Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) 4Grider válasza pjen (#65350) üzenetére


4Grider
nagyúr

Tényleg nem muszáj nézni a lakásban minden tv-n az előfizetett adókat. Az analóg csatornákból meg maradt vagy 20, mert villogni kell az 500 Mbps-al, miközben van vagy 22 Mbps feltöltés hozzá...

(#65352) gduck válasza pjen (#65347) üzenetére


gduck
addikt

Annyi hogy szart se ér a box, feleslegesen szenved vele az előfizető. :DDD

UI: bocsi ha megint puffogok, esküszöm minden nap olvasom a fórumot! Nem trollkodni járok ide, de ez a pirula még mindig keserű a számomra, nem emésztettem meg és nem is fogom! :U

[ Szerkesztve ]

(#65353) pjen válasza gduck (#65352) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még Cisco van.

(#65354) gduck válasza pjen (#65353) üzenetére


gduck
addikt

Az még minőségi termék ;) Amit írtam az a Horizon szoftverrel ellátott fapados boxra vonatkozik!

(#65355) Teaway válasza pjen (#65353) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem is a Cisco van, a duplatuneres.

Nincs itthon csokid??

(#65356) pjen válasza Teaway (#65355) üzenetére


pjen
félisten

Becsüld meg,olyant már nem adnak.Nekem is van kettő,vigyázok rá.

(#65357) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Jól értem hogy IPv6 csak akkor van ha a CB router modban, van? Nekem modem mode kellene ami most nem aktiv. Át kellene kapcsoltassam a support-al IPv4-re hogy elérhető legyen a modem mód? De akkor nem lesz IPv6-om.....pedig az is kellene..... :(((

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#65358) Watercolour válasza quby (#65357) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Igen. Ha "IPv6 módban" vagy, akkor a modemet nem lehet modem módba kapcsolni. Igazából ebben a módban a UPC DS Lite implementációja miatt nem lesz valódi IPv4ed, csak egy IPv4 tunnelt kapsz egy CGNAT mögé IPv6 felett. Mivel az IPv4 tunnelezve van, kisebb lesz az MTU, és emiatt szarakodik egy csomó szolgáltatás, ha a UPC átkapcsol IPv6-ra.

Szóval igazából a UPC esetén 2 mód közül választhatsz:
- IPv4 van, IPv6 nincs (viszont van modem mód)
- IPv6 van, IPv4 tunnelbe nyomorítva (nincs modem mód és elveszted a publikus IPv4 címeket)

[ Szerkesztve ]

(#65359) Ianbond


Ianbond
tag

Sziasztok vettem egy uj tv-t (Sony Bravia KD-49XE7005) ha a upc oldalan nincs benne a mediacardos listaban akkor eselyem sincs hogy ezen a keszuleken mukodjon? Jelenleg egy regi sd-s boxom van es ezt szeretnem kivaltani ha ez nem lehetseges akkor kicserelni hd-sra ennek van vmi dija? Meg mennyi ido meg kicserelik?

(#65360) Gubek-Einste válasza Ianbond (#65359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szinte biztosan működni fog az új tévével a Mediacard.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65361) vlevi válasza Ianbond (#65359) üzenetére


vlevi
nagyúr

Xe8595-om van, tökéletesen működik a mediacard, szerintem az xe7005-el is ugyanúgy menni fog.

(#65362) quby válasza Watercolour (#65358) üzenetére


quby
őstag

Köszi a gyors infot! Hát...ennek nem örülök.....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#65363) boskorelli


boskorelli
tag

Sziasztok!

( UPC hálózat ) Eddig a lakásban volt 1db tv és a modem egy [ilyen] 2-es elosztóval. A tv-nek tiszta éles képe volt. Itt kezdődik a gondom. Most vettem egy másik tv-t és azt is be akartam kötni, a 2-es elosztót kicseréltem egy [ilyen] 3-as elosztóra és a régi tv-n kásás a kép. Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a baj mit cseréljek ki vagy kössek át?

Előre is köszönöm a segítséget!

A sikeres üzlet után illik értékelni!

(#65364) dreamer125 válasza Gubek-Einste (#65328) üzenetére


dreamer125
csendes tag

Köszi!

(#65365) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Újfent Horizon Go-val kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Ha a weboldalon keresztül bejelentkezés nélkül nézem, milyen csatornák vannak, akkor van RTLII HD, Cool HD, és Film+ Hd csatorna is. Ezek bejelentkezés után már sajnos nem érhetőek el, bár a csatornakiosztás sem hozza őket. Viszont hoz Viasat3 HD-t, ami sehogy sem látszódik.
Van erre valami megoldás, hogy ezek is megjelenjenek?

