Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136351) Tibiajax válasza shotika (#136347) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:DDD :DDDbocs.. az a mátrix rojtos videókazetta mitől kincs? :D

(#136352) shotika válasza Tibiajax (#136351) üzenetére


shotika
őstag

Attól, hogy 20 éves, eredeti, túlélt egy tucatnyi ágyipoloska írtást, lakásfelújítást, és mert az enyém :) Nem sok cuccom maradt meg azokból az időkből (plusz az Alien kazikat is vmikor akkoriban vettem), szóval én kincsnek minősítem :)
Még 5000ft-ért vettem (az Alien pakk 10000 volt), ami akkoriban nagy pénz volt, főleg kisdiákként :)

[ Szerkesztve ]

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#136353) k-adi válasza szekzol (#135840) üzenetére


k-adi
nagyúr

Palm Springs (2020)

Én egyből levágtam, hogy Andy és nem Jesse a színész.. túl sok brookly99 nézek biztos :D
Amúgy egyetértek veled, jó kis feelgood film volt, jópofa karakterekkel és remek poénokkal társítva. Azt a másfél órát ki tudta tölteni, de többet már nem tudott volna, így pont jókor lett vége is.

(#136354) gyuromoj


gyuromoj
veterán

BREAKING: Készül a Tron harmadik része, megvan a rendezője és a főszereplője is

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136355) Aventador91


Aventador91
őstag

régi filmjeim
;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#136356) radi8tor válasza shotika (#136352) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tök jó ilyen relikviákat látni. :K

⭐ Stella

(#136357) fant0mi


fant0mi
addikt

A Tiszta szivvel most megy a tv-ben. Regen lattam, nekem anno nagyon bejott, most ujrazok, most is tetszik. A dialogok ugyan sokszor esetlenek a civilek miatt, de sebaj, ettol meg, vagy emiatt is szeretheto.

(#136358) erahurka válasza gyuromoj (#136354) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem egyik sem tetszett úgyhogy nem villanyoz fel a hír.

(#136359) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Wonder Woman 1984 "új" trailer

Megnézve nekem ugyanannak tűnt mint az előzőek. Talán az elején levő 5 mp filmklip az új de az nem az előzetes része.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#136360) erahurka válasza radi8tor (#136359) üzenetére


erahurka
félisten

Csak szerintem volt vacak az első rész?

(#136361) mephi666 válasza erahurka (#136360) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem :D ...a sok pózolás, lassított hajdobálás és hasonlók eléggé elrontották nálam is az összképet

mondjuk egy jó meme készült a film után:

ez a magik meg lehet, hogy a végén jól eltalált karakter lesz? kíváncsi vagyok, hogy tud-e pozitív irányba mozdulni az xmen vonal, mert egyre inkább lefelé tart minden újabb résszel

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136362) erahurka válasza mephi666 (#136361) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem nem azzal volt bajom :D Gagyi volt a történet, béna volt a főellenség, szörnyű volt Gal Gadot.

(#136363) Yodamest válasza erahurka (#136362) üzenetére


Yodamest
addikt

neeem az ilyeneket el kell engedni, anno valamiért a Wonder 1. részét még megnéztem, de olyan szintű fizikai tünetek jelentkeztek a végére, hogy egy mi atyánkat el kellett mormolnom egy lavor forró fizes merítkezés kíséretében.... elképesztő rossz volt, azóta nem nézek marvelt. Már az acélembernél hagyni kellett volna az egészet....

(#136364) oriic válasza Yodamest (#136363) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Marvelt... :O

Live-Die-Respawn

(#136365) Vertigo18 válasza Yodamest (#136363) üzenetére


Vertigo18
addikt

Se a Wonder Woman, se az "acélember" nem Marvel... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#136366) Yodamest válasza Vertigo18 (#136365) üzenetére


Yodamest
addikt

nabasszzz meg mind1 :) DC egy kutya a kettyő, ebből is látszik , hogy én nem teszek különbséget, nekem tök egyremennek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#136367) Laraxior válasza Yodamest (#136366) üzenetére


Laraxior
titán

Maga az Scorsese úr? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136368) Miklós315 válasza Yodamest (#136363) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez a hiteles kritika! "Annyira rossz, hogy már azt se tudom mi ez." :DDD Tömör, velős, őszinte. :R

"Szerintem."

