Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104752) antal750 válasza kabelmania27 (#104746) üzenetére


antal750
aktív tag

A 'vezetékes' számítógépünkön sincs net...

(#104753) kabelmania27 válasza atomanti19 (#104747) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Számítógépen meg kellene nézni a hálózati beállítáoskat, hogy az ip cím és a dns cím automatikus-on legyen.
Gigabites lan védelmet használhatsz, koaxra nem érdemes tenni mert nem minden modem szereti illetve ha gond van a nettel technikus ki fogja venni a villámvédőt.
antal750: A CB modem vagy router üzemmódban van? Használsz saját routert?

[ Szerkesztve ]

(#104754) antal750 válasza kabelmania27 (#104753) üzenetére


antal750
aktív tag

Router üzemmódban van..Saját routert nem használok.Este kihúztam a falból mindent most megy ismét rendesen.De miért is lehet ez? Azért elég érdekes hogy 2db telefon egy mate 20 pro és egy p30 huawei működik ilyenkor is. Viszont a kamerák nem androidos tablet androidos telefon sem.Kazán wifis vezérlése sem a samsung okos tv sem,és ugye a számítógép sem kap internetes elérést..??Hiába húztam este többször is ki a falból semmi... :W

(#104755) kabelmania27 válasza antal750 (#104754) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

CB modemen alapértelmezésben auto-ra van állítva a wlan csatorna, előfordul hogy nem minden csatornán stabil az átvitel meg kellene nézni az összefoglalóban linkelt programmal hogy van-e szabad csatorna vagy végig kellene próbálni hátha másik csatornán stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#104756) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, nem kizárólagosan Vodához kapcsolódik a kérdés, de Voda a szolgáltatóm. :)

Elosztásban kérem hozzáértők segítségét.
Bejön a lakásba a Voda koax. Csillagpontosan 5 TV kiálláshoz és 1 modemhez kellene szétosztani a jelet. Mit javasoltok, mi lenne a legjobb elosztás? A leghosszabb lakáson belüli ág is 10m alatt van. Köszönöm.

(#104757) MadMancs válasza Statikus (#104756) üzenetére


MadMancs
veterán

5 TV vel meg leszel lőve. Max 3 at enged Voda, azaz max 3 box/MediaCard amit ad. Bár jelenleg van még X kódolatlan csatorna, de ezeket elkezdték a balhé óta csökkenteni, valószínűleg a vége az lesz hogy egy sem marad.

Én egyébként úgy csinálnám hogy a bejövőt 2 felé osztanám, 1 a HGW nek, másikat pedig tovább osztanám az 5 TV nek. De 6 felé osztani nem biztos hogy szerencsés, pláne ha a bemenő jelszint esetleg nem acélos. De majd a szakik megszakértik a dolgot.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104758) Statikus válasza MadMancs (#104757) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszi.
5 kiállás készül (kialakítás alatt), de nem lesz mindenhol TV, csak a lehetőségét alakítjuk ki :)
2 TV fog biztosan üzemelni + 1 modem + 1 TV opció.

Egyébként újragondolom a kérdést, közben megvilágosodtam. :)
5+1 soha nem lesz.

Első körben 3 TV + 1 modem elosztására kérnék megoldást.

(#104759) MadMancs válasza Statikus (#104758) üzenetére


MadMancs
veterán

Elosztani mindig úgy célszerű hogy X+n. Azaz bejövőt 2 felé amiből egyik egyenes ágban megy modemhez, másikat pedig elosztani a TV-k számára.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104761) szabonagyur válasza Gubek-Einste (#104748) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hogy tudja átváltani, hogy bridgebe legyen saját maga?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104762) pjen válasza Statikus (#104756) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem muszáj ne csináld csillag pontosra.Ugyanannyi elosztó, sokkal több kábel csillapìtás.Ahol lehet legyen soros.

(#104763) Statikus válasza pjen (#104762) üzenetére


Statikus
senior tag

Olyan az elhelyezkedés, hogy nem sokkal több kábel kell a csillagpontoshoz. Legfeljebb 2 végpontot lehetne felfűzni, de az a kettő soha nem fog egyidőben üzemelni (berendezéstől függ) - így vagy az egyiket kötöm be, vagy a másikat. Azért 10m-nél rövidebb kábeleknél nem gondolom, hogy hatalmas csillapítások lennének.

(#104764) villifog válasza pjen (#104762) üzenetére


villifog
tag

Ha van 4db. iránycsatolt leágazód egymás után kötve (van 4db. iránycsatolt kimeneted meg egy fő kimeneted, ez is csillagpontos megoldás, nem soros.

