Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103401) MiZo1990 válasza polonic (#103400) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Március 31. után nem lesz elérhető a csatornakínálat a csak SD boxokon, kb. ennyi a hivatalos tájékoztatás.

(#103402) cigam válasza polonic (#103400) üzenetére


cigam
félisten

Nem kell túlgondolni, egyszerűen csak lecserélik a UPC-s box-okat.
[link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103403) viktorhu válasza cocka (#103368) üzenetére


viktorhu
veterán

M2-es elférne benne, nekem is olyan van a házi szervernek használt mini pc-ben :) Szerintem itt előbb született meg a döntés, hogy felhőalapú lesz a mentés, és ahhoz tervezték a hardvert, nem a hardver hiánya okozta a helyi mentés hiányát.

(#103404) viktorhu válasza polonic (#103400) üzenetére


viktorhu
veterán

A netnél vannak a home office óta óriási kapacitáshiányok.

(#103405) cocka válasza viktorhu (#103403) üzenetére


cocka
veterán

OK, de mondjuk HDD-ről volt szó.

Mindegy már, okosba kell megoldani a felvételt azt kész. És akkor másolgathatod oda-vissza, ahogy akarod, mert nincs rommá kódolva meg nem törlik le x nap múlva.

(#103406) polonic válasza viktorhu (#103404) üzenetére


polonic
félisten

Itt szerencsére a 300-assal nem volt gond sebességben és stabilitásban sem. Meg látjuk az 500-ast.

(#103407) Gzu73


Gzu73
tag

Szeretném a tv-t áthelyezni, meg kellene hosszabbítani a kábelt, de a végén tv csatis az F csatlakozó. Van erre valami toldó?

(#103408) kabelmania27 válasza Gzu73 (#103407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, F toldóval megtudod hosszabbítani a kábelt, az a lényeg hogy legalább 3x árnyékolású koaxot használj, kábel végére tegyél F csatlakozót utána mehet egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#103409) Daert


Daert
őstag

Üdv urak!
mi a teendő ha a UPC/Voda Connect Box diagnosztikája során hibát észlel az otthoni hálózatban,a vezetékes kapcsolatok ellenőrzésekor??Sebesség jó,sajnos amit tapasztalok hogy multiplayereknél gyakori a kidobás.Lehet köze hozzá?Mi a teendő?

(#103410) kabelmania27 válasza Daert (#103409) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Akkor szokta ezt kiírni, ha az egyik eszköz nem gigabiten csatlakozik.
Nézd meg a CB oldalán elérhető-e a modem üzemmód, ha nem ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Haladó beállítások/hálózat állapota menüpontból másold ki a letöltési és feltöltési értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#103411) Gzu73 válasza kabelmania27 (#103408) üzenetére


Gzu73
tag

jó, csak én úgy gondoltam, hogy nem vágom le a tv csatis F csatlakozót.

(#103412) cof válasza Gzu73 (#103411) üzenetére


cof
veterán

Egy ilyen kell neked.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103413) kabelmania27 válasza Gzu73 (#103411) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem vágod el akkor ilyet kell használni, viszont ez könnyen szétcsúszhat takarításkor, pjen megoldás jobb mert így r az osztót és a tévét új kábellel kötöd össze és nincs toldás.

[ Szerkesztve ]

(#103414) pjen válasza Gzu73 (#103407) üzenetére


pjen
félisten

Ha van rá lehetőséged inkább cseréld a kábelt egy hosszabra.Nem egy beruházás és egy hüba forrással kevesebb.

(#103415) Gzu73 válasza pjen (#103414) üzenetére


Gzu73
tag

sajna ez vidék (Székesfehérvár), nincs olyan normális bolt ahol megcsináljak a kábelt hozzá, max upc/voda szerelő.

