Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) adp válasza Vangelis (#64293) üzenetére


adp
őstag

mi díjneten fizetjük ezt is, mint mindent, szerintem a világ egyik legjobb találmánya :)
sok felesleges kört és időt takarít meg

[ Szerkesztve ]

(#64302) Vangelis válasza adp (#64301) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Eléggé negatívba van a kártyám....

Sőt..... kutya negatívba a végrehajtó miatt :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#64303) Gubek-Einste válasza adp (#64301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én is azon keresztül fizetek, sőt iCsekk-kel még kényelmesebb az egész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64304) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Eddig sosem volt UPC-s szolgáltatásom, viszont most olyan albiba költözöm, ahol azt lehet majd igénybe venni.
UPC-nél hogy van, van valami olyan okosság, amivel új előfizetőként kaphatok jó áron csomagot?
Kollégám mostanában mesélte, hogy felhívták, hogy lejár a hűsége, bejátszotta, hogy kb lemondja, majd a végén ilyen TV, Net, Telefon csomagot ilyen 4000/hóért megkapta. Ebből kiindulva, valamit lehet alkudozni a UPC-vel nem?
Köszi!

(#64305) kali válasza Mr. Teddy (#64304) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ahol van megfelelő konkurencia, ott elég jó árak kialkudhatók, csak kellően rámenősnek és határozottnak kell lenni.
Ahol tudják, hogy nincs korrekt konkurencia, ott persze más a helyzet, magasabb árak vannak és nem nagyon akarnak engedni, vagy csak nagyon keveset.

(#64306) Mr. Teddy válasza kali (#64305) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Jó kérdés, hogy van-e. Szerintem a házban csak UPC lesz, külső 7 ker.
Jó igazából a konkurencia a korlátlan netes telenor csomagom, amit lehet, hogy inkább bedugdosom a gépbe, csak hogy spóroljak havi 5-6 ezret :)
Lehet felcsörgöm majd őket.

(#64307) xmad


xmad
őstag

Sziasztok!

Van egy philips 50pus6162 tv-m

Es gondom van a media cardal. Ugyfelszolgalatot hivtam semmit se tudtak csinalni...

Digital gold csomagom van de kb csak azok a csatornak jonnek be amik mediacard nelkul is.. minden masra azt irja hogy ra elofizetesem

Van egy masik regebbi tv-m is egy regebbi boxal azon bejon minden csatorna.

A tv-n a frekvenciat, halozati azonositot es jelsebbeseget beallitottam... modulaciot nem talaltam a beallitasnál.

(#64308) pjen válasza xmad (#64307) üzenetére


pjen
félisten

Kezd új Tv vel a beállíóást és Finn országot válassz,a menű nyélve magyar.

(#64309) 4Grider válasza xmad (#64307) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem kell semmit állítgass, ha látod a kódolatlan digitális kábelcsatornákat.
Ellenben ellenőrizni kell, hogy nem fordítva van-e bedugva az előfizetői kártya a médiakártyába (a tv tud információt szolgáltatni az előfizetői kártyáról), és ha igen, akkor aktív-e a kártya.
Sokszor gondot szokott okozni, hogy az előfizetők nem merik rendesen benyomni a médiakártyát a TV erre szolgáló nyílásába. Felhasználói kézikönyv 15. oldal.

(#64310) xmad válasza 4Grider (#64309) üzenetére


xmad
őstag

Rendesen bevan dugva.
Le is futtatja a tv a kartya ellenorzest majd ki irja hogy a kartya mukodik
Ellenben a kódolt csatornák nem jönnek be.

Ugyfelszolgalatosok elvileg aktivalták

(#64311) Waikiki


Waikiki
tag

Sziasztok!

Digital Gold Horizonnal + Fiber 500 ConnectBox-szal

IX. kerület, Ráday utca közepe, az IPTV reggelente 6:35 - 6:45 közt rendszeresen elszáll, és a kérdés csak az, hogy a Horizon egy-két, teljes újraindítása után visszajön-e. vagy sem, de 5 munkanapból 4-en tuti elszáll. (Hétvégéket nem tudom, olyankor nem 6-kor kelek :-) ) Internet rendben megy.

A kérdés az, hogy ezzel mi a tököt lehet tenni? Merthogy a problémát a hiba jelentkezése okozza. Pár napja bejelentettem, a szerelő ma jön 16-20 óra közti sávban.Mondtam a technikai ügyfélszolgálatnak, hogy ezen idősávban pontosan mit is fog csinálni? Megméri a jelszintet, ami 99,9%, hogy rendben lesz, együttérzőn bólogat, és...? Attól még jövő hétfőn nagy valószínűséggel el fog szállni megint. Kijönni érthető okból nem jönnek ki olyankor(*).

