Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) Yodamest válasza Lazarski (#65399) üzenetére


Yodamest
addikt

Köszönöm a válaszokat!

Még egy dolog lenne akkor, meghagyom a falban a helyet a bejövő kábelnek, de belül szét tudom úgy osztani a kábeleket, hogy földszintre is menjen net + tv és az emeletre is? Arra gondolok, hogy kb mennyi koax elosztó-csatlakozó az amit még egészséges használni? Úgy nézne ki, hogy az emeleten lenne 1db elosztóm, amiből ahogy most is, külön jönne a tv-be egy kábel illetve a upc routerbe 1. Viszont ezen kívül a földszintre és kellene egy teljes ág, amiből szintén külön jönne 2db tv-hez és 1 pc-hez a koax.

pl. ilyen 2-es osztóval meglehetne osztani úgy a koaxot, hogy ahogy bejön az utcáról utána egy-egy ág/emelet és azután még emeletenként tovább lenne osztva tv-kre és pc-kre?

Nem árt az ha túl sok ilyen elosztás van belerakva a kábelbe? Összesen lenne 1 a fő szálon + szintenként még 1.

(#65402) Lazarski válasza Yodamest (#65401) üzenetére


Lazarski
kezdő

Ilyesmiben ne is gondolkodj, hogy minden emeleten tovább osztod. Csillagpontban legyen és csak annyi kimenet legyen az osztón ami feltétlen szükséges. Ha túl sokfelé osztod akkor lehet, hogy erősítő is kell majd, mert nem lesz elég a jelerősség (3 tévére tudod hivatalosan szétosztani, UPC ennyit enged).

(#65403) kabelmania27 válasza Yodamest (#65401) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

5-1000Mhz-s osztót használj, a magasabb tartományú műholdvételre való.
Bejövőre kell egy kettes osztó egyik kimenet modem, másik kimenetet oszthatod a tévékre vagy az általad leírtakra jó lehet a UPC által használt hármas osztó amelynek kis csillapítású (-3,5 vagy -4 kimenetre mehet a modem, az egyik -7,5 kimenetre az emeleti tévé, a másik -7,5ös kimenet mehet le a földszintre amit lehet erősíteni.
Ha az utcán közel van az erősítő akkor lehet nem kell házerősítő, ilyenkor a hármas osztó alacsony csillapítású kimenetét oszthatod tovább földszintre mehet egy hármas osztás.
Általában erősítő nélkül egy modem és három tévére elég a jel, több tvnél kell erősítő.
Legjobb ha egy központi helyre jön be a koax és minden szobába megy egy koax és egy utp kábel így ha pl áthelyezed a modemet akkor könnyen át lehet kötni az osztást.

[ Szerkesztve ]

(#65404) Yodamest válasza kabelmania27 (#65403) üzenetére


Yodamest
addikt

Az UTP kábel részét nem értem teljesen, az miért kell, hogy a falban menjen? Most is úgy van megcsinálva, hogy a upc routerbe csak a fali koax megy bele, UTP csak az van benne, ami a PC-vel összeköti sima kis 3 méteres kábel... szóval mi ez az egész, hogy a koax melletti csőben fusson az UTP is? :U

Most úgy néz ki lehet az lesz amit írsz is, hogy 3 as elosztó, abból emeleten 1 net 1 tv, és a maradék egy kimenete pedig lefut az alsó szintre ahonnan egy duplával a 2 tv-hez megy. A lenti szinten a net pedig wifin lesz. (amúgy is laptop lesz ott használva úgy fest)
A tv-k szerintem kibírnak 2 csatit, jelenleg is így csinálták meg az elvezetést 2 szobába nálunk csak a másik szobában nincs rákötve semmi, ott csak a 2-es csati vég lóg ki a falból, de amúgy tök ugyanez a topológia lenne akkor.

Ehhez a koax csati részéhez hülye vagyok, mitől függ az, hogy tv-t vagy netet visz tovább? vagy minden kimenet tud mindent csak max az erősítése miatt nem mehet rá bármi? Vannak csatlakozók amiken fel sincs tüntetve melyik kimenet hány db...

