Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136501) Rumcsaka válasza Vikthor (#136500) üzenetére


Rumcsaka
tag

👍
Nekem a magyar kiadású DVD van meg...

(#136502) proci985 válasza gbors (#136492) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ott a shakenel forr a levego. egy pillanatra ott elhittem, hogy Travolta megiscsak tud szineszkedni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136503) gbors válasza proci985 (#136502) üzenetére


gbors
nagyúr

Miért, nem lehet, hogy csak szívesen megdöntötte volna Uma Thurmant? ;]

Amúgy sztem Travolta teljesen rendben van megfelelő rendező kezében. Face/Off? Broken Arrow? Michael?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136504) Mik76 válasza gbors (#136503) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat a Broken Arrow-t egyszer tudtam megnezni, a Face Off-ot ketszer de a masodik mar fajdalmas volt. :) Michael az oke.
Ellenben a Phenomenon nalam siman tobbszor nezos. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136505) gyimger válasza Vikthor (#136500) üzenetére


gyimger
őstag

Ú, ezt láttam! De szar volt! A valós eset minden egyes elméletét (idegenek, katonai titkos akció, jeti, vadállatok, stb.) felvonultatta a film szép egymásutánban. Káosz lett a vége.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136506) gbors válasza Mik76 (#136504) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem vagyunk egyformák. A Face/Off szerintem zseniális, vagy 10x láttam. A Broken Arrow kissé meh, de Travolta jó volt benne. A Phenomenon nekem túl amerikai volt.
De a Michaelben egyetértünk :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136507) Peterhappy válasza proci985 (#136502) üzenetére


Peterhappy
őstag

Volt egy gyenge pillanata, másokkal is megesik :)

A Face/Off zseniális, abban Travolta is szuper, de csak mert Nicolas Cage játssza :)

(#136508) perempe válasza gbors (#136506) üzenetére


perempe
addikt

bepótolom De Palma pár régebbi filmjét: tegnap a Nővéreket láttam; Halál a hídon (Travolta), Carlito útja, Carrie, Alibi test, Megszállottság felkészül. A sebhelyesarcút láttam már párszor.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136509) Laraxior


Laraxior
titán

Bohemian Rhapsody-t mennyire érdemes megnézni? :U :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#136510) diablo1984 válasza Laraxior (#136509) üzenetére


diablo1984
veterán

Meg lehet, max nem fog tetszeni. De 1x ki lehet bírni, nekem anno a Birdman sokkal-sokkalta katasztrófálisabb fos volt....

(#136511) cyberkind válasza Laraxior (#136509) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha szereted vagy szeretted a Queen-t, akkor abszolút, nekem ez az utolsó moziélményem otthonról, rohadt jó film, viszont ha életrajzi filmre vágysz, akkor ez nem az, vannak benne ferdítések, de ez nem meglepő, hiszen az együttes adta a pénzt, vagy annak nagyobb részét. :)

Paranormal Cocktivity

(#136512) Peterhappy válasza cyberkind (#136511) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én Queen-en nőttem fel, élek-halok értük, viszont az életrajzukkal eléggé képben vagyok - és épp emiatt nem mertem soha megnézni...

(#136513) cyberkind válasza Peterhappy (#136512) üzenetére


cyberkind
félisten

Viszont mint "koncertfilm", nagyon jó és nagyon minőségi, az a bizonyos rész pedig libabőr, én nem életrajzi filmet vártam, de nem is azért nézném ezt. :B

Paranormal Cocktivity

(#136514) Mik76 válasza cyberkind (#136513) üzenetére


Mik76
senior tag

+1
Erdemes megnezni, aztan utana olvasni hogy mi nem volt ebbol igaz, es meg is van a nagy kep plusz egy jo este. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136515) Peterhappy válasza cyberkind (#136513) üzenetére


Peterhappy
őstag

A koncertre meg ott a tecső :D

De kikölcsönzöm akkor valamikor, meggyőztetek, köszi!

