Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) mlinus válasza Ic0nic. (#65750) üzenetére


mlinus
őstag

esetleg arra nincs lehetőség hogy kipróbáld mondjuk egy szomszédnál, hogy megy? Mert nekem volt hasonló eset más szolgáltatónál(400ra ugrált a ping elég gyakran), és ott egy rosszul beállított cmts volt a ludas.

(#65752) kabelmania27 válasza Ic0nic. (#65750) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg modem üzemmódban hátha javul.

(#65753) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

A myupc is olyan mint a horizon go. Csak akkor működik, ha kevesen használják. :(((

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65754) ztsoft válasza ArthurShelby (#65753) üzenetére


ztsoft
őstag

Mi a baj? Nem tetszik a prémium szolgáltatás? ;]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65755) ArthurShelby válasza ztsoft (#65754) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Dehogynem. A horizon box-ot már szerencsére le tudtam váltani média kártyára, a CB helyett vettem egy cisco epc3212-t, a horizon go-t meg nem használom (különben a hajam hullna néha).
Már csak a 300GB-os keret miatt vehetnek elő bármikor, és kétszer annyit fizetek mint a digisek, akiknek stabilabb, gyorsabb feltöltéses optikás netje van.
(tegnap néztem, a diginél a fullos csomag 5300Ft)

Ha következőre felhívnak lejátszok én is nekik a számot: no good. :DDD

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65756) 4Grider válasza ArthurShelby (#65755) üzenetére


4Grider
nagyúr

Itt vörös posztó emlegetni a négybetűs szolgáltatót. Már csak azért is, mert a UPC szolgáltatási területeinek 5%-án érhető el, így nem korrekt az összehasonlítás.
Nagyjából a Telekommal lenne korrekt, ott legalább nagyjából stabil a TV Go, ellenben ott iptv van vackabb minőségben.

(#65757) ArthurShelby válasza 4Grider (#65756) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mindenhol vörös posztó emlegetni szerintem, bár gondolom a 4betűs (akit nem nevezünk nevén) sem angyal.
Az ilyen becsülgetéseket meg nem szeretem. Ugyanannyi erővel mondhatok 15-20%-ot, mint te 5-öt, és én máris 3-4szer annyit mondtam mint te. Nem hinném, hogy elrugaszkodott becslés lenne.

Én csak azt látom, hogy a "4betűs, akit nem nevezünk nevén" terjeszkedik, nekik megéri, míg a másiknak kétszer annyiba kerül a szolgáltatása.
Aztán ilyenkor a jön a sok érv, hogy upc-nek mennyi kiadása van (kábeladó, kiépítés, eszközpark...), csak azt nem értem, hogy ez másnál miért éri meg.
Nem hinném, hogy olyan helyen, ahol konkurencia van és a upc-nek alacsonyabbak az árai, mínuszba mennének. Inkább csak a profit kevesebb, de így is megéri nekik szolgáltatni (ideértem a kiépítést, fenntartást, és minden egyebet).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65758) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Összehasonlítást legyetek szívesek ITT folytatni!

(#65759) ztsoft válasza ArthurShelby (#65755) üzenetére


ztsoft
őstag

A box-októl már én is sikeresen megszabadultam, érdekes módon azóta nincs akadó kép, kihagyó hang (az F1-es szezonra már felkészültem egy DVB-T box-al, tanulva a tavalyi esetekből :D ).
CB még nem volt (nem is kellene, 120-as nethez felesleges), a TC meg bridge módban saját router-rel eddig jónak mondható (vannak ping gondok, de már ennek is örülök, hogy ennyire stabil).
Igen, az interaktív szolgáltatások meg szinte használhatatlanok (nesze neked prémium szolgáltatás).

Ja, a négybetűs sajnos náluk sincs (már elég közel vannak, ~ 5km), remélem mire lejár a hűségem (~ 1 év), akkora már lesz biztató hír.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65760) Cufter


Cufter
tag

Szaisztok!

Sajnos én is rosszkor kötöttem újra a 30-as netem 120-ra emeléséért amit alapból meglépett később a upc.

Továbbá az is zavar, hogy most a tv csomagokat úgy hirdetik, hogy hd adásokkal, míg nekem extra díjért adták volna (így nincs).

Volt már valakinek pozitív tapasztalata, hogy ezeket reklamálta? Mi a hivatalos álláspontja a cégnek?