(#65405) kabelmania27 válasza Yodamest (#65404) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem kötelező, hogy a falban menjen az utp, csak új építésű háznál célszerű minden szobába vezetékes kapcsolatot kiépíteni, mert a vezeték nélküli átvitel kevésbé stabil, utóbb mindent nehezebb beépíteni.
Ezeknél az osztóknál minden kimenet tud mindent, csak a csillapítás más pl. speciális hármas osztó -7,5-ös kimeneten 4dB-el több a csillapítás mint a -3,5-ös kimeneten.
Splitter tipusú osztón ha nincs feltüntetve a csillapítás akkor minden kimeneten egyforma pl kettes osztó 3,5dB körül, hármas 6dB, négyes 7,5dB, csillapítású érték gyártónként eltérhet.
Tévé elbír két osztást, három tévé és egy modemre elvileg lesz elég jel.

[ Szerkesztve ]

(#65406) Yodamest válasza kabelmania27 (#65405) üzenetére


Yodamest
addikt

Na így már értem az UTP dolgot, jah persze ahol nincs ott a router oda át kell azt is vinni. Én annyira a koaxban gondolkodtam, hogy ezt sikerült teljesen ignorálni. :) Wifivel legalább az se kellene akkor... amúgy a wifit olyan fogja használni, aki max csak böngészget kicsit a neten, szóval nem életbevágó ha nem olyan atomjó a jel, csak legyen. :DDD

Tényleg köszönöm mindenkinek a segítséget, hiába ezt a UPC ügyfélszolgálattól soha nem tudtam volna így megkérdezni. :DDD

(#65407) kabelmania27 válasza Yodamest (#65406) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, összefoglalóban levan írva pár dolog.

(#65408) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
A mai napon sikerült megtoldanom egy F csatlakozótoldóval és és kb. 55-60 méter R6U Trishield koax kábellel a UPC bekötését.

Még egyszer köszi Gubek-Einste-nek a segítségét. :R

500Mb/sec-es internet előfizetés van az irodának.
Az interneten mért sebességem lefelé kb. 110Mb/sec felfelé 30Mb/sec a Telekom szerverére.
Itt vannak a modemből kimásolt adatok, ha valaki lenne olyan kedves és kiértékelné nekem:
[Kábelmodem_adatai]
Ezen adatokat még akkor szedtem ki mielőtt átállítottam Modem módra a UPC Connect Box-ot.
Az eredeti bekötésnél amit a UPC csinált az F csatlakozó és a modem csatlakozója közé még be volt csavarva valami "ellenállás" szerű piros címkés felirattal. Na most ezt én bevittem az irodába és ugyanúgy rákötöttem a kábelvégére a modem elé.
Kérdéseim:
Ki vegyem mert felesleges?
Illetve milyenek a linkelt PDF alapján a modem értékek?
A válaszaitokat és tanácsaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#65409) kabelmania27 válasza kircsike (#65408) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, nyáron alacsony lehet a letöltési jelszint főleg légkábeles övezetben.
100méternél már van jelveszteség a koaxon ezért vedd ki a csillapítót és nézd meg milyenek a modem értékek+ hány dB van a Fam/Attenuator felirat mellett. Két állapot közötti különbség ismeretében meg tudjuk írni, hogy szükség van-e csillapítóra.

[ Szerkesztve ]

(#65410) kircsike válasza kabelmania27 (#65409) üzenetére


kircsike
tag

Szia!
Rendben van.
Holnap kiveszem.
Ja. De hogyan tudok belépni a UPC Connect Box-ba???
Mert már modem módba kapcsoltam és ha valamit beledugok akkor egyből netem lesz,de nem érem el a felületét a doboznak.
Bocsánat ha nagyon lámának tűnök, de nekem ez a kábelmodemes internet ismeretlen út. :)
Köszi

(#65411) kabelmania27 válasza kircsike (#65410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. 192.168.100.1 címen mindkét módnál betudsz lépni.
Összefoglalóba levan írva pár dolog. Semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#65412) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

én is úgy lennék internetszolgáltató hogy nemtudok egy darab weboldalt se megfelelően üzemeltetni.

