Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165001) perempe válasza k-adi (#164937) üzenetére


perempe
addikt

Jókat írtál róla, rém kiszámítható, a kötelező bosszúra kevés esély lenne egyébként.

Nekem a Tomb Raider jutott a végén az eszembe.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#165002) lezso6 válasza Viiktor1989 (#164999) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Edge of Tomorrow legeleje. ;] Jó a sub, még 10 Hz is van, de vigyázz mert megöli a mélynyomót, ha nincs megfelelő védelme.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#165003) k-adi válasza tibbike01 (#164998) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem feltétlen ragaszkodom a dead centerhez úgymond, de számomra az az optimális ha terem közép vagy felette sorokban valahol van ülőhely, ugyanis előrébb lévő helyeken egyszerűen kitörik a nyakam, kényelmetlen felfelé nézni, oldalról szintén, ezért törekszem mindig jó helyet választani márcsak emiatt is néha inkább kivárok (mint most pl. Dűne2 esetén is, ráér).
Mivel én ragaszkodom az angol feliratos vagy OV filmekhez, ezért szerencsére kis türelemmel össze is szokott jönni a jó hely általában gyakran, mert kis hazánkban még mindig idegen az angol nyelv ismerete.

(#165004) Viiktor1989 válasza lezso6 (#165002) üzenetére


Viiktor1989
tag

Egész estés filmet is mondhattok 😅

(#165005) RetepNyaraB válasza gbors (#164994) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Sztem nem kell készülődni. Nekem lövésem sincs semmi japonológiáról,de gyönyörű filmnek találtam így is. Persze a lore ismerete mindig hozzáad, az biztos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#165006) proci985 válasza Viiktor1989 (#165004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Blade Runner 2049, Interstellar, A Quiet Place (inkabb pozicionalasra).

kezd a Blade Runner 2049el, rendesen megdolgoztatja a setupot es lemegy a pincebe, ahogy az Interstellar is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#165007) Louro válasza tibbike01 (#164998) üzenetére


Louro
őstag

Én személy szerint középen és a sorok tekintetében inkább az első harmadban, hogy kissé közelebb legyek a vászonhoz. Hátsó sorból nekem olyan, mintha otthon nézném a TV-t.

Mess with the best / Die like the rest

(#165008) Viiktor1989 válasza proci985 (#165006) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszi a tippeket. Pozicionálásnál arra gondolsz,hogy elég szépen ki lehet hallani,ha valamelyik hangfal elnyomja esetleg a másikat ?

(#165009) gbors válasza RetepNyaraB (#165005) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem tudásilag gondoltam a felkészülést, hanem koncentrációban :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#165010) proci985 válasza Viiktor1989 (#165008) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen es nem: Quiet Placenek objektumalapu keverese van, tehat jol osszerakott rendszernel pontosan lehet hallani, hogy hozzad kepest merre tortenik valami.

gyakorlatilag az egyik legpontosabb atmos/dts:x soundtrackja van, de 5.1nel is elony demozni a keverest.

Blade Runner es Interstellar is pontos, de azok mashogy mozik. a BR2049 nyitojelenete alatt kb statikus hang falat csinal a melynyomoval.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#165011) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Pókember irány a pókverzum:

Érthetetlen, hogy eddig miért nem szenteltem ennek a filmnek nagyobb figyelmet. Teljesen lenyűgözött, pedig nem vagyok animáció rajongó. A sztori az elejétől a végéig izgalmas, szerethető karakterek, zene, hangok remekel na és maga a stílus és a (gyakran változó) animáció. Repülök is rá a Pókverzumon át-ra :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#165012) mephi666 válasza Rigormortiis (#165011) üzenetére


mephi666
nagyúr

...van akinek kiég tőle az agya, de szerintem zseniálisan váltogatja a képi és színvilágot annak függvényében, hogy milyen szereplők kerülnek elő, vagy milyen érzelmi állapotot akar közölni a film :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165013) lezso6 válasza proci985 (#165010) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja meg vannak jó mélyek is. Habár szerintem a kevesebb több most jól benne a hangok. Mint film meg hát... :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#165014) proci985 válasza lezso6 (#165013) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Filmként... ja. Viszont okkal tartják az egyik legjobb atmos/dts:x mixnek, a sound engineering része szuper.

