Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65851) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
Összefoglaló szerint:
Lejárt a hűségem, van valami kedvező ajánlat mostanában?
Ha lejárt a hűség, ügyfélmegtartó ajánlatért hívd a 1221-et és válaszd a lemondás gombot.

Van valakinek frissebb tapasztalata ezzel kapcsolatban? A UPC oldalán megtalálható csomagajánlatokhoz képest szoktak kedvezőbbet ajánlani? 12 hónapos hűséget újra kötni kell?

Köszi :R

(#65852) canniball válasza st6969 (#65851) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, igen és igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65853) 4Grider válasza kezo0 (#65847) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezt a befektetési társaságot ismerve, prémium box lesz a neve +3000 Ft havidíjért, előfizetésenként max. egy eszköz, x ezer Ft adminisztrációs díj, és első körben csak konkurenciával is érintett területen...

(#65854) st6969 válasza canniball (#65852) üzenetére


st6969
őstag

OK, és ez a gyakorlatban hogy zajlik (csak hogy fel tudjak készülni a beszélgetésre :D )? Megkérdezik, miért akarom lemondani? Én meg jövök azzal, hogy sokallom az árát, de ha van valami kedvezményes ajánlatuk, akkor elgondolkodnék... Mert egyébként nem akarom lemondani (nincs is megfelelő alternatíva az utcában). Úgy gondolom, nem sok vesztenivalóm van, mert ha lemondanám és újraszerződnék ugyanerre a csomagra, máris jobban járnék.

(#65855) 4Grider válasza st6969 (#65854) üzenetére


4Grider
nagyúr

Sokszor leírtuk már a topicban.
Utána kell nézni, hogy milyen alternatív lehetőségeid vannak. Tv-re ott a földfelszíni, netre ott a flottás korlátlan mobilnet havi 4000 Ft alatt. Telefonra meg a bunkófon.
A lemondás menüben azt kell éreztetned, hogy ennyi pénzért neked már nem éri meg fenntartani az előfizetést.

Ja, és ugyanarra a címre nem kötnek szerződést, csak x hónap múlva...

[ Szerkesztve ]

(#65856) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Szentendrén és a környéken élőktől kérdezném: nálatok stabil a net a keddi helyreállítás óta? Nálam random időközönként elmegy, 2-5 percekre. Most nem gond, de jövő héten melónál bosszantó lehet.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#65857) mezis


mezis
nagyúr

Üdv!

Bejelentkezéskor miért írja ki a UPC ubee evw3226-os WiFi modem routerem, hogy változtassam meg a 2,4GHz és 5GHz-es WiFi password-jeit ?

(A password kellőképpen "erős", 5GHz lekapcsolva. Ritkán szoktam bejelentkezni a routerhez, talán fél évvel korábban, de akkor még nem követelt ilyet.)

mezis

(#65858) ztsoft válasza mezis (#65857) üzenetére


ztsoft
őstag

Lehet, hogy mostanra sikerül megoldást találni Nekik a korábbi bejelentésemre [link], nem is telt el olyan sok idő. :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65859) mezis válasza ztsoft (#65858) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm. :R
Bizonyára ez lehet az oka.
Annak idején én is azzal kezdtem, hogy belépési jelszót, SSID-t, WiFi jelszót módosítottam.
Módosítani fogom, kíváncsi vagyok, hogy azután is marad a javallata.
(Az ÜFSZ-nek van kiskapuja a modemhez. Volt amikor onnan léptek be. Pl. a Wi-Free-jüket lekapcsolni.)

mezis

(#65860) ngyjns


ngyjns
tag

Üdv!

Találkoztatok már olyannal, hogy az új connect boxra minden felkapcsolódik, csak a Xiaomi Mi4c. Mit csináljak?

(#65861) gduck válasza o.gaby (#65836) üzenetére


gduck
addikt

"Mindenhol" Honnan az infó? Picit szkeptikus vagyok, mióta bevezették azt a vacakot Horizon szoftverrel...

Nincs benne DBV-C tuner? KATT IDE!

[ Szerkesztve ]

(#65862) gduck válasza kezo0 (#65838) üzenetére


gduck
addikt

Horizon premierkor is azt mondták hogy hozzánk is jön 1-2 éven belül és látjuk mi lett belőle! Szóval hiszem, ha látom ;)

[ Szerkesztve ]

(#65863) ArthurShelby válasza gduck (#65861) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"1x USB 2.0 – for future use"

Ez aztán a jövő (főleg hogy 4k-hoz már kell a 3.0). Gondolom szoftveresen még sehol sincs az eszköz, még most reszelik.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65864) #78121280 válasza gduck (#65861) üzenetére


#78121280
törölt tag

Van benne. Baloldalon az utolsó az, a pdf-ben, illetve itt egy videó róla. :)

(#65865) gduck válasza #78121280 (#65864) üzenetére


gduck
addikt

Magát a csatlakozót látom, de a specifikációban nincs benne. És ha az csak egy modem?

