Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136951) gbors


gbors
nagyúr

The Dead Don't Die - A holtak nem halnak meg (2019)
Jim Jarmusch igazi rejtély. Az elmúlt évtizedben hozott nekünk egy Halhatatlan szeretőket, amely a népszerű vámpíros műfajban készült, és bár nem volt mentes az író-rendező sajátos humorától, alapvetően egy komoly, átélhető alkotás volt. Aztán jött egy semmiféle népszerűséggel nem bíró műfajt képviselő film, a Paterson, amely bár nem volt mentes az író-rendező sajátos humorától, a végére egészen komoly kérdéseket kezdett feszegetni. És akkor ezek után jön 2019-ben A holtak nem halnak meg, amely ismét egy népszerű (zombis) műfajban érkezik, és olyannyira nem mentes az író-rendező sajátos humorától, hogy filmen még ennyire fullba nyomott a kreténséget én nem láttam.

A történetről igen röviden: a Föld energiaválságát a gazdagabb országok egy 'polar fracking' (sarki repesztés) névre hallgató technológiával próbálják orvosolni, amelynek hatására elmozdul a Föld tengelye. De csak állítólag, mert az illetékes kormányok szerint a két dolog független egymástól. Sőt, a Föld tengelye nem is mozdult el. A Föld tengelyének elmozdulása (vagy épp ellenkezőleg!) mindenféle érdekes természeti jelenséggel jár - nem megy le időben a nap, lilás aura a hold körül... ja, és a holtak meg kimásznak tőle a sírból. A folytatás elképzelhető...

Igen, ahogy a történet összefoglalója mutatja, a film az elképzelhető legbanálisabb klisékkel operál, vagy akár olyanokkal, amiket az (épeszű) ember el sem tud képzelni. Csak éppen kicsit sem úgy fest, mint egy zombifilm - Jarmusch szépen lepakolgatja ezeket a kliséket, megszemléli őket minden oldalról, időnként párat egymással szemberak, megvárja, amíg a nézőnek leesik a tantusz és kivihogja magát, aztán megy tovább. A tempó csigalassú, az akció totálisan leszedált, a humor pedig abszolút Jarmusch sajátos világlátására jellemző, de valami elképesztő töménységgel. Ahogy más filmjei, ez sem térdet csapkodósan röhögős, de szinte minden jelenet tele van apró gegekkel, és mindezek ellenére mégsem válik kínossá az egész. Na jó, egy rettenet rossz 4th wall poén van benne.

Sokat hozzátesznek az élményhez a szereplők. Igazi Jarmusch All Star castot látunk, még a Florida, a paradicsomban megismert Bálint Eszter is felbukkan. A prímet természetesen temetkezési vállalkozót alakító Tilda Swinton viszi sajátos karakterével, akit talán leginkább pszichotikus elf szamurájként lehetne leírni - emellett majdnem lefordultam a kanapéról, amikor megláttam Tom Waits-t, mint remetét.

A zene szintén vintage Jarmusch-os, a majdnemhogy upbeat főcímdal pedig zseniális. Vizuálisan szintén nem fog meglepődni, aki már látott Jarmusch-filmet. A film vége felé még egy egészen gyönyörű kompozíció is beugrik - persze a legváratlanabb pillanatban.

A fentiekből minden bizonnyal kiderül, hogy remekül szórakoztam a filmen - mégis csak óvatosan tudom ajánlani. Visszatekintve az a gyanúm, hogy ha nem láttam volna tucatnyi filmet Jarmusch-tól, akkor sokkal nehezebb lett volna közös hullámhosszra kerülni a Dead Don't Die-jal, és jó eséllyel végig se nézem - mert akkora kapitális marhaság. Miután komoly tartalomtól teljességgel mentes, és messze nem annyira bájos, mint a Haggyállógva Vászka, adok neki egy erős 7/10-et - megrögzött Jarmusch-rajongók szerintem hasonlóan fogják élvezni, mint én.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136952) brownus


brownus
veterán

Boldog szülinapot, keanu :D
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#136953) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Tiszta szívvel

