Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) Tombi válasza 4Grider (#65900) üzenetére


Tombi
senior tag

szia.
Ez a fogyasztói árindexet követő áremelés hogyan működik?
Miért nem lehet 10% felett?

Köszi

(#65902) kabelmania27 válasza LilProphet90 (#65856) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek rendben vannak?

(#65903) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na bementem személyesen, sikerült dűlőre jutnunk. [kép]

Ehhez még hozzájön a Filmbox csomag, ami első 2 hónapban 0 Ft, utána 1000. Így a 3. hónaptól összesen 9,289 Ft-ra jön ki. Ehhez hozzájön a 2,935 Ft-os Diginet 1000 csomag, így összesen 12,224 Ft-ra jön ki minden. Igazából elégedett vagyok, sikerült majdnem 3 ezret faragni, és így 2 vezetékes netem is lesz. A UPC-s jó lesz backup-nak. Volt készleten CB, így hoztam is haza egyet.

Kabelmania, jövök majd neked jelszintekkel. :D
Bár nagyjából én is képben vagyok a határokkal.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65904) -Maujuri-

Sziasztok.
Belépek a connect box felületére és ezt látom.
Mi lehet a probléma?
Fel, le- töltés megvan.
500 mbit

(#65905) Lazarski válasza szabogabor10 (#65903) üzenetére


Lazarski
kezdő

Azért ez az összeg elég húzós, de a lényeg, hogy neked így jó és elégedett vagy vele. :)
Én személy szerint nem fizetnék mindenféle külön csomagért ha máshol megkapom olcsóbban egyben.
Már az ilyen 6-7 ezer Ft-os szuper ajánlatokat sem tudom értelmezni miért jó ha máshol meg 4-5 ezer nagyjából ugyanaz. Mindenkinek mások a preferenciái, de az a jó ha van hova menni. :)

(#65906) szabogabor10 válasza Lazarski (#65905) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem nem nagy összeg, és mivel a Digi tv-je abszolút nem felel meg nekem, viszont a netje nagyon fasza, ezért alakítottam így.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65907) st6969 válasza Watercolour (#65885) üzenetére


st6969
őstag

Ingyenesen elküldik a connect boxot, kicserélem a jelenlegi Technicolor modemet, és kész, nem? Mi ezzel a gond?

(#65908) Watercolour válasza st6969 (#65907) üzenetére


Watercolour
aktív tag

(#65909) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#65903) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez jó kis csomag.
Okés, egy kettes osztó után általában rendben szoktak lenni a modemértékek.

[ Szerkesztve ]

(#65910) st6969 válasza Watercolour (#65908) üzenetére


st6969
őstag

Hát ez gáz. Köszi, hogy szóltál. :(( Elvileg van 14 nap elállás. Kérdés, vajon átlag felhasználásnál mennyire érzékelhető? Főleg böngészés van, ritkán nagyobb letöltések.
Ha próba után elállok, Technicolor modem visszatehető?

(#65911) Watercolour válasza st6969 (#65910) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Tudtommal visszatehető most is, modemregisztráció után, csak lassabb lesz a neted (240 megabitet tud a TC, azt hiszem).
Ahogy az írásomban is írtam, böngészésnél és letöltésnél általában nem érezhető, maximum akkor, hogy egymás mellett tesztelnél egy Connect Boxot egy "nem beteg" modemmel.

Mindenképpen javasolt bridge módban használni saját routerrel, mert - bár a hibáit nem javítja meg - de biztonsági szempontból jobb ötlet.

(#65912) kabelmania27 válasza st6969 (#65910) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Saját beüzemelést kérjél vagy addig ne add vissza a régi modemet amíg nem győződtél meg a stabil működésről.

(#65913) pozsipeti


pozsipeti
tag

Sziasztok!
Horizon mediaboxhoz hogyha csatlakoztatok saját külső hdd-t, akkor arra tudok felvenni?

TALAJ

(#65914) 4Grider válasza pozsipeti (#65913) üzenetére


4Grider
nagyúr

A horizon kézikönyvét nem véletlenül töltötte fel a UPC a weboldalára.
Részlet belőle:
(B)A UPC Horizon HD Mediabox digitális felvételrögzítés (DVR) funkciójának használatához külső USB-s háttértároló (merevlemez) csatlakoztatása szükséges. A funkció elérése UPC Horizon HD Mediabox esetében díjmentes.(/B)

(#65915) pozsipeti válasza 4Grider (#65914) üzenetére


pozsipeti
tag

Ott nem néztem, köszi.

