Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) Tibiajax válasza Viszlát (#132979) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Úttörő becsület szavamra mondom, hogy megpróbáltam elnéző lenni a filmekkel
áh, itt nagyot felnyerítettem magamban.. [link] :D

(#133002) mephi666 válasza Miklós315 (#132998) üzenetére


mephi666
nagyúr

félreértés ne essék, nincs bajom ezzel a "girl power" témával: már a larson csajt is bevette a gyomrom, zoe saldana-t is bírom a kemény női szerepeiben, tessa thompson is jó volt a ragnarok-ben, de sigourney weaver-től indítva még tucatszám tudnék mondani "kemény nőt" ...itt viszont brutálisan túltolták ezt a témát és az én ingerküszöbömet is átlépték helyből egy óriási ugrással :D "túltoltuk, béláim"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#133003) Miklós315 válasza Mik76 (#133000) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Na ja, a könyveket nem ismerem. :R
Viszont a másikra, amit írtál (tanári protekcionizmus, stb.): csak annyit tennék hozzá - a filmek alapján -, hogy itt a nevelő szándék két dolog közül választ egyet.
1. a kemény tanulás (bár ezt a filmekben is úgy mutatja be, hogy a kvidiccs meccseken ultragörény üzemmódban nyomja a Slytherin, szóval az ottani pontok, hááát... tanulmányi erdményekre meg alig tér ki).
2. a való életben tanúsított bátor kiállás egymásért, a jóért talán eggyel többet nyom a latba, mint az, hogy egy játékban erőszakosabb/agresszívabb attitűddel nyersz vagy nem, illetve, hogy megírod-e a leckét... Innen meg már az iskola oktat és/vagy nevel téma jön, de az messzire vezet.
Ezektől függetlenül jó felvetéseket írtál, de árnyalni gondoltam kicsit ;)
(pl. Potter nem egy Rey - a 6. részben lesz "képzett" Piton könyve révén, Hermione pl. pont a stréber tanuló kategória.; Potter védelme meg a világ - prófécia - jövőjének/Piton szerelmének alapján adott.)

(#133002) mephi666:
Persze, az erős női karakter jó (nem rossz), ha jól van megírva (minden karakter, ha jól van megírva, jó pont). Ez a film nem (sem) erre jó példa, ennyi. A fenti irományom meg a mai kritikák kifigurázása (sajnos inkább idézése) volt. :)

"Szerintem."

(#133005) Mik76 válasza Miklós315 (#133003) üzenetére


Mik76
senior tag

En is csak most olvasom a konyveket egyutt felesben a gyerkoccel. :) Eddig jol megvoltam nelkule.
Latod amugy pont errol beszelek. Elso kviddics meccs, elso eveskent, tapasztalat nelkul csupa idosebb diak ellen. Hat nem elkapja egybol a cikeszt a kis huncut? Mert hat isten adta tehetseg, mar apu is fogo volt... :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#133006) vond válasza mephi666 (#133002) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link] [link] Ennél keményebb nem lesz senki. ;]
Húúú, rendesen meg is jött a kedvem hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#133007) Bad Pritt válasza Mik76 (#133005) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De ez minden mesének a sajátja. A mindenkori legkisebb királyfi, hiába nyeszlett kis szar, elnyeri a királylány kezét, legyőzi a sárkányt, kiállja a hétpróbát, stb. Tolkiennél a legnyamvadtabb, kalandokra és harcra legalkalmatlanabb nép egyik fia törpöket szöktet a tünde várban, megküzd a sárkánnyal, orkok seregével, a másik kompletten megmenti a világot a kövér haverja segítségével. Harry tökéletesen beleillik ebbe a vonalba.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#133008) Miklós315 válasza Bad Pritt (#133007) üzenetére


Miklós315
aktív tag

derégenmindenjobbvót :)

"Szerintem."

(#133009) Mik76 válasza Bad Pritt (#133007) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat igen. Mese habbal. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#133010) Miklós315 válasza Mik76 (#133009) üzenetére


Miklós315
aktív tag

De azzal mi a baj? Mármint, hogy (modernkori, új) mese? Vagy csak szögrealista svéd kamaradrámákon nőhetnek fel a lurkók? :)

"Szerintem."

