Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164001) mephi666 válasza liszi70 (#163999) üzenetére


mephi666
nagyúr

Before Sunrise
Before Sunset
Before Midnight

...lassú voltam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164002) liszi70


liszi70
nagyúr

Nagyon köszönöm, közben ráeszméltem, hogy létezik olyan, hogy google, és mint tudjuk, csodákra képes. :D

(#164003) proci985 válasza Kergeboci (#163997) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem elerheto meg mindig

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#164004) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szóval úgy tűnik, hogy rebootolják a Jurassic World/Park franchise-t :DDD

New ‘Jurassic World’ Era Movie In The Works With Original ‘Jurassic Park’ Scribe David Koepp

"We’ve confirmed that a new Jurassic World movie, a complete reboot, is being fast-tracked at Universal with the franchise’s original Jurassic Park screenwriter David Koepp."

Live-Die-Respawn

(#164005) Bad Pritt válasza oriic (#164004) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát az utolsó kettőnél rosszabb nem lehet. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164006) cyberkind válasza Bad Pritt (#164005) üzenetére


cyberkind
félisten

De ha rosszabb is, viszont a kasszánál nagyot megy, tökmindegy, de tényleg brutál szar volt. :D

Paranormal Cocktivity

(#164007) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A legújabb Apple+ film:

Constellation — Official Trailer | Apple TV+

Nem tűnik rossznak...

Live-Die-Respawn

(#164008) mephi666 válasza cyberkind (#164006) üzenetére


mephi666
nagyúr

...nálam már a 2001-es 3. résznél erősen lejtmenetbe állt a széria :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164009) cyberkind válasza mephi666 (#164008) üzenetére


cyberkind
félisten

Ez is igaz, viszont, valamiért csak a JP/JW filmeknek van valamilyen varázsa a dínókkal, az összes többi gyenge és szar, talán még a Kong Island egész jó. :)

Paranormal Cocktivity

(#164010) mephi666 válasza cyberkind (#164009) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen, elég ritkán jön film ebből a témából... mondjuk érthetetlen, hogy ami meg jön, az alá ilyen vásári 2pálcás forgatókönyvet tudnak csak keríteni :DDD ...hasonlóan hiány van jó repülős filmekből is: ma leküldtem a vasmadarak első 3 részét... top gun light, de szórakoztató ez is még mindig :K emlékszem, hogy 30 éve amikor behúzták a faluba a kábeltévét és lett rtl/sat1/pro7, kb minden héten el tudtam kapni az első 2 részből valamelyiket és franc se tudja hányszor láttam ezeket német nyelven :DDD ...holnap jön a 4. rész és a blue thunder

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164011) Bad Pritt válasza oriic (#164007) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Sorozat lesz. De amúgy érdekesnek tűnik, szokásos Apple TV minőségben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164012) Pro Koryak válasza oriic (#164007) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... ez series lesz, de azért ígéretes.

(#164013) oriic válasza Bad Pritt (#164011) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na basszus és tényleg, sry benéztem akkor. :B

Live-Die-Respawn

(#164014) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Lúdas Matyi (1977) magyar rajzfilm 10/10
Gyerekeknek tetszett, mi szülők elaléltunk. Én beleláttam olyan poént is, ami nem gondolom, hogy szándékosan rakták volna bele felnőtteknek. Hangok zseniálisak (mázlista Geszty Petike színészóriásokkal találkozhatott), grafika lenyűgöző. 1977! Alapmű.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#164015) Bad Pritt válasza koncsik (#164014) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az építkezős szösszenet szerintem egy életre beleégett az agyamba. :D Zseniális.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164016) Peterhappy válasza koncsik (#164014) üzenetére


Peterhappy
őstag

"10/10"
"Alapmű"

Tűpontos megfogalmazás. :K

(#164017) paatrick válasza cyberkind (#164009) üzenetére


paatrick
senior tag

Jurassic World 1 szerintem tök jól hozta a régi hangulatot (JP 1-2), kéne belőle egy rendezői vagy fan változat amiből a baromságokat kivágják és akkor teljesen jó lenne (szuperlassításban fussunk magassarkúban :F )

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#164018) liszi70


liszi70
nagyúr

A Past Lives-nak nincs ráégetett angol felirat nélküli verziója?

