Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145001) ígyvanferi válasza erahurka (#145000) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A nevem Matt, Sakkmantt... jajderossz, elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#145002) mephi666 válasza ígyvanferi (#145001) üzenetére


mephi666
nagyúr

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#145003) MegalodonS


MegalodonS
őstag

'' Kizarolagosan megszallott scifi rajongoknak ''B+'' kategorias Ausztral film :D a masodik resz mar sokkal jobb ;)

Occupation (2018)

Ocupation Rainfall (2021)

[ Szerkesztve ]

(#145004) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#145005) FollowTheORI válasza oriic (#145004) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nagyon várom már, de még mindig olyan messze van... :( :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145006) Laraxior


Laraxior
titán

Utamba akadt a Return to Sender című film Rosamund Pike-al. Nem mai, nem is tudom hogy maradhatott ki eddig.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#145007) brownus


brownus
veterán

zombisfilmek kedvelőinek: Cserkészkézikönyv zombiapokalipszis esetére
a film szuper, megpakolva hülye poénokkal, én remekül szórakoztam :D
sokpont/10

(#145008) brownus válasza oriic (#145004) üzenetére


brownus
veterán

:R :K :)

(#145009) brownus


brownus
veterán

véleményeket, plz, köszi:

- Gunpowder Milkshake 2021(Lena! :) )
- Settlers 2021 , imdb 4,6, de a téma jó, érdekelne, lehet egy kis gyémántocska!??
- A Classic Horror Story 2021

(#145010) bagyulajuve válasza brownus (#145009) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nézd meg a Fear Street-et (trilógia, holnap jön a befejező rész), old school horror, jó zene

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#145011) brownus válasza bagyulajuve (#145010) üzenetére


brownus
veterán

csekkolom, köszi!

mondom a narrátornak az agyamban, hogy akkor majd okosba', de fent van a netflix! :D
[link] 3. is

[ Szerkesztve ]

(#145012) aujjobba


aujjobba
addikt

Riders of justice

Ti ezt hogyan néztétek?
Úgy értem én angol nyelvű filmeket szoktam angol felirattal nézni, ha valamit nem sikerül kihallani a beszédből akkor azt elolvasom.
Nade ebben nem angolul beszélnek, de a felirat angol, nem tudom összeegyeztetni és úgy lefárasztja az agyam, hogy félóra után le kellett állítanom. Mármint a filmet.
:B

(#145013) erahurka válasza brownus (#145009) üzenetére


erahurka
félisten

Gunpowder Milkshake: csajos Nobody / John Wick, csak itt több gond van akció és történet szinten. Vannak jó pillanatai, szerintem érdemes megnézni.

6/10

(#145014) erahurka válasza aujjobba (#145012) üzenetére


erahurka
félisten

Van hozzá magyar felirat.

(#145015) k-adi válasza aujjobba (#145012) üzenetére


k-adi
nagyúr

csupán megszokás kérdése de ahhoz pont van olyan felirat is ami neked kellhet

rengeteg jó film, sorozat van ami nem angol nyelvű, pl. money heist-et is spanyol hanggal angol felirattal néztem, dark-ot német nyelv és angol felirat.. stb

[ Szerkesztve ]

(#145016) erahurka válasza k-adi (#145015) üzenetére


erahurka
félisten

A Darkot én magyar felirattal sem értettem :D Folyton elfelejtettem ki kicsoda melyik idősíkban :D

(#145017) bagyulajuve válasza brownus (#145011) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nálam még nem elérhető a 3.

Resistencia eterna

(#145018) brownus válasza erahurka (#145013) üzenetére


brownus
veterán

oksa, akkor egy lájtos este jó lesz ez.

bagyulajuve, a harmadik nincs csak a trailer

[ Szerkesztve ]

(#145019) aujjobba válasza erahurka (#145014) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem nálam a filmre van ráégetve az angol felirat, ha kikapcsolt állásban van a feliratkozás akkor is látszik.
Egyébként ma folytattam, sikerült megszokni szerencsére.
Azt kell mondjam egyáltalán nem egy szokványos film, nagyon elüt az amcsi moziktól minden téren.
Úgy gondolom több európai alkotással is meg kellene ismerkednem, ez kiváncsivá tett.

(#145020) erahurka válasza aujjobba (#145019) üzenetére


erahurka
félisten

Vásárolj olyan verziót, ahol nincs égetett felirat :D

(#145021) gyuromoj válasza bagyulajuve (#145017) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ma kerül fel.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#145022) aujjobba válasza aujjobba (#145019) üzenetére


aujjobba
addikt

Hasonlo volt a tapasztalat a Raw (Nyers) filmmel, nem a szokasos amcsi nagykoltsegvetesu klise.

