Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) ztsoft válasza Watercolour (#65698) üzenetére


ztsoft
őstag

Pontos dátumot nem tudok mondani (nem voltam előfizetőjük, pocsék szolgáltatást nyújtottak), Google szerint 2011 novembere (Rubicom). Utólag a Technikusoktól tudom, hogy nem győzték cserélni az eszközöket a fejállomáson, olyan elavultak, rosszak voltak (elmondásuk szerint, így nem is lehetett szolgáltatni).

Lehet még mindig van olyan eszköz a hálózatban, amit nem ártana cserélni, de addig maradnak, míg működnek (sajnos ez a UPC hozzá állása, saját tapasztalat, az utcában csak azért nem cseréltek két oszlop között koax kábelt, mert az oszlopokat nem cserélte az áramszolgáltató, pedig utólag mégis cserélni kellett).

Csak a tisztán látás miatt, én nem a Szentendrei fejállomásról írok, ez Mátraszőlősön van.

A Rubicom előtt volt még egy szolgáltató (már nem emlékszem a nevére), Ők építették a hálózatot (csak 3 hónapig voltam előfizetőjük).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65702) ArthurShelby válasza 4Grider (#65632) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Azért ez a kábeladó nem vágja őket a földhöz, nem kell őket sajnálni. Nem értem miért véded szinte mindig a upc-t, azért van profitja is. ;)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65703) Clever0 válasza ArthurShelby (#65702) üzenetére


Clever0
senior tag

Azért az szomorú, hogy a kábeladó a ritkán lakott települések amúgy is drága fejlesztését hátráltatja. Ennél butább és károsabb hatású adót nehéz kitalálni. Ja, bocs, megfeledkeztem a bankadóról és az ingyenes készpénzfelvételről, amit szintén megadóztatnak.

(#65704) ArthurShelby válasza Clever0 (#65703) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A fejlesztés az mindig drága, viszont a upc profitja sem kevés.
Nem értem miért kell védeni a nagy cégeket (bankok, szolgáltatók) , mert "kivonulnak, mint a bankok". Szerintem a politizálást nem kéne idekeverni, mert nem kapcsolódik ide.

Itt a kérdés, hogy egy szolgáltatónak (pl upc) a profitjához képest mit ad (optika, jó hibaelhárítás, jó telefonkp...) A upc-nek, telenornak, t-nek.... igenis óriási profitja van, míg a szolgáltatásuk (mint pl pumma 6, horizonbox, vagy telefonon egy magasabb beosztású hazudozik, hogy már jó a szolgáltatás...) ezt nem ellensúlyozza.
A diginek megéri olcsóbban szolgáltattatni, új területeken kiépíteni az optikát? A upc-nek, aki nagyobb cég ugyanez drágább?
A szolgáltatók pár területen lévő monopol helyzetéről még nem beszéltünk. (és ez Bp is lehet)

Jelenleg a upc azzal "spóról", hogy még az 500ft-os epack kedvezményt is megcsorbítja, mivel ott is lemegy az áfa 5%-ra, így a kedvezmény kevesebb lesz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65705) viktorhu válasza Watercolour (#65698) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk ha iskolának jó volt, benne gyerekekkel.

(#65706) viktorhu válasza ArthurShelby (#65704) üzenetére


viktorhu
veterán

Az ÁFA összegével nem spórol semmit, az nem a UPC pénze. Azt meg nem értem, miért sértő, ha leírja valaki, hogy buta adminisztratív akadályok vannak, amik miatt kevésbé fejlett helyeken nem éri meg érdemben fejleszteni, így pályázat nélkül maradna a telekom több évtizedes infrastruktúrája.

[ Szerkesztve ]

(#65707) pjen válasza Watercolour (#65698) üzenetére


pjen
félisten

Eddig ment a faházból,a biztosító a kárt kifizeti.Nem védem a UPC-t,de lehet,hogy esetleg segítettek,hogy leégjen.Ahogy a fém szekrény ajtaját is letépik.

