Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) #54715584 válasza Bad Pritt (#81996) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezzel csak azt akarta mondani, hogy nincsen melle. :P

(#82002) snecy20 válasza madgie (#81991) üzenetére


snecy20
veterán

Jópofa film a The Walk, kicsit visszahozta bennem a reményt a tekintetben, hogy még képes a filmipar szívvel, lélekkel készült alkotásokra.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82004) callmeakos válasza brownus (#81993) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Elvonási tünetek? ;]

All→M8

(#82005) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Spotlight

Szenzációs film, a szörnyű valóságról. Sokkoló.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#82007) jimmy399 válasza snecy20 (#82002) üzenetére


jimmy399
senior tag

Egyet kell, hogy értsek. Hosszú idő után az első film amit simán végignéztem mindenféle sallang nélkül egy helyben, pedig laza 2 órás volt a játékidő:) Amúgy remek film, egyszer nézhető sajnos... :(

--- N/A ---

(#82008) Magnum_ válasza madgie (#81991) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is borzaszto ideges voltam a film alatt es teriszonyom is van sajnos, frankon a torkomban volt a herem.

Dokee: tegnap megneztem a Bad blood-ot. Nekem teszik ez a tortenet szal, mindegyiket megnezem es mindog varom az ujabbat. De a csapatot mar tultoltak, foleg, hogy a vegen meg Batgirl is megjelent. Sok.

I humbly and respectfully decline™

(#82009) emiki6 válasza madgie (#81991) üzenetére


emiki6
veterán

Én IMAX 3D-ben néztem, mégse volt rám ekkora hatással. :D
Mint azt már leírtam volt egy kameramozgás, amikor kezdett átjönni a mélység, de akkor meg az agyam nem vette folyamatosnak a 24 kép/mp-es képsűrűséget a gyors kameramozgás miatt és szaggatni kezdett a kép. De a film ennek ellenére tényleg jó. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#82010) cyberkind


cyberkind
félisten

SW7 spoiler

:DDD

[ Módosította: radi8tor ]

Paranormal Cocktivity

(#82011) emiki6 válasza cyberkind (#82010) üzenetére


emiki6
veterán

Csak magamat tudom idézni:

Ha úgy vesszük ez spoiler :K

:DDD

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#82012) Magnum_ válasza cyberkind (#82010) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD
En mara bezarom a Zinternetet.

I humbly and respectfully decline™

(#82013) cyberkind válasza emiki6 (#82011) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor majd radi átteszi spoiler-be, de szerintem már az is látta a filmet aki nem akarta.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#82014) radi8tor válasza cyberkind (#82013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én még nem láttam de nem is vagyok fan. De összeraktam már fejben a spoliereket, szóval lassan meg se kell néznem a filmet. :D

Ja, a kép neve az igazi spoiler, mert abból lehet következtetni rá ki van a képen.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#82015) cyberkind válasza radi8tor (#82014) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez meg a másik, aki eddig nem látta azt nem is érdekli, úgyhogy ez se de mindegy, köszi! :DDD :R

Paranormal Cocktivity

(#82016) snecy20 válasza jimmy399 (#82007) üzenetére


snecy20
veterán

Az aktuális barátnőkkel mindig újra és újra megnézhető a The Walk.............. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#82017) Magnum_ válasza snecy20 (#82016) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Inkabb a Crazy stupid love. Meg a Friekds with benefits :D

I humbly and respectfully decline™

(#82018) Dilikutya válasza Magnum_ (#82017) üzenetére


Dilikutya
félisten

És hol marad a Rocco hátulról szereti? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82019) Magnum_ válasza Dilikutya (#82018) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az mar az en szerepem

I humbly and respectfully decline™

(#82020) gerii válasza Magnum_ (#82019) üzenetére


gerii
addikt

Biztos?

(#82021) pohár válasza cyberkind (#82010) üzenetére


pohár
félisten

ma még nem vót

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#82022) diablo1984 válasza gerii (#82020) üzenetére


diablo1984
veterán

aúúú, az egyik legbetegebb rész és karakter a Trónok harcában! :))

(#82023) marilllyo


marilllyo
veterán

Most nézem másodjára ezt a Z Világháborút.

Iszonyat felhúz, hogy hogyan lehet ilyen idióta módon megrendezni egy filmet. Egyetlen egy akciójelenetet nem lehet látni ezektől a fél másodperces vágásoktól.
Quantum csendje detto...

