Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158001) proci985 válasza eeXaa (#157999) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

gondolkodtam egyebkent, hogy mit kapjon. ilyen nekem nagyon ritkan van, hogy egy jeleneteiben zsenialis film (act1 nekem is masterpiece szint) ennyire szetesik egeszeben nezve. talan meg a Nymphomaniac volt nekem ilyen, ahol az oncelu polgarpukkasztas mellett ott voltak Christian Slater tokeletes jelenetei.

viszont Act3 lezarasa egyszeruen osszecsapott

vegul felhuztam 7 pontra, mert valoszinuleg meg egy nezes adna neki, es igazabol csak a narrativaja csapongo, a rendezes es a szineszek jok. 7 pont az nalam mar ajanlott / tobbszornezos, sot igazabol nalam egy 5-6 pontos filmet is siman ajanlhato kategoria meg. boven nem kozepes.

egyebkent tegnap ujraneztuk az Everything Everywhere...t is, masodik nezesre is zsenialis volt. annak a paros komparativ tarsadalomkritikaja szerintem sokkal jobban mukodik, mint a Triangle of Sadnesse.

Oscar gala viszont erdekes lesz, kb erosebb a mezony mint anno 2020ban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#158002) KISDUCK válasza eeXaa (#157999) üzenetére


KISDUCK
addikt

A M3gan egynek elmegy, de van benne hiba bőven, volt amikor már röhögtem rajta.

(#158003) eeXaa válasza proci985 (#158001) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh.. nem egységesen adalékolt a film, de szerintem ez nem vesz el a végeredménybōl.....
...én is éreztem hogy menetközben lazultak a dolgok, de a végére, semmiképp sem tudtam azt mondani, hogy jahh.... közepes, v egy kicsit jobb.......

Everything Everywhere..... bocs, de ehhez inkább nem szólok hozzá.

Oscar..... ha Armas nyer én már boldog vagyok.... :)

[ Szerkesztve ]

(#158004) eeXaa válasza KISDUCK (#158002) üzenetére


eeXaa
addikt

Jahh.. néhol én is mosolyogtam... persze pozitív értelemben....

(#158005) KISDUCK válasza eeXaa (#158004) üzenetére


KISDUCK
addikt

Te nem érezted kínosnak amikor a film végén a csaj beborította a szekrényt a robot elé, hogy az majd jól megállítja és azon nem jut át?

(#158006) eeXaa válasza KISDUCK (#158005) üzenetére


eeXaa
addikt

...nekem addigra már rég masterpiece volt :))

(#158007) KISDUCK válasza eeXaa (#158006) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát túlzásnak tartom ezt masterpiecnek nevezni, mert ahhoz képest sok dolog volt benne amit nem gondoltak át. Ott van a robot súlya is, titán váz meg minden, akkora méretben mint egy gyerek, de a kissrác lazán felemelte, tehát könnyűnek kellett lennie, hogy egy kb 30-40 kilós gyerek felemelje. Mennyit tud emelni egy akkora gyerek komoly erőlködés nélkül? 5 vagy 10 kilót? Másik jelenetben meg olyan súlya volt a robotnak a jelenetben mintha 80-100 kiló lenne a mozgás/küzdelem alapján. Meg amit túloztak a magas nyomású mosóval az megint egy vicc volt. Ennél még a Chucky filmek is komolyabbak, mert ott nem a tudomány volt az alap hanem a mágia és azzal könnyebben meg lehet úszni logikátlan dolgokat egy filmben.

