Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136151) eeXaa válasza belinho (#136150) üzenetére


eeXaa
addikt

...passz.. engem valahogy sokkal jobban megtalál ez a fajta humor, mint az erőltetett marveles, meg szarvarszos...

(#136152) belinho válasza eeXaa (#136151) üzenetére


belinho
senior tag

A Marvel filmekben is zavar a humor, de sajnos ez kell a népnek, így jobban el lehet adni.
Jobban tetszenek a DC-s filmek, mert azok komolyabbak.

(#136153) Pitterix válasza Viszlát (#136143) üzenetére


Pitterix
őstag

Tudod, nem egyforma az érdeklődési körünk.... :B
Meg hogy úgy mondjam, most nehéz fimre nem vágyok, gondolok itt olyanra, ami mélyen elgondolkodtató, nagyon megható, túl életszagú. Inkább könnyed vígjáték, esetleg kosztümös korabeli, kis lövöldözős. Aztán majd ősszel-télen jöhetnek a drámaibb alkotások.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#136154) S e t h válasza cyberkind (#136128) üzenetére


S e t h
nagyúr

Van gyereked?
Akkor majd megtudod.:D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#136155) KISDUCK válasza eeXaa (#136149) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mi köze Burt Reynoldsnak a 6 underground-hoz, talán Ryan Reynolds-ra gondolsz?
Mi zseniális a Predator 2018-ban? Én moziban néztem és már akkor úgy jöttem ki hogy ez nem érte meg a mozijegyet. A Predator frencsájz elvesztette azt amivel az első film kiemelkedő lett. A kőkemény, feszült akciót felváltotta valami szerencsétlenkedő fanservice és az egész olyan lett mint egy Jackass féle (hánytotta) rántotta. IMDB-n 5,5 ponton áll a film most, ami teljesen reális többet nem érdemel az egész.

(#136156) Mik76 válasza eeXaa (#136151) üzenetére


Mik76
senior tag

Na ebben egyet ertunk. A Marvel eroltetett jopofaskodasa nalam is maximum egy enyhe rosszulletet kepes kivaltani. :(((

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136157) Eagle16 válasza belinho (#136152) üzenetére


Eagle16
addikt

Én is így vagyok vele, viszont a Guardians of the galaxy és az Ant-Man féle poénkodás tetszett, azokat újra is tudom nézni akár.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#136158) eeXaa válasza KISDUCK (#136155) üzenetére


eeXaa
addikt

-poén volt.
-leírtam miért.
-szerintem pedig nagyon jó irányba fejlődött. kimondottan jól áll neki ez a fajta humor. ha kapnánk egy komoly predator filmet, akkor meg az lenne a baj... ;)

Eagle16: :K

(#136159) erahurka válasza eeXaa (#136149) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem a Godzilla: King of Monsters volt hatalmas trash élmény, de 10/10-et bőven nem adnék neki :D

(#136160) erahurka válasza oriic (#136147) üzenetére


erahurka
félisten

Mindent értek ;]

(#136161) mephi666 válasza erahurka (#136159) üzenetére


mephi666
nagyúr

azt kb 1 hét alatt tudtam megnézni, mert 20percenként bealudtam rajta :D nehéz volt mindig visszatekerni oda, ahol kb tartottam

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#136162) cyberkind válasza S e t h (#136154) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha lesz is, ilyet nem fog nézni, szépen megkapja azokat, amiket apuci szeret vagy tisztel valamennyire. :P

Paranormal Cocktivity

(#136163) Tibiajax válasza eeXaa (#136146) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ha akarunk majd egyszer egy gránittáblát az utókornak erről a topikról, amire mondjuk egy idézet vagy mondat vésődhetne fel, mint memoár, én erre adnám majd akkor le a voksom:

"..semmiképpen sem ér kevesebbet 10/10-nél."
- eeXaa -

szerintem ennél jobbat nem fogunk találni.. :)

(#136164) erahurka


erahurka
félisten

Ti hol vezetitek azokat a filmeket, amiket meg akartok nézni? Csomó helyen mentegettem el néhányat, rendszerezni kellene és elkezdeni haladni, meg bővítgetni, de nem tudom mit lenne jó használni.

