2K mastert kapott, szóval fake 4K, szemcsés.

1917: digitális 4.5K nyers, 4K master, tehát valós 4K.

Avengers Endgame: digitális 6.5K + 70mm film nyers, 2K master, szóval kamu 4K.

The Favourite: 35mm film, digitális 2K master, de 1080p-ben nézve is láthatóan lágy, mákos

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136057) Peterhappy


Peterhappy
őstag

A faun labirintusa (2006) - El laberinto del fauno
#Fantasy #Dráma #Háborús
IMDB: 8.2/10
(ESPDUB/HUNSUB)

Jó tíz év elteltével újráztam, tudtam, hogy elsőre is nagyon tetszett és rémlett, hogy eléggé megviselt. Talán említettem már, Feleségem egyik kedvenc filmje, mindamellett, hogy Ő soha a büdös életben többet nem kívánja megtekinteni.
Sajnos nem vagyok a szavak embere, milliószor jobb értékeléseket szoktatok írni, nem is próbálkozom inkább, bármit is írnék bővebben, nem volna méltó a filmhez.
Röviden: Ez kérem nálam a nagybetűs FILM. A történet, az alakítások, a zene, a kontraszt, a... a minden. 10/10, azaz tízpertíz. A XXI. század egyik legfantasztikusabb és legfontosabb alkotása.

#értékelés

(#136058) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Fura volt ez a Cloverfield Lane 10.

A Cloverfield a Rec mellett az egyike annak a két kézikamerás filmnek, amit szeretek.

Ennek viszont köze nincs hozzá, elvileg ugyanott játszódik, de az itteni idegenek sem olyanok, mint az ottaniak.

Semmi értelmet vagy célt nem fedeztem fel abban, hogy mire is futott ki az egész. Érdektelen, koncepciótlan, gyenge film.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136059) Viiktor1989 válasza lezso6 (#136056) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nagyon köszönöm! Viszont azt a részt nem találom. Lehet a prémium szekción belül van?

(#136060) proci985 válasza lezso6 (#136056) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Favouritenal mondjuk szerintem az direkt volt es jol allt neki.

A makossag egyebkent oversampling miatt is lehet.

Tulzott elesseg se jo, azt hiszem az uncanny valley jelenseg itt is mukodik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136061) Pitterix


Pitterix
őstag

Dutyi dili (1980)

Gene Wilder és Richard Pryor egyik nem mai ökörködése.
Gondoltam megnézem, mert már égen láttam és nem igazán emlékeztem milyen is volt.
Azért régen volt már a 80-as évek. :K
Egy-két poén még ma is megállja a helyét, a szinkron is elmegy.
Mivel nem volt CGI, távoli felvételekkel oldották meg, mintha a színészek lettek volna az arénában. Akkori viszonyokhoz képest elég jól.
A történetet inkább hagyjuk, annyira nem lényeg, mint főhőseink szerencsétlenkedése a dutyiban.
Most majd, ha időm engedi, jöhet a Vaklárma (1989)

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136062) Mik76


Mik76
senior tag

Hook

Ezt annak idejen messzirol elkerultem, mivel Robin Williams akkori filmjeinek meg a trailerei is durva emelygest okoztak nalam, Julia Robertsnek meg sosem voltam rajongoja. Nejem imadja ezt a filmet, es mivel a gyerkoc se latta meg (mi meg futunk ki az opciokbol) gondoltam egye fene.

Hat a megerzeseim nagyjabol helyesek voltak anno. Par jo poent leszamitva nekem pont az a tulsagosan cukimuki ostobasag amire szamitottam. Hiaba, megiscsak egy disney meserol van szo. Az hogy Spielberg bele tette amit tudott arra volt eleg hogy a viz folott tartsa. A film fo uzenete amugy nem hulyeseg, nekem is tobbet kellene jatszanom a fiammal amig meg kivancsi ram.
Ez igy egy nagy meh...
4.5/10

#értékelés

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136063) Peterhappy válasza Pitterix (#136061) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekem a Dutyi dili valahogy nem adta, de szerintem ott a szinkron is sovany volt.
Ellenben a Vaklarma az egyik legjobb vigjatek, amit valaha keszitettek. :K es ott a szinkron is pazar.