/s

(#65413) Lazarski válasza cigam (#65393) üzenetére


Lazarski
kezdő

Másik amit láttam, hogy ahol a MIX csomag és négy betűs szolgáltató is elérhető, ott van többféle MIX csomag drágábban és olcsóbban is. Gondolom választhatsz, hogy többet szeretnél fizetni ugyanazért az "élményért", vagy kevesebbet. De van még pár ehhez hasonló hiba és mindig van újabb... :DDD :C :U

[ Szerkesztve ]

(#65414) ztsoft válasza wjbhbdux (#65412) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Ez nem mostani probléma, ez mindig is jelen volt (van mikor 3 - 4 napba beletelik, mikorra sikerül letölteni az aktuális számlát).

(#65413) Lazarski Ez tetszik! :C Legalább a kedves ügyfél tud miből választani. :DDD

(#65393) cigam Ismerve a képességüket, az 1 hét nagyon kevés idő erre a nagy munkára!

Azért egy kis fejlődés már látható, már nem találkoztam 404-es (A keresett oldal nem található) hibával az oldalon (sikerült rendbe rakni a linkeket az oldalon).
Sajnos az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy már nem csak az oldalukkal van probléma, hanem az egész rendszerrel. Nagyon elindultak a lejtőn lefelé.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#65415) kircsike válasza kabelmania27 (#65411) üzenetére


kircsike
tag

Szia!
Itt lennének az új modemértékek már anélkül a kis "izé" nélkül.
Ja az van ráírva pirossal hogy "6 dB".
Na ezt most kivettem a Media box és az F csati közül ahogy javasoltad a 60 méteres toldás miatt.
Ha megtennéd hogy ránézel azt nagyon megköszönném.
Maradhat így "6 dB" nélkül vagy tegyem vissza?
További szép délutánt!

[ Szerkesztve ]

(#65416) pinnacle válasza Lazarski (#65395) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ahogy látom a Wi Free-nek más sem látja értelmét. Akkor kikapcsolom.

Ubeenek van ajánlott beállítása, vagy teljesen mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#65417) kabelmania27 válasza kircsike (#65415) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak a modemértékek, maradhat így.

(#65418) kali válasza pinnacle (#65416) üzenetére


kali
legenda

Szia,

A csatornák tekintetében javasolt a 36 - 48 közöttik (az első három kombó valamelyikének a) választása, azok az úgynevezett Indoors csatornák, kompatibilitás szempontjából a legideálisabbak.

(#65419) HopeckoR


HopeckoR
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, mert a UPC nagy ívben szarik rám...
A gond a következő: Csatolok néhány képet amin látható, hogy mi a problémám.
A gond az, hogy időnként 2000 körüli pingjeim vannak mindenhol. Ez a probléma időnként előjön 2-3 hónapra aztán megint jó 2-3 hónapig, így megy ez már lassan 1 éve. A UPC-nek többször jeleztem a hibát, a válasz mindig az volt, hogy ők nem látnak semmit szerintük rendben van. Egyszer jött ki eddig a szerelő ő akkor át adta vonal hibának, amikor elvileg megcsinálták de ugyan úgy szar maradt a hibajegyet lezárták, de rá 1-2 hétre rendbe jött és eltűnt a hiba jelenség, így annyiban hagytam. Most január eleje óta, ismét előjött a probléma.
Pl. internetes telefonálás esetén a bejövő hang hibátlan, de rám mindig panaszkodnak, hogy szaggat a hangom, illetve érdekes hanghatások mennek át felőlem. Olykor játszani is szoktam ahol ez a hiba úgy érzékelhető, hogy felugrik 2000 körülire a pingem, ilyenkor én látom, hogy mi történik körülöttem de én bármit csinálok arra nem reagál 2-3-4-5 másodpercig, ez a jobbik eset, de van hogy kidobál a játékból internetkapcsolatra hivatkozva, néhány ismerősöm szintúgy UPC-s de nekik nincs ilyen gondjuk.
Próbáltam már minden lehúzni a modemről, és úgy is próbáltam, hogy én direkt wifin vagyok, nehogy esetleg valamelyik kábel legyen a ludas, de ugyan úgy jelentkezett a hiba.