A másik kettő kevésbé megy át atmos techdemoba, viszont cserébe filmként jobb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#165015) Viiktor1989 válasza proci985 (#165010) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm az ajánlásokat,ezeket ki fogom próbálni :R

(#165016) devil-k válasza proci985 (#165010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Még a fotelből is felugrok. Így kellene a filmeket lekeverni.

- mozi bolondéria -

(#165017) vond válasza Viiktor1989 (#165004) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Bedobok én is egyet: Deepwater Horizon
Kivételesen a magyar hangsáv is DTS-HD MA 5.1.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#165018) proci985 válasza devil-k (#165016) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyik elso film volt, amit az uj 5.2.4 setuppal neztem (plafonig tolt hangfalakkal), gyakorlatilag megvolt a mozi feelingje, meg az, hogy szo szerint a teton felettem is lehetett kovetni, mi van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#165019) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Valami madarak

Kettős érzésem van. Egyfelől eléggé lehúzós képet ábrázol (egyáltalán nem törekszik változatosságra, csupa leszakadt sémával dolgozik), másrészt - bár semmi újat nem mutat föl - egy megszerkesztett, lineáris, bevonni képes történetet tár elénk, nem túl hosszan, amolyan "szórakoztató elgondolkodtatás" jegyében.
A lány kissé motyogós, de amúgy érthető, általánosságban hallható a szöveg, egy-két beállítás kifejezetten ügyes (pl. amikor a főhős fia másodszor látogatja meg apját, és az kép egyre "bezárja" a jelenet alatt az idős karaktert, jól rezonálva a történésre), a legtöbb jelenet szimplán korrekt.
Jó kis kezdés a rendezőtől. Remélem javul, és sok jó filmet készít.

Kojot négy lelke

Amennyire jó, ugyanannyira rossz is. Szerintem nagyon elkésett, évekkel késte le a jó időzítést: elcsépelt, lecsengő trend (rasszizmus+környezeti kizsákmányolás) hátára kapaszkodik fel a téma. Hovatovább, az Avatar már rég elvitte a show-t...
A történet indián legendákra épít (ki is írják az elején), de közben a keresztény motívumok párhuzamosan megfeleltethetők majdnem mindennek, így nem teljesen világos, hogy mi volt a koncepció, vagy a szándék. A 'jó és rossz harcának' központi helyre emelése sem könnyíti meg az üzenet értelmezését: akkor most valami felelősség felmerül vagy éppen száműzésre kerül...? Mit kezdjünk mindezzel...? Pláne, hogy a kerettörténet és a nagy, időtálló üzenet nem igazán tud komoly szimbiózist létesíteni (a film vége konkrétan röhejesen naiv és didaktikus lett).
Az animációs része tök korrekt, bár lehet ízlés dolga, hogy bejön-e vizuálisan, szerintem jól fogták meg. Mindent egybevéve Jankovics Marcellre asszociáltam: hozzá mérhetően 'színvonalas külcsín, de közel sem tökéletes belbecs' jellemzi.
A Műanyag égbolt-nál mindenesetre sokkal jobban bejött.

#értékelés

"Szerintem."

(#165020) Viiktor1989 válasza vond (#165017) üzenetére


Viiktor1989
tag

:R :R

(#165021) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A holló (2024) 🐦‍⬛ MAGYAR feliratos előzetes 🎬 GS

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#165022) devil-k válasza gyuromoj (#165021) üzenetére


devil-k
nagyúr

Brandon Lee forog a sírjában.

- mozi bolondéria -

(#165023) mephi666 válasza gyuromoj (#165021) üzenetére


mephi666
nagyúr

...az 1. rész klasszikus, a 2. rész még elég jó és gót Vincent Perez-el... a 3. nekem még bejött a zenéi miatt, a 4 viszont mocskosul nagy hulladék... erre fel akarják támasztani és csinálnak Bill Skarsgard-ból egy félig Joker cosplay-es élőhalott terminátort :DDD gondolom a mészárlás nagy részét be is mutatták ebben a 3 percben

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165024) Grave_444 válasza devil-k (#165022) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem tűmik ez olyan rossznak.

mephi666
Nem is tudtam, hogy van több rész, az elsőt láttam csak.

(#165025) mephi666 válasza Grave_444 (#165024) üzenetére


mephi666
nagyúr

20-25 éve az első 3-at kb több tucatszor láttam... nem tudom, hogy újra merem-e ezeket valaha is nézni... félek, hogy rosszul öregedtek :K (...vagy én öregedtem "rosszul" és már nem lenne meg az a hatás, mint 20éves, naiv, hős szerelmes fejjel :D )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165026) eeXaa válasza gyuromoj (#165021) üzenetére


eeXaa
addikt

Hmm.. végre, ez sokkal jobban néz ki a tréleeből mint a régi szar....

