Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65951) Lacccca87 válasza kabelmania27 (#65950) üzenetére


Lacccca87
őstag

Mondjuk ennek a Wifree nek sincs semmi értelme így hogy simán kikapcsolható meg korlátozott. Az egészet vagy rendbe kellene tenniük és normálisan megcsinálni vagy elfeljeteni és lelőni a projektet.

Vidéken annyira nem jellemző vagy nem várja el az ember hogy működjön mert kevesebb az előfizető kisebb a népsürüség, de azért Bp-en bevárosban is azt kell tapasztalni hogy ha van akkor szinte minimális jel erősség de ha még a jelerősség meg is van akkor is 50-50 hogy csatlakozik-e a hálózathoz és még utána is 50-50 hogy lesz-e neted, a net minőséggéről már ne is beszéljünk.
Az meg főleg szomorú hogy a UPC-s értékesítési pontoknál is vacakol az egész.

Egy szóval ezt nyugodtan tolhatták volna még legalább a következő szériás modemig aminél már valószínüleg nem gond ha a hálózaton fut még egy 5-10Mbit-es kapcsolat, meg a WIFI jelerőségge is távolabbra elér vagy stabilabb.

(#65952) 4Grider válasza Watercolour (#65949) üzenetére


4Grider
nagyúr

Bő egy hete engem is felhívtak fél évvel a hűség lejárta előtt. Itt csak Telekom optika a konkurens. Olyan árat mondtak, hogy körberöhögtem őket. Erre tegnap látom, hogy valaki optikát épít a kerületben...

(#65953) 4Grider válasza Lacccca87 (#65951) üzenetére


4Grider
nagyúr

És mit gondolsz, egy befektetési társaság mennyit költ egy ingyenesen adandó ügyfél oldali eszközre?

(#65954) ArthurShelby válasza Lacccca87 (#65951) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nekik mindegy, hogy működik e, a lényeg hogy mikor egy új előfizetőt beszélnek rá, egy pozitív 0Ft-os szolgáltatás legyen (azt az új előfizető nem tudja milyen minőségben működik), és egy plusz érv legyen a upc mellett.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65955) Watercolour válasza Lacccca87 (#65951) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Arról nem is beszélve, hogy a fillérekért dobálják a mobilszolgáltatók az adatcsomagokat manapság, és az LTE sokkal jobban működik, mint egy több fal mögött lévő random kábelmodem wifije, tehát a létjogosultságát sem nagyon értem.
Ráadásul tudtommal biztonsági szemszögből is több ponton megkérdőjelezhető az implementáció, bár túlságosan nem ástam még bele magam.

(#65952) 4Grider
Köszi, legalább tudom, hogy ez is bevett gyakorlat a UPC-nél, nem csak engem "tiszteltek meg" vele.

[ Szerkesztve ]

(#65956) pjen válasza Lacccca87 (#65951) üzenetére


pjen
félisten

Fogászhoz jártam egy panelben, elég sokat ücsörögtem, jól jött a free wifi. Böngészéshez, levelekhez elég volt.

(#65957) Lacccca87 válasza pjen (#65956) üzenetére


Lacccca87
őstag

Fogászhoz csak időpontra :D.

Esetek 5%-ban nálam is jól működött és használható volt(pl amikor rokont látogattam meg ahol van UPC) de 95%-ban nem csatlakozott vagy csatlakozott de 0 net.

@Watercolour: Azért nem mondanám hogy olyan nagyon olcsó csomagok lennének mobilnetben. Nemrég néztem körül és hát a saját csomagomhoz 1-2GB os adattal havi 3000e ft többlet lenne ami szerintem elfogadhatatlan, még ha korlátlan lenne az adat akkor azt mondom ok, de így elég sovány.

[ Szerkesztve ]

(#65958) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#65950) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Tulajdonképpen azt nem értem, miért nem tudják normálisan megcsinálni a dual stack IPv6-ot, ahogy a Digi meg a Telekom.