Jó lenne ha számlálná hány filmet vettem fel, amit megnéztem jelölhetném de nem tűnne el, csak alulra kerülne vagy elhalványodna, hogy tudjam mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#136165) Luissimo válasza Tibiajax (#136163) üzenetére


Luissimo
veterán

De a "semmiképp sem ér többet" változata is dobogós lehet 😃

(#136166) Viszlát válasza erahurka (#136164) üzenetére


Viszlát
addikt

IMDb watchlist-en, egyszerű de praktikus, mutatja hány filmet vettél fel rá, a megnézett és értékelt filmek automatikusan átkerülnek az értékelések listára, de a megnézendőről csak akkor tűnik el, ha kiveszed onnan, amíg ezt nem teszed meg, addig ugyanúgy látod ott is, az értékeléseddel együtt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136167) Peterhappy válasza Tibiajax (#136163) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

Mondjuk én soha nem értettem eeXaa visszafogott pontozási metodikáját, a Spinal tap óta tudjuk, hogy nem lehetetlen tízes skálán tizenegyet is adni.

(#136168) Peterhappy válasza erahurka (#136164) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én Kritikustömegen vezetem (azt is). Lehet, hogy volna rá jobb felület, de elfogult vagyok, nagyon szeretem az oldalt, mert nagyon sok értékes gyöngyszemet köszönhetek neki :B

(#136169) Rigormortiis válasza cyberkind (#136133) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Én is így érzel velük kapcsolatban, amikor az Oroszlánkirályt néztük a kölyökkel moziban, már attól frászt kaptam, hogy a főcímdalt is újraszinkronizálták.

Egyedül a Dzsungel könyve tetszett élőszereplősen. Azt valahogy eltalálták.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136170) Rigormortiis válasza erahurka (#136159) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az a film tényleg egy guilty pleasure gyöngyszem. Ahogy a dögök ütik egymást az első perctől az utolsóig... Imádom!

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136171) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Hostiles

Piszok lassú, ám roppant hangulatos western-költemény az elmúlásról, a kiégésről és a megismerés jelentőségéről.
Egy százados (Christian Bale) elnöki parancsot kap a régi nagy ellenfél törzsfőnök (Wes Studi) hazakísérésére, amit vonakodva bár, de teljesít. Hosszú, rögös útjára indul tehát a különítmény, hogy csodás tájakon keresztül haladva, embert próbáló kihívások terhétől gyötörve, a kiváló színészek által erőteljesen megformált karaktereket mind közelebb engedhessük magunkhoz e borús, nyers, de mégis valamiképpen felemelő történet során.
A látvány és a zene egyaránt remekül segíti a művet, a forgatókönyv és a szövegkönyv nem hibátlan (apró, de feltűnő didaktikusság/kényszerűség felfedezhető), az összkép mindenesetre letaglózó. Nem kifejezetten szórakoztató, de igényes darab, és aki szeretne elmerülni a zord vadnyugat mocskában, annak kihagyhatatlan (mint a The Homesman).

#értékelés

"Szerintem."

(#136173) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Egy kollégám ajánlotta a Köd c. filmet, és mivel hasonló az ízlésünk, ezért adtam neki egy esélyt.

Alapvetően nem vagyok oda a Stephen King feldolgozásokért, de ez nagyon jó! Valahonnan ismerősek voltak a színészek, de még nem néztem utána ennek, viszont a vége... Az nagyon kemény.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136174) Miklós315 válasza Rigormortiis (#136173) üzenetére


Miklós315
aktív tag

"Valahonnan ismerősek voltak a színészek"

Azért, mert csupa olyan játszik benne, akik egy rakás filmben (mellék)szerepelnek, ezért bár nem tudod, kicsodák (mint az A-listások), de azt igen, hogy már láttad itt-ott. :)

Marcia Gay Harden (A halál keresztútján, Flubber - A szórakozott professzor, Ha eljön Joe Black, Titokzatos folyó, stb.)

Toby Jones (Jeanne d'Arc, az Orleans-i szűz, Én, Pán Péter, Szikraváros, A rítus, Amerika kapitány: Az első bosszúálló, Az éhezők viadala, Wayward Pines, stb.)

Thomas Jane (Ál/Arc, Az őrület határán, Háborgó mélység, A megtorló, Predator - A ragadozó, stb.)

"Szerintem."

(#136175) Tibiajax válasza Peterhappy (#136167) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mi sem értettük sokáig, később lezsó csinált egy eeXaa-defininíciót, ami szerint kell nagyjából értelmezni a mester metodikáját, azóta valamivel jobb a helyzet

(#136176) spiky03 válasza erahurka (#136164) üzenetére


spiky03
veterán

Én letterboxon vezetem, hogy miket néztem meg meg ott is pontozom őket.
Itt is lehet whislistet csinalni, van appja is.

