Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136101) radi8tor válasza gyuromoj (#136098) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamivel vissza kell a népeket csábítani a mozikba. ;]

⭐ Stella

(#136102) cyberkind válasza radi8tor (#136101) üzenetére


cyberkind
félisten

A mozik kb kezet csókolhatnak Nolan-nek. :K

Paranormal Cocktivity

(#136103) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Radius (2017)

Alapvetően tetszett a film, bár a vége szerintem kitalálható volt. Legalábbis a lelepleződés után kb semmi más lezárásra nem volt esély. Lassú film, de megérte minden percét számomra.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#136104) devil-k válasza cyberkind (#136102) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem mennék el moziba, ha a Tenet nem lenne. Minek? Hogy azt a sok f&st nézzem ami tavasszal volt? :)

- mozi bolondéria -

(#136105) Yodamest válasza radi8tor (#136101) üzenetére


Yodamest
addikt

Majd a Kong vs Godzillával :) tudom nem sokan várják, de én nagy szörny rajongó vagyok ( elég rossz deal, mivel nemigen vannak szörny filmek) szóval nálam nagyon várós, kb semmi mást nem is várok, max megnézem ha már itt van, de ezt kimondottan várom. Jah meg majd az Avatar 2-t, csak legyen jó!

[ Szerkesztve ]

(#136106) mephi666 válasza Yodamest (#136105) üzenetére


mephi666
nagyúr

én is kíváncsi vagyok, mert kiskoromban ezeken nőttem fel :D német adókon láttam először a 90es években a régi king kong és godzilla filmekből franc tudja mennyit... csupán az zavar, hogy erőviszonyokat tekintve a kong vs godzilla kb batman vs superman szint... godzilla szó szerint elpusztíthatatlan (aki egy böfögéssel eltakarít egy komplett flottát), king kong meg "csak" egy nagyra nőtt, sérülékeny majom :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136107) Mik76 válasza mephi666 (#136106) üzenetére


Mik76
senior tag

Majd a King Kong is bekap par nuklearis futo elemet, es ahelyett hogy gyorsan belepusztulna, nagy lesz, meg eros, meg elpusztithatatlan.
Es hogy miert?
Mert... Mert... Mert csak!
Mindenki tudja hogy igy mukodik az atomsugarzas, na. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136108) oriic válasza Mik76 (#136107) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valami más lesz a háttérben ha jól emlékszem. Mármint hogy párszor összecsapnak és talán valami harmadik nagy dög ellen mennek majd közösen. Vagy valami ilyesemit olvastam anno. :D

Live-Die-Respawn

(#136109) Bad Pritt válasza oriic (#136108) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Már vannak kint játékfigurák, amik beszédesek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136110) Mik76 válasza oriic (#136108) üzenetére


Mik76
senior tag

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136111) mephi666 válasza Mik76 (#136107) üzenetére


mephi666
nagyúr

volt régen nagy csata közöttük :D gyerekszemmel ez elég komoly volt, amikor a látványbeli hiányosságokat kiegészítette a képzelőerő

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136112) Mik76 válasza mephi666 (#136111) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat ez sirva rohogos, koszi! De legalabb nem fos cgi... :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136113) Pitterix


Pitterix
őstag

Vaklárma(1989)

A Dutyi dili után muszáj volt megnéznem. Úgy emlékeztem, hogy ez picit jobb. Most biztos meg leszek kövezve, de az előbb említett film mai fejjel jobban tetszett. Ezt most picit erőltetettnek éreztem. Annak idején 10enpáréves fejjel nagyon bejött. De én is öregszek, biztos az igényeim is. :B
Néha mintha hallott volna és néha mintha látott volna a csodálatos duó két csodálatos tagja.
Ami most így nagyon zavart, a töméntelen szemét, ami akkor borította az utcákat, ahogy vitték a hajón és közben potyogott a vízbe. Tudom egy ilyen vígjátéknál nem ezt kéne nézni, de nem tudok elmenni mellette szó nélkül. Gyűlölöm a szemetelést és a szemetelőket, az összeset főbe lövetném legszívesebben.

