Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) Watercolour válasza Winne (#65100) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha 500-as csomagod van, csak a fehér Connect Boxot választhatod, mert a UPC modemei közül csak ez képes rá.

Egyébként egy formára préselt ipari hulladék, olvasnivaló itt.

(#65102) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Nos a tegnapi "500 helyett csak 180" netproblem megoldása egy technikus segítségével.
A lakáson belül lecserélte a modemig jövő kábelen az fcsatikat, toldókat, és az elosztót.
A lakásba belépő kábelen mért DQI test 9,9 értéket hozott, a routernél lévő kábelnék csak 3,8 volt.
A csatik cseréje után a DQI a routernél 8,8-ra változott, ezt már megfelelőnek találta.
A sebesség viszont csak nem akart a180-220-as érték fölé menni.........
AZt mondta, ő ennyit tud tenni, innentől nincs mit cserélni már!
Rámért még ő is a műszerükkel a sebességre, közvetlen kábelen mérve, az is 240 volt.
Mindez egy szűk 2 órás történet volt, hozzáteszem, teljesen elégedett voltam a hozzáállásával!
Javaslata az volt, hogy kérjem vissza a 240-es csomagot, mert az még stabil, ezzel az 500-sal csak a gondjuk van.
A mai nap eredményei a következőképp alakultak. Reggeltől, délután kb 15.00-ig, 505-480 közt mozgott a sebesség, 17.00-től, megint jött a 180,220,300...........
Mi okozhat ilyen ingadozást?
Tényleg terhelt lenne az 500-as hálózat, és este mindenki használná, és nem tud teljesíteni???

Műsorvisszanézési problémámra azt válaszolta, hogy ha nem aktív a funkció, akkor a box nem kapott ip-t, és ezért nincs visszajátszás. Újraindítás megoldja a helyzetet...........

Hát nem tudom mi legyen..........

(#65103) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma bekötötték hozzám az 500/22-es internetet. Ezt a csodálatos boxot kaptam hozzá. Mit mondjak, nem vagyok elragadtatva a teljesítménytől. Bár azt mondta a szerelő, hogy ez elsőre normális, elvileg még ma többször újraindul a box, meg még lehet frissíteni is kell. Ha holnap sem javul akkor hívjam az ÜSZ-t és jelentsem le hibára.

(#65104) kabelmania27 válasza urbanjozsi (#65102) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy a max csomag nem stabil, szerintem is válts vissza 240-re.
smiti: Üdv! Nézd meg rendben vannak-e a modemértékek. Ha nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsold ki my upc oldalon vagy 1221-en internet hibabejelentés menüpontban.

(#65105) pinnacle válasza Watercolour (#65072) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ha olyan nagy gond lenne ezzel a CB-vel, másról nem is szólna a topik. Néhányan azért beírják, hogy semmi gond sincs vele. Szerintem ez főleg a te problémád. Ráadásul ha erősebb a wifije, akkor kertes házba, jobban is ajánlott.

(#65106) Watercolour válasza pinnacle (#65105) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem, ez nem "csak az én problémám", csak szimpla internetezéssel és windowsos ping paranccsal nem látható a latency spike, és az előfizetők nagyrésze nem kezd el biztonsági problémákat tesztelni az eszközén az interneten elérhető dokumentációk alapján (sajnos).

De ezeket már kismilliószor érthetően leírtam, és az írásomban is kifejtettem.

Ezek tények:
- A Puma 6 chipsettel szerelt eszközök (ezért a Connect Box is) távolról egyszerűen kihasználható DoS sebezhetőségtől szenvednek, amitől egy pársoros scripttel vagy programmal (amiből az interneten több is megtalálható, például ez és ez) teljesen térdre kényszeríthető, működésképtelenné, tetszhalottá válik a támadás megszűnéséig.
- A Puma 6 chipset (ezért a Connect Box is) latency spikeoktól szenved (kifejtve az írásomban, összefoglaló információk itt és itt), ami felhasználótól és körülményektől függően változó (negatív) hatással lehet a felhasználói élményre.
- A gyártók a problémákat hivatalosan elismerték.

