Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154001) oriic válasza mephi666 (#153999) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"#153998: ja, a vadász lehetne mondjuk egy predator? :DDD"

Moziban nézném :DDD

Live-Die-Respawn

(#154002) mephi666 válasza oriic (#154001) üzenetére


mephi666
nagyúr

- vidd ki az erdőbe, öld meg, hozd el a szívét...
...10 perc múlva visszatér a kitépett gerincével és fejével
- bocs, a szíve ott maradt
- nem baj, ez is megteszi

...vége... :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154003) bagyulajuve válasza Rigormortiis (#153998) üzenetére


bagyulajuve
addikt

+ mephi666

így van, jól látjátok

Resistencia eterna

(#154004) Major Lion válasza Miklós315 (#153942) üzenetére


Major Lion
senior tag

Egyetertek, kinlodas volt az egész, gagyi poenok, parbeszedek, ez még a Marvel atlagot se utotte meg…

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#154005) Ispy válasza gbors (#153970) üzenetére


Ispy
veterán

Én is így voltam vele, aztán megnéztem 2., 3., 4. alkalmommal és most már feljött a kedvencek közé.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#154006) Ispy válasza mephi666 (#154002) üzenetére


Ispy
veterán

Szívével az a baj, hogy cafatokra lötte a lézerpuskával. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#154007) mephi666 válasza Ispy (#154006) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak kerestem egyet hirtelen... vannak itt érdekes crossoverek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154008) sherlock82 válasza radi8tor (#153950) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nyilván itt is van némi eltérés a könyvhöz képest, de szerintem jó kis filmet hoztak össze.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#154009) KISDUCK válasza mephi666 (#154007) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az utolsó kép elég állat, a crossover miatt nem tudom eldönteni hogy szeretik és arra várnak hogy felébredjen vagy hogy szétrobbantsák a mellkasát a duplaállkapoccsal. :DDD

Más:

Mondom rágúglizok az új kishableányra a gugli feldobta a találatok elején a port.hu-t és van rajt értékelés. Még idén meg se tudja nézni az illető, de "részéről már 10/10". Annyit azért költhetnének a rendszerre hogy addig ne lehessen valamit értékelni amíg meg se jelent.

(#154010) Eversmann válasza Miklós315 (#153942) üzenetére


Eversmann
aktív tag

A kard ugye rontást küldött rá. De ugye a végén eltörik, tehát elgondolkodik rajta, hogy mi is az igazi célja. Vissza is kaphatja a lányát.

Life is better with a Titan

(#154011) mephi666 válasza KISDUCK (#154009) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az ott a hét törpe :DDD biztos hófehérkében fejlődik az új queen és vigyáznak rá :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154012) Valty válasza gbors (#154000) üzenetére


Valty
aktív tag

Szerintem elbeszelunk egymas mellett, mert kolonbozokepp kozelitjuk meg ugyanazt a temat. Amit te irsz azzal en nagyreszt egyetertek (racionalitast nem irtam sehol), fanboyok es trollok eddig is voltak, az erzelemvezerelt kozonseg nem uj fogalom. De van egy pont amikor a love-hate ratio durvan megbillen, olyannyira, hogy nem csak a studiot, hanem a konkret egyeneket karositja, es ilyenkor azert mar meginog a company goodwill is (mint pl. a Warner - DC esete, ahol a WB mar honapok utan keptelen egy ertelmes igazgatot talalni a szethullot DC elere). Hogy a temanal maradjunk, a fenti video jelenleg nr.1 trending a youtube-on , eddig 52k hozzaszolas irtak, de a tulnyomo reszuk ertelmezhetetlen, es gyakran elso vagy masodnapos regek kommentalnak total hulyeseget. Ez mar nem erzelemvezereltseg, hanem hater-kedes es nem jo se a Disney-nek se az Alphabetnek.

