Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65151) net91 válasza Gubek-Einste (#65149) üzenetére


net91
senior tag

Figyelmetlen voltam!
Akkor továbbra sem váltók goldra. A bronz+HD adók lefedik a gold csatornakiosztását nálam.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#65152) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Valami felénk is megadta magát. Random kockásodó adások (box-on, kártyán egyaránt), el - el tűnő net.
A modem értékek [link] sem a legjobbak. Holnapig ha nem javul, be is jelentem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65153) v.attis válasza ztsoft (#65152) üzenetére


v.attis
őstag

Az elmúlt 2 hónapban többször is bejelentettem, kb harmadikra sikerült a tévét rendbe szedni, a net azóta sem jó.
Minden alkalommal mondták, hogy az invitel hálózatát használják és nekik vannak problémáik. Azt hiszem Gyomát hozták fel kísérleti példának "ott dolgoznak a megoldáson és ha bejön akkor azt alkalmazzák mindenhol". Szerintem nem jött be, mert 2 hónap után sem a legjobb a szolgáltatás...

(#65154) handrash


handrash
őstag

K. Jó. Ez a visszanéző funkció! Azon már napirendre tértem, hogy nem minden csatornán működik, de hogy adott csatornán belül is legyenek letiltott műsorok az felháborít.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#65155) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Megosztom veletek a UPC-s kálváriámat. Eddig 120/10-es net, Gold előfizuval, telefonnal. Felnéztem a upc oldalára (akkor éppen működött), és megláttam ezeket a Happy Home csomagokat. 1221-et felhívtam, és megkötöttem az új szerződést, ami egy Happy Home
Fiber Power 240 + Digital Gold lett (kedvezőbb árral, mint amit jelenleg fizetünk). Jött is a upc-s kolléga kicserélte a modemet egy CB-re, elosztót cserélt (hozzáteszem nagyon normális volt), majd rámértem a netre, és még mindig a 120/10-es net volt. Rákérdeztem, hogy ez így nem okés, erre ő azt mondta, hogy kell egy 15-20 perc, hogy a központban engedélyezzék az új csomagot. Hmmm, mondtam oké, eltelt kb. 3 óra, de ugyanúgy nem változott semmi, sőt a tv csatornáknál is egy pár (ami eddig volt) "nincs hozzáférése" felirat fogadott. Telefonáltam, az ügyfélszolgálatos hölgy hosszas beszélgetés után nem tudott semmit intézni, mert állítólag a kolléga, akinél megrendeltük a szolgáltatást nem megfelelően adta le a szerződést, de még a mai napon vissza fog engem hívni, és tájékoztat, hogy mit tudott intézni. Nem hívott!!! Baromi pipa lettem. Másnap délelőtt ismételten telefonáltam, és megint igazából semmit nem csináltak, csak tereltek össze-vissza. Megint a kollégával példálóztak, hogy nem jó a szerződésünk, és megpróbálják elérni. Khhmmmm, na itt már egy kicsit feljebb tekertem a hangerőt, és dinamikusabban, de kulturáltan folytattam a beszélgetést. Mondtam, hogy tegnap a kolléganője sem csinált semmit, és arra sem méltatott, hogy ígéretét betartva visszahívjon, és tájékoztasson az esetleges problémáról, illetve annak megoldásáról. Mondtam a hölgynek, hogy ne szórakozzunk már, nem tudják előkeríteni a kollégájukat? De nagyon egyszerű, hallgassák vissza a szerződéskötéskori telefonos beszélgetésünket, hisz ezért van. Itt jött a következő döbbenet ez akár 30, igen 30! napot is igénybe vehet, de megpróbálják a kollégával felvenni a kapcsolatot. Mondtam a hölgynek, hogy nonszensz amit művelnek, és különben is, ha már itt tartunk, hogy Európa legnagyobb kábeltelevízió-szolgáltatójának oldalára ne lehessen napok óta normálisan belépni, ez is egy vicc!!! Panasszal éltem, kivizsgálják. A csatornák azóta visszaálltak, de az internet ugyanaz maradt. Ja, és persze addig fizessük a drágább csomagot. Kösz upc (taps)!!! Egyetlen előnye eddig, hogy volt problémám wifi-n keresztül a feltöltéssel, na most mióta CB van, azóta működik. Egészen elképesztő, és szánalmas ez az egész. Ha most lenne nálunk másik szolgáltató, azonnal ott hagynám a upc-t.

