Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) dokee78 válasza gyuromoj (#8995) üzenetére


dokee78
félisten

Egy ismerősöm mondta én nem láttam,csak az első részt.

(#9004) #54715584 válasza gyuromoj (#8995) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi :R

(#9005) dokee78


dokee78
félisten

The Bourne Legacy 7/10

Nem rossz,de a többitől jócskán elmarad.
Néztem a többi Bourne film IMDB-s értékelését és a sorrenddel egyetértek.

(#9006) Kassadin válasza Jhonny06 (#8988) üzenetére


Kassadin
addikt

Manapság már mindenki filmesztéta. :)

(#9007) Pitterix


Pitterix
őstag

Kertvárosi kommandó

Megvolt.....

4\10

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#9008) #54715584 válasza Pitterix (#9007) üzenetére


#54715584
törölt tag

Juhéj, akkor törlöm is... :)

(#9009) whaler


whaler
tag

Total Recall 2012.

Az eredeti nekem sokkal jobban tetszett, de ez sem volt rossz, bár a Marsos téma nekem hiányzott. Egyszer nézhető volt, bár a Schwarczi féle sem sokkal többször. 6/10 (Az eredeti az 7/10)

SPOILER*
Nekem a vége viszont jobban tetszett mint az elsőbe, mert itt a végén ránéz a Recall táblára, és látja, hogy igaza lett a kis kínainak, hogy nem akar majd visszatérni a valóságba. Az a poén viszont nagyon tetszett, amikor az ellenőrző kapun átmegy, és nem a dagadt nőnek álcázza magát, hanem a kínainak, viszont a nőcike is ott van :D

[ Szerkesztve ]

(#9010) Jhonny06 válasza #54715584 (#9008) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pedig nézhető; még azt is megkockáztatom, hogy vicces helyenként. Nálam Stiller rontotta el a dolgot, nélküle rendben lenne.

[ Szerkesztve ]

(#9011) #54715584 válasza Jhonny06 (#9010) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sem Vaughnt, sem Stillert nem bírom már, nálam évekkel ezelőtt leszerepeltek, a másik 2 meg nem igazán érdekel.
Persze ettől még lehet jó a forgatókönyv vagy a poénok, sőt, sok embernek bejött, de ennyi negatív kritika után most egy kicsit elbizonytalanodtam sajnos (vagy nem sajnos)

Nem tudom, hogy miért, de az utóbbi években már sokkal határozottabban tudok szelektálni a filmek között, ami meg kérdőjel, ott hagyatkozom a "közösségre". Lehet ez így megy 30 felett, lehet az utóbbi pár év felhozatala szar kevésbé jó, vagy csak nem tudnak már újat nyújtani, vagy sorozatfüggő lettem...vagy ezek tetszőleges kombinációja :)

Persze ami érdekel, azt akkor is megnézem, ha mindenhol rossz kritikát kapott. :)

[ Szerkesztve ]

(#9012) #54715584 válasza #54715584 (#9011) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezért félek kicsit a Total Recall-tól...Annyira nem szeretem Farrell bácsit, hogy lehet nem tudom végignézni...
A Total Recall 2070 az mi az? Látta már valaki?

(#9014) FoxiestFox válasza whaler (#9013) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ennyit magától is megtalált :DDD

(#9015) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Na, ma moziestet tartok, most volt meg az Alien 3, mindjárt tolom be a 4-et.

Integra:

Az a jelenet szerintem a film csúcspontja, nekem nagyon nem jött be, gagyifos érzésem van így utólag - bár egy nézést szerintem is megért :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9016) Integra


Integra
titán

immortals:
egyszer nézős kategória, a harci jelenetek nagyon tetszettek, főleg a végén amikor a titánok kiszabadulnak és megkell őket ölni... :) látvány világ nagyon rendben

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9017) Viszlát válasza #54715584 (#9012) üzenetére


Viszlát
addikt

Próbáld meg elfelejteni, hogy volt 20 éve valami hasonló és élvezni fogod. Lásd: [link].

