Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) MtHq válasza Crizal (#65650) üzenetére


MtHq
tag

Napok, de akár hetek.. készüljetek fel mobilnettel. Egy ideiglenes fejállomás felállítása sem könnyű és gyors művelet. Kötélideg és kitartás.

[ Szerkesztve ]

(#65652) Crizal válasza MtHq (#65651) üzenetére


Crizal
tag

Mekkora szolgáltatás kiesés esetén tudok kötbérmentesen bontani? (nincs kedvem napokig/hetekig net nélkül maradni)

Közben meglett...... 72 óra után 15 nap

[ Szerkesztve ]

(#65653) kali válasza Crizal (#65652) üzenetére


kali
legenda

Ez egyfajta vis maior, így részint más a helyzet.

(#65654) citkar válasza kali (#65653) üzenetére


citkar
addikt

Úgy érted, ha az ő portájukon ég a ház, akkor a felhasználó legyen megértő? Nem tudom ha az én házam égne és emiatt várnám el a szolgáltatásukat, teljesítés (azaz fizetés) nélkül, ők is megértőek lennének?

[ Szerkesztve ]

(#65655) kali válasza citkar (#65654) üzenetére


kali
legenda

Úgy értem, ahogy ilyen esetekkel kapcsolatban a jogszabályok és az általános szerződési feltételek rendelkeznek.

(#65656) citkar válasza kali (#65655) üzenetére


citkar
addikt

Ezt értem, de konkrétumot tudsz esetleg mondani?
Engem nem érint csak kíváncsiság szintjén, de az érintett előrébb lehet vele.

[ Szerkesztve ]

(#65657) Crizal válasza kali (#65653) üzenetére


Crizal
tag

Mondjuk a vis major-on is tudnék fogást találni..........nem gondolom, hogy kellő gondosság faházban működtetni 6170 ügyfelet kiszolgáló fejegységet.......ami leég!
De mindegy is......mi a megoldás?
Úgy értem mi a megoldás arra a helyzetre, ha nincs 3nap+15 napig szolgáltatás?

[ Szerkesztve ]

(#65658) kali válasza citkar (#65656) üzenetére


kali
legenda

Persze, de ez több tényező függvénye lesz, kezdve azzal, hogy a tűzzel kapcsolatban mit állapít majd meg a hatóság, továbbá a szolgáltató mikorra állítja helyre (ideiglenesen/véglegesen) a szolgáltatást, ha a meghatározott határidő(k)be nem fér bele, akkor tudja igazolni vagy sem, hogy a szünetelést kiváltó ok határidőn belüli megszüntetésére minden tőle elvárható intézkedést megtett...stb.
Utóbbival kapcsolatban érdemes megnézni az általános szerződési feltételeket: Link (5.1.1, 5.1.4...stb.)

Crizal: Az illetékes hatóság feladata lesz eldönteni a tűz okát, az esetleges üzemeltetési szabálytalanságokat...stb., annak, továbbá a szolgáltató fent leírtak szerinti ténykedésének a függvényében lehet majd lépni az ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#65659) pjen válasza kali (#65658) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a szolgáltatónak kell lenni biztosításának,ilyen esetekre is.Tehát ha köt bért fizet,kárt nem szenved.

(#65660) hypno skate válasza ztsoft (#65631) üzenetére


hypno skate
senior tag

Rásasolok. köszi

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#65661) 4Grider válasza pjen (#65659) üzenetére


4Grider
nagyúr

A biztosítókat ismerve, kötbérre is kiterjedő biztosítás megfizethetetlen lenne. Ráadásul a biztosítási alapelvekkel sem férne össze, hiszen a biztosítottnak így nem lenne érdeke a gyors hibaelhárítás.

(#65662) PeL


PeL
addikt

Másnak is frissített most a CB? Nem ismerem még ezt a modemet, ezért kérdem hogy ez így spontán kérdezés nélkül leszedi magának az updatet és újra is indítja magát? Mert most konkrétan ez történt, azért ez competitive játék közben elég cinkes :D Remélem nem csinálja ezt túl sűrűn.

(#65663) Watercolour válasza PeL (#65662) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Mi az új firmware verzió nálad?
Firmware frissítés nagyon ritkán történik, és a szolgáltató nyomja rá a firmware frissítést, így rajtuk múlik, hogy éppen mikor történik meg.