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#65366) 4Grider válasza Kronk (#65365) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD csatornák a HD csomagra is előfizetőknek látszanak. HD csomag előfizető vagy?

(#65367) szabogabor10 válasza Kronk (#65365) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nálam sincsenek ezek a csatik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65368) Kronk válasza 4Grider (#65366) üzenetére


Kronk
őstag

Igen, különben nem merülne fel a kérdés ;)

http://totesz.myminicity.com/

(#65369) pjen válasza Kronk (#65368) üzenetére


pjen
félisten

Multkor valahol azt olvastam,a UPC írta..A horizon go csak sd.

(#65370) rgeorge válasza pjen (#65369) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem csak hd. A kérdéses csatornák szerintem még nincsenek "bekötve" a horizon go alá.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#65371) Kronk válasza pjen (#65369) üzenetére


Kronk
őstag

Én nem kevés különbséget látok a HD és az SD között, illetve a routeren is látszik, ha HD-t nézek.
Szóval a kérdés, leginkább, azokat a csatornákat ki éri el, illetve miért nincsen Viasat3 HD :) :R

http://totesz.myminicity.com/

(#65372) pjen válasza Kronk (#65371) üzenetére


pjen
félisten

UPC oldalán fent van:az előfizetéses csatorna lista hasonló,de nem azonos a go csatorna listával.

(#65373) sznandi77 válasza Kronk (#65365) üzenetére


sznandi77
csendes tag

Csak akkor látszanak a hd-k ha minden eszközön van hd csomag. Ha csak a fő eszköz/kártya hd-s a többin csak sd van, akkor horizon go-ban csak sd-k vannak. Nekem egy Hd-s mediacardom van s meg van a hd többsége, viasat3 az nincs nekem se.

(#65374) Kronk válasza sznandi77 (#65373) üzenetére


Kronk
őstag

Egy eszköz van, és sok hd ben is jön a Go-n, csak a fentebb írtak a kérdésesek, de akkor idővel ez is megoldódik ezek szerinte magától

http://totesz.myminicity.com/

(#65375) DeFranco


DeFranco
nagyúr

a szerződésemre vonatkozó adatokat hol tudom megnézni az upc oldalán? telefonon hosszabbítottunk, kíváncsi lennék arra, hogy mikor jár le a vállalt hűségidő, stb... sok mindent megtalálok a fiókomban, de azt, hogy milyen feltételekkel áll fenn köztem meg az upc között szerződés, azt pont nem. merre keressem?

(#65376) drpele válasza DeFranco (#65375) üzenetére


drpele
senior tag

Hűségidő lekérdezése:
My UPC >> Szolgáltatásaim >> Szolgáltatási adataim szekcióban kérdéses szolgáltatás kiválasztása >> Szolgáltatás információk >> Határozott idejű szerződés lejárata

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#65377) ztsoft válasza ztsoft (#65275) üzenetére


ztsoft
őstag

A második mediacard-ot sikerült harmadszorra megrendelni, meg is jött a megadott időpontban. :C Viszont a panasztételről eddig semmit nem kaptam (még azt sem, hogy fogadták).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65378) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Néztem a Horizon GO-t a böngészőben, majd átváltottam Win 10 alatt az alkalmazásra, ott viszont majd 1 perc késésben volt a TV műsor.
Létezik hogy a böngészőnek, és az alkalmazásnak külön Streamelik a TV műsort? :U

(#65379) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
A helyzet az hogy a balfék UPC alvállalkozó nem tudta befűzni a koaxot az irodába.
3 hónap után sikerült az oszlopról a kapu melletti falra egy dobozba behúzni ahol egy dobozba raktuk a UPC Connect Box-ot.
Kérdés:
Ha én befűzök egy RG-6U trishield koaxot (kb. 40 métert) és az F csatlakozónál toldóval összekötöm akkor az nem okozna nagy jelveszteséget ugye?
Rossz helyen van a Connect Box be akarom vinni.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#65380) vlevi válasza Toth_Jani (#65378) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most írtam egy hasonló élményről, a túraautós topicban.
Dubai 24 órás futam, az android TV-n futó YT alkalmazás 15mp-el előrébb jár időben, mint az asztali gépen, böngészőből, vagy akár androidos tableten.

(#65381) fokukac válasza vlevi (#65380) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez pont olyan, mint az, hogy a mindig tv-n lévő sportközvetítés is fél perccel előrébb van, mint a UPC vagy bármely más kábeltévé...
De a rádió még a mindigtv-hez képest is fél perccel hamarabb közvetíti ugyanazt a vizilabda-gólt.
Ez ilyen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#65382) Toth_Jani válasza fokukac (#65381) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na igen de ez ugyanaz a szolgáltató, egyetlen szolgáltatása, ha több szálon eltérő időben streamelik, azzal a saját hálózatukat terhelik agyon.
Nem volna egyszerűbb ha az alkalmazás is oda kapcsolódna ahová a böngésző?

