Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136451) devil-k


devil-k
nagyúr

Staten Island királya
The King of Staten Island
7/10
#értékelés

Kifejezetten lassan és vonatottan induló film, de aztán szépen beéri magát. Nem az a hagyományos "hülyegyerek" vígjáték, annál kicsit mélyebb, de nem minden esetben tudja visszaadni azt a mondandót, amiről szólna a rendező szerint. Ettől függetlenül jó szórakozás, vannak benne kifejezetten jó poénok. A film vége kicsit lagymatagra sikeredett, de nekem bejött emellett az is, hogy 2 óra 20 perc a játékidő. Egyszer mindenképp érdemes megnézni. Király zenék vannak benne.

- mozi bolondéria -

(#136452) Komplikato


Komplikato
veterán

Project Power
Ez szerintem pont olyan kihagyott ziccer, mint a Bright volt. A kitalált világ avagy történetszál köré lehet írni kellett volna egy rohadt forgatókönyvet. Így olyan mint valami gyengébb történetszálat vivő akció játékot néznék a Twitchen. A két főszereplő jó szinész, részükről megtették amit kellett. A harmadik szereplő csaj meg elég fura, film első felében nem tűnik nagy számnak, aztán lehet forgatás közben picit belejött, de ... nem tudom zenés celeb vagy random fontos ember rokona, de annyira nem erőltettem volna. Aki normális sztorira vágyik nézze meg, de inkább olvassa el Stephen Kingtől a Tűzgyújtót. Ez így eléggé egyszer nézhetős film. Mondjuk klasszak benne az effektek, meg volt egy érdekes kameranézet vége felé, de mint a szinészeknél is írtam jól meg van csinálva, csak nincs normális forgatókönyve vagy főgonosza.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#136453) radi8tor válasza Komplikato (#136452) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, sajna átlagos lett nagyon.

⭐ Stella

(#136454) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Project Power

Semmi extra, az effektek tetszettek. Olyan tipikus Netflix-es film. Talán a Bright-hoz hasonlítanám, de ott azért jobban bejött a modern fantay vonal.

Live-Die-Respawn

(#136455) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Ponyva-kép-regény

The Hateful Eight (Aljas nyolcas)
Számomra ez Tarantino legjobbja, mind hangulat, mind történet, mind összkép tekintetében (jól összeáll és tud működni).
Lassú, de nem unalmas. Humoros, de van tétje. Érdekes, de inkább szórakoztat, mint "feszít".
A színészek, a szövegeik, a sztorijuk jók, nem bántam meg a film megtekintését.

Django Unchained (Django elszabadul)
Pár éve láttam, nem sokra emlékszek, de volt kb. két jelenet, amit nem untam. A többi sablon meg klisé, meg unalom. A színészek jól játszottak, de innen nézve pazarlásnak tekinthető...

Inglourious Basterds (Becstelen brigantyk)
A legfrissebb élmény. Maníros, körülményes, felesleges. Nem értem a létét. A színészek itt is jók, de minek...?

Kill Bill 1-2
Néhány jó zene, a Terminátort megszégyenítő-eltökélt főhős, egy cool rajzolt etap, pár eltalált összecsapás. Közepes-átlagos, de működő-nézhető alkotásnak tartom, ami túl hosszú.

Pulp Fiction (Ponyvaregény)
Rég láttam, összesen kétszer, de nem sikerült megkedvelnem. Jól megragadható általa az alkotó ars poeticája: a valósnál többnek tűnő, végtelenül túltolt locsi-fecsi piszmogást sok vérrel leöntve eltakarni, nehogy kilógjon a lóláb. De kilóg. És véresen egyszerű.

Ha Quentin valaha is tényleg megrendezi a Star Trek-epizódját, akkor majd kiderül belőle meddig tudja Spock érvekkel feltartani a dühödt Romulánokat, mielőtt a vérükkel festi vörösre az univerzum mélyét...
Akinek kimarad, nem marad le semmiről.

#értékelés

"Szerintem."

(#136456) erahurka válasza Miklós315 (#136455) üzenetére


erahurka
félisten

Nem rendez Star Treket, volt róla hír.

(#136457) Miklós315 válasza erahurka (#136456) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Arról is, hogy 2015-ben lesz Avatar 2... ;)

"Szerintem."

(#136458) radi8tor válasza Miklós315 (#136457) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyanús nekem hogy ezt Disney-nek köszönhetjük. Amikor megláttam mekkora Avatar univerzumot építenek a parkjaikban kezdett gyanús lenni nekem miért az átadás idejével passzol a film megjelenése.