(#164019) devil-k válasza oriic (#164007) üzenetére


devil-k
nagyúr

Úgy látszik, rámennek az igényesebb mozikra. Jó ötlet. Kíváncsi vagyok, meddig és milyen módon tud majd ez a térhódítás elmenni.

lisz70
De van!

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#164020) oriic válasza devil-k (#164019) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy többiek írták benéztem a cuccot, mert nem film lesz hanem sorozat. (Attól még jónak tűnik nyilván)

Live-Die-Respawn

(#164021) mephi666


mephi666
nagyúr

...ez a Vasmadarak4 is jól indul: első percben a tökös amerikai gyerek szovjet légtérbe téved az F16osával, majd azonnal meg is jelennek az oroszok... ő pedig "MIG29esek!" felkiáltással nyugtázza, amikor ráállnak...

mutatom a MIG29-eseket :DDD ...mert hát minden valamire való nyugati filmben az összes orosz repülőgépnek MIG29-nek kell lennie :C jó film lesz ez

...de azért mutatok igazi 29-est is :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164022) sith7 válasza mephi666 (#164021) üzenetére


sith7
nagyúr

:DD

Ez ugyanolyan , mint A halál 50 órája .... 'az új 70 tonnás Tigris tank' ....
Hol is van a képen ? :D

[link] [link]

(#164023) Bad Pritt válasza sith7 (#164022) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen amúgy, ez a film nagy klasszikus a történelmi tények ferdítése kurzuson. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164024) mephi666 válasza sith7 (#164022) üzenetére


mephi666
nagyúr

3. részben is volt elszólás, hogy "húúúú ez egy messerschmitt 263-as, a németeknek ezzel kellett volna megnyerni a világháborút" :DDD

mutatom, mi a messer263:

...és amit a filmen láttunk, az valami ares151-es :DDD

...hasonlít, ugye? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164025) sith7 válasza Bad Pritt (#164023) üzenetére


sith7
nagyúr

:K

mephi666

még jobb :D

(#164026) mephi666 válasza sith7 (#164025) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez a 4. rész a leggyengébb a sorozatban, kb olyan mintha kézikamerával kimennék repülőnapra és a felvett anyagból pár nap alatt összevágnék egy komplett filmet :DDD

megesett itt olyan is, hogy 1-1 vágás közt kicserélték a szereplő alatt a gépet :DDD

földön F16:

1 vágás ide-oda és már nem F16 :) (kis F5ös inkább)

amikor meg felszáll, megint F16:

...na most akkor Blue Thunder :) kb 10évesen mennyire odavoltam ezért... és '83-as film... akkor születtem, de rendszerváltás után ezek a 10éves filmek is nekünk "teljesen újnak" számítottak :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164027) mephi666 válasza mephi666 (#164026) üzenetére


mephi666
nagyúr

no hát ezen a Blue Thunder-en is érződik, hogy 40 éves film :) 12-es karikát kapott és az első 10 percben volt már vér, a rendőrök meg helikopterből kukkolják épp járőrözés alatt a nőt, aki minden nap ugyanakkor tornázik otthon... pucéran :C

...mozgás közben több is látszik, a lenti kép 1 hajszálra van a nsfw-től :DDD és ez a '80as években sima 12-es karika... okééé

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164028) Bad Pritt válasza mephi666 (#164027) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez max a magyar korhatár besorolás kezdetlegességét bizonyítja, amcsiban R-es besorolása volt pont ezek miatt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164029) Dorian


Dorian
félisten

Elkezdtem nézni tegnap a Vándorló Palotát [link] . Sosem néztem még anime-t (pont ezért ezt, mert, hogy azt olvastam, hogy ez kult meg minden) úgyh elég érdekes ez az egész szájberpánk vagy milyen világ, ahol egyszerre van századfordulós környezetben varázslat, Mátrix meg égi csatahajók, stb :)) Egyelőre tökre tetszik, bár biztos a tizedét sem értem a belepakolt utalásoknak. Folyt köv holnap.