Egyébként jelszinteket nem is lehet nézni a CB-nél?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65959) pjen válasza Lacccca87 (#65957) üzenetére


pjen
félisten

Igen, de beléd szurkálnak aztán vársz.Nekem a Voda 20 GB adna havi hatezerért, oszthatóan.

[ Szerkesztve ]

(#65960) Gyurka6 válasza Watercolour (#65955) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!
Hétközben olyan helyen vagyok, ahol a mobilnet semmivel sem jobb a free-nėl (nemzeti egyetem közelėben).
Forgalmasabb helyekre tehetne ki egy elėrėsi pontot (a nėgy betűs meg a másik is).

Gyurka

(#65961) Skyhigh válasza Levi123 (#65947) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én még tuti futnék vele egy-két kört.
Ha társasházban laksz akkor tudakold meg hogy hány szomszédnak van 500-as esetleg 240-es nete.
(Ez mondjuk kertes háznál is lehet)
Meg kell mondani a UPC-nek hogy körbe érdeklődtél és 200-220Mbps-el jön a környéken a net az UPC ügyfeleknél, függetlenül, hogy 240-es vagy 500-as

ezért szeretnél 240-eset mert ez előrelépés lenne a 120-hoz, de annak nem látod értelmét hogy 500-asat kérj ha csak 200-220-al jön a net

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#65962) tobi'' válasza Skyhigh (#65961) üzenetére


tobi''
tag

Egyébként, ha 500-as netre áll rá, de csak 240-et tud a régi modem, akkor azt megtartva nem lesz net, vagy csak 240-re korlátozza le az 500-ast? Csak azért kérdem, mert 650Ft nem olyan nagy difi, ha lenne egy középút az az árban nem sokat jelentene, gondolom.
Itt csak 120-as net van 2440Ft haviért. Nemrég hívtak 240-es ajánlattal 3299Ft haviért, de nincs szükségem gyorsabb netre...mióta lecseréltem a CB-t TC7200-ra, azóta minden jól megy, szeretném, ha így is maradna, így nem kérek olyan plusz dolgokat, amire eleve nincs is szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#65963) Clever0 válasza tobi'' (#65962) üzenetére


Clever0
senior tag

A 240-es net feltöltési sebessége duplája a 120-asénak, ami jól jön, ha pl. felhőbe töltesz. Próbáld lealkudni 3000 Ft alá, akkor már el lehet gondolkodni a váltáson. Egyébként a mostani 2440 Ft-os díj nagyon olcsó, ha nem tévével együtt van.

[ Szerkesztve ]

(#65964) 4Grider válasza tobi'' (#65962) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen az 500-as csomag is működni fog.
A TC7200 8 csatornát tud, lefelé csatornánként maximum 55 Mbps-al. Ez elméletileg bőven 400 Mbps feletti sebesség, ha a UPC tudja csatornánként nyomni a maximumot...
Persze az is lehet, hogy nincs a UPC-nek 500-as konfigja TC7200-ra, akkor pedig stornó...

[ Szerkesztve ]

(#65965) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#65958) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Haladó beállítások utána hálózat állapota aztán letöltési és feltöltési fül.
Levi123: Akkor 120-asra váltsál, szerintem annak nincs értelme, hogy ingadozik a letöltési sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#65966) ArthurShelby válasza 4Grider (#65964) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Anno volt itt kép ciscoval 300valamennyi letöltéssel. Ezek alapján szerintem a TC is hasonló lehet.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65967) 4Grider válasza ArthurShelby (#65966) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mint írtam, konfig fájl kérdése a dolog. Elméletileg lehet rá 500-as konfigot csinálni, itt az a kérdés, hogy csináltak-e.

(#65968) Levi123 válasza Watercolour (#65949) üzenetére


Levi123
senior tag

Sejtettem, hogy valami ilyen gond lehet ezért "ástad" bele magad ilyen mélyen.
Köszi az infot, lehet megpróbálom ma is felhívni őket, holnap meg úgyis hív az ügyintéző.

@(#65961) Skyhigh: köszi neked is az ötletet.

