Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137351) FollowTheORI válasza Mik76 (#137350) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az OLED nem csak marketing :N , mikor először látja valaki, főleg jó HDR anyaggal, le szokott döbbenni mennyire jó “mozis” körülmények között... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137352) fant0mi válasza vond (#133362) üzenetére


fant0mi
addikt

Belko Experiment
A tortenetet lattuk parszor (pl. Battle Royale), de ettol meg lehetne jo is. Gyenge a megvalositas, a szineszetnek nem nevezheto jatek. A pocsek szinkronrol nem is beszelve. Szerencsere csak masfel oras volt.

(#137353) proci985 válasza Mik76 (#137350) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

csucs gearnel kb ugyanugy nez ki minden ahogy tudom. marmint az ember kogniciot figyelembe veve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#137354) Vertigo18 válasza fant0mi (#137352) üzenetére


Vertigo18
addikt

Pont most nézem :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#137355) Miklós315 válasza proci985 (#137349) üzenetére


Miklós315
aktív tag

pénz=emlékek (megvehető élmények)-->üdv a fogyasztói társadalomban :D
mennyi film szólt erről... :)

"Szerintem."

(#137356) fant0mi


fant0mi
addikt

Viktória - A zürichi expressz
Na ez nagyon tetszett. Komoly témát mutat be, a forgatókönyv nagyszerű, a színészi játék remek (Stefanovics Angéla, Farkas Franciska)! Igazi jó, igényes magyar film. Farkas Fáni itt mutatkozott be amatőrként, örülök, hogy felfedezték, nagyon csipem a csajt.

(#137357) Miklós315


Miklós315
aktív tag

A The Green Knight-ról van valakinek valami infója (annyit találtam, hogy elnapolták, de semmi többet, persze lehet, hogy nincs is több...)?

"Szerintem."

(#137358) Tibiajax válasza fant0mi (#137356) üzenetére


Tibiajax
nagyúr


két szimpatikus fiatalember hogy tetszett?
https://prohardver.hu/dl/upc/2020-09/12/25750_l1jq3msrguy3mpod_viktoria_a_zurichi_expressz_mkv_snapshot_00_55_27.jpg

(#137359) eeXaa válasza FollowTheORI (#137351) üzenetére


eeXaa
addikt

"Az OLED nem csak marketing"
De az, nagyrészt full marketing hype.
Vehettem volna C9 et de a beégés miatt én nem akarok aggódni egyfolytában... a színvilága sem tetszik, a fekete mizéria pedig nagyon túl van tolva. Pont az látod a legtökéletesebben amit abszolút nem kell látnod :N Bullshit.
Középkategóriában sokkal szebb képe van a QLED tv-k nek, a fényerőről nem is beszélve.
Az OLED kihaló régi technológia.
A sima ledes HDR es tévémen is olyan feketék vannak hogy csak lesek, hogy jaa... pl. 2001
Egyetlen oled tv-t vennék csak(Pana GZ2000), azt is kizárólag filmnézésre, de annyit nem szánok rá, nekem nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#137360) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#137361) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Drakulics elvtárs: kimondottan rossz volt, 1-2 vicces szólással. 2/10
Fomo: Ez egy fokkal jobb volt, de valahogy ez sem volt az igazi. Mélyebb karakterek kellettek volna talán. Pedig az alapsztoriból nagyon jó és mély drámát is lehetett volna csinálni. A forgatókönyv egyes részei se voltak rosszak. De a karakterek egy része tök hiteltelen volt. 4/10

I am having fun staying poor.

(#137362) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ebben az új Tom Cruise-os Múmiában tényleg nem volt Anuksunamún? 😭

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#137363) cyberkind válasza Rigormortiis (#137362) üzenetére


cyberkind
félisten

Ebbe az új Múmiában nem sok minden pozitívum volt. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#137364) Cyrin válasza Rigormortiis (#137362) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem, ebben még hagyományosan elölről csinálták....;]

(#137365) erahurka válasza cyberkind (#137363) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem az eleje tetszett, tisztára Uncharted volt.

