Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) Winne


Winne
nagyúr

Na mára összekapta magát:

Nem tudom mit fog találni a hibaelhárító, még nekem lesz kellemetlen, hogy mi a fa**ért hívtam ki..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#65202) gumisxxx válasza headhunter (#65143) üzenetére


gumisxxx
tag

Májusban fog lejárni,és most hívtak.
Most 120M net
Nonstop S
gold csomag 2tv-én
8200ft.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#65203) handrash válasza handrash (#65154) üzenetére


handrash
őstag

Ilyen apróságok csak engem zavarnak?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#65204) kezo0 válasza handrash (#65203) üzenetére


kezo0
addikt

Az ilyesmi jogi okokból szokott lenni. Ha pl. egy csatorna egy adott műsor sugárzási jogát csak egy alkalomra (értsd: ismétlés nélkül) vette meg, akkor nyilván nem engedheti meg azt sem, hogy az a műsorszám visszanézhető legyen a UPC műsorvisszanéző funkciójával. Szóval ez ilyenkor nem a UPC „sara”, hanem általában az adott csatornát üzemeltető társaságé.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65205) handrash válasza kezo0 (#65204) üzenetére


handrash
őstag

Öööö, csak ha nem úgy hirdetnék, hogy hét napig bármit, akkor beállítottam volna egy felvételt...

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#65206) boneyard válasza handrash (#65203) üzenetére


boneyard
tag

Én még ilyennel nem találkoztam. Olyan volt, h vhol nem jelent meg a visszajatszasi opció, de egy újraindítás segített. Tudsz mondani konkrét adást, amit nem enged visszanézni?

(#65207) canniball válasza headhunter (#64913) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem csak tegnap futott be a számlám...nem mindenkinek hó elején készül?

Az ePack kedvezmény nálam is 5%-os-áfás lett; tudunk esetleg róla valamit hogy eztmeghogy? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65208) Lazarski válasza boneyard (#65206) üzenetére


Lazarski
kezdő

Itt megnézhetitek, hogy melyiket hogyan lehet visszanézni:
https://www.upc.hu/pdf/musorvisszanezo_csatornakiosztas.pdf

canniball: Nem egyszerre érkezik a számla, én hónap közepe tájékán szoktam kapni.
Az e-packot én sem értem, mert csak az internet szolgáltatás áfája változott, az e-pack egy kedvezmény, tehát nem értem miért gondolják azt, hogy annak az áfáját is módosítani kéne. Valami zavar van a fejükben.

[ Szerkesztve ]

(#65209) handrash válasza boneyard (#65206) üzenetére


handrash
őstag

Elküldtem privátban.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#65210) kezo0 válasza handrash (#65205) üzenetére


kezo0
addikt

Én épp azért nem bízom a visszanézőben, mert előre sosem tudható, hogy egy adott műsor visszanézhető lesz-e. Mert ez ugye mindig csak utólag látható az EPG-ben. Ezért én amikor csak lehetséges, felveszem, ami érdekel...
Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni, hogy a visszanéző azért egy elég hasznos kiegészítő szolgáltatás, mert nem egyszer megesett már velem, hogy valamit elfelejtettem felvenni, és szerencsére azt pont vissza lehetett nézni. Amikor meg nem, akkor maradt a [szó, amit itt nem szabad leírni, mert egyszer törölték már miatta egy hsz-om]. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65211) ztsoft válasza kezo0 (#65210) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha egyre gondolunk, akkor több topikban is "virágbolt"-nak nevezik, így elkerülhető az esetleges felelősségre vonás. ;)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65212) kezo0 válasza ztsoft (#65211) üzenetére


kezo0
addikt

Más topikokban pedig simán lehet konkrét release-ek neveit is leírni, szóval nem igazán egységesen kezelik ezt a dolgot itt a PH-n. Pedig amiről szó van, az önmagában csak egy technológia, ami ugye sokmindenre használható, nem csak jogvédett tartalmak „szürke importjára”. ;)
Mindegy, én már megbékeltem vele, hogy ide nem írhatom be a tiltott szót. Az meg külön vicces, ha a mindenki által használt közkeletű szinonimáját be lehet írni, miközben tudjuk, hogy ugyanazt jelenti. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65213) ztsoft válasza kezo0 (#65212) üzenetére


ztsoft
őstag

Eddig azt hittem, hogy minden, ami ahhoz kapcsolódik, tiltott itt a PH-n (persze a "virágbolt" még nem).

Igaz még mindig vitatkoznak a technológia jogi aggályairól (érdekes módon arról nem vitatkoznak, hogy az összes adathordozóra külön jogdíjat (artisjus) fizetünk, függetlenül a rajta tárolt adattól), pedig az összes, eddig letöltött Linux-ot azon keresztül szedtem le, ezzel is besegítve a terjesztésbe.