@(#65965) kabelmania27: :R

Levi

(#65969) mlinus válasza 4Grider (#65967) üzenetére


mlinus
őstag

Konfigot nem kell hozzá külön csinálni, a meglévőt is rátolják. Nekem volt, de max 300 mbit és kifullad. 8 csatorna egész egyszerűen túl kevés, főleg terhelt környéken.

(#65970) kabelmania27 válasza Levi123 (#65968) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Saját beüzemelést kérj ha ragaszkodnak az új modemhez, itt a topikba volt már aki visszavitte a cb-t, van aki megtartja a régit, elvileg visszakérhetik.
Még az a megoldás lehet, hogy a harveraprón keresel cisco 3208 3212 vagy 3925-ös modemet amely korábban UPC-nél működik garancia nincs arra, hogy belehet regisztrálni, de eddig akik a topikba vettek működött, de ez csak 500-as csomag alatt érdemes megcsinálni vagy 500as csomagnál nem lesz meg a kínált letöltési sebesség de nem kell puma6 eszközt használni.

[ Szerkesztve ]

(#65971) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#65965) üzenetére


szabogabor10
veterán

Áh köszi, megvan. :)
Priviben elküldtem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#65972) Levi123 válasza kabelmania27 (#65970) üzenetére


Levi123
senior tag

Van egy 3208-as modemem, nem adtam vissza amikor rám sózták a TC-t. Most meg már ezt kell megtartani, mert a CB rosszabb. Nem értem miért visszafelé fejlődnek, hogy egyre rosszabb eszközöket használnak. Szerintem még egyszer megpróbálom hátha sikerült 240-est beállítatni egy másik ügyintézővel. Ha nem megy maradok a 120-nál + a tv.

Levi

(#65973) Watercolour válasza Levi123 (#65972) üzenetére


Watercolour
aktív tag

"Nem értem miért visszafelé fejlődnek, hogy egyre rosszabb eszközöket használnak."

Ennek roppant egyszerű oka van. A szar olcsóbb.

(Esetleg szóba jöhet az is, hogy az Intel megkente az internetszolgáltatókat, hogy az ő csipjükkel szerelt kábelmodemeket vegyenek.)

(#65974) Levi123 válasza Watercolour (#65973) üzenetére


Levi123
senior tag

Az igaz, hogy olcsóbb, de a szervizelés és problémás ügyfelek száma nagyobb. Így ezzel összevetve már nem biztos, hogy jobban járnak (csak lehet még nem látják ezt)...

Levi

(#65975) mlinus válasza Levi123 (#65972) üzenetére


mlinus
őstag

azért ezt így nem mondanám hogy jobb a TC mint a CB.

Ha a ping az egyetlen prioritás, akkor igen, jobb a TC. Azért nem kell azt hinni hogy a CB-vel hirtelen 300 pingünk lesz folyamatosan. Az én tapasztalatom az, hogy grafikonon látható, de a valóságban nem igazán lehet érezni a kiugrásokat. Ha valaki versenyszinten, mondjuk pénzért játszik, akkor oké, aláírom - biztos inkább szereznék egy cisco/ubee/thomson modemet. De "normál" játék közben nem tartom egyáltalán problémásnak, vagy akár észrevehetőnek. (És igen, nagyon sok online shooterrel játszok(TF2, overwatch, pubg, cod konzolon), szóval nekem is fontos a ping)

Viszont ott a wifi ami annyira jó a hitron/CB esetén hogy már nem is kell külön router. Simán kitolja az 500 megabitet 5ghz-on. Az extra csatornákkal pedig sokkal kevésbé esik be a sebesség csúcsidőben, ami a 240-es csomagra is vonatkozik, a 8 csatorna igazából ahhoz se ideális már.

Tudtommal egyébként amikor a Liberty Global elkezdte rendelgetni az extra sebességű csomagokhoz az eszközöket, még nem volt arról tudomás hogy bugos a Puma6, illetve azért akkora választék se volt. Én legalább úgy látom hogy amerikában is elég sokan szendvednek ezzel, pedig ott boltba besétálhatsz és megveheted magadnak a modemet (míg ugye itt sajnos a szolgáltatón múlik)

[ Szerkesztve ]

(#65976) Watercolour válasza mlinus (#65975) üzenetére


Watercolour
aktív tag

A ping a kisebbik probléma.
A modem minden irányból játszi könnyedséggel és minimális sávszélességgel DoSolható.
Internetről, LAN-ból, és (bár ezt még személyesen nem teszteltem), de egyes források szerint Wi-Freeről is.

