Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) BITBOYS


BITBOYS
addikt


:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7002) #54715584 válasza BITBOYS (#6998) üzenetére


#54715584
törölt tag

Örvendek :C

zoltanz: igen, a hajók azonosak (pontosabban egyazon faj hajói), csak a helyszín és az idő között van eltérés :)

(Ezt próbálták már páran itt habzó szájjal az emberek fejébe beleverni párszor :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#7003) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Magyar jelenlét. ;]

spammer:

Spoiler
pl: ugyanazon a bolygón, ahogy a végén mondja is a robotka.
Azt a film végi alient meg tessék elfelejteni, egy ritka korcs, nem tudni mit keres ott és miért hívják netszerte protoaliennek, ha a film közepén láttunk egy rendes kifejlett egyedet domborművön.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7004) Dr. Romano válasza #54715584 (#7002) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A hajók tényleg azonosak: alien / prométeusz

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7005) BITBOYS válasza #54715584 (#7002) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem az Alien filmek végkifejlete Ez :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7006) hoffman_ válasza BITBOYS (#7005) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ne viccelj, legjobb film a galaxisban.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7007) troland26


troland26
őstag

The Raven-t látta már valaki ? Érdemes foglalkozni vele ?

(#7008) atike


atike
nagyúr

Annak aki szereti:

Asterix 4.

Csak a szokásos... ;)

(#7009) Viszlát válasza troland26 (#7007) üzenetére


Viszlát
addikt

Láttam, nekem tetszett, ha nem bírod a líraiságot akkor ne nézd meg, ugye Poe a főszereplő, így elkerülhetetlen volt. :) Hetest adnék rá.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7010) Jhonny06


Jhonny06
veterán

The Raid: Redemption (2011)

Eredeti hanggal néztem, ahogy ajánlottátok (+ angol felirat). Messze a legbrutálisabb akciófilm, amit valaha láttam és valószínűleg az egyik legjobb is egyben. Az elején, amikor mutatták az épületet, volt benne valami borzongató, hogy tele van bűnözőkkel és az életbe nem fognak onnan kijutni. Nagyon eltalálták a helyszínt. Az ázsiai szereplőkkel sokkal ijesztőbb és hatásosabb volt a sztori, mintha mondjuk ugyanez amerikaiakkal lett volna rendezve. Egy-két tekintetet egy pár hétig tuti nem fogok tudni kitörölni a memóriámból, főleg a hardcore bunyós csávóét. Komolyan, helyenként még horrorfilmnek is elment volna a jelenetek alapján. Az egyetlen negatívum talán a túlzottan elnyújtott verekedések voltak. Kategóriáján belül én adnék rá egy 8,5/10-et, ha nem haragszotok.

(#7011) pohár válasza Jhonny06 (#7010) üzenetére


pohár
félisten

Ong Bakot láttad már? (igaz ott nem késsel verekednek)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7012) #54715584 válasza BITBOYS (#7005) üzenetére


#54715584
törölt tag

B+ :DDD

(#7013) Tibiajax válasza pohár (#7011) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ne hasonlítsuk szerintem azzal a matinéval össze ezt..

(#7014) mondomén válasza Tibiajax (#7013) üzenetére


mondomén
őstag

Az miért matiné? Kevesebb kiálló csont volt benne vagy mi?:)

(#7015) #54715584


#54715584
törölt tag

Tudom, nem igazán illik ide, de azért mégis :)

[ Szerkesztve ]

(#7016) mondomén válasza #54715584 (#7015) üzenetére


mondomén
őstag

"egy madár vagy egy malac "
Vak vagy mi van vele? Csőrös malac... :D

(#7017) pohár


pohár
félisten

Expebdables 2 BD25, hmhm...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#7018) oriic válasza pohár (#7017) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ó jönnek már a normális tékás verziók is... :DDD

Live-Die-Respawn

(#7019) Zirowe válasza #54715584 (#7015) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Lucas már tényleg nem tud mihez kezdeni a pénz utáni sóvárgásában..:(((

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7020) #54715584 válasza Zirowe (#7019) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, nem tudom melyik oldal kezdeményezhetett...