Itt egy kép amikor a modemet pingelem, látható, hogy odáig minden rendben van. [kép]
Itt pedig az látható, hogy amikor a modemből a www.upc.hu weboldalt pingelem akkor már 2000 körüli pingjeim vannak. [kép]
[kép]

Van esetleg valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne rávenni a UPC-t, hogy foglalkozzon a hibával? Én úgy gondolom, hogy teljesen kizártam annak a lehetőségét, hogy a hiba házon belül lenne, és valahol a modemen túl van a probléma oka!

Jelszintek meg ilyenek:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#65420) kabelmania27 válasza HopeckoR (#65419) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem értékek rendben vannak.
Kikapcsol wi-freevel (közösségi) és modem üzemmódban nézd meg, sajnos ennél a modemnél router módban előfordulhat instabil működés, ITT levan írva pár dolog.

[ Szerkesztve ]

(#65421) kircsike válasza kabelmania27 (#65417) üzenetére


kircsike
tag

Oké.
Így hagyom és köszönöm a segítséget. :R

(#65422) ArthurShelby válasza HopeckoR (#65419) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ritka ping probléma és CB (connectbox)......ez CB hiba. Ne használd routerként, csak mondemként, de a legjobb ha egy másik eszközt kérsz.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65423) pinnacle válasza kali (#65418) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi!

(#65424) Lazarski válasza kabelmania27 (#65420) üzenetére


Lazarski
kezdő

Az nem tudod véletlenül mitől van, hogy bizonyos területeken csak 2-3 feltöltési csatornát használ aktívan a CB, nálam általában 6 (nagyon ritkán láttam olyat, hogy csak 4 volt)? Ahol csak 2-3 ott hogy tudják nyújtani az 500-ashoz a 22-es uploadot (gondolom sehogy)?

(#65425) kabelmania27 válasza Lazarski (#65424) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Attól függ, hogy az optikai node területe mekkora, pl nagyvárosi környezetben kell a hat feltöltési csatorna, míg új építésű területeken több node van ezért elég a kettő + kisebb településeken sem mindenhol van szükség háromnál több feltöltési csatornára.
Tudják nyújtani két/három frekivel is a 22Mbitet.

(#65426) ArthurShelby válasza Lazarski (#65424) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Terület függő. Nálunk is 6 van, viszont valószínűleg a környék is leterheltebb. Ahol 2-3 van, ott nem használják sokan, kevés előfizető között oszlik meg.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65427) HopeckoR válasza ArthurShelby (#65422) üzenetére


HopeckoR
aktív tag

Hát próbáltam amit mondtatok, sajnos nem igazán segít, most csak modemként működik.
Egy fokkal talán jobb, de ugyan úgy. mint eddig. 1000-2000 körüli pingek ha pingelem a www.upc.hu-t is, játékban ugyan úgy magas pingek kb fél percenként közben látom mi történik de amit én csinálok arra nem reagál semmit vagy pedig teljesen kidob...
[kép]

Más ötlet? :) (Azon kívül, hogy basszam ki az egészet a kukába? :D )

[ Szerkesztve ]

(#65428) kabelmania27 válasza HopeckoR (#65427) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelentsd be a problémát és mellékeld ezeket ping képeket, első kőrben kérj modemcserét, ha nem változik a helyzet lehet zajbetörés van a környéken. Meg kellene figyelni, hogy mikor jelentkezik a szakadozás.

[ Szerkesztve ]

(#65429) TeeJay válasza kabelmania27 (#65425) üzenetére


TeeJay
félisten

szülőknél 3 UPC szekrény van a faluban Eger mellett
szépen felosztották a falut északi közép és déli részre és mindenhol van egy node vélhetően

mondjuk fura a tervezés mert a déli részen jóval több utca meg lakás van mint az északin
de bánja a fene
4aktív feltöltési sáv van és 1hétig míg ott voltam 24/7-ben ment 20megabittel a seedelés
szóval biztos hogy nincs terhelve

na a letöltés az már más téma 8DS sáv van és biza csúcsidőben az tud 240megabittől kevesebb lenni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65430) Clever0