Szoval: legyetek szivesek javasolni europai filmeket, scifi/akcio/thriller/horror kategoriaban! :)

erahurka: sajnos mar kiestem a 15 napos hataridobol, nem tudom visszakerni az arat :P

(#145023) paatrick


paatrick
senior tag

Space Jam - Új örökség (2021) imdb-n 3,7 :U 1900 szavazó után, hát akkor ez kihagyós.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#145024) Bad Pritt válasza paatrick (#145023) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Várható volt, szörnyen festett már a trailereken is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145025) erahurka válasza paatrick (#145023) üzenetére


erahurka
félisten

A Puliwoodnak tetszett ha ez számít. Amúgy első blikkre látszik hogy ez egy szörnyű dolog.

És nem azért, mert kisebb mellet kapott a nyúl lány.

[ Szerkesztve ]

(#145026) genndy válasza aujjobba (#145022) üzenetére


genndy
addikt

Időbűnök (Timecrimes) (Los Cronocrímenes) (2007) (spanyol)
A hulla (El Cuerpo) (2012) spanyol
Contratiempo (The Invisible Guest) (2016) - spanyol
Julia's Eyes (Los ojos de Julia) (2010) - spanyol
Durante la tormenta (Mirage) (2018) - spanyol
Mocsárvidék (Marshland) (La isla mínima) (2014) - spanyol
Kvinden i Buret (The Woman in the Cage aka The Keeper of Lost Causes) (2013) - dán, a Q-ügyosztály-sorozat
Fácángyilkosok (Fasandraeberne) (2014) - dán, a Q-ügyosztály-sorozat
Palackposta (Flaskepost Fra P) (2016) - dán, a Q-ügyosztály-sorozat
A 64-es betegnapló (Journal 64) (2018) - dán, a Q-ügyosztály
Ádám almái (Adam's Apples) (Adams æbler) (2005) - dán
Az igazság bajnokai (Riders of Justice) (Retfærdighedens ryttere) (2020) - dán
Náci zombik (Dead Snow) (2009) (norvég)
Náci zombik 2 (Dead Snow 2) (2014) (norvég)
A tetovált lány (A Girl with a Dragon Tattoo) (2009) - svéd, a Millennium-trilógia
A lány, aki a tűzzel játszik (2009) - svéd, a Millennium-trilógia
A kártyavár összedől (2009) - svéd, a Millennium-trilógia
Halhatatlanok (Immortals) (2004) - francia
Oxigén (Oxygène) (2021) (francia)

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#145027) proci985 válasza aujjobba (#145022) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

franciak:
Delicatessen es City of Lost Children
Martyrs (ez a Rawnal erosebb, ovatosan),
Haute Tension
Caché
Irreversible es Climax (Irreversible nagyon eros, ovatosan)
36 quai de orfevres ha hamisitatlan akciothrillert akarsz
Léon es Nikita

UK:
Descent
Eden Lake

sved
Låt den rätte komma in
Hundraårignen (ez felig vigjatek)

finn
Sauna

spanyol:
Rec 1-2
Platform
Las brujas de Zugarramurdi (horrorvigjatek)

+1
47 ronin, elvileg USA, de gyakorlatilag a legszebb francia akciofilmes hagyomanyokat viszi tovabb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145028) Pitterix


Pitterix
őstag

Black Widow

Lehet velem van a baj, de nekem ez nagy csalódás volt. szeretem a Marvel filmeket, de ezidáig mind közül ez a leggyengébb. Olyan akár egy 'B' kategóriás akciófilm. Súlytalan, gyenge, hosszú, felesleges.
De benn volt Budapeszt. :D
5/10

#értékelés

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145029) Louro válasza Pitterix (#145028) üzenetére


Louro
őstag

Én nem mertem leírni, de nekem is olyan látványban vérszegény. Helyszín is. Annyira látszódott az erőlködés. A tesóvonal meg... Nagyon túltolta a kiscsaj. Értem, hogy ő lesz hálivúd új üdvöskéje, de engem a színészi játékával nem győzött meg.

Azt meg senki ne mondja, hogy abban a korban, ahol már a Shield is felhők között, az űr megtüzdelve műholdakkal, hobbicsillagászok,.... Az meg, hogy ennyi alvóügynök van és igazán hűek... Nagyon nem volt egyben... Na de visszafogom magam.