TALAJ

(#65916) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!
Tatabányai kirendeltségen (Tatabánya, Szárliget, Vértesszőlős) analóg kábeltévén mi a Spektrum frekvenciája? Kiosztás szerinti 471,25MHz-ről elvándorolt, és a beállítandó tévén csak frekit lehet megadni, nincs manuális keresés csak teljes újrakereséssel :( Másik tévén van, ott meglett a Spektrum, csak az meg nem írja ki a frekit :R

4 8 15 16 23 42

(#65917) st6969 válasza kabelmania27 (#65912) üzenetére


st6969
őstag

Jövőhéten valamelyik nap érkezik az új modem, péntel délután kötöttük a szóbeli szerződést, szóval lehet, hogy még el sem postázták. De tudva ezt, hogy ennyi gond lehet, inkább már most elállok a szerződéstől.
Mert őszintén szólva a 120Mbit elég, csak csábított az 500Mbit +600Ft-ért :B

(#65918) kabelmania27 válasza st6969 (#65917) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en munkaidőben tudod töröltetni a csomagváltást.

(#65919) pjen válasza st6969 (#65917) üzenetére


pjen
félisten

Nekem iis 120 volt cisco val,UPC ajánlotta a CB-t 500 as nettel és 300ft engedménnyel.Lassan két hónapja megvan,nincs gond vele.A wifi hatósugara messze jobb mint a cisco volt.Viszont a Philips okos Tv nem csatlakozik wifi n.Minden más igen.Az tény,hogy nem játszom.

[ Szerkesztve ]

(#65920) mobal


mobal
MODERÁTOR

Meg tudom valahol keresni / tudni, hogy meddig tart a hűség?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#65921) kabelmania27 válasza mobal (#65920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

My UPC oldalon.
Ha lejárt a hűség 1221 lemondás gomb után kaphatsz ügyfélmegtartó ajánlatot.

[ Szerkesztve ]

(#65922) ArthurShelby válasza pjen (#65919) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A cisco nem routerként, hanem modemként volt tökéletes.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65923) pjen válasza ArthurShelby (#65922) üzenetére


pjen
félisten

Nekem jó volt ruterként is,és a 120 as net is bőven sok volt.A CB is jó nekem,az 500 as net rengeteg,de ha olcsóbb mint a 120 as akkor mért ne?

(#65924) Clever0


Clever0
senior tag

Ha már a sebesség szóba került: amíg 120-as csomagom volt, bármikor, bármivel mértem 120-at kaptam. Mióta 240-es van, az Okla W7-es Speedtes programja mutat 220/10 körül, de böngészőből a speedtest most 239/13, az UPC oldala meg 72/8.8. Egy másik XP-s PC-n a speedtest böngészőből 93/21.

[ Szerkesztve ]

(#65925) 4Grider válasza Clever0 (#65924) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz, hogy 200 Mbps-os értékeket mérjél, szükség van hardverre is. Példának okáért egy xp-s pc már nem feltétlenül tartalmaz gigás hálókártyát, meg olyan gyors io-t és számítási kapacitást, amivel tudsz nagyobb sebességeket mérni.

(#65926) Clever0 válasza 4Grider (#65925) üzenetére


Clever0
senior tag

XP 32 bit: Gigás alaplapi hálókártya, i5-2500 CPU @ 3.3 Ghz, 4 GB RAM
W7 64 bit: Gigás alaplapi hálókártya, N3150 @ 1,6 Ghz, 8GB RAM

(#65927) mobal válasza kabelmania27 (#65921) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És ott merre, mert kerestem de nemtaláltam.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#65928) Clever0 válasza Clever0 (#65926) üzenetére


Clever0
senior tag

Az XP-s gép multiboot-os. W7 64 bit partíciót indítva 8 GB RAM-mal UPC oldalán 234/20, speedtest oldalán 238/21. Szóval az XP nem bírja a rohanást?

(#65929) st6969 válasza 4Grider (#65925) üzenetére


st6969
őstag

Egy újabb ok, hogy elálljak a pénteken köttetett szerződéstől. Nincs egy "erőgépem" otthon.