[ Szerkesztve ]

(#154013) brownus válasza Miklós315 (#153942) üzenetére


brownus
veterán

én kikapcsoltam kb a felénél :D aztán tegnap délután befejeztem mert nem mertem beírni ide, hogy ezt is félbehagytam. ez sztem ilyen jutalom játék lehetett neki(k), tolt valami cuccost (bár waiti sztem alap járaton is ilyen bolond :) ) , a cetliket bedobta egy bödönbe, és kihúzták a kétharmadát. aztán ez lett a végeredmény, és a filmben voltak remek részek. pl. a keresztény bála összes jelenete. zeus lépcsőn való lejövetele. a kecskék. na meg waiti imádja a kölyköket, érezni a filmen, hogy áthatja a kedvesség, a szeretet.

de a masterpiece azért erős, de eeXaa-át így szeretjük

#153961eeXaa, yep, az nagyon ott van. meg a váltások :K

[ Szerkesztve ]

(#154014) brownus


brownus
veterán

hbo go: [link] ennek kezdünk neki lassan: Licorice Pizza
5 éve rendezett utoljára! az egy zseniális film lett, sokkolóan.

(#154015) mephi666 válasza brownus (#154013) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem Bale karaktere is tetszett: Thanos óta szintet léptek és az ilyen "hatalom/pénz/világuralom" felé orientált főgonoszok helyett érthető motivációt képesek nekik adni :K eleje-vége nekem tetszett, közepét meg rábíztam volna pl Sam Raimi-re, hogy csinálja meg nyomasztó, dark-osra azt is... sok csiricsáré helyett szerintem jobb lett volna az összkép

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154016) Miklós315 válasza Eversmann (#154010) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Tehát nem "ő" keresi Öröklétet, hogy minden istent egy füst alatt letudjon, hanem a penge sugallja/irányítja efelé (tiszta egy gyűrű: vezet/vonz a cél felé)? Ezzel az a baj, hogy a karakter gyásza/kiábrándulása egybeesik az istenekkel szembeni haragjával, tehát ugyanúgy logikátlanul ellentmondásos a "nem hiszek többé a csaló istenekben, de jó lenne egy "kívánsággép", akiben hihetek" narratíva...
Mindegy, ez a legkisebb baja ennek a förmedvényfilmnek :B

"Szerintem."

(#154019) gbors válasza Valty (#154012) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, sztem most már értem, honnan jössz. Különböztessünk meg kétféle hatert:
1. Akinek a film / trailer hatására bekattan valami, és tűzzel-vassal igykszik terjeszteni, milyen rettenetes a film
2. Aki szimplán bolyong az Interneten, és beleáll bármibe, ami éppen szembejön, mert szar kedve van, és megteheti

Az 1-es típus a megrögzött rajongó ellenpólusa, és ha sok van belőle, akkor ez van, ha olyat csinálsz a filmeddel, ami sok embert feldühít, akkor vállald a következményeit. Nem mondom, hogy ez jó, ha minden korlát nélkül megy, de én nagyon kevés olyan példát láttam eddig, ahol a (valamilyen formán megalapozott) negatív hangok felháborítottak volna.
A 2-es típus egy szélesebb társadalmi probléma, és azzal egyetértek, hogy valamit kellene vele kezdeni - csak nehéz megkülönböztetni az 1-es típustól.

Azért nehéz a dolog, mert ennél a fajta bevételkieséssel járó károkozásnál valahol kell határt húzni, hogy mit akarsz / lehet szankcionálni - az ellenérv mindig a szólásszabadság lesz, és abban kell meghúzni a vonalat, hogy meddig szabad a szólás, és honnantól analóg mondjuk egy becsületsértéssel vagy rágalmazással, ami már büntethető.

