Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) szaba75


szaba75
tag

Ez van rá irva :F

[ Szerkesztve ]

(#65552) erahurka válasza ArthurShelby (#65544) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet hogy neked van igazad. Én sem a felhasználókat hibáztatom amúgy, mielőtt félreértené valaki. :B

(#65553) kabelmania27 válasza szaba75 (#65551) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jó lesz mert T betű utal a háromszoros árnyékolásra.
HartgeH3-2.8: Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#65554) rgeorge válasza Watercolour (#65527) üzenetére


rgeorge
addikt

A 150/15-höz nem is kell egyik sem, majd erősen kérem, hogy Cisco legyen. Kár, hogy a korábbi előfizetésünk modemét már visszaadtuk, az pont egy Cisco volt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#65555) Gyurka6 válasza HartgeH3-2.8 (#65550) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

A pesti előfizetéses cb-t amikor hazavittem, minden további nélkül működött (a beállítások maradtak benne).

Gyurka

(#65556) headhunter


headhunter
addikt

Puma 6 helyett, Puma 6... :Y

UPC is erre a "csodára" cseréli a Compalt? [link], [link]

(#65557) Lazarski válasza headhunter (#65556) üzenetére


Lazarski
kezdő

Hol láttad ezt konkrétan leírva, hogy erre cserélik? Van egy olyan érzésem, hogy sehol, bár hollandul nem tudok . :D

(#65558) szaba75 válasza kabelmania27 (#65553) üzenetére


szaba75
tag

Köszi :DD

(#65559) Lacccca87


Lacccca87
őstag

Számlarészletezőn látni kellene az e-pack kedvezményt? Vagy valahol?

(#65560) canniball válasza Lacccca87 (#65559) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a számlán szerepel a többi tétel (TV és net csomag stb.) között.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65561) Lacccca87 válasza canniball (#65560) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az jó mert nekem elviekbe be van állítva aztán nem látszik a számlán :( Pedig díjneten fizetem.

(#65562) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözletem!

Elég bizarr hiba jelentkezett nálunk: a UPC-s neten megszűnt működni a Play Store -- a család androidos telefonjain egyik pillanatról a másikra nem lehet programokat telepíteni, illetve a frissítések sem mennek. Egy idő után Play Store 495 hibát kapunk -- egyébként minden más szolgáltatás működik, hasít a 240-es net, böngészünk, csetelünk, távdolgozunk, minden hibátlan. Kivéve a Play Store-t.

A netet egy TC7200-on keresztül kapjuk, ami bridge-üzemmódban táplál egy Asus RT-AC87u routert.
Ha a routeren minden forgalmat korlátozó szolgáltatást kikapcsolok, nem javít a helyzeten -- egyébként legalább egy éve ment hozzányúlás nélkül, a hiba előtt tehát semmilyen eszközön nem módosítottam semmit.

A DNS a UPC-é.

Hasonló hibáról hallottam már.

Van ötletetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65563) ArthurShelby válasza MaCS_70 (#65562) üzenetére


ArthurShelby
addikt

IPv6-nál szokott ilyen hiba lenni a upc-nél. Első körben nézd meg az ip-d (és hogy nat-olnak-e) (bár ha jól tudom modem/bridge módnál nincs IPv6).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65564) MaCS_70 válasza ArthurShelby (#65563) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bizony, jól tudod! Nem kis küzdelmembe került még másfél éve, hogy lebeszéljem a UPC-t az IPv6-ról, hogy aztán a saját routerem NAT-oljon, és senki más!

Az IP-címem egyébként nem csak publikus, de minimum szeptember óta változatlan is.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65565) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#65564) üzenetére


MaCS_70
félisten

Apró érdekesség: a Samsung telepítője bezzeg működik, azaz a Samsung telefonok bloatware-jei remekül frissülnek. Csak a Google Play Store nem, és az sem teljesen süket, hiszen megtalálja a frissítéseket, és működik maga az alkalmazás, csak éppen a letöltés nem indul meg.

Ilyen hibát házon belül szerintem nem tudok csinálni...