[ Szerkesztve ]

(#65866) gduck válasza gduck (#65865) üzenetére


gduck
addikt

Mondjuk biztos az lesz, csak furcsa hogy még a felhasználói kézikönyvben sincs benne se a tuner, se a DVB-C szó...

(#65867) #78121280 válasza gduck (#65865) üzenetére


#78121280
törölt tag

Lehet elfelejtették bele írni. :D

(#65868) ngyjns válasza ngyjns (#65860) üzenetére


ngyjns
tag

Ok. Ipv6 ról Ipv4-re váltás megvolt. Így jó.

(#65870) kezo0 válasza gduck (#65862) üzenetére


kezo0
addikt

Én az eredeti, „nagy” Horizon box bevezetésekor nem emlékszem olyan reklámra, amiben ígérték volna a magyarországi bevezetést is, ebben a videóban viszont konkrétan megjelenik az országunk neve. Ez ad némi reményt, de persze valóban közbejöhet még bármi.
Ettől függetlenül nem értem az előre fikázást egyesek részéről a box technikai felépítését illetően... Szerintem először legyen itt, aztán majd ráérünk keresgélni a hibáit. (Engem pl. baromira nem érdekel, hogy milyen USB-portja van egy szolgáltatói kábeltévé-boxnak. Sem most, sem a jövőben.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65871) Gubek-Einste válasza kezo0 (#65870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én az eredeti, „nagy” Horizon box bevezetésekor nem emlékszem olyan reklámra, amiben ígérték volna a magyarországi bevezetést is
Volt benne magyar nyelv választási lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65872) kezo0 válasza Gubek-Einste (#65871) üzenetére


kezo0
addikt

Lehet, mégsem reklámozták úgy, hogy „hamarosan elérhető Magyarországon is”.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65873) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Két kütyüt kaptam annó az UPCtől, egy ami a bejövőt szétosztja UTP/KOAX/Telefon kimenetekre (modem? :F ) és a TV-box, amibe be kell dugnom a KOAX és egy UTP kábelt.
A kérdés, hogy ez az UTP kábel mindenképp közvetlenül a "modem"-ből kell, hogy jöjjön? Ha bedugom egy routerbe és annak az egyik kimenetéből érkeztetem, az okozhat gondot?

köszi a segítséget!

A probléma a következő:
A "modem" a bejárati ajtó mellett van, ebbe érkezik bele a szolgáltatás (TV, Internet, Telefon), majd innen megy tovább egy KOAX kábelen illetve UTP kábeleken. A KOAX és az egyik UTP a TV-BOXba menne, ami a nagyszobában van. A kábel maga a falban lévő csőben halad. Sajnos a beszereléskor alábecsültem a dolgokat és kb 10 cm-vel rövidebbek ezek a kábelek a kelleténél. Szeretném elkerülni az UTP meghosszabbítását. Viszont ott van mellette közvetlenül a saját routerem, ami a modem egy másik UTP kimenetéből kap netet. Onnan különösebb szerelés nélkül megoldható lenne az átkötés.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#65874) Clever0 válasza rlazol (#65873) üzenetére


Clever0
senior tag

Úgy is mennie kell.

(#65875) gduck válasza kezo0 (#65872) üzenetére


gduck
addikt

Cikk volt róla ;) Jónak néz ki, nekem tetszik a 6 egyidejű felvételi lehetőség. Csak nehogy IP box legyen...

(#65873) rlazol: simán fog menni úgy is. Ha probléma lesz (mert sajnos lesz, kivéve ha már kijavították a hálózat eldobási problémáját ), azt nem a routered fogja okozni.

[ Szerkesztve ]

(#65876) rlazol válasza gduck (#65875) üzenetére


rlazol
addikt

Clever0 & gduck: köszönöm! Milyen hálózat eldobási probléma? Ez miben nyilvánul meg, milyen sűrűséggel jelentkezik és mit lehet vele tenni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#65877) gduck válasza gduck (#65875) üzenetére


gduck
addikt

Na ha lehet hinni a cikkeknek akkor 8?! tuneres és egyidejűleg 6 felvételt tud egyszerre. Ráadásul a hálózatra kötött boxok egymás felvételeit is le tudják játszani!