*: Azt mondta a hibabejelentős, hogy este 8-ig mennek ki megnézni. Ez mondjuk azért felveti azt a kérdést, hogy ha mondjuk nem reggel fél 7-kor, hanem az egyik legtipikusabb tévénézős időszakban, mondjuk este fél 9-kor rendszeresen elszáll a tévé, akkor azt is simán lekakkantják? Érlelődik bennem, hogy általánosságban megkérdezzem az NMHH-tól, hogy ilyenkor most mi van?

A szolgáltató hiába zárja le a hibajegyet, ha a hiba újra meg újra előfordul, akkor az folyamatosan fennáll. Ez pedig felveti a kötbérfizetési kötelezettséget. A kérdés csak az, hogy adott idősávban ismétlődő hiba javítására lehet-e hivatkozni egy teljesen más idősávban történő ellenőrzési kísérlet eredményeire?

Ezen vonal pedzegetése helyett én inkább a megoldást keresném.
1. Szerintetek visszakereshetően látják a UPC-nél, hogy a Horizon mikor csatlakozik fel? Tehát látják azt, ha azt mondom, hogy ezeken meg ezeken a napokon újra kellett indítani többször is a Horizon-t?
2. Látszik esetleg az is, ha a kapcsolat valamiért megszakadt? (Pl. 06:36 kapcsolat megszakad valami error-ral, újraindítás után 06:39-kor kér újra IP-címet.) Ez azért lenne jó, mert kizárná azt, hogy én csak szórakozom velük, és nincs jobb dolgom, hogy 3/4 7-kor a Horizonnal szórakozni.
3. A Horizon diagnosztikájához valahogy hozzá lehet férni, hogy esetleg olyankor is legyenek adataim, amikor a szerelők nem jönnek ki? Vagy bármi más módon mérhető bármi, ami az IPTV-vel kapcsolatos?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#64312) 4Grider válasza xmad (#64310) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor csak elvileg aktiválták.

(#64313) canniball válasza xmad (#64307) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is nemrég vettem egy 55PUS6162-t és nálam az elődből áttéve a mediacardot gond nélkül dekódolja az adásokat amire van előfizetés, amire nincs csak azokra írja hogy nem fog menni. Te használtad korábban másik készülékben a kártyát?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64314) 4Grider válasza canniball (#64313) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem valószínű, ha egyszer nem látja vele a kódolt adásokat...

(#64315) Skyhigh válasza xmad (#64307) üzenetére


Skyhigh
senior tag

firmware volt frissítve a tv-n?
Lehet azt a firmware-rel van a gond ami a TV-n van.

Azért még az ügyfélszolgálattal futnék egy kört.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#64316) xmad


xmad
őstag

Igen, legujabb szoftver van a tv-n

A mediacardot pedig nem hasznaltam soha, tegnap hoztam el a upc-ből.

Ugyfelszolgalattal ketszer beszeltem, ugyanaz a helyzet. Vasarnapra kikuldenek egy embert hogy nezze meg.. hat kivancsi leszek

(#64317) canniball válasza 4Grider (#64314) üzenetére


canniball
nagyúr

Az hogy a jelenlegi TV-vel nem OK még nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy egy másikkal működött.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64318) canniball válasza xmad (#64316) üzenetére


canniball
nagyúr

Az útmutató szerint a hangolást a kártya nélkül kell lefuttatni és csak aztán betolni, ha esetleg nem így csináltad ezt még megpróbálhatod.
Illetve a TV áramtalanításával is tehetsz egy próbát, hátha megoldja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64319) xmad válasza canniball (#64318) üzenetére


xmad
őstag

Ezeket kipróbáltam én is :/

Olyan opció nincs hogy szar a media kartya?

(#64320) nicu71 válasza pjen (#64308) üzenetére


nicu71
addikt

Szerintem érdemesebb Szlovákia.Ugyanaz az időzóna, és az ékezetek is működnek, nálam bevált régebbi Samu tv-n

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#64321) canniball válasza xmad (#64319) üzenetére


canniball
nagyúr

Nyilván semmi sincs kizárva. Az egyik probléma az szokott lenni, hogy fordítva teszik bele a kártyát a modulba; de azt írtad nálad nem erről van szó.
Nincs a környezetedben másnál mediacard? Ha van azt ki tudnátok próbálni a te TV-dben és a tiédet a másik készülékben.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#64322) pjen válasza nicu71 (#64320) üzenetére


pjen
félisten

Az én Philips Tv m ben nincs Szlovákia.