[ Szerkesztve ]

(#65664) PeL válasza Watercolour (#65663) üzenetére


PeL
addikt

CH7465LG-NCIP-4.50.18.23-4-GA-NOSH

(#65665) Watercolour válasza PeL (#65664) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ez nem új. Legalábbis nálam amióta emlékszem, ez van a CB-n, közel 1 éve.

[ Szerkesztve ]

(#65666) woodworm válasza Watercolour (#65665) üzenetére


woodworm
veterán

Pár napja kapta a boxot, gondolom most frissített. Novemberben nekem is régi fw-vel indult, csak nekem szinte azonnal frissített. A beüzemelő technikus kérte/kérheti a központtól?

(#65667) PeL válasza Watercolour (#65665) üzenetére


PeL
addikt

Akkor lehet csak hozzám érkezett meg most, kb. 3 napja van nálam a CB

(#65666) woodworm

Nálam nem volt senki, megjött a box a postával, beüzemeltem magam :DDD Mondjuk először azt hittem szar, mert percekig nem tudtam vele semmit csinálni, közben kiderült hogy regisztrálta magát a UPC hálózatra vagy mi a szösz.

[ Szerkesztve ]

(#65668) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok. Valaki meg tudná mondani hogy mit jelent ez a piros szöveg a képen? A net működik csak furcsa hogy részlegest ír. (IMG:/dl/upc/2018-01/20/156479_kuftnodvmlcw2qly_2018-01-20.thumb.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#65669) Watercolour válasza woodworm (#65666) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Ja értem, nem tudtam, hogy friss eszköze van. Azért is érdeklődtem, mert azt pletykálták a DSLReports fórumon, hogy egy Arris Puma6-os eszközhöz az egyik amerikai DOCSIS szolgáltató elkezdte kinyomni az új firmwaret, amely állítólag javít bizonyos hibákat. Még senki nem jelezte, hogy megérkezett volna hozzá a frissítés, és bármit javított volna, ezért érdemes óvatosan kezelni ezt a pletykát.

(#65670) vlevi válasza kali (#65649) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi!
Rájöttem, hogy itt sem a UPC-vel van gond.
túl okos a tv-m, áramtalanítani kellett, újraindítani az androidot, attól megjavult.

(#65671) poli27


poli27
veterán

Azért az vicces, hogy egy faházba van egy fejállomás, hát nooormáliiis?..... Legalább egy automatikus oltóberendezés lett volna benne...

Kedves Ügyfeleink!

Korábbi postunkat az alábbiakkal frissítenénk: Szombat hajnalban leégett szentendrei fejállomásunk területén befejeződött a hatósági vizsgálat a tűz okainak feltárására, így hamarosan megkezdődhet a romok eltakarítása. Mindeközben munkatársaink rendkívüli hétvégi műszakban készítik elő egy ideiglenes konténeres fejállomás telepítését, hogy minél előbb újraindíthassuk szolgáltatásainkat Szentendrén és környékén. Holnap további információkkal jelentkezünk.

"Leányfalun, Pilisszentlászlón, Pilisborosjenőn, Szentendrén, Ürömön, Budakalászon, Pomázon a szolgáltatásaink jelenleg szünetelnek.

A hibát az okozza, hogy fejállomásunk egy ismeretlen ok miatt leégett. Munkatársaink a helyszínen dolgoznak a helyreállításon, amint több információval rendelkezünk, jelezzük felétek is."

Megértéseteket és türelmeteket addig is köszönjük, az okozott kellemetlenségért pedig elnézéseteket kérjük!

[ Szerkesztve ]

(#65672) ztsoft válasza poli27 (#65671) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálunk is faházban van. Sajnos képet nem találtam róla, de majd ha legközelebb arra járok, készítek egyet (ha még meglesz :D ).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65673) Tombi válasza poli27 (#65671) üzenetére


Tombi
senior tag

faházban fejállomás? :D
amúgy nem lennék meglepve ha egy dühös volt upc ügyfél tette volna, csodaboxból köszönjük nem kérünk..sokak szerint upcből se :U

(#65674) Lomax


Lomax
csendes újonc

Sziasztok,

Connect box 5GHz-es Wi-fi-je tegnap szépen belassult, most meg azt írja a fellelhető Wifikből, hogy Titkosítatlan, próbálok csatlakozni hozzá, de nem engedi. Mi lehet a hiba?