(#165027) myckey válasza eeXaa (#165026) üzenetére


myckey
veterán

erről van szó
;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#165028) mephi666 válasza myckey (#165027) üzenetére


mephi666
nagyúr

the crow (2024): masterpiece <- most megjósolom :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#165029) Miklós315


Miklós315
aktív tag

További felzárkózás a "mai magyar filmek" témakörben...

VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan
Mondanám, hogy van. Valóban. De szerintem megmagyarázható, ennyiben tehát téves a cím. Ez egy vállalhatatlan szemét. Az írás (történetvezetés, karakterek, szövegek), a főszereplő (nem is színész, és botrányosan szar) szerződtetése. Az egész kínos spleen szemét...szemét. Fujjjjj.

Rossz versek
Ez sokkal sokkal jobb filmként, de a "modern magyar filmekre" jellemző spleen, meg a felesleges trágárság ezt is fertőzi (mikor növik már ki ezt a hiteltelen, öncélú, pozőr szitkozódást??).
A színészválogatás jobb (pedig vannak átfedések a másik Reisz-filmmel, pl. a szülők, a haver, stb.), a szövegek is - leszámítva a fent jelzett "kibaszott káromkodást, bazdmeg, érted, faszom, kurva életbe már...!?" - hitelesebbnek hatnak a karakterektől, a képisége (vágások, áttűnések, stb.) kifejezetten ügyes. A különféle korosztályos én jól működik együtt is, bár újdonságot nem jelent a filmtörténetben, de legalább jól "lopott".
Volna itt tehetség, csak jó lenne végre egy jó írás, esetleg netalántán, véletlenül valami pozitív, felemelő, jó sztori, ha akadna végre... De hát, merjünk kicsik lenni, ugye...

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#165030) myckey válasza mephi666 (#165028) üzenetére


myckey
veterán

Kell az egyensúly :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#165031) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most, vagy sohát bevállalta valaki?

Biztos megnézem majd, de pénzt nem vagyok rá hajlandó kiadni. Gondolom elég hamar a tv-be fog vándorolni.

I am having fun staying poor.

(#165032) devil-k válasza mephi666 (#165028) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen. Minden más szar. Masterpice lol uraság. :F

- mozi bolondéria -

(#165033) pohár válasza Drizzt (#165031) üzenetére


pohár
félisten

iiisten ments...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#165034) Phobion


Phobion
őstag

sziasztok

Az Etele Cinema-nál is van olyen, hogy vetítés előtt 30 perccel már ott kell lenni? (jegy, kaja minden ki van fizetve előre)
Visszaigazoló mailben nem láttam ilyet és a honlapon se.

#165003 - Etele pixel 5. sor már nagyon elől van? Világéletemben mindig az utolsó sort válaszottam, 1-2 székrugdosós élmény miatt. Viszont nemrég hallottam, hogy a közép a legideálisabb, most kipróbáljuk, de tartok tőle nagyon. 🙈

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#165035) Drizzt válasza Phobion (#165034) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem alapvetően nincs, viszont annyira lassú moziszemélyzetet én még életemben nem láttam sehol máshol. Simán volt már olyan, hogy egy 15 fős sort jó 20 percig tartott kiszolgálni.

Pixelben az 5. sor nem vész egyáltalán.

I am having fun staying poor.

(#165036) Bad Pritt válasza Drizzt (#165035) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ezt én sem értettem az Etelében, megalszik a tej a szájukban, mire fél tucat embert kiszolgálnak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#165037) Eversmann válasza gyuromoj (#165021) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Kicsit attól félek, hogy John Wick-esített változat lesz. De ne legyen igazam :U Én inkább azt várnám, hogy hozzátegyen a Holló mitológiához, ha már újrakezdik. Ha meg csak akción lesz a hangsúly, eltűnik mint a süllyesztőben mint a többi John Wick klón.

Life is better with a Titan

(#165038) PuMbA válasza Phobion (#165034) üzenetére


PuMbA
titán

5. sor nem vészes. Szerintem 6-8 amúgy az ideális :)

[ Szerkesztve ]

(#165039) brownus


brownus
veterán

Milyen a Dune 2 szinkron? (Aréna imax miatt)

De lehet maradunk az Etele pxl terme mellett...