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#65156) kabelmania27 válasza Winne (#65150) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Annyira nem rossz modem.
Kapcsolat menüpont alatt nézd meg a lefelé és a felfelé értékeket, hogy lássuk milyen értékek tartottak rossznak.
bajtokarpi: Üdv! Vezeték nélküli kapcsolatot nem garantálják a szolgáltatók. Ez a csomag wifin csak 40mhz-t támogató eszközön fog átmenni.
Elállási jogra hivatkozva 14napon belül visszakérheted a régi csomagot. Összefoglalóban linkelt programmal keressél szabad csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#65157) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Olyan kérdésem lenne, hogy upc direct 10megás netről van valakinek tapasztalata?
A közel jövőbe elképzelhető, hogy olyan helyre költözünk ahol csak 30megás telekom net van optikán elvileg..

2. netnek lehetne opció a direct.
Érdemes benne gondolkozni vagy teljesen kiszámíthatatlan?
Szakadásmentes internetre lenne szükségem

(#65158) Gubek-Einste válasza PlatiaAmos (#65157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Direct itt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65159) PeL


PeL
addikt

Üdv. Most néztem fel UPC oldalra és látom van ez a Happy Home Mix 4 csomag amiben 500/22-es net van, 98 + 32 HD csatorna és a telefon havi 6970 Ft-ért. 1 éve lejárt a hűségünk és 11.000 körül van a havi csekkünk 120-as netre, gold csatornákra két TV-n + a telefonra. Kérdésem hogy ez a csomag végig ennyibe kerülne amíg tart a hűség? Ha lejár akkor emelkedik az ár? Már csak a 120 --> 500 net miatt is rohadtul megérné váltani, nem beszélve arról hogy majdnem fele annyi lenne a havi díj bár gondolom ha két tévére kérem akkor valamennyivel drágább lenne mint 6970 Ft. Nincs ebben valami buktató? :DDD Túl jó ajánlat ahhoz hogy igaz legyen.

(#65160) TeeJay válasza PeL (#65159) üzenetére


TeeJay
félisten

Sőt még alkudozhatsz is aztán lehet még olcsóbb lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65161) Winne válasza kabelmania27 (#65156) üzenetére


Winne
nagyúr

Most ennyi látszik belőle:

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#65162) 4Grider válasza PeL (#65159) üzenetére


4Grider
nagyúr

A buktató csak az lehet, hogy a régi stabil modemedet lecserélik CB-ra, és vagy stabil lesz az 500 Mbps, vagy visszasírod a 120-at.
Egyébként cím megadásakor nem kérte az oldal, hogy jelentkezz be az azonosítóddal, és bejelentkezve kaptad az ajánlatot?

(#65163) kabelmania27 válasza Winne (#65161) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs ezekkel az értékekkel baj, csak a UPC előírása szerint a vételi +6-nál nem lehet több ezért kapsz majd egy csillapítót amit lehet később ki kell venni vagy állítanak az erősítőn.

(#65164) #78121280 válasza kabelmania27 (#65163) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem lehet több? Hát nekem egy 7.5 csillapitású osztóval ennyi.


Szépen túl van tolva az erősitő. Lehet ezért is akadozik a digitális kábel tv? Tegnap jelentettem be a tv akadozást, elvileg ma délelött jön egy technikus. :)

[ Szerkesztve ]

(#65165) Gubek-Einste válasza #78121280 (#65164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez már túl sok, főleg csillapítóval, felfelé mennyi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65166) #78121280 válasza Gubek-Einste (#65165) üzenetére


#78121280
törölt tag

Pótoltam a feltöltést is. :)

(#65167) kabelmania27 válasza #78121280 (#65164) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet túl erős a jel, előfordult már 20feletti vételi is.
Nem zajos a hálózat, kiváló az SNR értéke.
Feltöltési értékek rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#65168) cigam válasza PeL (#65159) üzenetére


cigam
félisten

mix 4-et mikor ajánl fel? Csak úgy találtam meg hogy direkt beírtam a linkbe.

Amúgy meg főoldal kontra részletek:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65169) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Lejárt hűségidő után 120mb internet helyett szeretnék 240mb sebességűt.
Ez most 4400ft, viszont új belépőknek 3500ft.
Kérdezem ez úgy működik mint a kötelező gépjármű biztosítás?
Felmondom és újrakötöm?

üdv

(#65170) 4Grider válasza -szabi- (#65169) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az nem lenne annyira egyszerű, mert egy darabig felmondás után nem kötnek be ugyanoda újból UPC kábelt...
Ellenben ha felhívod a 1221-et és a felmondás gombot választod, kapni fogsz egy neked kedvezőbb csomagot. Hívás előtt próbáld meg átgondolni, hogy mire van szükségetek...

(#65171) Winne válasza kabelmania27 (#65163) üzenetére


Winne
nagyúr

Most nincs működési zavar sem, pár nappal ezelőtt volt, akkor ha volt is net, akkor is nagyon lassú, bőven 1000 feletti pinggel, erre adtam be a hibajelentést. Akkor mondta a hölgy, hogy rosszak az értékek, meg volt ilyen most hogy megnézték decemberben is párszor.