(#65977) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ahol már nincs szolgáltatás, de megvan még a vezetékezés ott lehet fogni a kódolatlanokat? (analóg, digitális kódolatlan)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65978) 4Grider válasza ArthurShelby (#65977) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a no-tv szűrőt elfelejtették betenni, akkor igen. De időnként ellenőrzik a szűrőket...

(#65979) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#65977) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben az elosztószekrényen vagy az oszlopon nem tekerték le az F csatlakozót, kicsi az esélye, hogy nem kötötték ki.

(#65980) tobi'' válasza mlinus (#65975) üzenetére


tobi''
tag

Valószínű a legtöbb játék esetén nem jön ki a hibája. Viszont egy BF4 multi alatt lehet több a jelenteni való a szerver és közted, mint amiket felsoroltál együttvéve. Látszólag a ping jó, de a csomagváltásoknál valami nem kerek, egy LTE net wifin osztva kicsit magasabb átlag ping mellett használhatóbb, mint a CB. A cikkben is benne volt, hogy nem az átlag ping a gond, amit kiír neked a szerver, hanem hogy a megugrások miatt egyes csomagok lassabban érhetnek át, ez meg is látszik ott, ahol sok a kommunikáció.

(#65981) citkar


citkar
addikt

Valakinél jelentkezett az elmúlt fél-egy órában probléma a nettel?
Egyes weboldalak betöltődnek, egyesek nem, egyáltalán nem.

(#65982) kabelmania27 :

Hogy tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#65982) kabelmania27 válasza citkar (#65981) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?
192.168.100.1 címen. Milyen modem van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#65983) citkar válasza kabelmania27 (#65982) üzenetére


citkar
addikt

Model: Cisco EPC3212

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 5.2 dBmV 38.6 dB
Channel 2: 4.7 dBmV 38.3 dB
Channel 3: 4.5 dBmV 38.5 dB
Channel 4: 5.3 dBmV 38.7 dB
Channel 5: 5.3 dBmV 39.0 dB
Channel 6: 5.4 dBmV 39.4 dB
Channel 7: 6.8 dBmV 40.8 dB
Channel 8: 5.9 dBmV 39.1 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 48.0 dBmV
Channel 2: 47.9 dBmV
Channel 3: 47.9 dBmV
Channel 4: 48.4 dBmV

Nem tudom ezek jónak minősülnek-e.
Nem megy pl az időjárás widget, a facebook, némely online játék, a steam szakadozik, míg más többé-kevésbé jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#65984) kabelmania27 válasza citkar (#65983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez nagyon jó kis modem, vigyázzál rá.
Értékek rendben vannak, központi probléma lesz, hamarosan megjavul.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és bevan-e kötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Azért kérdezem mert hátha van valami felesleges osztás vagy kimenet ami problémát okozhat hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

(#65985) citkar válasza kabelmania27 (#65984) üzenetére


citkar
addikt

Fúha, rég lett bekötve, a kis elbújtatott sarokban van az osztás, sok egyéb cucc alatt, inkább várok, ha reggelig nem javul megérdeklődöm a központi számon.

(#65986) kabelmania27:

Nem úgy általánosan szakad a net, a PH lapcsalád jól megy, más meg egyáltalán nem.
Egyik webshop jó, másik nem és így tovább, ezért nem annyira helyi hardware-s gondra gondolok, de csak feltételezem.

[ Szerkesztve ]

(#65986) kabelmania27 válasza citkar (#65985) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, a házhálózat ellenőrzését az biztos ami biztos alapon írtam, hogy néha nem árt átnézni. mert régi osztóknál előfordulhat, hogy meghibásodik (pl. tap way osztó tapkimenete), adási azért közel van az 50-hez, nyáron lehet 51,9-nél több és akkor már akadni fog a net.