#153974 mephi666
#154005 Ispy
Hmmm, szóval azt mondjátok, hogy az érés jót tesz neki... Thx, megjegyzem - bár egy ilyen élmény újranézése tipikusan nagyon magas belépési korláttal jár.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154020) Miklós315 válasza gbors (#154019) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"2. Aki szimplán bolyong az Interneten, és beleáll bármibe, ami éppen szembejön, mert szar kedve van, és megteheti... A 2-es típus egy szélesebb társadalmi probléma"

A modern technológiai kor szülte e tapasztalható jelenséget, ami valószínűleg - ha lett volna évszázadokkal/évezredekkel korábban is ugyanilyen, mai technológiai lehetőség - ugyanezt a jelenséget hozta volna elő a tömegekből.
De lehet, hogy pont a rettentő mértékű ("információs") zajterhelés (amit e technológiai lehetőség tesz elérhetővé) generálja a tömeg frusztrációját, mely ok így okozatként létesíti a fenti jelenséget.
Érdekes pszicho-szociológiai kérdéskör ("Nagy kérdés az utókornak" by Dr. House :))

"Szerintem."

(#154021) brownus válasza brownus (#154014) üzenetére


brownus
veterán

hát ez csodálatos volt, kedves feel good movie ♥️🙂

(#154022) Kergeboci válasza brownus (#154021) üzenetére


Kergeboci
tag

az év eddigi legélvezetesebb mozija volt nekem is eddig (nem a legjobb filmje, de legkedvesebb emléke) / főleg hogy az enyém volt az egész moziterem még év elején ehhez a filmhez /

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#154023) gbors válasza Miklós315 (#154020) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ja, az Internet tette láthatóvá, vagy méginkább az Internet for everyone. Ugyanaz a paraszt szimpatikus honfitárs, aki az utcán "tréfából" végigkarcol egy parkoló autót, nyilván az Interneten is élvezettel fog kárt okozni - sőt, itt még azok is kiélhetik magukat, akik egy autókarcoláshoz nem elég tökösek, mert nincsenek következmények.
Szerintem nem új a jelenség, de az könnyen lehet, hogy nagyobb a számosság, mint akár 10-15 éve.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154024) erahurka


erahurka
félisten

Szasztok!

Este lesz Hét Szamuráj vetítés de nem tudom eldönteni menjek-e. Holnap meg csütörtökön fixen megyek moziba, emiatt nem tudom mit csináljak. Szerintetek?

:R

(#154025) Kergeboci válasza erahurka (#154024) üzenetére


Kergeboci
tag

Akkor te magad miatt ne menj, ha soknak érzed. Viszont(!) menj el helyettem, és akkor eldőlt, én azért csak megnézném nagy vásznon! :) (csak sajnos utazom)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#154026) erahurka válasza Kergeboci (#154025) üzenetére


erahurka
félisten

De magam miatt is látni akarom vásznon! :DDD :O

[ Szerkesztve ]

(#154027) Bad Pritt válasza erahurka (#154026) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát akkor ez el is dőlt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154028) Kergeboci válasza erahurka (#154026) üzenetére


Kergeboci
tag

Cinefesten én csináltam a 2 nap megnézni 6-10 filmet is. A heti 3, az semmi. Még seggelni sem kell hozzá többet, mint egy hajtósabb túlórás héten. Szóval tőlünk nem kapsz kifogást ;]

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#154029) erahurka válasza Kergeboci (#154028) üzenetére


erahurka
félisten

Cinefestre egyszer elmennék, idén terveztem is csak egyszer csak láttam hogy már van és akkor már késő volt :D

(#154030) Kergeboci válasza erahurka (#154029) üzenetére


Kergeboci
tag

Csak ajánlani tudom! Mindenki másnak is. Kicsit tartottam anno tőle, mikor voltam, hogy túl művészfilmes a felhozatal, de olyan csodákat láttam, hogy már csak azért is megérte.

Nem is beszélve a hangulatról, mikor egy színház/mozinyi embertömeg minden egyes tagját a film élmény érdekli, és nem a behúzódni meleg/hideg elől, eszünk egy kis popcornt és instázunk közben életszemlélet.