Clever0
senior tag

Hiba miatt újra lett indítva az UBEE modemem. Úgy látom, hogy ipv6-os lettem. Kicsit megváltozott a modem menüje:
- Nem találom a port átirányítást. Emiatt(?) a torrent feltöltő állapotom is passzív.
- Visszajött a Wififree.
- Lett egy DSLITE menüpont. Ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#65431) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Az, hogy függ össze amikor az internetszolgáltatások áfája csökken, a upc csökkenti az epack kedvezmény összegét is? Mióta internetszolgáltatás az epack kedvezmény? :U

(#65432) kabelmania27 válasza Clever0 (#65430) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et és internethiba menüpontba kérd vissza az ipv4-et vagy my upc oldalon is át tudod állítani.
Madycsa: Üdv! Epack kedvezményt lehet tv/telefon szolgáltatásnál is választani.

[ Szerkesztve ]

(#65433) Toth_Jani válasza Madycsa (#65431) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Sőt egyáltalán minek adják, az Állami közmű szolgáltatók sem adnak kedvezményt. :F

[ Szerkesztve ]

(#65434) Madycsa válasza Toth_Jani (#65433) üzenetére


Madycsa
tag

Nem erre vonatkozott a kérdés! :U

(#65435) Madycsa válasza kabelmania27 (#65432) üzenetére


Madycsa
tag

A csökkentését nem értem, hogy miért.

(#65436) Clever0 válasza kabelmania27 (#65432) üzenetére


Clever0
senior tag

Köszi. Neten a Kábelinternet / Protokoll beállítások pontban sikerült visszaállítanom ipv4-re (a box 2x újraindult) és az eddigi port továbbítási beállítások is visszajöttek. Már csak az a fura, hogy a megmaradt a WIFI4ALL menüpont (a telefonomon is látom, hogy van UPC Wi-Free hálózat), de a honlapon csak az UPC WiFree "Beállítás" gombja aktív. Próbáljam előbb bekapcsolni, utána ki, vagy inkább ügyfélszolgálat?

(#65437) kabelmania27 válasza Clever0 (#65436) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy hiába van kikapcsolva ugyan úgy szóraj a wi-frret, próbáld meg vagy hívd a 1221-et és csak internethiba menüpontban heldesk ügyintézőt kérd meg, hogy kapcsolja ki modem újraindul és már nem lesz wifi4all menüpont.

(#65438) canniball válasza Madycsa (#65431) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagyunk itt páran akik nem értjük ezt. Hétvégén írtam nekik mailt ezügyben, kíváncsi leszek mi lesz a válasz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65439) Lazarski válasza canniball (#65438) üzenetére


Lazarski
kezdő

Erre én is kíváncsi vagyok hogyan magyarázzák, mert a jogszabály kifejezetten az internet szolgáltatásra vonatkozik és az értesítésükben is csak az volt említve emlékeim szerint. Felügyelet persze megint nem reagált még semmit.

[ Szerkesztve ]

(#65440) Watercolour válasza Lazarski (#65439) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Megnéztem a számláimat, összehasonlítottam az idei elsőt a tavalyi utolsóval. Úgy tűnik az "ePack kedvezmény" számlatételnek eddig 18%-os áfatartalma volt és ez most változott 5%-ra, tehát feltételezem, értelmezésük szerint ez az internetelőfizetésre vonatkozó kedvezmény, nem a teljes csomagra.

Nem kenyerem a UPC-t védeni semmilyen témában, de szerintem nincs ezzel jogilag semmi probléma.

Egyébként a MyUPC tényleg elég sokat betegeskedik mostanában, a számlázás menüpontban a számláim nagyon ritkán jelennek meg. Többször próbáltam már az elmúlt 1-2 hétben megnézni a számláim, és ma volt az első alkalom, hogy valóban megjelentek.

