Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) HofiZoli válasza DonThomasino (#64549) üzenetére


HofiZoli
senior tag

A kártya (modullal együtt) hozzá van rendelve ahhoz a boxhoz amivel kaptad. A tv-be való kártyát (mediacard) külön kell kérni, és az engedélyezés a tv-be helyezés után fut le, és nyílnak az előfizetésedhez megfelelő kódolt csatornák. Upc boxot nem vehetsz (hivatalosan) mert azt minden esetben le kell adni és sosem kerül az előfizető tulajdonába. Ha hirdet valaki, akkor vagy feketén (tehát még élő előfizetőként) próbálja eladni, vagy jó eséllyel lopott, amit a upc már kitiltott a hálózatából.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#64552) #72042496 válasza HofiZoli (#64551) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy kérdés; miután a mediacardot engedélyezték, ugye már szabadon át tudom tenni egy másik - UPC kábelhálózathoz csatlakoztatott - tévébe, vagy saját boxba?

(#64553) HofiZoli válasza #72042496 (#64552) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Tv-be (hivatalosan nem) igen, box meg már nagyon nagyon kevés van ami kezeli. A legutóbbi frissítéssel kilőtték a normális áron elérhető amiko-kat, maradtak a 70+ezer ft-os boxok amik TALÁN kezelik.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#64554) #72042496 válasza HofiZoli (#64553) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tegnap rendeltem egy TechniStar K2 ISIO-t, amivel úgy olvasom, szépen megy. Kedden pedig jönnek hibát elhárítani, és akkor már módosítanám az igényt egy mediacardra. (A Horizon box-szal nincs hangom HDMI-n, de amúgy is egy hulladék, megtapasztaltam hamar. Ne cseréljék, hanem innen minél messzebb.)

Csak azt nem tudom, a kártya eszközhöz, előfizetőhöz, hálózathoz, vagy mihez/mikhez van kötve a UPC rendszerében? Ha telepítjük a tévében, áttehetem-e a boxba, ha addig nem tudnám átvenni a K2-t? Esetleg működne-e ismerős tévéjében is, aki egy másik kerületben fizet elő UPC kábeltévére? :)

[ Szerkesztve ]

(#64555) Gubek-Einste válasza #72042496 (#64554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tévék/saját box-ok között cserélgethető a Mediacard.
Csak azonos területi kódú helyek között lehet cserélgetni a kártyát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64556) ztsoft válasza HofiZoli (#64553) üzenetére


ztsoft
őstag

Elméletileg jövő héten kapom meg a mediacard-ot, majd teszek egy próbát az Amiko 8260+-os boxal, legutóbb még kezelte (igaz nem sokkal volt gyorsabb az indulás, mint a Horizon-nal).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#64557) #72042496 válasza Gubek-Einste (#64555) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi szépen!

(#64558) mlinus


mlinus
őstag

5. kerületben 20-30%os packet lossra ébredtem :)

(#64559) kabelmania27 válasza mlinus (#64558) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#64560) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#64555) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Csak azonos területi kódú helyek között lehet cserélgetni a kártyát.
majdnem.. működik az odébb is, csak újra kell telepíteni.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#64561) cirkus


cirkus
aktív tag

Hi,
Az lehet hogy egy wifi-re csatlakoztatott laptoptól elmenjen a net ?
Lehetséges, hogy 2. történik meg, korábban egy modem kábel kihúzás helyretette a netet, de most ez sem segít...

(#64562) 4Grider válasza HofiZoli (#64560) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mit telepítesz egy kártyán újra?
Ügyelj rá, hogy bár a kártya egy irányban kommunikál a hálózatmenedzsmenttel, de az aktuális előfizetési engedélyeket nem köteles a szolgáltató az összes körzetébe kiküldeni csak abba, ahol az előfizetésnek szerződés szerint tartózkodnia kell...