(#104765) pjen válasza villifog (#104764) üzenetére


pjen
félisten

Csak sokkal kevesebb kábel.Csak konyha nyelven próbáltam írni.

(#104766) villifog válasza Statikus (#104763) üzenetére


villifog
tag

Megoldások:
1: Szimmetrikus négyesosztó
2: 3 db. szimmetrikus kettesosztó
3: 1 db. aszimmetrikus hármasosztó, a nagyobb jelszintű kimenetre 1 db. szimmetrikus kettesosztó
4: 1 db. iránycsatolt elosztó, a főkimenetére kötve 1 db. szimmetrikus hármasosztó
A lényeg, hogy minden vételi helyen lehetőleg azonos jelszint legyen, hogy minden készülék felcserélhető legyen. Itt most a modem és a három digitális vételi helyre gondolok, feltételezve, hogy nem használsz már analóg TV-t. Bár abban az esetben is így kellene megoldani. Ahogy az előttem is írták 4 vételi hely garantált.

(#104767) villifog válasza pjen (#104765) üzenetére


villifog
tag

Ok. Rendben.

(#104768) Statikus válasza villifog (#104766) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszönöm.

Mint ahogy írtam, egyik ágon sincs 10m-nél hosszabb koax, ezért úgy gondolom nem fog nagyot esni a jel.

A leírtak alapján legegyszerűbb a szimmetrikus 4-es osztó - ha van elég jel, ha kevés, akkor asszimmetrikus 3-as + szimmetrikus 2-es.

(#104769) villifog válasza Statikus (#104768) üzenetére


villifog
tag

Mind a két általad vázold esetben azonos jelszint van mind a 4 kimeneten, ha a kábel csillapítástól eltekintünk, ami ezen a hosszon nem számottevő.
Úgy írtam a lehetőségeget, hogy bármelyik variáció megfelelő, és elfogadott. De gondolom nem Te fogod a hálózatot kiépíteni, mert az azért némi hozzáértést is igényel.

Ha a kettesosztó az aszimmetrikus hármasosztó nagyobb jelszintű kimenetére ( kisebb csillapítású kimenetére) kötöd szintén egyforma jelszinteket kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#104770) Statikus válasza villifog (#104769) üzenetére


Statikus
senior tag

Természetesen nem én fogom építeni, de szeretem tudni mi miért történik és szeretek mindenhez legalább alapszintű információt összegyűjteni. Nem az a fajta műszaki ember vagyok, aki csak fizet és csinálja meg valaki, amikor meg valami baj van csak nézek hülyén :)

(#104771) pjen válasza Statikus (#104770) üzenetére


pjen
félisten

Pedig Te is megcsinálhatod, nem egy nagy kaland.

(#104772) petakpa1 válasza #72445440 (#104760) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszönöm a képeket, én érdeklődtem e témában a héten. Sajnos a felfogható furatok csak függőleges tárolási rögzítést tesznek lehetővé, nekem meg vízszintes kellene, hogy a csatlakozók alulra keruljenek, szóval kokanyolnom kell majd vele.
Kedden érkezik hozzám is a fekete Compal :)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104773) cocka


cocka
veterán

Na íme, hogy mit mutat ha az interaktív appokra nyomok:

[kép]

(#104774) Statikus válasza pjen (#104771) üzenetére


Statikus
senior tag

Meg tudnám szerelni, volt is már rá példa, de nekem nincs jelszintmérű műszerem és ha lenne, fogalmam nincs mi a jó jel, mi a zavar stb. :)

A villanyszerelő behúzza a kábelt a helyére, tesz rá F csatikat, aztán majd jön a szolgáltató és tesz fel szűrőt, elosztót, meg ami kell.
Nekem most a helyet kell kitalálni, nehogy ne férjen el az 1-2-3db elosztó a hozzá való 20 centis összekötő koaxokkal.

Viszont továbbmennék.
A jelminőség biztosan jó, volt már szolgáltatás a lakásban, de a sokfelé osztás miatt esetleg alacsony lehet a jel, szükség lehet erősítőre. A szolgáltató köteles a 3 tv + 1 modem tökéletes működését biztosítani? Köteles erősítőt felszerelni, vagy erősíteni a jelet a saját elosztójában?
Amennyiben ez rám van hárítva, mire készüljek? Milyen egy jó és megfelelő erősítő? Mondanátok megfelelőt? :)

(#104775) villifog válasza Statikus (#104770) üzenetére


villifog
tag

Ha lesz olyan hely ahova össze tudod hozni a bejövő+ 4 db. elmenő kábelt akkor a legegyszerűbb egy négyesosztót használni. Akár ezen a helyen lehet a modem is. Ha most kezdődik a lakásfelújítás, akkor én oda is húznék antennakábelt ahová bármikor is előfordulhat, hogy vételi hely kelleni fog, ez akár lehet akár sokkal több mint a garantált 4 vételi hely, később könnyebben lehet választani melyik négyet kötöm rá. Sőt én minden koax kábel mellé húznák utp kábelt is, később még ez is hasznos lehet.