(#136516) proci985 válasza gbors (#136503) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Face/Off oke volt, de azert nem annyira extra. tobbit nem lattam. lehet egyebkent a Battlefield Earth egett bele a retinamba. kb mint amikor nezi az ember a Wild at Heartot, es nehezen tud elvonatkoztatni a mehektol.

Thurman egyebkent jo szineszno es tud jol kinezni ha kell. vagy teljesen lelakottan, mint mondjuk a Nimfomaniasban.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136517) radi8tor válasza Laraxior (#136509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem jó volt.
Rocketmant viszont nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#136518) gyimger válasza Peterhappy (#136512) üzenetére


gyimger
őstag

Ugyanígy álltam hozzá, bár amikor hír jött arról, hogy Freddie életrajzi film jön, naponta kerestem rá a "untitled Freddie Mercury biopic" kifejezésre (volt is ilyen című IMDb adatlap). Rengeteg könyvem van a zenekarról és a dokumentumfilmjeiket is láttam (Freddie és Queen egyaránt), de féltem a filmtől, még ha Malek szimpatikus is volt (inkább, mint Cohen).
De a mozi óriási élmény volt (párom szerint a végén le is gördült egy könnycsepp, de ez nem igaz), és azóta is büszke tulaja vagyok egy ilyen digibook kiadásnak:

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136519) erahurka válasza radi8tor (#136517) üzenetére


erahurka
félisten

Fura, pont fordítva van a közvélekedés.

(#136520) radi8tor válasza erahurka (#136519) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet az jobb volt szinészileg, de a Queen-es sztori jobban át lett adva.

⭐ Stella

(#136521) Viszlát válasza Mik76 (#136514) üzenetére


Viszlát
addikt

Még egy +1. Malek nagyon nagyot ment, a film jó és működik, bár én nem vagyok hardkór Queen rajongó, csak a zenéjüket szeretem. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136522) erahurka válasza radi8tor (#136520) üzenetére


erahurka
félisten

Rengeteg ferdítés és tévedés volt a sztoriban, az a baj. Sacha Baron Cohen sokkal keményebb, őszintébb filmet csinált volna.

(#136523) cyberkind válasza erahurka (#136522) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak ő nem volt a producerek között, akik meg az élő tagok is voltak, szóval... :D
Én pont ezért nem így nézek erre a filmre, hanem egy remek koncertfilmre, ami tartalmaz egy kis életpálya/drámai vonalat is, ha ezeket elengedi az ember, igazán egy remek és minőségi filmet kap, nekem ennyit megért. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#136524) erahurka válasza cyberkind (#136523) üzenetére


erahurka
félisten

"koncertfilmre, ami tartalmaz egy kis életpálya/drámai vonalat is"

Igen, ezt tudja a film. Én is élveztem meg minden.

(#136525) Peterhappy válasza gyimger (#136518) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na akkor ráugrunk, meggyőztetek :R

(#136526) gyimger válasza erahurka (#136522) üzenetére


gyimger
őstag

Ez lehetett az oka, hogy csak a megbeszélésekig jutottak, de bánja a fene, Cohen van vagy 2 méter, Rami meg letolt egy Oscar díjas alakítást.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#136527) erahurka válasza gyimger (#136526) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet Cohen is Oscart kapott volna, nem tudhatod. :))

(#136528) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Binge • Trailer (Official) • A Hulu Original Film

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136529) V.Stryker válasza Laraxior (#136509) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nagyon érdemes. Sok benne a sarkítás az élő tagok részéről ( Freddie volt a drogos, italozós, bohém, magukat meg beállították úgy,hogy este 10kor józanul hazamentek a feleségeikkel a buliról. Aham... anyátok p.csája.).