(#65383) cigam válasza Toth_Jani (#65382) üzenetére


cigam
félisten

Lehet, sőt valószínű, hogy ugyanoda csatlakozik, de a stabilabb működés érdekében az appnál nagyobb pufferrel dolgoznak. Ez magyarázat lehet, az időbeni eltérésre.
Plusz ha jól tudom a stream elöbb kimegy szlovákiába, és ott kerül be a horizon go rendszerébe, ami a visszatekerős tv-t is szolgáltatja.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65384) Clever0 válasza Toth_Jani (#65382) üzenetére


Clever0
senior tag

A technikai háttérhez nem értek, de rendszeresen hallgatok internetrádiót, két rádión. Sokszor több másodperc különbség van közöttük. Ha átkapcsolok másik adóra és vissza, akkor néha csak tizedmásodpercekről van szó és emiatt visszhangzik.

(#65385) Gubek-Einste válasza boskorelli (#65363) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha mind a három kimeneten van kábel akkor elvileg rendben kellene lennie.
A régi használatával minden rendben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65386) Gubek-Einste válasza kircsike (#65379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg nem lesz gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65387) kircsike válasza Gubek-Einste (#65386) üzenetére


kircsike
tag

OK
Köszi. :R
Akkor a holnapi nap hosszú lesz.

(#65388) kabelmania27 válasza boskorelli (#65363) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet gyenge a bejövő jelerősség.
Nézd meg milyenek a modemértékek.

(#65389) pinnacle válasza pinnacle (#64449) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most vettem észre, hogy december 19-n írták ezt nekem.

Ezúton tájékoztatjuk, hogy az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 127. § (4b) pontjának módosítása miatt 2017. október 24. napját követően a határozott idejű előfizetői szerződések - a (4c) pontban foglalt kivétellel - legfeljebb 12 hónapra köthetők meg.
Az Ön által 24 hónap elkötelezettséggel választott TV / Internet / Vezetékes telefon / Mobil szolgáltatás(ok)ra vonatkozó előfizetői szerződés 2017. október 24. napját követően, a szolgáltatás bekötésének időpontjában jött létre.

Így az Ön szerződésének határozott időtartama a szerződés létrejöttének napjától számított 24 hónap helyett csak 12 hónap.

Pedig ezt kérdeztem az ügyintézőtől korábban, hogy nem csak 1 év vonatkozik rám? Akkor azt mondták, a szerződés kötés időpontja számít, így 2 évre érvényes.

(#65390) Watercolour válasza pinnacle (#65389) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Mondtak már ennél sokkal nagyobb hülyeséget is.

(#65391) headhunter válasza pinnacle (#65389) üzenetére


headhunter
addikt

Mikor kötötték be?

(#65392) Toth_Jani válasza pinnacle (#65389) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát igen én is október 19.-én kötöttem a szerződést, de kb: azt mondták ezen az áron nehogy már 2 évre adják , és mivel csak november 28.-án vették át a hálózatot így attól az időponttól 1 évig kapjuk ilyen jó áron, és 2 hónap ingyen van.
Bronz TV +HD, 500 fiberpower, telefon= 5300, az nagyon baráti ár, ezen az áron az idők végezetéig elfogadnám, de a piaci áron majd szépen lemondom a TV-t.

[ Szerkesztve ]

(#65393) cigam


cigam
félisten

Még 6-án megírtam ide, ill. a facebook-on is jeleztem nekik, hogy a honlapon el vannak írva a csatornák számossága. (98/101). Meg is írták, hogy jelzik az illetékes csoport felé. Nos 1 hét alatt nem voltak képesek kijavítani, és ma azt vettem észre, hogy az internet csomag sebességétől függ, hogy 98, vagy 101 csatornát tartalmaz a Gold csomag:

Ilyen egy piacvezető honlapja! (Ami nem lenne baj, de az ügyfélkezelésük, és a szolgáltatásuk is ilyen gagyi katyvasz)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65394) pinnacle válasza headhunter (#65391) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Novemberben lett internetet. Vártam az Androidos media boxra. Addig tettem arrébb, amíg meg nem jött.

Ti használjátok a UPC Wi-Free-t? Egyáltalán stabilan működik? Én a szomszédban lévőhöz sem tudok csatlakozni. Ez másik lakás, nem ott ahol az előfizetés van. Nem tudom, hogy a wi free mennyire terheli a routert, de az Ubee nincs is használva, mégis meleg, olyan 45C°-ra saccolnám.