(#65675) BOSCH75


BOSCH75
csendes tag

Üdv

telefonhoz lenne kérdésem,a Upctől vettem 2 év részletre készüléket de van még tiz honapom,a régit nem lehet visszacserélni beszámitani náluk ha uj telefont vennék?vagy simán eladható bárhol és rendelhető egy másik a Upctől?nem volt még ilyen ezért kérdezném válaszokat köszi

(#65676) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, bekötötték pár napja az új, fehér CB-ot. Rá tudna valaki nézni a modem értékeire, hogy jók-e?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#65677) poli27 válasza likeaRAINBOW (#65676) üzenetére


poli27
veterán

jelenleg jó, nyáron megszaladhat a feltöltési érték mert az elég magas....

(#65678) 4Grider válasza Lomax (#65674) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy ilyen 25 dolláros vackot időnként azért nem árt újraindítani. Újraindítottad?

(#65679) Hory84


Hory84
tag

Imádom ezt a csoda connect boxot. Ma két óránként újraindul. Először csak megszakad a wifi, aztán lan-on is behal a kapcsolat, aztán reboot. Ha átváltok modem módra és rákötök egy wifi routert akkor vajon ritkábban fogja magát összeszarni?

(#65680) woodworm válasza Hory84 (#65679) üzenetére


woodworm
veterán

Nálam több, mint 50 napja fut gond nélkül modem módban. Milyen terhelést kap, hogy megadja magát, wifi kliensek?

(#65681) Hory84 válasza woodworm (#65680) üzenetére


Hory84
tag

4 mobil, 1 tablet, 1 laptop. Kb fele-fele 2.4 és 5 ghz.

[ Szerkesztve ]

(#65682) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok,

Az elmúlt hetekben egy rakat oldalt, appot nem tudok használni az itthoni UPC-s netről.
Pár példa:
OTP Smartbank betölt, lekéri a számlán szereplő összeget, de belépni már nem tudok időtúllépéssel.
Emag.hu Firefoxban be se tölt, Chrome-ban még csak-csak, de a fiókomba nem tudok belépni, ugyanúgy timeout, vagy secure connection hiba.

Ugyanezt játssza telefonról és gépről is.

Egy TC7200-on jön be a net, az van továbbkötve egy Asus AC58U-ra. Mindkettőn gyári reset, firmware frissítés, gépen, telefonon minden kiguglizható okosság végrehajtva, de továbbra sem jó.

Amint átváltok mobilnetre, vagy másik wifire, rögtön betölt minden.

Ez most az UPC hülyesége, vagy én nem tudok bekonfigolni valamit? Nem lett hozzányúlva semelyik eszköz beállításához sem.

(#65683) 4Grider válasza dugo_ (#65682) üzenetére


4Grider
nagyúr

A TC7200-as modemként vagy routerként van használva? A publikus ip-d ipv4 vagy ipv6?

(#65684) citkar


citkar
addikt

Ezek a Connect BOX-ok mind egyformák?
Mármint azt láttam, hogy modemből többfélét is adnak, így felmerül az is bennem, a Conenct BOX-ok sem egy gyártótól jönnek.
Nekem nem volt még, mikor felajánlották elutasítottam, örültem, hogy végre egy használható modemem van.

[ Szerkesztve ]

(#65685) woodworm válasza citkar (#65684) üzenetére


woodworm
veterán

Egy cég gyártja, de van tobb hardververzió már, bár valószínüleg minimális különbségekkel. Az alkatrészek szórása viszont lehet nagy.

(#65686) dugo_ válasza 4Grider (#65683) üzenetére


dugo_
veterán

Routerként, lent két gép van rajta madzagon, meg az Asus továbbkötve szintén routerként, ami így elvileg egy alhálózat ezen belül, ami az emeletre szór. AP-ként nem sikerült anno beállítani, aztán maradt így.

És IPv4.

(#65687) 4Grider válasza dugo_ (#65686) üzenetére


4Grider
nagyúr

A problémák akkor is jelentkeznek, ha az eszközök a TC7200-on lógnak (tehát a kettős nat kizárva)?