Mess with the best / Die like the rest

(#145030) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Ondine

Neil Jordan nálam egyet jelentett az Interjú a vámpírral c. remekművel, de később - több filmjét megnézve - rájöttem, hogy inkább az alapanyag volt erős...
Az Ondine-t írta is, rendezte is, a saját filmje, és nagyon furára sikerült: családi (gyerek)filmnek elég felnőttes, felnőtt drámának gyermekien meseszerű. Katyvasznak is mondhatnám, de a hangulata (amit a táj, a zene!, a "játék" - melybe a karakterek "belemennek" - biztosítanak) elviszi a hátán ezt az érdekességet. A színészek, a párbeszédek elég merevnek hatottak, de a hangulat mégiscsak győzedelmeskedett.
Selki-fronton a A tenger dala sokkal erősebb alkotás, de izgalmas volt modern, élőszereplős megközelítést követni.
Olyan, mint egy ír temetés: vígbús dráma, sok-sok egymás mellett létező minidráma szimfóniája, mely maga az élet egy ír halászfaluban...

#értékelés

"Szerintem."

(#145031) ProEvoFan válasza Pitterix (#145028) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Fekete Özvegy
Érdeklődnék, hogy a film miért kapott 16os korhatár besorolást?
A családi mozizás alkalmával a 10 éves fiamat otthon kell hagynom...otthon kell? Nem nézheti meg?
Aki látta mi a véleménye?
:R

(#145032) Miklós315 válasza ProEvoFan (#145031) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Azt nem tudom, hogy 10 évesnek mutogatnám-e ezeket a filmeket (értsd jól: már csak az értékük, minőségük miatt se), de egyszerű a képlet: ha már látta a többit, akkor ezt is nyugodtan nézheti (semmivel nem durvább, vagy akármi), ha ez lenne az első, akkor... neked kell tudnod szülőként, hogy érett-e a beszólogatós, öldöklős, csihipuhis, "politikai"-"kémkedős" alkotásra. Ha igen, mehet, ha még nem, akkor szerintem végigunja majd, vagy nem érti majd, vagy akármi.

Lényeg: tucat-Marvel film, semmi extra durvaság.

"Szerintem."

(#145033) Bad Pritt válasza ProEvoFan (#145031) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem van egy olyan érzésem, hogy két jelenet miatt 16-os, amúgy bőven befér a 12-es karika alá a film egésze.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145034) proci985 válasza ProEvoFan (#145031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

[link] imdb detailed list, kisse spoileres.

a magyar 16+ minosites egyebkent kirivoan magas, mindenhol mashol PG-13 vagy a helyi megfelelojet kapta.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#145035) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most olvasom, hogy Marko Zaror is benne lesz a John Wick 4-ben. Kezd úgy kinézni ez a film, mint egy harcművész Expendables Avengers. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#145036) k-adi válasza ProEvoFan (#145031) üzenetére


k-adi
nagyúr

egy 10évest alapból nem kéne még marvelre vinni szerintem..

(#145037) erahurka válasza proci985 (#145034) üzenetére


erahurka
félisten

Gondolom van benne meleg karakter és azért kapott 16-ot. Bár akkor valszeg moziba sem engedték volna és kapott volna egy emojis plakátot hogy már a Marvel is meg akarja rontani a gyermekeinket...

(#145038) Miklós315 válasza erahurka (#145037) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nincs benne, hacsak nem úgy, mint a Harry Potterben, hogy utólag megmondják, hogy pl. Yelena az volt...

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#145039) bagyulajuve válasza gyuromoj (#145021) üzenetére


bagyulajuve
addikt

meg is néztem, jó lett összességében a trilógia, főleg a 2. rész tetszett nekem

Resistencia eterna

(#145040) fateless válasza erahurka (#145037) üzenetére


fateless
veterán

Az 18-ast érdemel már

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#145041) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Monster Hunter: Legends of the Guild | Official Trailer | Netflix
- Animációs film, augusztus 12-én érkezik. (A karakterek, főleg a főhős szerintem szörnyen néznek ki.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#145042) erahurka válasza fateless (#145040) üzenetére


erahurka
félisten

Tehát minden blockbuster 18+-os lesz, vagy kivágják a melegeket. Szép ez az ország én azt mondom.

[ Szerkesztve ]

(#145043) Pitterix válasza ProEvoFan (#145031) üzenetére


Pitterix
őstag

Szerintem ez nem való egy 10 éves gyerkőcnek.
Nem igazán vicces és nem is jópofa, hogy lekössön egy kiskorút.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#145044) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Remélem legközelebb sikerül meghalnod : )
1080p ov

a film híre megjelenéskor eljutott hozzám, de viszonylag ritkán lesek rá a kortárs magyar darabokra. ezt kis csúszással tegnap elővettem, labozgattam a filmek között és szembe jött valahol alul. tetszett nagyon a lila haj, hallottam is, hogy érdekes darab lett, hát nagy lustán rákattintottam a kanapén. végignézés lett belőle, egy középszerű magyar film lett, számomra rideg, műanyag színészi játékkal, teljesen természetellenesnek hatott az egész, amatőr érzésem volt végig, nem pedig kis költségvetésű. ezzel együtt a téma, amire rá akart világítani erős, gondolatébresztően jó volt, filmélménynek kevéssé.