(#64323) 4Grider válasza xmad (#64319) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nem tudja a TV beazonosítani.
Valószínűbb az aktiválatlan kártya, vagy az, hogy az előfizetői kártyát nem ezzel a médiakártyával párosították.

(#64324) radir01


radir01
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni FB 500as nettel kapcsolatban. Szóval 2 hete van meg az új csodabox. Én szereltem be, de azóta sem sikerült elérnem vele a maximum sávszélességet.
Speedtestben is átlagosan maximum 350at tudok belőle kisajtólni és letöltéseknél is eddig a maximum a 38MB/s volt. Mi lehet ennek az oka?
Csatolom a modem jelszinteket hátha segít valamit a dologban.
Elég idegesítő sajnos a dolog, főleg mikor 4k filmeket szeretnék letölteni és átlagosan 35 MB/s el szedek csak.
Köszönöm szépen előre is! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#64325) xmad válasza 4Grider (#64323) üzenetére


xmad
őstag

Lehet, de ezt az ügyfelszolgalatnak megkene tudni oldani :/

(#64326) F-ECT$ válasza radir01 (#64324) üzenetére


F-ECT$
titán

Az 500 az elméleti maximum, ne várd, hogy ezt hozni fogja. Nekem is 250-450 között szokott lenni. (Előtte 120-as volt, azt még tudta stabilan hozni.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#64327) ArthurShelby válasza radir01 (#64324) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem lehet, hogy gyenge a géped?
A processzort megterheli a mérés.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#64328) radir01 válasza ArthurShelby (#64327) üzenetére


radir01
tag

Nem, a gép nem lehet semilyen téren korlátozó tényező :)

(#64329) radir01 válasza F-ECT$ (#64326) üzenetére


radir01
tag

Ez ha tényleg így van akkor elég szomorú de akkor nem értem miért is hirdetik 500asnak ha a közelében se tud hozni stabilan. :W

(#64330) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

A UPC oldalán lévő sebességmérő az valóban mér, vagy csak egy animáció?
Ott akármikor mérek rá a tempóra CB-vel 500-as csomaggal, mindig 510-520 Mbps jön ki. :)

(#64331) radir01 válasza Toth_Jani (#64330) üzenetére


radir01
tag

valóban méri de nekem sajna nincs meg az 500 , még csak a közelében se vagyok :W

(#64332) 4Grider válasza radir01 (#64329) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért hirdetik 500-asnak, mert ott korlátozzák le a sebességet. Addig meg annyival megy, ahogy az adott helyen a csőből kifér.
Gondolom ssd-vel, sok és szabad memóriával és kábelen méricskélsz...

(#64333) pjen


pjen
félisten

Tegnap előtt elkezdtem volna szép lassan leépíteni a UPC-t.Akkor beszéltek rá a CB-re az 500 as ne re+díj csökkentásre.Tegnap jött mail,,hogy a mai nap megbeszélés szerin érkezik a szerelő.A szerelő jött is,de nem volt munka lapja,ez az ajtóban derült ki.A válalt határidő után felhívtam azÜFSz-t.Sajnálkoztak,teknikai hiba,megint egy nap szabim elment.Most viszont kiharcoltam 3000Ft kompenzációt.Egy röhej.

(#64334) radir01 válasza 4Grider (#64332) üzenetére


radir01
tag

Igen SSD, 16gb ram és természetesen kábelről. :R

(#64335) spider80


spider80
őstag

Sziasztok! Pár napja van nekem is 500as netem a csoda connect boxal. Elég fura gondom van. Az egy dolog,hogy a saját routeremmel normálisabb kapcsolati sebességet érek el, de ha kiiktatom a routerem,és a connect box wifijét használom, speedtest mér 5ghz-en mondjuk 140 mbitet (amit el is fogadnék,mert a saját routeremet szerettem volna jelerősitőként felhasználni a lakás másik végéhez (asus ac rt55u) ),de ahogy nekiállok torrentezni, csak 4-5 megabyte-al tölt (ami kb 40 mbit sebesség), és a ping az egekbe szökik (tartós 150-300as ping. Ahogy visszaváltok a saját routeremre helyreáll minden. Próbáltam az összes 5ghzes csatornával,tűzfallal,anélkül. Más zavaró 5ghzes hálózat nincs a környékemen. Jelszintek rendben vannak,mindig is rendben voltak, és a saját routeremmel 200-270 mbites sebességeket mérek wifin. Tudom kézenfekvő lenne,hogy akkor használjam a sajátom,de ez igy normális,hogy a speedtest eredmény ellenére már 40 mbitnél kifekszik a box? hozzáteszem,hogy már a kapcsolatok számát is minimálisra vettem torrenten. letöltésenként 15 szál.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#64336) Toth_Jani válasza spider80 (#64335) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Szerintem inkább a hálózati leterheltség hibája lehet, én még egy új és relatíve kicsi UPC hálózatban vagyok, most kipróbáltam CB és szintén 500-as kapcsolat mellett, nálam a torrent 350 Mbps sebességig gyorsult aztán meg már kész volt és megállt.
Így igazából a CB-ra nem mondanám hogy rossz, vagy vannak jó és rossz példányok.