Attól, hogy Pistike a speedtesten öccázat' mér, bejönajutúb, meg a kertvégébenismegyawifi, attól ez az eszköz egy szar.

Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy ott vannak a számok, a tesztek, a gyártók beismerései és te ennek ellenére nem érted, hogy mi a probléma. Ezen nem tudok segíteni.

Az írásomban is érthetően leírtam, de neked összefoglalom mégegyszer:
A problémák elég súlyosak, csak nem annyira szembetűnőek, hogy egy átlagos felhasználó átlagos internetezés mellett észrevegye őket.
A biztonsági problémát pedig addig nem fogja észrevenni, amíg egy kedves jóakarója nem kezdi el DoSolni az eszközét.

[ Szerkesztve ]

(#65107) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Vajon az Intel és az AMD fizet majd kötbért a most kiderült és évek óta fennálló biztonsági hiba miatt?
Vagy lesz kárpótlás azért amiért 15-30%-al is lassulhatnak a javítás után a számítógépek? :B
Mondjuk a UPC fizetett kötbért pedig nem is igazán reklamáltam csak a bekapcsolás után türelmetlen voltam kicsit, és bekapcsolás után 10 órával már probléma mentesen működött. :)

[ Szerkesztve ]

(#65108) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Szerinted ennyi online tagból mennyinek lehet CB-je? 100 talán csak van. Szerintem a Prohardver tagok jobban figyelnek a technikai problémákra, itt állandóan panaszkodnának, ha akkora gond lenne. Ha ez meg speciális eset, akkor lehet, hogy pl. kertes házba jobb választás, ha tényleg jobb a wifi-je, mint az Ubee-nek. Egyébként ez igaz?

[ Szerkesztve ]

(#65109) v.attis válasza urbanjozsi (#65102) üzenetére


v.attis
őstag

Az országban több helyen hiba van a rendszerben, kb 2 hónapja dolgoznak rajta, eredmény semmi.
Ugyanez van nálam is, a garantált viszont minden esetben megvan, úgyhogy reklamálni sem lehet túl sokat.
Mi már hangfelvételt is kértünk ki, meg a fogyasztóvédelemmel is felvettük a kapcsolatot. Ha nem lesz hamarosan javulás, le lesz cserélve a upc...

(#65110) #78121280 válasza Toth_Jani (#65107) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem tegnap jött egy email, hogy kötbért fizetnek hibabehatároló eljárás eredményéről való értesítés késedelme miatt, így már értem miért van túlfizetésem. :)

[ Szerkesztve ]

(#65111) Winne


Winne
nagyúr

Letöltésnél ha a nagyobb sebesség óta többször megáll a letöltés azzal, hogy nincs elég memória, akkor mit állítsak, hogy ez megoldódjon? Virtuális memória és az átmeneti tá magasra és fullra van állítva.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#65112) vg


vg
addikt

Budapest, belvárosi, 20 lakásos társasházunkban tegnap délután öt óra felé minden jel elment, minden lakásból. Mivel gondnok is vagyok, szólt pár lakó, hogy nincs se tv, se internet. Nálam sem volt, felhívtam a hibabejelentőt, és számomra hihetetlen volt, hogy a jóember nem volt képes megérteni, hogy nem nálam, a lakásban van a hiba, hanem a társasházban nincs semmi jel, semmi. Áramtalanítsak, mert méricskéli a modemet, melyik led villog, ja, látja, hogy semmi, jövő hét kedden megy a szakember. Agyam eldobom. Aztán amikor a sokadig lakó bejelentette, akkor mondták nekik már, hogy valami főkábellel van gond, majd valamikor megy a szerelő. Hatalmas csalódás ez a cég ezen a téren. Természetesen tettem panaszt, de a panaszos telefonos hölgyike sem volt képes feldolgozni azt az információt, hogy nem nálam, hanem a társasházban nincs semmi jel. Bejelentésem után le is csaptam a telefont.