[ Szerkesztve ]

(#65987) 4Grider válasza citkar (#65985) üzenetére


4Grider
nagyúr

Lehet dns probléma.
Próbálj meg egyedi dns-t beállítani. Pl. Google: 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4

(#65988) citkar válasza 4Grider (#65987) üzenetére


citkar
addikt

Megpróbáltam, nem történt változás.

Ha még számít, több eszközön is jelentkezett a probléma.

(#65989) 4Grider válasza citkar (#65988) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen routert használsz?
Wlan-on csatlakozik csatlakozik esetleg minden problémás eszközöd?
ping bix.hu -n 100 milyen összesítéssel végez?

(#65990) Lada007 válasza citkar (#65988) üzenetére


Lada007
csendes tag

Nálam is ugyanez a jelenség. Valszeg központi hiba lesz.

(#65991) headhunter válasza mlinus (#65975) üzenetére


headhunter
addikt

"...Tudtommal egyébként amikor a Liberty Global elkezdte rendelgetni az extra sebességű csomagokhoz az eszközöket, még nem volt arról tudomás hogy bugos a Puma6, illetve azért akkora választék se volt..."

Csapból is a "Puma 6 hiba" folyik és milyen modemet rendelnek, természetesen Puma 6-ost. [link] :W

[ Szerkesztve ]

(#65992) woodworm válasza headhunter (#65991) üzenetére


woodworm
veterán

Már kérdezték, de nem válaszoltál, honnan az info?

(#65993) Tombi válasza headhunter (#65991) üzenetére


Tombi
senior tag

Képzelem mi a vállalat válasza:
Mindenki nyugodjon meg a hiba szoftveres eredetű és javítása folyamatban van
:C

röhej :U

(#65994) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Horizon box-on még mindig csak ingyenes videótár van, vagy lemaradtam, és már teljes funkcionalitást élvez?

Eszem ágában nincs lecseréltetni a mostani boxot, csak kérdezem, mivel a UPC oldalán kitételt sem látok már erre.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#65995) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Nem tudom belépni a Connect boxra mert ezt írja:

Mi ez?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#65996) 4Grider válasza golyós (#65995) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbáltad olyan böngészővel is, amiben nincs eltárolva az elmúlt néhány évben x millió oldalon történt bejelentkezésed is?

(#65997) golyós válasza 4Grider (#65996) üzenetére


golyós
őstag

Megvan a hiba: feleségem telefonon és laptopon is be van jelentkezve állandóan a routerre :W
Sosem lép ki, csak bezárja az ablakot. :O
Kiléptettem, érdekes egyből megjavult.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#65998) woodworm válasza golyós (#65997) üzenetére


woodworm
veterán

Nem léptet ki? Nekem legalábbis többször be kell írni a jelszót, ha magára hagyom.

(#65999) tommmm


tommmm
újonc

Sziasztok! Connect Box-om van péntek óta és ma átállítottam a myupc felületén hogy ne ipv6-os hanem ipv4-es címet kapjak (port forwarding miatt) újra is indult a router, ipv4-es címe is van, belső hálózat jól működik viszont nem tudok kapcsolódni az internetre se vezetékes se vezetéknélküli eszközzel. Felhívtam a 1221-et és azt mondták hogy az ő oldalukon minden rendben...
Valakinek valami ötlete? :)

(#66000) golyós válasza woodworm (#65998) üzenetére


golyós
őstag

Igen, ez igaz.
Lepróbáltam: ha nem lép ki, csak bezárja az oldalt akkor én se telefonról, se laptopról nem tudok bejelentkezni, a fenti kép fogad. Ahogy a kilépés gombbal lépet ki és utána zárta be az oldalt, egyből megjelent nekem a bejelentkező oldal.
A gond az, hogy ő sosem lép ki semmiből, laptopon és telefonon is 20-60 oldal van megnyitva állandóan.Se telefont, se laptopot nem indít újra max 2 havonta.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.