(#136064) fant0mi válasza Pitterix (#136061) üzenetére


fant0mi
addikt

A Dutyi dili valahogy nekem nem jott be. Na de a Vaklarma! Az nemcsak regen, de most is nagyon megnevettet, marhajo!

Szerk.: Peterhappy, akar egy +1 is eleg lett volna tolem, ha elobb olvasom. :)

[ Szerkesztve ]

(#136065) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Azért berakom a Dutyi dili, meg úgy általában a filmtörténelem 10 legviccesebb jelenetéből az egyiket: [link] Ha kicsit szomorú vagyok, ez többnyire helyrebillenti a világ(om) egyensúlyát.

(#136061) Pitterix: évek óta nem tudok dűlőre jutni afelett, hogy hogyan tudod az imdb-n a reference oldalt linkelni minden egyes alkalommal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#136066) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Ip Man (2008) / Ip Man 2 (2010)

Ismerős többször is nagyon dicsérte, ajánlotta, aztán végül eljött az ideje a megtekintésnek. Annyit tudtam csak, hogy immáron 4 részben vázolja egy valós wing tsun nagymester életútját, és, hogy általában kedvelt e széria.
Számomra nagy csalódást okozott: mind az első, mind a második részen nagyon érződik a gyártó (Hongkong/Kína) túlzó-legendagyártó szándéka, amitől végtelenül teátrálissá válik. Igaz ez mind az aktuális ellenfelek/ellenségek ábrázolására, mind a harcokra. A második rész különösen bárgyú. C-kategóriás az egész a túltolt ripacskodással (pl. Twister), a bugyuta forgatókönyvvel, stb. Sajnos a főszereplő, Donnie Yen is hoz egy Seagalos alakítást mindkétszer.
Nem is fűzöm tovább, ebéd alá zajnak jó lesz a maradék két rész, de utánaolvasva Ip Mannek, még hitelességgel sem vádolható a széria. Pl. a második részt tekintve tipikus kínai gyártmánynak vehetjük: lenyúlják a Rocky 4-et, "átnevezik" (veszik a saját sztorijukat), és eladják valami hangzatos "keletisárkányos marketinggel" (a legenda élettörténete), amire olvadnak a népek, miközben kb. annyi egyezik a valósággal, hogy élt egyszer egy Ip Man... Nyugodjék békében.

#értékelés

"Szerintem."

(#136067) lezso6 válasza Viiktor1989 (#136059) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell hozzá semmi, itt található az oldal alján:

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136068) lezso6 válasza proci985 (#136060) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Favouritenal mondjuk szerintem az direkt volt es jol allt neki."

Igen, kifejezetten jól áll neki, erről szerintem pont beszéltünk itt vagy máshol. :)

"A makossag egyebkent oversampling miatt is lehet."

Igen, az oversampling miatt mákosítják a 2K-t, hogy filmgraines 4K-nak tűnjön. :D

"Tulzott elesseg se jo, azt hiszem az uncanny valley jelenseg itt is mukodik."

Hát, nem tudom. A 60 fps az nem jött be soha, de azért jó ha éles a kép. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136069) proci985 válasza lezso6 (#136068) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ja emlekszem feljott, hogy mennyire eszmeletlenul szep a kepe.

egyebkent az Inceptionnal is ez volt, hogy par jelenetnel erezhetoen (es valoszinuleg szandekosan) fHDben is zorgott a kepe, pedig ahogy nezem az operatorokhoz hozzavagtak egy zsak penzt, hogy akkor vegyetek amit csak kell.

ugy ertem, hogy egy bizonyos szinten felul mar mubbnek erzed, ha reszletesebb a CGI. illetve ott az a faktor, hogy az utoeffektezes adott esetben nagyon sokat ront a kepminosegen. ez foleg digitalis kameraknal problema.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136070) Viiktor1989 válasza lezso6 (#136067) üzenetére


Viiktor1989
tag

Nekem ott azt írja,hogy váltsak IMDB pro-ra. 1. Hónap ingyenes,aztan le lehet mondsni,de kéri hozzá az Amazonos bankkártya számot is, aztán így nem próbálkoztam tovább.

(#136071) PuMbA válasza Viiktor1989 (#136070) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem az a baj, hogy mobilon nézed és másra kattintasz :) PC-n biztosan semmi ilyet nem ír.