(#65113) 4Grider válasza vg (#65112) üzenetére


4Grider
nagyúr

Menj körbe, és kérd el mindenki ügyfélszámát. Hasonló probléma esetén pedig jelentsd be az összes ügyfélszámra a problémát. Lehet, hogy a nem is Magyarországon élő ügyfélszolgálatos nem értette meg a gondnok és 20 lakásos társasház szavak/szóösszetételek jelentőségét...

(#65114) smiti


smiti
addikt

Na srácok kezd felidegesíteni ez a sz@r. A laptopok nem tudnak csatlakozni a hálózathoz. Nem tudom a connect box-ot modemként beállítani, meg sem jelenik a lehetőség. Próbálok belépni a UPC oldalára, de már kevesebb mint fél perc után azt írja ki hogy túl sokáig voltam inaktív jelentkezzek be, Utána be sem lép. :W

(#65115) kabelmania27 válasza smiti (#65114) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-et hívd fel és kérd vissza az ipv4 módot internet hiba menüpontban vagy a my upc oldalon is kitudod kapcsolni.
Haladó beállítások hálózat állapota menüponton belül nézd meg a letöltési és feltöltési értékeket.
Winne: Karbantartó programot indítsd el pl. ccleaner wiseregistry spyboot 1.6.2

[ Szerkesztve ]

(#65116) kiraly.andra válasza urbanjozsi (#64993) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Nem értek hozzá, de az eddigi (csekély mennyiségű) személyes tapasztalat alapján szinte semmi összefüggés nincs a Connect Box diagnosztikai eredményei és a valóság között. Nagyon röviden úgy tudnám összegezni, hogy a CB egyszerűen rossz, minden szempontból. Más viszont nincs helyette, azaz a UPC nem ad másféle eszközt, így az marad, hogy ezt modemként használod, saját routerrel.

Ez tulajdonképpen elfogadhatatlan helyzet, de mivel nem fizetsz az eszközért, fogd fel úgy, hogy bár nem kellene kapnod semmit, mégis kaptál egy modemet ;-)

:a:

(#65117) Winne válasza kabelmania27 (#65115) üzenetére


Winne
nagyúr

Annak mi köze ehhez? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#65118) 4Grider válasza kiraly.andra (#65116) üzenetére


4Grider
nagyúr

Modemet természetesen kell adnia a szolgáltatónak egy előfizetett kábelmodemes szolgáltatáshoz. Ti. magán a modemen kerül a szolgáltató által beállításra az előfizetett sávszélesség, amit nem szolgáltatói modem esetében nem tudna a szolgáltató megtenni.

(#65119) tobi'' válasza Watercolour (#65106) üzenetére


tobi''
tag

120-as netem van és érdekelne, hogy kérésre kicserélik nekem a CB-t egy másik típusú modemre vagy már csak CB-t lehet kapni?... a BF4 és én is elég érzékenyek vagyunk az általad leírt hibára, most egy LTE netet wifin osztva vagyok kénytelen használni rá, mert még az is sokkal jobban teljesít.

(#65120) 4Grider válasza tobi'' (#65119) üzenetére


4Grider
nagyúr

Felhívod az ügyfélszolgálatot és megérdeklődöd, hogy van-e még lehetőség adminisztrációs díjért cserébe modemet cserélni régebbi cisco vagy tc vagy ubee típusra.

Ha nemet mondanak: Utána nézel, hogy netes hirdetésekben kínál-e valaki ds3-as UPC modemet. Én ez utóbbit választottam, hozzá is jutottam néhány ezer Ft-ért egy azóta is tökéletesen üzemelő cisco-hoz (az eredeti tápja persze idővel ennek is megadta magát).

[ Szerkesztve ]

(#65121) DeFranco válasza 4Grider (#65120) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez a típus amúgy még életre lehelhető? [link] nekünk anno ezt cserélték erre de nem adtuk le a régit.

(#65122) 4Grider válasza DeFranco (#65121) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem ds3-as modem. Maximum 50 Mbps-ot tud lefelé.