(#136369) mephi666 válasza Miklós315 (#136368) üzenetére


mephi666
nagyúr

...a star wars-t is hogy elcseszte ez a rohadt marvel :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136370) Yodamest


Yodamest
addikt

Ilyen jellegű filmekből 2 franchiset szerettem, a Heroes sorozatot, illetve az újfajta X-meneket, tehát az Elsőktől kezdve, McAvoyyal, Fassbenderrel. Na azokban valahogy a dramaturgia, az
egésznek a darkos hangulata a jó és legfőképpen logikus harcok után nekem ezek az acélemberes, wonderwomenes végtelenségig püföljük egymást, de úgy is sérthetetlenek vagyunk, majd kapunk egy nagy lélektani poweruppot a harc utolsó 1 percében és egy ütéssel kivégezzük a főellenfelet sablonok tök hidegen hagytak. Szerintem örök probléma ezeknél a filmeknél, hogy mivel mindenki szuper, meg hős, így sulytalanná válik a harc és nem tudják a készítők, hogyan kezeljék azt, hogy senki sem sérülhet meg.

Miklós315 pont, hogy nem mert tudom, megnéztem azokat is többnyire, így tiszta képem van róluk. Az, hogy nem tartom annyira, hogy most pont ne hibázzak bele, már a filmek hibája. ;] bár jah az X-menek is marvel azokat meg szeretem, de pont ez az, hogy én azokat nem is érzem "marvelnek" nekem tök különválnak az általános marveles, DC univerzumtól, annyival komolyabb, emberibb az egész.

[ Szerkesztve ]

(#136371) Miklós315 válasza Yodamest (#136370) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Első bekezdésre +1

A másikra: mondom, szerintem így jött ki jól, nekem tetszett :)

"Szerintem."

(#136372) Miklós315 válasza mephi666 (#136369) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Annak már eleve mindegy volt ;]

"Szerintem."

(#136373) Szancsó válasza pohár (#136346) üzenetére


Szancsó
aktív tag

Egy éve zaklattam őket: valahonnan az "event@cinemacity.hu" címet vadásztam le.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#136374) pohár válasza Szancsó (#136373) üzenetére


pohár
félisten

na az viszont nem tűnik egy központi címnek, először megpróbálom telefonon (ajándékjeggyel kapcsolatos), na majd kiderül... köszi azért :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#136375) Miklós315 válasza pohár (#136374) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az egész honlapon a 0680-800-800 ingyenesen hívható ügyfélszolgálati számot propagálják (az ajándékjegy menüpont alatt is).
(Szerintem nem szeretnek e-mailezni...)

"Szerintem."

(#136376) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Nekem is van pár darab...a többi nem fért el a képen... :D
(a többiek gyűjteményéhez pedig grat! 👍 )

(#136377) Vikthor válasza Rumcsaka (#136376) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136378) radi8tor válasza Rumcsaka (#136376) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azta micsoda fluxus kondenzátor. :C

⭐ Stella

(#136379) Rumcsaka válasza radi8tor (#136378) üzenetére


Rumcsaka
tag

:D

(#136380) sixpak


sixpak
nagyúr

Találtam én is egyet, amiben van filmkocka.
Spiderman 2dvd+audio cd.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#136381) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha esetleg valakit erint:

Corvin oldalarol:

"Kedves Nézőink!

A Budapest Film Zrt. filmszínházaiba (Corvin, Művész, Puskin, Toldi, Tabán, Kino Cafe mozik) szóló Budapest Film Klubkártya, Corvin Klubkártya, Art Mozi Klubkártyák kibocsájtását, feltöltését július 13-tól megszüntetjük.

A már megvásárolt kártyák 2020. december 31-ig érvényesek, a rajtuk lévő összegek az év utolsó napjáig (2020. december 31.) levásárolhatók, illetve a Művész, a Corvin, a Puskin és a Tabán mozik büféjében is felhasználhatók.

Dolgozunk egy új kedvezményrendszer kialakításán, addig is szíves türelmüket kérjük, s további információkért kövessék figyelemmel mozijaink szokásos felületeit (weboldalak és Facebook), ahol minden fejleményről tájékoztatjuk Önöket!"

Live-Die-Respawn

(#136382) mephi666


mephi666
nagyúr

standoff

na, ez is hogy kaphatott 6 pont fölött? kicsit olyan, mint a braven pepitában, csak annál is gyengébb... logikátlan hülyeségek tárháza a film: inkább nem is rakom spoiler tag-be a következő sorokat, hátha mást megkímélek ettől...