Ezen felül még akit ez érdekel, össze lehetett futni színészekkel, rendezőkkel, voltak közösség találkozók, és aki olyan, még a filmes podcastek egy-egy tagját is meg lehetett találni a sorok között, filmek után a folyóson.

Kár hogy nem érek rá idén, jövőre megpróbálok újra időt fenntartani rá.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#154031) mephi666


mephi666
nagyúr

the last duel:

3 mondatban elmesélhető, 3 soron előadott sztori 2.5 órán át húzva... kiszámítható nagyon, vártam hogy vége legyen :) látszódik, hogy minőségi munka és egyik oldalról totál rendben az egész... csak az alapanyag volt szerintem kevés hozzá

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154032) Bad Pritt válasza mephi666 (#154031) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

csak az alapanyag volt szerintem kevés hozzá

Ezen gondolkoztam nemrég, ment a tévében a Will Smith főszereplésével készült Concussion c. filmet, aminek a szorijából egy tök érdekes, pár ezer szavas cikk lehetne, de filmként egyáltalán nem izgi, unalmas és rengeteg ilyen, főleg valós történet alapján készült filmet tudok fejből, amire ugyanez igaz.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154033) mephi666 válasza Bad Pritt (#154032) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt a filmet még szerintem nem láttam, de ránéztem és érdekesnek tűnik: beiktatom valamikorra :)

...itt a párbajnál igazából nem is tudom, hogy ezt miként lehetett volna 2.5órára nyújtva végig érdekessé tenni... volt szintén Ridley Scott-tól a Kingdom of Heaven: régen láttam, úgy rémlik, hogy az is jó hosszú volt, de ennek ellenére végig érdekes :K láttuk anno jópárszor

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154034) belinho válasza Bad Pritt (#154032) üzenetére


belinho
senior tag

Pedig nem rossz film a Sérülés, csak egy olyan dologról szól, amiről nem igazán akarnak beszélni az NFL és a profi boksz világában.
Akkor kapták fel igazán ezt a filmet is, miután kiderült az NFL szupersztár Aaron Hernandez ámokfutása és ennek okai kapcsolata a filmmel.
Nézd meg a Netflixen az Egy gyilkos elméje - Aaron Hernandez dokumentumfilmet és teljesen másképp fogod értékelni a filmet is.

(#154035) Bad Pritt válasza belinho (#154034) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A témája érdekes meg tanulságos, de maga a film iszonyat száraz. Doksifilmként egy ilyen tényleg jobban működik.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#154036) gbors válasza brownus (#154021) üzenetére


gbors
nagyúr

Licorice Pizza (2021)
Köszi az emlékeztetőt, ezt anno feljegyeztem, hogy majd megnézem, de elmaradt.
Hát... ennyire bolond filmet régen láttam :CPaul Thomas Anderson láthatóan kedveli a korszakfestő darabokat, és az alig-összefüggő anekdotákra építő történetvezetést sem most alkalmazta először, viszont ebbe a filmbe beletol egy jó nagy adag (potenciális) szürrealitást is - elvileg végig a szereplőkkel megtörtént eseményeket nézünk, de a zene, a világítás és a kameramunka engem végig bizonytalanságban tartott, hogy most eseményeket látok, valakinek a vágyait, vagy éppen egy közepesen high állapotba eljutott tripet :D Szerintem rögtön a film elején el kell dönteni, hogy hagyja-e magát az ember időnként meglehetősen össze-vissza sodorni, vagy nem - utóbbi esetben érdemes rögtön el is búcsúzni, nem fog működni a film. Én az első verzónál maradtam, és nagyon élveztem a lázas ifjúság csapongását a 70-es évek Kaliforniájában. A konkrét történet meg tökmindegy :) 8.5/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#154037) brownus válasza gbors (#154036) üzenetére


brownus
veterán

once upon a time in... 🙂

lesz ilyen, én elnéznék ha lenne rá lehetőségem: [link] anime hét, a 18,19, 20 és 21 esték :R

(#154038) Louro válasza Miklós315 (#153783) üzenetére


Louro
őstag

Father STu

Uh, ez ütött. Igaz tényleg kell hozzá egy kis hit, de ha az megvan, akkor jó. Persze a színészek, a párbeszédek kellettek. Különben nagyon unalmas lett volna.