Ezt leszámítva szerintem jó a film, nekem tetszett többjére is. De mondjuk én rajongó vagyok.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#136530) Grave_444 válasza Laraxior (#136509) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem ha a zenéjüket szereted már akkor kihagyhatatlan. :)

(#136531) Ispy válasza erahurka (#136522) üzenetére


Ispy
veterán

Van erről elég sok yt videó, ahol tételes kivesézik a "tévedéseket", de maga film remek, akit meg az igazság is érdekel, az utána tud nézni. ;) Mondjuk engem RM már korábban megvett kilóra, szóval lehet elfogult vagyok.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136532) erahurka válasza gyuromoj (#136528) üzenetére


erahurka
félisten

Vince Vaughnnak szerintem jobban álltak a drámaibb szerepek.

(#136533) Peterhappy válasza erahurka (#136527) üzenetére


Peterhappy
őstag

Amúgy a vicc, hogy én épp addig lelkesedtem a projektért, míg úgy volt, hogy Ő alakítja Mercury-t. Extravagáns idióta, meglepően jó hanggal.
Állítólag a Queen tagjai nem akarták, hogy egy ennyire megosztó, alpáriaskodó fazon játssza Freddie-t és ezért dobták a castingból.

Szerintem Cohennek az akadémia soha nem adna oscart. Még akkor sem, ha pl. Freddie szerepével esetleg teljességgel rászolgált volna.

[ Szerkesztve ]

(#136534) Viszlát válasza Peterhappy (#136533) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem jó döntés volt, hogy nem ő lett végül. Nem csak azért mert Malek zseniális volt, hanem az ilyen jellegű szerepekre valahogy jobban passzol egy olyan színész, aki még nem igazán tette le a névjegyét a nemzetközi filmiparban. Nincs bajom Cohennel, de őt nézve valószínűleg azért beugrottak volna az idióta karakterei, mint ahogy a Spy című sorozatát nézve is megtörtént párszor, hiába volt abban (is) kifejezetten jó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136535) erahurka válasza Peterhappy (#136533) üzenetére


erahurka
félisten

Hát meg a forgatókönyvet se szerették gondolom mert abban nyilván nem mentek haza a partikról este nyolckor hogy a családdal töltsék az estét :DDD

(#136536) proci985 válasza Viszlát (#136534) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Boratban es foleg a Dictatorban is zsenialis volt, egyertelmuen jo szinesz. mas kerdes, hogy neha kicsit nehezen nezhetoek a filmjei.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136537) Viszlát válasza proci985 (#136536) üzenetére


Viszlát
addikt

Én is így gondolom, de tartom, hogy Malek jobb választás volt Mercury szerepére.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136538) erahurka válasza proci985 (#136536) üzenetére


erahurka
félisten

Az Agyas és agyatlanban ami az elefántoknál történik az valamilyen szinten filmtörténelem :DDD

(#136539) erahurka válasza Viszlát (#136537) üzenetére


erahurka
félisten

Fene tudja. Malek valszeg jobb filmszínész, Cohen erőteljes, ripacs stílusa meg mondjuk színházban működhetne jobban.

(#136540) gbors válasza proci985 (#136516) üzenetére


gbors
nagyúr

Én nagyon szerettem anno a Hong Kong-style akciófilmeket, a Face/Off ez volt amerikai büdzsével kombinálva. A Battlefield Earthöt több részletben láttam, és nem is végig - tudat alatt minden bizonnyal féltem, hogy be talál égni a retinámba :DDD De valóban, az borzalmas volt, és Travolta volt benne a legborzalmasabb.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#136541) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Bill & Ted's Excellent Adventure
1080p eng

volt egy szabad estém, rám fért valami igazán kiváló. valahogy elkerülte eddig a radarom, hiába, túl fiatal vagyok. ez nekem nagyon eltalálta, hiába bugyuta, egyszerű, nekem nagyot dobott az estémen. simán az a széle a skálának, ami kihozná ma már Keanu-ból John Wick-et, de hát ez van, valahol el kellett kezdeni, party on, dudes :D

az értékelésem: excellent! :C

#értékelés

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136542) Mik76 válasza gbors (#136540) üzenetére