(#133011) Mik76 válasza Miklós315 (#133010) üzenetére


Mik76
senior tag

Nincs vele semmi baj. En oregszem. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#133012) mephi666 válasza vond (#133006) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, aliens a kedvencem az egész sorozatból :) vasquez is elég kemény volt... egyensúlyban voltak ebben a részben a női+férfi karakterek... ja, most belegondolva az új terminator-ban is ment ez a girl power téma és ott sem zavart egyáltalán... linda hamilton is szépen hozta a badass karaktert

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#133013) Viszlát válasza Miklós315 (#133010) üzenetére


Viszlát
addikt

Bár nem engem kérdeztél, szerintem mese és mese között van különbség, vagy ez esetben fantasy és fantasy között is van, nem lehet ennyivel elintézni. Nyilván ezek (is) nagyon szubjektív dolgok, személy szerint ezerszer inkább mutatnám meg a gyereknek a Bridge to Terabithia-t például. Minden szempontból klasszisokkal jobb.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#133014) Viszlát válasza Mik76 (#132996) üzenetére


Viszlát
addikt

Angliában? Ott vannak csúnya balesetek, nem ritka, hogy egy 6 négyzetméteres szobáért elkérnek egy kisebb vagyont is. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#133015) Mik76 válasza Viszlát (#133014) üzenetére


Mik76
senior tag

Na ja, de ez a szereto csaladja volt. Sajat nyaraloval egy sziklan levo vilagito toronyban. ;)
Osszegyurtak a Hamupipoket a New Hope-pal.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#133016) Peterhappy válasza vond (#133006) üzenetére


Peterhappy
őstag

(#133017) Miklós315 válasza Viszlát (#133013) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az pl. kimaradt. Kösz az ajánlót ;)

"Szerintem."

(#133018) fateless válasza Viszlát (#133013) üzenetére


fateless
veterán

Uh, hatalmas kedvenc, Csupó Gábor miatt pedig plusz öt pont
Ezt berakatnám a NAT-ba olvasmánynak, bár én a Karcsi és a csokigyárat is faltam gyerekként, az is jó könyv volt - bocs, magyar irodalom, de sok kötelezőnél jobban szerettem ezeket olvasni, pedig a kötelezőket hamarabb olvastam önként (ha elolvastam), mint amikor kellett

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#133019) vond válasza Peterhappy (#133016) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na jó, megküzdhetnek az első helyért. ;]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#133020) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Újabb legendával lettünk kevesebbek: meghalt Max von Sydow.
Isten nyugosztalja!

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#133021) Viszlát válasza Bad Pritt (#133020) üzenetére


Viszlát
addikt

:(

Nem tudom, hogy az IMDb mi alapján választja ki a kereséskor megjelenő filmet a nevek mellett, de erősen kétlem, hogy például az ő esetében a Flash Gordon érdemes a leginkább a kiemelésre. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#133022) paatrick


paatrick
őstag

Két retrót hozok most, sajnos még egyiket se érte el a színes korszak vagy az utólag színesítés, így csak fekete-fehérben :

Them! (1954)
#értékelés

Az 50-es években nagyon szerették ezt a radioaktivitástól megnövő mindenféle állatos sztorit. Nyilván ezért sok újdonságot nem tud mutatni, de azért is szeretem az ilyen régi kalandtörténeteket mert nincs az mint a mostani filmeknél. Most van X város, felbukkan valami és az egész történet ott játszódik. Ez meg elindul a sivatagban egy kisvárosban, van egy kis tengeri rész is, meg nagyváros is.
Ami még tetszik az ilyen filmekben hogy sokszor a lények nem eredendően gonoszak vagy vérszomjasak, egyszerűen csak élni akarnak.
A lényeket itt megépítették tényleges nagyságúra, szerintem nem is volt vetített háttér, vagy bábfigura. Nyilván nem kell óriási minőséget várni tőle :DDD
Szóval tetszett, nem voltak felesleges hülyeségek a történetben egyszerűen csak haladni kellett a kalandban.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Űrszörny/ 20 million miles to Earth (1957)
#értékelés

A Vénuszról visszatérő űrhajót eltalálja egy meteor és lezuhan. Az űrhajón egy Vénuszon élő lényt is hoztak ami kiszabadul.
(Avagy a 2017-es Élet folytatása is lehetne :P )
Annyi érdekesség van ebben a filmben hogy amerikai és mégis kb az egész Olaszországban játszódik. Ezzel minden pozitívumot el is mondtam.
Ez olyan messze van az imdb 6,4-től hogy csak na. 80 perc az egész mégis többször unalmassá válik. A szörny végig gyurmafigura(?) amit elé/mögé/mellévetítéssel tesznek a jelenetekbe.
A melléktörténet a szokásos katonai ezredes szerelme a megismert random nővel (itt most orvos).
Vannak itt jelenetek a King Kongból is, csak itt épp a római Colosseumot kell megmászni és tombolni a tetején.
Amúgy végig azon gondolkoztam hogy ezt a szörnyet hol láttam már, majd beugrott a 1981-es Titánok harcából a Kráken. Meg biztos van még pár ilyen kopoltyúsnak tűnő szörny azóta. Hogy ez volt-e az első azt nem tudom.
Szóval ez a film nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#133023) Tibiajax válasza paatrick (#133022) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

miket nem nézel.. :)