[ Szerkesztve ]

(#65441) Madycsa válasza Watercolour (#65440) üzenetére


Madycsa
tag

Az ePack kedvezmény nem internetszolgáltatás. Az egy kedvezmény ami azért jár, ha számláinkat elektronikus úton kapjuk és rendezzük. Vagy nem? :U
ePack

(#65442) Lazarski válasza Watercolour (#65440) üzenetére


Lazarski
kezdő

Igazad van, én sem leszólni akarom őket, csak az nem tetszik ahogy "tájékoztatnak".
Megtaláltam a honlapon, érdemes ezt végigolvasni akit érdekel a téma részletesebben (itt le van írva, hogy kinek milyen mértékű ez a kedvezmény, hogyan változik stb):
https://www.upc.hu/rolunk/altalanos-kampanyos-feltetelek/

(#65443) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Nem tudták hozzánk bevezetni az internetet. Házunk előtt van UPC doboz, meg az akna fedél is. Dobozhoz nem volt kulcsa a szerelőnek, a régi koax meg csak be van ásva a földbe. Azt mondták eleve szabálytalanul lett bekötve, mert csőben kellett volna behúzni, most meg simán ki tudnánk cserélni. Most arra várunk, hogy a UPC mi tud csinálni.
Egy levelet már kaptam, hogy nem tudják bekötni, mert fel kel hozzá törni a járdát. Én ezt szerettem volna elkerülni. Mondtam jó, akkor szedjék fel, talán nem kell törni, mert dísztégla, csak az eredeti állapotot állítsák vissza. Az is jó, ha csak tavasszal jönnek vissza, ne kelljen fagyban dolgozniuk.
Egyébként kinek a dolga a kiépítés, UPC vagy az ügyfélé?

(#65444) Lazarski válasza pinnacle (#65443) üzenetére


Lazarski
kezdő

Szolgáltatás átadási pontig nekik kell elvégezni a kiépítést, így a ház előtti szakaszt egészen biztosan nekik kell megcsinálni (kerten/házon belül ha családi ház akkor már érdekesebb a történet, azt is nekik kell, de gyakorlatban meg szeretik elkerülni és nem csak ők). Amit doboznak nevezel (helyi node gondolom) ahhoz nagyon is kéne legyen kulcsuk (alvállalkozókat szoktak megbízni a kiépítéssel, de azoknak gondolom nem adják, csak technikusnak/mérnöknek van), de valószínűleg elég az aknában rákötniük, persze lehet tévedek. Régi koax alatt mit értesz? Van kábel kihúzva a házig az aknától csak az nem jó és ezért kéne azt a szakaszt felásni? Ha ásni kell emiatt a fagyott földet nem is fogják szerintem megcsinálni télen (ezt teljesen meg is értem, nekem annak idején azt mondták, hogy ilyenkor nem is végeznek ilyen munkát). :)

[ Szerkesztve ]

(#65445) ArthurShelby válasza pinnacle (#65443) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Van olyan, hogy te építed/építetted ki, ha jól tudom ezt hívják bérelt vonalnak.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#65446) canniball válasza Watercolour (#65440) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem vagyok jogász és biztos épp ezért de nem értem, úgyhogy ha valaki igen az elmagyarázhatná, hogy egy kedvezmény mitől lesz internet szolgáltatás? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#65447) Lazarski válasza ArthurShelby (#65445) üzenetére


Lazarski
kezdő

Nem így hívják, az más technológia. A két dolognak nincs köze egymáshoz.

(#65448) Watercolour válasza canniball (#65446) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Nem lesz internetszolgáltatás a kedvezmény.
Viszont ők csak a nettó árból adhatnak kedvezményt, hiszen az ÁFA "nem az ő pénzük, hanem az államé", és ha ők a kedvezményt úgy könyvelik el, hogy az internetszolgáltatásból adják, akkor muszáj ugyanazon az áfakulcson könyvelni, mint azt a szolgáltatást, melynek (nettó) árából adják a kedvezményt.

