Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136251) mephi666 válasza Vikthor (#136242) üzenetére


mephi666
nagyúr

brutál mennyiség mindenesetre... nekem kb 5-6 boxset-em van és ezzel ki is fújt :D néztem ezen az oldalon, de hirtelen nem is találtam meg mind: alien anthology-ból a 2010-es változat fent van, x-menből, predatorból, hannibal sorozatból viszont van pár változat és egyik sem az, ami nekem van (zavvi-ról vettem 6-8 éve nagyon jó áron boxset-eket)

ezt nézegettem sokáig, hogy menjen le 10-15 fontra (amennyiért a kollekcióim nagyját vettem), de mire ez megtörtént volna, megszűnt az ingyenes nemzetközi szállítás :( ...pedig tényleg sokmindent vettem tőlük: x360 játékok, everlast ruhák, filmek, stb

ui: ahogy látom, még mindig vannak nagyon jó áron kollekciók...
5lemezes transzformátor1-4 12fontért
hunger games: 4 film 4 lemez 14 fontért
mission impossible: 5 film 5 lemez 15 fontért
meg brutál áron clint eastwood: 63 lemezes kollekció 260 fontért :Y ...ebben mondjuk van pár dvd is

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136252) Vikthor válasza mephi666 (#136251) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nekem megvan pont ez a boxset a Batmanből magyar vonatkozással. Vaterás beszerzés volt ha jól emlékszem és jó eséllyel ott vagy a Jófogáson találsz is még eladót, de ez ritka!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136254) Pro Koryak válasza Vikthor (#136250) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... például? :DDD

Más filmet akkor még nem is láttál csak ami megvan bd-n? :Y

(#136255) mephi666 válasza Vikthor (#136252) üzenetére


mephi666
nagyúr

annyira nem sürget semmi, előbb-utóbb majd beszerzem... ja meg először össze kellene hozni a sima lg bluray lejátszót az új samu 4k tv-vel... hdmi-n összekötöttem, hiába kapcsolom a lejátszót, tv-n nem látom (előtte pedig a tanix android box és az x360 nevetve összejött a tv-vel, csak ez a rohadék nem akarja a jót) ...resetelem szerintem az lg beállításait és utána menni fog (tuti előző tv miatt valami állítva lett a kimenetén és azért nem akarja most a jót)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136256) Vikthor válasza Pro Koryak (#136254) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ilyet nem írtam. Ha benne lennél ebben, akkor tudhatnád, hogy a gyűjtemény beszerzése nem egyik napról a másikra történik, ez egy hosszú és kitartó folyamat ami rengeteg türelmet igényel. Nem értem a kérdésedet igazán, mi összefüggés van a 2 dolog között? Hogyne láttam volna, csak vagy nem jelent meg még lemezen, vagy még drága nekem és várok a leárazásra, azért nincsenek meg még és rengeteg nem is jelent meg hazánkban BD-n... Nekem személyes gyűjteményem van, és leginkább olyan címek találhatóak a polcomon, ami vagy mély nyomot hagyott bennem, vagy tanulságos vagy nosztalgikus, hisz kb 7-8 éves lehettem mikor a filmek (még VHSen) megfogtak és szerettem őket nézni. Na és ezeket újra átélni persze rendesebb és jobb körülmények között tök jó dolog. Ezért alakult ki nálam ez a hobbi. Bő 10 éve házimozizok és idővel finomult ki a rendszer is hozzá. Biztos gyűjtöttél te is már dolgokat, és remek érzés az, hisz minden egyes elemének a gyűjteménynek megvan a "saját" sztorija. Engem ez a streamelés nem fogott meg egyáltalán. Új filmekkel meg úgy vagyok, hogy előbb megnézem valahogy és ha olyan, ami a fenti feltételeknek megfelel, akkor megveszem azt lemezen, hisz akkor később újra jó minőségben meg tudom azt nézni, bármikor, korlátok nélkül.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136257) Vikthor válasza mephi666 (#136251) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen a Zavvi egy remek oldal, ritkán van ott magyar feliratos film is, most érkezik nekem a Scarface (1983) 4K-ban felirattal. De a bluedvd.pl vagy a filmarena is remek forrás. Aréna pláza MediaMarktja a legnagyobb bluray boltja ahol tudsz normálisan böngészni élőben.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136258) Tibiajax válasza Vikthor (#136257) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

eszembe jutottak a régi szép idők.. :) most ez a kollekciód jó volt erre. amikor feljöttem bp-re, első éveimben még volt a dunaplázában virgin megastore! :) na oda ha bementem, nem jöttem ki soha üres kézzel. vagy egy défaudé vagy egy gyári jm jarre-cdre mindig be kellett ruháznom.. pedig nem sok pénzem maradt az albérlet-kifizetés után, de hát
:) kellett az

(#136259) Vikthor válasza Tibiajax (#136258) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na vmi ilyesmi ez a feeling... :D nekem van még kb 100 film amit meg akarok szerezni, utána takarékon leszek mert akkor már csak az újak közül kell csemegézzek.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136260) Pro Koryak válasza Vikthor (#136256) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Nem értem a kérdésedet igazán, mi összefüggés van a 2 dolog között?"
Talán ez:
"Én inkább az "örök" mozijegy mellett rakom le a voksomat -> lemezről nézek filmet."