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9018) whaler válasza FoxiestFox (#9014) üzenetére


whaler
tag

De ennél jobban nem lehet elmondani :D

(#9019) pohár válasza Integra (#9016) üzenetére


pohár
félisten

az biztos, igazi 3D film :K

:D :D :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9020) gyuromoj válasza pohár (#9019) üzenetére


gyuromoj
veterán

áááááááhhhhhhhhhhhhh potyognak a könnyeim, ez most betalált de keményen. milyen fejet vág Dom a második képen... áhhh kéééssszzzz :DDD ;]

(#9022) vzsryl
Jó ez így is szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9021) Integra válasza pohár (#9019) üzenetére


Integra
titán

nincs háromdém, csak sima 2d, de kétség sem fér hozzá, hogy azok a részek látványra nagyot ütnek :)
mint ez a ló is a szélvédőben :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9022) vzsryl válasza pohár (#9019) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Na, ettől most egy kicsit kifolyt a könnyem. Erős volt ez így vasárnap éjjel. :DDD
Diesel feje a 2. snitten...áhh...

#9020) gyuromoj: Elég lett volna annyit írnom, neked címezve, hogy "+1". :D

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9023) pohár válasza Integra (#9021) üzenetére


pohár
félisten

gondolom mi pénz lehet egy normális 3D DLP... :D
a golyózúzás kicsit... uh :O nekem fájt vazze :DDD

a felvidítást mindenkinek szívesen :R :D
az 1. képen az a fej még nem is izé, de felette az a szöveg, már csak attól is nevethetnékem támad :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9024) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Total Recall EXTENDED DC

Az eredetit nem láttam, így csak egy mezei filmként tekintek rá.
Látvány a helyén volt. Történet kissé csavaros volt. Két jó bőr a kipattintott főhős mellé. Végjáték szokásos.
SPAmúgy volt jelentősége hogy a végén nem volt a karján az a "mercedes" jel?SP

8/10

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9025) #54715584 válasza whaler (#9013) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszi, megtaláltam én is, igazából vélemény kellene, hogy milyen lett, érdemes-e megnézni? :)

(#9017) Viszlát nem hiszem, hogy össze fogom hasonlítani a kettőt, tényleg csak Farrell bácsi lehet a gond nekem :)

(#9026) leslieke válasza gyuromoj (#9024) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor most nézd meg a Schwarzi-féle változatot is.. Érdemes.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#9027) barisj válasza Pitterix (#9007) üzenetére


barisj
aktív tag

szerintem 1x nézhető. volt benne pár poén amin besírtam:D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#9028) DiamondBack válasza Pitterix (#9007) üzenetére


DiamondBack
senior tag

+1
Vígjátéknak annyira nem vicces, sci-finek viszont kevés :D

(#9029) #54715584


#54715584
törölt tag

TF4

(#9030) Integra válasza #54715584 (#9029) üzenetére


Integra
titán

tehát újabb trilógia. csak jobb lehet, mint ami eddig volt.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9031) Zirowe válasza Integra (#9030) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha ezt is Bay rendezi, akkor kizárt!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9032) Integra válasza Zirowe (#9031) üzenetére


Integra
titán

szerintem is, de igyekszem naív maradni :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9033) hoffman_ válasza Integra (#9032) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Wahlberg talán húz valamit, de ez tipikusan az a helyzet, amikor az osztály rossz gyereke mellé ültetik az jó fiút, az meg elrontja, mint a huzat :DDD

Alien 3
1080p eng dts

Elmúlt a varázs, ez már nem fogott meg, nem volt egy nagy durranás. A CGI nagyon sz*r volt még, sokkal jobbak voltak ez előző részek, ahol nem volt, és maszkoltak, beöltöztek, meg bábút használtak. A story nem volt nagy eresztés, egy-két jó momentum volt, illik megnézni, de ez már nem ugyanaz.