Bár nálam még a számítógépbe is van TV-kártya, természetesen minden készülékhez ki van építve a hálózat,
ennek ellenére TV-t már nem is nagyon nézek.

Sokkal jobb, ha a koax hálózat központja, esetleg az utp hálózat központja egy helyen van. Ez a későbbiekben hasznos lehet, ha erre a lehetőség adott.

Jó minőségű 3x árnyékolású kábellel Te is tudsz kábelezni, akkor csak az elosztó illetve a krimpelés marad a szakinak, ami azért a költségeket jelentősen csökkenti, már ha van kedved kábelezni.

(#104776) Statikus válasza villifog (#104775) üzenetére


Statikus
senior tag

Minden így történik jelenleg is annyi különbséggel, hogy az infós központban lesz a modem, máshol, mint az antenna elosztó. :)

Én nem kábelezek, nem szerelek, csak az igényeket mondom el és ellenőrzöm, hogy minden ott van-e, ahova kérem és úgy, ahogy az nekem jó.

(#104777) villifog válasza Statikus (#104774) üzenetére


villifog
tag

A szolgáltatónak a 4 vételi helyre kell megfelelő jelszinteket biztosítani. Az 5. vételi hely már egy új előfizetéssel járna.

Természetesen a szolgáltató dobozából vagy családi-házas övezetben az oszlopról ( itt is történhet a bekötés dobozból) olyan jelszintet kell biztosítani ami a 4 vételi helyre megfelelő. Az előfizető részére erősítő nem biztosított.
Mivel egy normális erősítő ami vissziránnyal is rendelkezik nagyon drága, a szolgáltató csak a saját erősítőjét használja, javítja, cseréli, ezért Neked ez nem opció.

Ha úgy építed ki a hálózatot, hogy minden végpontra F csatit teszel, akkor minden végponton tudsz mérni.
Minden végponton végigmész a modemmel és megnézed az előre-irányú és vissz.-irányú jelszinteket (le és feltöltési értékeket), ha minden végponton kb. egyforma akkor jó a hálózatod. A TV-s vételi helyekre meg csavarsz egy átalakítót.

(#104778) villifog válasza villifog (#104777) üzenetére


villifog
tag

A villanyszerelő nem nagyfrekis szakember!!!
Szerintem a kábelezést bízd csak rá (megfelelő kábellel), a csatlakozók szerelését én inkább olyanra bíznám aki szakszerűen elvégzi. A csatlakozó szerelést is el lehet rontani. Én rábíznám a szolgáltatóra, az elosztót is ők fogják felszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#104779) Statikus válasza villifog (#104777) üzenetére


Statikus
senior tag

Hát én a tévékhez Legrand szerelvényt terveztem és csak a modemhez megy F csati.
Nem szeretném, ha lógnának a falból a koaxok, akár van ott tv, akár nincs.

És mivel még nincs szolgáltatás - meg még nagyon sokminden nincs -, modem sincs, mivel tesztelgethetek. Viszont, ha nem adnak erősítőt, akkor majd a szolgáltató megoldja a jelet.

(#104780) Nagus válasza kabelmania27 (#104744) üzenetére


Nagus
senior tag

A net külön kábelen jön, mert azt mondta a szerelő, hogy az amin a tévé van nem jó hozzá túl régi. A TV ágon lévő koax 8mm átmérőjű így ebből nem gondolom, hogy lenne rajta 3x árnyékolás.

(#104781) villifog válasza Statikus (#104779) üzenetére


villifog
tag

Csak olyan fali aljazatot használhatsz, ami csak egy toldásként funkcionál, minden más megoldás nem javallott. Ha nem ilyet használsz (ne is próbálj mást használni), akkor azt telepítésnél úgy is kiveszik a falból. Akkor inkább lógjon ki a falból a kábel.

Akkor miért fizetsz a villanyszerelőnek??? Hogy adta át a hálózatot???
Jobban jársz ha a villanyos szakival csak a kábelezést csináltatod.
Fali aljazatból is van különböző csillapítású átmenős és véglezárós is, Neked egyik sem megfelelő.