A saját filmes gyűjteményemet meg a Bluray.comon, annak is van appja.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#136177) Rigormortiis válasza Miklós315 (#136174) üzenetére


Rigormortiis
addikt

És tényleg! :DDD

Köszönöm a felvilágosítást :R

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#136178) Miklós315 válasza Rigormortiis (#136177) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Nincs mit :)
(Amúgy még az Amerikai pite Shermanje is szerepel benne... :D )

"Szerintem."

(#136179) KISDUCK válasza Rigormortiis (#136173) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha esetleg még nem láttad, akkor ajánlanám az Álomcsapdát, szintén S.K. feldolgozás jó szereplőgárdával, de ezt nem mondanám annyira drámainak mint a Köd-öt. Nem az a film ami megváltja a világot, de szerintem kár kihagyni.

#136158 eeXaa:
A Predator szériának pedig pont egy komolyabb film kéne, az ilyen űrlényes vicceskedés maradjon meg inkább a vígjátékoknak mint pl.: Paul.

(#136180) eeXaa válasza KISDUCK (#136179) üzenetére


eeXaa
addikt

...szerintem kellően komoly volt, már amennyire komolynak lehet lenni a predátor alapötletét.
Amúgy szerintem sosem tartozott egy, The Thing, Alien, Event Horizon kategóriába. Az első két film is inkább Akció Sci-fi nek mondható..
Ez az új, a vicceskedésel szerintem nagyon módjával bánt, abszolute nem zavart egy sem, elejétől a végéig igazi old school predator hangulata volt.

[ Szerkesztve ]

(#136181) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Mortal Engines 2018

Gyonyoru kepi vilag par eszmeletlenul szep jelenettel es egy tortenettel ami akar erdekes is lehetett volna mashogy eloadva, de aranytalan.

Az, hogy mi nem mukodik, jo kerdes. Egyik oldalrol egyertelmu Mad Max es Star Wars flashjeim voltak, nemi James Bonddal, nemi Matrixxal, nemi Chihiroval, nemi Terminatorral. A fo baj talan az, hogy tul amerikai. Egyik oldalrol muszaj szajbaragni, es muszaj amerikaiasan, tulzottan szajbaragni a szereplok viszonyat, masik oldalrol pont emiatt nem marad ido bemutatni a vilagot, ami viszont sokkal erdekesebb lenne: Oke, de mi van delen? Persze megprobalkozik world builddel, cserebe az osszes szereplok egydimenzios es a politikai szal eltunik.

A sztori inkonzekvens, csapongo es legalabb ket es fel oranak erzodik: A teljes borton jelenetet ki lehetett volna hagyni ugy, a lebego varos pedig azon kivul, hogy szep, az egadta vilagon nem adott semmit az egeszhez. Ja es posztapokalipszishez kepest minden eszmeletlenul steril es tiszta, meg a kannibalok lakta helyek is.

5/10. Mentsegere legyen mondva, hogy tul sok mindent probaltak egyszerre elmondani es az meg az Akiranak se jott ossze ebben a formaban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136182) perempe válasza Rigormortiis (#136173) üzenetére


perempe
addikt

most a Cujo-t (1983) és a Firestarter-t (Stephen King: A gyújtogató, 1984) akarom megnézni tőle.

ezeket pótoltam a héten:
Invasion of the Body Snatchers (1978) érdemes megnéznem az 1956-ban készült ededetit?
The Entity (1982)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136183) Miklós315


Miklós315
aktív tag

Mowgli (2018)

Na, ezt is láttam :)
Eléggé vegyes, mert látványra az elején nagyon művi, de aztán ez már kevésbé foglalkoztatott, beszippantott a történet. Na, nem mintha valami eget rengető sztorija lenne, de hangulata viszont van: elég sötét, felnőttes hangulat. Viszont üresnek tűnik, mert kb. két mondatnyi tartalommal bír, amit körbe-körbejárnak, amin aggódnak, amit megrágnak...
Azt hiszem, akkor lenne király ez a Maugli-sztori, ha vennék ebből a feldolgozásból a kölyköt (karakter és színész) meg a vadászt (jobban kibontva-megírva), esetleg a majmokat is innen (ennyi elég belőlük), a 2016-os verzióból Balut és Sir Kánt (a tigris ottani sztorija jobb, de a 2018-as verzió ijesztőbb, szóval egy "mix edition" kéne), a '67-es rajzfilmből Ká-t meg a keselyűket, és persze a '16-os látvánnyal tálalva. Így már működne. :K

#értékelés

"Szerintem."