(#137366) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Szép csendben

Szép csendben elsikkadt a komoly sztori, mivel olyan sejtelmes, hogy nem tudunk meg semmit (bár egyetlen mozzanat talán árulkodó), a vége lezáratlan, a színészek, a forgatókönyv, szövegkönyv és az operatőr botrányosan elfuserált filmet alkottak.
Szép csendben tegyünk be mást helyette.

#értékelés

"Szerintem."

(#137367) perempe válasza Miklós315 (#137303) üzenetére


perempe
addikt

Nagyon tetszett annak ellenére, hogy általában a kevés szereplős filmek nem kötnek le. Méltán az egyik legismertebb orosz film.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137368) oriic válasza cyberkind (#137363) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Annyira utálja a nép azt a filmet, szerintem simán jó volt. Vártam a Szörnyverzumot is, de végül ugye az is kasza lett.

Live-Die-Respawn

(#137369) cyberkind válasza oriic (#137368) üzenetére


cyberkind
félisten

Na nekem ez az új Drakula film. :)

Paranormal Cocktivity

(#137370) oriic válasza cyberkind (#137369) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az is jó volt szerintem. :D

Live-Die-Respawn

(#137371) Miklós315 válasza perempe (#137367) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Na, hát ennek örülök.
Most van valami orosz sci-fi (Föld invázió), majd a napokban rámegyek, bár sokat nem várok tőle. Inkább majd a Solarist kéne megnézni, azt anno abbahagytam, de azóta felnőttem, megértem :D
(Eddig a Stalker a kedvenc oroszom.)

"Szerintem."

(#137372) Tibiajax válasza eeXaa (#137359) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszönjük, sajnos nem ment át a vizsgán.

(#137373) eeXaa válasza Tibiajax (#137372) üzenetére


eeXaa
addikt

?
...de ja, nem is igazán lehetett mit válaszolni rá, ha nem értesz a dologhoz, csak a reklám bullshitet szajkózod.

(#137374) Tibiajax válasza eeXaa (#137373) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem nagyon foglalkozom reklámbullsittel. tévékkel már jobban.. '98-ban árultam már őket, amikor te valszeg még a törileckédet tanultad. láttam pár képernyőt azóta. én odáig vagyok az oled-képért, de ehhez hozzájárul nagyban az is, hogy mindenem a fekete szín és a kontraszt. nekem fekszik, de nyilván amíg ennyire drága ill. a beégési tényezőt nem sikerül teljesen leminimalizálni, addig nem veszek én sem. ennyi a sztori. de lécci hagyd el azt, hogy így meg úgy szar meg csak reklám, ne égesd magad
mesélj inkább valami jó filmről, amit láttál és értékelnéd nekünk

(#137375) OPiiPO válasza eeXaa (#137359) üzenetére


OPiiPO
addikt

"sima ledes HDR es tévémen is olyan feketék vannak hogy csak lesek, hogy jaa..." - ezt ne írtad volna :DDD az LCD és OLED feketéről továbbiakban véleményed légyszives a szaktopicban oszd meg, popcornt bekészítettem ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#137376) perempe válasza Miklós315 (#137371) üzenetére


perempe
addikt

Solaris, Sztalker:
Ezek hosszabbak, talán azért nem szántam még rá magamat.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137377) gbors válasza perempe (#137376) üzenetére


gbors
nagyúr

Mind a kettő nagyon jó, bár a Solaris eléggé más megközelítésű, mint a könyv. Tarkovszkij és Lem össze is vesztek jó alaposan, elvileg Lem otthagyta az egészet a forgatás befejezése előtt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#137378) eeXaa válasza Tibiajax (#137374) üzenetére


eeXaa
addikt

kb. egyidősek lehetünk, úgyhogy a kor analógia nem hiszem hogy most megfelelő.
De ha annó árultál képcsöves tévéket, és ebből a tapasztalatból ítéled meg a mai technológiát, akkor nincs is több kérdésem.
Én csupán arra hívtam fel a figyelmet hogy az olednek lassan vége van, mégis úgy állítja be mindenki mintha mindenben tökéletes lenne, holott rengeteg hátulütöje van.
...fekete, meg kontraszt, persze.... nem azt mondtam hogy abban éppen jobb a qled vagy más tech,
hanem hogy nem annyira fontos hogy ezzel indokolni lehessen hogy miért az oled a "legjobb".