Mik76
senior tag

A Face Off-rol en is ugy jottem ki a mozibol hogy fuu, ez nagyon jo volt. Aztan akkoriban ugye azert nem porgott annyira a mozi kozbeni meg utani release, szoval volt ideje ulepedni az elmenynek. Szerintem legalabb masfel-ket ev tellt el a masodik megnezesig. Otthon, tv-n, nincs falakat rengeto gepfegyver ropogas meg zene. Ezek nelkul kiabranditoan nagy ripacskodasnak es hatasvadaszat dompingnek tunt a film. Vannak filmek amik ilyen korulmenyek kozott is megalljak a helyuket, nekem ez nem jott be masodikra. Par jelenet azert igy is faja. :)
Mondjuk egyik kedvenc filmem a Kellemes Husveti Unnepeket, ami a ripacskodasnak a csimborasszoja, de legalabb vigjatek. :B

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#136543) perempe válasza hoffman_ (#136541) üzenetére


perempe
addikt

az HBO-n ment sokat, ha jól emlékszem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#136544) proci985 válasza gbors (#136540) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

en HBOn lattam, hong kongbol akkor meg nagyon nem lattam semmit.

mondjuk "pure" akciofilm vonalon utobbi evekben indonezek jok, ld raid1-2, headshot es a night comes for us. utobbinal a mai napig nem igazan ertem, hogy itt igazabol mik voltak a motivaciok par szereplonel harom ( :B ) megnezes utan sem. a raid2 viszont majdnem olyan tiszta, mint anno a Dead Leaves, ami szerintem a valaha volt legtisztabb akciofilm.

Viszlát: nem lattam meg, de amit irnak rola az alapjan igy mukodott.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#136545) Miklós315 válasza mephi666 (#136498) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Köszi az ajánlást, de ez számomra borzasztóan művi/didaktikus volt, egy ponton azon kezdtem el mélázni, hogy ez sokkal jobban működne, ha Morgan Freeman egy szép tölgyfa alatti padon ücsörögve olvasná fel a szövegkönyvet a Spektrum/Discovery Channel egy dedikált műsorában, mint (tini-)oktatóanyagot... :B :(

"Szerintem."

(#136546) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Death on the Nile | Official Trailer | 20th Century Studios
***
Mégis megvalósulhat Az ördögűző reboot

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#136547) Viszlát válasza hoffman_ (#136541) üzenetére


Viszlát
addikt

Ez nekem sem volt még meg, valahogy mindig kimaradt, úgyhogy ez most jó emlékeztető. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#136548) hoffman_ válasza Viszlát (#136547) üzenetére


hoffman_
nagyúr

javaslom, az előzetest nézd meg előtte azért. abból nagyjából meglesz, hogy mire számíts :D

gyuromoj:

nem tudom, lehet, hogy bennem van a hiba, de a trailer-ek, amiket az elmúlt pár hónapban hozott bárki, valahogy nem mozgatnak meg, egy kaptafa mind érzésre, hiába más színészek, más műfajok. valahogy nem működnek... lehet, hogy csak nekem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#136549) Ispy válasza hoffman_ (#136548) üzenetére


Ispy
veterán

A halál a niluson azért nálam várós. :K

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#136550) Viszlát válasza Miklós315 (#136545) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem én is, és bár nem fogalmaznék ennyire durva hasonlattal, egy idő után bántó lett számomra is, hogy egyik főszereplőnek sem volt személyisége, csak ontották magukból a különböző elméleteket, ideológiákat. Pedig azért helyenként egész szerethető volt, a helyszínek között is volt kifejezetten jó (egyszer jómagam is megtettem a Köln - Bilbao utat bundeszon), de összességében bőven felejthető kategória sajnos.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.