- fishburne a profi bérgyilkos, halomra lő embereket a temetőben, majd nekiáll elföldelni őket... fényes nappal... minek ássa őket? gazdagék kocsival, sofőrrel... nem fogják majd őket azonnal a frissen megásott sírban keresni?
- ződfülű rendőr... meghallja kilóméterről a lövöldözést, felfülel rá, majd anélkül odamegy, hogy bejelentené, mégis mit akar megvizsgálni? alap a járőröknél, hogy folyamatosan kommunikálniuk kell a helyzetüket, hová mennek és amennyiben nincs visszajelzés, azonnal küldenek oda pár embert erősítésnek (itt ez elmaradt)
- beszórták a lépcsőt üveggel, hogy meghallják, ha fishburne az emeletre tart... közben nem hallották meg, hogy a rendőr odamegy kocsival? :U kiabálhattak volna neki, hogy maradjon fedezékbe, azonnal hívjon erősítést...
- lett volna 100+1 alkalom, hogy thomas jane elterelje fishburne figyelmét, míg a lány meg tud lógni, végig takarásban/fedezékben maradva...
+ még egy tucat olyan logikátlan baromság, amit ha elkerülnek, gyorsan véget érhetett volna vidám befejezéssel a film

ui: senkinek nem ajánlom, max annak, aki szerint a braven az évtized egyik legjobb filmje és hasonlóra vágyik :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136383) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Farming (A bőrömben)

Eredetileg Kate Beckinsale kapcsán találtam rá, de nagyon érdekesnek tűnt a témája is, plusz adalék, hogy az író-rendező a saját élményeit dolgozta fel e filmben. Nos, megtekintve a tárgya valóban érdekfeszítő, de a film nekem nem tetszett.

Mivel a saját sztoriját vitte filmre, nyilván a legjobban az alkotó ítélhette meg, hogy lesz képes jól átadni az érzéseit, gondolatait, a folyamatokat, végül a tanulságot. Mégis, nagyon aránytalannak és vázlatosnak hatott.
Az alapokat elnagyoltan felskicceli, aztán elmélyed egy-egy nagyon hosszan kitartott jelenetben, amely így inkább pillanatnyi állapotokat tud sulykolni és nem a karakter belső érzelmi-gondolati folyamatait világítja meg. Ergo pont a legizgalmasabb kérdésekre nem igazán kapunk - a legbelsőbb, hiteles forrástól - válaszokat, csak a már máshonnan ismert kb. homályos miértek odavetését.
Ugye a történet szerint nigériai bevándorló szülei londoni bérszülőkre bízzák a csecsemő főhőst, majd ugrunk nyolc évet, hogy páran szidhassák a "különc" fiút, és aztán megint ugrunk kb. ugyanennyit, hogy a tini - már teljesen elveszett-meghasonlott - fekete srác immáron a skinhead banda körében balhézzon. E két mozzanat lenne a kulcsa a személyisége alakulásának és a döntései meghozatalának alátámasztására, de itt hiányérzetem volt. Érzelmekre ugyan próbált hatni a vonatkozó jelenetsor, de nem ás mélyre (és sablonos). A harmadik fordulópont (a szakadékból való kimászás) ugyanígy el van nagyolva.
Emellett annyira beszűkült (a főhősre koncentrált), hogy a nagyobb (helyi) távlatokat sem látjuk. Így két szék közül a pad alá zuhant: sem általában a téma, sem a hős személyes története nem került rendes megvilágításba.

A színészekkel különösebb gond nincs, a film nézhetően megcsinált, de ott a tüske, hogy ha a rendező a saját életének ezt a - valóban filmre kívánkozó, bensőséges, érzékeny - szeletét nem képes jobban megragadni, akkor mi volt a szándéka az elkészítésével? Mert például a tanulságot sem értem: leginkább egy már befutott hollywoodi egyén visszatekintő vádiratának tűnik (szülei/nevelői/környezete felé), ami viszont a zárással kerül önellentmondásba (mindenkivel megbékélt, jó a viszonya), viszont nagy megvilágosodásokat meg nem tartalmaz, tehát nem igazán értem, mire gondolt a költő...
Egynekjóvolt.

#értékelés

"Szerintem."