TeeJay,nálunk olyan fém szekrény van,csak sokkal nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#65708) ztsoft válasza viktorhu (#65705) üzenetére


ztsoft
őstag

Még az hozzá tartozik a faházhoz, hogy csak kézi kertészeti szerszámok voltak benne az iskolásoknak, még áram sem volt bevezetve, mellette volt a kis kert, amit Ők gondoztak.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65709) kabelmania27 válasza likeaRAINBOW (#65676) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
(#65682) dugø: Üdv! 1221-en csak internethiba menüponton vagy my upc oldalon kérd vissza az ipv4-et, telefonos ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki a wi-freet (közösségi) ha nem használod. Ettől független nézd meg a kapcsolat menüpont alatt lefelé és felfelé értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#65710) blakey válasza dugo_ (#65690) üzenetére


blakey
titán

Nincs a HGW ipv6-ban? Szerintem az lesz a gond.

ui. Már látom, az a gond. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#65711) dugo_ válasza blakey (#65710) üzenetére


dugo_
veterán

&kabelmania27

Ez volt, igen. Közben visszaolvasgattam a router topikjában, ott láttam, hogy már a MyUPC felületén is lehet váltani, így gyorsan át is pöcköltem most telefonálás nélkül.

Az az érdekes, hogy kb. egy-másfél éve kértem telefonon IPv4-et, mert akkor épp a Google Drive-omba nem tudtam feltölteni telefonról. Nem tudom, miért kapcsolták vissza a 6-osra.

Köszönöm a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#65712) kabelmania27 válasza dugo_ (#65711) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nincsmit, ha megnézed a modemértékek meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#65713) dugo_ válasza blakey (#65710) üzenetére


dugo_
veterán

kabelmania27

Ránézek, köszi.

https://pastebin.com/yVUjqsgK

[ Szerkesztve ]

(#65714) 4Grider válasza dugo_ (#65711) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez volt tegnap a második kérdésem, és kapásból rávágtad, hogy igen, ipv4 a publikus ip-d...
Azzal, hogy hülyeséget válaszolsz, csak mások idejét rabolod. :(((

(#65715) dugo_ válasza 4Grider (#65714) üzenetére


dugo_
veterán

Mert az Asus, amire az én gépem csatlakozik, tényleg IPv4-et oszt. Az, hogy a TC7200 viszont IPv6-ot, csak a lenti gépeket megnézve vált világossá.

Amint sikerül polihisztorrá válnom, nem fogok hülyeségeket válaszolni. :B

(#65716) Vesa


Vesa
veterán

Én is Szentendre, vagyis döglött a net 4napja a tűz miatt. A faház önmagában is gáz, de ami tényleg érthetetlen, az az automatikus tűzoltó rendszer hiánya. Bármilyen adatközpontba, vagy olyan helyre, ahol ennyi elektromos eszköz van, megspékelve szunetmentesekkel, evidens kéne legyen a tűz elleni védekezés.
Másrészt, látva az állapotokat, már értem miért van ennyi kimaradás. Ugyanis kb. Havonta elmegy a net a környéken, fél napra, egy napra. Lehet, hogy eddig is az volt a gond, hogy mondjuk beázott az a sufni, csak azt még lehetett javítani 1napon belül.

Nem tudom mikorra lesz ebből szolgáltatás, de kötve hiszem, hogy 1 heten belül osszerakjak.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#65717) akcsy


akcsy
tag

Sziasztok! Felteszem itt is a kérdést :) Elvileg ma lettem én is tulajdonosa egy Connect Boxnak, egy Fiber Power 500-as net mellé.
Eddig a ház két végpontja közt WPS-el osztottam meg a netet egy TL-WR841N és TL-WR740N között. Így olyan kérdésem lenne, hogy az új Connect Boxnál is megoldható egy ilyen WPS-net továbbításos dolog? Mivel a két router nem tudná az 500-as netet továbbítani, így mondjuk nem zavarna, ha a ház másik végpontjába már nem lenne meg ugyanaz a sebesség.
Ha nem megoldható a Connect-Boxon a WPS, akkor az se lenne megoldás, hogy a Connect boxból adok egy bemeneti jelet a régi "fő routernek" ami továbbitja a jelet wps-el az "al-routernek" így van a ház másik végében is wifi, valamint a Connect Box közelében pedig marad az 500-as net?
Remélem valamennyire érthetően írtam le, és köszönöm előre is a segítségeteket. :R

(#65718) ArthurShelby válasza akcsy (#65717) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az a WPS nem WDS?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65719) kabelmania27 válasza dugo_ (#65713) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem zajos a jel, nem kell szakadástól tartanod.
Annyi a teendőd, hogy megnézed a modemnél osztónál toldásnál nem lazult-e ki az F csatlakozó.