(#64563) net91


net91
senior tag

Több mint öt éve használom teljes megelégedéssel a Cisco EPC3208 modemet.
Itt a fórumon többször volt már szó arról, hogy a tápja a gyenge láncszem.
A UPC a leírtak alapján a tápot nem akarja vagy nem tudja cserélni, ezért meghibásodás esetén a CB-t ad.
Én viszont maradnék a jól bevált régi modemnél, ezért kérdezem, hogy a hozzá tartozó tápot valahol meg lehet vásárolni?
Ha valakinek van ilyen elfekvőben, azt is szívesen megvenném.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#64564) handrash válasza net91 (#64563) üzenetére


handrash
őstag

itt próbálkoznék

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#64565) ArthurShelby válasza net91 (#64563) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Én hallottam már olyanról, hogy valaki bement az üfsz-re a táppal, és minden azonosítás nélkül kicserélték.
Egyébként múltkor az egyik üfsz-en láttam még cisco modemet/routert.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64566) 4Grider válasza net91 (#64563) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egy tápegységen mindig szerepelni szoktak az adott adatok:
Kimenő feszültség (pl. 12 V)
Kimenő áramerősség (pl. 500 mA = 0.5 A)
és a polarítás (a dugó közepe vagy a széle a negatív pólus).
Ami nem szokott rajta szerepelni, az az eszköz felé menő dugó típusa. Ezért ha fogod a tápegységet és elviszed egy elektronikai boltba (vagy felkeresel egy ilyen webáruházat), akkor tudsz magadnak vásárolni helyette egy saját tápot. Csak arra kell ügyelni, hogy a kimenő áramerősség minimum akkora legyen, mint a Cisco-é volt, de jobban jársz, ha kb. 30-40%-al nagyobb áramerősségűt választasz, mert a Cisco tápegységei nem véletlenül mennek tönkre (alul vannak méretezve). Ha a dugó méretét elszúrod, még mindig át lehet tenni egy tapétavágó és némi szigetelőszalag segítségével az új tápegységre.

(#64567) net91


net91
senior tag

Mindenkinek köszönöm a gyors választ!!!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#64568) HofiZoli válasza 4Grider (#64562) üzenetére


HofiZoli
senior tag

válaszolok, mert aki nem érti miről van szó, még neked hisz.. ugyanazon körzetben csak bedugod egy CI+ foglalattal ellátott tv-be és nyitja a már előre megkeresett de kódolt csatornákat. Máshol: teljes keresés, régiókód, lefut az autentikáció és örülsz.. külföldi példa, a lakásából vitte a "valaki" a nyaralóba, majd nézte az HBO maxpakot, a Filmboxot és mindent amire előfizetése volt.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#64569) 4Grider válasza HofiZoli (#64568) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem hit kérdése a dolog, hanem azé az időintervallumé, ami után a kártya már nem fog - frissítés hiányában - feloldani.

(#64570) Gubek-Einste válasza cirkus (#64561) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit bővebben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64571) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Ahogy ígértem, frissítettem a Connect Box hibáiról szóló írásomat a TCP kapcsolatok felépítési idejének mérésével, és az abból levont következtetésekkel, valamint kértem a UPC-t, hogy adjanak friss információt mind a latency spike, mind a DoS sebezhetőség javításáról. Amint válasz érkezik, frissíteni fogom az írást.

(#64572) Gubek-Einste válasza Watercolour (#64571) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű, hogy értelmes választ fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64573) Watercolour válasza Gubek-Einste (#64572) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Hogy őszinte legyek, a UPC-től nem is számítok értelmes válaszra semmilyen témakörben. Inkább jelzésértékű a kérdés.

(#64574) the.odzsy válasza Watercolour (#64573) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Halgattassék meg a másik fél is. :DD

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#64575) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Van egy ismerősöm aki jó ajánlatot kapott ezért beköttette az Internetet és kapott hozzá CB-t.
Csak mobiltelefonja van (még) amit Facebookra és Youtube videó nézésre használ, vajon őt mennyire fogja zavarni a CB hibája?? :U

(#64576) 4Grider válasza Toth_Jani (#64575) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyjából semennyire. Ha majd belassul neki a net, az ügyfélszolgálat úgyis azt fogja mondani, hogy indítsa újra a csodafos routert.