(#137379) Tibiajax válasza eeXaa (#137378) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ebből a tapasztalatból ítéled meg a mai technológiát, akkor nincs is több kérdésem
jesszusom, írtam ilyet? csak azokkal kezdtem. és nyilván így főleg van rálátásom. hiszen megvoltak a crt-k, a projektorosak, az első plazmák, az lcd-k, a ledek.. és mindig, mindenhol a feketét kerestem.. az oled az első, ahol végre megkapom. innentől nekem nem is marad sok kérdésem, hiszen, erre várok ugye 20 éve már
a hátrányokat meg ki fogják javítani, hiszen fejlődésben vagyunk folyamatosan.
de mindegy, ezzel -ahogy OPiiPO is írja- fáradjunk át az idevonatkozó szakmai topikba inkább.

vagyis fáradj át te, én nem megyek. ;]

(#137380) S e t h válasza eeXaa (#137359) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vehettem volna C9 et de a beégés miatt én nem akarok aggódni egyfolytában...

Aki megengedheti magának, annak nem kell aggódnia.
Ha van pénzed, nincs miért aggódnod.
Neked nem volt elég pénzed, ezért fikázod.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#137381) hoffman_ válasza Tibiajax (#137374) üzenetére


hoffman_
nagyúr

van otthon egy utolsó szériás makulátlan Pana plazmám (5000 óra lehet benne). sajnos csak 42" és nem G széria, de Neked jópénzér megszámítom ;]

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137382) eeXaa válasza S e t h (#137380) üzenetére


eeXaa
addikt

:)
...nyugi, van rá pénzem. ;)
...talán azért is mert nem szórom ész nélkül..
...az aggódást meg meghagyom azoknak akik vettek :D

[ Szerkesztve ]

(#137383) fant0mi


fant0mi
addikt

The Postcard Killings [link]
Az alapsztori tetszett, de a jo sorozatgyilkosos film azert az nem ilyen. A nyomozas teszetosza, nem sikerult izgalmassa tenni. A szinkron szar, semmi erzelem. Kozepes.

(#137384) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Side Effects
1080p eng

régen láttam az előzetes és valamiért elkönyveltem némi ellenérzést, azóta sem vettem elő. igazából nem is rémlett, hogy mi nem tetszett benne anno, tegnap meg lenyomták a filmet a torkomon. pozitív csalódás volt, nem tudom, hogy miért voltak bennem negatívumok. a film maga egynek jó, semmi kiemelkedő, de az első harmad nekem kifejezetten tetszett, amíg nem kezd a szál "bonyolódni" addig nekem jobban működött. valahogy a drámai jelleg, a depresszióra épülő történet és az ezzel együtt járó letargikus hangulat nekem sokszor jól működik. amíg itt ez volt a fókuszban és nem a gyógyszeripari illetve erkölcsi mutyi, engem addig vitt jól a film. a cselekmény volt az, ami kevéssé fogott meg, a színészi játék többnyire homogén volt. a vége nekem nem volt az igazi, de bőven jó volt egy szombat estére. nem túl pörgős, nem túl lassú. arra pedig most ébredtem rá, hogy Rooney Mara is a múzsáim egyike. jó ég...

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137385) lala666 válasza eeXaa (#137359) üzenetére


lala666
senior tag

Te biztos direkt égeted be magad!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#137386) Pitterix válasza fant0mi (#137383) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem is nagy csalódás volt, mert egy jóféle nyomozós filmet vártam.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137387) fant0mi válasza Pitterix (#137386) üzenetére


fant0mi
addikt

Most mar itt az ideje, hogy egy igazan jo 2019-2020-as filmet lassak. Szubjektiv ertekelesem szerint ez legalabb 8 pontos, amit esetleg megneznek tobbszor is.