Én a zenével vagyok így, de az sokkal "tartalmasabb", mint egy film.

(#136261) Vikthor válasza Pro Koryak (#136260) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az meg már papné... :) van kb 500 eredeti audio cdm is mellesleg, bár mostanság inkább filmekre koncentrálok.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136262) Tibiajax válasza Vikthor (#136259) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, mint már írtam - csak kitörölték, átérzem a dolgot abszolút, nekem is adta anno a lemezfíling.. de ami megvolt a dvd-nél, a bluray-jel már egyáltalán nem jött

(#136263) KISDUCK válasza Vikthor (#136261) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mennyire időtálló a BD, jobban ellenáll a karcolódásnak mint a DVD?

(#136264) Pro Koryak válasza Vikthor (#136261) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért egy filmet, akár mennyire is jó nem nézel meg naponta, míg egy album lemegy simán.
A zene utaztat, a film meg csak ... van.

(#136265) radi8tor válasza KISDUCK (#136263) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs különbség, ugyanolyan anyagból van a lemez.

⭐ Stella

(#136266) Vikthor válasza KISDUCK (#136263) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nincs DVD vs BD összehasonlítási alapom ebből a szemszögből, így csak általánosságban tudok véleményt alkotni róla, ha az rendesen van kezelve, tokban tárolva és tiszta kézzel egyik ujjal a közepét és a lemez szélét (vagy pontosabban az élét) megfogva helyezi rá az olvasó tálcájára, akkor nagyon sokáig karcmentes tud lenni. Kíváncsiságból beraktam és megnéztem kívülről az egyik legrégebbi BD lemezemet (gyári) kb 13 éves lehet, és tökéletesen működik.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136267) Vikthor válasza Pro Koryak (#136264) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Teljesen más a kettő igen, de nagyon jó érzés mikor kedve szottyan az embernek megnézni tényleg jó minőségben egy régi klasszikust és se a TV se a mozi nem adja... Reklámok meg... kiűznek a világból.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136268) S e t h válasza Bad Pritt (#136202) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tegnap óta a politika topik egyik gazdája, még meg van illetődve.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#136269) spiky03 válasza Vikthor (#136240) üzenetére


spiky03
veterán

Az szép:)
Én amiket szerettem volna régebbi filmeket azokat már sikerült beszerezni. Csak pár darab hiányom van csak. :)
Így már csak az új megjelenésekre kell koncentrálnom.
Igaz lassan már nem nagyon lesz kiadó aki itthon kiad BDket. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#136270) Vikthor válasza spiky03 (#136269) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Igen a Bontonfil és a Provideo is szarakszik... Marad a Sony és társai? Eléggé szomorú ez.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136271) Pitterix válasza mephi666 (#136237) üzenetére


Pitterix
őstag

Elvileg láttam és elvileg tetszett is. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136272) spiky03 válasza Vikthor (#136270) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen sajnos.
Így ami tetszett film és megjelenik itthon azt megveszem én is, ami meg nem jelenik meg de szeretném a polcon tudni azt kiirom BD50be. Sajnos mást nem tudok mert nekem kell minimum a magyar felirat. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#136273) Vikthor válasza spiky03 (#136272) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Most jött meg a Zavvi féle Top Gun 1986 4K remastered.... Elég brutál jó képe van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136274) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Juhhuu, K.I.T.T. mozifilm James Wantól :)

"Szerintem."

(#136275) oriic válasza Miklós315 (#136274) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hanyadik lesz ez, harmadik?:D

Live-Die-Respawn

(#136276) Miklós315 válasza oriic (#136275) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem tudom, de moziban nézős (screen-x, imax, 4d, sokkólapopkorn, nosztalgia) :D

"Szerintem."

(#136277) Ispy válasza Miklós315 (#136276) üzenetére


Ispy
veterán

És száj maszk. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136278) mephi666


mephi666
nagyúr

the old guard

egynek elmegy, de semmi maradandó... harcjelenetek koreográfiája tetszett... amúgy jókora kliséhalmaz a film:
- összeáll a csapat, kell egy áruló: főszereplő nem lehet, néger lány nem lehet, 2 búza nem lehet... marad a csapat egyetlen európai fehér hetero férfija a szerepre... talált... az összes hetero európai fehér férfi nevében kikérem magamnak ezt a negatív diszkriminációt :D
- annyit mutogatták a vízbe dobott nőt, hogy tuti élnie kell... természetesen így is lett: mellesleg a néger lány álmában is megjelent, ahol az összes élő halhatatlan...
- az egész alapkoncepció is egy nagy klisé: meg akarjuk váltani a világot a segítségükkel, közben meg csak pénzéhes rohadt g*cik vagyunk :D
- tolni kellett itt is a "girl power" biciklit rendesen: főszereplő és az újonc is nő... ők érték el a legnagyobb gyilokszámot is... mellesleg folyamatosan olyan zenék jöttek, amiben nő énekel
- olyan érzésem volt, hogy a wanted-et akarták kicsit lemásolni, de az sokkal jobban működött

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136279) Miklós315 válasza Ispy (#136277) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Gondolod, ~2028-ig kitart ez a mizéria :F :DDD

"Szerintem."