Mindegy, hagyom is, mert már nagyon OFF, még a végén bünti lesz érte. :)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65214) handrash válasza kezo0 (#65210) üzenetére


handrash
őstag

Teljesen igazad van, a kommunikációval van probléma.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#65215) DiabloCorsa válasza v.attis (#65109) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Nálam december 11-óta a feltöltés 0,0 - 0,2 tehát magyarul nincs net, mert nem megy vissza a csomag "megérkezett jelzés". Nem tudok emailt küldeni. csak ha az max 3 sor szöveg. Ez a kép kb. 5 perc alatt ment fel.

Most mértem:

[ Szerkesztve ]

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#65216) kabelmania27 válasza DiabloCorsa (#65215) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyenek a modemértékek. Modem oldalán haladó beállítások utána hálózat állapota majd letöltés és feltöltés fülek.

(#65217) headhunter válasza gumisxxx (#65202) üzenetére


headhunter
addikt

Alternatíva (konkurencia) lenne a UPC helyett? (DIGI-Invitel, Telekom?)

Én nem fogadnám el a 8.200Ft-os ajánlatot.
Április végén vagy május elején a hűségidő lejárata előtt még hívhatnak.

[ Szerkesztve ]

(#65218) kabelmania27 válasza gumisxxx (#65142) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Most milyen csomagban vagy és milyen modemet használsz?

(#65219) maki1976


maki1976
tag

Üdv emberek! Szerintetek az korrekt, h az UPC-nél egyes embereknél elérhetőek az olcsóbb mix csomagok, még masoknál nem, és csak ott adnak kedvezményt, ahol van náluk olcsóbb szolgáltató is? Ez diszkrimináció szerintem és nem korrekt. Ez jogileg rendben van, megtehetik büntetlenül? Lehet ilyet csinálni?

(#65220) kali válasza maki1976 (#65219) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Megtehetik, jogilag teljesen rendben van, sok más szolgáltató is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#65221) Toth_Jani válasza maki1976 (#65219) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Miért jogilag az rendben van hogy a Szociális Net csomagot csak az kaphatja meg, akinek igazoltan még nem volt Internet hozzáférése, de azok is csak 1 évre kapják?

(#65222) handrash válasza Toth_Jani (#65221) üzenetére


handrash
őstag

Jogi problémák rendezését tavasszal az úrnáknál szíveskedjetek kezdeményezni...

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#65224) Indiant


Indiant
addikt

Régen volt olyan oldal a upc-nél, ahol a megvehető szolgáltatások és eszközök fel voltak sorolva árral és leírással együtt. Ilyen már nincs?

(#65225) cigam válasza Indiant (#65224) üzenetére


cigam
félisten

Van

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65226) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Észrevettem az első (számomra) igazán kellemetlen problémát a hétfőn hozott connect box-al kapcsolatban.

Fájlok mozgatására a telefon, laptop, tablet között a Send Anywhere progit használom. Az új konfigban semmit nem küld át a laptopra, sem a tabletről, sem a telefonról. Egy nyamvadt képet sem. Visszafelé, úgy tűnik megy a dolog. Bár jó párszor megtorpan, de végül is elég gyorsan átküldi a cuccokat. Csak a laptop felé nem működik.

Connect fos modem módban, Asus AC router van hozzá kapcsolva. A régi Ciscoval hasított a dolog, oda-vissza. :U :(

Mi lehet a probléma?

(#65227) 4Grider válasza Madycsa (#65226) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a CB modem módban van, akkor semmi köze a problémádhoz.

(#65228) woodworm válasza Madycsa (#65226) üzenetére


woodworm
veterán

A laptop nincs véletlenül kábellel közvetlenül a boxra kötve egy másik lan portra, az asus router mellé?

(#65229) Madycsa válasza 4Grider (#65227) üzenetére


Madycsa
tag

Akkor mi lehet a gond? A diagnosztika ír egy ilyet:

"A laptop nincs véletlenül kábellel közvetlenül a boxra kötve egy másik lan portra, az asus router mellé?"

Nincs. CB-ból az Asusba megy és onnan a laptopba.

[ Szerkesztve ]

(#65230) 4Grider válasza Madycsa (#65229) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a helyi LAN-hoz onnantól kezdve nincs köze a CB-nak, így a kapcsolati problémáidat LAN-on belül kell keresned. Sok ismeretlenes számomra egy idegen LAN, nincs időm tippelgetni, hogy mi van nálad elcseszve.

(#65231) Madycsa válasza 4Grider (#65230) üzenetére


Madycsa
tag

Az a fura, hogy a másik modemmel nem volt problémám, ez a jelenség az újnál jött elő.

(#65232) Indiant válasza cigam (#65225) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, de ezek csak a telefonok. Én az összes lehetséges szolgáltatásra, mediacardra, tvboxra, hd csomagra, hbora, stb. gondolok.