(#65449) TeeJay válasza Lazarski (#65444) üzenetére


TeeJay
félisten

ahol földben megy a kábel ott mindig is érdekes kérdés lesz
hogy az anno kiépült rendszerre új lakást hogy kötnek be
nálunk a faluban minden egyes akkor álló házhoz húztak be kpe csövet akkor is ha nem rendelt semmit
na most azóta a 16 év alatt épültek új házak ahol nincs kpe cső így kérdés ki fog az út alatt átfúrni és becsövezni

a mostani nyomott árak mellett mikorra fog megtérülni egy fúróbrigád meg mondjuk 20-30méter kpe cső
lehet inkább azt mondják nem lehetséges

mondjuk ilyen esetben megoldanám én valahogy csakhogy legyen netem mert légkábeles módon nem igen lehetne majd megcsinálni

pl szülőknél L alakban lett fektetve a kpe cső úgy 25méter hosszan és már a behúzószál sem volt jó az L alak csúcsánál kiásták, elvágták a csövet és ott tolták be majd vissza földelték
előre félek ha kábelt kellene cserélni a doboztól hogy lenne megoldva
remélem a fekete külsejű kábel kibír vagy 40-50évet akkor is ha talajvízben van
eddig tökéletes de még csak 16év telt el és ha netán 10éven belül optikai szálra állna át UPC akkor bajban lesznek pár helyen a behúzással

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65450) PeL


PeL
addikt

No. Megosztom én is a tapasztalataimat a korrekt ügyfélszolgálatról :DD

Lejárt tavaly előtt decemberben a 24 hónapos hűségünk a UPC-nél, és láttam hogy van sokkal jobb + olcsóbb csomag a UPC-nél. Gondoltam felhívom ma őket, hogy megkérdezzem lehetne e váltani, mert a mostani előfizetésünk úgy nézett ki hogy 120Mbit-es net, TV: Digital Bronze + Gold csatornák rárendelve külön 2 TV-re, mediabox-al, plusz a Nonstop S telefon. Ezért 11000 forint felett fizettünk már havonta és kissé sokalltam, a kezdeti árhoz képest ami 8000 körül volt amíg le nem járt a hűségünk, utána rögtön megemelkedett az ár, de pláne azután hogy megláttam a Happy Home Mix 3 csomagot ami magában foglalja az 500/22-es netet + Digital Bronze + Nonstop S (vagy M már nem tudom) csomagért a havi 6280 forintot. Itt ugye nem kevéssel kellene kevesebbet fizetni.

Na szóval telefonos ügyfélszolgálatnál jelentkezem, csajszi kérdezi miben segíthet. Elmondom nagyjából ugyanazt neki amit fentebb leírtam, megkérdeztem hogy lehetne e váltani így a csomagra, mondom elsődleges szempont az hogy olcsóbb legyen az egész de így jobb is lenne. Egyből elkezdi nekem mondani hogy hát sajnos az az ajánlat csak új belépő előfizetőkre vonatkozik, de látja hogy van külön digital gold pack rendelve, kérdezi hogy abból mennyi csatornát nézünk. Mondom folyamatosan talán 1-2 -t. Mert hogy van egy olyan ajánlat hogy lemondunk a digital gold csatornát és akkor olcsóbb lesz 1700 forinttal a havi díj. Mondom azzal nem lennék sokkal előrébb, köszönöm szépen akkor hagyjuk. Visszakérdez (!!!) a csaj hogy ha 1700 forinttal olcsóbb akkor miért nem lennék előrébb? Mondom mert én olcsóbbat és jobbat láttam a neten, de ha nem lenne elérhető akkor miért adta ki nekem a rendszer a MyUPC felületen ahol bejelentkeztem hogy van ilyen ajánlat? De mondom mindegy is akkor maradjon így az egész.

Itt jött a fordulat: Épp köszönni akartam el tőle, mikor megszólal hogy várjak még 1 percet, megnézi a rendszerüket milyen ajánlatok vannak amit én is igénybe vehetek. Kb 1-1,5 perc csend a telefonban és akkor elkezdi mondani hogy kidobott neki a rendszer egy ajánlatot amiben van 500-as net, digital gold tv és nonstop s csomag a két tv-re havi 8500 forintért 12 hónapos szerződéssel. Hát gondoltam magamban ez így mindjárt másképp hangzik. Nem is értem miért kellett ez a huzavona, miért nem lehetett egyből ezzel kezdeni :DDD Gondolom az a feladatuk elsődlegesen hogy megpróbáljanak minél rosszabb csomagokra rávenni úgy hogy minél többet kelljen fizetni, csak ha nem dől be neki az ember akkor ajánlják fel a jobb lehetőségeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.