[ Szerkesztve ]

(#165040) gbors válasza Miklós315 (#165029) üzenetére


gbors
nagyúr

Eléggé meglep, amit a VAN-ról írtál. Szerintem egy jópofa, szerethető, meglehetősen léha film - pont mint a főszereplője. Semmi gond nem volt sem az írással, sem a főszereplővel, gyakorlatilag egy igen kényelmesre vett és erősen megkésett felnövés-sztori.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#165041) lezso6 válasza brownus (#165039) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden szinkron bűnrossz. :D ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#165042) Miklós315 válasza gbors (#165040) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"meglehetősen léha"

Na, ebben egyetértek, ez a kulcs. A nagybetűs nihil. A semmi himnusza.
A karakter 29 évesen semmit nem csinál, semmit nem gondol, egyetlen normális mondat nem hagyja el a száját (sem belül a fejében, sem kifelé, hangosan). Kínos. Cringe. Creepy. Botrányosan ellenszenves, antipélda.
És nem látom a végén sem(!), hogy fejlődne, hogy tartana bárhonnan bárhová. A legutolsó mondata is az, hogy "Végülis, tök mindegy"...!
És ezt a megírt förmedvényt tovább rontja, hogy a lehető legrosszabb castra lett bízva a megjelenítése (beszédhibás, borzasztó hangszínen szövegelés, és a játéka is egyféle semmilyen).
És súlyosbítja a környezet (többi karakter, a megjelenített világ, tehát az egész film).
Szerintem kritikán aluli szegénységi bizonyítvány ez a film, úgy, ahogy van (ami azért fura, mert négy évvel később ennél minden téren sokkal jobb alkotást adott ki a kezeiből az alkotója - és a stáb).

"Szerintem."

(#165043) proci985 válasza Miklós315 (#165029) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Taxidermia megvolt?

az a film nagyon bizarr, de ha jol emlekszem, szereted a furcsa filmeket.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#165044) Miklós315 válasza gbors (#165040) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Utólag jutott eszembe, hogy ránézek a fogadtatásra (egyszerűen csak a port.hu, mafab kommentjeire gondolok).
Itt egy 2014-es, megjelenéskor friss véleményrészlet, ami rávilágíthat arra, mitől haragszok erre a filmre:
"Ez az a film, amire szerintem mindenki várt, mióta a Filmalap próbál szerethetõ és jól mûködõ közönségfilmet letenni az asztalra. (...) Minden nagyon magyar benne, de ez esetben nem negatív minõségjelzõt takar ez a dolog, egyszerûen tökéletesen visszaadják azt, amiben most élünk, DE egy óriási csavarral. Úgy, hogy szórakoztat minket! Úgy, hogy felismerjük benne a saját életünket, de egyben ki is röhögjük magunkat! A családi ebédeket, a szülõk nyaggatásait, a pénz után siránkozást, a busz után hiába futást, az esti partizást és azt lezáró gíroszozást, és a döntésképtelenséget ami a generációnkat áthatja. Megindító pontossággal és bájjal mutatja be az életünket ez a film. Igen, a miénket, a harmincasokét."

A kiemelésekkel igyekszem...hmm, kiemelni, hogy szerintem hazug, szűk körre reflektáló, összességében a "sárga és savanyú, de a "mienk"" (a "tiétek"! - ezt kérem jól érteni) mentalitást fetisizáló agymosás ez a film.
Nem emeli föl a nézőjét, nem kíván előremutató lenni (tartalmában, minőségében), a nihilt közvetíti.
Akkor lenne igazad a "felnövés-történet" jellemzéssel, ha ennek lenne látható nyoma benne, de nincs. Egy helyben toporog a karakter. Aki a főszereplő, akivel a néző leginkább azonosul(hat(na)). És kigúnyolásra, ellenszenvre kárhoztatja a körülötte levő többi karaktert is, ha "nyaggatják", "elhagyják", stb.
Ezért én igenis haragszom erre - és hogy érthető legyen: továbbá az ehhez hasonló, nihilista, lehúzó többi - filmre, amivel szerintem romboló hatást tud elérni az alkotója (nem tudom, hogy jobb-e az eset, ha nem szándékoltan, csak tudatlanul...mintha szándékkal).