(#65876) rlazol: nekem állandóan eldobta és háló kábel ki/be/ki/be hozta helyre (vagy teljes restart). De ez még a kezdetekkor volt, lehet azóta javították. Csak félig fogadd el amit írok, mert én iszonyatosan utálom azt a dobozt :) Úgy jártam mint a gyerek aki kerékpárt várt karácsonyra és helyette rollert kapott :D

[ Szerkesztve ]

(#65878) rlazol válasza gduck (#65877) üzenetére


rlazol
addikt

köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#65879) kezo0 válasza gduck (#65875) üzenetére


kezo0
addikt

Hát az, hogy valaki írt róla egy cikket, amiben azt valószínűsítette, hogy az a box elérhető lesz majd nálunk is, kb. annyit ér(t), mint az, hogy itt mi most reménykedünk ebben az új boxban. :)
Ellenben a Magyarországot konkrétan nevesítő videót most maga a Liberty Global tette közzé, a saját oldalán. Ilyen szerintem nem volt a Samsung által gyártott soktuneres Horizon box ny.-európai megjelenésekor. Szóval hadd reménykedjünk már egy kicsit jobban, mint akkoriban! ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65880) gduck válasza kezo0 (#65879) üzenetére


gduck
addikt

Persze ez biztató, meg az is hogy hamarosan (nem évekről beszélnek).

Végre valahára megkapnánk az "igazi Horizon" boxot ;)

[ Szerkesztve ]

(#65881) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Felhívtam őket a lemondás gombot választva, ezt kaptam: maradna a mostani tv felállás (Digital Gold + HD+felvétel opció + HBO MaxPak + Filmbox csomag + Európa csomag + Világ csomag), mellé jönne 500-as net és alap telefon, így 14 ezer Ft körül lenne. Ez reális lehet, vagy lehet ennél jobb is szerintetek? Digis terület.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65882) #78121280 válasza szabogabor10 (#65881) üzenetére


#78121280
törölt tag

Telekomos területre ennyit dob nálam, bár korábban mix 1 és mix 2 volt..., szerintem Digi területen van jobb is kicsivel. :)

Happy Home Mix 4

[ Szerkesztve ]

(#65883) st6969 válasza 4Grider (#65855) üzenetére


st6969
őstag

Biztos így van, nem vitatom, de feltételeztem, megbocsájtotok, ha egy kérdés miatt nem olvasok át 65ezer hsz-t :)) Összefoglalót viszont elolvastam :)
Mindenesetre köszönöm! Cserébe - hátha valaki épp most készül rá - leírom a nem kicsit pofátlan UPC ügymenetet.
9200Ft-ra csökkent januártól a net áfa miatt a csomag (digital gold de még csak 6 HD csatornával + 120Mbit net). Ez új szerződőknek 9400, de 33 HD csatornával és 240Mbit nettel. Na mindegy, régóta készültem már váltani, meg többször is kerestek a marketingesek, legutóbb 3 napja, hogy milyen remek ajánlatuk van nekem. 500Mbit-es netet kaphatok a digital gold csomag mellé mindössze 9600Ft-ért, 1 év hűséggel, és "elintézi", hogy mind a 33 HD csatorna is be legyen kapcsolva a mostani 6 helyett. OK, mondom hétfőig gondolkodnék. Mondja hát jó-jó, de igyekezzek, mert zárják az adatbázist. :F
Akkor jött a fórum, aztán a 1221, lemondás. Egy nagyon kedves (szerintem nem hetero :D ) srác, kezdte is mondani, hogy ha a jelenleg csomagomon nem akarok változtatni (mert mehetnénk lefelé árban bőven), akkor úgy, hogy máris bekapcsolja mind a 33 HD csatornát, 6500Ft-ba kerül. De ezt bizonyára tudom, mert a MyUPC oldalon ez látható :Y Fogalmam nem volt, de ez az én hibám. Már nagyon örültem, de azért megkérdeztem, gyorsabb nettel lehet? Mondja, lehet, 500Mbit-essel 7100Ft. Nem volt kérdés: ezt gyorsan meg is kötöttem, kicsit még beszélgettünk, és ennyi. Nagyon jó fej volt (kollégájáról nyilván egy szót sem szóltam neki).
Értem én, hogy a marketinges azzal van megbízva, hogy adja el a szolgáltatást minél drágábban, de így én ezt - már ismerve az egyéb lehetőségeket - kissé átb@szásnak érzem.
Ti biztos ismeritek ezt, nem volt újdonság, de én igencsak meglepődtem...

(#65884) 4Grider válasza szabogabor10 (#65881) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez Digis területen marha gáz ajánlat. Biztos, hogy a lemondás gombot választottad?

(#65885) Watercolour válasza st6969 (#65883) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Mondjuk az 500 megabites nettel csak akkor jártál jól, ha tényleg szükséged van akkora sávszélességre, mert azt csak Connect Box-szal lehet használni.