⭐ Stella

(#136459) gbors válasza Miklós315 (#136455) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, ezzel az analízissel túl sokan nem fognak egyetérteni, azt hiszem :)

A Pulp Fictionben nekem teljesen másnak tűnt az "ars poetica" - jó dumák, semmirekellő, de mégis szeretni való karakterek, szituációs humor és persze erőszak + vér korlátokat mellőzve. Nem akart ezzel szerintem semmit takargatni - ez volt a lényeg.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136460) Miklós315 válasza radi8tor (#136458) üzenetére


Miklós315
aktív tag

No igen, biztos volt valami egyezkedes, mert ugye az is felröppent, hogy lelövik a folytatásokat (túl drága, stb.), aztán meg inkább építenek parkot neki...
Végülis mindegy, így legalább annyi sansz marad, hogy nem egy teljesen "elbaltázott" (bár arra is van pozitív példa: Alien3, World War Z), hanem csak üzletileg meghatározott projekt lesz a folytatás (nyitással egyszerre premier).
Jobban aggaszt, hogy mi van még ebben a történetben (szerintem jó és kerek volt az első rész)...

"Szerintem."

(#136461) radi8tor válasza Miklós315 (#136460) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha olvasgattál a témában akkor tudod merre lesz a második rész:
Víz alatt

⭐ Stella

(#136462) Miklós315 válasza gbors (#136459) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Szerintem ugyanarra gondolunk: Tarantino filléres-"gagyi" 'ponyvákat' gyárt: megnézed, közben mosolyogsz kettőt, aztán elfelejted. Addig hat, amíg tart.
Ami fura benne, hogy olyan kultstátuszú némely filmje (pl. Pulp Fiction), amit szó szerint visszaidéznek teljes terjedelmében ( :F )

"Szerintem."

(#136463) Miklós315 válasza radi8tor (#136461) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Igen, de az csak helyszín, nem történet. A "végső árny lovasa", a törzsek egyesítése, az idegenek kiverése, a tanulságok, a természet... mind megvolt már. Elképzelni nem tudom, mi lesz a bonyodalom.

"Szerintem."

(#136464) gbors válasza Miklós315 (#136462) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, abszolút nem ugyanarra gondolunk :) Gondolkodásra nem késztetnek ezek a filmek, de némelyik nagyon is emlékezetes, kiemelkedően szórakoztató, és, ahogy írod, kitűnően idézhető.
Ezen felül nem mindegy, hogy a 94-es Pulp Fictiont mikor láttad. Én a bemutató környékén - a fentieken túl váratlan volt és abszolút friss. Pl. 10 évvel később minden bizonnyal sokkal kevésbé ütött.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136465) Miklós315 válasza gbors (#136464) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hmm, jó kérdés, hogy mikor, de az tuti, hogy megkésve pótoltam (ajánlásra), kb. 2000 után. Aztán jó pár évvel később adtam neki még egy esélyt, hátha elsőre csak rossz hangulatban voltam, de nem (mint a Blöff, másodjára sem csúszott).
Érdekes, amit írsz arról, hogy megkésve nem hat már, ez így olyan mint a nagy Star Wars-effekt-immunitás (lemarad-kimarad). Akkor így jártam :)

"Szerintem."

(#136466) gbors válasza Miklós315 (#136465) üzenetére


gbors
nagyúr

Azt nem mondom, hogy nem hat, de biztosan nincs akkora ereje. Egyrészt a 90-es években indult el az ingerküszöb kitartó emelkedése, másrészt az a fajta karakterhumor is sokkal megszokottabbá vált 5-10 év alatt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136467) Miklós315 válasza gbors (#136466) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Ez a fajta karakterhumor" ("Tarantinós") nekem nem jön be... :)
Hulladék emberek a semmit túlragozva küldik el egymást a búsba, aztán a két vagy három óra szitokshow után mindenki megöl mindenkit - a cifra káromkodás vagy a megérdemelt vég lenne a vicc forrása?

Igazából, ami izgalmas a fószerban számomra az az, hogy vajon mitől tud működni (mi lehet a titka - pl. az "aljas" nekem is egészen bejött, bár talán a western körítês passzolt...), hiszen sokan szeretik, másrészről meg full A-listás gárdával tud dolgozni...?

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#136468) erahurka válasza gbors (#136464) üzenetére


erahurka
félisten

Én középiskolás koromban láttam először a Ponyvaregényt, és kaput nyitott a filmek egy egészen más világába.