(#65720) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, nem tudjátok kormány elfogadta, hogy szerződésváltásnál már nem lehet megkövetelni a 3 hónap "szerződésnélküliséget"? Úgy emlékszem tervben volt. Ma hívtak UPC-től, hogy a határozattlan szerződésem átkonvertálnák 1 év határozottra, cserébe dupláznák a sebességet. Elmúlt 2-3 évben mindig elhajtottam őket, mert állandóan 2 évre akartak lekötni. Most 1 év (úgy emlékszem a max 1 év hűségidő és a 3 hónap várakozást eltörlését 1 lapon emlegették, hogy köztelezővé teszik, ezért kérdezem). Ha nincs 3 hónap, akkor jobban járok, ha simán újat kötök.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#65723) Gubek-Einste válasza akcsy (#65717) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a régi eszközpárral próbálkozzál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65724) Gubek-Einste válasza gaben22 (#65720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudtommal nincsen 3 hónapos tilalom így még mindig nem lehet ezzel trükközni.
Alkudni kell és akkor a publikus árnál jobbat is kaphatsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65726) degec válasza poli27 (#65671) üzenetére


degec
senior tag

:O :O :W Te jó isten.. kösz a postot..átérzem a net nélkülözők helyzetét..

(#65727) vargalex válasza dugo_ (#65715) üzenetére


vargalex
félisten

A kolléga direkt a publikus IP-t kérdezte, nem a privátot, amit a routered oszt...

Alex

(#65728) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Tegnap este még minden rendben működött. Reggelre a connect box-on zölden villog a fel/le nyíl. Ez vajon szolgáltatói vagy modem hiba?

(#65729) boneyard válasza Zoli1222 (#65728) üzenetére


boneyard
tag

Nálam ugyanez volt kb egy hete, amikor elszállt Csepelen a UPC. Valszeg szolgáltatói hiba.

(#65730) #78121280 válasza Zoli1222 (#65728) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia!

Nézd meg itt, hogy nincs -e előre bejelentett karbantartás nálatok.

Elvileg nálunk reggel 6-ig tartana, de jelenleg még semmi sem megy, és ahogy nálad is úgy nálam is villog a Connect Box.

(#65731) Zoli1222 válasza #78121280 (#65730) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi a linket! :R
Rendszer karbantartás 6:00-ig :(((

(#65732) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Még egy kérdés. Ha lement a karbantartás automatikusan helyreáll a kapcsolat?

(#65733) Crizal


Crizal
tag

Szentendrén újra van szolgáltatás! :K

(#65734) LilProphet90 válasza Crizal (#65733) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Bizony, 72 órán belül helyreállt, pedig voltak 4-6 hónapos riogatók is. :D

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#65735) balint82 válasza Crizal (#65733) üzenetére


balint82
senior tag

Budakalász még nem kelt fel :(

Google Pixel 4a

(#65736) LilProphet90 válasza balint82 (#65735) üzenetére


LilProphet90
senior tag

A nap végéig várhatóan mindenhol helyreáll.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#65737) balint82 válasza LilProphet90 (#65736) üzenetére


balint82
senior tag

Már felkeltünk szerencsésen :)

Google Pixel 4a

(#65738) Ic0nic.


Ic0nic.
újonc

Sziasztok! Tavaly júniusa óta problémáink vannak a pinggel, ugye főleg online játékok esetében (1-2 másodpercre megugrik a ping, 3-4 másodpercre kifagyok, stb.). Minden eszközön jelentkezik a probléma, szoftveresen már mindent megpróbáltam. Azóta telefonálgatok a 1221-re, számos technikust küldtek ki, volt amelyik hajlandó volt laptoppal pinget mérni (mért is 1500+-t, lefényképezte a tabletjével), de nem történt azóta sem semmi. TC7200-ason kezdődött (amikor jött egy upc-s úriember, hogy 500-as csomag fele áron lesz...bele is mentünk). Rá egy hétre hozták a connect boxot (reméltem megoldja a problémát, de nem). Azóta is játszhatatlanok az online gamek, upc nem csinál semmit. Mit tudok tenni ebben az esetben? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#65739) kabelmania27 válasza Ic0nic. (#65738) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem oldalán haladó beállítások, hálózat állaponta menüpont alatt lefelé és felfelé fülön nézd meg a modemértékeket.
Utána nézd meg elérhető-e a modem üzemmód mód, ha nem my upc oldaon vagy 1221-es számon csak internethiba menüpontban vissza tudod kérni az ipv4-et. Vezetékes kapcsolattal sem jó a ping?