(#136280) Pearce


Pearce
aktív tag

Tenet | Chinese Exclusive Trailer | Warner Bros. - zene reméljük már a hivatalos filmből van. Elég bejövős.

Az augusztus 22.-i DC Fandom is kapott egy előzetest: DC FanDome | Teaser Trailer

James Gunn féle The Suicide Squad végre kapott hivatalos posztert /teaser gondolom az augusztusi Fandom eventen/:

[ Szerkesztve ]

(#136281) erahurka válasza Pearce (#136280) üzenetére


erahurka
félisten

A DC Fandomon kiderül film vagy sorozat lesz a Justice League, plusz talán valami kis trailert is mutatnak, megmutatják a készülő Suicide Squad játékot, és gondolom a film is kap egy teasert. Ennyit lehet tudni egyelőre.

(#136282) radi8tor válasza Pearce (#136280) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meghoztad a kedvem Inception-hoz. Délután 1-ig megtaláltok a TV előtt.

⭐ Stella

(#136283) Pearce válasza erahurka (#136281) üzenetére


Pearce
aktív tag

Én sorozatra tippelnék. 35-40 perces részek, az kb. 6 epizód, 6 hét, mindegyik epizód cliffhangerrel érne véget, így aki előfizet, annak 2 hónapra kellene. Az HboMax szempontjából ez lenne az optimális.

Infót amúgy a The Batmanről is kapunk/kint lesz Reeves meg Pattinson, rebesgetnek egy 30 mp-es teasert is, jelmezleleplezés /Catwoman?/, Ezra is kint lesz meg Muschietti vagyis a Flashről is fogunk kapni valamit /Keaton is bejelenthetnék hivatalosan/,.a The Suicide Squad teljes szereplőgárdája is kint lesz Gunnal, a Rock is hoz valamit Black Adamről, David F. Sandberg is megoszt dolgokat a Shazam 2-ből, Wan is kint lesz és beszélni fog az Aquaman 2-ről, WW84 második előzetes is debütál, megkapjuk az első előzetest a Snyder Cut-ból, stb. Azért ez egy elég nagy esemény.

(#136284) brownus


brownus
veterán

5/7 bal fele ki? [link]

(#136285) Eagle16 válasza brownus (#136284) üzenetére


Eagle16
addikt

5. Travis Fimmel
7. Javier Bardem

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#136286) brownus válasza Eagle16 (#136285) üzenetére


brownus
veterán

Ahhh, köszi.

(#136287) gyimger válasza erahurka (#136281) üzenetére


gyimger
őstag

Két hét múlva FanDom. Snyder csepegteti az infókat. Steppenwolf a rendezői változatban egészen máshogy, kevésbé "emberien" fog festeni (felső Snyder, alsó Whedon).

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136288) Vikthor válasza radi8tor (#136282) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Challenge! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136289) koncsik válasza Vikthor (#136288) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Accepted ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#136290) Tibiajax válasza Vikthor (#136288) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Challenge!

:DDD

(#136291) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szuperek vagytok! :C
Végül nem 1-kor végeztem vele (nem, nem aludtam el rajta), de végig néztem.

⭐ Stella

(#136292) fant0mi válasza Tibiajax (#136290) üzenetére


fant0mi
addikt

Kameras valtozat nem volt? :D

(#136293) erahurka válasza koncsik (#136289) üzenetére


erahurka
félisten

Csak DVD, de talán ennek van a legmenőbb szitázása eddig :D

[ Szerkesztve ]

(#136294) radi8tor válasza erahurka (#136293) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

DVD-vel indíts új thread-et :P

⭐ Stella

(#136295) sixpak


sixpak
nagyúr

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#136296) radi8tor válasza sixpak (#136295) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem semmi, hogy mennyiféle kiadás van belőle.

Mindjárt befotózom nektek az Interstellar kiadásaimat. :D

⭐ Stella

(#136297) koncsik válasza erahurka (#136293) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#136298) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Amerikai 4 fold booklet, digibook, OST CD és LP
Az OST CD dobozában IMAX filmkockákat is tárolok van (vagy 10 féle belőle)

⭐ Stella

(#136299) mephi666


mephi666
nagyúr

nem inception, csak simán itthon a polc dísze :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136300) radi8tor válasza mephi666 (#136299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6 lemez, cool. :C

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.