Viszont a kérdés, hogy a 1221-en hogyan mondjam ezt le? A Gold csomagot mégse kérném az 500-as nettel 7100-ért, hanem jó lesz a 120-as 6500-ért. Akkor ez most egy csomagmódosításnak minősül? (aminek gondolom más ktg-e van). Vagy elállásnak (anélkül, hogy az 500-as connect box megérkezett volna, így is elállhatok :F )? Nem tudom, postázták-e már a connect boxot, de valószínűleg igen.
Vagy mostmár várjam meg, hogy megjöjjön?

(#65930) vlevi válasza Clever0 (#65926) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, hogy XP alatt merre tudod megnézni, hogy milyen üzemmódban megy a háló, de Win7 alatt egyszerűbb, a task manager network lapján látszi, hogy gigabites, vagy csak 100-as módban megy.

Lehet, hogy az XP nem gigásnak látja.

[ Szerkesztve ]

(#65931) Clever0 válasza vlevi (#65930) üzenetére


Clever0
senior tag

A Hálózati kapcsolatok / Helyi kapcsolat / Állapot lapon Sebesség: 1,0 Gbps. Csak az a fura, hogy eddig böngészős mérésnél rögtön 120-al kezdett és ezt végig tartotta, most meg 60-70-ről kúszik nagy nehezen 130-150-ig. Számomra nincs jelentősége, csak érdekes. Szerintem 500-as netet egy gépen nehéz kihasználni, ha a helyi hálón több gép is igényli a gyors netet, akkor lehet előnye. A feltöltési sebesség alig nagyobb, mint 240-es netnél, amihez már az UBEE modemet is cserélni kellett volna. Én ezért csak erre váltottam 120-ról.
A Feladatkezelő érdekesen 1Gpp-t ír, nem Gbps-t.

[ Szerkesztve ]

(#65932) Intruder2k5 válasza mobal (#65927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én már nem vagyok UPC-s, így screenshot-al nem tudok segíteni, de volt egy olyan menüpont, hogy "szolgáltatásaim", és azon belül talán "szolgáltatás információk". Ott fel volt sorolva külön-külön a net, tv, telefon, és azon belül a hűségidő lejárta, az eddig kapott kedvezmény összege, és tételesen a nálad lévő eszközök is.

(#65933) zoli62


zoli62
addikt

Adott egy Pace HD STB. Mostanában bekapcsolás után alul az info sáv felett a bal saroknál megjelenik egy lemerült akkumulátorhoz hasonló ikon. Mit jelez ez?

(#65934) mobal válasza Intruder2k5 (#65932) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Így már megvan, köszi! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#65935) Clever0 válasza zoli62 (#65933) üzenetére


Clever0
senior tag

Esetleg a távirányítóban merül az elem?

(#65936) zoli62 válasza Clever0 (#65935) üzenetére


zoli62
addikt

Na és azt a box menüje érzékelné szerinted?

(#65937) Clever0 válasza zoli62 (#65936) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem ismerem a boxot, de a dolog azért nem lehetetlen. A távirányító jelet ad ki, amit a box vesz. Ez lehet a programváltás, de akár az is, hogy merülök lefele.

(#65938) Freel


Freel
tag

Sziasztok.

Átfutottam az összefoglalót, de nem igazán volt rá válasz (bocsánat ha mégis, de figyelmetlen voltam).
A kérdésem az, hogy van UPC-s kábelem, modemem, 120-as netem. De semmi más szolgáltatás nincs megrendelve. Se TV, se telefon, semmi. Ez esetben jön még valamiféle analóg tv adás? Bármilyen csatorna?

Az ok (bár nem biztos, hogy lényeges): összeraktam egy gépet és XP-t telepítek rá. Van egy ezer éves WinFast TV 2000 tv kártyám. Tökéletesen működik, de csak XP-s driver van hozzá. Jönne rajta bármilyen adás ha bedugom a UPC-skábelem?

(#65939) kabelmania27 válasza Freel (#65938) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nincs tévé előfizetésed akkor kábeled előtt van egy notv szűrő ami csak a nethez szükséges frekvenciákat engedi át, ráadásul a letöltési csatornák közelében már nincs analóg adás.