Ami fura, hogy nálam semmi osztó sincs, csak bejön a lépcsőházból egy kb 3 méter hosszú coax és azon van egy dugó, ami megy a modembe, semmi plusz nincs rajta.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#65172) cigam válasza -szabi- (#65169) üzenetére


cigam
félisten

Nem úgy volt hogy a meglévő előfizetőknek is meg kell adni ugyanazokat a kedvezményes ajánlatokat, mint az új belépőknek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65173) kabelmania27 válasza Winne (#65171) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nincs tv előfizetés nem raknak be osztót, max csillapítót.
Nálunk előfordult, hogy akadtak az adások bejelentettem aztán megjavultak és lemondtam a hibaelhárítást és nem akadt, azt kellene elérni, hogy nézzék át a hálózatot.
Nézd meg nem lazult-e ki a modem F csatlakozója, valószínűleg nem nálad van a hiba lehet van egy zajbetörés valahol, ami a visszirányra hat.
10-es vételi értéktől nem fog akadni a net, topikba előfordult ezzel a modemmel normális ping és sebesség mellett 15-ös vételi.

[ Szerkesztve ]

(#65174) -szabi- válasza cigam (#65172) üzenetére


-szabi-
őstag

Egyenlőre saját profil alatt látom a honlapon a drágább árat, belépés nélkül meg az olcsóbbat.
Marad a telefonálás, mert ennél többet a honlap alapján nem tudok kideríteni.

(#65175) smiti válasza -szabi- (#65174) üzenetére


smiti
addikt

Mindenképpen fel kell hívni az ügyfélszolgálatot, mert ő tudja a legjobb ajánlatot adni.

Én csak azért hívtam fel az Invitelt, hogy szerződést bontsak velük, de érdekes módon jöttek a jobbnál jobb ajánlatok. 100/8 as net, vezetékes telefon, plusz családi TV. Ezért fizettem 9500 Ft.-ot, a honlapon hosszabbításra majd 12k-t dobott. Amikor meg betelefonáltam már 4100 Ft-ért adta volna ugyanezt az 1 év hűségért cserébe.

Továbbá én sem annyiért kaptam a mostani csomagomat mint a honlapon van, hanem közel 5k-val olcsóbban. :K

(#65176) -szabi- válasza smiti (#65175) üzenetére


-szabi-
őstag

UPC hozza a formáját terheltségre hivatkozva próbálkozzak később.
Honlapon kértem visszahívást, de elmúlt másfél órában az sem sikerült nekik.
Lassan ott tartok bemegyek az ügyfélszolgálathoz, mert ez így egy vicc. :(

üdv

(#65177) 4Grider válasza -szabi- (#65176) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legjobb ajánlatot a lemondás gomb választásával fogod kapni (és nem az ügyfélszolgálaton, meg a visszahíváskor). Kicsit visszaolvashatnál, ha nekem nem hiszel...

(#65178) -szabi- válasza 4Grider (#65177) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha nem ajánlanak semmit csak elfogadják a lemondást akkor két szék közé a földre, itt másik szolgáltató nincs.

(#65179) cigam válasza -szabi- (#65178) üzenetére


cigam
félisten

A felmondási idő alatt (ha jól rémlik 8 nap) következmények nélkül meggondolhatja magát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65180) hardverlog válasza 4Grider (#65141) üzenetére


hardverlog
aktív tag

De hogyan jön ide a hálózati azonosító? Nem Medicardról beszélünk csak sima analógról....nem is kér hálózati azonosítót.

(#65181) PeL válasza 4Grider (#65162) üzenetére


PeL
addikt

Nem kért bejelentkezést, beírtam a címet és kidobta hogy különleges ajánlatok érhetőek el.

(#65182) ArthurShelby válasza hardverlog (#65180) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pedig jól mondja, mivel digitális adásokról beszélünk (nem analógról), ezért kell a hálózati azonosító ;) (hiába csak a kódolatlanokat akarod fogni médiakártya nélkül)
(HD adás nincs analógban, csak digitálisban)
Itt ki tudod választani, hogy neked melyik kell.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65183) PeL válasza PeL (#65181) üzenetére


PeL
addikt

Mondjuk érdekes mert bejelentkezve meg már nem látom ezeket a csomagokat :DDD Akkor rám nem is érvényes?

(#65184) Gyurka6 válasza ArthurShelby (#65182) üzenetére


Gyurka6
őstag

Kártya nélküli műsorok nézéséhez nekem nem kellett semmit beirni (analog/digital)... Nyilván a hd-k nem jönnek!(emlékeim szerint)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#65185) -szabi- válasza 4Grider (#65177) üzenetére


-szabi-
őstag

Sikerült utolérnem az ügyfelest.
Egy év hűség vállalása mellett az előfizetés 1600ft olcsóbb lett és internetsebesség duplázódott.
Szerződést már megküldték, de emelt sebesség még nincs meg, azt mondta max 72 óra.
Ráadásul a cisco modem is maradt.
Köszönöm a tanácsokat.