6/10

Alien: Resurrection
1080p eng dts

Ez jó volt, jobban tetszett. Ebben is találtam kivetni valót, pici logikai bakik(amik nem lényegesek), nyitva maradt kérdések, de ez összességében jó volt. Akciósabb volt, rendesen meg voltak csinálva az alienek, itt jobban átjött a feeling újra.

7/10

Az első rész magasan a legjobb az összes közül.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9034) vzsryl válasza hoffman_ (#9033) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én a 3. részt kb. 8-10évesen néztem az egyik haverommal videokazettán, fényes nappal, be nem sötétített függönnyel, mégis úgy paráztam közben, hogy remegtem és a végére szó szerint folyt rólam a víz. Lehet újra kellene néznem így felnőtt fejjel is. Egyébként még mindig emlékszem a film nagy részére, ami ennyi év után nagy szó. Szerintem emiatt nem merek AVP játékokkal játszani. :DDD

A 4. rész abszolút nem ütött akkorát, bár azt már tini fejjel néztem meg... Akció jó volt, de a para faktor elmaradt. Az 1-et olyan kisfiú koromban láttam, amikor még azt sem tudtam, mi az amit látok a TV-ben...nem is emlékszem rá túlzottan. A macskás jelenet viszont megmaradt a fejemben. A 2. részt kétszer is megnéztem, és összegzésül azt tartom a legjobbnak. :)

Az AVP filmek közül az első nekem személy szerint tetszett, bár para faktor ott se volt. A 2. egy paródia...

ui.: Ettől mindig röhögnöm kell. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9035) atike


atike
nagyúr

Nocsak...

Warm Bodies trailer

hátha.... :)

(#9036) Viszlát válasza atike (#9035) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem tudtam eldönteni, hogy sírjak vagy nevessek, úgyhogy inkább nevettem. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9037) vzsryl válasza atike (#9035) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Úgy tűnik jó irányba terelik, csak ne legyen benne túl sok nyál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9038) hoffman_ válasza vzsryl (#9034) üzenetére


hoffman_
nagyúr

A para faktor az elsőben volt egyedül szerintem. Én most látom őket először, gyerek fejjel nekem kimaradtak valamiért mindig is, így kicsit más, para filmnek nem igazán megy el, inkább egy kis szívdobogással megspékelt akciófilm. Nálam a sorrend 1-4-2-3, az első a tuti, 4-2 hasonló, a 3 potya. Nem vagyunk egyformák :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9039) hoffman_ válasza atike (#9035) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Lejárt a modi. Ez jó, tetszik :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9040) #54715584 válasza Integra (#9032) üzenetére


#54715584
törölt tag

+1

(#9041) mephi666 válasza hoffman_ (#9038) üzenetére


mephi666
nagyúr

a 2. részben mi nem tetszett? nálam is a 3. rész a végére csúszik, de a sorrend 2-1-4-3

amit írtál: a cgi bántotta a szemem a 3. részben, mert nagyon kezdetleges volt... az első 2rész bábus megoldása sokkal jobb volt és a 4. rész is a modernebb/kiforrott megvalósítás miatt

láttam tizenéves fejjel is csomószor minden részt és azóta is kedvenc :K idén még megtartom a szokásos alien-napot, amikor végiggyúrom bd-ről a 4 részt, bővítettben, eredeti hanggal, angol felirattal :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9042) vzsryl válasza hoffman_ (#9038) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az internet annyira tele van képekkel, infókkal, videókkal, paródiákkal stb. az Aliennel kapcsolatban, hogy minden nap bele lehet futni valamibe, ezért para faktor már nem is lehetséges, mert elveszett a misztikum belőle, de ettől függetlenül gyerekkoromban elég nagy hatással volt rám ahhoz, hogy mai napig a legkeményebb horrornak tekintsem az Alien filmeket (kivétel a 4. rész). Ilyen Átok, Kör, Ideglelés ijesztgetős hülyeségek elbújhatnak. A gore filmek, amikben csak hentelés megy (pl. Fűrész, Motel), azok meg egyenesen nullák ebből a szempontból. Nem is nézek horrort már évek óta, értelmetlen, kinőttem belőle... :P

