Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103501) Fonika


Fonika
csendes tag

Sziasztok. Új bekötést szeretnék (Bp 13. ker) és úgy láttam, hogy most 8790 Ft-ért adják az ezres net+TV csomagot. Azt szeretném kérdezni, hogy mik a tapasztalatok, ettől az ártól van-e lehetőség kedvezőbb árat elérni, ugyanerre a csomagra? Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Szia :)

(#103502) maki1976


maki1976
tag

szia! sztem ha elérhető nálad digi, vagy telekom optika is, akkor bepróbálkozhatsz náluk, h előfizetsz, ha adja neked digis ár környékén, akkor őket válsztanád, mondjuk 6700Ft körül másooknak már hallottam, h odaadják. Nekem 300as van most 4900FT-ért, de ha hosszabítok, akkor az 500-ast adnák 5700FT áron, 1000 az nem érhető el nálam , sztem 6700-7000Ft áron belemehetnek az alkuba, ha mondod nekik, h több ismerősödnek ilyen pézért adják, neked miért akarják indokolatlanul drágábban adni...különben mész a digihez, Táhez!

(#103503) Jenne


Jenne
senior tag

Sziaztok!

Tudnátok egy gyors helpet adni?
Amiért a segítséget kérem, az a következő. UPC Connect Box-om van, ilyen
Tavaly ősz elején kaptuk, de még a WiFi része eddig nem volt használva. Most próbáltuk volna, de a telefon azt írja ki, hogy 'Nincs a tartományban'
Számítógépen (laptop) Start > Gépház > Hálózat és internet > Wi-Fi >. majd az Elérhető hálózatok megjelenítése, de itt sem látja a számítógép. Lát egy rakás másik wifi elérhetőséget, de az enyémet azt nem.
WiFi be van kapcsolva a Gépházban.
Mit tudok tenni?
Hívjam a voda ügyfélszolgálatot?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#103504) maki1976


maki1976
tag

szia!

Sztem a Connect Box-on (Compal CH7465LG) probald meg beállítani, lehet abban nincs bekapcsolva a wi-fi...

https://www.vodafone.hu/documents/20143/4978001/WiFi_beuzemelesi_segedlet.PDF

(#103505) Toth_Jani válasza Jenne (#103503) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De van rajta valahol egy "gyári visszaállítás" gomb is, ami után működnie kell.
Lehet hogy használtat kaptál és az előző tulaj jól elállítgatta.

(#103506) Jenne válasza maki1976 (#103504) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszi. :R
28 perces zene hallgatás után bejelentkezett a voda ügyfélszolgálat. Kedves női hang. :K
Azt mondta, hogy egy valami frissítésük (?) :F volt mostanában és amit kaptam a connect boxhoz kártyát és az azon lévő hozzám tartozó WiFi hálózati név az valamiért megváltozott, de a jelszó az maradt ami volt. Sajnos erről a lényeges változásról elfelejtettek értesíteni.
Mindegy is, de megoldódott.
#103505 Toth_Jani
Nem használtat kaptam, ez biztos mert én bontottam ki a dobozát és vadi új gyári csomagolású volt.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#103507) MiZo1990 válasza Jenne (#103506) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nekünk akkor nevezdőtek át a wifi-k, amikor decemberben lemondtuk a vezetékes telefont (a jelszó a régi maradt).

A ConnectBox beállításaiban tudod gyári beállításokra visszaállítani, ekkor a wifi név is visszaáll, illetve testre is szabhatod a hálózatokat.

(#103508) Csabex válasza Fonika (#103501) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Nekem Premium Voda TV meg 1000-est adnak 7500-ért ha jól rémlik, mert még csak most igényeltem. Elegem lett a Telenorból és a telefonokat is áthozzuk a Vodához, ezért kaptam ezt a "kedvezményt" Jelenleg 8600-at fizetek az 500-ra. Az a baj, hogy nem nagyon van konkurencia, vagyis a Telekomon kívül semmi más nincs, őket meg nem csipázom, mert kegyetlen, hogy nem képesek felújítani a hálózatukat és a 100 éves kábeleken szolgáltatnak. Sajnos a Pace HD boxom le kell adjam, hát ez az amit nagyon sajnálok :( Mondta a hölgy, hogy van még egy lehetőség, egy mezei box, de a nevét nem mondta ki :DDD Mondtam neki ha a Horizonra gondol akkor egyrészt van tűzhelyem ahol tudok rántottát sütni, másrészt pedig nem hiányzik a Skynet feeling :DDD Ha elérhető a Digi, akkor avval érvelj, ha pedig nem, akkor a Telekomnak a 2000-es csomagját említsd meg és mondd nekik, hogy létfontosság neked a sebesség és kedvezőbb is meg gyorsabb is, de pl. azt is bevetheted, hogy ha meg vagy elégedve, akkor a későbbiekben lehet a mobil szolgáltatásod is áthoznád.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103509) Jenne válasza MiZo1990 (#103507) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