(#65761) ztsoft válasza Cufter (#65760) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Sajnos a UPC-nél majdnem mindent egyedi elbírálás (azaz, az ügyfél mennyire rámenős) alapján adják, nekem nagy nehezen sikerült a HD csomagot megkapnom "ingyen" (ahogy itt korábban leírtam), ha jól emlékszem, volt olyan, akinél ez nem működött.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65762) 4Grider válasza Cufter (#65760) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha fizetsz a Bronze/Gold csomagodért legalább havi 4590/6090 Ft-ot, akkor van esélyed reklamálni a plusz HD csatornákért.

(#65763) csabi63 válasza ArthurShelby (#65755) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem hinném, hogy foglalkoznak a 300GB korláttal, egyébként engem már rég megtaláltak volna. Nem egyszer az 1TB-ot is elértem már.

(#65764) Pécsi gyerek válasza Gubek-Einste (#65748) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ok,de én utálom a linux-ot :( Amúgy azon mért lenne jó?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65765) ArthurShelby válasza csabi63 (#65763) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Elvileg ott szoktak szólni, ahol leterhelt a terület és másnak nincs elég sávszél.

Én is már nem tudom hányadik hónapja lépem túl, lehet most meg lesz a 1TB. Nem foglalkoznak vele egyelőre, viszont ott van a levegőben, bármikor elővehetnek érte (engem ez zavar).
Már túl sok a upc-nél a félmegoldás (mint pl horizon go és társai)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65766) ArthurShelby válasza Pécsi gyerek (#65764) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért, mert így ugyanazon a hardveren tesztelnéd másik op rendszerrel és ebből következtetéseket lehetne levonni (hogy hol jó, és hol lehet a hiba).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65767) Pécsi gyerek válasza 4Grider (#65749) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Win 7 en kezdtem használni. Azon jobban akadozott.Win 10 en kicsit talán jobb valamivel a dolog.Amúgy tényleg van olyan csatorna ami elég szépen megy,fél órát vagy még többet is gond nélkűl.Akkor ezek szerint ez a sávszélesség áll a dolgok mögött,amit én nem tudok otthon befolyásolni.Hát akkor látom ez sz@r ügy. :((( Peddig úgy terveztem,hogy a nappaliban megy kábelról a tv,a másik szobában meg pc ről.Azért a marketing megvan hogy kapják be,bárhol,bármikor,bármiről :C Ha ép működik...Mobilon viszont nem panaszkodom azon jólmükszik. (azon kívűl hogy elbaszták a kinézetét a régi apphoz képest)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65768) Pécsi gyerek válasza ArthurShelby (#65766) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ez igaz.De én azért nem akarok linuxot hogy azon menjen a tv.Mennie kellene neki windowson is nem?Win 7 en szarabb volt azt próbáltam amúgy.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65769) pinnacle válasza ztsoft (#65761) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én is csak megkérdeztem, hogy nem mehetne-e ebben az árban a HD csomag is, azt mondták belefér. Viszont az a gond, hogy nem tudták bekötni az internetet. 29-es körzetben (állítólag ide külön jogosultság kell, nem látja mindenki) már többször beszéltem egy ügyintézővel, mindig nagyon rendes volt. 1 hete megígérte, hogy beszél majd a kiépítők vezetőjével, mi nálunk a helyzet, hogy 3 hete nem válaszoltak és visszahív majd. Idáig nem hívott vissza. Azt mondta, olyan nem lehet, hogy a kivitelező lepattint minket, mert sok munkával járna a bekötés. Olyan viszont lehet, hogy a UPC-nek nem éri meg? Mondjuk nem tudom mekkora költség a járda alatt behozni.
Valaki tudja, hogy az oszlopokon lévő optikai egységből mennyi házat lehet bekötni, illetve mi a maximális távolság, amennyire el lehet vezetni?

(#65770) Ic0nic. válasza mlinus (#65751) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Nem tudok róla sajnos, megpróbálom. A probléma azzal van főleg, hogy javarészt idősebbek laknak a környéken, de hátha. Esetleg próbálkozzak azzal a upcnél, hogy nézzenek rá a helyi cmts-re?

(#65771) Ic0nic. válasza kabelmania27 (#65752) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Sajnos úgy is játszhatatlanok a dolgok.