Egyébként éjjel megnéztem a Total Recallt. Egész pofás lett, 7/10. Az Arnisra már alig emlékszem, és amúgy is teljesen el tudtam vonatkoztatni tőle. A látvány elképesztően szépre és hangulatosra sikeredett, ráadásul a történet is értékelhető lett. A beszólógátasok hoztak egy kis filinget a 80' 90' évekből, a két csaj pedig valóban jól odatette magát.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#9043) hoffman_ válasza vzsryl (#9042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hát az sicher, ha én ezt anno mozipremieren látom, én is becsokizok, ez tény :D

mephi:

Nem tudom, valamiért többet vártam. Bár ez hasonlít az elsőhöz a legjobban, a sorrendem lehet, hogy elsőre elszúrtam, és 1-2-4-3, de ez már majdnem mindegy. Valami hiányérzetem volt, és nem tudom mi. Az elsőben volt talán a legkevesebb akció, mégis az pakolt oda legjobban.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9044) barisj


barisj
aktív tag

Goon c. filmet mindenkinek bátran ajánlom. Én még angolul néztem meg magyar felirattal. szerintem 10/10.
vagy 5x megnéztem:D Stifler játszik benne.

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#9045) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ki melyik franchise-t birtokolja

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#9046) Viszlát válasza vzsryl (#9042) üzenetére


Viszlát
addikt

Én meg azt sem értettem soha, hogy egy sci-fin mégis hogyan lehet félni? A Kört végigfostam, de az nem ér, módosult tudatállapotban néztem. :)

Bezzeg Hitchcock Madarak című filmje, az kikészített anno, a szemetek ráadásul tél elején vetítették a TV-ben, tele volt varjakkal a környék, a buszmegállóig nem mertem elmenni egyedül. :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9047) mephi666 válasza vzsryl (#9042) üzenetére


mephi666
nagyúr

nálam hozza még mindig a parafaktort... de érdemes sötétített szobában, feltekert hangerővel nézni :K szerintem mesteri benne a feszültségfokozás pl a zenével/hangokkal... a többi közül pedig a kör az, ami még szerintem jobbnak számít :K a grudge-ot dicsérte anno mindenki, de amikor elkezdett kerregni benne a "mumus" (mint a predator), onnantól nem tudtam komolyan venni és végigröhögtem az egészet :DDD pár film van szerintem horrorból, aminél eltalálják a hangulatot, de sajnos egyre kevesebb: ideglelés+paranormal activity szvsz gagyi... a slasher horrorokat meg szeretem, de azokat nem is a parafaktor miatt nézem... ami kiemelkedő volt, az pl az insidious és a shutter <- ez a film csomó helyen rendesen meglepett, érdemes megnézni

#9043: rendezői változatot néztél? láttam csomószor azt is meg mellette a moziváltozatot, de ezeknél már hiányérzetem van :K a rendezői meg szerintem teljesen egész

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9048) Pitterix válasza #54715584 (#9008) üzenetére


Pitterix
őstag

Nézd meg, hátha..... :K

(#9027) barisj, (#9028) Boombasticc: egyszer is alig-alig nézhető.
Ennek a filmnek nem igazán találnám meg a kategóriáját, ha keresni kéne....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#9049) barisj válasza Pitterix (#9048) üzenetére


barisj
aktív tag

jó hát én se nézném meg még1x,de attól még volt egy pár rész amin szépen kifakadtam:D hülyeség volt a story,de voltak benne jó poénok.:D

(#9047) mephi666: rákerestem erre a Shutter-re. elvileg nagyon jó film. már le is töltöttem,és este megnézem:D köszi szépen!:)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#9050) mephi666 válasza barisj (#9049) üzenetére


mephi666
nagyúr

kíváncsi vagyok a véleményedre, de vigyázz: a 2004es thaiföldi változatot szedd le, ne az amcsi remake-et :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.