(#136469) fant0mi


fant0mi
addikt

Az Amerikai hoher (American Hangman) Donald Sutherlanddel latta valaki?

(#136470) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Hosszú év(tized)ek után újra néztem a SzárnyasFejvadászt.

Ez a film remekül öregedett! Remek hangulata van, és kellemes atmoszférája. A sztori szögegyszerű, de remek gondolatok találhatók benne. Filmtörténeti kincs.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136471) OPiiPO válasza radi8tor (#136461) üzenetére


OPiiPO
addikt

Nem az a gond hogy kimoderáltál egy csomó hozzászólást, hanem hogy törölt hsz-re mutató válaszokat bennhagytál a topicban - nagyon zavaró számomra . . .

136472 - radi8tor: mint modera, nyilvánvalóan hozzáférsz a log-hoz, és pontosan látod ki volt. Továbbítanád neki légyszives az üzenetemet ha szépen megkérlek? Más topicokban a modera kifejezetten ügyel rá hogy alapos munkát végezzen ha töröl, és az így alaptalanná vált hivatkozásokat és válaszokat is törölje.

Köszönöm előre is az együttműködésed :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#136472) radi8tor válasza OPiiPO (#136471) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt most miért kaptam? :U
Ja látom - nem én voltam.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#136473) Grave_444


Grave_444
nagyúr

A háború démonjai / Ghosts of War - 2020
Horror, háborús film

Kicsit véres és horror, annál inkább drámai.
Izgalmas a sztori és nekem nagyon meglepő volt a vége, ahogyan magyarázatot adtak minden eddig látottra. A hangulata elég magával ragadó, elhagyatott hatalmas ház, igaz kissé klisés pár jelenet. Azért közel sem egy tucat film, vannak jó ötletek.
Nem spoilerezek semmit, érdemes rászánni azt a 1,5 órát. :)

[ Szerkesztve ]

(#136474) Laraxior


Laraxior
titán

AMERICAN PIE Girls Rules Trailer

Most ez komoly? :O Hova lejjebb? :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136475) bagyulajuve válasza Laraxior (#136474) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem tudom megmerjem-e nézni e bemutatót

Resistencia eterna

(#136476) mephi666 válasza bagyulajuve (#136475) üzenetére


mephi666
nagyúr

én sem indítom el inkább... alapvetően el van b@szva a film: hogy tudna egy nő megdugni egy pitét? :U ...hacsak nincs p*cse... vagy ez ilyen lmbtqfcku "népszerűsítő" film lesz?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136477) bagyulajuve válasza mephi666 (#136476) üzenetére


bagyulajuve
addikt

szerintem a mostani szokásos fiúk-->lányok (pl még Szellemírtók, Ocean's 8 vagy mi) - nem tudnak újat kitalálni már Hollywood-ban

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#136478) KISDUCK válasza mephi666 (#136476) üzenetére


KISDUCK
addikt

Arra kíváncsi lennék hogy jött a gondolat hogy lmbtq lesz meg hogy összemaszatolják azt a pitét, főleg hogy bele se néztél a trailerbe. Ez szimplán csak a sokadik nem moziba szánt gagyi film ami a frencsájz nevét próbálja meg kihasználni.

(#136479) mephi666 válasza bagyulajuve (#136477) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt a részét értem, de a pitének a legalapabb jelenete, amikor jason biggs megdugja a pitét és az apjával nézik az asztalra kirakott, összetúrt maradékot nagy komolyan :D ...majd fater megszólal full nyugodt hangon, hogy "majd anyádnak azt mondjuk, hogy megettük az egészet" :C ezt milyen balfék módon akarják lemásolni női verzióban? (plusz a maradandó vicces jelenetek pl a "gyorstüzelésről" női változatban hogy lesznek viccesek?)

ui: ja és a készítőknek nem szóltak, hogy már 20 éve készült egy "not another teen movie", ami igazából a pite koppintása női verzióban (mellesleg az is elég bénára sikerült)

#136478: férfi->női remake-eknél általában csak kicserélik a karaktereket, mert a filmek fő hangsúlya nem a szexualitáson van... piténél pont fordítva és épp ezért el nem tudom képzelni, hogy ez működhet (trailert továbbra sem akarom megnézni)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136480) KISDUCK válasza mephi666 (#136479) üzenetére


KISDUCK
addikt

Tehát ahelyett hogy lányok hajtanának fiúkra egyből azt gondoltad hogy lányok hajtanak lányokra. Érdekes logika, pedig heteró lányok pasizásáról ott van az ezer éves Csajok a csúcson is. A pités dolgot még mindig nem értem miért gondoltad, a temérdek pités filmben egy ilyen jelenet volt tudtommal.