(#103416) cocka válasza Gzu73 (#103415) üzenetére


cocka
veterán

Messze van Budapest? Erről inkább kérdezz egy fehérgyarmatit. :DD

(#103417) viktorhu válasza polonic (#103406) üzenetére


viktorhu
veterán

Látszik, hogy sokat dolgoztak rajta tavasz óta, főleg nyáron nagyon csúcsosodtak a panaszok, most már nem látni itt annyi gondot.

(#103418) rgeorge válasza rgeorge (#103306) üzenetére


rgeorge
addikt

Ma meghozta a postás az új eszközt. Regisztrálni viszont nem tudom, tetszőleges weboldalra, és a pcreg.upc.hu-ra is a modemregisztrációs oldal jön be, de semmi változás. Egy szál notebookkal csatlakozom az eszközre LAN-on, DHCP-vel megkapom az IP-t is. Nincs IPv6, mert elérhető a modem mód.
A 1270 elérhetetlen.
Van más mód?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103419) cof válasza rgeorge (#103418) üzenetére


cof
veterán

Hát be kell írni azonosítót meg jelszót is a regisztrációs oldalon.

Felhasználó az email cím @ előtti része, jelszó meg az emai-hez tartozó jelszó.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103420) rgeorge válasza cof (#103419) üzenetére


rgeorge
addikt

Ha bejönne az az oldal... De minden címre csak a statikus oldal jön be, hogy az automatikus regisztráció folyamatban, ha egy percen belül stb.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103421) cof válasza rgeorge (#103420) üzenetére


cof
veterán

Várni kell kicsit és majd átirányít, mert automatán már ezer éve nem megy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103422) rgeorge válasza cof (#103421) üzenetére


rgeorge
addikt

Kb. 1 órája várok... Csak ez jön be:
Az se tetszik, hogy a telefon letiltva:

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103423) cof válasza rgeorge (#103422) üzenetére


cof
veterán

Telefon addig nem lesz amíg nincs felregisztrálva.

Reklámblokkoló, felugró ablakok tiltása, javascript tiltása stb. legyen kikapcsolva. Vagy inkognitó módban nézz rá. Ez beragadt valamiért.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103424) rgeorge válasza cof (#103423) üzenetére


rgeorge
addikt

Természetesen csak telefonon lehetett aktiválni az eszközt, be kellett diktálnom a MAC címet. Az ügyintéző azt mondta a szájával, hogy azért nem ment az eszköz, mert más MAC cím volt a rendszerben. Jé, kérdeztem. Az lehetett az eddigi eszköz címe? Dehát akkor mire jó az eszközregisztráció, ha nem arra, hogy a MAC címet regisztrálja? Erre az volt a válasz, hogy valami hiba volt...
Nem csodálom, hogy leterhelt a 1270...
Azon már nem lepődöm meg, hogy még a CH7465VF_fiberpower240_v4-sip.cfg konfiggal megy az eszköz, gondolom majd lesz ebből 500-as valamikor...

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103425) AnonymusX válasza MadMancs (#103391) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Erre megeresztenék egy panaszt a Vodának (hívás rögzített, időpontot tudod), aztán attól függően mit válaszolnak akár még a hatósághoz is bejelenteném. Hány és hány idős embert vághatnak át ezzel a szöveggel. Gyomorforgató.

Illetve le is lehet tiltatni az ilyesfajta megkereséseket a Vodánál az adatvédelmi rendelkezéseknek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#103426) rgeorge válasza rgeorge (#103424) üzenetére


rgeorge
addikt

Nem fogyok ki a kérdésekből: saját beüzemelést kértem ugye, mert nem szerettem volna szerelőt engedni a lakásba. Ilyenkor vissza kell küldeni postán a régi eszközt, persze nem küldték az erre alkalmas posták listáját, de elvben neten megtaláltam, ahol ezt olvasni:
"FONTOS! Díjmentesen visszaküldhető doboz átvételére csak abban az esetben van lehetőség, amennyiben ügyfelünk a lemondás során azt az opciót választja, hogy visszaküldi berendezéseit a UPC részére. Ebben az esetben a lemondási folyamat során küldünk egy dokumentumot, amely bemutatásával jogosult az ügyfél a doboz átvételére az itt felsorolt posták valamelyikén". Én ilyet persze nem kaptam, igaz, nem is lemondásról van szó, csak cseréről. Ilyenkor pénzért adnak dobozt a postán, vagy tetszőleges dobozban feladhatom a cuccot? Milyen címre? Igen kevés időt szeretnék a postán tölteni érthető okokból, ezért tájékozódom, a weboldalon semmilyen információ nincs erről.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103427) Gondics