A ConnectBox beállításaiban tudod gyári beállításokra visszaállítani, ekkor a wifi név is visszaáll, illetve testre is szabhatod a hálózatokat.
Ezt hol vagy hogyan tudom megtenni?
Ügyfélszolgálat azt az egyetlen tanácsot adta, 28 perces várakozás és zene hallgatást követően, hogy a Connect Box hátulján nyomjam a Reset gombot 20 másodpercen keresztül, és utána majd visszaáll a régi gyári beállítás. Na ez nem történt meg, még mindig az a nagyon bonyolult szám/kis betű/nagy betű/alsó kötőjel/pont felhasználónév van.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#103510) kabelmania27 válasza Daert (#103482) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Router vásárlással kapcsolatban ITT tudsz segítséget kérni.
Fonika: Üdv! Telefonon vagy irodában fizetsz elő elvileg hamarabb bekötik, nem tűnik rossz havidíjnak, amennyiben a környéken rendben van a hálózat stabil szokott lenni a szolgáltatás.

Link javítva.

[ Módosította: Qru ]

(#103511) MiZo1990 válasza Jenne (#103509) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

192.168.0.1 címen éred el a ConnectBox beállításait.
A felületre a router alján lévő jelszóval tudsz belépni.
(Belépés után elképzelhető, hogy egy varázslón fog végig vezetni, itt is be lehet állítani pár dolgot, de a "tovább" nyomkodása is opció.)
A gyári visszaállítás az oldalsó menü "Admin/Újratöltés és újraindítás" lapon van.

Gyári visszaállítás után ismét be kell jelentkezni az alján lévő jelszóval és a varázsló is előjön.
A wifi nevét (SSID) és jelszavát a "Haladó beállítások/Vezeték nélküli/Biztonság" lapon tudod beállítani.

(#103514) hhgygy


hhgygy
senior tag

Üdvözlettel, ma járt nálam a cable guy, UPC 500/25-ről upgrade-oltam Vodafone 1000/40-re.
Lekopogom:

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#103515) rgeorge válasza rgeorge (#103489) üzenetére


rgeorge
addikt

Időközben megkaptam a "szerződést" és a postai feladáshoz szükséges papírokat is emailben, ez legalább flottul ment.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103517) vigyory71


vigyory71
tag

Sziasztok,

Két kérdésem lenne a műsor felvétel funkciókról. Jelenleg egy Cisco HD-s médiaboxom van, ez remekül vesz fel, működik minden vele, ám ha minden igaz, 2021. március 31-el ez a felvételi szolgáltatás megszűnik a hagyományos médiaboxora nézve. (ügyfélszolgálat oldaláról érkező információ)
Ha felvenni továbbra is szeretnék, akkor az új Voda Médiabox lenne a megoldás. Erről viszont szeretném kérdezni, hogy van-e olyan tapasztalat, hogy ennek a felvétel módja tud-e olyat, hogy az egyik adást nézem, és egy másik csatornán futó műsort veszek fel vele. (a Horizon-os mediaboxok ilyet nem tudtnak elvileg). Erre nézve nem tudtak sem megerősítést, sem cáfolatot adni az ügyfélszolgálaton. Tudtok erről valamit?

Köszi előre is.

(#103518) rgeorge válasza vigyory71 (#103517) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem szűnik meg ez a szolgáltatás, félrevezettek.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103519) MiZo1990 válasza vigyory71 (#103517) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Március 31. után megszűnik a felvétel a beépített HDD-s boxon. Azt mégis hogy? Kimegy valaki és kiszedi belőle a merevlemezt? :W

A Voda boxon egyszerre bármennyi felvétel futhat, ugyanis a felhőbe rögzít.
Viszont nem lehet minden csatorna minden műsorát rögzíteni (pl. M4), összesen 90 órát vehetsz fel, amit 90 napig tárolnak (a felvételek levédhetőek, így nem törlődnek).

(#103521) MiZo1990 válasza #72445440 (#103520) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Akár.

Viszont ez vagy a műsorvisszanéző lekapcsolása a régi boxokon szerintem időben be lesz jelentve, ahogy a Wi-Free vagy az email lekapcsolás is bőven előre be lett jelentve. A honlapon nincs semmi info ÁSZF-ben vagy a Termékkivezetés oldalon, ahogy a mostani vagy előző számlán se volt erről semmi.