Ami viszont nem tiszta: ha a routeren keresztül OpenVPN-kapcsolatot létesítek a család egy másik, szintén Asus routerével úgy, hogy magát a netet is onnan kapja (a WAN IP szépen át is vált az ottani, nem UPC-sre, a sávszélességről nem is beszélve...), akkor a logikám szerint nem jelentkezhetne a hiba -- és mégis...
Tehát ott van valami furcsaság, ahol magát a netszolgáltatást kapom, és rohadtul nem értem, hogy VPN-kapcsolatnál ez hogyan fordulhat elő.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65566) kezo0


kezo0
addikt

UPC Wi-fi kérdőív

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65567) love


love
tag

Éljen a 240-es net :DDD :C :W
MyUPC oldalon, készülékeim nincsenek, mert nincsen hozzárendelve semmilyen eszköz az előfizetéshez :P

[ Szerkesztve ]

Csak a Funky ;)

(#65568) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#65565) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jelentem, fordulni látszik a kocka: miután visszaállítottam a TC7200-ast routermódba, és ahhoz csatlakoztam wifin, mert a Play-letöltés...

Elég furcsa.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65569) 4Grider válasza MaCS_70 (#65568) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor ki is zártad a szolgáltatót, mint lehetőséget. Maradt tehát a saját routered.

(#65570) -Maujuri- válasza love (#65567) üzenetére

Hasít. De a ping jó. :DD

(#65571) love válasza -Maujuri- (#65570) üzenetére


love
tag

Most reggel is még vacakolt, és besokalltam, kikapcsoltam a modemet vagy 10p-re,majd visszakapcsoltam, és a második méréstől ismét az elvártat hozza legalább :)

Csak a Funky ;)

(#65572) kabelmania27 válasza love (#65571) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#65573) ztsoft válasza kezo0 (#65566) üzenetére


ztsoft
őstag

Ismét sikerült egy tökéletes kérdőívet összeállítani Nekik! :C Főleg az a rész tetszett, ahol a fontossági sorrendet kérdezik, nos, villany (áram) nélkül nincs Wi-Fi, kedves UPC! :F

(#65567) love Lehet meg is döntötted a csúcsot! :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65574) milenda válasza canniball (#65560) üzenetére


milenda
tag

Milyen e-pack kedvezmény? Én is Díjneten fizetek, de semmi kedvezmény nem szerepel a számlán.

(#65575) kabelmania27 válasza milenda (#65574) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Úgy tudom díijnetre is érvényes a kedvezmény, 2015-ben új előfizetésnél dijnet regisztrációval adtak kedvezményt.

(#65576) Apaxp


Apaxp
senior tag

Szép napot mindenkinek
Segítséget kérnék sebességteszt ügyben.
Adva van ugye az upc sebesség teszt ami hozza nálam az 500-as netből a 490-es sebességet.
Itt pedig egy másik sebességteszt másik teszt ahol viszont jó ha a 100-as értéket eléri a letöltési sebesség.
A feltöltési sebesség mindkét tesztnél a maximumot (22-23) hozza.
Valaki meg tudná mondani miért van ilyen óriási különbség a két mérő között?
Köszönet előre is.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#65577) milenda válasza kabelmania27 (#65575) üzenetére


milenda
tag

Az nem egyszeri kedvezmény volt? Én mindig is csoportos beszedéssel fizettem, mióta van Díjnet, azóta a számla oda megy, de továbbra is a csoportos van érvényben. Van itt olyan UPC-előfizető, akinek rendszeresen megjelenik a számláján e-pack kedvezmény?

(#65578) ztsoft válasza milenda (#65574) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nekem az új szerződés kötésekor lett rögzítve az előfizetésemhez, annyi a feltétele, hogy elektronikus úton kapod a számlát, meg így fizetsz (én átutalással fizetek), persze határidőn belül. Esetleg megkérdezheted a 1221-en, hátha utólag is megkapod.

Így szerepel a számlán.

(#65577) milenda A fenti képen látható módon, minden hónapban.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65579) kabelmania27 válasza milenda (#65577) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csoportos beszedésre is érvényes a kedvezmény, így hogy dijnere jön a számla eleget tettél a feltételnek.
Ha jól emlékszem pár éve még nem epack-nak hívták, hanem a havidíj dijnet regisztráció/csoportos beszedés legyen, ha pár hónap után sincs akkor pár 100Ft-al több volt a dij.