(#64577) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok, mi a helyzet a "fair use policy"-s dologgal?
A neten+szerződésekben aktívan ott a szöveg, de nem ismerek senkit, akit emiatt korlátoztak volna.
Most 30mb/sec-es Telekomos csomagom van (Így az átlag pont 300gb/hó), tervezem a váltást januárban a UPC-re (200-500mb/s-es csomag), viszont kizárt hogy lenne olyan hónap, amikor 300GB ALATT forgalmaznék.
Most üzemeltetek be egy (homemade) NAS-t is. :D

Mennyire foglalkoznak még ezzel? (és ha igen, mit lehet vele/ellene tenni? [minden csomagban ott van - gondolom üzletit se köthetek magánszemélyként])

A másik csalódásom, hogy az 500-as "down" mellé csak 22-es "up"-ot adnak. :(

[ Szerkesztve ]

(#64578) 4Grider válasza Victoryus94 (#64577) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha előfizető akarsz lenni itt, felvállalod ezt a maximális feltöltési sebességet.
A 300 GB-ot nem véletlenül nem veszik ki az ÁSZF-ből. Én sem ismerek senkit, akit korlátoztak emiatt, de megtehetik, és ha megteszik, akkor nem szólhatsz egy szót sem, mert benne van az ÁSZF-ben...

(#64579) mackosajt válasza Victoryus94 (#64577) üzenetére


mackosajt
addikt


És én csak gyengén tolom.
Ha kevesled a 22-t, akkor Digi. Ha nem opció, mert nincs nálad, akkor meg be kell érni vele.
Nem olyan kevés az. ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#64580) Watercolour válasza Victoryus94 (#64577) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A közelmúltban is írta valaki, hogy fenyegették a fair use miatt, és régebben is előfordult, bár tény, hogy elég ritka eseménynek tűnik, de láthatólag foglalkoznak vele. Nem tudsz tenni ellene semmit azon kívül, hogy nem fizetsz elő.

Az aránytalanul alacsony feltöltési sávszélességnek technológiai okai vannak.

(#64581) donmackó válasza Victoryus94 (#64577) üzenetére


donmackó
őstag

Átlag 1 Tb-ot forgalmazok, és még nem lassítottak:

Release the cable hounds!

(#64582) woodworm válasza Victoryus94 (#64577) üzenetére


woodworm
veterán

Van olyan nap, hogy karcolgatom az elméletileg lehetséges maximális feltöltési mennyiséget (220-240 GB).

(#64583) vlevi válasza Victoryus94 (#64577) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amikor 60-70giga egy játék letöltés (hivatalosan, origin, steam), akkor Béb****na, ha korlátoznák.
Amúgy nekem is van nasom, 120-as nettel, és, hát, repkednek a gigak. Most vettem UHD TV-t :DDD

(#64584) #72042496


#72042496
törölt tag

A topikot olvasva jól belenyúltam a csomagváltással. Megkaptam a Connect Box-ot a csodálatos Horizon HD beltérivel együtt. Szerencsére a CB eddig jól működik, nem veszek észre semmi problémát.

(#64585) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Köszi mindenkinek. Sajnos nincs más opció. 1 éve érkezett egy új szolgáltató a környékünkre, de fél év után felvásárolta a UPC. Szóval vagy UPC, vagy Telekom 30 (és bizakodás a fejlesztésben).

A feltöltést el tudom fogadni (nincs jobb opció), de számomra egy 200/50 sokkal többet jelentett volna, mint egy 500/22.

[ Szerkesztve ]

(#64586) Watercolour válasza #72042496 (#64584) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A Connect Box problémáit "hétköznapi internetezéssel" viszonylag nehéz észrevenni, viszont nagyon jól mérhető és sok anyag van róla az interneten. Gyanítom, hogy ha egymás mellett használnánk két modemet (egy CB és egy bármi más) internetezésre, jól összehasonlítva is szembetűnő lenne a különbség.

A Horizonról nem tudok nyilatkozni.