(#158008) eeXaa válasza KISDUCK (#158007) üzenetére


eeXaa
addikt

...passz... lehet csak egyedül vagyok azzal, hogy nem vettem a filmet komolyan? :U

(#158009) Farkassacred válasza eeXaa (#158008) üzenetére


Farkassacred
őstag

De akkor, hogy lehet masterpiece, ha még komolyan se vetted.. ;]

(#158010) eeXaa válasza Farkassacred (#158009) üzenetére


eeXaa
addikt

....mmmm..
...nem minden masterpiece-t kell ugyanazon mérce alapján mérni??? :U

[ Szerkesztve ]

(#158011) KISDUCK válasza Farkassacred (#158009) üzenetére


KISDUCK
addikt

Valaki hívja a rendőrséget, Farkassacred gyilkosságot követett el! :))

#158008 eeXaa:

Én nem tudok ilyeneket nem figyelmen kívül hagyni olyan filmnél vagy sorozatnál ami nem paródia. Ha már elszórnak egy valag pénzt (nyílván nem 300M$ volt a büdzséjük), időt és energiát egy filmre akkor már illene is figyelni arra hogy minél kevesebb legyen a bukfenc a storyban. Egy jól felépített és átgondolt film (pl.: Interstellar) sokkal mélyebb nyomot hagy a nézőben mint egy 27. halálosabb íramban ahol Mel Gibson Don régelveszett ikertestvére más anyától és apától aki segít felvenni a harcot az illegális gyorsulási versenyeken a dinoszauruszok ellen akik meg akarják szerezni az első SNES játék első sorozatgyártásba került kazettáját amivel visszahozhatják Hitlert a Szaturnusz holdjáról hogy szívószálat dugjon személyesen minden tengeri teknős orrába.

(#158012) eeXaa válasza KISDUCK (#158011) üzenetére


eeXaa
addikt

Szerintem a valóságban nem ilyen egyszerû, miért nem lehet ugyanazon mérce alapján mérni a filmeket.

(#158013) KISDUCK válasza eeXaa (#158012) üzenetére


KISDUCK
addikt

Műfajok szerint máshogy kell nézni a filmekre, de ez nem mentesíti a nem paródia filmeket az alól hogy törekedjenek egy normális önmagának nem ellentmondó történet írására. Legyen, horror, thriller, krimi, dráma, scifi vagy fantasy a néző oldaláról elvárható hogy tisztességesen írják meg a storyt és ne egy összefércelt valami legyen amit a csoda tart össze és minden 5. percben ellentmond magának vagy a logikának.

(#158014) eeXaa válasza KISDUCK (#158013) üzenetére


eeXaa
addikt

Ok... ezzel nem vitatkozok.... úgy látod, ahogy látod.. én viszont megpróbálom nem látni a "hibákat" és inkább azokra a dolgokra figyelni amik többé teszik valahogy a filmet, mégha az nem is a szokásos módon történik.

(#158015) KISDUCK válasza eeXaa (#158014) üzenetére


KISDUCK
addikt

Akkor a szemléleted paradoxon, mert ha nem veszed figyelembe a hibákat akkor azt se jelentheted ki hogy mi masterpiece. Pontosabban kijelented hogy mi masterpiece csak így nincs súlya mert a hibákról nem veszel tudomást.

(#158016) eeXaa válasza KISDUCK (#158015) üzenetére


eeXaa
addikt

..de, csak máshogy mint te. ;)

(#158017) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Triangle of Sadness (2022) (A szomorúság háromszöge)

Na, ez sikerült. Hasonló témát ragad meg mint a Menü, csak amíg az utóbbi egy foshalom blöff, addig ez hogy egy klasszikussal éljek: egy 10/10 masterpiece. :D Na de tényleg. :)

A három felvonás nagyon jól felosztja cselekményt, zseniálisan jól megírtak a karakterek, valódi interakciókat látunk, semmi hatásvadászat, s minden filmtechnikai szempontból rendben van. Nagyon "tömény" a film, minden jelenet arany, főleg az elején. A film felénél viszont elég nagy változás történik, gondolom ez az amivel sokan nem tudtak mit kezdeni, pedig innentől kezd igazán érdekes lenni. De többet nem írok, mert ahhoz spoilerezni kéne, egyelőre ennyi, még amúgy is emésztenem kell.

Ha az Oscar-díjon megnyeri a legjobb filmnek járó díjat, akkor van remény hollywood kapcsán.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#158018) proci985 válasza lezso6 (#158017) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez gyors volt megnezesre :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#158019) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Erről a filmről hallottatok: 100 Years? The content of this film is currently a secret, due to be revealed only when the title is released in 2115.