[ Szerkesztve ]

(#65940) Freel válasza kabelmania27 (#65939) üzenetére


Freel
tag

Köszönöm a gyors választ. Annyi van, hogy régen, kb. 6 éve még volt rendelve tv szolgáltatásunk és volt rengeteg analóg csatornánk sima képcsöves tv-vel néztük. Azóta lemondtuk a tv-t, de semmilyen harveres átalakítás nem történt, nem volt itt nálunk UPC-s szerelő. Ebben az esetben sem létezhet, hogy jön még valamiféle adás?

(#65941) kabelmania27 válasza Freel (#65940) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól még, hogy nem volt technikus karbantartás keretében átnézhették a szűrőket az oszlopon vagy a szekrényben.
500-as csomag bevezetésekor több helyen volt karbantartás+át szokták nézni, hogy akinél nincs tv előfizetés fent van-e a szűrő.

[ Szerkesztve ]

(#65942) Gubek-Einste válasza st6969 (#65929) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyszerűen lemondod, benne vagy még a 14 napban így teljesen kockázatmentes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65943) Gubek-Einste válasza Freel (#65940) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megpróbálhatod megnézni, hogy jön-e valami de a szűrő az oszlopon/elosztó szekrénybe van berakva így nem is kell tudnod róla, hogy mikor tették be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65944) zoli62 válasza Clever0 (#65937) üzenetére


zoli62
addikt

Elképzelhető, de erről az UPC supportjának halvány lila gőze sincs.

[ Szerkesztve ]

(#65945) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok,
ma megkérdetem a 1221-en, hogyan lehetne lemondani a szolgálatást...
a mostani 120-as net, alap telefon, digital gold tv 7391 Ft/hó helyett ezt ajánlották:
digital gold + HD, Európa csomag, filmbox csomag, 120-as net, alap telefon -- 6250 Ft
vagy
a fenti 500-as nettel -- 6900 Ft
Az ügyintézőnek mondtam, hogy a connect boxról rosszat olvastam ezért nem szeretném, kérném a 240-es netet. Erre meg azt mondta, ezt nem tudja ilyen csomagban adni, mert itt csak a 120-as vagy az 500-as van.

Más is járt már így, hogy nem ajánlottak 240-es netet?

Mielőtt nem olvastam Watercolour bejegyzését [link] azt hittem a távoli londoni szervereken azért 50-es a pingem, mert lassú a net, de most valószínű az 500-as CB-al még rosszabb lenne a végeredmény még akkor is ha a ping jobb vagy hasonló lenne (az átlag miatt..).

Szerdán visszahív, nem kellett dönteni azonnal.

Levi

(#65946) Watercolour válasza Levi123 (#65945) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A nagyobb sávszélességtől (120-ról 500-ra váltás) nem lesz alacsonyabb a pinged.
A késleltetés és a sávszélesség között nincsen korreláció, egymástól teljesen független értékek.

Az átlagos ping (egy sima ping paranccsal mérve) valószínűleg nagyon hasonló lenne londoni hostra a CB és egy jó modem között. Ahogy a cikkben is kifejtettem, az ördög a részletekben rejtőzik.

Az, hogy nem ajánlanak 240-es netet nem meglepő.
Arra játszanak, hogy az előfizető gondolkodása az, hogy "650 forint plusz havi költségért majdnem ötször gyorsabb internet!", ezért nagy valószínűséggel elő fog rá fizetni.
A szolgáltatónak ígyis-úgyis ugyanannyi költsége van veled, függetlenül az általad vásárolt csomagtól, ezért céljuk az, hogy lehetőségeikhez mérten minél több pénzt sajtoljanak ki belőled.

Az, hogy mit teszel, nyilván a te dolgod. Én a helyedben próbálnék egy erélyesebb kört futni a 240-es netért a régi modem megtartásával, és mindenképpen elkerülném, hogy Connect Box-ot kelljen használnom.

Egyébként maga az ajánlat a UPC-hez mérten nem olyan rossz, én 500-as netért, Gold TV-ért HD nélkül és alap telefonért (amit nem használok) fizetek 9300 Forintot. Sajnos, nincs értelmes konkurencia (még).