(#136481) mephi666 válasza KISDUCK (#136480) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha csak szimpla csajozós -> pasizós film, akkor ne legyen pite a neve :)

azért elég sokáig csesztették biggs karakterét azzal a pitével... sőt kevin smith is elővette a saját jay&silent bob filmjében, ahol jason biggs ki is fakadt, hogy "mindenkiben csak az maradt meg, hogy ő a piteb*szó"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136482) oriic válasza mephi666 (#136481) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"akkor ne legyen pite a neve :)"

Ez mar ott bukik hogy van 8 Pite film osszesen. (4
fo epizod, meg 4 mellekszal. )

Live-Die-Respawn

(#136483) mephi666 válasza oriic (#136482) üzenetére


mephi666
nagyúr

ott viszont fővonalon a szereplők ugyanazok voltak és még a mellékszálakon is volt összekötő kapocs (eugene levy pl) :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136484) KISDUCK válasza mephi666 (#136481) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem értem miért ne lehetne Amerikai Pite a címe, az egész frencsájsz a túlfűtött tinikre épített itt sok különbség nincs, csak annyi hogy megint szereplőgárdát cseréltek. Az hogy Jason Biggs esetében sok embernek csak az maradt meg hogy piteb###ó, az inkább szomorú.

(#136485) Laraxior válasza mephi666 (#136479) üzenetére


Laraxior
titán

Az amerikai pite az egy "kultikus" film szerintem. Talán nincs is olyan aki azt mondaná róla, hogy rossz film. Ráadásul 99-ben amikor kijött, pont egy év volt hátra nekem a középiskoláig :D Szóval tök jól át lehetett érezni ezt a tiniszerelmes, minden szoknya alá benézek dolgot :D
Nekem személy szerint az első 3 rész, a megszokott szereplőkkel.
Örültem is mikor beharangozták anno, hogy lesz új rész a régi szereplőkkel. Azt még talán szívesen néztem.
De a többi.... ezzel a mostani gagyi valamivel.... Értem én, hogy a címmel kell eladni valamit.. de így. :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136486) sixpak válasza Laraxior (#136485) üzenetére


sixpak
nagyúr

Én nem láttam egyiket sem, nekem Don McLean az American Pie...és nyilván ez.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#136487) mephi666 válasza Laraxior (#136485) üzenetére


mephi666
nagyúr

én érettségi előtt álltam nem sokkal, amikor bejött az országba a pite :) az eredeti szereplőgárdával még az osztálytalálkozó (vagy mi) is tetszett... szórakoztató filmek voltak ezek, jó karakterekkel... (a főszereplők, jim faterja, stifler anyja, koreai? srác meg a haverja, stb... mindenki emlékezetes valamiért)

a spinoff-ok is még egyszer nézhetők voltak, de most ez a női verzió... izé... ugyanaz a fogadalom, mint 20+ éve, női szereplőkkel... hááát... sok jót nem remélek (megnéztem a trailert, nem csalódtam)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136488) Mik76 válasza mephi666 (#136481) üzenetére


Mik76
senior tag

Azert ha netan raneztel a linkelt videora feltunhetett hogy valojaban a cim nem "AMERICAN PIE Girls Rules Trailer", hanem "(American Pie presents) GIRLS RULES trailer". Van nemi kulonbseg.
Szerintem maga a pite kajalas (mert eppen mas nem nagyon tortenik vele), inkabb csak egy kikacsintas a regi film fele. Meg nagyjabol betajolja a temakort, hangsulyozom A FIATALOKNAK. Nem neked, te mar regen voltal az, nem te vagy a celkozonseg, meg en sem. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136489) erahurka válasza Mik76 (#136488) üzenetére


erahurka
félisten

Csinálhatnának rétest, és akkor lehetne vele mit kezdeni lányoknak is :DDD

(#136490) Mik76 válasza Miklós315 (#136467) üzenetére


Mik76
senior tag

"Igazából, ami izgalmas a fószerban számomra az az, hogy vajon mitől tud működni (mi lehet a titka - pl. az "aljas" nekem is egészen bejött, bár talán a western körítês passzolt...), hiszen sokan szeretik, másrészről meg full A-listás gárdával tud dolgozni...?"