Gondics
csendes tag

Az 5 napos mediakártyával szinte minden nap szenvedek. Egyik pillanatról a másikra nem működik. Már többfelé problémát írt. Ment a tv majd elment a kép és kiirta, hogy a rendszer nem ismeri fel a ci mudult. Modul ki-be ismét működik.
Tegnap csatorna váltásnál kódolatlanról kódoltra kapcsoltam. Kiírta:kódolt csatorna. Vegyem ki a kártyát, próbaljam újra.
Modul ki-be újra megy rendesen.
A tv másfél éves lg 65uk6300mlb
Nem szívesen akarnék visszatérni a voda boxra

(#103428) pjen válasza Gzu73 (#103415) üzenetére


pjen
félisten

Van például Mentavill.Szerintem ott simán rácsavarnak két csatit.

(#103429) Daert válasza kabelmania27 (#103410) üzenetére


Daert
őstag

Igen,már elérhető a modem mód,tegnap kapcsoltattam át az ipv6-ot ipv4-re.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#103430) kabelmania27 válasza Daert (#103429) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#103431) Daert válasza Daert (#103429) üzenetére


Daert
őstag

A Voda szerint kábel préblémám van,ki kell cserélnem az UTP kábelt.Szerintük a diagnosztika hibátlan.

(#103432) kabelmania27 válasza Daert (#103431) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megvan a gigabites lan kapcsolat és kínált letöltési sebesség nem kell foglalkozni ezzel a hibaüzenettel.

(#103433) Daert válasza kabelmania27 (#103432) üzenetére


Daert
őstag

A letöltési sebesség megvan;a gigabites lan kapcsolatra hogy keresek?

(#103434) kabelmania27 válasza Daert (#103433) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik netcsomagban vagy? Modem újraindítás után is kiírja a hibát?
Windowsban a helyi kapcsolat tulajdonságainál láthatod.
Ha 94Mbit feletti sebességet mérsz elvileg gigabites a lan kapcsolat.
Megpróbálhatod a hálózati kártya beállításánál a sebességet gigabit full duplex-re állítani.

[ Szerkesztve ]

(#103435) Daert válasza kabelmania27 (#103434) üzenetére


Daert
őstag

1000/1000(Mbps)
Igen,a modem újraindítása után is kiírja.
500-as net.
A hálókártya full duplexre állítását nem próbáltam.Hogy érem el?
Bocsánat de nagyon láma vagyok a hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

(#103436) kabelmania27 válasza Daert (#103435) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg ha rámész a tulajdonságokra utána a beállítások gomb után a sebesség menüpontban állítható a sebesség.

(#103437) Daert válasza kabelmania27 (#103436) üzenetére


Daert
őstag

Igen,megtaláltam.Köszönöm!
A connect box diagnosztika még mindig hibát lát,de a Speedtest 12 ping mellett Down:161,18Mbps,Up:21,38Mbps-t hozott???? :F

(#103438) kabelmania27 válasza Daert (#103437) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mérjél másik szerveren, ha nem javul állítsd vissza automatikusra a sebességet.
Frissíteni kellene a lankártya driverét.

(#103439) Daert válasza kabelmania27 (#103438) üzenetére


Daert
őstag

Visszavettem automatára,és több tesztelő oldalon is lefuttattam,ugyanolyan ratyi eredményeket kapok.