(#65395) Lazarski válasza pinnacle (#65394) üzenetére


Lazarski
kezdő

Wi-Free stabilan működik, csak nagyjából semmi értelme nincs, mert akár feltöltőkártyával is kapsz ma már használható mobilnetet ha csak néha kell, azzal meg nem vagy helyhez kötve. Jelszót kér csatlakozáshoz és úgy van megoldva, hogy el is felejti asszem talán 24 óra után. Én inkább kikapcsolnám a helyedben, teljesen felesleges.

(#65396) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok,

Röviden a problémám: van egy jelenlegi előfizetés ahol most lakom, de költözni fogok és az új ház még nincs teljesen kész. Szerkezetileg kész van, de a falak burkolását, kábelek falban történő elvezetését majd ezután fogják megcsinálni.

Hívtam a UPC-t hogy abba a házba már tudnak-e kábeleket húzni, hogy szépen utána a többivel együtt be lehessen falazni. Segítőkészek voltak, de nem kaptam egyértelmű választ, valamit mondtak, hogy 1 hónappal a költözés előtt kell átvinni a mostani szerződést, de nekem az akkor már késő lesz, mert addigra kész lesz minden és nem akarom se hogy furkáljanak se, hogy mindenfelé fusson a kábel.

Remélem valamennyire érthető a problémám, valaki közületek csinált már ilyet esetleg vagy rendelt meg éppen épülő kecóba UPC-t? Nem lehet egyszerűen azt kérni, hogy 3 hónap múlva költözök, de már most jöjjenek ki és húzzák be mindenhová a megfelelő kábeleket?

(#65397) Toth_Jani válasza Lazarski (#65395) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Persze hogy jelszót kér, a saját jelszavunkat amit mi adunk meg.
Lehet hogy ezt el is felejti, de a mobilom még a szomszéd városban is képes a UPC hálózatra csatlakozni és egyszer adtam meg a jelszót.
A probléma inkább az hogy a munkahelyemen olyan távol vannak az előfizetők, hogy a gyenge jelerősség miatt nem lehet csatlakozni, így kénytelen vagyok a 8Mbps-es Céges ADSL internetet használni. :)
Yodamest
És ha eleve behúznád a kábeleket saját elképzelés szerint?
Persze jó minőségű 3-as árnyékolású Koax kell és ez baromi drága van vagy 100 forint métere, a végét kell szabadon hagyni és egy toldóval ugranak rá.
Ez nálunk is így van a kábel Fix, és az éppen aktuális szolgáltató cserélgeti a saját kábelt a végén.

[ Szerkesztve ]

(#65398) 4Grider válasza Yodamest (#65396) üzenetére


4Grider
nagyúr

Összesen annyi a teendőd, hogy egy üres kábelcsatornát betesztek a falba onnan, ahonnan a külső (szolgáltatói) kábeleket tervezitek érkeztetni a házba odáig, ahol az osztást tervezitek, onnantól pedig minden szobába egyet-egyet. Lehetőleg a csatornába beférjen egy koax kábel mellé egy-két utp kábel is.
Az előkészítés nem a szolgáltatók feladata, ha a fentieket nem teszed meg előre, akkor csak falon kívüli kábelezést kötelesek csak csinálni.

(#65399) Lazarski válasza Yodamest (#65396) üzenetére


Lazarski
kezdő

Falon kívül szoktak csak kábelt vezetni, egy újonnan épülő házba azt javaslom, hogy kérd meg a villanyszerelődet, hogy vegyen minőségi tri-shield, azaz háromszorosan árnyékolt koax kábelt lehetőleg réz belső érrel és húzza be mindenhova ahova kell + UTP CAT6 is kerüljön mindenhová (csak hagyjon rá rendesen hurkot), többet is egy szobára UTP-ből, mert hidd el, hogy jól fog jönni a jövőben. A UPC alvállalkozóitól szerintem ne várj minőségi munkát, amit tudsz old meg szakemberrel, vagy saját magad, mert csak várhatsz a végtelenségig mire lépnek valamit.

(#65400) v.attis válasza Yodamest (#65396) üzenetére


v.attis
őstag

Ez a Te házad, a Te bulid! Villanyszerelő, riasztószerelő, informatikai rendszer kiépítő, vagy akár rokon, ismerős is meg tudja csinálni. Ahogy azt előttem mondták, minőségi kábel a saját terveid szerint, vagy pvc csövezés a falba, bár ez a kanyarok miatt nyűgös lehet...
Mióta a UPC-t próbáltad rávenni, lehet már kész is lenne.
Egyébként a ház terveiben nincsenek benne? Mert ha igen, akkor simán behúzza bármelyik szerelő, vagy ha tisztességes kőművest fogtál ki, még az is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.