azt tudtam meg emlékeztem rá, hogy gigasztár TillAtillának van már egy rendezett egészestés filmje és hogy nem is lett egy sikertelen próbálkozás, de nem néztem jobban rá jobban soha. aztán nem olyan rég összefutottam az egyik nem kertévén egy interjúval is, amiben a kerekesszékes amatőr főszereplő sráccal beszélgettek, hogy milyen volt a forgatás, hogy érezte magát közben, hogyan küzdött meg ezzel az egésszel, stb, nagyon tetszett a gyerek, értelmes, rokonszenves srác, ez gyorsan lejött. most meg az egyik maffiás oldal ajánlotta be nekem, úgy egész véletlen hogy bizony igencsak jó film, high recommended, najóvan akkor, nézzünk rá most már
és nagyon nem bántam meg, hogy így tettem. kegyetlen jó kis film. eléggé nyers anyag :D az gyorsan lejön, és azt hiszem, ez lett az egyik nagy ereje neki. a két intézetis, csökkent képességű srác önmagát hozza nagyjából csak, élik a valós életüket, ez ad a filmnek egy erős mellékszálat. nem is csinálnak ők tulajdonképp sok mindent, nem is csinálhatnak hiszen amatőrök, de az ő szerepük a körítés lesz, amit nyomorúságos életükbe beleeső apró komikus gegek tesznek színessé, miközben a legfőbb főszereplő Thuróczy meg viszi a fő akcióvonalat. merész és érdekes mix ez, de nagyon jól működik
megmondom őszintén, ugye a legtöbb emberben -bennem is aztán nagykanállal- benne van valahol egy szánalommal fűszerezett de kissé gúnyos szájíz, amikor meglát egy olyan mozgáshibás -legyen az született vagy baleset során kialakult- valakit, mint a fenti képen horgászni igyekvő fiatalember. ez az ember velejárója, és normális esetben nem rosszindulatú ez az érzés, ezt Till is tudja, a srácok is tudják és a filmbe ezt gyönyörűen bele is pakolták.. :) természetjárás, horgászás, autóvezetés, spontán verekedés vagy csajozás, azért nekik elég izgalmasan alakulnak ezek az életbeli szituációk és a film humorát ezek a szkeccsek adják - nagyon jól. nem sokat, pont ami elég már ahhoz hogy viccet vigyen a filmbe, meg mondjuk röhögjél egy jót, de még nem esik át a túloldalra és nem gúnyolja ki az ilyen helyzetbe kerülteket.. mellettük Thuróczy is szuper, de őt megszokhattuk már az Aranyéletben, itt ugyanaz :) csak hosszabb hajjal, meg gurulószékbe szorulva
szóval, ha már Aranyélet, akinek az a sorozat tetszett -jelen!- , annak ez a film is kötelező darab. mindenféle különösebb indoklás nélkül
8/10

(#136954) fant0mi válasza Tibiajax (#136953) üzenetére


fant0mi
addikt

Egyetertek. Nagyon jo film! :K

(#136955) RetepNyaraB válasza gbors (#136951) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Váááh! Tenkjú Szómáccs, nem tudtam róla! Lemaradtam az életről mostanság, úgy fest...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#136956) gyuromoj


gyuromoj
veterán

NO TIME TO DIE | Trailer 2

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136957) atike válasza gyuromoj (#136956) üzenetére


atike
nagyúr

Várom, jöhet... :)

(#136958) RetepNyaraB válasza gyuromoj (#136956) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Uh, állatul néz ki (na nem a fonnyadt képű, gyomorfekélyes Craig).
Szerintem amúgy ez az új stílusú Bond Hasfelmetszőként mészárolta le az eredeti elképzelést. Ilyen komorkodó (lásd gyomorfekélyes) akcióból bszki Dunát lehet rekeszteni; ha igazán rossz kedvet akarok magamnak (de nem), akkor bekapcsolok egy tetszőleges dél-koreai rémséget. A Bond évtizedekig nem vette magát komolyan, miközben jól nézett ki. De az, hogy jól néz ki, mára abszolút alapkövetelmény. Marad tehát a kérdéses frencsfrájz, hogy Bond, James Bond, az pedig sajna elvesztette Bond jellegét. De azért persze jó fogyasztó leszek és megnézem, a vázolt fenntartásaim dacára feltehetőleg jól fogok szórakozni. Amit pl az n+1. Starwarsról, vagy Marvelről egyáltalán nem mondhatok el, régóta...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#136959) Mik76 válasza gyuromoj (#136956) üzenetére


Mik76
senior tag

:U
Oreg vagyok en mar ehhez...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136960) spiky03 válasza gyuromoj (#136956) üzenetére


spiky03
veterán

Úgy látom az utolsóra feltettek mindent. Akció akció hátán.
Megnézzük majd ha lehet akkor moziban ha nem akkor meg majd otthon.
Megy a polcra a többi DC mellé. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#136961) eeXaa válasza gyuromoj (#136956) üzenetére


eeXaa
addikt

tuti ez lesz a leggyengébb rész a D. Craig-es filmek közül.