(#103523) vigyory71 válasza MiZo1990 (#103519) üzenetére


vigyory71
tag

Nem kell kivenni a vinyót, elég, ha szoftvert frissítenek rajta és kiveszik a menüből a lehetőségét, ha így döntenek :-) :Y

(#103524) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ma bepróbálkozott nálam is a Vodafone marketing. Rendkívül kedvező ajánlatuk volna: a mostani csomagom marad, a net változna 500-ról 1000-re és ez mindösszesen csak 1400 Ft-os havidíj növekedéssel járna. Mondom, köszönöm nem, nagyobb csomagra csak azonos áron váltok, vagy jelképes növekményért. Akkor marad minden, és egy év hűséggel csak 200ft-tal nőne a mostani csomag. Nem sokkal ezután elköszöntünk :D

Ja, és az 1000-es nethez annyira szuper modem jár, hogy már az 5g-s wifit is tudja.... Mi dumát lenyomnak :D

(#103525) Toth_Jani válasza NoOne1976 (#103524) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az 5g-s WIFI-t már a CB is tudja évek óta. :)

(#103526) vigyory71


vigyory71
tag

Én most hosszabbítottam a hűségemet, és érdekes módon a frissített szolgáltatások között már nem fizetek a felvétel funkcióért, ami eddig külön tétel volt a számlámon is. A szolgáltatási listában már nem is szerepel a lehetősége sem. Ez mindenesetre érdekes, de az ügyfélszolgálatos emberke határozottan állítja, hogy e-mailt is küldtek, a felvétel mint szolgáltatás megszűnéséről, mondjuk erre csak azt kérdeztem meg, hogy arra a mail címre küldték-e amit lekapcsolnak...
A Vodafon Mediabox esetében úgy nézem hogy pl. az Extra csatornák (HBO, Filmbox stb.) esetében egyiket sem támogatja felvétel szempontjából. :-( Szóval egyenlőre marad a mostani Cisco box, és meglátjuk tényleg lelövik-e a felvétel lehetőségét. :))

(#103527) MiZo1990 válasza #72445440 (#103522) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Márc. 31. után a csak SD vételre képes boxokon nem biztosított a csatornakínálat. Ennyi.
Az, hogy utána mi lesz (HD bővítés vagy internetes célra fordítják) csak találgatás.

(#103528) snyper990 válasza Toth_Jani (#103525) üzenetére


snyper990
őstag

5GHz-es WiFI-t már az Ubee EVW3226 is tudta, igaz, nem egyszerre a 2,4GHz-el

(#103529) S.Attila.198 válasza NoOne1976 (#103524) üzenetére


S.Attila.198
újonc

Ez pontosan mekkora összeget jelent?

(#103530) Samott válasza MiZo1990 (#103519) üzenetére


Samott
addikt

Peldaul ugy, hogy letiltjak a felvetel funkciot. Regen volt Philips dobozom toluk, lattam rajta olyan hibauzenetet hogy az adott csatornarol nem engedelyezett a felvetel. Akkor csak hiba volt, de ez egy letezo opcio. Rohadek DRM mindenben ott van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103531) golyós válasza MiZo1990 (#103519) üzenetére


golyós
őstag

Én örülnék neki mert csak ezért vagyok még náluk, Ez egy fos amit ezek net néven adnak, sebesség a 100at se éri el 500as csomagban, folyamatosan dobálja le a készülékeket. A gyerekek online oktatásban nem tudnak részt venni.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#103532) gduck válasza Ledi (#103500) üzenetére


gduck
addikt

Röhej, hogy ha nem akarok este befejezni egy filmet és fel akarom venni a végét, akkor nem tudom. Mert nem engedélyezett :W

(#103533) cof válasza gduck (#103532) üzenetére


cof
veterán

Éljen az OTT. Ja, nem is... ;]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103534) Toth_Jani válasza Samott (#103530) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem Philips TV-m van, igaz itt még nem találkoztam olyan műsorral amit fel akartam venni és nem engedte (persze ritkán veszek fel), de a Mindig TV esetében anno találkoztam vele.
Persze biztos más egy saját célú felvétel, mint a Voda TV felvétele ahol gyakorlatilag mindent felvesznek amit jogilag lehet, és a felhasználó csak egy jelölést kap hogy melyik csatorna, hány óra és perctől, meddig akarja az adott műsort majd visszanézni.