[ Szerkesztve ]

(#65947) Levi123 válasza Watercolour (#65946) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi a segítséget.
Próbáltam neki magyarázni, hogy a CB-ot nem szeretném, mert a prohardveren rosszat olvastam róla.
Egyébként te véletlen futottál bele a CB-ba (mivel írtad, hogy 500-as neted van)?
240-es szerintem nem fog sikerülni, már felhívtam őket, most szerintem bután jönne ki a helyzet ha holnap újra hívnám ezzel a témával és lehet újra uaz az ügyintéző lenne :)
Egyébként már annyira ment az alkudozás, hogy azt mondta a hölgy, hogy esküszik nagyon szivesen bekapcsolná nekem a 240-es netet csak nem engedik. Neki csak egy kis apró beállítás..

Szerintem a HD csomagot kérheted, mert az jár már alapból (egy telefont megér).

[ Szerkesztve ]

Levi

(#65948) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Beüzemeltem a CB-t. Olyan gondom van, hogy az iPad-em nem kapja meg a push értesítéseket, ha a CB-re van csatlakozva, és zárolt állapotban van. Amikor használom épp, gond nélkül megjönnek. Ez tuti a CB hibája, mert a saját router-emmel használva nincs gond. Van erre megoldás?
Szerintem az iPhone-om is ezt csinálná, de azon folyamatosan be van kapcsolva a mobilnet, és ugye a push értesítéseket mindig azon kapja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65949) Watercolour válasza Levi123 (#65947) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nagyjából egy éve felhívtak, és ajánlották az 500-as netet a 120-as helyett csakmostcsaknekem, minimálisan drágábban, természetesen a 2 éves hűségidő újraindulásával. Furcsálltam az időzítést (hiszen még egy fél év hűségem volt hátra), de végülis belementem, hiszen egyrészt van 14 napos elállásom, másrészt akkor még semmit nem tudtam a Connect Boxról és a Puma 6 problémáiról. A következő két hétben próbáltam kideríteni, hogy mi lehetett ez a furcsa ajánlat, hiszen a négybetűs konkurencia nem elérhető, és némi nyomozással nem is tudtam kideríteni, hogy esetleg tervez-e felénk terjeszkedni, így a 14 nap eltelt és nem mondtam le, tehát érvénybe lépett a 2 év hűség.

Ekkor még nem olvasgattam és nem méregettem a modemet, mert - ahogy az írásomban is kifejtettem - hétköznapi internetezgetéssel és egyszerű mérésekkel meglehetősen nehéz észrevenni a ping spike problémát, és nyilvánvalóan a DoS sebezhetőség is csak akkor tűnik fel, ha célzottan magadnak próbálod, vagy esetleg más célba vesz.

Jól műkött a dolog pár hónapig, majd volt egy "külső hálózati probléma", mely random packetloss hullámokban jelentkezett. Ezzel 3 hónapig szopattak, mire kijavították, és a kötbért is alig tudtam 3 panasztétel után kiverni belőlük.
Ekkor lett volna lehetőségem elállni a szerződéstől (hiszen a hibabejelentéstől számított 72 óra letelte után 15 napig nem tudták a hibát elhárítani), de ekkor még abban a tudatban voltam, hogy sem akkor, sem a közeljövőben nincs tervben normális konkurencia a környéken.
Nagyjából ezzel párhuzamosan olvasgattam az interneten a Connect Boxról, a Puma 6 chipről és a többi Puma 6 chippel szerelt kábelmodemről, és ezen a vonalon ezután kezdtem el nyomozni.

3 hónappal később a négybetűs konkurencia kihúzta az utcában az optikáját, amin - bár még nem szolgáltatnak - remélhetőleg hamarosan elindul a szolgáltatásuk. Sajnos a UPC-hez még köt 1 év hűség, de addig behúzatom mellé a DIGI FTTH-t, a UPC-s foshalmot meg megtartom backupnak, ameddig nem tudom lemondani.

Szerintem egyszerűen az történt, hogy végigtelefonálgattak a környéken mindenkit, hogy újabb 2 évre magukhoz kössék az előfizetőiket, mert kapták a fülest, hogy hamarosan indul a DIGI a területen.

A HD csomag annyira nem hoz lázba, nagyon keveset tévézünk.

Elég nagy az ügyfélszolgálat Romániában, viszonylag kicsi esély van arra, hogy ugyanazt az ügyintézőhöz kapcsoljanak újra.

[ Szerkesztve ]

(#65950) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#65948) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor a my upc oldalon vagy 1221-en kérd vissza az itpv4-et, ha nem használod a közösségi wi-freet 1221-en érdemes kikapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.