Adnék egy heist filmet, aminek az a sztorija, hogy ezt a filmet akarja néhány John Malkovich fan ellopni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#158020) lezso6 válasza Bad Pritt (#158019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na azt hiszem ez a posztmodern filmművészet csúcsa, amikor már annyira meta, hogy nincs mit megnézni. Erre már joggal lehet azt mondani, hogy 0/10, hisz nem film.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#158021) lezso6 válasza proci985 (#157997) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Triangle of Sadness SPOILER:

Pedig szerintem tökéletesen koherens. Ha távolról nézed, akkor az elejétől kezdve a kapitalizmust látod, ami a hajón lévő hányós részben csúcsosodik ki, a vihar szerintem a kapitalizmus hanyatlását szimbolizálja, végül pedig bekövetkezik a bukás a kalózok miatt (proletár forradalom? :D). A szigeten pedig létrejön a kommunizmus, ahol két szál ropinak is nagyon tudsz örülni. Ráadásul matriarchális alapon, egy személyes munkásosztállyal, egyszerűen zseniális ahogy kifordítja, de mégis működik.

A film mindkét ideológiát nagyon jól kritizálja, ebben főleg a kapitány és Bige László közötti beszélgetés meg a rádiózás mókás, hogy ellentétes ideológiájú területről érkeztek, de a másik kell nekik. És mindkettővel egyet tudsz érteni, az orosz kapitalista és az usák marxista vicceivel is.

A végén lévő dilemma zseniális, hogy akkor a vécésnéni királynő maradjon a saját kis szemétdombján; vagy elit vécésnéni legyen, aranyvécékefével. A futás nekem nem teljesen világos, de talán arról szólhat, hogy Carlnak csak szimpán eszébe jut, hogy Vécésnéni kapitány valójában azért kísérte el Yaya-t, hogy megölje.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#158022) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hirtelen felindulásból megnéztem a Glasst így pár év után, hát... ok. :D Ezeket a szemből felvett go pro felvételeket nem tudom, hogy gondolták komolyan M. Nighték, már vártam valami fasza 360 fokos felvételt is a komolyság jegyében.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#158023) erahurka


erahurka
félisten

Ha mást is érdekelne milyen filmek kaptak még X-besorolást a Sikoly VI-on kívül: [link]

A posztból az is kiderül, miért nem lesz itthon moziban az Evil Dead Rise.

(#158024) devil-k válasza erahurka (#158023) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megnézném hányan fognak beülni 22 óra után erre a moslék filmre.

- mozi bolondéria -

(#158025) KISDUCK válasza devil-k (#158024) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nem értem mi szükség erre, mert a korhatár besorolás is csak ajánlás ha jól tudom. Az biztos hogy kevesebben fogják látni mintha délután is menne.

(#158026) erahurka válasza KISDUCK (#158025) üzenetére


erahurka
félisten

Rossz nyelvek szerint a Hadik sikerének akartak megágyazni ezzel...

(#158027) perempe


perempe
addikt

McCabe & Mrs. Miller (1971)
Robert Altman westernje Warren Beatty és Julie Christie főszereplésével, régi adósságomat törlesztettem. Egyedül annyi negatívumot tudnék felhozni, hogy Leonard Cohen dalai miatt sejtetni lehetett, hogy mi lesz a vége.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#158028) BITBOYS válasza lezso6 (#158017) üzenetére


BITBOYS
addikt

Teljesen egyetértek, Menü nekem se jött be ez viszont igen.