Ez esetben lehet hogy te mesz szembe az autopalyan, nem a tobbiek... :D Na jo, vagytok meg paran, de azert az hogy a legkomolyabb sztarok gyakorlatilag sorba allnak hogy QT-vel dolgozhassanak, tobbet jelent mint hogy nagy nezoszamot akarnak a moziban.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136491) mephi666 válasza Mik76 (#136488) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, de adtak volna inkább "american hot dog" nevet neki, hogy kedvezzenek a csajoknak :D

durva belegondolni, hogy ennek a filmnek a célkorosztálya kb akkor született, amikor a pite3 ment a moziban

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136492) gbors válasza Miklós315 (#136467) üzenetére


gbors
nagyúr

Sokaknak viszont igen - és ez rögtön válasz a második bekezdésre is.

Amúgy sztem túl szigorú / kissé igazságtalan vagy. A szereplők abszolút nem Teréz anya leghívebb tanítványai, viszont messze nem hulladékok. A többségük nagyon is emberi motivációkkal rendelkezik, és amit túlragoznak, az sem a semmi, hanem olyasmi, ami a saját világukban fontos (legfeljebb mások pont leszarják). Meg van rajta valami eszement csavar. Erre a másik példa, amikor Mia és Vincent beszélget a Jack Rabbit Slimsben - fogalmuk sincs, mit kezdjenek egymással (főleg Vincentnek), aztán Vincent bedobja a jégtörőt, és pillanatokon belül repülünk a tükör előtti híres monológhoz. Tipikus jól sikerült ismerkedős este, csak ugye a nagyfőnök feleségét mégsem dugjuk meg.

És amúgy igen, Marvin halála és Vincent halála is röhejes - teljesen rendben lévő morbid humor mindkettő. A káromkodást nem éreztem hangsúlyosnak, nyilván részben a miliő miatt - viszont pl. a "Let's not start sucking each others' dicks quite yet"-ből standard nagyvállalati zsargon lett, úgyhogy az ilyen beszólásokkal csak jól csinált valamit a szerző.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136493) Mik76 válasza mephi666 (#136491) üzenetére


Mik76
senior tag

Ok a Pite Generacio. ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136494) Miklós315 válasza Mik76 (#136490) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Könnyen lehet, persze. Másrészről: "csepűrágók", nem "elit" :D ;]

(#136492) gbors:
Meglehet. Akkor sem értem.

"Szerintem."

(#136495) Viszlát válasza Miklós315 (#136494) üzenetére


Viszlát
addikt

Neked nem jön be, másnak meg igen, próbálj megbékélni ezzel a ténnyel és lépjünk tovább. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136496) Tibiajax válasza gbors (#136492) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

szerintem akinek a ponyvát magyarázni kell, ott már alapvető gondok vannak.. de nagyjából felesleges is.
engedd el, ahogy Viszlát is írja

(#136497) mephi666


mephi666
nagyúr

the hunt

ez tetszett: kicsit hunger games (jó értelemben), kicsit ready or not... pár filmből lopott, de elég jó egyveleg lett... hangulatos, pörgős, helyenként fordulatos... érdemes pótolni, ha valaki még nem látta :K

pár helyen tényleg meglepett: mutatják először a szőkét... na mondom ez lesz a főszereplő biztos: őt lőtték fejbe először :D ...jön a következő főszereplő jelölt, na mondom ez jó poén volt előbb... megint eljátszották :C ...ami nekem túlzás volt, az a bossfight... a tényleges főszereplő pikkpakk lenyomott egy 120kilós, izmos kiképzőtisztet, de a tanítványával elég nehezen boldogult, aki egy 50kilós nő volt és kb 8 hónap alatt szerzett harci rutint... főszereplő meg egy kemény, afganisztánban szolgált katona csaj

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136498) mephi666


mephi666
nagyúr

303

asszonnyal nézős filmnek kimondottan ajánlott :K engem a before trilógiára emlékeztetett: beszélgetős-utazgatós-elmélkedős... számomra ismeretlen német színészek játszották a főszerepet és tették ezt igen jól :K az egész film hangulata nagyon jó volt: szépek a tájak, jók a zenék, pörögnek a percek... kitűnő példa ez a film is arra, hogy 0 költségvetésből mit ki lehet hozni (...és csodálkozok, hogy más innen még nem futott bele)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136499) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Rég láttam és most újranéztem :D Halálhegy - A Djatlov rejtély

[ Szerkesztve ]

(#136500) Vikthor válasza Rumcsaka (#136499) üzenetére


Vikthor
nagyúr


~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.