(#65740) Ic0nic. válasza kabelmania27 (#65739) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Szia! Modem (bridge) üzemmódot már próbáltam, semmi változás. Wifi-vel amúgy sem próbáltam (stabilabbnak tartottam mindig is a vezetékest) és nincs is lan kártyán kívül más a gépekbe.
Hálózat állapotában letöltésnél a jelszintek (dBmV) 3, 2 és 4 a dB pedig 40, illetve 2 helyen 38. Feltöltésnél a jelszint 46, 47 és 48, a jelsebesség 5. Feltöltésnél viszont van 11 t3 időtúllépés.

(#65741) kabelmania27 válasza Ic0nic. (#65740) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wi-freet (közösségi) kapcsoltasd ki 1221-es számon ha nem használod.
Ezek jó értékek. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú
csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#65742) Ic0nic. válasza kabelmania27 (#65741) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Egy 1 way tap van fent a padláson (olyan csillapító nincs), abból megy a net a modembe, illetve egy másik koax a media boxba. Az osztót cserélték is, illetve a koax kábeleket a kinti oszloptól a modemekig, de nem változott a helyzet.

(#65743) kabelmania27 válasza Ic0nic. (#65742) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Box és modem esetén egy kettes splitter lehet jobb lenne.
Majd nézd meg az osztó out vagy a tap kimenete megy a modem (bejövő kábel in-be legyen), és hány dB-s a tapkimenet
Előfordul, hogy a modem akad tapkimenetben ezért ha tapra van kötve cseréld meg a két kimenetet és nézd meg javul-e a helyzet, illetve a modemértékeket.

[ Szerkesztve ]

(#65744) Ic0nic. válasza kabelmania27 (#65743) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Van egy kettes splitterem egyébként, nem használom, cseréljem arra a tapet? Elnézésedet kérem, de hogy biztos legyek az egészben, mit hova tegyek akkor? A kinti oszlopról bejövő fekete koax kábelt in-be? A tévé kábelét (media box) melyikbe menjen? A modemes kábel pedig ne outba legyen, ha jól értettem.

(#65745) Ic0nic. válasza kabelmania27 (#65743) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Megnéztem közben: ugye 3 lehetőség van a tapen (alul egy out és in, felül megint egy). A kinti oszlopról jövő coax az in-be van, a tv mellette az outba, a modem pedig felül magányoskodik. Így jó lesz, vagy cseréljem meg a tv-vel és az internet legyen out-ba? A tap egyébként -6 dB-s. A kettes splitterem -4.1 dB-s, ott alul 2 out van.

(#65746) kabelmania27 válasza Ic0nic. (#65745) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond.
Kettes splittert kösd be a tap way helyére, a bejövőt kösd az in-be, a modemet és a boxot az outba.
A tap way osztóra írtam, hogy a modem legyen az outban és a box a tapban, azaz cseréld meg a két kimenetet.

[ Szerkesztve ]

(#65747) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.Lehet rossz helyen kérdezek,de használom otthon a horizon go-t telon és pc-n is.A gond az hogy telon nincs probléma,simán megy minden.De pc-n folyton megáll a lejátszás,vagy teljessen,vagy csak néha akadozik.A netem 120/10 es.Win 10 et használok,kiprobáltam a win 10 alkalmazásukat is,azon is ez van :F A gép g4560 8 gb ddr4 rx 460 4 gb.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#65748) Gubek-Einste válasza Pécsi gyerek (#65747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nézd meg Live Linux alatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65749) 4Grider válasza Pécsi gyerek (#65747) üzenetére


4Grider
nagyúr

Én már megszoktam, hogy W10 alatt a horizon go - főleg estefelé - nézhetetlenné válik. Persze nem minden csatornája, hiszen vannak olyan csatornák, ami mögött van elég sávszélesség. Ha stabil go-t akarsz, használj fizetőset (ittott, mytv, stb.).

(#65750) Ic0nic. válasza kabelmania27 (#65746) üzenetére


Ic0nic.
újonc

Kicseréltem a 2-es splitterre, sajnos semmi változás. Simán pingelek pl. indexet, akkor 18 átlag ping, ami néha felugrik 60-70-re, de ha elindítok egy online játékot akkor 400+ és akad a játék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.