Mindenesetre én akkor röhögnék nagyon, ha a madarak feltűnnének a SW univerzumban, és 2 X-wing között el-elszállna egy piros madár :DDD

(#7021) Zirowe válasza #54715584 (#7020) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk tőlem/általam se Lucas, se a rovio (adblock, muhaha) nem kap egy forintot se, de ez a kóros fantázia hiány mind két fél részéről már nagyon szánalmas.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7022) Tibiajax válasza mondomén (#7014) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

háát.. ahogy én emlékszem, abba csak látványos verekedések voltak, aztán pá. mára nem is emlékszem
a raid azért -ahogy előttünk is leírták- sokkal sötétebb, nyomasztóbb, brutálisabb...
totál más kategoria

(#7023) Integra válasza mondomén (#7014) üzenetére


Integra
titán

tök más stílus az ong-bak. az inkább egy jackie-chan bunyós film. szerintem is teljesen más

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7024) Devid_81 válasza #54715584 (#7015) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ez egy teknos vagy a kung fu panda :D

...

(#7025) Devid_81 válasza Jhonny06 (#7010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Bizony, hogy nagyon jo film, es pontosan jol le is irtad a negativum reszet.
En anno ugy jellemeztem, hogy "ilyet meg nem lattam" es ezt jo ertelemben gondoltam. :K

...

(#7026) Viszlát


Viszlát
addikt

The Tree of Life (2011): lassan egy éve halogatom már, egyrészt mert szinte kizárólag rosszat hallottam, olvastam róla, másrészt az az egy ember akinek tetszett, figyelmeztetett, hogy kipihent, nyugodt, csendes körülmények között nézzem meg. Hallgattam rá és így utólag egyet kell értenem vele, ez nem az a film, ami elé csak úgy lehuppan az ember. Nem akarok elemzést írni, biztosan tele van a net velük, arról nem is beszélve, hogy komplett könyvet meg lehet tölteni a film által fakasztott gondolatokkal.

Sokan mondják attól függetlenül, hogy 20, 40 perc után kinyomták, vagy végignézték, hogy nagyon nehéz a film, nehéz megérteni, nehéz befogadni, zagyva és kaotikus. Azt gondolom egyetlen infót kell tudni a filmről, mégpedig azt, hogy impresszionista stílusban készült. Ez egy olyan film, ahol nem kapjuk készen, szájbarágósan a közvetíteni szánt üzenetet, sőt, igazából üzenet sincs. Benyomások, játék a fénnyel, amiket inkább csak érezni, mintsem megérteni lehet, nem az agynak szól, miközben azért rögtön a film elején kiderül, hogy mi az alap, mi a fő téma, ami keretbe foglalja az egészet.

Bár nyomokban emlékeztetett a 2001 - Űrodüsszeia világára, összességében nyugodtan állíthatom, hogy soha nem láttam még hasonló filmet. Csak ajánlani tudom, már csak a hihetetlen fényképezés miatt is érdemes megnézni, de azért ez sokkal komplexebb élményt nyújt holmi vizuális ingerhalmaznál. Mindenki másképp érik, nem sznobságból vagy nagyképűségből írom, de egyszerűen kellenek bizonyos élettapasztalatok ahhoz, hogy igazán értékelni tudja az ember ezt a filmet. És még akkor is simán megeshet, hogy a választott stílus miatt nem fog tetszeni, de egy próbát mindenképpen megér.

Muszáj azt is megemlítenem, hogy Jessica Chastain megint lenyűgözött, érdemes odafigyelni erre a nőre, még csak 35 éves, de az én szememben már most a legnagyobbak között a helye. Brad Pitt szokás szerint nagyon jó, de azt fel nem tudom fogni, honnan szedtek ilyen gyerekszínészeket, vagy mi a csudát adtak be nekik, nem sűrűn látni ilyen teljesítményt ennyire fiatal gyerekektől, le a kalappal.

10/10

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7027) BITBOYS válasza Viszlát (#7026) üzenetére


BITBOYS
addikt

Neved meg azt aki ajánlotta ha nem titkos :)
Máskülönben felírtam a listámra.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7028) Devid_81 válasza BITBOYS (#7027) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem meg lassan de biztosan elhozza a posta, en megnevezett felhasznalo nelkul is belevagtam! :D

[ Szerkesztve ]

...

(#7029) spammer válasza Viszlát (#7026) üzenetére


spammer
veterán

Ellenvélemény:

2 óra pocsékolás. Ha szép jeleneteket akarok nézni, akkor megnézem a Fountaint, aminek van normális története, mondanivalója, és zseniális zenéje is.