(#133024) Bad Pritt válasza paatrick (#133022) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Them! zseniális, én akkor fedeztem fel, mikor a Fallout 3 című játékban volt egy Those! nevű küldetés, ami nyilván egy az egyben utalás volt a filmre. Utána szabályosan ráfüggtem ezekre a nukleáris témájú meg szörnyfilmekre, van néhány fergeteges, meg néhány egészen tanulságos is (A Boy and his Dog például egészen érdekes).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#133025) paatrick válasza Bad Pritt (#133024) üzenetére


paatrick
őstag

"A Boy and his Dog például egészen érdekes"

Nekem a beszélő kutyánál mindig elhasal a dolog, így azt még nem láttam. Pedig a föld alatti rész érdekesen néz ki.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#133026) Miklós315 válasza paatrick (#133025) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nekem meg a beszélő kutya jött be, többi kuka :D

"Szerintem."

(#133027) fant0mi


fant0mi
addikt

Votma?
Amerikai minisorozat remake lesz a Tiszta szivvel c. filmbol. [link]

(#133028) lezso6 válasza fant0mi (#133027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem a magyar film az tetszett, de attól félek, hogy az amerikai remake valami ultra-PC borzalom lesz. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#133029) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

(#133030) fateless válasza fant0mi (#133027) üzenetére


fateless
veterán

Feleségemmel nagyon élveztük ezt a filmet, várom a sorit is. Abban gondolom több akció éesz, gyors kameramozgások és hasonló.
Thuróczy Szabolcs pedig eszméletlen jól játszotta el a szerepét, már kezdtem azt gondolni, hogy volt valami balesete, és tényleg kerekesszékbe került

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#133031) atike


atike
nagyúr

Guns Akimbo

WTF kategória.... Nem tudom ez mi akart lenni... :DDD De szerintem a készítők sem. Néhol vicces, néhol akció, néha idegesítő, sokszor bugyuta .... Totálisan kiszámítható. Néha szinte már zsé kategória....

De ha az ember nem veszi komolyan és semmi értelmet és/vagy logikát nem keres benne akkor még szórakozni is lehet rajta... :)

Daniel Radcliffe meg tiszta kész. Annyira ki akar törni Potterből, hogy már simán bevállal egy ilyet is... Mondjuk arra tuti jó volt ez is - simán beég a retinába az alsógatya / köntös / papucs kombó... Potternak hely sem marad... :DDD

Nálam:
4/10

#értékelés

(#133032) atike válasza atike (#133031) üzenetére


atike
nagyúr

Ja és Samara Weaving tényleg tiszta Margot Robbie... :DDD Mondjuk ez nem egy hátrány... ;)

(#133033) proci985 válasza atike (#133031) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Swiss Army Mant nehogy megnezd akkor :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133034) atike válasza proci985 (#133033) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, tudom... :DDD Nem néztem meg még, de tisztában vagyok a jelentőségével... :DDD

(#133035) proci985 válasza atike (#133034) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyebkent az alapfeluteshez kepest elegge sulyos indie filmdramaba megy at, szoval sokkal sulyosabb, mint az ember elsore szamitana.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133036) paatrick


paatrick
őstag

Stephen Lang azt sem tudta melyik Avatart forgatják éppen

Már nem azért de nem az volt az Avatar vége hogy ez a csávó meghal? Vagy akkor mind előzmény lesz? :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#133037) Bad Pritt válasza paatrick (#133036) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Egy olyan világban, ahol navi-ember hibrideket távirányítanak, nem olyan nehéz visszahozni bárkit. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#133038) oriic válasza paatrick (#133036) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Volt már róla szó korábban, hogy visszahozzák, ahogy Ripley-t is.