(#136384) szekzol válasza k-adi (#136353) üzenetére


szekzol
tag

Több ilyen feelgood film kellene, sajnos ritka mint a fehér holló.

(#136385) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Erről valakinek valami infó? [link]
(Warcraft 2 concept trailer Chris Hemshworth-szel)

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#136386) gyuromoj válasza Miklós315 (#136385) üzenetére


gyuromoj
veterán

Egy rajongó vághatta össze, nagy része a Hófehérke és a vadászból van.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136387) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Freaks – You're One of Us | Official Trailer | Netflix [link]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136388) Miklós315 válasza gyuromoj (#136386) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Köszi! Kár érte, kiváló ügynök lehetett volna...
(Szerintem az első rész nem volt olyan rossz, mint amennyire utálják)

"Szerintem."

(#136389) gyuromoj válasza Miklós315 (#136388) üzenetére


gyuromoj
veterán

Régebben hoztam róla linket, hogy 2 részt terveztek még.
En is megnézném a folytatasokat szívesen.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136390) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekem valahogy kimaradt eddig az Egy asszony illata c. film.

Bizonyára ti már mind láttátok, így csak azért írom be, hogy nézzétek meg újra. :)

Hát mit ne mondjak, jogos az Oscar díj. Kár, hogy mostanában ritkán készülnek ilyen filmek. Az utolsó hasonló talán az Életrevalók.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136391) Viszlát válasza V.Stryker (#136390) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem lehet, hogy ha az Egy asszony illata is kimaradt idáig, akkor csak szimplán nem láttad a hasonlóakat az elmúlt 9 évből? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136392) atike


atike
nagyúr

Hali mindenkinek... Kihagytam fél évet (!) - alig több, mint 3000 hsz-el vagyok lemaradva... :DDD

Filmekből ellenben kevesebbel.... :) Bár olyan hű de nagy termés nem volt az utóbbi időszakban. Na, olvasok... :D

(#136393) Luissimo válasza atike (#136392) üzenetére


Luissimo
veterán

Holteccettel járni, ahol internet és tévé elvonásban szenvedtél ennyi ideig?
Csak nem valami közösségi intézményben? :)) :DD

(#136394) atike válasza Luissimo (#136393) üzenetére


atike
nagyúr

Home office volt, önkéntes (azaz családi ráhatásos :D ) fórum megvonással... :) Tévé az volt, filmek is, de minek... :DDD Nem sok értelmeset láttam, bár idő sem igazán volt ilyesmire...

(#136395) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Cyberpunk horror lesz a 47 Ronin folytatasa ami 300 evvel az elso resz utan jatszodik.

[link]

Live-Die-Respawn

(#136396) ígyvanferi válasza oriic (#136395) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem láttam még a 47 Ronint, de elég furának hangzik így látatlanban, hogy egy szamurájos sztorinak 300 évvel később egy cyberpunk világban játszódik a folytatása. Viszont önmagában a szamuráj cyberpunk horror meg izginek ígérkezik. Jó film a 47 Ronin? A Keanu univerzumban hol helyezkedik el minőségét tekintve?

(#136397) Vikthor válasza ígyvanferi (#136396) üzenetére


Vikthor
nagyúr

47 Ronin hááát nem a csúcsfilmje Reeves-nek annyi szent, de a közelgő Cyberpunk 2077 játékkal akár jól passzolhat ennek a filmnek a folytatása...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136398) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Az utóbbi 2-3 évből tudtok jó vígjátékokat mondani? Tipik amcsik is jöhetnek, csak ne ebből az ultragagyi fajtából. :D Fontos, hogy már magyarul is elérhető legyen. Köszi!

(#136399) Pearce válasza oriic (#136395) üzenetére


Pearce
aktív tag

Universal 1440 fogja készíteni. Itt utána lehet nézni, igazi ipari szemeteket gyártanak / Doom: Annihilation (2019), Halálfutam: Totális Anarchia (2018), Jarhead: Law of Return (2019), Ovizsaru 2 (2016), The Scorpion King: Book of Souls (2018), Tremors: A Cold Day in Hell (2018/.

Ennek aztán így sok értelme lesz.

[ Szerkesztve ]

(#136400) Ispy válasza Pearce (#136399) üzenetére


Ispy
veterán

Akkor már értem mi ez a fos sztori a cyberpunkkal.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.