"Ez egy olyan film, ahol nem kapjuk készen, szájbarágósan a közvetíteni szánt üzenetet, sőt, igazából üzenet sincs. Benyomások, játék a fénnyel, amiket inkább csak érezni, mintsem megérteni lehet, nem az agynak szól"

Pontosan. Nem nagyon szól semmiről, csak szép jelenetek vannak összedobálva. Pitt meg a családi jelenetek oké, de igazából az egész egy nagy katyvasz. Pedig szeretem a gondolkodós (akár elvont) filmeket, de ez borzalom volt. :(

Nagyon vártam a filmet, mikor jöttek róla az első hírek, de nagyot csalódtam...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7030) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Múltkor belöktem valami 90-es évek beli ninjás akciófilmet, még nem láttam eddig ezt, egész jó volt. Kár, hogy ma már kevés az ilyen.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7031) BITBOYS válasza Devid_81 (#7028) üzenetére


BITBOYS
addikt

Csak kíváncsiság, ha hazaértem munkából beszerzem. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7032) Tibiajax válasza Viszlát (#7026) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

hmm, 10/10.. ez ígéretesnek tűnik

(#7033) tween válasza Viszlát (#7026) üzenetére


tween
őstag

[link] :K

én a film megtekintése közben olykor elfeledkeztem, hogy tátva a szám ..

[ Szerkesztve ]

(#7034) hoffman_ válasza Integra (#7023) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Alig várom, hogy megnézzem a Raidet, talán ma sikerül, magas lécre számítok. Ugyanakkor az Ong Bak se egyszerű, nagyon tud ám mozogni ez a Tony Jaa gyerek, nekem emlékezetes volt az a film is. A Yip Man azért egy másik liga, de megkockáztatom, hogy verekedős jelenetekben simán hozza, sőt.

Viszlát:

Én anno nem pontoztam azt a filmet. Éreztem, hogy valami különlegeset láttam, de bevallom őszintén nem voltam felkészülve rá. Így utólag visszagondolva többnek érzem, mint akkor - szigorúan a mondanivalóra és annak előadására nézve. A fényképzés az konstans zseniális, attól lepadlóztam.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7035) Viszlát válasza BITBOYS (#7027) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem fórumozik, csak egy kedves barátom, akivel 99%-ban egyezik az ízlésünk. :)

spammer: abszolút nem értek egyet. Szó sincs zagyvaságról, összedobáltságról, mint említettem a fő mondanivaló az első pár percben kiderül. Felvázolja a két alapvető embertípust, majd ennek a két típusnak a harcát láthatjuk egy gyermek növekedésén, megtapasztalásain keresztül. Azt, hogy nincs üzenet, azt úgy értettem, hogy nem akar megmondani semmit, nem akar valami óriási tanulságot lenyomni a torkunkon. Egyszerűen megmutatja a gyermekkor meghatározó pillanatait, szülő és gyerek kapcsolatát, de mindezt olyan erős vizualitással, hogy a néző ne csak értse, hanem át is érezze a jelentőségét.

A bennünk lévő gyermek emlékezik, hogy jobban értse szülőként azt ami vele történik. Nekem még nincs gyermekem, de szülőnek tartom magam, mert vágyom arra, hogy legyen és a hozzám közel állók életéből látom, hogy ez a kettősség végigkíséri egész életüket. Éppen ezért fantasztikus ez a film, mert ezt az állapotot fogja meg, mutatja be, sallang nélkül. Mindezt többnyire szavak nélkül, képekkel, zenével. Ha kizárólag az értelmével akarja az ember megérteni, valószínűleg kudarcot vall, ez nem egy krimi, ahol a logikai érzékünkkel ki tudjuk bogózni a szálakat. A szem a közvetítő médium, de nem az agy a végcél, hanem a szív/lélek, kinek melyik megfogalmazás tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7036) Viszlát válasza hoffman_ (#7034) üzenetére


Viszlát
addikt

Őszintén szólva, nem is nagyon lehet erre felkészülni. Valószínűleg a grandiózussága miatt érzik sokan úgy, hogy csalódás, mert valami hatalmas katarzisra számítanak, pedig ez inkább olyan, egy nem ide illő, de nagyon jó hasonlattal élve, mint a férfi egy nagy és a nő sok-sok apró orgazmusa közötti különbség. ;)

És tényleg nehéz film, bevallom, körülbelül egy óra után tartottam egy ötperces szünetet, úgy éreztem, hogy túl sok hatás ér, nem tudok többet befogadni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7037) spammer válasza Viszlát (#7035) üzenetére


spammer
veterán

A családi részek rendben voltak, ott tényleg jót alakítottak, meg szép volt a fényképezés, de ennyi. Ez egy 20 perces short movieban is bemutatható lett volna, de hát ízlések és pofonok, nekem ez így nem jött be :) Majd talán egyszer nekiugrok még, hátha... Nekem sincs gyerekem, de a tini korból is kinőttem már, szóval nem tudom... :)

Más:

Csak hogy legyen még egy kis Promi. ;] A végén a színészek felsorolásánál beszartam :D

Természetesen SPOILERES.