Live-Die-Respawn

(#133039) erahurka válasza atike (#133031) üzenetére


erahurka
félisten

Daniel Radcliffe meg tiszta kész. Annyira ki akar törni Potterből, hogy már simán bevállal egy ilyet is... Mondjuk arra tuti jó volt ez is - simán beég a retinába az alsógatya / köntös / papucs kombó... Potternak hely sem marad...

Swiss Army Man megvolt? Végig egy hullát játszott, és csak annyit beszélt hogy fingott a teste.

Én amúgy nagyon élveztem a Guns Akimbóóóót!

(#133040) Mik76 válasza erahurka (#133039) üzenetére


Mik76
senior tag

Az egyebkent (Swiss Army Men) szerintem egy remek film. Biztos sokan bedobjak ido elott a torolkozot, de kell ez az egesz hogy a vege akkorat usson amekkorat kell. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#133041) Peterhappy válasza Mik76 (#133040) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csatlakozom, szerintem is marha jó volt.
Bár engem a világból ki lehet kergetni a Harry Potter filmekkel.
Feleségem, Sógornőm és még néhány elvakult HP-rajongó közeli ismerősömet, barátomat meg fegyverrel sem lehetett volna rákényszeríteni, hogy megnézzék :)

(#133042) Miklós315 válasza Viszlát (#133013) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Megnéztem a Terabithiát, tényleg szép-aranyos film, köszönöm, hogy felhoztad. :R

Cserébe ajánlok egy Flippedet (Változó szerelem) (persze nem csak Neked) - mármint, ha még nem láttad. Kedves történet, tök jó narratíva, könnyed-tartalmas szórakozás (vidámabb Terabithiánál). ;)

(#133043) fant0mi:
Ha jól láttam, egyedül Te említetted korábban, pedig tényleg jó.

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#133043) fant0mi válasza Miklós315 (#133042) üzenetére


fant0mi
addikt

+1 a Flippednek. Nagggyon jo film.

(#133044) proci985 válasza Mik76 (#133040) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az az a film volt, ami nekem elsore egy fingos tini(?)zombiWTF filmnek tunt, hogy aztan szepen lassan atmenjen euro indie arthouseba.

nem annyira jo, mint mondjuk a Lobster vagy a Lars and the real girl, de kb az a kategoria.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133045) erahurka válasza Mik76 (#133040) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem is tetszett :K

(#133046) Mik76 válasza proci985 (#133044) üzenetére


Mik76
senior tag

Igen, a Lobster egy kitalalt disztopikus vilagban jatszodik, ez lehetne akar barmelyik tengerparti varosban is. Mindketto remek a maga modjan. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#133047) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr


:D

(#133048) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Lars and the Real Girl (Plasztik szerelem)

Kiemelkedően intelligens, finoman érzékeny vígdráma egy ember és a közösség önfejlesztéséről. Merthogy mindkettőnek megvannak a maga törésvonalai, melyek áthidalásra szorulnak.
Lars (Ryan Gosling remekel) távolról egy átlagosan magának való figura lenne, akit mindenki a társadalmi automatizmus közhelyeivel traktál („ideje lenne…”, „miért nem…”, „gyerünk már…”), de közelebbről is megismerve kiderül, milyen mély űr tátong a lelkében. Önvád, hiány, aggodalom, és az ezekre évek során felépült falak választják el az önfeledt társas élettől. Figurája a Her Theodore-jának távoli rokona, ám, míg az elmerül saját tragédiájában, Lars mintegy öntudatlanul is segélykiáltást hallat, kapaszkodóért nyúl. Így egy szép, felemelő (ön)terápia folyamatának részesei lehetünk.
Ám a környezete is fejlődésen megy keresztül: egyesek (kb. hasonló „futóbolondok” gyermekes rigolyákkal) ugyanúgy a magány ellenszerét vágyják, a tömeg egésze pedig - kimozdítva a tespedt közönyből - nyit önnön tagjai iránt – összefognak és pozitív energiákat felszabadítva támogatják főhősünket annak belső útján, aminek köszönhetően összekovácsolódik az immár nagybetűs közösség. „Felnőni” és megtalálni a helyünket szűkebb-tágabb világunkban: az örök feladat, melyről csodás képet fest a film.
Jó ritmusú, hangulatos, érzelmes-tartalmas, minőségi szórakozást nyújtó mestermű.

#értékelés

"Szerintem."

(#133049) Viszlát válasza Miklós315 (#133042) üzenetére


Viszlát
addikt

Örülök. :) Köszönöm az ajánlást, de már láttam.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#133050) proci985 válasza Miklós315 (#133048) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

orulok tetszett, tenyleg remek film :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.