(#136962) cyberkind válasza eeXaa (#136961) üzenetére


cyberkind
félisten

Erre lehetne kontrázni, hogy mindegyik vele készült film az, aztán jössz te, hogy pedig ő a legjobb Bond aki eddig elvállalta. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#136963) Laraxior válasza cyberkind (#136962) üzenetére


Laraxior
titán

....és ki lesz vajon a következő Bond? :Y

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136964) cyberkind válasza Laraxior (#136963) üzenetére


cyberkind
félisten

Henry Cavill. :K

Paranormal Cocktivity

(#136965) Laraxior válasza cyberkind (#136964) üzenetére


Laraxior
titán

Baszki, pont tőle néztem most az UNCLE trailert, mondom beírom, de előtte ránézek, hogy hogy is nézett ki ügynökként :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136966) cyberkind válasza Laraxior (#136965) üzenetére


cyberkind
félisten

Ennél tökéletesebb választás nem volt Connery óta, és most már azt se lehet mondani, hogy fiatal erre a szerepre, mert pár filmre pont a tökéletes korban van a drága Vaják úr. :)

Paranormal Cocktivity

(#136967) diablo1984 válasza cyberkind (#136966) üzenetére


diablo1984
veterán

Ez biztos, hogy a Vaják lesz Bond? Nem látok róla egy cikket sem, csak azt hogy a kalapban van még a neve....

(#136968) Bad Pritt válasza cyberkind (#136964) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azt hittem már tényleg hivatalos, erre rákeresek és valami AI gép hozta ki, hogy ő lenne a legjobb, lol. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136969) cyberkind válasza diablo1984 (#136967) üzenetére


cyberkind
félisten

Dehogy hivatalos, csak leírtam a szerintem legmegfelelőbb embert a szerepre. :D Ha van eszük, őt castingolják majd, abszolút beérett erre a szerepre is.

;] Bocsi! ;]

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#136970) diablo1984 válasza cyberkind (#136969) üzenetére


diablo1984
veterán

Én is benyaltam, hogy valami bennfentes vagy! :D

(#136971) gbors válasza cyberkind (#136969) üzenetére


gbors
nagyúr

Akkor még reménykedhetek tovább Brie Larsonban ( ;] )

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136972) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Pattinson covid tesztje pozitív lett, leállt a forgatás.
Rock és családja is elkapta, de már túl vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136973) OPiiPO válasza eeXaa (#136961) üzenetére


OPiiPO
addikt

tuti.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#136974) mephi666 válasza gyuromoj (#136972) üzenetére


mephi666
nagyúr

Batman jó, hogy elkapja, mert a denevérektől indult a vírus :D ...most felvehetnék vele amúgy a maszkos jeleneteket

Ui: csodálkozok, hogy Ozzy még nem kapta el :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136975) brownus


brownus
veterán

[link] portraits by sm, :) ....... :D

(#136976) Bad Pritt válasza mephi666 (#136974) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont a száját nem takarja, nem jó. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136977) atike


atike
nagyúr

Welcome to the Blumhouse - trailer [link]

4 film egyszerre a stúdiótól... Nem szívbajosak.

[ Szerkesztve ]

(#136978) Mik76 válasza atike (#136977) üzenetére


Mik76
senior tag

A poszter tok jol nez ki. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136979) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Akik megnézték a Tenet-et, most hogy érzitek, milyen film volt? A 444.hu-ra jött élménybeszámoló róla ami nagyon lehúzza. Azért hoztam fel most ezt, mert ha jövő héten még lesznek mozik és vetítik hétvégén akkor elmennék rá és azt gondoltam hogy akár egy héttel a megtekintések után, már letisztult bennetek a kialakult képetek a filmről. Szóval most milyenre értékelitek napokkal vagy egy héttel a megtekintés után?

(#136980) PuMbA válasza KISDUCK (#136979) üzenetére


PuMbA
titán

Én jobbnak érzem, mint miután kijöttem a moziból. Egyre jobban meg akarom nézni még egyszer, mert még egyes kritikusok is azon vannak, hogy ez erősen kétszer nézős film és másodjára tudod csak élvezni rendesen, mert legalább tudod, hogy mire figyelj. A keretet és a sztori fő irányát megkapod első nézésre, de ennyi. A részleteket nem.

[ Szerkesztve ]

(#136981) cyberkind válasza PuMbA (#136980) üzenetére


cyberkind
félisten

Kenny (Retroshock) meg pont azon van, hogy az egész film 2x meséli el magát, szóval már látta mindenki 2x ugyanazt a sztorit. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#136982) k-adi válasza PuMbA (#136980) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaj ugyanmár
csak megszépült az emlék

ez a tenet is olyan nagyobb volt a füst mint láng kategória.