(#64589) sixpak válasza Watercolour (#64571) üzenetére


sixpak
nagyúr

Közben megjelentek a tévében a upc reklámok, a szöveg: "... csúcsminőségű connect box-ot adunk..." :D
Itt is egy csoportos per kellene, akkor talán észbekapnának.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#64590) Watercolour válasza sixpak (#64589) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A "wifipédia" nevű marketingoldaluk rendszeresen "csodarouternek" hívja a Connect Boxot. Kissé bicskanyitogató.

Sajnos pereskedni végképp nincs kedvem/időm/energiám, de lehet, hogy a DoS sebezhetőség miatt egy NMHH bejelentést megérne a dolog. A latency ugrándozás is eléggé szar, csak sajnos mivel arra nem vállalnak szerződésben garanciát, ezért a hatóság sem tudna vele mit kezdeni.

A DSLReports fórumban arról elmélkedett valaki, hogy ha DoS alatt van tartva a modem, akkor a telefon se működik rajta keresztül, ezért szó szerint megakadályozhatsz valakit, hogy a 911-es segélyhívót tárcsázza, amit Amerikában eléggé komolyan vesznek.
Azon gondolkodom még, hogy ha felcsatlakozol egy Connect Box által sugárzott wi-free hálózatra, meg tudod-e fektetni a modemet, mert akkor még az IP címét (vagy a mögötté lévő router IP címét modem mód esetén) sem kell tudnod, csak fizikailag a közelben lenned. Szerintem működik így is, mert simán LAN-ból is támadható, tehát gyanús, hogy wi-freeből is.

[ Szerkesztve ]

(#64591) ArthurShelby válasza Watercolour (#64590) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"rendszeresen "csodarouternek" hívja"
Egyre többet kell hazudni, hogy egy hazugságot takarjanak (hogy egy hulladék).

Sajnos pereskedni végképp nincs kedvem/időm/energiám
Egyedül kicsi vagy egy nagy cég ellen, csak csoportos, sok emberes keresetnek lehet értelme. Az erősebb kutya elve sajnos szerintem itt is érvényesül.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64592) Sanya válasza donmackó (#64581) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én ezeket meg sem tudom nézni, nem tölt be az oldal firefox alatt.

Chrome alatt megmutatja: havi 500 gigát forgalmazok. Ez teljes sávszélességen 3 óra az 500 megás nettel.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#64593) Klown válasza HofiZoli (#64553) üzenetére


Klown
aktív tag

Mit értesz az alatt, hogy kilőtték az Amiko-kat?

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#64594) #72042496 válasza Klown (#64593) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem kezelik a UPC kártyáját (a kódolt csatornák nem jönnek be), ahogy a fórum alapján értem. Én is ezért vettem TechniSat K2-t, mert azzal működik, és amúgy is egy normális doboznak látszik.

Tapasztalatom majd jövőre lesz vele, akkor hozzák a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#64595) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hogy tudom megnézni myupc-ben, hogy hány GB a forgalmam?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64596) HofiZoli válasza Klown (#64593) üzenetére


HofiZoli
senior tag

kapott a kártya (és a modul) egy frissítést, azóta nem kommunikálnak.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#64597) #73749248


#73749248
törölt tag

Az mennyire normális, hogy ha belépek a UPC online ügyfélszolgálatra és megnézem a nyilvántartott készülékeimet, akkor egy kb. két évvel ezelőtti állapot fogad? Sőt, még az sem, mert az ottani adatok szerint egy régi, SD-s settopboxunk és egy Horizon Go dobozunk van.
Ehhez képest a valóságban két, régebbi kiadású HD-s boxot használunk.
Hogy egyéb hibákat ne is említsek. :(

(#64598) urbi73


urbi73
senior tag

A UPC előfizetés nélküli mobilt szeretnék rendelni . A kérdésem az lenne hogy Telekomos kártyával működni fog ?

-

(#64599) torrente777 válasza urbi73 (#64598) üzenetére


torrente777
tag

Igen mivel független telefonokat árul.

(#64600) Gubek-Einste válasza ArthurShelby (#64595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bejelentkezés után a Szolgáltatásaim alatt a Kábelinternet-re, majd az Adatforgalom alatt meg lehet nézni az aktuális havi és az elmúlt 12 havi forgalmat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.