Borat Subsequent Moviefilm
1080p eng

estére ezzel még emeltem a tétet, szerencsére itt nagyobb elégedettséggel álltam fel a kényelemetlen (de utálom az IKEA Klippant, tejóég, csak más nem fér be erre a pár négyzetméterre. ha tudtok pici, kényelmes, kétszemélyes kanapét, linkeljétek már légyszi, nem érdekel az sem, ha Ausztráliából kell konténerben behozassam : D ) kanapéról. az első résztől, a várakozásaimnak megfelelően elmaradt, de egészen jól tudott működni azzal, hogy behozták a második karaktert kvázi főszereplőnek. a poénok ültek, nekem nem volt sok sehol, de én mindig is bírtam Cohent és az elborult végleteit is. szerintem ajánlott, Borat rajongóknak meg kötelező.

#értékelés

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#145045) OPiiPO válasza ProEvoFan (#145031) üzenetére


OPiiPO
addikt

Mi jópár alsóst detektáltunk a film alatt, de tényleg. Szerintem kb. alig volt ami miatt 16+ a film.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#145046) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Fear Street trilógia
Csak horror fanoknak ajánlom, amúgy kicsit unalmas lehet. Első részre hatványozottan igaz ez.

⭐ Stella

(#145047) ProEvoFan válasza OPiiPO (#145045) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a választ.
Nem visszük el a Fekete Özvegyre, vele majd a Space Jam Új kezdet lesz megnézve :K

[ Szerkesztve ]

(#145048) MegalodonS válasza aujjobba (#145022) üzenetére


MegalodonS
őstag

Riders of Justice(Dan akcio film) 2021

Mads Mikkelsen kicsit morcos :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#145049) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Flesh+Blood (Hús és vér)
Kétórás középkori szerelmi történet Paul Verhoeven jóvoltából, tehát vér, erőszak, halál minden mennyiségben.
"Rohadt durva", de jól áll neki. Hauer lubickol a szerepében, a figurák élővé teszik a darabot, a cselekmény- bár egész egyszerű - kellőképpen mozgalmas. Igazán pozitív karaktert nagyítóval kell keresni: ez a kor nem nekik kedvez.

Ignacio de Loyola (Ignác)
A jezsuiták gyártották rendalapítójuk megtéréséről. A történet érdekes, de filmként nem nyűgözött le. Inkább könyvben...

Les innocentes (The Innocents / Ártatlanok)
1945, Lengyelország: szovjet uralom, francia vöröskeresztes misszió és egy kolostornyi apáca drámája. Szomorú, megindító, fontos elbeszélés.
A gyönyörű kórusének és a sötét történet disszonanciája megrázó erőt kölcsönöz neki.

#értékelés

"Szerintem."

(#145050) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tenet
1080p eng

kicsit kései premier volt nálam, arra emlékszem, hogy nagyszabású tréler volt és megosztóra sikerült a film. igazából elvárások nélkül ültem neki, ebből kiindulva egész jó eredményt hozott. Nolan le sem tagadhatná ezt a filmet, grandiózus akar lenni, minden apró részletében is. a hangszerelés egyértelmű - és lezso-val nagyon egyetértek, egy kellemes 2.0 rendszeren picit harmatos volt néha, nyilvánvaló volt az ő írása után, hogy nálam sincs képesség 35Hz alá eljutni, hehe - az operatőri munkát annyira nem tudtam felfogni, mert próbáltam megérteni, amit látok. ellenben a vágóképek, helyszínek és a jelenetek atmsozférája elképesztő volt. igazán jól nézett ki itthon is, ez igazi vászonra illő alkotás volt, monumentális, szinte folyamatosan. az akciójelenetek eléggé rendben voltak, de bevallom, hogy az inverz mozgások és jelenetek lekövetése nem sikerüllt mindig. az időutazás ilyetén megközelítése nagyon tetszett, de egyszerűen nem tudtam felfogni néha. az első fél órára sokan írták, hogy unalmas és lassan induló volt. nem értek egyet, nekem az első 60 perc kellett hozzá, hogy megszokjam a tempóját. Nolan itt túl sokat akart markolni szerintem, kaptuk a fél-infókat, új karaktereket, vágóképeket, flashback-eket, már-már követhetetlen volt. ezzel együtt is azt mondom, hogy nálam működött. a karakterek mélysége valóban nem haladja meg a pár mikront sem, ahogy már írták, a női főszereplő egyszerűen fájdalmas volt, a motivációk meg annyira súlytalanok voltak a film egyébként nagyszabású keretéhez mérten, mintha két külön személy felelt volna ezekért. újra fogom nézni, hátha picit letisztul pár dolog, főleg a részletek, a látvány miatt nem lesz vele gond.

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.