Slusszpoén: 5 évesem lejött közben, hogy nem tud aludni, mert fáj a hasa, meglátta:
- Ti Mesét nézteeek?!? :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164030) mephi666 válasza Bad Pritt (#164028) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja tényleg, azt hittem hogy amit fent mutat az imdb, az az eredeti besorolás... :) elég jó a szórás: kanadán belül is 4 különféle korhatár

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164031) sith7 válasza mephi666 (#164026) üzenetére


sith7
nagyúr

:C :C :C

(#164032) paatrick válasza Dorian (#164029) üzenetére


paatrick
senior tag

Chihiro szellemországban (2001) egyszerűbb kezdés lett volna :P

Ha meg az 5 évessel együtt néznétek akkor Totoro - A varázserdő titka (1988).

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#164033) Bad Pritt válasza Dorian (#164029) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Amiben gőz van meg pöfékelnek a gépek az steampunk. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164034) Dorian válasza paatrick (#164032) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi a tippeket, ránézek ezekre is.
Remélem van ezekhez is angol nyelv, mert a feleségem baromira nem bírja a távolkeleti nyelveket, hallgatni sem ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164035) Peterhappy válasza Bad Pritt (#164033) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

(#164036) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Lassan lejár az ingyen AppleTV előfizum, megnéztem gyorsan még a Tetrist. Nagyon fontos ezzel a filmmel kapcsolatban, hogy nem egy történelmileg hiteles, száraz doksit akartak forgatni a témáról, inkább eltúlozták, romantizálták az egészet és egy érdekes heist jellegű sztorit raktak össze. Kicsit nehezen indult be számomra, sok volt az expozíció meg a jogi blabla az első 20 percben, de aztán rendesen beindult és sikerült érdekessé tenni az amúgy elég száraz copyright témát.
Ami nekem nagyon tetszett, hogy milyen ironikus, de mégis átélhető képet festett a korabeli keleti blokk működéséről és aztán sokszor humoros módon mutatta be, hogy ez mennyire idegen és érthetetlen volt a világ többi részéről érkező üzletemberek számára. Kellett ehhez elsősorban egy remek Taron Egerton, aki fantasztikus választás volt a folyton törtető, sokszor értetlenkedő, de leleményes Henk Rogers szerepére egy fasza bajusz társaságában, illetve a néhol szinte Aaron Sorkint idézően pattogós szövegkönyv, ami nagyban segítette a kulturális különbségek bemutatását is, van egy folyton pofázó, nagydumás amerikai a száraz, kussban ülő szovjetekkel szemben.
Nem váltja meg a világot, nem ad történelemleckét, de arra mindenképp jó, hogy utána az ember rákeressen, mekkora wtf is volt ez a Tetris-sztori a valóságban és mekkora mákja van a Nintendónak, hogy végül megszerezték hozzá a jogokat. Egynek jó volt, ajánlott, a zenékért meg a semmiből jött üldözéses jelenetért plusz pont jár.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164037) liszi70 válasza Dorian (#164029) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bár nem vagyunk animések, de a Vándorló palotát mi is nagyon szeretjük! :K A zenéje is gyönyörű, de az egész mese nagyon jó.

"Remélem van ezekhez is angol nyelv, mert a feleségem baromira nem bírja a távolkeleti nyelveket, hallgatni sem ;]"

Magyar nem játszik? Animációsnál nincs szinkron-gond, általában tök jó a magyar.