Sokkal jobb ha F csatit teszel mindenhová, a TV vagy a Médiabox bemeneténél nem fér el az átalakító???

[ Szerkesztve ]

(#104782) Statikus válasza villifog (#104778) üzenetére


Statikus
senior tag

OK

(#104783) Statikus válasza villifog (#104781) üzenetére


Statikus
senior tag

Folyamatban van a szerelés, nem adott még át semmit - hát pont ezért kérdezek itt, hogy olyan legyen szerelve, ami az elvárásaimnak megfelelő lesz.

Nem arról van szó, hogy nem fér el, de ahol az egyszer majd leendő tv mögött a falból kilóg fél méter koax, az elég okádék tud lenni, ha nincs ott egy tv, ami eltakarja. És mivel vannak olyan pontok, ahol most nem lesz tv, de esetleg valamikor lehet majd, így nem szeretnék ilyen kilógó kábeles csatlakozást. Ha meg a szolgáltató szétbassza az új szerelést, letöröm a kezét :)

Legrand Valena Life TV csatlakozóaljzat + RJ45 Cat. 6 UTP aljzat, fehé (legrandaruhaz.hu)
Tud 0-2400MHz között.
Ezzel mi a gond? Miért gyártanak ilyeneket, ha minden szolgáltató kitépi a falból és kilógatja a kanócát?

[ Szerkesztve ]

(#104784) villifog válasza Statikus (#104783) üzenetére


villifog
tag

Az 1-1.5 dB-s aljazatok csak mint egy toldás funkcionál.
Én nem szeretem ha van fali aljazat a rendszerben, de megértem ha valakinek ez fontos.
Én inkább az F csatis megoldásokat szimpatikussabbnak találom.
Én se a villannyal, se utp-vel, se semmi mással nem sorolnám a nagyfrekis aljazatot. Közösített aljazatot lehetőleg nem választanék.
Lehet nem is F csatis amit linkeltem, már nem olyan jó a szemem. De az aljazat megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#104786) villifog válasza #72445440 (#104785) üzenetére


villifog
tag

Itt régen egy átmenős fali aljazat volt, ezért ide egy DC-8 as iránycsatolt leágazó került.
Itt a bemenet és a főkimenet egy oldalon van, ezért a bekötés még viszonylag egyszerű, van olyan iránycsatolt leágazó aminek a bemenete és a főkimenete ellentétes oldalon van, na az szépen mutatna itt toldással.

(#104787) vargalex válasza Statikus (#104783) üzenetére


vargalex
félisten

Lehet, hogy letöröd a kezét, de akkor ott nem lesz a szolgáltató által átadott végpontod. Ezt az aljzatot biztosan nem hagyhatják ott...

Alex

(#104788) villifog válasza vargalex (#104787) üzenetére


villifog
tag

Itt van pl: egy olyan fali aljazat ami nem süllyesztett, de mint csak egy toldás funkcionál és biztosan nem kell kivenni.
F csati a bemenete és a kimeneti csatlakozása is.
Nem sorolható, nem is a legszebb, de egy jó megoldás, nem kell letörni a telepítő kezét. Meghibásodás nagyjából zéró.

(#104789) pjen válasza Statikus (#104774) üzenetére


pjen
félisten

Jelszint mérő műszernek ott a Tv és a modem.A szolgáltató beáll,ott mér.Ha ott jó a jel csak szerelési hiba például rövidzár vagy nagyon hosszú kábel tudja elrontani.

(#104790) pjen válasza Nagus (#104780) üzenetére


pjen
félisten

A 8mm koaxon simán van 3 árnyékolás.Vastagabb nem is lehet, a csavaros csatiiat nem Túdnád felrakni.

(#104791) villifog válasza pjen (#104790) üzenetére


villifog
tag

Ha felrakom rá akkor elhiszed, hogy rámegy?
Természetesen szakszerűen, nem csak a műanyagra rátekerve.

[ Szerkesztve ]

(#104792) villifog válasza pjen (#104789) üzenetére


villifog
tag

Ez abszolút nem igaz. Pl: lehet, a kábel úgy sérül meg, hogy mechanikai behatás hatására kidörzsölődik a külső műanyag réteg az árnyékolással egyetembe, Ohm-osan jónak méred a kábelt, de az attól még nagyfrekisen szar. Most itt nem a csőben elvezetett kábelra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#104793) pjen válasza villifog (#104791) üzenetére


pjen
félisten

Hát pont ezt mondom,vastagabb már nem nagyon lehet.Egy digitális sublerrel végig mértem vagy 5 féle 3x árnyekolt koaxot, többek között UPC és DIGI álltal hozottat is 6,8-7,1mm között van a külső átmérő.