Más: Elhunyt Tom Sizemore :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#158029) Mik76 válasza erahurka (#158023) üzenetére


Mik76
senior tag

Apropo...
Van a youtube-on egy srac aki osszefoglalokat csinal, es ahogy neztem foleg horror filmekrol. Gondolom olyanoknak mint en, aki nem fog leulni megnezni valami ilyesmit, de kivancsi annyira hogy egy ilyen osszefoglalot atporgessen.
A Fureszt neztem at, amirol eddig is tudtam hogy nem nekem talaltak ki.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#158030) Mik76 válasza BITBOYS (#158028) üzenetére


Mik76
senior tag

Motva.
Ha nem ilyen kegyeleti tema lenne, asszem most kapnad par embertol az ivet a kovetkezo par oldalon....
:D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#158031) BITBOYS válasza Mik76 (#158030) üzenetére


BITBOYS
addikt

Miért kapnám?
Valakit megsértettem talán? ;)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#158032) Mik76 válasza BITBOYS (#158031) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem, csak valszeg paran veletlenul szinten megemlitenek ezt az "uj" hirt. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#158033) BITBOYS válasza Mik76 (#158032) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerintem ezt túlfantáziálod, simán átgörgeti a normális ember és ennyi... olvas tovább :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#158034) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Ink (2009)

Nem tudom (még) pontosan mit láttam, de nem tudtam kikapcsolni :)

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#158035) Kergeboci


Kergeboci
tag

Argentina, 1985
Argentína, 1985

1983-ban véget ért a katonai diktatúra Argentínában. A demokratikus kormányzat próbálja megszilárdítani pozícióját, ami nem könnyű, hiszen a katonaság, a rendőrség vezetőségében továbbra is azok az emberek töltenek be hatalmi pozíciókat, melyeket az önkényuralom alatt is. A katonai bíróság határozottan elutasította a vádemelést a diktatúra tanács, a "junta" ellen. A megkínzott, eltüntetett lakosság ezreit leírják a gerillák elleni harcokban részt vevő, amúgy hős rendőr és katonatisztek kilengésének, esetenkénti véletlen túlkapásainak, melyekhez a vezetőségnek semmi köze. Az ügy a polgárai bíróság elé kerül.

Mindig is szerettem a tárgyalótermi drámákat, így nagy elvárásokkal álltam ennek is neki. Jó tanács mindenki másnak, ez irányú elvárásokból tessék jócskán engedni. Sajnos a film, nem az ügyre fókuszál (igazából a film alapján olyan, mintha nem is tárgyalás történt volna, "csak" az áldozatok meghallgatása). A hangsúlyt az elkövetett szörnyűségekre, illetve a diktatúra után fennmaradt fasiszta szervezetek által kifejtett nyomásra helyezi . A napi szintű fenyegetésekre, a feszültségre, amit egy bombafenyegetés kelt a tárgyaló termekben.

Ráadásul, van egyfajta TV-filmes érzete a stílusnak. Kicsit szokni kell. Rossz filmnek semmiképpen sem mondanám, sőt, hazájában valószínűleg ez egy igencsak erős és hatásos film, de innen a távolból, kicsit felemás érzést kelt. Nem az ott történtek, hanem maga a film, ami erről készült.

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#158036) Kergeboci válasza j0k3r! (#158034) üzenetére


Kergeboci
tag

Hosszú évek óta a listámon van, de mindig mikor meg akarom nézni, a trailerel kezdem és nem jutok tovább :)
De a következő 10-20 évben egyszer nekiugrom majd gondolkodás nélkül :D(ha éppen ellaposodik a mozi kínálat van egy 80-100 darabos wishlistem amiből random.orgból sorsolgatok 1-2-öt :D)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#158037) j0k3r! válasza Kergeboci (#158036) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Én most elkezdtem direkt low budget "sci-fi" filmekre vadászni. Ha vannak ilyenek a listádon, akkor jöhet nyugodtan (akkor is, ha még nem láttad őket) :R

some men just wanna watch the world burn...