[ Szerkesztve ]

(#164038) Kergeboci válasza Bad Pritt (#164036) üzenetére


Kergeboci
tag

Akkor meg gyorsan a Severance, Black Bird sorozatok, es a Great Beer Run filmet, ha eddig kimaradt

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#164039) Bad Pritt válasza Kergeboci (#164038) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Black Bird megvolt, másik kettő nem érdekel sajna, még a For All Mankind 4. évad lepörög és pont elfogy a fél év.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#164040) bagyulajuve válasza mephi666 (#164027) üzenetére


bagyulajuve
addikt

egyik kedvenc filmem :) - moziban meg vhs-en néztük, nagyon nagyon réges régen

Resistencia eterna

(#164041) mephi666 válasza bagyulajuve (#164040) üzenetére


mephi666
nagyúr

...érdemes akkor újrázni: 40éves film, de nem öregedett rosszul :K nem egy világmegváltó a sztori, de b-akció létére simán megállja a helyét a mai felhozatal mellett... plusz nélkülöz csomó divatos pc elemet is: kapásból lelőnek egy néger bűnözőt, a rendőrök kukkolják a meztelen nő nyújtógyakorlatát, a főszereplők fehér férfiak, stb :D ezt így ma nem lehetne már moziba küldeni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#164042) paatrick válasza Dorian (#164034) üzenetére


paatrick
senior tag

Ezeknél van magyar szinkron is. Vándorló palotához is van.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#164043) bagyulajuve válasza mephi666 (#164041) üzenetére


bagyulajuve
addikt

2-3 éve megnéztem, 4k verzióban
amúgy pont a hétvégén keresgettem a streaming szolgáltatóknál, de nem találtam

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#164044) Dorian válasza paatrick (#164042) üzenetére


Dorian
félisten

Láttam, hogy van, de normál filmeknél a magyar szinkron mindig egy kalap fosch, úgyh azzal nem is próbálkoztam.
Úgy láttam, hogy nem kifejezetten japán környezetben játszódik, hanem akkor inkább már angolban, és az angol így autentikusabb is (meg legalább megértem)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164045) liszi70 válasza Dorian (#164044) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a magyar szinkron mindig egy kalap fosch"

Szerintem nem a magyar szinkron fosch, hanem a szinkron intézménye fosch, nyelvtől függetlenül. :) Nem hiszem, hogy bármilyen nyelven is jobban, illúziókeltőbben lehetne megcsinálni. Ez egy szükséges rossz, tele kompromisszummal. A feliratnak is megvan a maga kompromisszuma, de el nem tudnám ma már képzelni, hogy komolyabb filmeket szinkronnal nézzek. Viszont az animációs filmeknél tök más a helyzet! Azt eredeti nyelven is szinkronizálják, szerintem animációs esetén semmi baj nincs vele, bármilyen nyelven érvényes lesz. Ezért kérdeztem rá az előző posztomban is. :)

[ Szerkesztve ]

(#164046) lezso6 válasza liszi70 (#164045) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Elvileg lehetne csinálni nagyon jó szinkronokat, csak nincs rá lóvé. Na majd az AI... ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#164047) paatrick válasza Dorian (#164044) üzenetére


paatrick
senior tag

Animéknél a lehető legrosszabb amit választhatsz az az angol szinkron :DDD ritka szarokat csinálnak, mondjuk még filmeknél egész jók. Viszont a magyar szinkronok általában jól sikerültek. Chihirónak és a Totoronak is jó a szinkronja.
(nálunk a sorozatoknál volt inkább problémás hogy mivel kevés ember szinkronizált egy projektet így mellékszereplőket vagy epizódszereplőket sokszor ugyanaz szólaltatta meg. De mivel te filmeket nézel így ezzel nem lesz probléma.)

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#164048) Dorian


Dorian
félisten

OK srácok, este a folytatásban rápróbálok a magyar szinkronra (bár úgy emlékszem, az alacsonyabb bitrátájú ;] )

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#164049) paatrick válasza Dorian (#164048) üzenetére


paatrick
senior tag

Hát az 5.1 nem túl gyakran látott ismerős magyar anime szinkronoknál :P

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#164050) liszi70 válasza paatrick (#164049) üzenetére


liszi70
nagyúr

A Vándorló palotában van magyar 5.1. Az igaz, hogy az eredetitől általában alacsonyabb bitrátájúak szoktak lenni. De szerintem ennek nem sok jelentősége van, ez nem olyan típusú film. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.