(#64337) woodworm válasza spider80 (#64335) üzenetére


woodworm
veterán

A torrent is wifin megy, vagy ha kábelen megy a torrent, akkor kiüti a wifit?
Egyébként mindenképpen modem mód és saját router a megoldás, torrentre meg a kábel.

(#64338) woodworm válasza Toth_Jani (#64336) üzenetére


woodworm
veterán

Nálunk is új a hálózat, itt viszont minden szempontból kihasználható a névleges sebesség.

(#64339) spider80 válasza woodworm (#64337) üzenetére


spider80
őstag

A torrent is wifin megy,évekig igy használtam hibátlanul 60-as majd 120-as,240es nettel is 5ghz-es wifin. teljesen megfelelő volt. Nem gondoltam volna,hogy igy megfekteti a connect boxot. Gondoltam,ha nagyjából hozza azt,amit a saját routerem,akkor kiváltja majd. Már rakom is vissza az ASUS-t akkor.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#64340) Watercolour válasza Toth_Jani (#64336) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A CB több szempontból, objektíven egy kifejezetten rossz eszköz.
Attól, hogy egy speedtesten tudsz 500 megabitet mérni, attól még nem lesz egy modem jó.

(#64341) mackosajt


mackosajt
addikt

Miután a jelszintes topikban megerősítést kaptam, hogy a jelszintek rendben, annyi érdekelne, hogy szerintetek az mitől lehet, hogy a Hitron modem az 500-as nettel 1-2 hét alatt megkergül.
Ad netet, de az admin felülete csak restart után lesz elérhető, egyébként nem tölt be a böngésző semmit belőle.
Illetve csak a napokban vettem észre, mintha vemhes tehénként érné csak el a teljes sávszélességet, mindegy hova tesztelek. Korábban semmi bajom nem volt az admin felületet leszámítva.

Elfáradhatott attól, hogy a NAS rá lett téve és többnyire 0-24 tölt felfelé kb. a felfelé sáv 15%-ával?

Egyébként szerintem nem olyan vészes a forgalmam (egyeseknek sokkal több, ugyanakkor meg a vicces 300 gigához képest sok) :

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#64342) Gubek-Einste válasza mackosajt (#64341) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentsd be és valószínűleg kapsz egy CB-t helyette.
Egy reset-et csinálhatnál előbb ha még nem lett volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64343) mackosajt válasza Gubek-Einste (#64342) üzenetére


mackosajt
addikt

Mármint factory reset-re gondolsz?

Majd megnézem.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#64344) Gubek-Einste válasza mackosajt (#64343) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen arra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64345) spider80 válasza spider80 (#64339) üzenetére


spider80
őstag

Miután mobilon tesztelgettem,és ott eléggé rendben volt a sebesség,kiderült wifi driver hiba volt. újratelepitettem,most minden okés a connect boxxal is wifin,torrentel.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#64346) kabelmania27 válasza mackosajt (#64341) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezekhezaz értékekhez képest magasabb az adási, februárban lehet hidegebb volt. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztónál és a modemnél.

(#64347) radir01 válasza kabelmania27 (#64346) üzenetére


radir01
tag

Kábelmánia megkérlek szépen ránéznél az én jelszint értékeimre is? picivel feljebb linkeltem képeket. 64324 Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#64348) Gubek-Einste válasza radir01 (#64347) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64349) kabelmania27 válasza radir01 (#64324) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók, modemnél osztónál.
Ellenőrizd, hogy a modem a hármas osztó alacsony (-3,5dB) csillapítású kimenetében legyen.

[ Szerkesztve ]

(#64350) radir01 válasza kabelmania27 (#64349) üzenetére


radir01
tag

Természetesen ezek mind megvannak anno a te segitségeddel kábeleztem újra az egész lakást úgy 3-4 éve :) Viszont az 500as netem továbbra se tud 300felett stabilan. Beszeljek szerintetek a szolgáltatóval? hátha tolnak valami plusz kraftot ha tudnak!? 😁

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.