Az már más kérdés, hogy a könyvhöz semmi köze. Olyan alap dolgokban tér el, hogy a könyv szerint csoszogó zombik vannak a filmben meg rohangáló fajták. Hihetetlen.... :(((

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#82024) callmeakos válasza gerii (#82020) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ettől meg én zárom be mára a zintetnet' :DDD

All→M8

(#82025) sixpak


sixpak
nagyúr

Terminator Genisys:
csak mostanra szedtem össze a bátorságom, hogy megnézzem, mert a hulladék 3-4 után valami még rosszabbra számítottam....a gyanúm beigazolódott, bár bevallom, hogy a felénél kikapcsoltam, mert ekkora szánalmas vergődést már nagyon régen láttam.
Egyetlen egy kritikát sem olvastam el (nem volt nehéz, mert nem sokáig beszéltek róla :) ), ezért nem tudtam mire számíthatok, persze az előző két rész megtekintése után érzett nem alaptalan aggodalmam azért megvolt.
Nem emlékszem az utóbbi pár évben olyan filmre,amit otthoni körülmények közt nem bírtam volna végignézni....mostanáig.
Már az első néhány percnél láttam, hogy baj lesz, amikor a néző szájába rágják azt, amit már több mint 20 éve mindenki tud. Egyáltalán van olyan ember, aki nem látta az első két részt...akkor mi a szarnak kell 10 percet pofázni az elején?
A másik dolog: szó szerint, 1 percenként volt egy olyan jelenet, melyet már láttunk (főleg a második részben).
Nem a klasszikus 1984 L.A. jelenetekre gondolok, azzal nem volt semmi gond, hanem a szánalmas párbeszédek, a klasszikussá vált mondatok, olyan emberek szájából, akiktől tök hiteltelen az egész.
A legszánalmasabb az volt, amikor az áruházban a T-1000 ránézett a kirakati babára :( ...hol van ez a nagyszerű Robert Patrick-től... :(
Szóval így, hogy kikapcsoltam felénél, 2 pontot ér nálam a 10-ből, de csak azért, mert láttam a kukáskocsit az első részből. :D
Senkinek nem ajánlom, bár gondolom már mindenki végigszenvedte.

....akkor már inkább a homo Deadpool, a langyos plakátjával. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#82026) lacy86 válasza sixpak (#82025) üzenetére


lacy86
addikt

Mar csak 6 napot kell varni es megyek! :C ( Deadpool )

(#82027) sixpak válasza lacy86 (#82026) üzenetére


sixpak
nagyúr

Úgy néz ki én is megnézem, annak ellenére, hogy hidegrázást kapok a plakátoktól és magamtól soha nem néztem volna meg, de néhány haverom úgy áradozik róla, mint itt sokan....legfeljebb utána ide járok majd lehúzni a filmet. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#82028) diablo1984 válasza lacy86 (#82026) üzenetére


diablo1984
veterán

kissé túl van hypolva, remélem hogy fele olyan jó lesz, mint aminek kinéz, marketingre itt is ráment nem kevés zs.....

(#82029) lacy86 válasza sixpak (#82027) üzenetére


lacy86
addikt

Ha nem lesz jo akkor ez van ...
Nem 1600FT fog csodbe vinni ( remelem :D )
Jah + a popcorn es cola
Max. 2500FT

[ Szerkesztve ]

(#82030) marilllyo válasza diablo1984 (#82028) üzenetére


marilllyo
veterán

Ugye, hogy ugye? :)
Az a durva, hogy én nem tudom elhinni, ez más lesz mint a többi superhero film. Nagyon nagy a hype körülötte.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#82031) diablo1984 válasza marilllyo (#82030) üzenetére


diablo1984
veterán

én sem hiszem el, de tény, hogy az utóbbi évek legnagyobb hype-jai egyikem a jurassic world is folyt mindenhonnan mielőtt megjelent és bejött, egy középszerű filmmel tudtak kaszálni pusztán azzal, hogy mindenfelé azt mondták a bemutatás előtt, hogy ez bizony jó, a sok birka meg ment.... tömeghipnózis.....

(#82032) Dilikutya válasza diablo1984 (#82031) üzenetére


Dilikutya
félisten

Birka-tömeghipnózis az Avatar volt. Egy tévéfilmbe is gyenge Pocahontas-sztori egy full CGI mesevilággal, ahol csak a súlytalan emberi jelenetekben volt olyan, ami nem rajzolt, megfejelve egy kis 3D-vel. Ahhoz képest a Jurassic World zseniális sztori. Amúgy meg egy szórakoztató nyári kalandfilm, én jól szórakoztam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82033) cyberkind válasza Dilikutya (#82032) üzenetére


cyberkind
félisten

De az Avatar még most is úgy néz ki mint semmi más, pedig 7 éves film.