Na, talán így érthetőbbé vált a kirohanásom. :R

[ Szerkesztve ]

"Szerintem."

(#165045) Miklós315 válasza proci985 (#165043) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem, nem is volt tervben :)

"Szerintem."

(#165046) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Pár napja lelkendeztem az Irány a pókverzum kapcsán és most megnéztem a folytatást: a Pókverzumon át-ot.

Röviden: aztakurva! Gyakorlatilag mindenben rátett egy lapáttal az egyébként is korszakalkotó előzményre, az animáció technikája és folyamatosan változó stílusa, illetve az ehhez passzoló zene- és hangvágás...
És a sztori, karakterek is nagyon jók, pedig aki ismer, az tudja, hogy nem hozzám kell fordulni szuperhősfilm- ajánlásért :D

Technikai oldalról nézve igába tesz mindent, amit animáció néven ismerünk. Az Oscar miatt pedig csak azért nem lázadok, mert imádom Myazaki-t és a munkásságát, ugyanakkor technikai értelemben az animék 20 éve egy helyben ropognak, és ha valamit, ezt azért el lehetett volna ismerni a Pókembernél. Még szerencse, hogy nem volt Pixar/Dreamworks film, na azokat csípőből nem csípem.

Na de a lényeg, hogy a Top Gun Maverickhez hasonlóan a Pókverzumon át esetében is azt sajnálom csak, hogy nem moziban néztem...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#165047) gbors válasza Miklós315 (#165044) üzenetére


gbors
nagyúr

Tehát akkor ha jól értem, haragszol a filmre, mert egy (vitathatatlanul) negatív jelenséget ábrázol, ami mellesleg igencsak reális, mostanra még inkább, mint akkor, amikor a film készült. Azzal ugyan nem értek egyet, hogy a karakter nem fejlődik, de a katarzis vitathatatlanul elmarad - ahelyett, hogy a mocsárból kimászna, lezuhanyozna és emelt fővel indulna a jövőbe, csak addig jut el, hogy stabilan nyaktól felfelé a felszín felett van, azaz legalább nem fullad meg.
Továbbra sem értem, hogy ez miért akkora probléma. Bemutat egy karakterből fakadó "életformát", egyrészt elrettenti azt, akinek ez a fajta sodródás idegen, másrészt azt is bemutatja, hogy ettől nem lesz valaki automatikusan boldogtalan, vagy akár rossz / gonosz - csak érdemes nagyobb kudarctűrő képességet kifejlesztenie.

Ennyivel azt is mondhatnád, hogy minden háborús film szar - amiket leírtál, azok a legtöbbre igazak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#165048) Bad Pritt válasza gbors (#165047) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

+1

Korból és társadalmi helyzetből fakadóan mint célközönség mondom, hogy ez a film rohadtul betalált a maga idejében és az akkori huszonévesek számára egy könnyen felismerhető helyzetet festett le.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#165049) Miklós315 válasza gbors (#165047) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nem értek egyet azzal az általánosító (generációsnak, többséginek vélt) reflexió-véleménnyel, mely szerint "egy (vitathatatlanul) negatív jelenséget ábrázol, ami mellesleg igencsak reális, mostanra még inkább, mint akkor".
Sőt, azt gondolom, ha van/keletkezik is ilyen ún. közhangulat, generációs életérzés, ahhoz pont ezek az alkotások is jelentős mértékben hozzájárulnak.
A filmet kedvelő vélemények által megfogalmazott dicshimnusz kifejezetten a 'elrendeltetett mindenszarizmus' diadalát éltetik. Károsnak tartom. A filmet meg gagyinak.

"Szerintem."

(#165050) gbors válasza Miklós315 (#165049) üzenetére


gbors
nagyúr

Azzal nem is kell egyetérts, mert még csak hasonlót sem írtam :) Azt írtam, hogy a jelenség létezik, és ma nagyobb a súlya, mint a film megjelenésekor. Ha ezzel se értesz egyet, akkor nézz kicsit alaposabban körül a tinédzserek körében - nekem most elég széles kitettségem van (gyerekeim osztálytársai + iskolában dolgozó nej), és bizony ez a miafaszomazajövő és kinemszarjale mentalitás igencsak közkedvelt.
Az, hogy a film ehhez hozzájárulna, az óriási kapufa - ugyanis ez a réteg kb. 100% valószínűséggel nem látta / látja ezt a filmet.
A film meg nem gagyi :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.