[ Szerkesztve ]

(#65580) Lacccca87 válasza milenda (#65577) üzenetére


Lacccca87
őstag

Én is egyszeri 1000 Ft ra emlékszem így belegondolva, amikor kötöttem még 2015-ben.
Most Myupc-n átálítottam a számlázási módnál az e-pack kedvezményes díjnetesre hátha beleszámolják.

(#65581) tobi'' válasza milenda (#65577) üzenetére


tobi''
tag

Két előfizetésem is van, de csak az egyiken jelenik meg. A UPC oldalán utánaolvastam, megcsináltam a korábbira is a díjnetet, még az epack kedvezményre is rákattoltam, de a fizetendő nem változott. Mikor megkerestem őket levélben, azt írták, hogy
"Azon előfizetők, akik előfizetése 2016.08.09. előtti, elektronikus számlaküldési mód választása esetén egyszeri jóváírásban részesülnek....így az ePack kedvezményre sajnos nem jogosult. Az elektronikus számlaküldési mód választása miatti egyszeri jóváírást a következő havi számla fogja tartalmazni. Megértését köszönjük."

(#65582) erahurka


erahurka
félisten

Kevésbé UPC téma, de hátha tudtok segíteni: tudom valahogy monitorozni az internet stabilitását? Akár egy PC-s programmal ami folyamatosan rajzolgat egy diagrammot az elérhető sávszélességről. :R

(#65583) Watercolour válasza erahurka (#65582) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Szerintem a célra legmegfelelőbb egy 0-24 futó linuxos miniszámítógép (raspberry pi, orange pi, HTPC). Szoftverekből tengernyi választék van, én collectd, influxdb és grafana hármast kezdtem el használni, a céljaimnak tökéletesen megfelelnek.
A collectd ping plugin-jével valamennyire mérhető a kapcsolat stabilitása, de saját collectd plugint is írhatsz, amely olyan metrikákat gyűjt, amilyeneket szeretnél.

Az "elérhető sávszélesség" egy elég értelmezhetetlen fogalom. Ahhoz, hogy ez megállapítható legyen, gyakorlatilag folyamatosan tesztelnie kellene a sávszélességet, ami hosszútávon elképesztően sok adatforgalmat jelentene. Persze nem lehetetlen kivitelezni, csak nem túl praktikus.

[ Szerkesztve ]

(#65584) ztsoft válasza erahurka (#65582) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Esetleg nézd meg a szelessav.net oldalt, azt hiszem, hogy itt van lehetőség "mérőbox" igénylésre is. Ha jól emlékszek, itt a fórum is volt már erről szó, meg talán program is volt írva.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65585) Jankó7 válasza Gubek-Einste (#65516) üzenetére


Jankó7
csendes tag

Kipróbálásképp megcseréltem a kábelt a régebbi gépben lévővel és így megfelelően gyors lett a net!
Nem is tudtam, hogy hálózati kábelek között is van különbség. :S

(#65586) Lacccca87 válasza Jankó7 (#65585) üzenetére


Lacccca87
őstag

Számít a kábel típusa, és kötése is.

(#65587) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Most lettem UPC mobilos.

Az csak nekem új, hogy HSPDA a mobil max sebessége? Tehát hiába Vodafone van a háttérben, nem engedi a telefont LTE-n csatlakozni :( A 21Mbit/sec -es sebesség korlátozást azt így oldották meg... keserű a szájízem, mert vidéken félő, hogy csak EDGE lesz, ahol eddig LTE volt :(

laca

(#65588) 4Grider válasza vitezlejszlo (#65587) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Vodafone vidéken nagyon erős 3G-ben. Ennek az oka az, hogy ott 900 MHz-et használnak 3G-re, ami közel olyan jól fed le területeket, mint a 800 MHz-es 4G. Tény, a csomagkésés néhány 10 ms-al nagyobb.

(#65589) PeL


PeL
addikt

Üdv.