Paranormal Cocktivity

(#82034) sixpak válasza cyberkind (#82033) üzenetére


sixpak
nagyúr

Így van, elképesztő a látvány, a legjobb 3D film szerintem. A mai napig rácsodálkozok,amikor a gyerekek bekapcsolják otthon (na jó, néha én is :D ), hogy mennyire frankón néz ki.
A Jurassic World körüli felhajtás engem is beszippantott annak idején, harmadmagammal mentünk a moziba, viszont négyen jöttünk ki...mellettem sétált a Hype nevű illető, egy anal intruder-rel a kezében és kajánul vigyorgott. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#82035) Dilikutya


Dilikutya
félisten

A mentőexpedíció (2015)

Kellemes popcorn sci-fi. A marsi táj gyönyörű, akár van köze az igazihoz, akár nem. Érdekesen is indult, nem tudtam, mire számítsak. Sajnos csalódás, Matt Damon marsi életéből nagyon keveset látunk, még "7 hónappal később" felirat is volt a másfél év alatt, rengeteg időt töltöttünk a Földön. Én tényleg azt hittem, ez a film arról fog szólni, hogyan él túl Damon a Marson, és a magyar cím csak elkefélt, merthogy a könyv és a film eredeti címe is "A marsi". Érdekes mozzanat volt az ellátmányt szállító Iris megsemmisülése, aztán jött a tipikus Hollwood-i fordulat, a zseniális, ám igen kockázatos mentőakció. Innentől a film elkezdett közelíteni az Armageddon felé, könnyes, halállal végződő önfeláldozó akció is csak azért nem volt benne, mert nem egy egész bolygót, csak egyetlen embert kellett megmenteni. Félreértés ne essék, én bírom a Hollywood-i filmeket eléggé, de ugyanakkor a jó, érdekes, nem szokványosakat is, és most kíváncsi lettem volna, hogy képzelik el a túlélést a Marson, ám csak kis részben kaptam meg ezt. Viszont azt nem értem, hogy aki viszolyog egy Marvel filmtől, az miért nem viszolyog ettől, nagyjából semmi különbség. Lekötött végig, de sokkal érdekesebb lett volna látni, hogyan él túl az Ares 4 érkezéséig, ez az űrlázadás a végén kicsit komolytalan volt. Érthetetlen amúgy, miért a vígjáték kategóriában indult a Golden Globe-on, az, hogy Matt Damon karaktere igyekszik humorral feldobni a meglehetősen reménytelen, és kilátástalan helyzetét, még nem teszi vígjátékká.

Az első fele ér egy 8/10-et, a második csak 5/10, végülis egy 6,5/10 összejön. De csak az első fele miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82036) erahurka válasza Dilikutya (#82032) üzenetére


erahurka
félisten

Senki sem mondta, hogy az Avatar sztorija olyan jó mint amekkora bevételt termelt, viszont a maga idejében a leglátványosabb, legerősebb IMAX 3D élmény volt amit ember láthatott. Előtte is, utána is szinte csak felkonvertált vackokat vetítettek 3D néven.

(#82037) Dilikutya válasza cyberkind (#82033) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor is csak egy rajzfilm béna történettel, meg olyan karakterekkel, akikért véletlenül sem jut eszébe izgulni az embernek. Még a rosszfiúnak sem szurkoltam, az pedig régen rossz. Techdemónak biztos jó, filmnek gyenge.

2009-ben mennyi IMAX 3D volt? A bevételek zömét nem az hozta. A 3D meg csak egy valag bélsalak.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82038) diablo1984 válasza cyberkind (#82033) üzenetére


diablo1984
veterán

+1
pontosan, durván jól nézett ki a történetében meg volt tragédia, dráma, sci-fi, szerelem, mi kell még egy filmbe?

a jurassic world-ben is minden cgi, de szinte semmi sem történik benne, ami a jurassic parkban nem! ott a hype volt orbitális és bejött nekik!

(#82039) Bad Pritt válasza Dilikutya (#82037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mármint szerinted. Csak ezt mindig elfelejted odaírni, tudom. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#82040) Dilikutya válasza Bad Pritt (#82039) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 3D-nek felülni kb. semmivel sem különb, mint a hype-nak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82041) Nerazim válasza Dilikutya (#82037) üzenetére


Nerazim
őstag

Viszont a 3D-s élménye szvsz lenyügöző. A mai filmek közül egyse közelíti meg, mivel csak konvertált f*s mind.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#82042) cyberkind válasza Dilikutya (#82037) üzenetére


cyberkind
félisten

Tökmindegy milyen a sztorija, simán nézhető volt akkor is, most is, és főleg azért nézhető most is mert semminek nincs ilyen látványvilága, kb ez az egyetlen film amit a látvány simán eltud vinni a hátán, ennyi, semelyik film sincs a közelében, lehet azzal jönni hogy mennyi Ájmex 3Déééé volt, mégis összekalapált majdnem szaros 3 milliárdot csak mert jól nézett ki.
Az is tény hogy a 3D tévút, csak az a baj hogy manapság annyira sok szarság van már a piacon hogy "kijelölni és követni" valamit nehéz de valszeg a 4K megveti majd a lábát, pedig ott van a 360 fokos szarság, a HFR, az Oculus meg társai.