Megneztem az imdb listam, eszerint ilyen volt az Akik maradtak, az Apro mesek, a Ford v Ferrari, a Knives Out, az A remelem legkozelebb sikerul meghalnod, a Parasite, a Foglyok, a Joker, a Love at Second Sight, a Ready or Not, a Midsommar, a Five Feet Apart.
Es ezek java ugye 2019-es. Meg most elolvasva egeszen sok a magyar alkotas.

(#137388) Viszlát válasza hoffman_ (#136541) üzenetére


Viszlát
addikt

Bill & Ted's Excellent Adventure (1989) - 6/10
Bill és Ted zseniális kalandja

Nem csak hoffman_ kolléga radarját kerülte el ez a film, hanem az enyémet is, de teljesen. Egészen elborult agymenés, ami nagyon ügyesen táncol végig a vicces és a kínos határmezsgyéjén és marad a vicces oldalon, főleg ennyi év távlatából egy-két momentumon nagyon jókat tudtam röhögni. A 6 pont egy icipicit nagylelkű részemről, de nagyon tudom értékelni, amikor egy film végig megmarad a zsánerében és nem próbál többnek látszani mint ami, így jár a plusz 1 pont neki.

Bill & Ted's Bogus Journey (1991) - 5/10
Bill és Ted haláli túrája

A folytatások kálváriája ezt is megérintette egy kicsit, nagyon nehezen indul be az elején, de azért nem vészes. Helyenként még saját magukhoz képest is túltolták, de továbbra sem veszi komolyan magát a film, úgyhogy bőven élvezhető. A Halál karaktere többször is széles mosolyt csalt az arcomra, azt nagyon eltalálták. Összességében egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt is bevállaltam.

Bill & Ted Face the Music (2020) - 3/10
Bill és Ted akiknek szól a rock

Na ez viszont erősen kínszenvedés volt nagyobbrészt, érthető módon a nosztalgiára építenek, ami nálam ugye nem volt meg. Furcsa volt, hogy lecserélték a csajokat játszó színésznőket is, főleg, hogy így nem kis - és nagyon feltűnő - korkülönbség lett az előző filmekben még hasonló korú pároknál. Mondhatni, kár volt elkészíteni, a poénok sem ültek már úgy, hiába, ami vicces tinikkel az kevésbé az két 50-es fickóval.

#értékelés

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#137389) Pitterix válasza fant0mi (#137387) üzenetére


Pitterix
őstag

Nézd meg még egyszer a Knives Out-ot. :K

Viszlát: ezeket VHS-en ahogy mondani szokás, rongyosra néztük. Gyerekként sokat derültünk rajtuk. Az új részt nem biztos, hogy be merem vállalni. Lehet túl nagy lenne a csalódás...

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#137390) Tibiajax válasza Viszlát (#137388) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ez szép menet volt
az újnak neki sem futottam, egyértelmű h rettenet. viszont -ahogy nektek is- nekem is kimaradt az egész, az első részbe a múltkor belekezdtem. nekem az se ment, csak kb feléig.. amit írsz róla, ügyesen táncol végig a vicces és a kínos határmezsgyéjén - az volt nálam sok, egyszerűen
én Reeves-en képtelen vagyok még csak elmosolyodni is, azon felül h a filmbeli karaktere is annyira vicces kb, mint hajdú péter amikor viccet mond, a másik vihetné a szekeret helyette is, de ő sem jobb annyival. ez is nyilván szubjektív persze, szóval attól még működhet.
mindazonáltal én azt gondolom, nem olyan nagy véletlen az, hogy ez a bill és ted oltári nagy kalandjai szériát sosem jegyezték a legkultabb, legjobb vígjátékok közt. külföldön se, itthon meg aztán főleg nem... - javítást elfogadok, ha tévedek
lásd, te sem láttad még, én sem, sokan mások se

[ Szerkesztve ]

(#137391) Miklós315 válasza perempe (#137376) üzenetére


Miklós315
aktív tag

A Sztalkert szerintem csípnéd (persze tévedhetek is :) )

"Szerintem."