Megjött a connect box. Elméletben sikerült regisztrálnia is magát (arról megy már a net). Ezeket mértem első körben, ezek így normálisak? Ami rögtön feltűnt a TC7200-hoz képest hogy a CB összehasonlíthatatlanul kevésbé melegszik. A TC szinte forró volt állandóan valamiért nem tudom mi lehetett az oka.

Jelszintek
Sebesség

[ Szerkesztve ]

(#65590) o.gaby válasza vitezlejszlo (#65587) üzenetére


o.gaby
tag

Sajnos a UPC csak a Voda 3G hálózatát használhatja, ezért nem láttad még a 4G-t.

(#65591) kabelmania27 válasza PeL (#65589) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a feltöltési értékek?

(#65592) PeL válasza kabelmania27 (#65591) üzenetére


PeL
addikt

Üdv! Ez lenne az

(#65593) headhunter


headhunter
addikt

(#65594) szaba75


szaba75
tag

Sziasztok
Február 12-étől átvesz minket a Upc.
Egy meglévő rendszert vesz át Optika mindenhol,és a bekötés is az egésszen a modemig.
A kérdésem az hogy ha jönnek a szerelők mit fognak itt nekem barkácsoln?
Illetve hogy milyen készülékeket fognak idehozni?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#65595) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Most este tV nézés közben vettük észre, hogy a csatornák nagy része nem jön be, Főleg a HD-k. Kiírja, hogy a smart kártya nincs behelyezve, utána kiírja a TV hogy kódolt jel. Senki nem nyúlt hozzá, csak magától elment a kép. :W

(#65596) 4Grider válasza smiti (#65595) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vagy a tv-d CI+ része, vagy a médiakártyád bedöglött. Vagy csak kontakthiba. Húzd ki a médiakártyát, majd lendülettel dugd vissza a tv-be.

(#65597) smiti válasza 4Grider (#65596) üzenetére


smiti
addikt

Ezt már eljátszottam az elején, megvolt a komplett áramtalanítás is.

Most az előbb hirtelen magától visszajött. Otthagytam ahol nem volt jel, s egyszer csak helyreállt magától. :U

(#65598) kezo0 válasza smiti (#65595) üzenetére


kezo0
addikt

Amiket 4Grider írt + esetleg azt is megpróbálhatod, hogy többször kiveszed és visszadugod a kártyát a modulból/ba. Előfordul, hogy elkoszolódik az érintkezés.
De tényleg simán megeshet az is, hogy egyszerűen csak meghal a mediacard. Nálam az elmúlt évben kettőt is kellett cserélni emiatt. Ebben csak az a szívás, hogy hiába is próbálod bevinni az ügyfélszolgálatra, ott nem cserélik ki neked. Egy rohadt kártyacsere miatt is technikust küldenek hozzád, akire várhatsz órákig, aztán ő hozzá sem nyúl a tévédhez (mert az a tied), csak kezedbe nyomja az új kártyát, hogy cseréld ki te magad...
Szóval ha a leírt praktikák nem segítenek, akkor minél előbb jelentsd be, hogy minél előbb jöjjön a technikus egy új mediacarddal. Nálam pl. 5 nap kellett hozzá.

Szerk.: látom, közben írtad, hogy megjavult. Mondjuk nálam is úgy kezdődött, hogy időnként nem ismerte fel a kártyát, aztán felismerte újra... Aztán egyre többször nem ismerte fel, végül már soha. Szóval még ne örülj! ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#65599) smiti válasza kezo0 (#65598) üzenetére


smiti
addikt

Hidd el végig próbáltam már mindent. Amúgy nem gondolom, hogy 2 hét alatt elkoszolódna.
A gyerek szobályába ugyanakkor lett berakva ugyanígy, ráadásul az ő Philips TV-je már majd 6 éves, a nappaliban az UHD Samsung pedig nincs 8 hónapos.

(#65600) kezo0 válasza smiti (#65599) üzenetére


kezo0
addikt

Annak ehhez nincs sok köze, hogy hány évesek a tévék. Amelyik tudja a CI+ szabványt, abban elvileg működnie kell a mediacardnak. Azt viszont eddig nem írtad, hogy csak két hete kaptad a kártyát. Így már kisebb a valószínűsége, hogy kezd meghalni, bár megeshet, hogy eleve hibás.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.