Azért esti szórakozásnak és pici örömforrásnak pojjó volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136114) Mik76 válasza Pitterix (#136113) üzenetére


Mik76
senior tag

En is jobban birom a Dutyi Dilit. :K Jo a masik is, de neha kicsit mar blod.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136115) gbors válasza mephi666 (#136111) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ez felnőtt szemmel is nagyon komoly volt. Olyan váratlan fordulatok voltak benne, hogy nem győztem kapaszkodni az asztalba :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136116) mephi666 válasza gbors (#136115) üzenetére


mephi666
nagyúr

és van még, ahonnan ez jött :) godzilla vs mechagodzilla (itt már van annyi robbanás, mint egy michael bay filmben)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136117) Mik76


Mik76
senior tag

The Lost Boys

Joel Schumacher halala kapcsan atfutottam a filmografiajat, es meglepve fedeztem fel korai tizes eveim egyik kedvenc filmjet. Sejtettem hogy nem oregszik tul jol, de azert megneztuk.
Vegyesek az erzeseim. Par dolog nagyon rohejes, par dolog a mai napig siman be illik barmelyik mai filmbe a mufajon belul. Inkabb en oregedtem. Ami nekem ez a film volt, az volt a Twilight a kovetkezo generacionak. Nincs mit a szemukre vetnem. :D
5/10

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136118) gbors válasza mephi666 (#136116) üzenetére


gbors
nagyúr

Viccelsz? Ezt anno moziban láttam :D

Megjegyzem, bár Godzillának bevált, én mégsem tartom jó stratégiának egy rakétahajtóművel távolodó gépet saját magam felé húzni, hogy a pofámba kapjam a rakéták outputját...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136119) Cyrin


Cyrin
addikt

Zseniális, Előzetesen a támadó ebolás dinoszaurusz

link

(#136120) Ispy válasza Pitterix (#136113) üzenetére


Ispy
veterán

Van benne pár poén, pl. a metrós jelenet, de ennek a műfajnak Pierre Richard volt a királya.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136121) Pitterix válasza Ispy (#136120) üzenetére


Pitterix
őstag

Éppen pont tőle jutott eszembe egy máik gyerekkori kedvencem, az Esernyőtrükk. Rengetegszer láttam, de megunni nem tudtam.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136122) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Crank 2. - Magasfeszültség (2009) - Crank: High Voltage
#Akció #Thriller #Bűnügyi
IMDB: 6.2/10

/ENGDUB hunsub/

Este megnéztük, hogy nektek már ne kelljen. Az első részt én kimondottan kedvelem, fasza adrenalin akció, jóféle humorral. Na minden, ami ott működött, itt nem. RETTENET. Csupa nagybetűvel. 2/10, csak azért a kedvező pontszám, mert sok funkció nélküli női mell villantás volt benne Chang bácsiék tegnap kiszállították az új mozivásznat és az nagyon szuper. Kár, hogy egy ilyen méltatlan filmmel avattuk fel.

(#136123) Tibiajax válasza Peterhappy (#136122) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Este megnéztük, hogy nektek már ne kelljen.
:DDD hát ez igazán kedves tőled.
nagyon nagy szöveg :)

(#136124) mephi666 válasza Peterhappy (#136122) üzenetére


mephi666
nagyúr

sajnos én már túlestem rajta... :D elég sokat kellene fizetni ahhoz, hogy újranézzem: minimum 1 pizzát, fél üveg vodkát meg 3-4 sört el kellene pusztítanom a "film" alatt, hogy jól érezzem magam :D

az 1. rész még próbált valamennyire közelíteni a realitáshoz, de a 2. részben ezt teljesen nélkülözték... agyatlan baromság az egész, képtelennél képtelenebb szituációkkal