(#65123) Levi123


Levi123
senior tag

A cisco epc3208-as modem mekkora sebességig jó? A 240-et vinné?

@(#65121) DeFranco: én se adtam le a régi cisco modemet. Azóta nem kérték :)

[ Szerkesztve ]

Levi

(#65124) 4Grider válasza Levi123 (#65123) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ds3-as modem, tehát tudja a 240 Mbps-ot.

(#65125) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Tudnék ocsóért egy Technicolor TC7200 -t.
Ez Nekem stabilan működött :)
Alkalmas lenne az elvileg 500-as netemhez?

[ Szerkesztve ]

(#65126) Levi123 válasza 4Grider (#65124) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi! :R

Levi

(#65127) Watercolour válasza urbanjozsi (#65125) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem. Az 500-as nethez a UPC-nél kizárólag a Connect Box jó.

[ Szerkesztve ]

(#65128) v.attis válasza 4Grider (#65120) üzenetére


v.attis
őstag

És hogy üzemelted be? Simán lecserélted és megy?
Mac cím, config fájl... Ezeket figyelik nem?

(#65129) DeFranco válasza 4Grider (#65122) üzenetére


DeFranco
nagyúr

de egyébként ha nagyon szükséges akkor felakasztható lenne a koaxra? vagy ezeket az upc kizárta már, és nem is tudnám üzembe helyezni?

(#65130) Levi123 válasza v.attis (#65128) üzenetére


Levi123
senior tag

Rákötöd a másik modemet, majd beregisztrálod. [link]

Levi

(#65131) urbanjozsi válasza Watercolour (#65127) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Értem! :R
És esetleg modemként használva aCB-t, egy komolyabb routert utána tenni, úgy lehetne stabilizálni a sebességet?

(#65132) Watercolour válasza urbanjozsi (#65131) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A Connect Box sebességével tudtommal nincsen probléma, ha jó a vonalminőség, bírni fogja az 500 megabitet.
A probléma a Connect Box Puma 6 chipsetjének biztonságával és a latency spikeokkal van, melyekről ide kattintva olvashatsz többet.
Ezeken a problémákon a modem mód és saját router sem segít.

[ Szerkesztve ]

(#65133) v.attis válasza urbanjozsi (#65131) üzenetére


v.attis
őstag

500-as netre tehetek olyat ami mondjuk 240-et tud? Már azzal is elégedett lennék csak legyen stabil.

(#65134) fokukac


fokukac
nagyúr

Connect box, 500-as net témában:

Nekem olyanom van egyre gyakrabban az utóbbi hónapokban, hogy klikkelek, és nem történik semmi fél percig, majd bejön az oldal. Facebook, PH, index, bármelyikkel előfordul. Főként wifi-n, de ritkán vezetékesen is.
Elég zavaró. Néha átváltok ilyenkor mobilnetre, és ott egyből jön, tehát nem ezekkel az oldalakkal van baj, hanem az upc hálózat / modem szarakodik.
Amúgy speedtest-tel mindig rendben van, hasít vezetékesen és wifin is, sőt, alig van pár hálózat a környéken, tehát még az sem lehet a baj.

Tervben van, hogy szerzek egy ac-s routert, hogy kipróbáljam, hogy úgy milyen lenne bridge-módban, de még eddig nem került rá sor.

Bár van egy régi 1043-as TP-link, lehet, hogy megnézem (bár az csak n-es és 2,4 Ghz-es)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65135) tobi'' válasza 4Grider (#65124) üzenetére


tobi''
tag

Köszi az infót, nagyjából összeállt a kép, csak:

Nekem is van egy epc3208-as modemem csak másik szolgáltatós telefonvonalas amit nem használok...olyat is be lehet regisztrálni? :D

(#65136) #41133696


#41133696
törölt tag

UPC Fiber Power 240:

(#65137) ArthurShelby válasza v.attis (#65133) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen.
500-as nethez is használhatsz cisco modemet (volt aki már csinálta, anno láttam egy 300Mbit körüli képet), viszont mivel csak 8 letöltési frekvenciát tud használni (a CB 15-t) így erősen a környék leterheltségétől függ, hogy mennyivel lesz több 240-nél.
A feltöltésnél ez is tudja a 23Mbit-et (amit a CB szokott hozni) (ugye a hivatalos feltöltés 22, de kicsit több szokott lenni).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65138) 4Grider válasza tobi'' (#65135) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem véletlenül írtam azt, hogy: "ds3-as UPC modem". Idegen szolgáltató modemjén nincs rajta a UPC config, anélkül pedig nem regisztrálható a UPC hálózatába.

(#65139) ArthurShelby válasza 4Grider (#65138) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Más fw van a T-s és más a upc-s cisco eszközökön.
Másrészt a modem MAC címének regisztráltnak kell lenni a upc-s hálózatba (ezért egy T-s cisco-t nem lehet regisztrálni). Ezért csak olyan cisco modem működik, amikor upc-nél volt használva (mindegy mikor).

Én mikor a T-s cisco-t próbáltam regisztrálni a regisztrációs oldalak sem jöttek be. Másrészt a upc modem fw nevében ott van, hogy upc (pl e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin )

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65140) hardverlog válasza kabelmania27 (#65014) üzenetére


hardverlog
aktív tag

Újra rákerestettem a tv-vel a digitális adásokra és abban a szobában, ahol nincs digitális előfizunk, csak analóg és továbbra sem talál nemhogy hd de digitális adást sem....egész pontosan fekete képernyő mellett HBO1, HBO2, HBO3 stb, kb. 6 db fekete képernyős digitálist, benne a kandalló animációval. De sehol nincs az M1 HD, M4 HD stb.... :F :R

(#65141) 4Grider válasza hardverlog (#65140) üzenetére


4Grider
nagyúr

Valamit nem jól csinálsz. Vagy nem jó symbol rátát vagy modulációt állítasz be, vagy nem jó hálózatazonosítót adsz meg.

(#65142) gumisxxx


gumisxxx
tag

Hello!

Gold csomag+HD csatornák+filmbox csomag 2tv-én
500as net
Nonstop S telefon

8700ft-ért jó szerintetek?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#65143) headhunter válasza gumisxxx (#65142) üzenetére


headhunter
addikt

új bekötés vagy lejárt hűségidő?

(#65144) 4Grider válasza gumisxxx (#65142) üzenetére


4Grider
nagyúr

A weboldalon lévő hűséges árakkal összehasonlítod, és rögtön rájössz. Mindennél van egyébként olcsóbb, kérdés az, hogy mikor, hol és kinek adják meg.

(#65145) DeFranco válasza hardverlog (#65140) üzenetére


DeFranco
nagyúr

először nekem is ez volt, az volt a megoldás, hogy az automata keresésnél kiválasztom az UPC-t mint szolgáltatót (lást a screenshotokat, milyen opciók vannak, írtam erről egy hoszú hszt) és a településhez tartozó azonosítót, mást nem töltöttem ki, nem is lehetett. pikk-pakk belőtt mindent.

(#65146) net91 válasza gumisxxx (#65142) üzenetére


net91
senior tag

A Gold csomag eleve tartalmazza a HD adásokat.
A +HD csomag nálad mit tartalmaz akkor?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#65147) Gubek-Einste válasza net91 (#65146) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Gold-ban csak az MTVA HD csatornái vannak, a többiért fizetni kell (hármas csomagban szokták adni ingyen).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65150) Winne


Winne
nagyúr

Láttam írtatok itt többféle modemről, hogy melyik jó, melyik rossz, hozzám hétfőn jön a szerelő, mert azt látták rosszak a jelszintek és többször volt vele gond korábban is, megnézik mi a baja. Most megnéztem, egy TC7200.U típusú modem van nálam használatban, ez mennyire számít normálisnak? Most emeltek 240-re, kicsit alatta teljesít, de nagyobb féjl letöltésére olyan 24 MB körüli átlagot hoz.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.