üdv

(#65186) hardverlog válasza ArthurShelby (#65182) üzenetére


hardverlog
aktív tag

de nem értitek meg, hogy nem kéri? :F Fogom és hátul bedugom a kábelt a tv-be...nem kér semmilyen azonosítót, se beltérim, se médiakártyám... :R

(#65187) Winne válasza -szabi- (#65185) üzenetére


Winne
nagyúr

Nekem egyből beállították, csak újra kellett indítani a modemet. Ha még nem próbáltad, akkor egy próbát megér. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#65188) cigam válasza hardverlog (#65186) üzenetére


cigam
félisten

Kód, azonosító stb... csak a _kódolt_digitális csatornákhoz szükséges. Beállítod a symbol rate-et(6900ks/s), a modulációt (256qam), beütod a frekvenciát amin az adások jönnek. Nézd meg a városodhoz tartozó frekvenciakiosztást, és kézzel add meg neki a frekiket amiken a kódolatlan műsorok vannak.

Abban igazuk van, hogy a ha a készüléked ismeri a UPC-t (Menőben kiválasztható szolgáltatónak), akkor érdemes azt választani, és beállítani a városodhoz tartozó kódot. Ekkor nem kell a készüléknek végignyálazni a spektrumot adó után kutatva, hanem letölti a városodnak megfelelő kiosztást, és beállítja azt. Ekkor keresés nélkül, az összes adást "felprogramozza".

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65189) DeFranco válasza cigam (#65188) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a második bekezdésed a megoldás, ez kell neki. legalább is nekem ez kellett, simán beadott mindent két adat (frekvencia és településazonosító) megadásával.

(#65190) -szabi- válasza Winne (#65187) üzenetére


-szabi-
őstag

Próbáltam.
Mondta az ügyfeles, hogy csináljam.
Előbb-utóbb csak beáll.

üdv

(#65191) pethYeti


pethYeti
addikt

Olyan gondom lenne, hogy nem tudom androidos telefonról elérni a PC-met SMB/LAN-on keresztül. Vidéken Telekomos homegatewayen keresztül ez gond nélkül megy. Valamit állítani kellene ezen a UPC-s routeren?

[ Szerkesztve ]

(#65192) hardverlog válasza cigam (#65188) üzenetére


hardverlog
aktív tag

610-en jönnek a M1HD stb, arra nem kerestem még rá kézi beállítással, de akkor ezt még megpróbálom, köszi!

(#65193) degec


degec
senior tag

Üdvözlet NAGY ! :)

Tisztelettel kérdezném, hogy a csoda Konnnekkkkt boxot sikerült kiherélnem modem módba +összekötögetni.. kapott egy értelem Tplink 1043nd-t 240 es net mellé, ellenberger, most nem tudok 192.168.0.1 en belépni a csoda conectboxba.. hogy lehet esetleg mégis belemászni és visszarakni debil módba? :D közvetlen modemmel kéne kötögetni..?
192.168.1.0 a tplink vagyis tplinglogin.net el mászok a Tplinkbe bele ugye..Köszöntem jól ! :)

(#65194) Intruder2k5 válasza degec (#65193) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Két lehetőséged van rá.

1. http://192.168.100.1
2. Hard reset.

(#65195) v.attis


v.attis
őstag

Melyik speedtest valós? A betával most 3 megabitet mértem az 500-as neten. A másik ( a flash igényű) sem sokkal jobb, de azért jobb...

[ Szerkesztve ]

(#65196) cigam válasza v.attis (#65195) üzenetére


cigam
félisten

Mindegyik "valós", de pillanatnyi érték. Próbáld ki másik (osztrák)szerverekkel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#65197) v.attis válasza cigam (#65196) üzenetére


v.attis
őstag

Kizárt, hogy valós legyen mindkettő. Kábelen (tehát nem wifin) 100-200 megabites különbségeket mérek a régi javára.

(#65198) kali válasza v.attis (#65197) üzenetére


kali
legenda

Érdemes rápróbálni privát/inkognitó lapon is, mert előfordul, hogy amúgy bekavar valamilyen bővítmény, blokkoló...stb.
Igaz, nekem csak 120-as net van, de mindegyik pontosan méri.

[ Szerkesztve ]

(#65199) hardverlog válasza hardverlog (#65192) üzenetére


hardverlog
aktív tag

610MHz-en bejöttek végre az analóg szobánkba is a köztv hd adók...korábbi hozzászólásokban ez nem szerepelt, de így akkor rendben, köszönöm!

(#65200) v.attis válasza Levi123 (#44120) üzenetére


v.attis
őstag

2012-es ügyféladat összefoglalóm az utolsó itthon... Így modemreg fail egyelőre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.