Eléggé egyben van a film.

Mess with the best / Die like the rest

(#154039) KISDUCK válasza Louro (#154038) üzenetére


KISDUCK
addikt

Kell hozzá egy kis hit? Miért?

(#154040) mephi666 válasza KISDUCK (#154039) üzenetére


mephi666
nagyúr

...hitetlen vagyok és nekem is tetszett :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#154041) KISDUCK válasza mephi666 (#154040) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mondom rákérdek mert lehet valamit félre értettem, csak hát eddig nem tudtam hogy a vallási témájú filmekhez hívőnek kell lenni, a transzformerszhez meg autobotnak vagy álcának a batmanhez meg milliárdos árvának hogy élvezhető legyen. ;]
Az utolsó vallási témájú film amit néztem talán a Némaság / Silence volt, de én is annyira hiszek a felsőbb hatalomban mint a laposföldhívők abban hogy a Föld gömbölyű (mielőtt asztorfizikai vita robbanna ki tudom hogy a Föld nem szabályos gömb alakú hanem valójában banán alakú), szóval hit nélkül is nyugodtan végig tudtam nézni a filmet és érdekesnek is találtam. Ilyen téren a legérdekesebb film számomra talán Mennyország most / Paradise Now volt, mert hát ugye magyar vagyok római katolikus háttérrel bérmálkozással a zsebemben (de nem hívő) és az a film eléggé másról szólt mint amit ebben a környezetben megszoktam, de szerintem érdemes megnézni egyszer azt a filmet is.

(#154042) erahurka válasza brownus (#154037) üzenetére


erahurka
félisten

Sebhelyesarcú és Alkonyattól Pirkadatig na ne már! Remélem hozzák a MOM-ba is őket majd, Pólus messze van és úgy emlékszem nem különösebben jó mozi. Mondjuk az Alkonyattólra egy ezresért beülnék ha nem lenne olyan messze.

(#154043) eeXaa


eeXaa
addikt

Fall - Fail

(#154044) Grave_444 válasza eeXaa (#154043) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Trailer alapján ez számomra a legdurvább horror.

(#154045) perempe válasza eeXaa (#154043) üzenetére


perempe
addikt

Tartok ezektől a minimalista kétszereplősöktől.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#154046) eeXaa válasza perempe (#154045) üzenetére


eeXaa
addikt

Egyszer nézhető... főleg annak, aki mászott már magasban. ;]

(#154047) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Ahol a folyami rákok énekelnek.

Nagyon jó kis film volt, szerintem nagyon jó főszereplői teljesítménnyel.
Élet szagú, lelket megszólító movie, 60-as évek amerikai kisvárosi hangulat, természetközelséggel, minimális bírósági tárgyalótermi jelenetekkel.

Ajánlom!

10/8!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#154048) brownus válasza eeXaa (#154046) üzenetére


brownus
veterán

oo, én alpinista is vagyok, ezt meglesem mit tud :d

[link] trailer, két csaj megyen fel a magasba

[ Szerkesztve ]

(#154049) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kínaiak "megoldották" a "problémát". :DDD

De amúgy tényleg, ebben a technológiában hatalmas potenciál van. Filmnézés előtt kiválaszthatnád, hogy a szereplők milyen bőrszínűek legyenek, s akkor win-win. :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#154050) erahurka válasza lezso6 (#154049) üzenetére


erahurka
félisten

De a kínai kormányt miért zavarják a feketék?

"Stop white supermacist Chinese from stealing what rightfully belongs to Blacks!"
Az ilyen mondatok tudnak az átlag emberből is kőkemény rasszistát farangi amúgy. Mi az hogy jogszerűen a feketéké? Ariel, aki eredetileg fehér volt? :DDD :O

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.