[ Szerkesztve ]

(#136072) rjg válasza Viiktor1989 (#136070) üzenetére


rjg
őstag

Használd a mobil alkalmazásukat. Ott rányomsz a három pontra, majd a share-re, utána copy, itt pedig linkként beilleszted.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#136073) Tibiajax válasza Miklós315 (#136066) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szomorú olvasni a soraidat.. nagyon messze állunk egymástól - főleg az első rész megítélésével kapcsolatban
de nem ma kezdtem és nem is vagyok már 24éves, így tudom h minden dolog, ez is csupán nézőpont kérdése. ez volt a te nézőpontod..a "keleti túlzó-legendagyártó szándék" meg a "teátrálisság"..te így láttad, színesíted legalább a véleménypalettát. :)

nálam az első epizódja mai napig egy élménynek számít

(#136074) lezso6 válasza Viiktor1989 (#136070) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem kell pro, sose kellett, nekem se volt soha. :F

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136075) Viiktor1989


Viiktor1989
tag

Bocsi az ügyetlenkedésért. A mobil verzió volt a ludas 😮 thx for the help!

(#136076) Ispy válasza Miklós315 (#136066) üzenetére


Ispy
veterán

túlzó-legendagyártó szándéka

Valamiért arra keleten ezt nagyon szeretik, régen láttam már, de emlékeim szerint nem lógott ki a sorból, ez is egy stílus, van aki kedveli, van aki nem (én sem).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136077) mephi666 válasza Tibiajax (#136073) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyszer elkezdtem az 1. részt, mert egy jó szakmai filmre számítottam, de gyorsan megállítottam, amikor rájöttem, hogy csalóka a címe: szó nem lesz itt hálózatépítésről meg router konfigurálásról :(

viccet félretéve: elkezdtem tényleg nézni valamikor, de lehet rossz napomon próbálkoztam vele, mert abszolút nem fogott meg :( valamikor tuti kapni fog még egy esélyt, mert kíváncsi vagyok rá, de ez nem mostanában lesz

a tűzben edzett férfi

tony scott egyik legjobb filmje :K 1 dologba tudnék csak belekötni: a keszekusza vágások pár helyen annyira nem tetszettek, ezt leszámítva mindenben kiemelkedő a film és semmit nem tol túl benne... minden a helyén van: szereplők, dráma, akció... mindenből pont annyi, amennyi az adott helyzetben kell... :K kár, hogy az unstoppable lett az utolsó filmje és idejekorán meghalt :( ez egy felejthető alkotás volt egy tiszta románc, utolsó cserkész, közellenség, stb után

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136078) Miklós315 válasza Tibiajax (#136073) üzenetére


Miklós315
aktív tag

& (#136076) Ispy:

Két bajom volt ezzel így kivitelezve:
1) csak dicsérik, "etalon kínai/kung fu-film", stb., pedig sok hibája van:
logikai, rendezési, színészi, stb. hibák, amiktől ez olyan gagyi, buta filmmé, és emellett kínai propagandafilmmé válik, mint amerikaiaknak a Top Gun volt. Ráadásul, ha nyugati film lenne, lehetne mondani, hogy "ááá, nem is értik a kung fu, meg a kínai mögöttes lelket, jelentőségeket, stb.", de ez pont kínai gyártású, és olyan felületes, hogy még az új Karate kölyök is mélyebbre ás...
Eddig az első két részt láttam. Az első részben ezek "viccesek":
- Ip Man eredetileg rendőr volt, a filmben meg kb. "szemben áll" a rendőrfőnökkel
- nem küzdött meg ilyen módon japán ezredessel, stb.
- nem vált nincstelenné a háború alatt
- pl. a mosoda gyors-kiképzése és az egyenlő küzdelem a képzettebb bandával szemben vicc
- nem akkor, nem úgy, nem azért emigrált, amiként látjuk a filmben
- a végén, minek viszi vissza a családját a megszállt városba a barát??
- harc: túlkoreografált, hiteltelen.
- ehhez képest imdb 8.0 :U
A második részben:
- a britek ábrázolása Barátok közt alatti szintű ripacskodás, így komolytalanná válik a konfliktus.
- Twister teljesen komolyan vehetetlen (tiszta ütésének tántorító hatása és a kettős fedezék stimmt, de az, hogy olyan gyorsan, olyan technikával küzd, anélkül, hogy elfáradna, stb....hagyjuk - ezek feleslegesen irreálisra sikerültek, pedig érdekes "téma" lenne)
- az olyan apróságok, mint pl., hogy a fejbe lőtt, gügye barát is "meggyógyul" a film végén nagyon bárgyú és felesleges adalék(ok)...
- ehhez képest imdb 7.5 :D