[ Szerkesztve ]

(#103535) MadMancs válasza Toth_Jani (#103534) üzenetére


MadMancs
veterán

Dettó. Ezért is van VTV mellé MediaCard ugyanazon TV-n.
Nézett is furán szerelő mikor 2 leágazást kértem 1 TV hez. Azt mondtam neki mint kell, azt mondta jogos.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103536) Samott válasza Toth_Jani (#103534) üzenetére


Samott
addikt

Ez nem markafuggo, nekem pont olyan dobozom volt akkor, de a tobbi is tudja ezt a funkciot. Csatornak, sot akar egyes musorok rogziteset is letilthatjak az osszes szolgaltatoi dobozon vagy mediacard mellett (ezert is kell CI+ nekik). DRM, mindenben ott van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103537) gduck válasza Samott (#103536) üzenetére


gduck
addikt

Linuxos boxal CI+ kártyával is bármi felvehető! Sőt! HDMI-n is hiába a védelem, az is kijátszható! Az elvvel nem értek egyet, rákényszerítik az emberre az "illegális" letöltést/egyéb dolgokat!

Pl. a reklámokkal semmi gondom nem lenne, megértem, hogy onnan van bevétele a csatornának. De hogy egy sima, 1000 éves filmnek a végét nem lehet felvenni, hogy másnak befejezhessem, az már a szánalmas kategóriába tartozik...

Fejlődni kellene az emberiségnek, de sajnos nem ez a tendencia...

[ Szerkesztve ]

(#103538) Samott válasza gduck (#103537) üzenetére


Samott
addikt

CI+-t is megtortek mar? Na ezt nem tudtam. Hdmi-hez nekem is volt eszkozom a upc-s settopboxos idokben. Ma mar van digi is, ott nincs ilyen gondom. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103539) cocka válasza Samott (#103536) üzenetére


cocka
veterán

webes streamek jó része is le van drmezve, de hiába, már feltörték. :P

(#103540) cocka válasza Samott (#103538) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem azt nem megtörték, hanem úgy működik az a box is, mint egy azt a CI+ modult támogató tévé, ami felvenni is képes. Ennyi erővel akkor minden CI+ modullal behozható csatornát felvenni tudó tévé is warez cucc és "megkerüli" a CI+ védelmet.

(#103541) Csabex válasza NoOne1976 (#103524) üzenetére


Csabex
őstag

Nekem nem növekedett... Sőt, 700 Ft-al csökkent és még fogom csökkenteni majd. Lehet azért, mert a mobilokat is áthoztuk, de mindenesetre kedvező. Holnap jön a szerelő és viszi el a Pace HD-t, aztán jön helyébe a VTV meg az Arris a modem helyében. Ha jól emlékszem azt írtátok, hogy kell neki hálózat, ugye? Ja, és nincs értelme konfigot menteni a mostani CH-n, mert nem érek vele semmit az Arris-on, ugye?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103543) ZabZib


ZabZib
csendes tag

Sziasztok!

Eddig 150es netem volt, tökéletesen működött minden. Bővítettem 300asra, kaptam is egy ch7465vf-et egy hete, a hálózat minden más eleme változatlan maradt.

A sávszél meg is van, de rengeteg lag spikeom van percenként 10-30.

Találkoztatok ilyennel? van tipp?

Köszi!

(#103544) kabelmania27 válasza ZabZib (#103543) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megnézed a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy jel vagy egyéb probléma okozza-e a szakadást. Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.
Ha nem találsz a modem oldalán modem üzemmódot, ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.

(#103545) Samott válasza cocka (#103540) üzenetére


Samott
addikt

De linuxos boxrol ki tudod masolni a mar nem masolasvedett felvetelt. Ez TV-rol nem lehetseges (ha azt is fel nem torik). Es gondolom akkor is fel tudod venni, ha ezt kozpontilag tiltjak. Tehat kijatszod a CI+ DRM-jet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103546) inf3rno válasza ZabZib (#103543) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Belföldre is ilyen?

Buliban hasznos! =]

(#103547) inf3rno válasza ZabZib (#103543) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Megnéztem, nekem ilyen a fehér connect box-al (mondjuk ez idő függő is lehet):

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#103548) rgeorge


rgeorge
addikt

Továbbra is döcög a VPN-en a munka. Mostani értékek:


Modem módban van a Compal CH7465F, software: CH7465F-NCIP-6.12.19.7-GA-NOSH.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103549) kabelmania27 válasza rgeorge (#103548) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfogadhatók az értékek, két csatornán több a hibás csomag.
Így van még bekötve az osztó?

[ Szerkesztve ]

(#103550) rgeorge válasza kabelmania27 (#103549) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem, a kék bigyót kivettem még akkor, azóta is anélkül van a csatlakozás.

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.