(#136184) Bad Pritt válasza Miklós315 (#136183) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem ebből a filmből csak a hátborzongató fejű állatok maradtal meg. Főleg a fehér farkasgyerek, szörnyű volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136185) Miklós315 válasza Bad Pritt (#136184) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Fura volt, de annyira nem szörnyű (az "arcuk"), viszont sokszor tűnt úgy, hogy semmi tömegük, kapcsolatuk a környezetükkel. Azért filmként sokkal rosszabbak is vannak nála.

"Szerintem."

(#136186) Bad Pritt válasza Miklós315 (#136185) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az volt szörnyű, hogy emberi arcuk volt. Már a koncepció is hiba volt, a megvalósítás csak hab a tortán.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136187) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

tévékettőn megy a tranyó utolsó lovag epizódja..komoly kihívás nézni
nem elég, hogy rettenetesen gagyi film - legalábbis mint tranyó-film -, de az a szinkron, istenem.. a film színvonalát is alulmúlja. brutális páros
A.Hopkins magyar hangja fizikai fájdalom

(#136188) Vikthor válasza Tibiajax (#136187) üzenetére


Vikthor
nagyúr

és szar színek meg nem jó a képe...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#136189) pohár válasza Tibiajax (#136187) üzenetére


pohár
félisten

ki a halál néz tévékettőt

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#136190) Pro Koryak válasza Tibiajax (#136187) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Inkább nézd a Furkós utcát a film+on.

(#136191) Yodamest válasza pohár (#136189) üzenetére


Yodamest
addikt

Mondjuk az a gyerek, aki azért nem vesz nagy méretű TV-t, mert az 1998-as fókusz plusz 4:3 képarányú műsor nem nézne ki jól rajta, túl nagyok lennének a "fejek" mint mondotta. Ezért mai napig max 32" megjelenítőt használ, mert azon még nem annyira vészes a 480p-s tartalom "szétesése".

Vannak ilyen beteg emberek, és igen, ő ezekkel érvelt ellenem, hogy minek vettem én 65" tv-t. Hát bánom is már, egyszerűen túl jól néznek ki ezek a 4K filmek, de mit ér ez, ha közben a jezsó TV 5:5 képaránya 480p-ben szétesik??? Ó te világ nagy az én bűnöm, maradtam volna a régi CRT-nél, azon nem esett szét még a 72-es Godzilla sem, tű éles volt.... és a jezsót is teljes pompájában élvezhetném, meg a régi VHS kazikat.

[ Szerkesztve ]

(#136193) Cartevo


Cartevo
őstag

(#136194) Mik76 válasza gyuromoj (#136192) üzenetére


Mik76
senior tag

Engem kivancsiva tettek.
A Netflix a nagy mumuskent lett bemutatva a nagy studiok altal, de idaig rengeteg olyan dolgot tettek le az asztalra ami nekem nagyon tetszett, nagy studiok meg pl nem is adtak ra penzt. Melozni is inkabb nekik melozok mint nemelyik nagy studionak. Egy meg nem nevezett studio pl minden egyes filmjenek az utomunkait kissebb remalomma teszi minden vfx studio szamara. A Netflix eddig normalis client volt.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136195) proci985 válasza Mik76 (#136194) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyebkent feljott a kepminoseg TV kapcsan.

netflix teljesen rendben van kepre es hangra is, es en nezem 5.5"on oleden es 120"on projektorral is. szoval meg tudtak oldani, hogy telefonon es hazimozin nezve is jo legyen.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136196) Mik76 válasza proci985 (#136195) üzenetére


Mik76
senior tag

A UI meg a kereso pedig pelda erteku barmelyik streming szolgaltatoval szemben. Nemelyik hihetetlenul ocska, pl prime. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136197) proci985 válasza Mik76 (#136196) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

par eve probaltam, akkor innen skandinaviabol kb semmilyen contentjuk nem volt a primeon.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136198) oriic válasza Cartevo (#136193) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mirror T'Pol! :B

Live-Die-Respawn

(#136199) Bad Pritt válasza oriic (#136198) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De miért tette be a képet ide?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#136200) lezso6 válasza Bad Pritt (#136199) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert Nagyot álmodik a Netflix: Nolannel és Tarantinóval akar együtt dolgozni, saját Harry Potter- és Star Wars-szerű franchise-t szeretne

varázsló = vulkáni
star wars = star trek
tarantino = mirror universe

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.