Kontrasztként
Ninja Assassin imdb 6.3

2) ez viszont nem egy kitalált karakter hőseposza (pl. a The Raid esetében a kivitelezés - ahol hosszú percekig túlkoreografált együtéses halálosztásokkal szenvednek - elment), hanem egy valós személy élettörténetének nettó meghamisítása, ami roppant ízléstelen. :(((
És itt jön a kettős mérce: egy random amerikai filmnél már sárba lenne tiporva a fentiek miatt, itt meg hat a "keletivarázs".

Ha 'Rozsdás Sárkány lenyűgöző kalandjai'-ként lenne eladva, akkor semmi gond, de ilyen alapon vehetnénk egy filmet Görgeyről, aki bár Világosnál leteszi a fegyvert (életrajzi alapok), de aztán kibékülve Kossuthtal, egy USA-beli körútra indul, ami során kiképzik őket Jedi-lovagnak, és visszajőve legyakják az egész osztrák sereget, végül Kossuth párbajban leveri Haynaut, és hurráhappyend... :R

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#136079) perempe válasza Pitterix (#136061) üzenetére


perempe
addikt

A The Hidden (1987) c. filmet láttam Kyle MacLachlan-nel, ami tekinthető a Men in Black előfutárának. Több műfaj keveréke (akció, vígjáték, sci-fi, horror), az IMDB pontszám megérdemelt. Danny Trejo is látható vége felé, nem szoláriumban tűnik fel.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136080) Tibiajax válasza Miklós315 (#136078) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

én..<kortyolás egyet a sörömből és szívás egyet a nem létező cigerettámból> nem hiszem, hogy az ip man egy kungfu-oktató film akart volna valaha is lenni.. hogy egy mély, szakmailag is minél jobban stimmelő, az ágazatokat bemutató, komoly harci alkotás szeretett volna lenni. ez szerintem egy mese. egy elbeszélése annak, hogy milyen lehetett annak a legendának az élete, illetve annak egy része, akit a legtöbb ember a világon csak bruszli mestereként ismer vagy hallott róla.. és ebbe nem fogsz tudni nagyon belekötni te sem. mert a film megjelenéséig biztos vagyok benne, hogy te sem tudtál túl sokat róla, így te is, meg mindenki más is igazából elsőként csöppenünk bele a még fiatal kínai mester és családja életébe, a korabeli kínai környezetbe. és mivel zéró közünk van kb a kínaiakhoz, ilyen távolságból mi ugyan mit tudnánk a múlt század elejei kínáról?.. így képesek lehetünk elfogadni ezt a tálalást is. kicsit lehet hogy színes, kicsit lehet hogy még szirupos is, de kérlek, ha ez szirupos, mit mondasz egy mamma miára?... hát igen. és ilyen egyszerű ez. az első részről beszélek egyébként alapvetően, mely újdonság volt, a quadrológia első fejezete, egy kínai mese.
egy tiszteletadás a kínai nép részéről a kínai nép csodált alakja számára. és ha így, csakis így nézzük, szerintem nagyon szépre sikerült.
Donnie jól hozta mindvégig a wing chun-t, a többi meg egy színes körítés. bár azért a japánok által imegszállást szépen belevitték a nyitórészbe
a második rész egyébként nekem sem tetszett, a boxoló angol idegesítő volt. de mondom, én a magam részéről az első epizóddal vagyok ilyen pozitív és azt szeretném védeni, mindenáron

[ Szerkesztve ]

(#136081) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na a Tenet miatt, itthon csúszik Az új mutánsok 2 hetet. Szóval szeptember 10.-én vetítik majd.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136082) Tibiajax válasza gyuromoj (#136081) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

jajj ne....
én nem fogok még 2hetet kibírni új mutánsok nélkül

(#136083) Miklós315 válasza Tibiajax (#136080) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"nem hiszem, hogy az ip man egy kungfu-oktató film akart volna valaha is lenni.. hogy egy mély, szakmailag is minél jobban stimmelő, az ágazatokat bemutató, komoly harci alkotás szeretett volna lenni. ez szerintem egy mese. egy elbeszélése annak, hogy milyen lehetett annak a legendának az élete, illetve annak egy része, akit a legtöbb ember a világon csak bruszli mestereként ismer vagy hallott róla.. "

Pont ezt kifogásolom :)
1. Életrajzi film ne "Csillagok háborúja-szintű" fikció legyen.
2. És ha a kung fu a kung fusok szerint nem csak látszattechnika, hanem életszemlélet és életmód, akkor igenis legyen mély, ha arról az emberről szól, aki ennek megfelelően élte az egész életét, továbbadva e szemléletet tanítványainak is.