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136125) #45619968 válasza Pitterix (#136121) üzenetére


#45619968
törölt tag

Magas szőke + két szőke a kedvencem tőle.

https://www.imdb.com/title/tt0096517/?ref_=fn_al_tt_1

(#136126) mephi666


mephi666
nagyúr

mai scott adkins: legacy of lies

kémes-csavaros-lődözős akármi... megszokottnál jóval kevesebb bunyóval... felejthető kategória

debt collectors (the debt collector 2)

ezt még pár napja néztem: jó a 2 főszereplő karaktere, viszont az 1. rész szintjétől lemarad... a fenti filmnél viszont mérföldekkel jobb :K ha választani kell a 2 közül, ezt ajánlom

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136127) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Pinocchio - Exclusive Official Trailer - In Cinemas 14th August

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136128) cyberkind válasza gyuromoj (#136127) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet én vagyok rosszul beállítva, de ezekre (ide sorolom az élőszereplős Dízni filmeket is) mi szükség van? Ez inkább groteszk mint valami jó. :D

Paranormal Cocktivity

(#136129) Mik76 válasza gyuromoj (#136127) üzenetére


Mik76
senior tag

Amikor a Pinokkio szamarra valtozik azt ugy hivjak hogy faszamar? :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136130) Luissimo válasza Mik76 (#136129) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen.
és faszobrász csinálja.
A faszalonban van kiállitva.

(#136131) cyberkind válasza Luissimo (#136130) üzenetére


cyberkind
félisten

És a faszállító hozta az alapot.

Paranormal Cocktivity

(#136132) radi8tor válasza cyberkind (#136128) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem semmi gond vele. Kicsit olyan "A kétszáz éves ember" hatása van.

⭐ Stella

(#136133) cyberkind válasza radi8tor (#136132) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem abszolút nem az ugrik be, bár nekem az összes úgymond "élőszereplős" meséből készült film nem nyerte el a tetszésemet, lehet az bármilyen jó, maximum animálva ahogy a Pixar csinálja még oké, de így nem, nekem legalábbis nagyon nem sikerül befogadni.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#136134) erahurka válasza perempe (#136079) üzenetére


erahurka
félisten

Rohadt jó film! De akkora bakik vannak benne mint a ház :D Épp csak az ember szemét nem szúrja ki néha. Mikor megissza a vizet, aztán vágás és megint tele a pohár, ilyen szinten :C

(#136135) erahurka válasza perempe (#136023) üzenetére


erahurka
félisten

A bölényes film emlékeim szerint inkább egy vicci kis limonádé kategória ahhoz képest, Hunter S. Thompson agymenéséből mit ki lehetett volna hozni. A Félelem és reszketés... szerintem jobban hozza a tripes széttépett HST hangulatot. A Rumnapló szintén gagyi lett sajnos, pedig az egyik kedvenc könyvem.

Egy jó Hunter S. Thompson életrajzi filmet rohadtul megnéznék.

A csávóról amúgy csak annyit, hogy a végrendeletében azt kérte, a hamvait lőjék ki egy ágyúból. Johnny Depp fizette annak idején ha jól tudom ezt a remek temetést amit kitalált magának :DDD

(#136136) Pitterix válasza Ispy (#136120) üzenetére


Pitterix
őstag

Esernyőtrükk

Na megvolt ez is. Ahogy írtam, megunni nem tudtam, de mostanra ez megkopott úgy látszik. :B
Most már észreveszem a hibákat is. Még mindig kellemesnek mondható vígjáték, de erősen hajlik a gagyi felé is mai szemmel.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136137) Ispy válasza Pitterix (#136136) üzenetére


Ispy
veterán

Balfácán, Félénk vagyok de hódítani akarok, Balekok, ezeket gyerekként szerettem, de nem nézem újra, pont azért, amit írsz, félek. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136138) Mik76 válasza Ispy (#136137) üzenetére