(#65886) pinnacle válasza szabogabor10 (#65881) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Telekomos területen ezt az árat kaptam. Igaz akkor ilyen akció volt. Nem vettem észre, hogy Gigabites internetet adnak. Nézd meg, hogy nincs-e nálatok Filp is. Lehet, akkor még jobbat adnak.
29-es körzetben ezt adták. Ott csak megkérdeztem, hogy nem kaphatnék-e jobbat, ha internetre is előfizetek. Igaz egyelőre még nem tudták bekötni.

[ Szerkesztve ]

(#65887) cigam válasza st6969 (#65883) üzenetére


cigam
félisten

Elképzelhető, hogy tényleg kampány volt. Nálam eltűntek a mix csomag ajánlatok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65888) szabogabor10 válasza 4Grider (#65884) üzenetére


szabogabor10
veterán

Persze.

Köszi mindenkinek, sejtettem, hogy nem az igazi ez az ár. Nem értem egyszerűen ezeket, nagyon szeretnek szórakozni az ügyfelekkel.

pinnacle: sajnos Flip nincs, gondolom azért, mert szerencsétlen Telekom képtelen volt eddig behúzni a nyamvadt optikájukat hozzánk. VDSL van csak.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65889) pinnacle válasza szabogabor10 (#65888) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mond le, mert átmész a DIGI-hez. Előtte azért nézd meg, hogy ott milyen ár van, azt vagy jobbat meg fogják adni. Egyébként lehet most DIGI akció is van. Ennyi a XIII.kerületbe.
Ezt nem is tudtam, i7 kell a Gigabithez?

[ Szerkesztve ]

(#65890) szabogabor10 válasza pinnacle (#65889) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi, lehet akkor egy konkrét Digis árat fogok nekik mondani.

Nem kell i7, csak így védik le magukat. Ha nincs i7 procid, és nincs meg a gigabit, elhajtanak.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65891) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Digis internettel kapcsolatos hardverfeltételeket legyetek sziveseket a Diginetes vagy a prokontra topikban megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#65892) 4Grider válasza pinnacle (#65889) üzenetére


4Grider
nagyúr

Másodpercenként több mint 100 MB feldolgozásához (ami rengeteg, esetleg titkosított csomagban érkezik) bizony kell számítási erőforrás is, nem elég az I/O.

(#65893) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Egyébként ha lejár a hűségidő, akkor jelezni fogják hogy a következő hónaptól dupla árat kérnek, ha az ember nem hívogatja őket az újraszerződés miatt?

(#65894) pinnacle válasza 4Grider (#65892) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#65895) 4Grider válasza Toth_Jani (#65893) üzenetére


4Grider
nagyúr

A hírközlési törvény tavalyi módosítása óta nem megengedett a hűségidő lejártával történő áremelés. Ez vonatkozik a UPC-re is.

(#65896) canniball válasza Toth_Jani (#65893) üzenetére


canniball
nagyúr

Az eddigi tapasztalat az, hogy a hűségidő lejártával pár százast emelnek, majd néhány havonta újra. Persze ez bármikor változhat, pl. most hogy már csak 12 hó a hűségidő nem tudom változtattak-e ezen a gyakorlaton.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65897) Toth_Jani válasza 4Grider (#65895) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát ezt így nem tudom elképzelni, de ha valóban betartják akkor nem hagyom magam rádumálni semmi plusz opcióra, ezért az áráért mehetne az idők végezetéig.
Digital Bronz +HD, 500Mbit Net + telefon=5300 :DD
De ahogy látom ezt mindenki másképpen tudja, na de majd kiderül!

[ Szerkesztve ]

(#65898) canniball válasza 4Grider (#65895) üzenetére


canniball
nagyúr

Ahogy már korábban írtam törvény ide vagy oda nekem emeltek amikor lejárt (a szerződés még a törvény életbe lépése előtt köttetett), arra pedig senki nem tudott tutit mondani hogy jogszerűen-e (rákérdeztem mailben az NMHH-nál is, de valahogy november óta nem sikerült válaszolniuk).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65899) csabi63 válasza Toth_Jani (#65893) üzenetére


csabi63
senior tag

Még sosem hívtam őket új szerződés miatt, pedig idén 20 éve, hogy UPC-s vagyok. Mindig ők találtak meg.

(#65900) 4Grider válasza Toth_Jani (#65897) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem az van a törvényben, hogy a szolgáltató egyáltalán nem emelhet árat, csak az, hogy a hűségidő lejártát követően nem használhat más árazást, mint amit a hűségidő alatt használt. A fogyasztói árindexeket követő áremelés természetesen belefér a dologba, de két számjegyű emelés biztosan nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.