(#65772) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Tudja esetleg valaki, hogy a TV extrák árait hol lehet megnézni?
Lejárt a hűség és alkudozni szeretnék, csak előtte tájékozódnék kicsit :)

HBO, cinemax csatornák reklámmentesek a film közben?

ezt találtam, de itt nincs ár: [link]

Levi

(#65773) szabogabor10 válasza Levi123 (#65772) üzenetére


szabogabor10
veterán

3. oldal.
Egyébként nem értem, miért vették le az árakat a weboldalról.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65774) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#65773) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mert terület (konkurencia) függő, hogy mi mennyibe kerül.

(#65775) 4Grider válasza pinnacle (#65769) üzenetére


4Grider
nagyúr

Velem Tatabányán játszott a UPC 4-5 hónapot, mire kinyögték, hogy nem rentábilis a bekötés, így felejtsük el egymást. Ott a gond az volt, hogy nincs légvezeték, így a bekötést csak akna felől lehetne megoldani, de anno nem építettek ki az aknák felől a házak irányába kiállásokat csak ott, ahol a földkábel lefektetésekor már előfizettek rájuk.

(#65776) ArthurShelby válasza Pécsi gyerek (#65768) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A live linux időleges linuxot jelent, csak teszteléshez kéne, nem állandóra.
Egyébként ha főműsoridőben próbálkozol a horizon go-val, akkor akadni fog, mert a upc szerverei nem bírják.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65777) Teal'C válasza villamos (#38) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha lejárt a hűségidőd és kiejted a szádon hogy akkor mész más szolgáltatóhoz rögtön jár a kedvezmény. Nekem is így volt annó.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#65778) Intruder2k5 válasza Teal'C (#65777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azóta vélhetően már többször is lejárt neki, lévén egy ~7 éves hsz-re válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#65779) Pécsi gyerek válasza Intruder2k5 (#65778) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65780) Pécsi gyerek válasza ArthurShelby (#65776) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ááá elengedtem az egésszet.Kapják be...
A segítséget köszi :R
Amúgy meg mobilon mért nem akad :F

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65781) pinnacle válasza 4Grider (#65775) üzenetére


pinnacle
nagyúr

És mi lett végül a megoldás? Mi azonnal előfizettünk, csak az a gond, hogy nem szabályosan, csőben húzták be a telefont, koaxot, hanem simán beásták a földbe. Egyébként a UPC köteles az analóg, digitális átállást biztosítani, vagy mondhatják azt, hogy nagyon sajnálják de a következő hónaptól már nem lesz TV, telefon?

(#65782) ztsoft válasza ArthurShelby (#65776) üzenetére


ztsoft
őstag

Egy kicsit pontosítsunk rajta, mert sokan nem ismerik a "Live Linux" jelentését.

Ez egy adathordozóról (DVD, Pendrive) futtatható Linux-ot jelent, a gépen lévő adatokat nem módosítja, nem települ (csak ha azt akarjuk).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65783) Pécsi gyerek válasza ztsoft (#65782) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én vágom.Egyszer kipróbáltam cd ről live-ba az ideg kerűlgetett.Főleg az után hogy gondoltam egyet és mondom felrakom a francba egy ősrégi gépre kicsit megtanúlni azt az oldalt is.Mindent a leírás szerint csináltam (találtam itt valahol egy fórumot,ahol lépésről,lépésre levolt vezetve képekkel meg minden)Na addig jutottam hogy azt hittem felvan telepűlve,újraindítottam a gépet,és tádám nem volt feltelepűlve. :DDD Na ott elengettem ezt a linux vonalat :DD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65784) mlinus válasza Ic0nic. (#65770) üzenetére


mlinus
őstag

Én amikor elsők között kötettem 500 mbites netet, és voltak gyermekbetegségek elég sokat hivogattam az üfsz-t de sose jutottam semmire. Majd írtam egy mailt, szépen részletezve a problémákat és 1 napra rá már hívott egy rendes hálózat technikus akivel a technikai dolgokról simán lehetett beszélni értelmesen. Rá alig 1 napra új konfigot nyomtak a modemre, és megjavultak a problémák.

Az én véleményem az hogy érdemes esetleg emailt küldeni(már lehet csak a myupc felületelen lehet, nem tudom), részletezve az eddigi történteket (Voltak nálad, szerelő is látta a rossz pinget, bemásolod a modem adatokat, listázod hogy már mi mindent próbáltál, stb) és nyomatékosan kérni a probléma kivizsgálását. A probléma valószínűleg vagy náluk lesz (Fejállomás,cmts konfig) vagy esetleg a kábelszakaszon valahol zajbetörés lehet.