Mik76
senior tag

Egyszeri ujranezest altalaban azert kibirnak, de tobbszorit csak minden tizedik. :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136139) RetepNyaraB válasza erahurka (#136135) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Hmmm, a rumnaplót nem olvastam (nem is tudtam lenne magyar fordítása; angolban nem tudom bevállalnám-e), de a film tetszett. Úgy 10-12 éve :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#136140) Pitterix válasza Ispy (#136137) üzenetére


Pitterix
őstag

Az a baj, erősen filmek híján vagyok. Ilyenkor beugranak régi dolgok, amik tetszettek, akkor tetszettek.
Végül is egynek estére, munka uránra jó mindegyik. Azért kacagni még lehet rajtuk, ha nem is teli tüdőből nevetni.
Meg ugye a rég szép emlékek.... A fent említettnél már 1 éves voltam. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136141) erahurka válasza RetepNyaraB (#136139) üzenetére


erahurka
félisten

Van magyar kiadás, bár lehet már nem kapható. Konkrét Könyvek adta ki mint a Félelem és reszketést, aztán a Cartaphilus. Utóbbi még kapható szerintem. A Hell's Angels könyve is volt magyarul meg az életrajzi Félelem Birodalmában is, utóbbit nagy szerencsével meg tudtam venni Lírából úgy 10 éve, a motorosokról szóló viszont csak ebook formában van meg :(

Angolul egy egész könyvének én se mernék nekiállni, bőven elegek az idézetei Twitteren :DDD Bár lehet egyszer a Rumnaplót megpróbálom angolul, az rövid és többször olvastam, csak érteném.

(#136142) eeXaa


eeXaa
addikt

The Predator 2018 4K HDR D Atmos
...waoo... zsenniális film zseniális minőségben. Az Alita 4K szinte avi file-nak tűnt közvetlen ezelőtt.
Referencia minőség. 10/10

(#136143) Viszlát válasza Pitterix (#136140) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt hogyan csinálod? Nekem egyre csak gyarapodik a megnézendős lista...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136144) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

A pénznyelő (1986) [link]
Még mindig jó... :D

(#136145) erahurka válasza eeXaa (#136142) üzenetére


erahurka
félisten

Hogy a mi a zseniális film? :Y :Y :Y

(#136146) eeXaa válasza erahurka (#136145) üzenetére


eeXaa
addikt

...szuper sztori, kötődik ez előzőekhez, király humor, profi alakítások, egy pillanatra sem ül le, akció akció hátán, zseniális kamera, hang ill. utómunka. :K
semmiképpen sem ér kevesebbet 10/10-nél.

(#136147) oriic válasza erahurka (#136145) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

eeXaa-ról van szó... ;]

Live-Die-Respawn

(#136148) Ispy válasza erahurka (#136145) üzenetére


Ispy
veterán

Hirtelen nem is tudtam milyen predátor filmről van szó, szóval rágugliztam mi is ez, ja, hogy ezt én már láttam is btw moziban? :DDD Nagyon zseniális alkotás, nem is emlékeztem rá. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136149) eeXaa válasza oriic (#136147) üzenetére


eeXaa
addikt

...tudom túl reálisan értékelek, de ha hiszed, a 6 Underground-ot is 10/10 értékelném, annak ellenére hogy rühellem brut reynoldsot.
kb 15 perc után leesett hogy speciális élményben lesz részem. Nagybetűs TRASH film de vagy 5 oszkárt simán megérdemelne.
korszakalkotó akciófilm. :K

(#136150) belinho válasza eeXaa (#136146) üzenetére


belinho
senior tag

Ha ez a király humor rész nem lenne benne, és valami feszült, nyomasztó, félelmetes, komoly hangulata lenne, mint az első résznek anno, akkor talán én is így értékelném, de így jól el lett fosva, szégyen a predator sorozatra nézve, a leggyengébb rész. Technikailag szép, de mint film nagyon gyenge.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.