"ilyen távolságból mi ugyan mit tudnánk a múlt század elejei kínáról?"
Azért van pár történész, dokumentarista, oknyomozó újságíró, stb. akárki, aki a múlttal foglalkozik, és így 2020-ban ezek azért nem elérhetetlenek, ha érdekli az embert...

"mit mondasz egy mamma miára?"
Semmit, azt kerülöm, mint a pestist :D

"az első részről beszélek egyébként alapvetően, (...) egy tiszteletadás a kínai nép részéről a kínai nép csodált alakja számára. és ha így, csakis így nézzük, szerintem nagyon szépre sikerült."
Szerintem meg pont ezzel, így válik tiszteletlenné - ti. a hamisítással.
(Ip Man a kommunista párt győzelme miatt emigrált - később, mint a filmben látjuk, és nem a japánok elől menekülve meglőtten - Hongkongba, amit akkor ízlelgessünk a mai kínai-hongkongi viszonyt is szemlélve... a fenti tiszteletadás-tézised árnyékában.)

"a második rész egyébként nekem sem tetszett"
Az sajnos egy rossz film.

"magam részéről az első epizóddal vagyok ilyen pozitív és azt szeretném védeni, mindenáron"
Tiszteletben tartom az álláspontodat, de nem értem, mégpedig a leírtak miatt. :R :)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#136084) lezso6 válasza Miklós315 (#136066) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ip Manok mellé még a Fearless / Huo Yuan Jia (2006) ajánlott, az egy kategóriával jobb, hátha bejön.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#136085) Tibiajax válasza Miklós315 (#136083) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

megmondom őszintén, nem nagyon szeretném folytatni ezt a vitát, mert felesleges lenne égetni magamat a tudattalanságommal, ami a kínai népre meg cakkpakk kínára vonatkozik. tény, messze állnak nagyon tőlem szegénykéim (köztudott, hogy usa-központú álmodozó voltam mindig is)
biztos, megvannak a kicsi/nagy hibái az allkotásnak, nekem, mint abszolút outsider filmrajongónak, jó vót. maradjunk ennyiben aztán annyi. :) senki lelke ne sérüljön tovább
lezso6 köszi, ezt megnézem

[ Szerkesztve ]

(#136086) Miklós315 válasza lezso6 (#136084) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Köszi! (Ezt félig láttam, de áramszünet okán abbamaradt. Majd pótlom.)

(#136085) Tibiajax:
:R

"Szerintem."

(#136087) Mik76 válasza Miklós315 (#136083) üzenetére


Mik76
senior tag

En meg nem lattam egy reszt sem, de eddig en is abban a hitemben voltam hogy egy foleg oneletrajzi filmet csinaltak (de legalabbis az elso reszben). Par jelenetet (harc) azert lattam a youtube-on es azonnal lejott a tulmisztifikalt, tulkoeografalt jellege, ezert eddig a hosszu lista hatso reszen kullogott. De azert rajta volt a listan.
Igy olvasva mennyire atirtak meg az eletrajzi jelleget is:
Ip Man :U

Koszi hogy megszenvedted helyettem is. :)
Ui: Amugy en szeretem a kung fu, stb filmeket, csak azt nem amikor valosagnak akarjak eladni a tortenet hamisitast. Jojjon az Kinabol vagy a Nyugatrol.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136088) Miklós315 válasza Mik76 (#136087) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az életrajzhoz csak a neve illeszkedik, ha ettől eltekintesz, azért "egynekjó" (a 2. rész annak se, ott tényleg nem értem mi történt, figyelembe véve a többi epizód szintjét...).
De pl. a harmadik epizódban a Tysonnal vívott 3 perces küzdelme jó (ez kellett volna a második részbe, jól használja ki a bokszoló tömegét, és a bunyótechnikát, valamint az időt), és a film végi két mester közti harc is látványos.
A negyedik rész sztorija is lehetne sokkal jobb, de mindegy.
(Amit nem értek: Bruce Lee nagyon minimális teret kap csak.)
Ez a "széria" ilyen kínai propaganda cucc sztori szintjén (kínaiak vs. külföldiek témamag), de az 1, 3, 4. filmként azért nézhető. A harmadik működik a leginkább (és ha kihagyják ezt a gyermekrablós-mentős részt, és nem hamisítják meg Ip Man és felesége hongkongi életútját, akkor még hitelesnek is tűnhetne :D, egyébként pedig szép.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#136089) Mik76 válasza Miklós315 (#136088) üzenetére