A telefonos üfsz esetén sajnos sokban függ attól hogy ki veszi fel, ezért nem is szeretem ilyen komplikáltabb problémáknál.

[ Szerkesztve ]

(#65785) the.odzsy válasza Pécsi gyerek (#65783) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Pedig nem nagy vaszisztdasz. Nekem a két ssd közül az egyiken az van. /Ubuntu16/. Többször használom is.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#65786) Watercolour válasza Pécsi gyerek (#65783) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ha a kacsa nem tud úszni...
:))

(#65787) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Horizon boxot és a "fehér routert" össze lehet lőni úgy valahogy egy itthoni hálózattal, hogy a PC-n a filmek mappa tartalmát meg lehessen nézni a horizon boxon keresztül ? :U
PC kábellel csatlakozik a "fehér boxhoz" , a "fehér box"-ból is kábel megy a horizon boxba.

Tehát horizon boxról szeretnék fimet nézni ami a pcn vannak tárolva.

:R

(#65788) Gubek-Einste válasza Ghostman78 (#65787) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet erre használni a szolgáltatói box-ot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65789) Ghostman78 válasza Gubek-Einste (#65788) üzenetére


Ghostman78
senior tag

köszönöm

(#65790) erahurka


erahurka
félisten

Kérdés: ha a modemet elérem de net nincs, akkor tuti hogy nem a modem és a gép közt van a probléma, ugye?

(#65791) Gubek-Einste válasza erahurka (#65790) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg, milyen eszköz van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65792) Levi123 válasza szabogabor10 (#65773) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget!

Levi

(#65793) erahurka válasza Gubek-Einste (#65791) üzenetére


erahurka
félisten

Közben csekkoltam és nem ott van probléma. Az a baj hogy olyan pici időkre szakadozik meg sokszor, hogy mire lemegyek megnézni a közeli gépen, addigra arra a két percre amíg ott vagyok visszajön, majd mire visszaérek a szobámba, megint elmegy :DDD

(#65794) cigam válasza 4Grider (#65749) üzenetére


cigam
félisten

vannak olyan csatornák, ami mögött van elég sávszélesség

Hogy mi? Szerinted mennyi sávszélesség kell A műsornak, és mennyi kell B-nek? Miért vennék el B műsortól a sávszélességet A javára?
Évek óta nem tudják megoldani, hogy a box-on stabil program fusson, hogy rendszeresen ne álljon le(napokra!) a visszajátszó szerver elérhetősége. Akkor majd pont azt tudják jól megoldani, hogy a különböző csatornákat előnyben részesítik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65795) ArthurShelby válasza erahurka (#65793) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lehet te is hasonló cipőben jársz :DDD [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65796) 4Grider válasza cigam (#65794) üzenetére


4Grider
nagyúr

Változtass este 8 és fél 9 között a Fishing & Hunting és mondjuk az RTL klub között. Elég egyértelmű lesz, hogy melyik mögött van több sávszélesség...

(#65797) pjen válasza 4Grider (#65796) üzenetére


pjen
félisten

Ez így van,én is inkább az ismeret terjesztő csatornákat nézem,és szinte sosincs gond.

(#65798) dse válasza Pécsi gyerek (#65783) üzenetére


dse
tag

talán vinyót is kellett volna rakni abba a régi gépbe ;)

remélünk mindig, elfeledve, hogy születésünk idején senki sem állította, hogy igazságos világba érkezünk

(#65799) kabelmania27 válasza Ic0nic. (#65771) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapcsoltasd ki 1221-en a közösségi wi-freet.

(#65800) ztsoft válasza ArthurShelby (#65795) üzenetére


ztsoft
őstag

:C

(#65796) 4Grider Én inkább arra gyanakodnék, hogy fixre van korlátozva minden csatorna a szervereken (meg a UPC hálózata sincs a helyzet magaslatán), és a felhasználók száma miatt tapasztalható az említett különbség (már többször próbáltam ugyan azon csatornán, különböző időpontban). Meg a szerverek földrajzi helyzete is kétséges, gépnév (IP cím) alapján Hollandia jött ki (régebben néztem, tudom ez sem 100%-os infó).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.