(#65233) Madycsa válasza 4Grider (#65230) üzenetére


Madycsa
tag

Az egész setup-ban egy dolog változott, cserélődött. (A modem, CB-re)

Ezért tippeltem arra, hogy a probléma vele kapcsolatos.

(#65234) cigam válasza Indiant (#65232) üzenetére


cigam
félisten

Ezek nem csak telefonok, hanem az összes megvásárolható eszköz(TV, laptop).
Amúgy nem tudom mire gondolsz.

Új fórum?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65235) 4Grider válasza Madycsa (#65233) üzenetére


4Grider
nagyúr

A routered nem engedheti ki a WAN lába felé a belső csomagokat. Ha kiengedi, azok nem belső csomagok, hanem internetesek. Amikor azok visszajönnek, a router dönti el, hogy ő kérte-e őket és ez alapján utasít el, vagy fogad és továbbít. A modemnek nincs ilyen feladatköre, az szolgaian továbbítja a csomagokat a routerek között...

(#65236) cigam válasza Madycsa (#65226) üzenetére


cigam
félisten

Mivel az a szolgáltatásod internet alapú, elképzelhető, hogy még nincs felkészítve az IPV6-ra. Az új eszközzel nem tereltek át IPV6-os címre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65237) woodworm válasza cigam (#65236) üzenetére


woodworm
veterán

Modem módban nincs ipv6.

@Madycsa
Nem ismerem a programot, de az általános megosztás tényleg központi szerver alapú. A helyi pedig wifi directen keresztül megy. A készülékek felismerése és közvetlen fájlküldés megy egyáltalán úgy, hogy az egyik készülék lanon csatlakozik? Ez korábban is így volt?
A modemcserével egy biztos, az ip változott.

[ Szerkesztve ]

(#65238) Madycsa válasza cigam (#65236) üzenetére


Madycsa
tag

Az inet6.hu oldal szerint IPv4 -es a cím.

(#65239) ArthurShelby válasza Madycsa (#65229) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Modem módban is van diagnosztika a cb-nél? Ha jól emlékszem ott nincs, de lehet tévedek.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65240) ArthurShelby válasza handrash (#65222) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Kérlek ne itt politizálj, akármelyik irányba is szólt ez az üzenet!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65241) woodworm válasza ArthurShelby (#65239) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig van. A modem mód miatt nem talál internet szolgáltatást.

(#65242) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

A UPC ismét bebizonyította, hogy rászolgál a hírnevére!

Ma volt egy hibabejelentésem TV-re, az összes alsó frekvencián (112, 120 MHz), akadnak, kockásodnak az adások mind két készüléken (box, kártya).
Az ügyintéző erősködött, hogy frissítés kell a kártyára, majd az megoldja a problémát (hiába mondtam, hogy mind két készüléken gond van).
Erre a box-ra küldött valamit (most csak az "ingyen" nézhető adások jönnek). Ismét telefon, valamit állított a központban, de csak 1,5 - 2 óra múlva áll helyre (ennyi az átfutási idő, szerinte)! :Y Még a bűvös "reset" sem segített. :W

Az ideg majd szét vág, kell egy kis idő míg lehiggadok. Már azon is gondolkozom, hogy panaszt teszek. Ennyire nem lehetnek balf...ok!

Nesze neked prémium szolgáltatás! Itt lenne már az ideje, hogy a kedves UPC rendet tegyen a saját háza táján! Ez így felháborító, amit művelnek! Mindennek a tetejében az ügyfelet teljesen hülyének nézik, holott saját magában kellene a hibát keresni.

Inkább nem folytatom. :(((

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65243) ArthurShelby válasza woodworm (#65241) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Fura, mert úgy is 3 publikus wan címet oszt ki a upc.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65244) 4Grider válasza ArthurShelby (#65243) üzenetére


4Grider
nagyúr

De nem a modemnek, hanem az utána következő eszközöknek.

(#65245) ArthurShelby válasza 4Grider (#65244) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Igen. De a lényeg az, hogy a modemnek is van internet elérése, nem?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65246) 4Grider válasza ArthurShelby (#65245) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahhoz, hogy legyen, kell lennie ip címének is. De nem feltétlenül tcp/ip-n menedzselik...

(#65247) Indiant válasza cigam (#65234) üzenetére


Indiant
addikt

Tudom ,hogy kicsi, de erre gondolok. Régi motorosok tudják mi volt ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#65248) Indiant válasza Indiant (#65247) üzenetére


Indiant
addikt

[link] - újabban így nézett ki

(#65249) cigam válasza Indiant (#65248) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem az ment a levesbe amikor átalakítottak erre az új dizájnra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65250) Indiant válasza cigam (#65249) üzenetére


Indiant
addikt

Egy vicc. Persze, nehogy össze tudd hasonlítani a lehetőségeket. Már csak a hívjon minket maradt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.