(#103440) kabelmania27 válasza Daert (#103439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Húzd ki a lan kábelt a gépből majd kösd össze újra.

(#103441) Daert válasza kabelmania27 (#103440) üzenetére


Daert
őstag

118/21Mbps egyre jobb.....

Hálódriver update: 180/21Mbps
Box reset??

[ Szerkesztve ]

(#103442) kabelmania27 válasza Daert (#103441) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Indítsd újra a modemet.
Meg kellene nézni másik lan kábellel, ennyire nem szokott lelassulni a sebesség.
Modem reset nem biztos, hogy megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#103443) Daert válasza kabelmania27 (#103442) üzenetére


Daert
őstag

Az nehéz, emeleten vagyok és van vagy 20m kábel. Valamint új lyukat kellene fúrni a födémbe a kábelnek.Ahol a mostani van nem tudom átfűzni.

(#103444) kabelmania27 válasza Daert (#103443) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem mellett kellene megnézni, hogy megvan-e az 500Mbit.

(#103445) Daert válasza kabelmania27 (#103444) üzenetére


Daert
őstag

Box reset+gép restart: 195/22Mbps
Holnap tudom csak kipróbálni másik utp kábellel.
Kábeltől függetlenül,javulást hozna stabilitás és sebesség terén ha bridge módban egy másik router-ről használnám a netet?Szeretek multiplayer játékokat tolni.Sajnos ott is gyakori a dropp és a crash.

(#103446) kabelmania27 válasza Daert (#103445) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld majd meg a cb-t modem üzemmódba hátha jobb a helyzet, ha jobb akkor stabilitásban lehet jobb lenne saját routerrel, esetleg meglehetne próbálni 1.1.1.1 és 1.0.0.1 dns szerverekkel. Sebesség attól is függ, hogy a 15 letöltési csatorna a környéken mennyire terhelt. Amennyiben az itt leírtakat megnézed meg tudjuk írni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#103447) gduck válasza Daert (#103445) üzenetére


gduck
addikt

Én néznék egy sebességet éjfél után is ;)

UI: Nálam régebben ilyen vagy ennél rosszabb volt napközben/este a sebesség (azóta volt fejlesztés, most már nincs vele gond).

(#103448) Csabex


Csabex
őstag

Engem is hívott ma egy üzletkötő ugyanezzel a szöveggel, hogy megszűnik Márc. 31-kor valami szolgáltatás és listaáron lesz majd, ezért van egy ajánlata. Be kell vallanom, egész jónak tűnik... Régebb óta tervezek a Telenortól a Vodára váltani és volt is jó pár kísérlet erre, csak idő hiányában mindig valahogy elakadt a story. Ajánlott valami Premium Voda csomagot, 1000-es netet, vez. tel., illetve mobilon 100 perc és 4 Gb adat 10.500-ért. Belváros környékéről van-e még valaki a fórumból, nálatok is hasonló? Ugye egy telefonra adott ő hűséget, de párommal mindketten átjövünk, ezért olyan 13.000 körüli végösszeget kaptam ugyanezekkel a paraméterekkel a teljes csomagra, illetve a két szám között ingyenes a beszélgetés teljesen. Mi fog megszűnni egyébként? vagy az csak marketing volt?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103449) Daert


Daert
őstag

Modem módban 234/22Mbps

kabelmania27:
Sajnos nem tudom mit jelent a dns szerver 1.1.1.1 valami.
A többi adattal holnap jelentkezem.
Köszönöm a segítségeteket :R :R

Apropó,most nem tudok a box felületére bejelentkezni.... :F A 192.168.0.1 nem kapcsolódik.

(#103450) kabelmania27 válasza Daert (#103449) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen befogsz tudni lépni.
Alapértelmezésben a szolgáltató dns szervere van használatban, ezt a routerekben (illetve a windowsban) át lehet írni, előfordul, hogy bizonyos oldalak stabilabban töltődnek be másik szerverrel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.