(#137392) hoffman_ válasza Viszlát (#137388) üzenetére


hoffman_
nagyúr

hmm, szépen elhúztál itt a zavarosban. az - számomra - pozitív, hogy az első rész nálad is működött, ennek nyomán viszont kicsit aggódom az új részt illetően. eddig vártam kíváncsian, most viszont kicsit eltántorodtam. azért asszem megnézem még, legfeljebb a saját káromon tanulok.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137393) perempe válasza Miklós315 (#137391) üzenetére


perempe
addikt

Mindkettőt pótlom.

Tegnap láttam a Dead Heat (1988)-et, ami egészen szórakoztató volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137394) hoffman_


hoffman_
nagyúr

A tizedes meg a többiek
filmklub

ez telitalálat volt. minden perce arany, rég élveztem filmet ennyire elejétől a végéig. van vagy 20 év lemaradásom ahhoz, hogy igazán be tudjam fogadni, de ez kevés volt ahhoz, hogy ne nyűgözzön le, zseniális alkotás, konkrétan mestermű. '65-ben ilyet lerakni az asztalra, nem semmi...
nem fogott rajta az idő, bármikor oda tudnám rakni egy Dr. Strangelove mellé, pedig az is előkelő helyen van a virtuális listámon. magyar filmként pedig hordoz magában olyan apró nüanszokat, hozzáadott értéket, amit minden esetben akkor tud érezni a néző, ha hozzá, neki, róla készült a film.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#137395) Miklós315 válasza perempe (#137393) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez a film nekem kimaradt... :)
Amúgy írója Terry Black (nyilván véletlen) :D

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#137396) perempe válasza Miklós315 (#137395) üzenetére


perempe
addikt

Nem egy Oscar díjas volumenű alkotás, inkább bűnös élvezet gyanánt. Ezt én is kiszúrtam (TB).

Szinkronnal néztem, és a feliratoknál gyakori hiba, hogy a mindenkinek elmondják a magyar hangját, kitérnek még a vágóra is a filmzene rovására. Némely szinkronoknál meg spórolnak szerencsére.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#137397) Miklós315 válasza perempe (#137396) üzenetére


Miklós315
aktív tag

ne is mondd, egy ideje a halálom ez a "szinkron", meg "gyártásvezető", stb. felkonf, illetve még ahhoz is kevés lett a türelmem, hogy a legtöbb film elején futó produkciós cégek logóit bemutatják, majd a film úgy indul, hogy megismétlik a résztvevő cégek felsorolását... A francot érdekli :D
értem én, hogy senki nem nézi végig, amikor már vége a filmnek (biztos van olyan, aki igen), de na! Olyan jó, amikor durr bele kezdődik a film minden "megelőző ceremónia" nélkül. :) vannak problémák, közben meg dúlnak a háborúk, lángolnak a városok... :B

"Szerintem."

(#137398) atike


atike
nagyúr

Mulan

Ha az ember olyan "elvárásokkal" ül le megnézni, mint azt tenné az 1998-as rajzfilmnél, akkor nem fogja sem meglepetés sem csalódás érni. Ez egy élőszereplős mese... És szerintem teljesen rendben volt. Családdal néztük, tetszett mindenkinek...A látvány rendben volt, a zenék, hangok, történet is. Az élőszereplős feldolgozások közül még szerintem eddig ez a legjobb. Felüdülés volt a sok stream-film után (bár vannak ott is jók, tény). Semmi kimagasló vagy extra, egyszerűen csak jó volt.

6/10

#értékelés

[ Módosította: radi8tor ]

(#137399) fant0mi válasza Pitterix (#137389) üzenetére


fant0mi
addikt

Lehet azzal jarok a legjobban. :D

(#137400) eeXaa válasza atike (#137398) üzenetére


eeXaa
addikt

Azt hallottam megváltoztatták a történetet, és csináltak belőle egy ultimate mary sue filmet.
Úgy tudom még Rey Skywalker nél is tökéletesebb a csaj, és csak az, az egyetlen hibája a film elején hogy nincs 100% on a tökéletességben.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.