Mik76
senior tag

Na erre azert mar ra kellett neznem. Ip vs Tyson?? Ez ilyen wtf pillanat. :D

Nem hozta meg a kedvem, de legalabb mar tudom hogy ezt a film sorozatot nem nekem csinaltak. Egy ilyen kuzdelem teljes fizikai le epules lenne a valosagban, ja es harom perc helyett max egy.

Van amugy olyan film ami kuzdosport alapu, es nincs tultolva a bicikli? A Will Smith fele Ali es a Whalberg fele Fighter jut eszembe ahol igyekeztek abszolut ujra csinalni a valosagot a bunyokban is. Ilyesmi erdekelne, de ez a szimpadias ugrabugra inkabb Jackie Chantol jon be, ahol tobbnyire nincs tul komolyra veve a dolog.
Ajanlasokat elore is koszonom! :R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136090) Miklós315 válasza Mik76 (#136089) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Részeges karatemester :K

"Szerintem."

(#136091) Mik76 válasza Miklós315 (#136090) üzenetére


Mik76
senior tag

:DDD
Jo is az!

A zenejet a mai napig imadom.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136092) Pitterix válasza Peterhappy (#136063) üzenetére


Pitterix
őstag

Na, mint említettem, az mára van betervezve, ha időm engedi.....

ígyvanferi/#136065)
Nálam mindenki által linkelt imdb-s oldal így jön be. Semmit nem állítottam rajt. Meg így nem okozok csalódást. :D

(#136079) perempe

Még annó VHS-n láttam, ha jól emlékszem tetszett. DE gyerek voltam. Ja és nem volt ott a 1xxxx karika. :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136093) Viszlát válasza Mik76 (#136089) üzenetére


Viszlát
addikt

A Warrior jut eszembe, kétszer is láttam már, pedig amúgy nem igazán kenyerem az ilyesmi. Hardy és Edgerton is hihetően hozzák a karakterüket, legalábbis az alapján amit öcsém karatés karrierje során tapasztaltam. És még mondanivalója is van a filmnek, nem csak gyepálás. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136094) Tibiajax válasza Mik76 (#136089) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nézd meg a legendás kickboxer végét, az lesz neked való...

(#136095) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#136096) Mik76


Mik76
senior tag

Viszlat:
Ja, abban pl az edzotermi kesztyuzes Hardyval, az ugy siman elmegy realisnak, na meg baromi jo jelenet. :K

Tibi:
:D

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136097) pohár


pohár
félisten

és akkor itthon is adják az Eredetet a Tenet előtt 2 héttel, augusztus 13-tól vetítik majd :C

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#136098) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#136099) mephi666 válasza Viszlát (#136093) üzenetére


mephi666
nagyúr

+1 szavazat a warrior-ra :K ha nem írtad volna, megtettem volna én... párszor láttam és óriási film...

ja bunyós filmből eastwood millió dolláros bébije is elég magasan van :K aki nem látta, pótolja be gyorsan

...ide venném még esetleg az undisputed sorozatot is: vannak benne azért eltúlzott részek, viszont a harckoreográfia teljesen rendben :K ...meg boyka karaktere is el van találva, a jellemfejlődése is szép (mondjuk a motivációja elég lapos, mert ennyit tesz ki, hogy: "én akarok lenni a legnagyobb harcos a földön" :D)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136100) RetepNyaraB válasza gyuromoj (#136098) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Fizetett reklám. Csak saját szemmel... Az Interstellar minden hype ellenére az én szememben legalább egy jó szinttel lejjebb van, mint az Inception. Ennek fényében minimum szkepszissel szemlélem az eseményeket...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.