(#65688) citkar válasza woodworm (#65685) üzenetére


citkar
addikt

Köszi, akkor marad a modem, meg a régi routerem, ezek működnek jól.

(#65689) balint82 válasza ztsoft (#65672) üzenetére


balint82
senior tag

Itt tele van fényképpel, döbbenet.
Én sajnos érintett településen lakom.

Google Pixel 4a

(#65690) dugo_ válasza 4Grider (#65687) üzenetére


dugo_
veterán

Kettős net kizárva, ugyanez a lenti wifin, illetve egy harmadik gépen kábelen is. Ott a Chrome ugyanezeket a hibaüzeneteket dobja, de a Firefox, Opera meg úgy tűnik működik. De a fenti gépen a Firefox sem...

Ezeket írja mind telefonon, mind a PC-ken:
Smartbank: [kép]
Steam kliens: [kép]
Chrome: [kép]

Olyan, mintha a feltöltés nem menne. De az is vicces, mert a Chome-ból tudok ide fórumhozzászólást írni, de PH Topikfigyelő alkalmazással csak olvasni tudom a wifiről a fórumot, a hozzászólást nem küldi el.

[ Szerkesztve ]

(#65691) Levi123 válasza Hory84 (#65679) üzenetére


Levi123
senior tag

Atyaég miket olvasok itt, még én szidtam a TC7200-as modemet :)

Levi

(#65692) 4Grider válasza dugo_ (#65690) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbáld meg a tc7200-őt modem/bridge módba kapcsolni, a routeredet pedig mögé tenni. Akkor megszűnik a jelenség?

(#65693) ztsoft válasza balint82 (#65689) üzenetére


ztsoft
őstag

Félre értettél, nem a tűzről nem találtam képet, hanem az itteni fejállomásról (az is faházban van).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65694) Watercolour válasza balint82 (#65689) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Sajnálatos esemény, és nem irigylem azokat, akik érintett körzetben laknak.
De valahogy én egészen nagyfokú idiotizmusnak tartom, hogy egy vagon drága elektromos berendezést egy faházba telepítettek.

(#65695) dugo_ válasza 4Grider (#65692) üzenetére


dugo_
veterán

Ööö, lehet megvan a keveredés. A TC7200-on már nem él a bridge mód, mert az mégis IPv6-on működik. Csak a rákötött Asus oszt IPv4 címet.

Akkor elég lenne visszakérni a UPC-től az IPv4-et?

(#65696) balint82 válasza ztsoft (#65693) üzenetére


balint82
senior tag

Utólag már visszaolvasva rajöttem. Sorry. Mindenesetre ez így egy vicc, hogy az egyik legnagyobb hazai szolgáltatónak faházas állomásai vannak. :(
Watercolour: +1. Főleg úgy, hogy mennyi felhasználót szolgál ki egy-egy ilyen állomás...

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#65697) ztsoft válasza balint82 (#65696) üzenetére


ztsoft
őstag

Az itteni faházat nem Ők építették. Még anno az általános iskolának lett építve, de bezárták, így az akkori szolgáltató költözött bele, majd a UPC felvásárolta a szolgáltatót, így lett az Övék.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65698) Watercolour válasza ztsoft (#65697) üzenetére


Watercolour
aktív tag

És mikor történt a felvásárlás?
A UPC pontosan tudta, hogy mit vesz meg, nem építette át, a régi módon üzemeltette tovább a fejállomást, ami már a saját felelőssége volt, és nem az előző szolgáltatóé.

[ Szerkesztve ]

(#65699) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!

Pénteken történt egy csomagváltásom fiber power 120-ról 500-asra. A problémám hogy a váltás óta nem jön be sem az ncore oldal és a torrenteim se moccannak semerre. Valakinek valami ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?

A választ előre is köszi!

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#65700) TeeJay válasza Watercolour (#65698) üzenetére


TeeJay
félisten

ha jól látom a képet maga a hálózati cucc nem is akkora méretes
az áramszolgáltatás része ami combos meg mintha szünetmentes cuccok lennének ott
lehet jobban jártak volna ha egy utcai acél szekrénybe építik át az egészet egy bódé helyett

biztos van erre a célra méretesebb szekrény amit max kamionnal lehet lerombolni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.