Én egy hónapja néztem meg csak 2D-ben de mindent lesöpört a pibe amiket addig láttam.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#82043) Bad Pritt válasza Dilikutya (#82040) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Biztos, de én arról beszélek, hogy szerinted gyenge. Aztán lehet, hogy abból a tíz millió emberből, akik moziban látták, meg a másik tíz millióból, akik otthon, másnak más lesz a véleménye, mert tetszik nekik a sztori, fasza főgonosznak tartják Quaritch-ot, lenyűgözi őket a felépített világ, vagy a na'vi-k, vagy akármi. Mivel a bővített változat jó 3 órás, elég sok mindent találhatnak benne mások, amitől jó filmnek tarthatják.
A Jurassic World is max azért lehetne jó, mert tök jók benne a dínók, meg tényleg korrektül néz ki, de amúgy nem sikerült azt az aprólékosságot átmenteni az első filmből, ami kellett volna ahhoz, hogy tényleg jó legyen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#82044) emiki6 válasza Dilikutya (#82037) üzenetére


emiki6
veterán

Jó, hát a 3D nálam nem lényeg, mert nem az igazi a térlátásom, de az Avatar jó volt. Jó volt, mint fantasy. Nekem a világ tetszett nagyon, amit a következő 3 film még jobban be fog mutatni, ami nekem jó hír. Meg ugye a 60fps, el se hiszem, hogy ezt is megérjük. Hány éve 24fps a standard? A felbontást kitoljuk az egekbe, de a képsűrűség növelése az luxus...
Nagyon gondolkodok azon, hogy kimenjek Bécsbe csak azért, mert ott lesz (ha jól hallottam) 60fps-es IMAX 3D vetítő... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#82045) Dilikutya válasza cyberkind (#82042) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kár, hogy a látvány mögött semmi sincs. Gyengébb, mint egy Zs kategóriás film Mark Dagascos-szal, Don "The Dragon" Wilson-nal, David Carradine-nal, Robert d'Zar-ral, Dolph Lundgren-nel... azokon legalább lehet röhögni.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#82047) cyberkind válasza Dilikutya (#82045) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert ebben a filmben mi is volt a lényeg?
A forgatókönyv vagy a látvány?

Paranormal Cocktivity

(#82048) Pearce válasza Dilikutya (#82035) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Viszont azt nem értem, hogy aki viszolyog egy Marvel filmtől, az miért nem viszolyog ettől, nagyjából semmi különbség. "

:DDD

(#82049) #54715584 válasza Bad Pritt (#77091) üzenetére


#54715584
törölt tag

The Good Dinosaur

Ez nagyon kemény volt. Az előzetes alapján az ember várt egy cuki kis dínós filmet felnőtt poénokkal fűszerezve, közben meg keményen arcon csapják egy (majdnem pszicho)thrillerrel. Ezt tuti nem gyerekeknek csinálták, és abban az egy pontban nem értek veled egyet: azok a jelenetek kellettek, pont azok miatt a témák és események miatt lett olyan jó ez az alkotás, ami miatt néha furán pislogtunk, hogy ezek hogy kerülnek bele.

Az első 20 percben majdnem kinyomtam, mert tanmesének indult, mondván ilyet már ezerszer láttunk, aztán utána mégis maradtam. A közepét szépen elhúzták, vicces volt, néhol kicsit ijesztő és fura, de ami igazán jó volt, az az utolsó 20 perc. Kezdve az esős, körözős jelenettel, azon még izgultam is. (Valamiért Pandorum ugrott be)

A zenék és a hangok nagyon jó voltak, sokat hozzátettek a jelenetekhez, főleg a vége felé. Ami kiemelkedő volt, az maga az animáció. A Dinosaur és a Minuscule jutott eszembe egyből. Azokat valós helyszíneken is forgatták, és az animáció később került rá azokra a kockákra. Megkockáztatom, hogy itt is ez volt a helyzet. Mindenesetre nagyon jól megcsinálták, és a végén úgy álltam fel a kanapéból, hogy ez bizony élmény volt, még ha kicsit mellbe is vágott (mert nem erre számítottam). Azon kevés alkotások közé tartozik, amik megérdemlik, hogy ott díszelegjen a polcon a doboz, csak hogy meg legyen. :)

(#82050) Bad Pritt válasza #54715584 (#82049) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Tényleg, a Minuscule is ilyen bumfordi volt, imádtam. :D

A vége alapján tényleg nem a legkisebb gyerekeknek készült, inkább az általános iskolásoknak lehet érdekes azzal, hogy egyáltalán nem akart mindenki együtt marad és happy befejezést. Ebből a szempontból a Jégkorszakra hajazott szerintem.
Amúgy itt minden animálva volt, azért is kellett eltologatni, mert csomó mindent közben fejlesztettek a látványhoz. Megérte. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.