[ Szerkesztve ]

(#136983) LOTR válasza KISDUCK (#136979) üzenetére


LOTR
addikt

szerintem különösebben nekem sem változott
egy szokványos világmegmentős sztorit jól megkevertek egy semennyire nem átlagos megközelítésű időutazós szállal, emiatt jól megbonyolították a cselekmény megértését

nekem az interstellar és az inception jobban tetszett, mint a tenet, ezt egyelőre nem érzem úgy, hogy meg kellene nézni még egyszer az "apró(bb) technikai" részek jobb megértése miatt
továbbra sem tartom rossz filmnek

One Ring to rule them all

(#136984) dy_nmq válasza KISDUCK (#136979) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

Az a fajta franko erzesem volt ezzel a filmmel kapcsolatban is mint a tobbi Nolan mozival hogy a megtekintes utan meg par napot "velem maradt". Ami negatívum volt hogy a karaktereket tenyleg nem volt szandeka a filmnek megszerettetni, de ez egy tendencia szerintem a Nolan filmografiaban. Ha nem lenne a covid para en beulnek ra meg egyszer.

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#136985) perempe válasza atike (#136977) üzenetére


perempe
addikt

pár hete láttam az Impromptu-t (H. Grant, 1991), jöhet a Nocturne!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136986) PuMbA válasza LOTR (#136983) üzenetére


PuMbA
titán

"egy semennyire nem átlagos megközelítésű időutazós szállal"

Pont ez a lényeg, hogy nem időutaznak és ezért nem annyira egyértelmű a film :)

(#136987) KISDUCK válasza PuMbA (#136986) üzenetére


KISDUCK
addikt

Köszönöm a válaszokat! Ha jövő héten még műsoron lesz akkor beülök rá.

(#136988) k-adi


k-adi
nagyúr

Mulan (2020)

Ez botrány. Amúgyis az, de a meséhez duplán. El sem tudom képzelni, hogy ez átment bármilyen tesztnézésen... sok disney újragondolást láttam már de eddig ez a legrosszabb. Azt hittem ez valami paródia..de sajna nem.

(#136989) erahurka válasza k-adi (#136988) üzenetére


erahurka
félisten

Kár, pedig tökre érdekelt. Azért megnézem majd.

(#136990) LOTR válasza PuMbA (#136986) üzenetére


LOTR
addikt

a klasszikus időutazás alatt értett "jelenség" a történet része, ha jól emlékszem erről még beszélnek is a filmben, csak kicsit más megközelítésben hozták be

én helyesebben úgy mondanám, hogy nem csak időutazás van ami megkeveri a cselekményt, és ez adja a bonyolultságot (ez volt az invertálás)

One Ring to rule them all

(#136991) devil-k válasza KISDUCK (#136979) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én tegnap néztem meg másodjára. Most már jobb volt, de a véleményemet most is tartom az eredeti hozzászólásomhoz. Kíváncsi leszek majd, ha megjelenik majd egy "elemzés" vagy valami hasonló, akkor mennyire fogja / nem fogja igazolni a gondolataimat.

- mozi bolondéria -

(#136992) eeXaa


eeXaa
addikt

TENET - MASTERPIECE

(#136993) k-adi válasza eeXaa (#136992) üzenetére


k-adi
nagyúr

:DD

(#136994) cyberkind válasza eeXaa (#136992) üzenetére


cyberkind
félisten

Na végre, egyszer csak sikerült igazat mondanod itt a fórumon. :))

Paranormal Cocktivity

(#136995) radi8tor válasza eeXaa (#136992) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

TENET - ANAGRAMMA

⭐ Stella

(#136996) eeXaa válasza radi8tor (#136995) üzenetére


eeXaa
addikt

TENET - TENET

(#136997) devil-k válasza eeXaa (#136992) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem sok mindet tudtál elmondani. :DDD

- mozi bolondéria -

(#136998) eeXaa válasza devil-k (#136997) üzenetére


eeXaa
addikt

...ha moziban láttam volna, sztem még a bokám is lef..om.
...szerintem amúgy normális időrendben megy a sztori, és nincs rejtély titok, önmagát magyarázza a film .. audiovizuális orgia, művészi alkotás....

(#136999) OPiiPO válasza eeXaa (#136992) üzenetére


OPiiPO
addikt

Végre egyet tudok érteni veled teljesen :K

(#136979) KISDUCK - szerintem szimplán arról van szó hogy az újságíró kb. nem értett semmit a filmből és abba cikkbe folytotta az egész heti frusztrációját.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137000) RetepNyaraB válasza OPiiPO (#136999) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

fojtotta. Bocs.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.