(#104794) kabelmania27 válasza Statikus (#104756) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Erősítő nélkül öt tévére nem lesz elég erős a jel, egy netmodem és három tévére adnak a szolgáltatók elég erős jelet, persze van ahol többre is jó, egy előfizetéshez három kártyát vagy boxot tudsz kérni, maradék két tévén kódolatlan dvb-c csatornákat és az analógot fogod tudni nézni.
Úgy érdemes elosztani, hogy bejövőre kettes osztó egyik kimenet modem másik kimenet hpf szűrő utána hatos osztó ennek egyik kimenetét lezárod lezáró ellenállással, és ha szükséges a két osztó közé teszel erősítőt. Aljzatnál csak olyat érdemes használni ami gyakorlatilag F toldó mert ha gond lesz később a szolgáltatással a technikus kifogja venni.
0-2400Mhz-s eszközök (osztók) azért nem jók kábeltévés jelosztásra mert műholdvételre valók és magasabb a csillapításuk.

[ Szerkesztve ]

(#104795) pjen válasza villifog (#104792) üzenetére


pjen
félisten

És, szerelési hibát írtam vagy nem?Ha a koaxról lenyúzod a köpenyt és a 3 réteg árnyékolást az durva szerelési hiba.Első körben a legjobb műszer maga a Tv.Ha a kép és hang jó, megvannak a csatornák gond nem igen lehet.

(#104796) vargalex válasza villifog (#104788) üzenetére


vargalex
félisten

Számomra ez nem volt kérdés, tudom, hogy van ilyen. Én konkrétan a kolléga által linkelt fali aljzatra reagáltam...

Alex

(#104797) NB2


NB2
aktív tag

Hiszti 2.0
Tovább ismerkedek ezzel a fantasztikus Vodafone beltérivel...
Tegnap olyan láttam, hogy egy csatornán belül volt film amit lehetett rögzíteni, az utána jövő filmet viszont nem. Ez milyen már???
Tegnap megint belefutottam olyanba, hogy nem tudtam megállítani a csatornát! Most a Vodafone mit vár? Csináljak egy excelt, ahova beírom, hogy x csatornáról felvehetek, de ha y-t nézek akkor ha véletlenül csikar a hasam vagy a német nagynéni hív, akkor cseszhetem, mert nem látom a sorozat végét???
M5-ről sem lehet felvenni. Közszolgálati csati, de rengeteg érdekes műsor volt rajta, nem csak politikai tartalom. Nem érdekel, hogy mediaklikken fent van. Nem minden tv okos tv, nem mindenki akar laptopon szórakozni.
Felvételek: egy háztartás közösen használja a felvételeket? Ez megint milyen hülyeség már? Mást veszt fel egy 5 éves lány, mást egy 18 éves kamasz fiú, mást egy 40 éves apa és mást egy 70 éves nyugdíjas. Nyilván extrém eset, mert ennyien egy háztartásban nincsenek, de fura...
Ezzel az egésszel az embert gyakorlatilag a törvényes dolgoktól elirányítja a torrent felé, mert a tv-ből nem rögzített dolgokat, talán ott megtalálja.
32 éve vagyok a Voda/UPC/Kábelkom tagja, de most először tényleg úgy vagyok, hogy szívem szerint szolgáltatót váltanék!

(#104798) villifog válasza pjen (#104795) üzenetére


villifog
tag

Ha pl: ajtótokon belül vagy pl: ablakon kívül megy a kábel ahol megsérülhet, kidörzsölődik, eleinte nem okoz hibát, csak később akár évek múlva. Szereléskor minden ok, csak sokkal később jelenkezik (jelentkezhet) a hiba.

(#104799) villifog válasza vargalex (#104796) üzenetére


villifog
tag

Végül is a válasz a kérdezőnek szólt.
Amúgy sem ideális egy 60-as dobozba egy koaxot és egy utp-t beletenni. A bekötés sem lenne ideális.
Csak sokan szeretnének szép (exkluzív) aljazatokat felszereltetni. A célszerű aljazat meg nem mindig szép, látványos.

[ Szerkesztve ]

(#104800) pjen válasza villifog (#104798) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván akkor kicserélem.Évek múlva akkor is kidörzsölődhet, ha egy 8 diplomás PHD fokozatú antenna szerelő telepíti.Viszont, ha nem bántják nem szokott.Az AM mikró korszakból a szomszéddal még mindíg összeköt egy kóax légkábel, nemrég használtuk egy próbára semmi baja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.