Honest Trailers - Prometheus

:C

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7038) BITBOYS válasza Viszlát (#7035) üzenetére


BITBOYS
addikt

Valamiért a Bábel ugrott be a filmmel kapcsolatban, valószínűleg azért, mert mindkettő dráma.
Drámai hangulatban vagyok napok óta, szóval értékelni fogom az ajánlásod.
:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7039) #54715584 válasza spammer (#7037) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bazz... :DDD

(#7040) Devid_81 válasza hoffman_ (#7034) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nos a Yip Man-t jo, hogy emlitetted, meg kell nezzem ujra.
Az egy olyan film, amikor ugy keltem fel a TV elol, hogy en biza matol kung-fuzni akarok! :D
Kar a masodik reszeert, nem volt ugyan nagyon rossz, de az elso resz igen magasra tette a lecet, es bizony meg se rezzent a lec...

...

(#7041) hoffman_ válasza Devid_81 (#7040) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Épp rendet rakok/helyet csinálok, van pár film, ami csak azért van még itt, mert nem néztem meg, és meg akartam(kb 20 :D). Ez is köztük van, kicsit félek tőle.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7042) BITBOYS válasza hoffman_ (#7041) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nézd meg! Megőrülsz! :D
Ha nem nézed meg hétfőig, többet hozzád sem szólok! :DD
(jó, nem nagy fenyegetés, de nézd meg) :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7043) hoffman_ válasza BITBOYS (#7042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Okkéj, akkor előveszem mihamarabb :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7044) BITBOYS válasza hoffman_ (#7043) üzenetére


BITBOYS
addikt

Devid_81 kollégához hasonlóan pattantam fel a film végén :K
Szerintem a legjobb verekedős film amit valaha láttam.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7045) hoffman_ válasza BITBOYS (#7044) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Na de ez most az 1, vagy a 2? Az egyet már láttam, szuper volt szerintem is :)

Bár halkan jegyzem meg, hogy kung-fu filmekből nálam mai napig Jackie a császár, az igazi, régi filmjeivel, Részeges Karatemester és társai, azok szerintem felülmúlhatatlanok :B Jackie Chan-t én amúgy nagyon-nagyon szeretem, imádom a filmjeit is, meg a színészt magát is. Akad pár baklövése, de ennél sokkalta több emlékezetes múvija van :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7046) BITBOYS válasza hoffman_ (#7045) üzenetére


BITBOYS
addikt

Az első részre gondoltam. Akkor viszont stornó. :)
A második rész annyira nem tetszett. Jackie Chan-t én is szeretem, de más kategória nálam.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7047) Devid_81 válasza spammer (#7037) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Most sikerult meglessem, a super vagina-nal majdnem eldobtam a notebookom a rohogestol :DDD

...

(#7048) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

azt meg tudja valaki magyarázni nekem, miért tud kijönni egy expendables 2 virágpiacra akkor amikor még megy a mozikban, és mondjuk egy új batman meg csak decemberben?..

(#7049) Viszlát válasza Tibiajax (#7048) üzenetére


Viszlát
addikt

Semmi összefüggés nincs, a forgalmazótól függ, hogy mennyire teszi közel BD/DVD megjelenést a vetítések után. Néhány filmnél ugye a mozipremier és a megjelenés ugyanazon a napon történik.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7050) mondomén válasza Tibiajax (#7022) üzenetére


mondomén
őstag

Én amúgy csak oda tekergettem az akcióhoz, szóval kifejezetten a bunyókat néztem (nem sok kedvem volt magához a filmhez). Több a vér és sötétebbek a szobák, de sok különbséget nem vettem észre.:) Csak azért kérdeztem, hogy miért matiné, mert az akció részét mindkettőnek láttam és nem sokkal durvább a raid... Aztán lehet áttekertem valamit ami úgy megnyomja a hangulatot, hogy utána minden sokkal jobbnak tűnik. :D
Majd egyszer végignézem.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.