(#158038) lezso6 válasza j0k3r! (#158037) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kilences terv a világűrből? Mondjuk az Ed Wood-i értelemben low budget. Ha jól tudom még a magyar szinkront is direkt gagyira készítették el, nem is színészek szinkronizálták, hanem a szinkronstúdióban a portás, takarítónő, stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#158039) j0k3r! válasza lezso6 (#158038) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Azért húzzunk meg valami alsó határt :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#158040) oriic válasza j0k3r! (#158039) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Űrgammák? ;]

Live-Die-Respawn

(#158041) lezso6 válasza oriic (#158040) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Star Wars Holiday Special? ;] Ja az mondjuk az lehet inkább high budget cringe.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#158042) brownus


brownus
veterán

Fákkjeeeee :)Road house!! [link]
Imádtam azt a filmet, na és ez Jake G.-lal, csak jó lehet

[ Szerkesztve ]

(#158043) Drizzt válasza j0k3r! (#158037) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[Ime, a 129, meg elcsiped a moziban]

(Aztan ne engem hibaztass, ha tenyleg megnezed!)

I am having fun staying poor.

(#158044) PuMbA


PuMbA
titán

Az Avatar bekerült a magyar mozis "örökranglistára": [link] Mondjuk érdekes a Nicsak, ki beszél a listán :)

[ Szerkesztve ]

(#158045) Kergeboci válasza j0k3r! (#158037) üzenetére


Kergeboci
tag

Nem biztos, hogy mindegyik low-budget, de sok a kritikusok perifériáján maradt darab. Ezeket még nem láttam a listámról:
Hidden
Midnight Special
Alpha Gateway
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension (bár ezt szerintem gyerekként láthattam, mert a képeket nézve ezen alakok néha visszatérnek (rém)álmaimban)
Vivarium
Warning Sign
Infinity Pool

És melyeket láttam a közelmúltban (ezekről valószínűleg itt a fórumon is már írtam):
Enemy Mine (gyerekkori ismétlésem)
Vanishing on 7th Street
ARQ
Oxygène
Órbita 9

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#158046) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

Na itt valami félreértés lesz, mert nem szar filmeket keresek :DDD

Az ötletem innen jött, mert ezen filmek nagyrészét már láttam, és az ízlésemnek valók. Utána csúsztam rá erre a listára, de itt még van pár megnézendő.

Köszi mindenkinek a tippeket :R

some men just wanna watch the world burn...

(#158047) Kergeboci válasza j0k3r! (#158046) üzenetére


Kergeboci
tag

(kiegészítésnek: a lenti filmek nálam ajánlások alapján kerültek fel a listámra. Bár a megnézettek alapján egy-két ajánlás félrecsúszott :D)

[ Szerkesztve ]

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#158048) proci985 válasza j0k3r! (#158046) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

[link] erre neznek ra, avagy best weird movies of the decade. [link] bovebb thread, beszeltunk rola.

kerdes hol van a low budget es a scifi hatara. pl Bad Batch, Lobster, (Alps), (Art of Self Defense), Mandy, (Swiss Army Man), (I don't feel at home in this world anymore), Cosmopolis, (Sound of Noise), Us.

ha bejott a Primer, akkor garantaltan fogsz talalni parat, ami erdekes.

ha birod az erosebb filmeket, akkor Climax, Titane vagy Cronenbergtol szinte barmi az emlitett Cosmopolison kivul is, bar neked foleg a Fly es az eXistenZ relevants. Carpentertol a They Live es a Shining ha meg nem lattad. japanbol talan a Tokyo Gore Police ugrik be, ami ugyan pillanatokban jo es erdekes, de egeszeben nezve elegge trash. ja es ott a Battle Royale, az zsenialis, ha meg nem lattad volna.

90es evekbol Pi, Paranoia 1.0, Cube. felreertes ne essek, Aronofsky egy zseni, de a Pi van talan a legkozelebb megvalositasban a Primerhez.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#158049) j0k3r! válasza proci985 (#158048) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Köszi! Primer-t szerettem, csak ne kérd, hogy írjam le az idővonalakat :DDD Pi-t pont pár hete láttam, annak a hangulata is bejött!

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#158050) PuMbA


PuMbA
titán

Kijöttek a John Wick 4 vélemények. A mellékkarakterekről nagyon jókat mondanak: Donnie Yen, Rina Sawayama, Scott Adkins. Az akció top és van egyfajta sztori lezárás. Van néhány, akik szerint túl hosszú.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.